Кількість абзаців - 69 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законів України з метою стимулювання інвестиційної діяльності (Друге читання)

0. Закон України "Про внесення змін до деяких законів України з метою стимулювання інвестиційної діяльності"  
1. Верховна Рада України постановляє:  
2. І. Внести такі зміни до Закону України "Про податок на додану вартість"  
3. 1. У пункті 3.2 статті 3:  
4. 1) підпункт 3.2.1. викласти у такій редакції:  
5. "3.2.1 випуску (емісії), розміщення у будь-які форми управління та продажу за кошти цінних паперів, що випущені в обіг (емітовані) суб'єктами підприємницької діяльності, Національним банком України, Міністерством фінансів України, органами місцевого самоврядування відповідно до закону, включаючи приватизаційні та компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, житлові чеки, земельні бони та деривативи; обміну цінних паперів, включаючи приватизаційні та компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, житлові чеки, земельні бони та деривативи, на інші цінні папери, приватизаційні та компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, житлові чеки, земельні бони та деривативи; розрахунково-клірінгової, реєстраторської та депозитарної діяльності з цінних паперів.";  
6. 2) підпункт 3.2.4. викласти у такій редакції:  
7. "3.2.4. обігу валютних цінностей (у тому числі національної та іноземної валюти), банківських металів, банкнотів та монет Національного банку України, за винятком тих, що використовуються для нумізматичних цілей, базою оподаткування яких є продажна вартість; випуску, обігу та погашення білетів державних лотерей, запроваджених за дозволом Міністерства фінансів України; виплати грошових виграшів, грошових призів і грошових винагород; прийняття ставок, у тому числі шляхом обміну коштів на жетони чи інші замінники грошової одиниці, призначені для використання в гральних автоматах та іншому гральному устаткуванні, продажу негашених поштових марок України, конвертів або листівок з негашеними поштовими марками України, крім колекційних марок, конвертів чи листівок для філателістичних потреб, базою оподаткування яких є продажна вартість.";  
8. 3) у частині другій підпункту 3.2.5 додати слова:  
9. "крім факторингових операцій, якщо об'єктом боргу є валютні цінності, цінні папери, у тому числі компенсаційні папери (сертифікати), інвестиційні сертифікати, житлові чеки, земельні бони та деривативи".;  
10. 4) у підпункті 3.2.7  
11. слова "надання брокерських, дилерських послуг з укладання договорів (контрактів) на торгівлю цінними паперами та деривативами на фондових і товарних біржах, створених у порядку, передбаченому Законами України "Про цінні папери і фондову біржу" та "Про товарну біржу", замінити словами: "надання брокерських, дилерських та комісійних послуг з торгівлі або управління цінними паперами, у тому числі приватизаційними та компенсаційними паперами (сертифікатами), інвестиційними сертифікатами, житловими чеками, земельними бонами та деривативами на ринку цінних паперів України, а також деривативами на фондових, валютних і товарних біржах, створених у порядку, передбаченому відповідними законами";  
12. 5) у підпункті 3.2.8 частину першу викласти у такій редакції:  
13. "передачі основних фондів як внеску до статутного фонду юридичної особи для формування її цілісного майнового комплексу в обмін на емітовані нею корпоративні права, у тому числі при ввезенні основних фондів на митну територію України (консультантрім підакцизних товарів) або їх вивезенні за межі митної території України; продажу за компенсацію сукупних валових активів платника податку (з урахуванням вартості гудвілу) іншому платнику податку;  
14. повернення основних фондів, попередньо внесених до статутного фонду юридичної особи іншими юридичними або фізичними особами, у разі їх виходу з числа засновників або учасників такої юридичної особи, або при ліквідації такої юридичної особи, у тому числі при їх ввезенні або вивезенні на/або з митної території України, крім підакцизних товарів при їх ввезенні.  
15. При здійсненні спільної (сумісної діяльності) передача товарів (робіт, послуг) на баланс платника податку, уповноваженого договором вести облік результатів такої спільної діяльності, прирівнюється до продажу таких товарів (робіт, послуг).";  
16. 6) підпункт 3.2.9 вилучити та ввести підпункт 5.1.22 пункту 5.1 статті 5 аналогічного змісту;  
17. 7) підпункт 3.2.10 вважати підпунктом 3.2.9 та доповнити реченням такого змісту:  
18. "Норми цього підпункту розповсюджуються також на безоплатну передачу об'єктів соціальної інфраструктури та житлового фонду разом з об'єктами інженерної інфраструктури з балансу платника податку, який перебуває в державній або комунальній власності, на баланс іншої юридичної особи, яка перебуває в державній або комунальній власності, відповідно до рішення органу державної влади або місцевого самоврядування, до сфери управління яких належить такий платник податку та така інша юридична особа".  
