Кількість абзаців - 60 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків" (Друге читання)

0. Проект
 
1. Закон України
 
2.
 
3. Про внесення змін до Закону України «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків»
 
4. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
5. 1. Внести до Закону України «Про спеціальний режим інноваційної діяльності технологічних парків» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 22, ст. 182) такі зміни:
 
6. 1) у статті 1:
 
7. у пункті 5 слово «учасник» замінити словами «керівний орган»;
 
8. у пункті 6 останнє речення виключити;
 
9. доповнити статтю пунктом 9 такого змісту:
 
10. «9) спеціальний рахунок — рахунок із спеціальним режимом використання, який відкривається технологічним парком (або керівним органом технологічного парку), його учасниками та спільними підприємствами в банках для зарахування сум податку на прибуток та здійснення розрахунково-касових операцій для фінансування заходів, передбачених частиною першою статті 8 цього Закону.»;
 
11. 2) статті 4 і 5 викласти у такій редакції:
 
12. «Стаття 4. Державна реєстрація технологічного парку та запровадження спеціального режиму інноваційної діяльності
 
13. Підставою для запровадження спеціального режиму інноваційної діяльності для кожного технологічного парку є його державна реєстрація центральним органом виконавчої влади з питань науки як інноваційної структури в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
14. Центральний орган виконавчої влади з питань науки видає технологічному парку свідоцтво про державну реєстрацію технологічного парку як інноваційної структури. Форма свідоцтва затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
15. Рішення щодо запровадження спеціального режиму інноваційної діяльності для кожного технологічного парку приймається Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України шляхом внесення змін до цього Закону.
 
16. Стаття 5. Проекти технологічних парків
 
17. Проекти технологічних парків, реалізація яких здійснюється згідно з вимогами цього Закону, розробляються відповідно до пріоритетних напрямів діяльності технологічних парків.
 
18. Пріоритетні напрями діяльності кожного технологічного парку розробляються відповідно до Законів України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки» та «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні», розглядаються Президією Національної академії наук України та затверджуються центральним органом виконавчої влади з питань науки в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
19. Державна реєстрація проектів технологічних парків проводиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
20. Якщо для реалізації проекту технологічного парку передбачається ввезення нового устаткування, обладнання та комплектуючих, а також матеріалів, які не виробляються в Україні, проект технологічного парку повинен містити їх перелік із зазначенням коду згідно з УКТЗЕД і обсягів та обґрунтуванням доцільності ввезення в Україну.
 
21. Державну реєстрацію проектів технологічних парків проводить центральний орган виконавчої влади з питань науки за поданням технологічного парку або його керівного органу протягом 90 днів після надходження.
 
22. Необхідною умовою державної реєстрації проектів технологічних парків є наявність позитивних висновків державної науково-технічної експертизи, заінтересованих центральних органів виконавчої влади та Президії Національної академії наук України, яким проекти надсилає центральний орган виконавчої влади з питань науки.
 
23. Заінтересовані центральні органи виконавчої влади та Президія Національної академії наук України надсилають висновки у строк, що не перевищує 30 днів після надходження проекту.
 
24. Центральний орган виконавчої влади з питань науки організовує проведення державної науково-технічної експертизи відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну експертизу» на замовлення виконавця проекту технологічного парку.
 
25. Фінансування державної науково-технічної експертизи здійснюється згідно з договором на її проведення за рахунок коштів виконавця проекту технологічного парку.
 
26. У разі виникнення заперечень та/або спірних питань проекти виносяться на розгляд Комісії з організації діяльності технологічних парків та інноваційних структур інших типів (далі — Комісія), положення про яку затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
27. Після отримання позитивних висновків державної науково-технічної експертизи, заінтересованих центральних органів виконавчої влади та Президії Національної академії наук України або Комісії центральний орган виконавчої влади з питань науки приймає рішення про державну реєстрацію проекту технологічного парку, згідно з яким вносить проект до державного реєстру проектів технологічних парків і видає технологічному парку або його керівному органу свідоцтво про державну реєстрацію. Форма свідоцтва затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
28. Свідоцтво про державну реєстрацію проекту технологічного парку видається на строк реалізації цього проекту і є підставою для застосування (не більше як на п’ять років) спеціального режиму інноваційної діяльності відповідно до цього Закону та відкриття спеціальних рахунків.»;
 
