Кількість абзаців - 17 Розмітка (ліва колонка)


Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності (Повторне вето Президента України)

0. Стаття 2. Професійні спілки  
1. Професійні спілки створюються з метою представництва, здійснення та захисту трудових, соціально-економічних, інших прав і свобод та інтересів членів профспілки. Стаття 13. Професійні спілки та держава Держава визнає профспілки повноважними представниками працівників і захисниками їх трудових, соціальних, економічних та інших прав і інтересів, співпрацює з профспілками в їх реалізації, сприяє профспілкам у встановленні ділових партнерських взаємовідносин з роботодавцями та їх об'єднаннями. Стаття 19. Право профспілок, їх об'єднань представляти і захищати права та інтереси членів профспілок Профспілки, їх об'єднання здійснюють представництво і захист трудових, соціально-економічних та інших прав і свобод та інтересів членів профспілок в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у відносинах з роботодавцями, а також з іншими об'єднаннями громадян.  
2. Стаття 27. Право профспілок, їх об'єднань на організацію страйків та проведення інших масових заходів  
3. Профспілки, їх об'єднання мають право на організацію та проведення страйків, зборів, мітингів, походів і демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних , інших прав і свобод та інтересів працівників відповідно до закону.  
4. Стаття 36. Обов'язки профспілок, їх об'єднань щодо захисту прав та законних інтересів членів  
5. Профспілки, їх об'єднання, здійснюючи представництво та захист трудових, соціально-економічних, інших прав і свобод та інтересів своїх членів, повинні додержуватися Конституції України, законів та інших нормативно-правових актів, а також виконувати колективні договори та угоди, які вони уклали, та взяті на себе зобов'язання.  
6. Стаття 37. Профспілкові організації на підприємствах, в установах та організаціях,  
7. Профспілкові організації на підприємствах, установах, організаціях та їх структурних підрозділах представляють інтереси своїх членів і захищають їх трудові, соціально-економічні, інші права і свободи.  
8. Стаття 21. Повноваження профспілок, їх об'єднань щодо захисту прав громадян на працю та здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю  
9. Останнє речення частини сьомої: Виконання таких вимог є обов'язковими для роботодавця. Останнє речення частини дев'ятої: Уповноважені представники профспілок мають право давати приписи про усунення порушень.  
10. Частина друга статті 32. Права профспілок, їх об'єднань у захисті житлових прав громадян  
11. Разом з роботодавцем відповідно до колективного договору профспілки визначають розмір коштів, що будуть спрямовані на будівництво, реконструкцію та утримання житла, здійснюють облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та проводять розподіл збудованого житла.  
12. Стаття 35. Право на господарську та фінансову діяльність профспілок, їх об'єднань  
13. Напрями використання прибутку, одержаного в результаті господарської діяльності, визначаються їх статутами (положеннями).  
14. Стаття 42. Обов'язок роботодавця щодо створення умов діяльності профспілок  
15. Роботодавець зобов'язаний надавати профспілковим організаціям , які діють на підприємстві, в установі або організації, безоплатно необхідні приміщення з усім обладнанням, зв'язком, опаленням, освітленням, прибиранням, охороною для роботи та для проведення зборів працівників. У ці приміщення допускається вільний вхід працівників.  
16. Роботодавець надає профспілковим організаціям, які діють на підприємстві, в установі або організації, безоплатно транспорт.