Кількість абзаців - 23 Розмітка (ліва колонка)


про внесення змін і доповнень до Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" (Друге читання)

0. Проект (16.06.99)  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про внесення змін до Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" З метою створення сприятливих умов для господарювання суб'єктів підприємницької діяльності, які утримують об'єкти соціальної інфрастуктури, збереження функціонального призначення цих об'єктів Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: I. Внести до Закону України "Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N34, ст. 228) такі зміни і доповнення:  
3. 1. Частину сьому статті 4 виключити;  
4. 2. Доповнити Закон новими статтями 4-1 та 4-2 такого змісту:  
5. "Стаття 4-1. Особливості передачі об'єктів соціальної інфраструктури  
6. 1. Об'єктами передачі з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах або у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст згідно з цим Законом є житловий фонд та інші об'єкти соціальної інфраструктури (далі - об'єкти соціальної інфраструктури), які належать підприємствам або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).  
7. 2. Передача об'єктів соціальної інфраструктури здійснюється у порядку, встановленому цим Законом, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею.  
8. 3. Ініціатива щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність може виходити відповідно від органів, визначених статтею 3 цього Закону, та підприємств, господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації).  
9. 4. Рішення щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність приймаються органами, уповноваженими управляти державним майном, самоврядними організаціями за згодою відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст - за згодою районних або обласних рад.  
10. Пропозиції щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури, які належать підприємствам, погоджуються з цими підприємствами, а щодо передачі об'єктів соціальної інфраструктури, споруджених за рахунок коштів підприємств, - також з трудовими колективами цих підприємств.  
11. Стаття 4-2. Фінансування видатків, пов'язаних з утриманням об'єктів соціальної інфраструктури  
12. 1. Видатки місцевих бюджетів, пов'язані з утриманням і капітальним ремонтом об'єктів соціальної інфраструктури, переданих у комунальну власність, протягом бюджетного року, в якому здійснена передача, фінансуються з бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя за рахунок трансфертів, передбачених у державному бюджеті на ці цілі, та пайової участі підприємств, господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), у розмірі 30 відсотків суми їх витрат на утримання об'єктів соціальної інфраструктури за відповідний період минулого року.  
13. Порядок використання коштів державного бюджету, залучених під час передачі об'єктів соціальної інфраструктури з державної у комунальну власність, визначається Кабінетом Міністрів України.  
14. Порядок залучення і використання коштів підприємств, господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації), що спрямовуються на утримання об'єктів соціальної інфраструктури, визначається в угодах, які укладаються між підприємствами, господарськими товариствами, створеними у процесі приватизації (корпоратизації), та відповідним органом місцевого самоврядування.  
15. 2. Починаючи з бюджетного року, що настає за роком передачі об'єктів соціальної сфери у комунальну власність, видатки, пов'язані з утриманням цих об'єктів, фінансуються з бюджетів сіл, селищ, міст, районів у містах (у разі передачі об'єктів соціальної інфраструктури у власність їх територіальних громад) або з обласних чи районних бюджетів (у разі передачі об'єктів соціальної сфери у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст).  
16. Видатки місцевих бюджетів, пов'язані з утриманням об'єктів соціальної інфраструктури, враховуються під час визначення нормативів відрахувань від загальнодержавних податків, зборів (обов'язкових платежів) до бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя";  
17. 3. Доповнити частину третю статті 7 абзацом такого змісту: "Разом з житловим фондом передаються зовнішні мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання і водовідведення, а також будівлі, призначені для обслуговування цього фонду (бойлерні, котельні, каналізаційні та водопровідні споруди, вбудовані і прибудовані приміщення, обладнання тощо)";  
18. II. Прикінцеві положення.  
19. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
20. 2. Кабінету Міністрів України:  
21. забезпечити протягом 1999-2001 років передачу у комунальну власність всіх об'єктів соціальної інфраструктури, які належать підприємствам або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації (корпоратизації);  
22. передбачати у проектах Державного бюджету України на 2000 і 2001 роки трансферти бюджетам Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя на капітальний ремонт та утримання об'єктів соціальної інфраструктури, що передаватимуться у комунальну власність протягом цих років відповідно до цього Закону.