про проведення експерименту в житловому будівництві на базі холдингової компанії ''Київміськбуд'' (Друге читання)
| 0. | Проект |
| 1. | (29.06.99) |
| 2. | ЗАКОН УКРАЇНИ |
| 3. | Про проведення експерименту в житловому будiвництвi на базi холдингової компанiї "Київмiськбуд" |
| 4. | З метою вiдпрацювання нових органiзацiйних форм та економiчних механiзмiв стимулювання житлового будiвництва i розширення можливостей соцiального забезпечення громадян України Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: |
| 5. | Стаття 1. Провести у перiод з 1 липня 1999 року до 1 сiчня 2001 року в мiстi Києвi на базi холдингової компанiї "Київмiськбуд" (далi - "Київмiськбуд") економiчний експеримент щодо стимулювання розвитку житлового будiвництва iз залученням коштiв громадян i суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi на довгостроковi житловi ощаднi вклади з наступним їх спрямуванням на довгострокове кредитування будiвництва житла для населення пiд заставу цього житла та розширення можливостей соцiального забезпечення громадян України за рахунок доходiв за довгостроковими житловими ощадними вкладами. |
| 6. | Стаття 2. Встановити, що умови житлових ощадних вкладiв визначаються в договорах житлових ощадних вкладiв, якi укладаються мiж громадянами-вкладниками та комерцiйними банками, з якими "Київмiськбудом" укладено вiдповiднi угоди (далi - уповноваженi банки). |
| 7. | Договори житлових ощадних вкладiв можуть бути строковими та довiчними (далi - договори). |
| 8. | Стаття 3. Запровадити на весь період дiї договорів, укладених у період проведення експерименту, систему заходів щодо захисту від знецінення зазначених вкладiв, яка б передбачала: |
| 9. | укладання уповноваженими банками договорів про залучення коштів, надання кредитів цільового призначення та нарахування на них відсотків на житлових ощадних рахунках у національній валюті України; |
| 10. | ведення обліку коштів, наданих кредитів та нарахованих на них відсотків на житлових ощадних рахунках у гривнях i в еквівалентних розрахункових одиницях умовної площі житла з урахуванням його середньої ринкової вартості; |
| 11. | проведення розрахунку відсотків за житловими ощадними вкладами з використанням еквівалентної розрахункової одиниці умовної площі житла (з урахуванням його середньої ринкової вартості); |
| 12. | спрямування коштів, залучених на житлові ощадні рахунки, виключно на довгострокове кредитування будівництво житла для населення під заставу цього житла; |
| 13. | відкриття та обслуговування житлових ощадних рахунків i здійснення операцій за ними лише в уповноважених банках; |
| 14. | гарантування уповноваженими банками виконання зобов'язань перед вкладниками шляхом створення додаткового спеціального резерву страхування довгострокових вкладів; |
| 15. | гарантування "Київмiськбудом" виконання зобов'язань перед власниками житлових ощадних рахункiв вiдповiдно до укладених договорiв; |
| 16. | iнформування уповноваженими банками органiв державної податкової служби за мiсцем проживання власникiв рахункiв, а також за мiсцем знаходження вiдповiдних суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi про вiдкриття та закриття житлових ощадних рахункiв; |
| 17. | встановлення Нацiональним банком України додаткових вимог до уповноважених банкiв щодо дотримання ними нормативiв достатностi капiталу та лiквiдностi. |
| 18. | Стаття 4. Встановити, що на весь перiод дiї договорiв, укладених у перiод проведення експерименту: |
| 19. | кошти, внесенi громадянами на житловi ощаднi рахунки, не включаються до сукупного оподатковуваного доходу цих громадян у межах 600 неоподатковуваних мiнiмумiв доходiв громадян за звiтний (податковий) перiод. Кошти, внесенi суб'єктами пiдприємницької дiяльностi на житловi ощаднi рахунки громадян, якi перебувають з ними у трудових вiдносинах, також не включаються до складу оподатковуваного доходу громадян в межах 600 неоподатковуваних мiнiмумiв за звiтний (податковий) перiод. На цi кошти не нараховуються збори на обов'язкове пенсiйне та обов'язкове соцiальне страхування; |
