Кількість абзаців - 27 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України ''Про Єдиний митний тариф'' (Друге читання)

0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про Єдиний митний тариф"  
1. Верховна Рада України постановляє:  
2. 1. Статті 11 - 15 Закону України "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 19, ст. 259; 1993р., N 12, ст.107, N24, ст. 270; 1996 р., N41, ст. 192; 1997р., N20, ст. 144) викласти у такій редакції:  
3. "Стаття 11. Особливі види мита  
4. З метою захисту українських виробників та економічних інтересів України у випадках, що визначаються законодавством України, у разі ввезення на митну територію України і вивезення за межі цієї території будь-якого товару незалежно від інших видів мита можуть справлятися особливі види мита:  
5. спеціальне мито;  
6. антидемпінгове мито;  
7. компенсаційне мито.  
8. Стаття 12. Спеціальне мито  
9. Спеціальне мито може справлятися:  
10. у разі коли товар ввозиться на митну територію України у таких кількостях та/або на таких умовах, що заподіюється або існує загроза заподіяння значної шкоди українським виробникам подібного або безпосередньо конкуруючого товару, та як запобіжні заходи щодо учасників зовнішньоекономічної діяльності, які порушують національні інтереси в цій галузі, а також як заходи захисту українських товаровиробників та розвитку національного виробництва;  
11. як заходи у відповідь на дискримінаційні та/або недружні дії з боку компетентних органів інших країн, митних союзів або економічних угруповань, які обмежують здійснення законних прав та інтересів суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та/або ущемляють інтереси України.  
12. Стаття 13. Антидемпінгове мито  
13. Антидемпінгове мито може справлятися:  
14. з будь-якого товару, який є об'єктом демпінгу, якщо ввезення його на митну територію України заподіює шкоду національному товаровиробнику подібного товару;  
15. у разі вивезення за межі митної території України товарів за ціною, істотно нижчою від ціни інших експортерів подібних або безпосередньо конкуруючих товарів на момент цього вивезення, якщо таке вивезення заподіює чи загрожує заподіянням шкоди державним інтересам України.  
16. Будь-який товар вважається об'єктом демпінгу, якщо його експортна ціна є нижчою від порівнянної ціни на подібний товар у країні експорту у звичайних торгівельних операціях.  
17. Стаття 14. Компенсаційне мито  
18. Компенсаційне мито може справлятися:  
19. з будь-якого товару, що ввозиться на митну територію України, з метою нейтралізації будь-якої субсидії, що безпосередньо або опосередковано надається для переробки, виробництва, експорту або транспортування цього товару, у випадках, коли це ввезення заподіює шкоду національному товаровиробнику подібного товару;  
20. у разі вивезення за межі митної території України товарів, для виробництва або експорту яких прямо чи побічно використовувалася субсидія, якщо таке вивезення заподіює чи загрожує заподіянням шкоди державним інтересам України.  
21. Стаття 15. Процедура застосування особливих видів мита  
22. Особливі види мита справляються на підставі рішень про вжиття антидемпінгових, компенсаційних та спеціальних заходів, прийнятих згідно із законами України.  
23. Для встановлення фактів, що є підставою для застосування антидемпінгового, компенсаційного та спеціального мита, у випадках та у порядку, передбачених законами України, Міністерством зовнішніх економічних зв'язків і торгівлі України проводяться відповідні розслідування.  
24. Запровадження антидемпінгового, компенсаційного та спеціального мита, встановлення ставки такого мита здійснюється в кожному окремому випадку згідно з порядком, що визначається законодавством України.  
25. У випадках коли імпорт товару є об'єктом антидемпінгових, компенсаційних або спеціальних заходів, преференційні пільги не надаються або припиняються органом, який їх установив".  
26. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.