Кількість абзаців - 21 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України ''Про електроенергетику (щодо врегулювання питань експорту електроенергії) (Друге читання)

0. Проект
 
1. Вноситься народним депутатом України
 
2. Мартиненком М.В.
 
3. Закон України
 
4. «Про внесення змін до Закону України «Про електроенергетику»
 
5. (щодо врегулювання питань експорту електроенергії)
 
6. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
7. І. Внести до Закону України «Про електроенергетику» (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 1, ст. 1) такі зміни:
 
8. 1. Абзац шостий статті 1 після слів «з метою продажу її споживачам» доповнити словами «або з метою її експорту».
 
9. 2. Розділ V доповнити новою статтею такого змісту:
 
10. «Стаття 30. Особливості експорту електроенергії
 
11. Для здійснення експорту електричної енергії енергопостачальники закуповують необхідні її обсяги на оптовому ринку електричної енергії України за ціною, не нижчою від оптової ціни, сформованої на ринку.
 
12. Доступ до міждержавних електричних мереж України для експорту електричної енергії надається на умовах аукціону. Аукціон проводиться щодо доступу до потужностей міждержавних електричних мереж України на термін не більше одного року.
Порядок проведення аукціону затверджується Кабінетом Міністрів України та встановлює кваліфікаційні вимоги до учасників аукціону і критерії визначення переможця аукціону, визначає обсяги доступу за окремими лотами, критерії вартості доступу, умови відмови в наданні доступу та умови дострокового припинення доступу в разі невиконання енергопостачальником умов договору або законодавства, а також інші умови.
 
13. Передача електричної енергії, призначеної для експорту, здійснюється на підставі договору з ліцензіатом, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами. Ліцензіат зобов’язаний укласти договір передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами з переможцем аукціону щодо доступу. Типова форма договору передачі електричної енергії міждержавними електричними мережами затверджується Національною комісією регулювання електроенергетики України.
 
14. Ліцензіат, який здійснює передачу електричної енергії міждержавними електричними мережами, зобов’язаний щоквартально оприлюднювати інформацію щодо потужностей міждержавних електричних мереж, їх поточного завантаження, а також вільної потужності міждержавних електричних мереж у порядку, встановленому Національною комісією регулювання електроенергетики України».
 
15. ІІ. Прикінцеві положення
 
16. 1. Цей Закон набуває чинності з дня його опублікування.
 
17. 2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набуття чинності цим Законом:
 
18. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
19. забезпечити розроблення центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що випливають з цього Закону.
 
20. забезпечити перегляд центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.