Кількість абзаців - 131 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України ''Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності'' (Друге читання)

0. Проект
 
1. З А К О Н У К Р А Ї Н И
 
2. Про внесення змін до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., № 48, ст. 483) такі зміни:
 
5. 1. У тексті Закону слова "адміністратор" та "дії щодо здійснення господарської діяльності" в усіх відмінках замінити відповідно словами "державний адміністратор" та "певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності" у відповідних відмінках.
 
6. 2. У частині першій статті 1:
 
7. абзац другий доповнити словами "їх переоформленням, видачею дублікатів, анулюванням";
 
8. абзац четвертий замінити двома абзацами такого змісту:
 
9. "дозвільні органи обласного рівня - територіальні органи центральних органів виконавчої влади, структурні підрозділи Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій;
 
10. документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, які видаються суб'єкту господарювання дозвільним органом і дають цьому суб'єкту господарювання право на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності. Законами або міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, можуть встановлюватись інші види документів дозвільного характеру".
 
11. У зв'язку з цим абзаци п'ятий - дев'ятий вважати відповідно абзацами шостим - десятим;
 
12. абзац шостий викласти в такій редакції:
 
13. "місцеві дозвільні органи - міські ради та їх виконавчі органи (міст - обласних центрів, міст республіканського в Автономній Республіці Крим та міст обласного значення), районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації, місцеві органи центральних органів виконавчої влади, їх посадові особи, підприємства, установи, організації, які уповноважені відповідно до закону видавати документи дозвільного характеру від свого імені і проводять чи залучаються до проведення експертизи та обстеження, необхідних для видачі документів дозвільного характеру, у межах відповідної адміністративно-територіальної одиниці";
 
14. абзац сьомий після слів "об'єкт, на який видається документ дозвільного характеру" доповнити словами " (далі - об'єкт)";
 
15. абзац дев'ятий викласти в такій редакції:
 
16. "декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства (далі - декларація) -документ, яким суб'єкт господарювання повідомляє державного адміністратора про відповідність своєї матеріально-технічної бази вимогам законодавства. Шляхом такого повідомлення суб'єкт господарювання набуває права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без отримання документа дозвільного характеру";
 
17. доповнити новими абзацами такого змісту:
 
18. "принцип мовчазної згоди - набуття суб'єктом господарювання права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності без одержання відповідного документа дозвільного характеру за умови, якщо суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою було подано в установленому порядку заяву та документи в повному обсязі, проте у встановлений законом строк документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі видано або направлено не було;
 
19. дозвільний центр - приміщення, в якому представники дозвільних органів та державний адміністратор здійснюють діяльність щодо видачі документів дозвільного характеру, їх переоформлення, видачу дублікатів та анулювання".
 
20. 2. Частину першу статті 2 після слів "ліцензування господарської діяльності" доповнити словами " (крім відносин щодо видачі документів дозвільного характеру, необхідних для отримання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності)".
 
21. 3. Текст статті 4 викласти в такій редакції:
 
22. "1. Виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюється:
 
23. необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види;
 
24. дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру;
 
25. платність або безоплатність видачі документа дозвільного характеру;
 
26. строк прийняття рішення про видачу або відмову у видачі документа дозвільного характеру;
 
27. вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформленні, видачі дубліката, анулюванні документа дозвільного характеру.
 
28. Закон про внесення змін до закону, який регулює відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, стосовно вимог, установлених цією частиною, набирає чинності не раніше ніж через тридцять днів з дня його офіційного оприлюднення, якщо інше не передбачено самим законом.
 
29. 2. У разі коли норма закону чи іншого нормативно-правового акта, виданого на підставі закону, або коли норми різних законів чи різних нормативно-правових актів допускають неоднозначне (множинне) трактування прав та обов'язків суб'єктів господарювання або дозвільних органів, внаслідок чого є можливість прийняття рішення на користь як суб'єкта господарювання, так і дозвільного органу, рішення приймається на користь суб'єкта господарювання".
 
