Неофіційний переклад з англійської

 

Декларація Бюро ПАРЄ

24 червня 2016 року

 

Підтвердження ролі Асамблеї як загальноєвропейського форуму міжпарламентського діалогу та співпраці

 

Бюро Парламентської асамблеї Ради Європи підтверджує роль Асамблеї як загальноєвропейського форуму для політичного діалогу між демократично обраними депутатами парламентів 47 держав-членів Організації. У якості статутного органу Ради Європи Асамблея сприяє співпраці між парламентаріями з метою досягнення цілей Організації для об’єднання демократій навколо спільних цінностей та на основі спільної спадщини.

 

Сьогодні, коли Європа стикається з численними політичними викликами, як у своїх межах так і поза ними, а Рада Європи є свідком зростання дефіциту згуртованості та взаємної недовіри між державами-членами, Асамблея має відігравати незамінну роль у подоланні та попередженні виникнення нових розподільних ліній в Європі через наведення мостів та парламентську дипломатію.

 

Діалог та співпраця між парламентаріями, що є самою сутністю парламентської дипломатії, роблять позитивний внесок до поліпшення міждержавних відносин, розбудови довіри та знаходження реалістичних рішень складних проблем, зокрема у сфері прав людини, парламентської демократії та верховенства права.

 

У цьому зв’язку Бюро підкреслює внесок Асамблеї, серед іншого, у сферах  протидії тероризму та радикальному екстремізму, боротьби з нетерпимістю, ненавистю та дискримінацією, захисту прав національних меншин, сприяння соціальній згуртованості, а також налагодження міжкультурного діалогу. Ці численні глобальні виклики потребують скоординованої та дієвої реакції з боку 47 держав-членів Ради Європи.

 

За такої ситуації той факт, що два роки поспіль парламентарії однієї з держав-членів Організації – Російської Федерації – не беруть участь у роботі Асамблеї, обмежує здатність Асамблеї представляти плюралістичне багатство думок усієї Європи.

 

Це також заважає Асамблеї робити внесок до формування об’єднуючого порядку денного для всього континенту та для Ради Європи з метою збереження нашої спільної спадщини, цінностей та правових стандартів.

Асамблея має відбудувати довіру між парламентаріями з усіх 47 держав-членів та підтвердити свою роль як загальноєвропейського форуму для міжпарламентської співпраці, на основі взаємної поваги. Для цього вона має знайти шляхи, аби тримати відкритими шляхи комунікації з російським парламентом та вивчити всі можливості для діалогу, які пропонує парламентська дипломатія. Наші спільні інтереси щодо захисту прав людини, демократії та верховенства права, як на національному так і на міжнародному рівнях, сильніше за ті питання, що нас роз’єднують. Ми маємо взяти на себе відповідальність для вирішення – відверто, відкрито та віддано – тих важких питань та розбіжностей, що існують між нами, для того, щоб разом працювати заради їхнього вирішення та продовження побудови Європи без розподільних ліній.