Кількість абзаців - 65 Розмітка (ліва колонка)


про внесення змін та доповнень до Цивільного процесуального кодексу України (Друге читання)

0. Проект  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. "Про внесення змін та доповнень  
3. до Цивільного процесуального кодексу України."  
4. Глава 26.Залишення заяви без розгляду.  
5. Стаття 229.Підстави залишення заяви без розгляду  
6. Доповнити частину першу пунктом  
7. 6) У випадку подання скарги, заяви на рішення, дії або бездіяльність виборчих комісій з порушенням встановлених строків (статті 243-7, 249-12, 243-17 цього Кодексу)  
8. Глава 30 Б. Скарги на рішення і дії Центральної виборчої комісії України, територіальних та дільничних виборчих комісій по виборах Президента України.  
9. Стаття 243-6. Підсудність справ по скаргах, заявах  
10. Скарги на рішення, дії або бездіяльність дільничних виборчих комісій розглядаються судами за місцезнаходженням дільничної виборчої комісії.  
11. Скарги на рішення, дії або бездіяльність територіальних виборчих комісій розглядаються Верховним Судом Автономної республіки Крим, обласними судами, міськими Київським та Севастопольським судами відповідно.  
12. Скарги на рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, а також заяви Центральної виборчої комісії розглядаються Верховним Судом України.  
13. Стаття 243-7. Подання заяви, скарги  
14. Скаргу може бути подано до суду протягом семи днів з дня прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності відповідною виборчою комісією кандидатом у Президенти, уповноваженою особою партії (блоку).  
15. З заявою про скасування рішення про реєстрацію кандидата у Президенти України вправі звернутись Центральна виборча комісія - у разі порушення кандидатом у Президенти України вимог виборчого законодавства.  
16. Стаття 243-8. Порядок судового розгляду скарги, заяви  
17. Скарги на рішення, дії або бездіяльність дільничних або територіальних виборчих комісій розглядаються відповідним судом протягом трьох днів, а в разі оскарження рішення, дії або бездіяльності виборчих комісій менш як за три дні до виборів чи в день їх проведення - негайно.  
18. У випадках, що потребують додаткової перевірки, скарги повинні бути розглянуті у десятиденний строк, але не пізніше дня виборів.  
19. Скарги на рішення, дій або бездіяльність Центральної виборчої комісії, а також заяви Центральної виборчої комісії розглядаються судовою колегією у цивільних справах Верховного Суду України протягом семи днів, але не пізніше як за один день до дня виборів.  
20. Стаття 243-9. Особи, які викликаються у судове засідання  
21. У судове засідання для розгляду справ за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність дільничних або територіальних виборчих комісій обов'язково викликаються - заявник, представник відповідної виборчої комісії.  
22. У судове засідання для розгляду справ за скаргами на рішення, дії чи бездіяльність Центральної виборчої комісії обов'язково викликаються - заявник, представник Центральної виборчої комісії, кандидат у Президенти України.  
23. Стаття 243-10. Рішення суду  
24. Встановивши, що: рішення, дії чи бездіяльність відповідної виборчої комісії не відповідають виборчому законодавству, суд задовольняє скаргу, скасовує рішення комісії чи визнає її дії або бездіяльність незаконними і зобов'язує останню провести передбачені виборчим законодавством дії або відмовляє у задоволенні скарги.  
25. Якщо в процесі розгляду заяви Центральної виборчої комісії буде встановлено, що кандидатом у Президенти України порушено вимоги виборчого законодавства, суд задовольняє заяву і скасовує рішення Центральної виборчої комісії про реєстрацію кандидата у Президенти України.  
26. Рішення суду є остаточним і оскарженню не підлягає. Копії рішення суд негайно надсилає заявникові, Центральній виборчій комісії України або відповідній територіальній чи дільничній виборчій комісії.  
27. Глава 30-В. Скарги, заяви на рішення, дії або бездіяльність виборчих комісій по виборах народних депутатів України.  
28. Стаття 243-11. Підсудність справ по скаргах, заявах  
29. Скарги, заяви на рішення, дії або бездіяльність виборчих комісій за винятком Центральної виборчої комісії України розглядаються районним (міським) судом за місцезнаходженням відповідної виборчої комісії.  
30. Стаття 243-12. Подання скарги, заяви  
31. Скаргу, заяву може бути подано до суду протягом семи днів відповідно з дня прийняття виборчою комісією рішення, вчинення дій або її бездіяльності, уповноваженими особами політичних партій, виборчих блоків партій, списки кандидатів у депутати від яких були зареєстровані Центральною виборчою комісією, кандидатами у депутати та їх довіреними особами.  
