"Про особливості забезпечення громадського порядку та громадської безпеки у зв'язку із підготовкою та проведенням футбольних матчів" (Повторне друге читання)
0. |
Проект |
1. |
Вноситься народними депутатами України |
2. |
Зацом О.В. |
3. |
Прасоловим І.М. |
4. |
ЗАКОН УКРАЇНИ |
5. |
«ПРО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ТА ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ МАСОВИХ |
6. |
СПОРТИВНИХ ТА ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ» |
7. |
Цей закон визначає правові та організаційні засади щодо забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів, що організовуються відповідно до національних та міжнародних вимог. |
8. |
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ |
9. |
Стаття 1. Предмет регулювання та сфера дії закону |
10. |
Цим законом встановлюються основні принципи, правила та процедури (умови) забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, а також відповідальність за їх порушення. |
11. |
Стаття 2. Сфера дії закону |
12. |
Дія цього закону поширюється на спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи, що проводяться у спеціально призначених для цього місцях. |
13. |
Дія цього закону не поширюється на спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи з вільним доступом, які проводяться у не призначених для цього місцях. |
14. |
Стаття 3. Основні терміни та їх визначення |
15. |
вболівальник - це фізична особа, яка відвідує масові спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи і демонструє свою прихильність до особисто обраних учасників цих заходів; |
16. |
волонтер - це фізична особа, що залучена організатором масового спортивного чи фізкультурно-оздоровчого заходу чи власником (орендарем) місць його проведення на добровільних засадах та безоплатній основі з метою сприяння забезпеченню громадського порядку та безпеки під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
17. |
глядач - фізична особа, яка відвідує офіційні масові спортивні та фізкультурно-оздоровчі заходи з метою їх перегляду; |
18. |
офіційні місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів - це спортивні споруди ( у тому числі стадіони, спортивно-видовищні, фізкультурно-оздоровчі і навчально-тренувальні бази) разом з допоміжними приміщеннями та прилеглими територіями, які відповідають вимогам, визначеним законодавством; |
19. |
служба безпеки місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів - це спеціальний підрозділ організатора масового спортивного та фізкультурно-оздоровчого заходу до компетенції якого входить організація заходів по забезпеченню громадського порядку та безпеки в місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, а також робота з вболівальниками до, підчас і після проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
20. |
стратегія безпеки - це документ, в якому визначений взаємопов’язаний комплекс дій, спрямованих на забезпечення громадського порядку та безпеки в місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
21. |
стюард - фізична особа, яка пройшла спеціальну підготовку та залучена на контрактній основі організаторами спортивного та фізкультурно-оздоровчого заходу чи власниками (орендарями) місць їх проведення для роботи з вболівальниками та глядачами, з метою забезпечення громадського порядку та безпеки; |
22. |
РОЗДІЛ ІІ. ДЕРЖАВНЕ РЕГУЛЮВАННЯ У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ТА ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ТА ПРОВЕДЕННЯ НА ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ ОФІЦІЙНИХ МІЖНАРОДНИХ, ВСЕУКРАЇНСЬКИХ І МІСЦЕВИХ МАСОВИХ СПОРТИВНИХ І ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ |
23. |
Стаття 4. Законодавство у сфері державного регулювання діяльності щодо забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів |
24. |
Державне регулювання діяльності щодо забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів здійснюється відповідно до Конституції України, Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України, Закону України «Про фізичну культуру і спорт», Закону України «Про міліцію», цього Закону, міжнародних договорів України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України та інших актів законодавства. |
25. |
Стаття 5. Основні принципи державної політики у сфері забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів |
26. |
Основними принципами державної політики у сфері забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів є: |
27. |
1) захист прав та свобод людини і громадянина; |
28. |
2) забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
29. |
3) пріоритетність попереджувальних заходів при забезпеченні безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
30. |
3) захист суспільної моралі та запобігання антисоціальним проявам; |
31. |
4) дотримання організаторами та учасниками заходів вимог законодавства у відповідній сфері; |
32. |
5) взаємодія державних органів, органів місцевого самоврядування, спортивних федерацій та клубів з громадськими об’єднаннями, міжнародними організаціями і громадянами в цілях забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів. |
33. |
5) сприяння популяризації спорту в Україні; |
34. |
Стаття 6. Особливості державного регулювання діяльності щодо забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів |
35. |
Державне регулювання діяльності щодо забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів здійснюється шляхом: |
36. |
- встановлення правил та процедур щодо організації і підтримання безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових і фізкультурно-оздоровчих заходів і відповідальності за їх порушення; |
37. |
- встановлення обов’язкових вимог до офіційних місць проведення міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів, що проводяться на території України та правил їх відвідування; |
38. |
- встановлення правил поведінки глядачів та вболівальників офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів, що проводяться на території України; |
39. |
- встановлення відповідальності за організацію безладів під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
40. |
- нагляду та контролю за дотриманням та забезпеченням безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
41. |
- застосування уповноваженими державними органами заходів впливу з метою підтримання безпеки та громадського порядку на місцях проведення офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
42. |
- здійснення іншої державної регуляторної діяльності, необхідної для забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових і фізкультурно-оздоровчих заходів. |
43. |
Стаття 7. Обов’язки органів державної влади, до компетенції яких належить забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів |
44. |
Органи виконавчої влади, до компетенції яких належить забезпечення безпеки та громадського порядку під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів: |
45. |
- забезпечують безпеку та громадський порядок серед глядачів та вболівальників під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
46. |
- супроводжують перебування глядачів та вболівальників на офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходах під час їх проведення на території України; |
47. |
- проводять профілактичну роботу з угрупуваннями вболівальників з метою виявлення та заборони діяльності тих з них, існування яких має на меті порушення громадського порядку, організацію безладів та загрожує безпеці підготовки та проведенню на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
48. |
- організовують огляд глядачів та вболівальників перед входом на місця для проведення офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів, з метою недопущення пронесення заборонених речей; |
49. |
- виявляють осіб, які налаштовані порушити безпеку та громадський порядок з метою заборони відвідування ними офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
50. |
- видають ліцензії приватним охоронним структурам, які можуть бути задіяні для забезпечення безпеки та громадського порядку на місцях проведення офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів. |
51. |
РОЗДІЛ ІІІ. ВИМОГИ ДО БЕЗПЕКИ МІСЦЬ ПРОВЕДЕННЯ ОФІЦІЙНИХ МАСОВИХ СПОРТИВНИХ ТА ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ |
52. |
Стаття 8. Безпека місць проведення офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
53. |
Безпека місць проведення офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів включає: |
54. |
- забезпечення безпеки осіб, що беруть участь у цьому заході; |
55. |
- охорону громадського порядку; |
56. |
- медичне забезпечення; |
57. |
- забезпечення належного технічного стану будівель, споруд, службових приміщень та обладнання; |
58. |
- дотримання та виконання вимог пожежної безпеки, будівельно-архітектурних, санітарно-гігієнічних, екологічних та інших вимог. |
59. |
Стаття 9. Вимоги до місць проведення офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
60. |
Усі споруди та будівлі, призначені для проведення офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, повинні: |
61. |
- бути сертифікованими і прийнятими до експлуатації відповідно до вимог, встановлених законодавством; |
62. |
- відповідати вимогам пожежної безпеки, техніки безпеки, будівельно-архітектурним, санітарно-гігієнічним, екологічним та іншим вимогам; |
63. |
- мати розроблені та затверджені стратегію безпеки, правила (інструкції) дотримання безпеки та громадського порядку та план евакуації; |
64. |
- мати пункти першої медичної допомоги з необхідним обладнанням та легким доступом як ззовні так і зсередини; |
65. |
- бути поділені на окремі блоки та сектори відповідно до вимог забезпечення безпеки; |
66. |
- мати відокремлену ложу для почесних гостей, яка має окремий вхід; |
67. |
- мати ложу для засобів масової інформації та зал для прес-конференцій з належним обладнанням; |
68. |
- бути обладнанні замкнутою системою постійного відеоспостереження, як на підходах, так і по всій території; |
69. |
- бути обладнанні системою громадського оповіщення, яка не повинна залежати від головної системи електропостачання; |
70. |
- бути обладнанні диспетчерським пунктом, який оснащений відеоспостереженням, телефонним зв’язком та системою гучного мовлення; |
71. |
- мати незалежну систему електропостачання; |
72. |
- мати встановлені системи штучного та аварійного освітлення; |
73. |
- бути обладнанні інформаційним табло чи стендами з основними правилами поведінки в місцях проведення офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, як українською, так і англійською мовами; |