19. 2. Статтю 4 доповнити пунктами 4.8 - 4.9 такого змісту: "4.8. У разі коли платник податку здійснює операції з продажу товарів (робіт, послуг) під забезпечення боргових зобов'язань покупця, надане такому платнику податку у формі простого або переказного векселя або інших боргових інструментів (далі - вексель), випущених таким покупцем або третьою особою, база оподаткування визначається на рівні договірної вартості таких товарів (робіт, послуг), але не нижче номінальної вартості такого векселя, без врахування дисконтів або інших знижок з його номіналу, але з врахуванням процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номінала.  
20. Платник податку, який здійснює погашення суми боргу, зазначеного у векселі, шляхом зустрічної поставки товарів (робіт, послуг), визначає базу оподаткування на рівні договірної вартості таких товарів (робіт, послуг), але не нижче номінальної вартості такого векселя, без врахування дисконтів або інших знижок з його номіналу, але з врахуванням процентів, нарахованих або таких, що мають бути нараховані на суму номіналу векселя.  
21. Векселі отримані, але не оплачені платником податку, або видані, але не оплачені платником податку, не змінюють сум податкових зобов'язань або податкового кредиту такого платника податку, незалежно від видів операцій, по яких такі векселі використовуються".  
22. "4.9. Якщо основні виробничі фонди або невиробничі фонди ліквідуються за самостійним рішенням платника податку чи безоплатно передаються особі, не зареєстрованій платником податку, а також у разі переведення основних фондів до складу невиробничих фондів, така ліквідація, безоплатна передача чи переведення розглядаються для цілей оподаткування як продаж таких основних виробничих фондів або невиробничих фондів за звичайними цінами, що діють на момент такого продажу, а для основних фондів групи 1 - за звичайними цінами, але не менше їх балансової вартості.  
23. Правила цього підпункту не поширюються на випадки, коли основні виробничі фонди або невиробничі фонди ліквідуються у зв'язку з їх знищенням або зруйнуванням внаслідок дії обставин непереборної сили, в інших випадках, коли така ліквідація здійснюється без згоди платника податку, у тому числі в разі викрадення основних фондів, або коли платник податку надає податковому органу довідку про знищення, розібрання або перетворення основного фонду іншими способами, внаслідок чого основний фонд втрачає свої функціональні якості і не може використовуватися за первісним призначенням у майбутньому.  
24. У разі коли внаслідок ліквідації основного фонду отримуються комплектуючі, складові частини, компоненти або інші відходи, які мають вартість, ліквідація таких комплектуючих, складових частин, компонентів або інших відходів проводиться за правилами, встановленими для ліквідації основного фонду".  
25. 3. У підпункті 5.1.19 пункту 5.1 статті 5  
26. вилучити слова: "в обмін на приватизаційні папери або компенсаційні сертифікати".  
27. 4. У частині другій підпункту 7.4.1 пункту 7.4 статті 7  
28. Після слів "незалежно від строків введення в експлуатацію основних фондів" додати слова: "а також від того, чи мав платник податку оподатковувані обороти протягом такого звітного періоду".  
29. ІІ. Внести такі зміни до Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств"  
30. 1. У статті 1:  
31. 1) у пункті 1.10 виключити слова: "платіж за використання майна, отриманого в користування (орендні, у тому числі лізингові та рентні операції)".  
32. 2) у пункті 1.18 слова "під процент" замінити словами "за орендну плату."  
33. 2. Підпункт 4.2.8 пункту 4.2 статті 4 викласти в такій редакції:  
34. "4.2.8. Кошти спільного інвестування інвестиційних фондів та інвестиційних компаній, якщо жодний з засновників (учасників) та пов'язаних з ними осіб не володіє більше 25 відсотків статутного фонду інвестиційного фонду або інвестиційної компанії і якщо такі інвестиційні фонди та взаємні фонди інвестиційних компаній протягом 30 календарних днів після надання річного податкового звіту розподіляють між їх засновниками (учасниками) не менш ніж 90 відсотків сум річного доходу від інвестиційних операцій".  
35. 3. У абзаці четвертому підпункту 5.4.10 пункту 5.4 статті 5 виключити слова "технічним обслуговуванням".  
36. 4. У пункті 5.5 статті 5:  
37. 1) у підпункті 5.5.1  
38. слова "або у вигляді орендної плати " виключити;  
39. 2) у підпункті 5.5.2 після слів "на виплату або нарахування процентів за борговими зобов'язаннями" додати слова " на користь осіб, визначених у підпункті 5.2.3 цього пункту" і далі за текстом;  
40. 3) у підпункті 5.5.3.  
41. слова "осіб, що не є резидентами" замінити словами "осіб, що є нерезидентами."  