30. 4. Доповнити статтею 4-1 такого змісту:
 
31. "Стаття 4-1. Основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру, їх переоформлення, видачі дублікатів, анулювання
 
32. 1. Порядок видачі документів дозвільного характеру, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання центральними органами виконавчої влади та їх територіальними (місцевими) органами встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом.
 
33. Такий порядок має передбачати, зокрема, вичерпний перелік документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру.
 
34. Порядок видачі документів дозвільного характеру, видача яких законами України віднесена до компетенції органів місцевого самоврядування, встановлюється ними за погодженням із територіальними (місцевими) органами центральних органів виконавчої влади, що здійснюють регулювання у відповідних сферах, та відповідними територіальними органами уповноваженого органу.
 
35. 2. Перелік необхідних для видачі документів дозвільного характеру, експертиз та обстежень, які проводяться дозвільним органом або залученою третьою особою чи до проведення яких залучається дозвільний орган, встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не встановлено законом.
 
36. Розмір тарифів, у тому числі їх граничні розміри, на проведення дозвільними органами обстежень та експертиз, які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, затверджується Кабінетом Міністрів України, якщо інше не встановлено законом.
 
37. Розмір тарифів на проведення суб'єктами господарювання обстежень та експертиз, які є підставою для видачі документів дозвільного характеру, не може перевищувати граничних розмірів тарифів, установлених для дозвільних органів.
 
38. 3. Перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися на підставі подання декларації, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
39. 4. У разі надання на підставі договору оренди чи інших договорів у тимчасове користування приміщень та обладнання за умови збереження виду діяльності і стану цих приміщень та обладнання від орендаря або іншого користувача не вимагається одержання документа дозвільного характеру на їх використання (експлуатацію), крім потенційно небезпечних об'єктів та в разі використання машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.
 
40. Відповідальність за використання (експлуатацію) приміщень та обладнання покладається на особу, визначену відповідним договором.
 
41. 5. Підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є:
 
42. подання суб'єктом господарювання документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, не в повному обсязі;
 
43. виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;
 
44. негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.
 
45. Законами можуть бути встановлені інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
 
46. Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.
 
47. У разі усунення суб'єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, повторний розгляд документів здійснюється дозвільним органом у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня одержання відповідної заяви суб'єкта господарювання, документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, та документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру.
 
48. При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі документа дозвільного характеру з причин, що стали підставою для попередньої відмови у його видачі (за винятком неусунення чи усунення не в повній мірі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови) або раніше не викладених у письмовій формі заявнику (за винятком зазначених причин відмови, пов'язаних із документами, що засвідчують їх усунення). У разі якщо дозвільний орган у встановлений законом строк не видасть або не направить суб'єкту господарювання документ дозвільного характеру або рішення про відмову в його видачі, то через десять днів з моменту закінчення встановленого строку для прийняття рішення про видачу або відмову в видачі документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання має право провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності на підставі копії опису прийнятих документів із відміткою про дату їх прийняття.
 
49. 6. Документ дозвільного характеру може бути анульовано:
 
50. довільним органом - у разі звернення суб'єкта господарювання із заявою про анулювання документа дозвільного характеру. У цьому випадку рішення про анулювання документа дозвільного характеру доводиться до відома суб'єкта господарювання рекомендованим листом, який надсилається не пізніше наступного робочого дня після дня прийняття такого рішення та набирає чинності через десять днів з дня його прийняття;
 
51. автоматично - у разі припинення діяльності суб'єкта господарювання, а також закінчення строку дії документа дозвільного характеру;
 
52. судом - у разі встановлення факту зазначення в заяві та документах, що додаються до неї, недостовірних відомостей та невиконання у визначений строк суб’єктом господарювання прийнятих у встановленому порядку дозвільним органом рішень щодо усунення виявлених порушень. У цих випадках рішення про анулювання документа дозвільного характеру набирають чинності у порядку, встановленому процесуальним законодавством.
 
53. Законами можуть бути також визначені інші підстави для анулювання документа дозвільного характеру.
 
54. 7. Видача документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами здійснюється в дозвільному центрі за принципом організаційної єдності, що передбачає наявність державного адміністратора, у порядку, встановленому цим Законом.
 