74. |
- мати під’їзні шляхи з покажчиками, що позначають напрями руху; |
75. |
- бути обладнанні стоянками для паркування автотранспорту; |
76. |
- мати окремі шляхи проїзду автомобілів медичної допомоги та пожежної охорони; |
77. |
- мати передбачені окремі входи та виходи, які не повинні використовуватись одночасно; |
78. |
- мати електронну систему перевірки квитків; |
79. |
- бути обладнані системою турнікетів в місцях контролю квитків; |
80. |
- бути обладнані платформами для роботи телевізійних камер; |
81. |
- мати достатню кількість санвузлів, роздягалень та інших технічних приміщень; |
82. |
- бути оснащені флагштоками; |
83. |
- бути оснащені дошкою для демонстрації рахунку та системою відео екранів. |
84. |
РОЗДІЛ ІV. ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ТА ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ПРИ ПРОВЕДЕННІ ОФІЦІЙНИХ МАСОВИХ СПОРТИВНИХ ТА ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ |
85. |
Стаття 10. Безпека офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
86. |
Забезпечення безпеки та громадського порядку при проведенні офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів покладається на: |
87. |
- організаторів масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
88. |
- власників (орендарів) місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
89. |
- органи державної влади, до компетенції яких належить забезпечення громадського порядку та безпеки. |
90. |
Організатори та власники (орендарі) місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів зобов’язані: |
91. |
- забезпечити відповідність місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів вимогам, визначеним цим законом та іншими нормативно-правовими актами; |
92. |
- співпрацювати з органами державної влади з питань забезпечення безпеки, громадського порядку, запобігання або своєчасного припинення протиправних дій чи порушення встановлених правил, можливих спалахів насильства в місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
93. |
- утворити координаційний штаб із залученням представників органів внутрішніх справ, підрозділів МНС, служб безпеки заходу, приватних охоронних структур, органу охорони здоров’я, місцевого органу виконавчої влади для узгодження здійснення заходів з питань забезпечення безпеки та громадського порядку масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
94. |
- забезпечити достатню кількість працівників правоохоронних органів, стюардів, волонтерів та іншого персоналу з забезпечення безпеки і громадського порядку та медичної допомоги; |
95. |
- розробити, затвердити та погодити з органами внутрішніх справ правила поведінки на місцях проведення офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, як українською, так і англійською мовами; |
96. |
- утворити підрозділи служб безпеки місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
97. |
- призначити працівника служби безпеки, відповідального за забезпечення безпеки та громадського порядку в місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
98. |
- забезпечити обладнання засобами контролю входів та виходів до місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, які не несуть загрози безпеці глядачів та вболівальників; |
99. |
- забезпечити умови для проходження на місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів команд підтримки; |
100. |
- ознайомити глядачів через засоби масової інформації щодо усіх заборон під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів і відповідальності за їх порушення; |
101. |
- визначити та погодити розміщення стюардів, волонтерів, працівників служб безпеки та правоохоронних органів на місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
102. |
- вжити заходів для недопущення на місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів осіб, що мають на меті порушити громадський порядок чи перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння. |
103. |
Стаття 11. Організація роботи служб безпеки під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
104. |
Для забезпечення безпеки та громадського порядку на місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів повинні створюватись відповідні служби безпеки. |
105. |
Представники служб безпеки місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів мають право: |
106. |
- здійснювати догляд глядачів та вболівальників під час входу на місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
107. |
- здійснювати спостереження за глядачами та вболівальниками під час масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів на предмет дотримання ними встановлених правил поведінки; |
108. |
- вживати до глядачів та вболівальників, у разі порушення ними правил поведінки, дисциплінарних заходів (попередження, виведення глядачів чи вболівальників за межі місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, спрямування порушників до працівників правоохоронних органів) |
109. |
- ознайомлювати працівників органів, які залучені до забезпечення безпеки та громадського порядку, з планом місця проведення масового спортивного та фізкультурно-оздоровчого заходу і порядком дій та евакуації глядачів і вболівальників у разі виникнення надзвичайної ситуації |
110. |