42. 5. У пункті 7.3 статті 7:  
43. 1) у підпункті 7.3.3:  
44. у частині першій слова "протягом звітного періоду" замінити словами "до моменту її продажу (погашення).";  
45. доповнити частиною третьою такого змісту:  
46. "При цьому позитивна різниця між результатом такого перерахунку та балансовою вартістю такої заборгованості включається відповідно до валових доходів кредитора та до валових витрат дебітора, а від'ємна різниця - до валових витрат кредитора та до валових доходів дебітора за результатами звітного періоду, в якому відбувся продаж (погашення) такої заборгованості";  
47. 2) підпункт 7.3.6 викласти у такій редакції:  
48. "7.3.6. З метою оподаткування будь-яка іноземна валюта або банківські метали, які перебували на рахунках або у касі платника податку на кінець звітного періоду, перераховуються в гривні за офіційним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на останній банківський день звітного періоду. При цьому позитивна або від'ємна різниця між результатом такого перерахунку та балансовою вартістю такої іноземної валюти (банківських металів) включається відповідно до валових доходів або валових витрат платника податку за наслідками такого звітного періоду. Для податкового періоду, наступного за звітним, балансова вартість такої іноземної валюти (банківських металів) прирівнюється до її вартості, визначеної на кінець звітного періоду".  
49. 6. Підпункт 7.8.5 пункту 7.8 статті 7 доповнити такими словами:  
50. "а також при виплаті дивідендів на користь нерезидентів, які оподатковуються у порядку, визначеному пунктом 13.7 статті 13 цього Закону."  
51. 7. У пункті 7.9 статті 7:  
52. 1) частину третю підпункту 7.9.1 викласти у такій редакції:  
53. "залученням платником податку коштів або майна в депозит (вклад), у тому числі шляхом випуску облігацій, ощадних (депозитних) сертифікатів чи інвестиційних сертифікатів, або на інші строкові або довірчі рахунки, а також поверненням платнику податку основної суми депозиту (вкладу), у тому числі шляхом погашення (викупу) облігацій, ощадних (депозитних) сертифікатів чи інвестиційних сертифікатів, або з інших строкових або довірчих рахунків, відкритих іншими особами на користь такого платника податку";  
54. 2) частину третю підпункту 7.9.2 викласти у такій редакції:  
55. "поверненням платником податку основної суми депозитів (вкладів), у тому числі залучених шляхом випуску облігацій, ощадних (депозитних) сертифікатів чи інвестиційних сертифікатів, або на інші строкові або довірчі рахунки, а також розміщенням платником податку коштів або майна в депозит (вклад), у тому числі шляхом придбання облігацій, ощадних (депозитних) сертифікатів чи інвестиційних сертифікатів, або на інші строкові та довірчі рахунки, відкриті на користь платника податку";  
56. 3) підпункт 7.9.3 викласти у такій редакції:  
57. "7.9.3. За процентними цінними паперами, емітованими платником податку, суми процентів включаються до складу його валових витрат у податковий період, протягом якого була здійснена або мала бути здійснена виплата таких процентів. За дисконтними цінними паперами, емітованими платником податку, балансові збитки від їх розміщення відносяться до складу його валових витрат у податковий період, протягом якого відбулося погашення (викуп) таких цінних паперів.  
58. Платник податку, який здійснює довірчі операції з коштами або майном довірителя, відносить до складу своїх валових доходів кінцевий фінансовий результат такої довірчої операції, який визначається за наслідками податкового періоду, протягом якого здійснюється повернення довірителю частини доходу, фактично отриманого довіреною особою від операцій з розміщення коштів або майна такого довірителя, та дорівнює винагороді за здійснення таких довірчих операцій, яка утримується на користь довіреної особи за рахунок виплати такого доходу".  
59. 8. У статті 13:  
60. 1) у пункті 13.2  
61. Цифри "13.3 - 13.6" замінити цифрами "13.3-13.7";  
62. 2) пункт 13.7 викласти у такій редакції:  
63. "13.7. Доходи нерезидентів, отримані у вигляді дивідендів, нарахованих на корпоративні права, емітовані резидентами, оподатковуються в особливому порядку:  
64. а) суми доходів нерезидентів, отриманих у вигляді дивідендів, оподатковуються за ставкою 15 відсотків від нарахованої суми виплати за рахунок такої виплати, якщо інше не передбачене нормами міжнародних угод, які набрали чинності. Сплата податку здійснюється до/або в момент виплати дивідендів в режимі їх репатріації за кордон, але не пізніше сплати податку за результатами податкового періоду, в якому відбулося нарахування таких дивідендів;  
65. б) емітент корпоративних прав провадить виплати дивідендів нерезиденту пропорційно його частці в статутному фонді за рахунок прибутку, який залишається в розпорядженні такого емітента після оподаткування;  
66. в) на нерезидентів, які отримують доходи у вигляді дивідендів, не розповсюджуються правила, визначені підпунктом 7.8.1, частиною першою підпункту 7.8.2, підпунктами 7.8.3 - 7.8.4 та 7.8.6 пункту 7.8 статті 7 цього Закону."  
67. 9. Оподаткування дивідендів, нарахованих, але не виплачених нерезидентам до моменту набрання чинності цим Законом, здійснюється за правилами, які діяли під час нарахування таких дивідендів. Зазначене правило діє до 1 червня 2000 року.  
68. Ш. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування і розповсюджується на результати фінансово - господарської діяльності платників податків за результатами звітного періоду, на який припадає дата набрання чинності цим законом.