Кількість абзаців - 49 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законів України (щодо повноважень Конституційного Суду України, особливостей провадження у справах за конституційними зверненнями та недопущення зловживань правом на конституційне подання) (Друге читання)

0. Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законів України (щодо повноважень Конституційного Суду України, особливостей провадження у справах за конституційними зверненнями та недопущення зловживань правом на конституційне подання)
 
3. Верховна Рада України
п о с т а н о в л я є:
 
4. ІІ. Внести до Закону України "Про Конституційний Суд України" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 49, ст. 272; 2006 р., № 41, ст. 355) такі зміни:
 
5. 1. Доповнити статтю 13 пунктом 5 такого змісту:
 
6. „5) відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України.»
 
7. 2. Доповнити перше речення частини першої статті 39 після слів „про визначення» словами і цифрами „відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України,».
 
8. 3. У статті 41:
 
9. назву статті викласти у такій редакції:
 
10. „Стаття 41. Суб’єкти права на конституційне подання з питань, передбачених статтею 13 цього Закону»;
 
11. в абзаці першому слово і цифри „пунктами 2, 3, 4» замінити словом і цифрами „пунктами 2 – 5»;
 
12. в абзаці третьому слова і цифру „за пунктом 3» замінити словами і цифрами „за пунктами 3 і 5».
 
13. 4. Назву статті 43 викласти у такій редакції:
 
14. „Стаття 43. Суб’єкти права на конституційне звернення з питань офіційного тлумачення Конституції та законів України».
5. Доповнити статтю 44 частинами третьою та четвертою такого змісту:
 
15. „Провадження у справі не може бути припинено з мотивів скасування акта, який є предметом розгляду, органом, що його видав, у випадку, якщо на розгляді зазначеної справи наполягає один з суб’єктів права на конституційне подання.
 
16. У справах за конституційними поданнями Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) актів Кабінету Міністрів України відкликання конституційного подання не допускається.»
6. У статті 45:
Доповнити статтю пунктом 3 такого змісту:
 
17. „3) наявність рішення Конституційного Суду України щодо конституційності аналогічного за змістом та юридичною силою акта, або ухвали про відмову у відкритті провадження щодо такого акта;»
 
18. У зв’язку з цим пункт 3 вважати пунктом 4.
 
19. Доповнити статтю частиною другою та пунктом 1 та 2 такого змісту:
 
20. „Конституційний Суд України відмовляє у відкритті провадження за конституційним поданням Президента України у справах щодо відповідності Конституції України (конституційності) акта Кабінету Міністрів України у випадках, якщо:
 
21. 1) на момент звернення з конституційним поданням на розгляді Конституційного Суду України вже знаходиться справа щодо відповідності Конституції України (конституційності) цього акта Кабінету Міністрів України;
 
22. 2) питання щодо відповідності Конституції України (конституційності) цього акта Кабінету Міністрів України вже було предметом розгляду Конституційного Суду України, за наслідками якого Конституційним Судом України була прийнята ухвала про відмову у відкритті провадження або рішення про визнання акта Кабінету Міністрів України таким, що відповідає Конституції України.»
 
23. 7. Доповнити статтю 46 частинами другою та п’ятою такого змісту:
«Ухвала про відкриття конституційного провадження або про відмову у відкритті конституційного провадження приймається не пізніше ніж через два місяці з дня надходження конституційного подання чи конституційного звернення до Конституційного Суду України.»
„У разі повторного звернення суб'єкта права на конституційне подання (звернення) до Конституційного Суду України з питання, з якого вже прийнято рішення, дано висновок Конституційного Суду України або прийнято процесуальну ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження чи припинення конституційного провадження у справі, заявнику повторно надається відповідь з одночасним повідомленням про припинення листування з порушеного питання. Подальші звернення таких осіб з того ж питання є зловживанням правом на конституційне подання (звернення) та залишаються без відповіді та розгляду.»
 
24. У зв’язку з цим частину другу та третю вважати частинами третьою та четвертою.
8. У частині другій статті 51 слово і цифри „пунктами 2, 3, 4» замінити словом і цифрами „пунктами 2 – 5».
 
