Кількість абзаців - 19 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Друге читання)

0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України"  
1. З метою вирішення питання компенсації громадянам України втрат від знецінених грошових заощаджень Верховна Рада України постановляє:  
2. I. Внести до Закону України "Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України" (Відомості Верховної Ради України, 1997, N 8, ст. 60, 61) такі зміни та доповнення:  
3. 1. У частині першій статті 6 вилучити слово "виключно".  
4. 2. Доповнити Закон після статті 8 новими статтями такого змісту:  
5. "Стаття 9. За зверненням вкладників компенсація втрат від знецінених грошових заощаджень може проводитись у вигляді надання товарів і послуг шляхом безготівкового перерахування коштів з проіндексованих вкладів у першу чергу: інвалідів I та II груп; учасників бойових дій; пенсіонерів; учасників ліквідації аварії на ЧАЕС I та II категорій; багатодітних (3 і більше дітей) сімей; осіб, які постраждали від стихійного лиха, та інших надзвичайних обставин."  
6. "Стаття 10. До переліку товарів і послуг включаються:  
7. товари першої необхідності вітчизняного виробництва;  
8. лікування протезування та ліки;  
9. житлово-комунальні послуги (користування житлом, його утримання, послуги водо-, тепло-, електро-, газопостачання і водовідведення, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, придбання скрапленого газу та твердого палива);  
10. послуги зв'язку;  
11. навчання дітей та онуків на контрактних умовах."  
12. "Стаття 11. Придбання окремих видів товарів та отримання послуг здійснюється шляхом безготівкових розрахунків з використанням податкового заліку між Державним і місцевими бюджетами та підприємствами і установами - виробниками товарів та послуг.  
13. Загальний обсяг коштів, у межах яких проводиться погашення зобов'язань держави щодо компенсації знецінених заощаджень громадян, не може перевищувати загальної суми податкової заборгованості між бюджетом та підприємствами і установами - виробниками відповідних товарів і послуг.  
14. Граничний розмір відшкодування знецінених заощаджень кожній категорії громадян, по кожному регіону визначається Кабінетом Міністрів України в залежності від суми коштів на вкладах та заліковими можливостями підприємств і установ."  
15. "Стаття 12. Надавачі товарів і послуг зменшують суму податкових платежів до бюджету, виходячи з сум фактично спожитих зазначеними категоріями громадян товарів і послуг. Сплата житлово-комунальних послуг здійснюється в межах фактично нарахованих поточних сум, з урахуванням пільг і призначених субсидій та поетапно заборгованості.  
16. Порядок здійснення заліку податків встановлюється Кабінетом Міністрів України."  
17. У зв'язку з цим статтю 9 Закону вважати статтею 13.  
18. II. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін затвердити механізм компенсації відповідно до внесених змін.