Неофіційний переклад з англійської

 

Парламентська Асамблея Ради Європи

Резолюція 1931 (2013)[1]

 

Оскарження з процедурних підстав ще не підтверджених повноважень пана Андрія Шевченка (Україна, ЄНП/ХД)

 

Парламентська Асамблея

 

1. 22 квітня 2013 року, ще не підтверджені повноваження пана Андрія Шевченка (Україна, ЄНП / ХД) були оскаржені паном Пітером Омтцігтом з процедурних підстав, відповідно до Правила 7 Правил процедури Парламентської Асамблеї, на тій підставі, що він мав замінити в українській делегації пана Сергія Власенка, який був позбавлений національного депутатського мандата через судове рішення, яке могло бути політично мотивованими.

 

2. Асамблея нагадує, що відповідно до Статті 25 Статуту Ради Європи, жодний представник не може бути позбавлений свого мандату протягом сесії Асамблеї без згоди останнього. Це положення має на меті захистити обраних представників від будь-якого довільного рішення влади, зокрема, у разі звинувачення, яке може призвести до відкликання мандату з причин висловлення думок або захисту позицій в Асамблеї. Як Статут Ради Європи, так і Правила процедури Асамблеї передбачають, що національні парламенти мають право на заміщення вакантних місць в Асамблеї, тільки якщо вакансія виникає у разі смерті, відставки або парламентських виборів. Тому можливість заміщення вакантних місць у всіх інших випадках захищається важливим положенням, викладеним у статті 25. b  Статуту Ради Європи, яка відводить Асамблеї роль єдиного органу, який може прийняти рішення щодо відкликання, протягом поточної сесії, мандату одного зі своїх членів.

 

3. Асамблея зазначає, що призначення пана Андрія Шевченка, ще не підтверджені повноваження якого були оскаржені, на місце, яке стало вакантним у результаті припинення національного мандату пана  Сергія Власенка Вищим Адміністративним Судом, було розглянуто Комітетом з питань правил процедури, імунітетів та інституційних питань у світлі процедурних вимог, викладених у Правилі 7 Правил процедури, з посиланням на яку вищезгадані повноваження були оскаржені. Комітет прийшов до висновку, що пан Андрій Шевченко належить до тієї ж політичної фракції, відомої як "Батьківщина", як і пан Власенко. Крім того, він був призначений замість пана Сергія Власенка Керівником фракції "Батьківщина" у відповідності до процедур Верховної Ради, і його призначення не є несумісним зі справедливим представництвом політичних груп і партій у нинішньому складі Верховної Ради.

 

4. Асамблея нагадує про свою позицію, що, якщо член Асамблеї був позбавлений мандату у результаті остаточного судового рішення, то за умови, що всі внутрішні засоби правового захисту були вичерпані, існує припущення, що це рішення поширюється з відповідними змінами на Асамблею у світлі Статті 25.а Статуту Ради Європи, яка визначає, що "Асамблея складається з представників кожного з Членів, які обираються або призначаються парламентом з числа його депутатів ". Крім того, вона вважає, що не повинна оцінювати, замість Верховної Ради або Європейського суду з прав людини, який був офіційно залучений – правомочність судового рішення, яке лежить в основі позбавлення мандату пана Власенка в світлі відповідного національного законодавства, правил і процедур або положень Європейської конвенції з прав людини.

 

5. Комітет з питань правил процедури, імунітетів та інституційних питань також розглянув різні висловлені занепокоєння і встановив, що призначення пана Андрія Шевченка до Парламентської Асамблеї відбулося у відповідності до Статті 25 Статуту Ради Європи та Правила 6 Правил Процедури Асамблеї. Крім того, Асамблея зазначає, що суттєві порушення Статуту Ради Європи, виконання якого є обов'язковими для держав-членів, регулюються окремою процедурою, яка не була ініційована стороною, що оскаржує, під час відкриття частини сесії.

 

6. Отже, в силу цих обставин, Асамблея вирішує позбавити пана Сергія Власенка його мандату і підтвердити повноваження пана Андрія Шевченка.

 



[1] Дебати Асамблеї 25 квітня 2013 року (16-е засідання) (Див. Док. 13160, доповідь Комітету з питань Правил процедур, імунітетів та інституційних питань. Доповідач: пані Вуковіч. Текст прийнятий Асамблеєю 25 квітня 2013 року (16-е засідання)