ПАРЄ

Резолюція 2093 (2016)  

Недавні напади на жінок: необхідність комплексного реагування та чесного  висвітлення

1. Парламентська Асамблея беззастережно засуджує всі форми насильства щодо жінок. Недавні напади на жінок у ряді європейських міст висвітлили необхідність захисту жінок від сексуального насильства. Їх одночасність,  масштаб, запізніле  висвітлення в ЗМІ  і затримки в реагуванні влади є джерелом великої стурбованості.

2. Насильство щодо жінок походить  з глибокої нерівності між жінками і чоловіками, і цьому не можна покласти край без зміни менталітету. У Європі, одна жінка з трьох є жертвою гендерного насильства, найчастіше прихованого від сторонніх очей, але вуличне  домагання тим не менш поширене. Насильство здійснене натовпом представляє собою інший вимір насильства проти жінок.

3. Згідно  зібраних свідчень, винні в останніх нападах  в основному чоловіки іноземного походження. Ці атаки спровокували обговорення політики надання притулку та інтеграції в Європі. Асамблея підкреслює, що насильство проти жінок, на жаль, одне з найпоширеніших і систематичних порушень прав людини. Це насильство не повинно бути використано для інших цілей.

4. Насильство ніколи не повинно залишатися безкарним, а винні у будь-яких формах  насильства щодо жінок, повинні бути притягнуті до відповідальності. Асамблея нагадує, що Конвенція Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством щодо жінок та насильством у сім'ї (STCE  № 210) є великим досягненням для захисту жінок і закликає до її повного запровадження.

5. Насильство щодо жінок є проявом нерівних владних відносин між жінками і чоловіками. Таким чином, чоловіки грають важливу роль у профілактиці та боротьбі з цим явищем.

6. Засоби масової інформації несуть велику відповідальність у висвітленні об'єктивно і правдиво фактів, без таврування якоїсь частини населення. Вони не повинні, в ім'я політкоректності, приховувати правду від широких кіл громадськості. Сповіщення  про злочини частково, з запізненням або  зміщуючи акценти  може підживлювати теорії змови, розпалювати ненависть проти частини населення і сприяти недовірі до влади та засобів масової інформації.

7. Ці атаки проти жінок вимагають глобальної відповіді, в тій мірі, що вони вимагають офіційного розслідування фактів і причин, що призвели до затримки їх офіційного повідомлення для громадськості, і конкретних дій по захисту жінок від насильства ,

8. У світлі вищевикладеного, Асамблея закликає держави-члени Ради Європи:

8.1. проводити інформаційно-пропагандистські заходи, за активної участі чоловіків і організовувати інформаційні кампанії про необхідність запобігання і припинення насильства проти жінок та висловлюючись за гендерну рівність;

8.2. підписати і ратифікувати, якщо вони ще цього не зробили, і повністю застосовувати  Конвенцію Ради Європи про попередження та боротьбу з насильством проти  жінок та насильства в сім'ї;

8.3. захищати  права жінок на фізичну недоторканність і право не піддаватися переслідуванням у громадській  і приватній сфері;

8.4. стежити за тим, щоб особи, що скоїли насильство проти  жінок, не залишалися без покарання;

8.5. вжити заходів для заохочення жінок  повідомляти про насильство в поліцію і проводити навчання  поліцейських для того, щоб вони найкращим чином  допомагали  жінкам-жертвам насильства;
8.6.  виділити  достатні фінансові ресурси  для  підтримки організацій, що опікуються жертвами  насильства;

8.7.  розпочати  діалог  із ЗМІ щодо  їх  відповідальності  швидко і  об'єктивно сповіщати   про події,  в  тому числі  злочини,  а також боротися  з проявами ненависті у спілкуванні;
8.8.  визнати  важливу роль  освіти  у запобіганні  насильства щодо жінок. Оточуюче середовище без насильства,  вільне  від   будь-якої дискримінації за ознакою статі  серед  дітей, відіграє найважливішу   роль у сприянні розповсюдженню  відповідних  відносин  з раннього віку.
9.  Асамблея  закликає  відповідні органи   розпочинати   розслідування нападів   на  жінок і публікувати про це результати.
10.  Асамблея  закликає парламентарів  засудити всі  форми  насильства щодо жінок, у тому числі  переслідування,  сексизм, як і мову сповнену   ненавистю,  і  активно  брати участь  в інформаційно-пропагандистській  діяльності.