- вживати з використанням сил волонтерів, стюардів та іншого обслуговуючого персоналу заходів для припинення неправомірних дій глядачів і вболівальників. |
111. |
Стаття 12 Організація роботи стюардів під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
112. |
Організатори масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів та власники (орендарі) місць їх проведення зобов’язані утворити на контрактній основі служби стюардів. |
113. |
На стюардів покладаються обов’язки: |
114. |
- зустрічати і супроводжувати глядачів та вболівальників до їх місць, а після закінчення спортивних заходів - до виходу з місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
115. |
- надавати допомогу відповідальним та компетентним особам і органам під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, охороняти входи та виходи на трибуни; |
116. |
- контролювати потік глядачів та вболівальників до початку масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів та після їх закінчення; |
117. |
- стежити за дотриманням безпеки та громадського порядку під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів у закріпленому за ними секторі; |
118. |
- відстежувати глядачів та вболівальників у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння та виводити їх за територію місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
119. |
- попереджувати провокаційні дії з боку глядачів та вболівальників; |
120. |
- брати участь в евакуації глядачів та вболівальників під час надзвичайних ситуацій; |
121. |
- забезпечувати оповіщення відповідних служб про нещасні випадки, що стались протягом масового спортивного та фізкультурно-оздоровчого заходу; |
122. |
- забезпечувати контакт з вболівальниками та їх організаціями (фан-клубами) з метою уникнення конфліктних ситуацій; |
123. |
- співпрацювати з відповідними представниками-стюардами з інших країн згідно із попередніми домовленостями. |
124. |
- перевіряти квитки під час входу на трибуну; |
125. |
- надавати інформацію глядачам та вболівальниками щодо додаткових послуг, які їм можуть надаватися в місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
126. |
- інформувати глядачів та вболівальників про правила поведінки в місцях проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів та здійснення профілактичних заходів щодо можливих порушень громадського порядку. |
127. |
Стюард зобов’язаний знати основи чинного законодавства України; правила і норми безпечного проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів, порядок застосування спеціальних засобів індивідуального захисту; правила службової поведінки; правила використання спеціальних засобів охорони, зв’язку, сповіщення, попередження про небезпеку тощо; схему місць проведення заходів та евакуації людей; правила й норми з охорони праці та пожежної безпеки; мати елементарні знання однієї з іноземних мов. |
128. |
РОЗДІЛ V. ВИМОГИ ДО ПРОВЕДЕННЯ МАСОВИХ СПОРТИВНИХ ТА ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ |
129. |
Стаття 13 Правила поведінки глядачів та вболівальників в місцях проведення офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
130. |
Глядачі та вболівальники мають право: |
131. |
- придбати квиток/квитки для відвідування офіційних масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
132. |
- пройти на територію місць проведення і зайняти місце, вказане у квитку; |
133. |
- підтримувати особисто обраних учасників заходу усіма незабороненими засобами і формами поведінки; |
134. |
- отримувати інформацію щодо перебігу подій на місці проведення масового спортивного та фізкультурно-оздоровчого заходу та за його межами. |
135. |
Глядачі та вболівальники зобов’язані: |
136. |
- дотримуватися вимог забезпечення безпеки та громадського порядку; |
137. |
- інформувати представників служби безпеки заходу, правоохоронних органів, стюардів про предмети, що викликають підозру; |
138. |
- дбайливо ставитися до обладнання та майна місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
139. |
- поважати інших вболівальників; |
140. |
- виявляти повагу до національних гімнів, прапорів, символіки держав-учасниць заходу; |
141. |
- виконувати вимоги стюардів, представників служб безпеки заходу, правоохоронних органів щодо дотримання чинного законодавства, а у разі виникнення надзвичайної ситуації, вимог плану евакуації з місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів; |
142. |
Глядачам та вболівальникам забороняється: |
143. |
- вхід на місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння та вживання алкогольних і/або наркотичних речовин на їх території; |
144. |
- вхід на місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів із піротехнічними приладами або предметами, вибухівкою, вогнепальною та холодною зброєю, набоями; |
145. |
- розпалювати смолоскипи або вогнища; |
146. |
- використовувати грубі, нецензурні, образливі вирази, жести, а також застосовувати погрози та залякування; |
147. |
- переходити на інші трибуни та сектори; |
148. |
- входити до місць розташування команд, арбітрів, делегатів, кімнат допінг-контролю, приміщень для офіційних осіб та ложі для почесних гостей або інших спеціальних приміщень; |
149. |
- входити до гостьового сектору; |
150. |
- пошкоджувати майно та обладнання учасників заходу, офіційних осіб та їх транспортні засоби; |