29. 3) у статті 7:
 
30. у частині другій слова «Зазначені суми податків, що нараховуються» замінити словами «Сума податку на прибуток, що нараховується»;
 
31. у частині третій:
 
32. слова «зазначених сум податків» замінити словами «суми податку на прибуток»;
 
33. слова «зазначених сум» виключити;
 
34. після слів «спеціальний рахунок» доповнити словами «технологічного парку або»;
 
35. у частині четвертій слова «сум податків» замінити словами «суми податку на прибуток»;
 
36. 4) у статті 8:
 
37. у частині першій:
 
38. абзац перший викласти у такій редакції:
 
39. «Зарахована на спеціальні рахунки технологічних парків або їх керівних органів, їх учасників та спільних підприємств сума податку на прибуток використовується ними під час реалізації проектів технологічних парків на:»;
 
40. в абзаці п’ятому слово «тощо» виключити;
 
41. абзац шостий виключити;
 
42. у частинах другій і третій слова «Кошти цільових субсидій, зараховані» замінити словами «Сума податку на прибуток, зарахована», а слова «не використані» та «підлягають» — відповідно словами «не використана» та «підлягає»;
 
43. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
44. «Технологічний парк або його керівний орган для фінансування проектів технологічного парку може залучати кошти спеціального рахунка технологічного парку відповідно до затверджених умов реалізації цих проектів.»;
 
45. 5) у статті 12:
 
46. у частині третій слова «Суми цільових субсидій» замінити словами «Суми податку на прибуток»;
 
47. перше речення частини четвертої після слів «підлягають стягненню до Державного бюджету України» доповнити словами «з юридичної особи, яка безпосередньо здійснила таке нецільове використання»;
 
48. у першому реченні частини шостої слово і цифру «статті 7» замінити словами і цифрами «статей 7 і 8»;
 
49. доповнити статтю частинами такого змісту:
 
50. «У разі виявлення фактів недодержання умов реалізації проектів технологічних парків, встановлених за результатами перевірки технологічних парків, їх учасників та спільних підприємств, центральний орган виконавчої влади з питань науки ініціює розгляд питання про скасування державної реєстрації проекту на засіданні Комісії і у разі прийняття Комісією відповідного рішення скасовує державну реєстрацію проекту технологічного парку до закінчення строку дії свідоцтва про державну реєстрацію.
 
51. Виконавець проекту технологічного парку з метою коригування умов його реалізації може ініціювати внесення змін до проекту.
 
52. Пропозиції щодо внесення змін до проектів технологічного парку розглядаються центральним органом виконавчої влади з питань науки не частіше ніж один раз на півріччя у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»;
 
53. 6) у тексті Закону слово «виконання» в усіх відмінках замінити словом «реалізація» у відповідному відмінку;
 
54. 7) пункти 2 і 3 розділу ІІІ «Прикінцеві положення» викласти у такій редакції:
 
55. 2. Для інноваційних та інвестиційних проектів технологічних парків, спеціальний режим інвестиційної та інноваційної діяльності яких скасовано Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» та деяких інших законодавчих актів України» (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 17—19, ст. 267) і термін реалізації яких не закінчився на день набрання чинності цим Законом, термін їх дії та державної реєстрації продовжується на 10 місяців.
 
56. 3. Дія статті 7 цього Закону поширюється на інноваційні, а також інвестиційні проекти технологічних парків, зареєстровані в установленому порядку до 1 січня 2005 року, за умови отримання свідоцтва про державну реєстрацію проекту технологічного парку нового зразка.
 
57. Свідоцтво про державну реєстрацію проекту технологічного парку нового зразка видається на основі подання центральному органу виконавчої влади з питань науки заяви про заміну свідоцтва. При цьому в новому свідоцтві зазначається дата першої реєстрації проекту.
 
58. Для учасників технологічних парків, що реалізовували інноваційні, а також інвестиційні проекти, які були зареєстровані до 1 січня 2005 року і діють на момент прийняття цього Закону, сума податку на прибуток перераховується на раніше відкриті спеціальні рахунки.».
 
59. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.