Кількість абзаців - 39 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та інвалідам (Друге читання)

0. Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям та інвалідам
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законів України:
 
5. 1. У Законі України „Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 35, ст. 290; 2002 р., № 50, ст. 367; 2004 р., № 5, ст. 25; № 33-34, ст. 407):
 
6. 1) абзац третій частини третьої статті 4 викласти у такій редакції:
 
7. „довідка про склад сім'ї (до складу сім'ї включаються чоловік, дружина; рідні, усиновлені та підопічні діти цих осіб віком до вісімнадцяти років, а також діти, які навчаються за денною формою навчання у вищих навчальних закладах І-ІV рівнів акредитації та професійно-технічних навчальних закладах до досягнення двадцяти трьох років і не мають власних сімей незалежно від місця проживання (перебування) або реєстрації, неодружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи і проживають разом з батьками; непрацездатні батьки чоловіка та дружини, які проживають разом з ними і перебувають на їх утриманні у зв'язку з відсутністю власних доходів; особа, яка проживає разом з одиноким інвалідом І групи і здійснює догляд за ним; жінка та чоловік, які проживають однією сім’єю, не перебувають у шлюбі, але мають спільних дітей, включаючи випадки, коли ця жінка або чоловік раніше перебували у шлюбі і не оформили його припинення в органах РАГСУ.»
 
8. 2) частину другу статті 5 доповнити реченням другим такого змісту:
 
9. „При цьому рівень забезпечення прожиткового мінімуму не може застосовуватися для обмеження розміру державної соціальної допомоги згідно з частиною першою цієї статті.»
 
10. 3) частину четверту статті 5 після слів „є інвалідами І або ІІ групи» доповнити словами „та дитини-інваліда»;
 
11. 4) статтю 5 доповнити частиною сьомою такого змісту:
 
12. „У разі якщо особи, зазначені у частинах четвертій-шостій цієї статті, мають право на збільшення рівня забезпечення прожиткового мінімуму з декількох підстав, розмір державної соціальної допомоги для них визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму, збільшеного за кожною з цих підстав окремо, і не підлягає обмеженню згідно з частиною першою цієї статті.»
 
13. 2. У Законі України „Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 33-34, ст. 404, 2005 р., № 25, ст. 338):
 
14. 1) пункт 3 частини першої статті 4 замінити пунктами 3 і 4 такого змісту:
 
15. „3) є малозабезпеченою особою (крім інвалідів, зазначених у пункті 4 цієї частини);
 
16. 4) є малозабезпеченим інвалідом І групи, середньомісячний сукупний дохід якого не перевищує збільшений на 15 відсотків прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність.»
 
17. 2) у пункті 1 статті 8 слова „із числа інвалідів І групи» замінити словами „із числа інвалідів І групи підгрупи Б).
 
18. 3) пункт 3 статті 8 після цифри „2» після цифри „2» доповнити словами „ (із числа інвалідів І групи підгрупи Б)».
 
19. 4) пункт 3 статті 8 після цифри „5» доповнити словами „ (із числа інвалідів І групи підгрупи Б)».
 
20. 5) у пункті 3 статті 8 слова „із числа одиноких пенсіонерів» замінити словами „із числа інвалідів І групи підгрупи Б та одиноких пенсіонерів».
 
21. 6) статтю 8 доповнити пунктами 4 і 5 такого змісту:
 
22. „4) особам із числа інвалідів І групи підгрупи А, зазначеним у підпункті "а" пункту 1 і пункті 3 частини першої статті 7 цього Закону, - у розмірі 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;
 
23. 5) особам із числа інвалідів І групи підгрупи А, зазначеним у пунктах 2, 3, 5 частини першої статті 7 цього Закону, - у розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.»
 
24. 7) пункт 3 статті 18 виключити.
 
25. 3. У Законі України „Про державну соціальну допомогу інвалідам з дитинства та дітям-інвалідам» (Відомості Верховної Ради, 2001 р., № 1, ст. 2; 2004 р., № 25, ст. 342; 2005 р., № 2, ст. 43, № 16, ст. 261):
 
26. 1) Частину першу статті 3 викласти у такій редакції:
 
27. „Надбавка на догляд установлюється в розмірі: інвалідам з дитинства І групи підгрупи А - 75 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, інвалідам з дитинства І групи підгрупи Б - 50 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.»
 
28. 2) у частині другій статті 3 слова „медико-соціальної експертної комісії» замінити словами „лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу».
 
29. 3) частину четверту статті 3 після слів „які не працюють» доповнити словами „не вчаться (крім заочної форми навчання), не служать, не займають виборну посаду або перебувають у відпустці (у тому числі у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, відпустці без збереження заробітної плати, в разі якщо дитина-інвалід потребує домашнього догляду)».
 
30. 4) Статтю 10 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
 
31. „Інвалідам з дитинства, які відбувають покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк, державна соціальна допомога виплачується у розмірі 25 відсотків.»
 
32. 5) Частину першу статті 15 викласти у такій редакції:
 
33. „У разі смерті інваліда з дитинства або дитини-інваліда за вибором члена його сім'ї або особи, яка здійснювала поховання, виплачується допомога на поховання у розмірі двомісячної суми державної соціальної допомоги за цим Законом або допомога на поховання чи відшкодування витрат на поховання за іншими законодавчими актами, у тому числі на загальних підставах у розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.»
 
34. ІІ. Прикінцеві положення
 
35. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2009 року.
 
36. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
 
37. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
38. забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом та прийняття відповідних актів, що випливають із цього Закону.