151. |
- займатися пропагандою чи агітацією. |
152. |
Забороняється проносити на територію місць проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів: |
153. |
- вогнепальну та холодну зброю будь-яких видів; |
154. |
- колючі та ріжучі предмети; |
155. |
- боєприпаси, піротехнічні вироби та засоби, сигнальні ракети, освітлювальні патрони; |
156. |
- вибухівку; |
157. |
- радіоактивні матеріали; |
158. |
- паливно-мастильні матеріали, легкозаймисті речовини, хімічні вироби або їх складові, стиснуті гази - горючі, негорючі або отруйні, їдкі речовини - кислоти, ртуть та апарати, які містять її у собі, окиснювачі тощо; |
159. |
- предмети, які можуть бути використані для нанесення тілесних ушкоджень. |
160. |
- алкогольні напої, а також будь-які напої у металевих, скляних, пластикових пляшках (за винятком безалкогольних напоїв, що знаходяться в картонній чи пластиковій упаковці з відкритим верхом, використання якої не може заподіяти небезпеку оточуючим). |
161. |
Стаття 14. Організація відвідування масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
162. |
Прохід на місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів глядачів та вболівальників здійснюється організовано під контролем служб безпеки заходу, стюардів та представників органів внутрішніх справ. |
163. |
Право доступу на місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів засвідчується квитком. |
164. |
У квитку обов’язково зазначаються дата, час та адреса проведення масового спортивного фізкультурно-оздоровчого заходу, його назва, номер чи позначення трибуни, сектору, блоку і місця. |
165. |
Стаття15. Заходи з обмеження входу в місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
166. |
В місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів не допускаються особи: |
167. |
- які відмовляються від їх перевірки працівниками служб безпеки заходу та правоохоронних органів; |
168. |
- в яких виявлено предмети, внесення яких в місця проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів заборонено; |
169. |
- які знаходяться в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння; |
170. |
- неповнолітні у віці до 14 років без супроводу дорослих. |
171. |
РОЗДІЛ VІ МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО У СФЕРІ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БЕЗПЕКИ ТА ГРОМАДСЬКОГО ПОРЯДКУ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ МАСОВИХ СПОРТИВНИХ ТА ФІЗКУЛЬТУРНО-ОЗДОРОВЧИХ ЗАХОДІВ |
172. |
Стаття 16 Основні напрями міжнародного співробітництва у сфері забезпечення безпеки та громадського порядку під час проведення масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів |
173. |
З метою налагодження взаємодії з міжнародними правоохоронними структурами, обміну інформацією щодо забезпечення громадського порядку та безпеки під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських і місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів у складі Міністерства внутрішніх справ України створюється Національний Футбольний Інформаційний Пункт. |
174. |
Національний Футбольний Інформаційний Пункт діє на основі затвердженого положення. |
175. |
Стаття 17 Повноваження Національного інформаційного центру забезпечення безпеки масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів |
176. |
Національний Футбольний Інформаційний Пункт: |
177. |
- співпрацює з органами та особами, чия діяльність пов’язана з організацією та проведенням масових спортивних та фізкультурно-оздоровчих заходів в частині забезпечення громадського порядку та безпеки; |
178. |
- отримує і надає інформацію відносно персональних даних осіб, чия поведінка загрожує громадському порядку та безпеці під час підготовки та проведення масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів; |
179. |
- надає організаторам масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів інформацію про осіб, на яких накладені адміністративні стягнення за правопорушення та посягання на громадський порядок і безпеку; |
180. |
- веде єдиний автоматизований реєстр осіб, які притягалися до відповідальності за порушення громадського порядку та безпеки під час підготовки та проведення на території України офіційних міжнародних, всеукраїнських та місцевих масових спортивних і фізкультурно-оздоровчих заходів. |
181. |
РОЗДІЛ VІІ ЗАКЛЮЧНІ ПОЛОЖЕННЯ |
182. |
Стаття 18 Відповідальність за порушення вимог даного закону. |
183. |
Особи, винні у порушенні даного закону, несуть адміністративну або кримінальну відповідальність згідно із чинним законодавством. |
184. |
РОЗДІЛ VІІІ ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ |
185. |
1. Даний закон набуває чинності з дня його опублікування. |
186. |
2. До приведення законодавства у відповідність з цим Законом закони та інші нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону. |
187. |
3. Кабінету Міністрів України у місячний строк після опублікування цього Закону: |
188. |
1) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; |
189. |
2) забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для виконання цього Закону; |
190. |
3) забезпечити фінансування першочергових заходів, необхідних для реалізації цього Закону. |
191. |
Голова Верховної Ради |
192. |
України В.ЛИТВИН |