25. 9. У статті 57:
 
26. доповнити частину першу після слів „за конституційними поданнями» словами „та конституційними зверненнями»;
частину третю виключити.
10. Доповнити статтю 62 абзацом такого змісту:
 
27. „щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України.»
 
28. 11. Доповнити статтю 71 частиною другою такого змісту:
«Конституційне подання Президента України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови Кабінету Міністрів України може бути направлено до Конституційного Суду України в строк не пізніше п’ятнадцяти днів з дня прийняття постанови Кабінету Міністрів України.».
 
29. У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою.
 
30. 12. Доповнити статтю 73 частиною третьою такого змісту:
„У разі прийняття Конституційним Судом України у справі за конституційним поданням Президента України рішення про визнання акта Кабінету Міністрів України таким, що відповідає Конституції України, Указ Президента України про зупинення дії цього акта втрачає чинність від дня прийняття Конституційним Судом України відповідного рішення.»
 
31. 13. У статті 75:
 
32. Доповнити частину першу реченням такого змісту:
 
33. „У такому конституційному поданні в обов’язковому порядку наводяться правові обґрунтування тверджень щодо неконституційності оспорюваного акту.»
 
34. Доповнити статтю частиною другою такого змісту:
 
35. „У разі зупинення Президентом України дії акта Кабінету Міністрів України справа за конституційним поданням Президента України розглядається Конституційним Судом України невідкладно в строк, визначений частиною другою статті 57 цього Закону.»
14. У статті 90:
Доповнити статтю частиною другою такого змісту:
 
36. "Конституційне подання Верховної Ради України повинне містити докладний опис вчинених процедурних дій із зазначенням дати, місця і підстав для їх вчинення, а також документів та інших матеріалів, що підтверджують додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.".
 
37. У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
доповнити статтю частиною такого змісту:
 
38. "Конституційний Суд України не пізніше ніж на другий робочий день після надходження подання Верховної Ради України та документів і матеріалів, які відповідно до частини третьої цієї статті повинні додаватися до нього, відкриває у позачерговому порядку провадження у справі про надання висновку щодо додержання конституційної процедури розслідування і розгляду справи про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту.";
15. Доповнити статтю 92 частиною другою такого змісту:
"Висновок Конституційного Суду України разом з матеріалами справи не пізніше ніж наступного робочого дня після його ухвалення надсилається до Верховної Ради України, а його копія – Президентові України."
16. У назві та частині першій статті 95 слово „висновку» замінити словом "рішення".
 
39. 17. Доповнити розділ ІІІ главою 17 такого змісту:
 
40. "Глава 17. Провадження у справах, передбачених пунктом 5 статті 13 цього Закону
 
41. Стаття 96. Предмет конституційного провадження та порядок його відкриття
 
42. Конституційний Суд України розглядає справи і дає висновки щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України законопроекту про внесення змін до Конституції України, поданого до Верховної Ради України згідно із статтями 154, 155 і 156 Конституції України.
 
43. Підставою для відкриття конституційного провадження у справі є конституційне подання Верховної Ради України з питання надання висновку щодо відповідності законопроекту про внесення змін до Конституції України вимогам статей 157 і 158 Конституції України.
 
44. Справа про надання висновку щодо відповідності вимогам статей 157 і 158 Конституції України законопроекту про внесення змін до Конституції України розглядається Конституційним Судом України невідкладно в строк, визначений частиною другою статті 57 цього Закону.
 
45. Стаття 97. Резолютивна частина висновку Конституційного Суду України
 
46. У резолютивній частині висновку Конституційного Суду України зазначаються положення законопроекту про внесення змін до Конституції України, що відповідають вимогам статей 157 і 158 Конституції України, і положення, що не відповідають цим вимогам Конституції України, якщо такими їх визнано Конституційним Судом України.";
 
47. І. Доповнити частину шосту статті 52 Закону України „Про Кабінет Міністрів України» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2008, N 25, ст.241) реченням такого змісту:
„Дія такого акта Кабінету Міністрів України не може бути повторно зупинена Президентом України на підставі пункту 15 частини першої статті 106 Конституції України.»
 
48. ІІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.