32. Скаргу на рішення окружної виборчої комісії про визнання народного депутата України обраним або визнання виборів недійсними може бути подано до суду у відповідному одномандатному виборчому округу лише в тому разі, коли заяву щодо цього розглядала і відхилила Центральна виборча комісія. Якщо заявник без попереднього звернення до Центральної виборчої комісії подав скаргу до суду, суд надсилає її до Центральної виборчої комісії, про що повідомляє заявника. Скарга має бути подана не пізніше як на сьомий день після прийняття рішення Центральної виборчої комісії про відхилення відповідної заяви.  
33. Заява про встановлення судом підстав для прийняття виборчими комісіями рішення про вилучення кандидата у депутати із зареєстрованого списку кандидатів у депутати від політичної партії, виборчого блоку партій, скасування рішення про реєстрацію кандидата у депутати в разі порушень виборчого законодавства України, може бути подана до суду Центральною або окружною виборчими комісіями відповідно.  
34. Скарги і заяви подані з порушенням встановлених строків розгляду не підлягають.  
35. Стаття 243-13. Порядок судового розгляду скарги, заяви  
36. Скарги на рішення, дії або бездіяльність Центральної або окружних виборчих комісій про встановлення підстав для прийняття відповідними виборчими комісіями рішення про вилучення кандидата у депутати із зареєстрованого списку кандидатів у депутати від політичної партії, виборчого блоку партій, скасування рішення про реєстрацію кандидата у народні депутати, розглядаються судом у п'ятиденний строк, а у разі надходження скарги, заяви до суду менше ніж за п'ять днів до виборів негайно.  
37. Стаття 243-14. Особи, які викликаються у судове засідання  
38. У судове засідання для участі у розгляді у розгляді скарги, заяви викликаються: заявник, представник відповідної виборчої комісії, кандидат у народні депутати України.  
39. Неявка у судове засідання викликаних осіб не перешкоджає розгляду справи.  
40. Стаття 243-15. Рішення суду  
41. За результатами розгляду скарги, заяви суд скасовує рішення, визнає дії чи бездіяльність виборчої комісії неправомірними і зобов'язує відповідну виборчу комісію задовольнити вимогу заявника і усунути порушення.  
42. Якщо оскаржувані рішення, дії були вчинені відповідно до закону і в межах повноважень відповідної виборчої комісії, суд постановляє рішення про відмову у задоволенні скарги.  
43. Рішення суду є остаточним, Оскарженню, опротестуванню й перегляду не підлягає. Копії рішення суд негайно надсилає заявникові і відповідній виборчій комісії.  
44. Глава 30-Г. Скарги, заяви на постанови, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії.  
45. Стаття 243-16. Підсудність справ по скаргах, заявах  
46. Скарги, заяви на постанови, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії розглядаються Верховним Судом України.  
47. Стаття 243-17. Подання скарги, заяви  
48. Скаргу, заяву може бути подано до Суду протягом семи днів з дня прийняття Центральною виборчою комісією постанови, вчинення дії або бездіяльності.  
49. Із скаргою, заявою до Суду вправі звернутися відповідні суб'єкти виборчого процесу, права або охоронювані законом інтереси яких було порушено постановою, дією або бездіяльністю Центральної виборчої комісії.  
50. Стаття 243-18. Розгляд скарги, заяви  
51. Скарга розглядається судовою колегією у цивільних справах Верховного Суду України протягом десяти днів, а у разі надходження скарги до Суду менше ніж за десять днів до дня виборів-негайно.  
52. Рішення суду, ухвалені після закінчення встановленого строку, є нечинними з моменту ухвалення.  
53. Стаття 243-19. Особи, які викликаються у судове засідання  
54. У судове засідання для участі у розгляді скарги, заяви викликаються: заявник, представник Центральної виборчої комісії, зацікавлені особи.  
55. Неявка у судове засідання викликаних осіб не перешкоджає розгляду справи.  
56. Стаття 243-20. Рішення Суду  
57. За результатами розгляду скарги Суд постановляє рішення.  
58. При встановленні обгрунтованості скарги, Суд визнає дії чи бездіяльність Центральної виборчої комісії неправомірними і зобов'язує задовольнити вимогу заявника і усунути порушення, скасовує постанову.  
59. Якщо оскаржувані постанови, дії Центральної виборчої комісії; відповідають вимогам закону, суд постановляє рішення про відмову в задоволенні скарги.  
60. Рішення Суду є остаточним. Оскарженню, опротестуванню й перегляду не підлягає. Копії рішення Суд негайно надсилає заявникові і Центральній виборчій комісії.  
61. Глава 42. Перегляд у порядку судового нагляду рішень, ухвал  
62. і постанов суду, що набрали законної сили.  
63. Стаття 327. Рішення, ухвали і постанови, що можуть бути опротестовані  
64. Рішення, ухвали і постанови суду, що набрали законної сили, за винятком рішень і ухвал Верховного Суду України, постановленими за результатами розгляду скарг, заяв на рішення Центральної виборчої комісії (статті 243-10, 243-15, 243-20 цього Кодексу) можуть бути переглянуті в порядку судового нагляду за протестом службових осіб, зазначених у статті 328 цього Кодексу.