55. Суб'єкт господарювання має право вибрати спосіб отримання документів дозвільного характеру, безпосередньо звернувшись до представників відповідних місцевих дозвільних органів або до державного адміністратора, які здійснюють прийом суб’єктів господарювання в дозвільному центрі.
 
56. Порядок взаємодії представників місцевих дозвільних органів, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, затверджується відповідною місцевою радою (її виконавчим комітетом) або районною державною адміністрацією за погодженням із територіальним органом уповноваженого органу.
 
57. Діяльність представників місцевих дозвільних органів у дозвільному центрі забезпечують відповідні міські ради або районні та районні у містах Києві і Севастополі державні адміністрації.
 
58. Видача документів дозвільного характеру дозвільними органами обласного рівня за принципом організаційної єдності може запроваджуватись за рішенням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій за погодженням із відповідними дозвільними органами.
 
59. Порядок взаємодії представників дозвільних органів обласного рівня, які здійснюють прийом суб'єктів господарювання в дозвільному центрі, затверджується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, відповідними обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями за погодженням із територіальним органом уповноваженого органу.
 
60. Діяльність представників дозвільних органів обласного рівня в дозвільному центрі забезпечується Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською і Севастопольською міськими державними адміністраціями.
 
61. Порядок взаємодії державних адміністраторів - посадових осіб виконавчих комітетів міських рад, районних державних адміністрацій та посадових осіб обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій установлюється уповноваженим органом.
 
62. 8. Основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру, передбачені цією статтею, поширюються на видачу всіх документів дозвільного характеру, якщо інший порядок не встановлено законом.
 
63. 9. Підставами для переоформлення документа дозвільного характеру є:
 
64. зміна найменування суб'єкта господарювання - юридичної особи або прізвища, ім'я, по батькові фізичної особи - підприємця;
 
65. зміна місця знаходження суб'єкта господарювання.
 
66. У разі виникнення підстав для переоформлення документа дозвільного характеру суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом семи робочих днів після настання таких підстав подати до дозвільного органу або державного адміністратора заяву про переоформлення документа дозвільного характеру разом із документом дозвільного характеру, що підлягає переоформленню, та відповідними документами або їх нотаріально посвідченими копіями, що підтверджують зазначені зміни.
 
67. Дозвільний орган протягом двох робочих днів з дня одержання заяви про переоформлення документа дозвільного характеру та документів, що додаються до неї, зобов'язаний видати переоформлений на новому бланку документ дозвільного характеру з урахуванням змін, зазначених у заяві про переоформлення документа дозвільного характеру.
 
68. У разі переоформлення документа дозвільного характеру дозвільний орган приймає рішення про визнання недійсним документа дозвільного характеру, що був переоформлений, з внесенням відповідних змін до Реєстру документів дозвільного характеру не пізніше наступного робочого дня.
 
69. Строк дії переоформленого документа дозвільного характеру не може перевищувати строку дії, зазначеного в документі дозвільного характеру, що переоформлявся.
 
70. За переоформлення документа дозвільного характеру у випадках, передбачених законом, справляється плата, яка перераховується до Державного бюджету України.
 
71. Не переоформлений в установлений строк документ дозвільного характеру є недійсним.
 
72. 10. Підставами для видачі дубліката документа дозвільного характеру є:
 
73. втрата документа дозвільного характеру;
 
74. пошкодження документа дозвільного характеру.
 
75. У разі втрати документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання зобов'язаний звернутися до дозвільного органу із заявою про видачу дубліката документа дозвільного характеру, до якої додається у випадках, передбачених законом, документ, що засвідчує внесення плати за видачу дубліката документа дозвільного характеру.
 
76. Якщо бланк документа дозвільного характеру непридатний для використання внаслідок його пошкодження, суб'єкт господарювання подає дозвільному органу заяву про видачу дубліката документа дозвільного характеру, непридатний для використання документ дозвільного характеру та у випадках, передбачених законом, документ, що підтверджує внесення плати за видачу дубліката документа дозвільного характеру.
 
