Переклад з англійської

Парламентська асамблея Ради Європи

 

Рекомендація 2040 (2014)

 

Ситуація і права національних меншин в Європі

 

1. Нагадуючи про свою Резолюцію 1985 (2014) "Ситуація і права національних меншин в Європі", Парламентська асамблея висловлює в цьому зв’язку свою стурбованість.

2. Асамблея підкреслює важливість стабільності, солідарності і мирного співіснування великої кількості людей в Європі і закликає до просування концепції "єдність через різноманітність" як всередині країн, так і між ними.

 

3. Захист меншин має залишатися пріоритетом на політичному порядку денному для вирішення потреб меншин та захисту їхніх прав і людської гідності. Дієвий захист прав національних меншин сприятиме запобіганню конфліктів, досягнення бачення Європи як дому для всіх і створенню мирного і процвітаючого оточення.

 

4. Відтак, Асамблея просить Комітет міністрів :

 

4.1. щоб держави-члени РЄ розробляли програми із створення атмосфери довіри з акцентом на проблеми меншин;

 

4.2. забезпечити, щоб школи політичних досліджень Ради Європи займалися питанням національних меншин у повному обсязі, беручи до уваги також той факт, що забезпечення та захист прав осіб, які належать до національних або етнічних, релігійних та мовних меншин, позначається на політичній та соціальній стабільності країн, в яких вони живуть;

 

4.3. через свої компетентні комітети експертів розробити учбові програми і організувати семінари для викладачів історії і представників ЗМІ, особливо для тих, які працюють в етнічно змішаних регіонах, з метою навчання молоді в дусі толерантності і співпраці по всій Європі.