Кількість абзаців - 54 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетних напрямів інноваційної діяльності (Друге читання)

0. проект
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетних напрямів інноваційної діяльності
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. 1. Внести зміни до таких законів України:
 
5. 1) Викласти Закон України «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 13, ст. 93; 2006 р., № 5-6, ст. 73, 2009 р., № 16, ст. 219) в такій редакції:
 
6. «ЗАКОН УКРАЇНИ
Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні
 
7. Цей Закон визначає правові, економічні та організаційні засади формування цілісної системи пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та їх реалізації в Україні.
 
8. Стаття 1. Законодавство України з питань формування та реалізації пріоритетних напрямів інноваційної діяльності
 
9. Правовою основою формування та реалізації пріоритетних напрямів інноваційної діяльності є Конституція України, Закони України «Про державне прогнозування та розроблення програм економічного і соціального розвитку України», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про інноваційну діяльність» та інші закони України.
 
10. Стаття 2. Пріоритетні напрями інноваційної діяльності
 
11. Пріоритетні напрями інноваційної діяльності - науково, економічно і соціально обґрунтовані та законодавчо визначені шляхи провадження інноваційної діяльності, відповідно до яких забезпечується створення високотехнологічної конкурентоспроможної екологічно чистої продукції, надання високоякісних послуг та збільшення експортного потенціалу держави з ефективним використанням вітчизняних та світових науково-технічних досягнень.
 
12. Пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні (далі - пріоритетні напрями) поділяються на стратегічні та середньострокові:
 
13. стратегічні пріоритетні напрями спрямовані на розв’язання проблем інноваційного розвитку держави на період до 10 років;
 
14. середньострокові пріоритетні напрями спрямовані на забезпечення інноваційного оновлення вітчизняного виробництва, випуск нових високотехнологічних товарів та послуг, конкурентоспроможних на внутрішньому та зовнішньому ринку, на період до 5 років.
 
15. Стаття 3. Стратегічні пріоритетні напрями інноваційної діяльності
 
16. Стратегічні пріоритетні напрями формуються центральним органом виконавчої влади у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності із залученням Національної та галузевих академій наук України, вищих навчальних закладів і науково-дослідних інститутів на основі результатів прогнозно-аналітичних досліджень світових тенденцій науково-технологічного розвитку, зіставлення їх з реальними потребами національної економіки та інноваційним потенціалом України і визначаються Верховною Радою України за пропозиціями Кабінету Міністрів України, що подаються до 1 березня передостаннього року дії попередніх стратегічних пріоритетних напрямів.
 
17. Порядок формування, оприлюднення та обговорення стратегічних пріоритетних напрямів затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
18. Стратегічними пріоритетними напрямами в Україні на період до 2020 року є:
 
19. освоєння нових, у тому числі відновлюваних, джерел енергії, впровадження ресурсозберігаючих та енергоефективних технологій, технологій транспортування енергії;
 
20. забезпечення розвитку високотехнологічних галузей промисловості та технологій в галузі транспорту, освоєння нових надточних технологій виробництва матеріалів, їх обробки і з’єднання, створення індустрії наноматеріалів;
 
21. технологічне оновлення та розвиток агропромислового комплексу;
 
22. підвищення якості медичного обслуговування шляхом впровадження новітніх технологій та обладнання; широке застосування технологій охорони навколишнього природного середовища;
 
23. розвиток сучасних інформаційних технологій.
 
24. Стаття 4. Середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності
 
25. Середньострокові пріоритетні напрями можуть бути загальнодержавного, галузевого і регіонального рівня.
 
26. Середньострокові пріоритетні напрями загальнодержавного рівня формуються центральним органом виконавчої влади у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності із залученням Національної та галузевих академій наук України, вищих навчальних закладів і науково-дослідних інститутів на основі стратегічних пріоритетних напрямів за результатами прогнозно-аналітичних досліджень та з урахуванням прогнозів економічного і соціального розвитку України і спрямовані на вирішення питань забезпечення інноваційного розвитку міжгалузевого та міжрегіонального характеру.
 
27. Середньострокові пріоритетні напрями галузевого рівня формуються відповідними центральними органами виконавчої влади на основі стратегічних пріоритетних напрямів і середньострокових пріоритетних напрямів загальнодержавного рівня з урахуванням прогнозу розвитку галузей економіки і спрямовані на вирішення питань забезпечення інноваційного розвитку окремих галузей економіки.
 
28. Середньострокові пріоритетні напрями загальнодержавного і галузевого рівня затверджуються Кабінетом Міністрів України і реалізуються шляхом виконання відповідних державних цільових програм та окремих інноваційних проектів відповідно до законодавства.
 
29. Середньострокові пріоритетні напрями регіонального рівня спрямовані на вирішення питань забезпечення інноваційного розвитку окремих регіонів.
 
30. Середньострокові пріоритетні напрями регіонального рівня формуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями на основі стратегічних пріоритетних напрямів з урахуванням прогнозу економічного і соціального розвитку регіону, затверджуються Верховною Радою Автономної Республіки Крим, відповідними радами і реалізуються шляхом виконання регіональних інноваційних програм та окремих інноваційних проектів.
 
31. Стаття 5. Моніторинг реалізації пріоритетних напрямів інноваційної діяльності
 
32. Моніторинг реалізації пріоритетних напрямів інноваційної діяльності в Україні здійснює центральний орган виконавчої влади у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.».
 
33. 2) У Законі України «Про інноваційну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 36, ст. 266):
 
34. в абзаці сьомому частини першої статті 1 слова», затверджених Верховною Радою України» виключити;
 
35. частину першу статті 2 після слів «Про спеціальну економічну зону «Яворів», доповнити словами «Про пріоритетні напрями інноваційної діяльності в Україні»
 
36. в абзаці другому частини першої статті 6 слова «державного, галузевого, регіонального і місцевого рівнів» виключити;
 
37. у статті 7:
 
38. абзац третій частини першої викласти в такій редакції:
 
39. «визначає стратегічні пріоритетні напрями інноваційної діяльності; «;
 
40. абзац другий частини другої після слів «затверджують» доповнити словами «середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності регіонального рівня та»;
 
41. абзац третій частини першої статті 8 викласти в такій редакції:
 
42. «готує та подає Верховній Раді України пропозиції щодо стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності та затверджує середньострокові пріоритетні напрями інноваційної діяльності загальнодержавного і галузевого рівня; «;
 
43. у статті 9:
 
44. в абзаці третьому частини першої слова «пріоритетних напрямів інноваційної діяльності» замінити словами «стратегічних пріоритетних напрямів інноваційної діяльності, середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності загальнодержавного рівня»;
 
45. доповнити частину другу новим абзацом третім такого змісту:
 
46. «готують та подають Кабінету Міністрів України пропозиції щодо середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності галузевого рівня відповідно до компетенції; «.
 
47. У зв’язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим;
 
48. в абзаці четвертому слова «із пріоритетних галузевих напрямів інноваційної діяльності» замінити словами «із середньострокових пріоритетних напрямів галузевого рівня»;
 
49. частину першу статті 10 доповнити новим абзацом другим такого змісту:
 
50. «готують та подають Верховній Раді Автономної Республіки Крим, відповідним радам пропозиції щодо середньострокових пріоритетних напрямів інноваційної діяльності регіонального рівня; «.
 
51. У зв’язку з цим абзаци другий - сьомий вважати відповідно абзацами третім - восьмим;
 
52. в абзаці другому частини шостої статті 13 слова «, затверджених Верховною Радою України, « виключити.
 
53. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.