Кількість абзаців - 18 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України ''Про оренду державного та комунального майна'' (Друге читання)

0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ  
1. Про внесення змін до Закону України "Про оренду державного та комунального майна"  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: Внести до Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., N15, ст.99, N31, ст.244; 1998 р., N11-12, ст.42, 18, ст.88) такі зміни:  
3. Преамбулу Закону викласти в такій редакції: "Цей Закон покликаний забезпечити підвищення ефективності використання державного та комунального майна шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам".  
4. 2. Абзаци четвертий та п'ятий частини першої статті 4 викласти в такій редакції: "нерухоме майно (будівлі, споруди, приміщення) та інше окреме індивідуально визначене майно підприємств;  
5. майно, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації)".  
6. 3. У статті 5: 1) абзац другий після слів "нерухомого майна" доповнити словами "а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації)";  
7. 2) абзац четвертий викласти в такій редакції: "підприємства - щодо окремого індивідуально визначеного майна (крім нерухомого), а з дозволу органів, зазначених в абзацах другому та третьому цієї статті, - також щодо структурних підрозділів підприємств (філій, цехів, дільниць) та нерухомого майна".  
8. 4. У статті 9:  
9. 1) у частині першій слова "майна підприємств" виключити;  
10. 2) абзац перший частини другої викласти в такій редакції: "2. У разі надходження до орендодавця заяви про оренду цілісного майнового комплексу підприємства, його структурного підрозділу, нерухомого майна, а також майна, що не увійшло до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), орендодавець у п'ятиденний строк після дати реєстрації заяви надсилає копії проекту договору та інших матеріалів органу, уповноваженому управляти відповідним майном, а у разі якщо".  
11. 5. Частину другу статті 13 викласти в такій редакції: "2. Орендоване майно (крім окремого індивідуально визначеного майна) включається до балансу підприємства, господарського товариства із зазначенням, що це майно є орендованим.  
12. Орендоване нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно залишається на балансі підприємства чи господарського товариства, створеного у процесі приватизації (корпоратизації) із зазначенням, що це майно передано в оренду, та зараховується на позабалансовий рахунок орендаря із зазначенням, що це майно є орендованим".  
13. 6. У статті 19 : 1) частину першу викласти в такій редакції:  
14. "1. Орендар, незалежно від наслідків господарської діяльності, за користування об'єктом оренди вносить орендну плату. Річна орендна плата за цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурні підрозділи не може перевищувати десяти відсотків вартості орендованого майна. У разі визначення орендаря на конкурсних засадах умовами конкурсу може бути передбачено більший розмір орендної плати";  
15. 2) у частині другій слова "граничні розміри" виключити.  
16. 7. У статті 23: 1) частину другу викласти в такій редакції: "2. Орендареві належить право власності на виготовлену продукцію, в тому числі незавершену виробництвом, та доход (прибуток), отриманий від орендованого майна, амортизаційні відрахування на майно, що є власністю орендаря, а також на набуте орендарем відповідно до законодавства інше майно";  
17. 2) частину третю викласти в такій редакції: "3. Амортизаційні відрахування на орендовані цілісні майнові комплекси підприємств, їх структурні підрозділи нараховує та залишає у своєму розпорядженні орендар. Амортизаційні відрахування на орендоване нерухоме та інше окреме індивідуально визначене майно нараховує та залишає у своєму розпорядженні балансотримач цього майна. Амортизаційні відрахування використовуються на відновлення орендованих основних фондів.