77. Строк дії дубліката документа дозвільного характеру не може перевищувати строку дії, зазначеного у втраченому або пошкодженому документі дозвільного характеру.
 
78. Суб'єкт господарювання, який подав заяву та відповідні документи для видачі дубліката документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого, може провадити свою діяльність на підставі довідки про подання заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру, яка видається дозвільним органом у разі подання заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру.
 
79. Дозвільний орган зобов'язаний протягом двох робочих днів з дати одержання заяви про видачу дубліката документа дозвільного характеру видати заявникові дублікат документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого.
 
80. У разі видачі дубліката документа дозвільного характеру замість втраченого або пошкодженого дозвільний орган приймає рішення про визнання недійсним документа дозвільного характеру, що був втрачений або пошкоджений, із внесенням відповідних змін до реєстру документів дозвільного характеру не пізніше наступного робочого дня.
 
81. За видачу дубліката документа дозвільного характеру у випадках, передбачених законом, справляється плата, яка зараховується до Державного бюджету України".
 
82. 5. У статті 5:
 
83. у частині першій слова "міської ради" замінити словами "виконавчого комітету міської ради (міст - обласних центрів, міст республіканського в Автономній Республіці Крим та міст обласного значення), обласної, Севастопольської міської";
 
84. частину другу викласти в такій редакції:
 
85. "2. Кількість державних адміністраторів визначається рішенням відповідної міської ради (крім міста Києва), Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласної, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій, районної та районної у містах Києві і Севастополі державних адміністрацій";
 
86. у частині третій слова "одного року" замінити словами "двох років";
 
87. в абзаці шостому частини четвертої слова "на який видається документ дозвільного характеру" виключити;
 
88. частину п’яту викласти в такій редакції:
 
89. "5. Державний адміністратор має право:
 
90. одержувати від місцевих дозвільних органів безоплатно у триденний строк з моменту запиту інформацію, пов'язану з видачею документів дозвільного характеру, за винятком інформації, що становить державну таємницю;
 
91. порушувати перед територіальним органом уповноваженого органу клопотання про притягнення до адміністративної відповідальності посадових осіб відповідних дозвільних органів за порушення порядку видачі документа дозвільного характеру";
 
92. у частині восьмій слова "в місті обласного значення" замінити словами "в містах - обласних центрах, містах республіканського в Автономній Республіці Крим та містах обласного значення".
 
93. 6. Статті 6 та 7 викласти в такій редакції:
 
94. "Стаття 6. Реєстр документів дозвільного характеру
 
95. 1. Реєстр документів дозвільного характеру (далі - реєстр) - єдина автоматизована загальнодержавна система збирання, накопичення, захисту, обліку та надання інформації про документи дозвільного характеру.
 
96. 2. Інформація, що міститься в реєстрі, є відкритою. За користування даними реєстру справляється плата, яка зараховується до Державного бюджету України. Розмір плати за користування даними реєстру встановлюється уповноваженим органом.
 
97. Органи державної влади одержують інформацію, що міститься в реєстрі, безоплатно, якщо запит щодо такої інформації пов'язаний із здійсненням ними своїх повноважень.
 
98. 3. Інформація, що міститься в реєстрі, видається на бланках суворої звітності, форма яких затверджується уповноваженим органом.
 
99. 4. Інформація, що міститься в реєстрі, може в установленому законом порядку використовуватись в інших реєстрах, розпорядником яких є уповноважений орган.
 
100. 5. Передача інформації, одержаної з реєстру документів дозвільного характеру, третім особам на комерційній основі забороняється.
 
101. 6. Порядок формування, ведення та користування реєстром визначається уповноваженим органом, який є його розпорядником.
 
102. Стаття 7. Порядок видачі місцевими дозвільними органами документів дозвільного характеру
 
103. 1. Для отримання документа дозвільного характеру суб'єкт господарювання або уповноважена ним особа (далі - заявник) подає чи надсилає рекомендованим листом державному адміністратору заяву, форма якої затверджується Кабінетом Міністрів України за поданням уповноваженого органу та за погодженням із дозвільними органами.
 
