Кількість абзаців - 21 Розмітка (ліва колонка)


Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

0. Стаття 2. Професійні спілки  
1. Професійні спілки створюються з метою представництва, здійснення та захисту трудових, соціально-економічних, інших прав та свобод та законних інтересів членів профспілки. Стаття 13. Професійні спілки та держава Держава забезпечує реалізацію права громадян на об'єднання у професійні спілки та додержання прав і законних інтересів профспілок, легалізованих у порядку, передбаченому цим Законом. Держава визнає профспілки повноважними представниками працівників і захисниками їх трудових, соціальних, економічних та інших прав і законних інтересів, співпрацює з профспілками в їх реалізації, сприяє профспілкам у встановленні ділових партнерських взаємовідносин з роботодавцями та їх об'єднаннями. Стаття 19. Право профспілок, їх об'єднань представляти і захищати права та інтереси членів профспілок Профспілки, їх об'єднання здійснюють представництво і захист трудових, соціально-економічних та інших прав і свобод та законних інтересів членів профспілок в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, у відносинах з работодавцями, а також з іншими об'єднаннями громадян.  
2. Стаття 27. Право профспілок, їх об'єднань на організацію страйків та проведення інших масових заходів  
3. Профспілки, їх об'єднання мають право на організацію та проведення страйків, зборів, мітингів, походів і демонстрацій на захист трудових і соціально-економічних , інших прав і свобод та законних інтересів працівників відповідно до закону.  
4. Стаття 36. Обов'язки профспілок, їх об'єднань щод захисту прав та законних інтересів членів  
5. Профспілки, їх об'єднання, здійснюючи представництво та захист трудових, соціально-економічних, інших прав і свобод та законних інтересів своїх членів, повинні додержуватися Конституції України, законів та інших нормативно-правових актів, а також виконувати колективні договори та угоди, які вони уклали, та взяті на себе зобов'язання.  
6. Стаття 37. Профспілкові організації на підприємствах, в установах та організаціях,  
7. Профспілкові організації на підприємствах, установах, організаціях та їх структурних підрозділах представляють інтереси своїх членів і захищають їх трудові, соціально-економічні, інші права і свободи.  
8. Остання частина статті 21. Повноваження профспілок, їх об'єднань щодо захисту прав громадян на працю та здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю  
9. Для здійснення цих функцій профспілки, їх об'єднання можуть створювати служби правової допомоги та відповідні інспекції, комісії, затверджувати положення про них. Уповноважені представники профспілок мають право давати приписи про усунення порушень.  
10. Частина друга статті 32. Права профспілок, їх об'єднань у захисті житлових прав громадян  
11. Разом з роботодавцем відповідно до колективного договору профспілки визначають розмір коштів, що будуть спрямовані на будівництво, реконструкцію та утримання житла, здійснюють облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, та проводять розподіл збудованого житла.  
12. Стаття 35. Право на господарську та фінансову діяльність профспілок, їх об'єднань  
13. З метою реалізації статутних завдань профспілки, їх об'єднання, які є юридичними особами, можуть здійснювати необхідну господарську та фінансову діяльність шляхом створення в установленому законодавством порядку підприємств, установ або організацій із статусом юридичної особи, формувати відповідні фонди, кредитні спілки та банки.  
14. Напрями використання прибутку, одержаного в результаті господарської діяльності, визначаються їх статутами (положеннями).  
15. Частина шоста статті 34. Власність профспілок, їх об'єднань  
16. Позбавлення профспілок права власності, а також права володіння та користування майном, переданим їм у господарське відання, може мати місце лише за рішенням суду на підставах, визначених законом.  
17. Стаття 42. Обов'язок роботодавця щодо створення умов діяльності профспілок  
18. Роботодавець зобов'язаний надавати профспілковим організаціям , які діють на підприємстві, в установі або організації, безоплатно необхідні приміщення з усім обладнанням, зв'язком, опаленням, освітленням, прибиранням, охороною для роботи та для проведення зборів працівників. У ці приміщення допускається вільний вхід працівників.  
19. Роботодавець надає профспілковим організаціям, які діють на підприємстві, в установі або організації, безоплатно транспорт.  
20. Стаття 43. Надання профспілковим організаціям підприємств, установ або організацій будинків, приміщень, споруд для ведення культурно-освітньої, оздоровчої, фізкультурної та спортивної роботи Будинки, приміщення, споруди, призначені для ведення культурно-освітньої, оздоровчої, фізкультурної та спортивної роботи серед працівників підприємства, установи або організації та членів їх сімей, а також оздоровчі табори перебувають на балансі підприємства, установи або організації і передаються в безоплатне користування профспілковим організаціям підприємства, установи або організації. Орендовані підприємством, установою або організацією будинки, приміщення і споруди, призначені для зазначених цілей, також передаються в безоплатне користування профспілковим організаціям. Господарське утримання, ремонт, опалення, освітлення, прибирання, охорона, а також обладнання будинків, приміщень і споруд, зазначених у цій статті, та оздоровчих таборів провадиться за рахунок роботодавця.