104. 2. До заяви додаються:
 
105. копія свідоцтва про державну реєстрацію суб'єкта господарювання;
 
106. документи, необхідні для видачі документа дозвільного характеру, передбачені законодавством, яким регулюються відносини, пов'язані з його одержанням. Документами, необхідними для одержання документа дозвільного характеру, можуть бути лише документи, які безпосередньо пов'язані з підтвердженням можливості суб'єкта господарювання провадити певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
 
107. Заява та додані до неї документи подаються чи надсилаються рекомендованим листом в одному примірнику.
 
108. У разі надсилання заяви та документів рекомендованим листом підпис заявника посвідчується нотаріально.
 
109. 3. Державний адміністратор реєструє заяву та додані до неї документи в журналі, порядок ведення якого встановлюється уповноваженим органом.
 
110. Заява та документи, що додаються до неї, приймаються за описом, копія якого відразу ж видається (направляється) заявнику з відміткою про дату та номер їх реєстрації.
 
111. 4. Забороняється вимагати від заявника для одержання документа дозвільного характеру документи, не передбачені законодавством.
 
112. 5. Заявник несе відповідальність за достовірність відомостей, зазначених у заяві та документах, що додаються до неї.
 
113. 6. Державний адміністратор після надходження заяви та документів, що додаються до неї, формує дозвільну справу, в якій зберігається заява на отримання відповідного документа дозвільного характеру, опис документів, що додаються до неї, а також копії рішень дозвільних органів з відповідних питань.
 
114. Державний адміністратор несе відповідальність за зберігання дозвільної справи.
 
115. 7. Копія заяви, засвідчена підписом державного адміністратора, та документи, що додаються до неї, в день реєстрації заяви або наступного робочого дня передаються до відповідних місцевих дозвільних органів.
 
116. 8. Місцеві дозвільні органи протягом п’яти робочих днів з дати одержання від державного адміністратора або безпосередньо від заявника заяви та документів, якщо інше не передбачено законом, приймають рішення про видачу або відмову у видачі заявникові документа дозвільного характеру та передають протягом двох робочих днів з дати прийняття відповідного рішення відповідні документи державному адміністратору. У рішенні про відмову у видачі документа дозвільного характеру зазначаються підстави такої відмови.
 
117. 9. Державний адміністратор не пізніше наступного робочого дня після одержання від місцевого дозвільного органу документа дозвільного характеру повідомляє заявника про відповідне рішення, час та місце видачі документа дозвільного характеру (в разі якщо законом передбачено внесення плати за видачу документа дозвільного характеру, адміністратор зобов’язаний повідомити про це заявника). Документ дозвільного характеру вручається заявнику під розписку про його одержання по пред’явленні документа, який підтверджує внесення плати за його видачу, якщо вона передбачена законом.
 
118. Державний адміністратор не пізніше наступного дня з дати отримання документа, який підтверджує внесення плати за видачу документа дозвільного характеру, передає документ, який підтверджує внесення такої плати, до відповідного місцевого дозвільного органу, залишивши собі його копію.
 
119. У разі прийняття рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру місцевий дозвільний орган повідомляє про це державного адміністратора не пізніше наступного робочого дня після прийняття такого рішення.
 
120. Рішення місцевого дозвільного органу про відмову у видачі документа дозвільного характеру оформляється відповідним розпорядчим документом.
 
121. Державний адміністратор повідомляє про прийняття рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру заявника не пізніше наступного робочого дня після одержання відповідного рішення. Рішення про відмову у видачі документа дозвільного характеру вручається заявнику під розписку про його одержання або надсилається рекомендованим листом.
 
122. 10. У разі проведення місцевими дозвільними органами спільного обстеження об'єкта адміністратор наступного робочого дня після прийняття такого рішення повідомляє про це суб'єкта господарювання".
 
123. ІІ. Прикінцеві положення
 
124. 1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування.
 
125. 2. Закони, інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
126. 3. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня опублікування цього Закону:
 
127. підготувати і в установленому порядку внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення до законів України змін, що випливають із цього Закону;
 
128. затвердити перелік певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності, які можуть здійснюватися за декларацією відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства;
 
129. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
130. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.