| 20. | кошти, внесенi суб'єктами пiдприємницької дiяльностi на житловi ощаднi рахунки громадян, якi перебувають з ними у трудових вiдносинах, включаються до складу валових витрат платника податку в розмірі, що не перевищує 10 відсотків його валового доходу за звітний період; |
| 21. | кошти, що виплачуються громадянам згідно з договорами (далі - соціальні виплати), не включаються до складу їх сукупного оподатковуваного доходу, за винятком випадків, передбачених статтею 6 цього Закону; |
| 22. | внески, спрямовані уповноваженими банками до спеціального резерву довгострокових житлових ощадних вкладів, включаються до складу валових витрат таких банків. |
| 23. | Стаття 5. Встановити, що за договором соціальні виплати здійснюються за таких умов: |
| 24. | досягнення вкладником пенсійного віку відповідно до законодавства; |
| 25. | повної втрати вкладником працездатності. Встановлення факту втрати працездатності здійснюється в порядку, визначеному законодавством. |
| 26. | У разі смерті вкладника його вклад успадковується спадкоємцями відповідно до закону. |
| 27. | Стаття 6. Встановити, що кошти, зняті вкладником із житлового ощадного рахунка з порушенням умов, зазначених у договорі, підлягають оподаткуванню в установленому законом порядку, а надані пільги анулюються за весь час з моменту укладення договору. |
| 28. | У разі зняття вкладником коштів з житлового ощадного рахунка уповноважені банки утримують з цього вкладника суму несплачених податків з перерахуванням її до бюджету. У випадку коли кошти на житлові ощадні рахунки громадян внесені суб'єктами підприємницької діяльності, суми несплачених податків i зборів (обов'язкових платежів) підлягають стягненню в установленому порядку за цей період з таких суб'єктів підприємницької діяльності. |
| 29. | Про зняття вкладником коштів з житлового ощадного вкладу уповноважені банки інформують органи державної податкової служби за місцем проживання вкладника, а також за місцем знаходження відповідного суб'єкта підприємницької діяльності. |
| 30. | Стаття 7. З метою сприяння розвитку містобудування, впровадження в ділову практику загальноприйнятих норм i правил поведінки суб'єктів будівельного ринку та здійснення контролю за якістю i вартістю житла, своєчасністю його спорудження, забезпечення цільового використання залучених коштів підтримати ініціативу "Київмiськбуду" щодо створення на добровільних засадах за участю інших суб'єктів господарської діяльності в галузі містобудування недержавної неприбуткової самоврядної організації - Будівельної палати міста Києва як галузевої торгово-промислової палати. |
| 31. | Встановити, що до правовiдносин, якi виникають у зв'язку з дiяльнiстю Будiвельної палати мiста Києва, застосовуються положення статей 1 i 2, пункту 1, абзацiв першого - четвертого, дев'ятого - одинадцятого пункту 2 статтi 3, статтi 4, пункту 1 статтi 5, статей 6, 8 - 10, абзацiв першого - шостого, дев'ятого - п'ятнадцятого пункту 1, пункту 3 статтi 11, статтi 12 Закону України "Про торговопромисловi палати в Українi. |
| 32. | Державна реєстрацiя Будiвельної палати мiста Києва проводиться в Мiнiстерствi юстицiї України. |
| 33. | Стаття 8. Прикiнцевi положення |
| 34. | 1. Цей Закон набирає чинностi з дня його опублiкування. |
| 35. | 2. Кабiнету Мiнiстрiв України: |
| 36. | для проведення монiторингу експерименту утворити наглядову раду; |
| 37. | проаналізувати за підсумками 1999 року хід проведення економічного експерименту та розглянути питання щодо доцільності його поширення в інших регіонах; |
| 38. | внести на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про внесення змiн до законiв України щодо питань, якi стосуються проведення експерименту, передбаченого цим Законом. |
| 39. | 3. Державнiй податковiй адмiнiстрацiї України запровадити в мiсячний строк з дня опублiкування цього Закону облiк наданих пiльг з оподаткування вкладникам та суб'єктам пiдприємницької дiяльностi за кожний звiтний (податковий) перiод з наростаючим пiдсумком. |
| 40. | 4. "Київмiськбуду" розробити, а Державному комітету будівництва, архітектури та житлової політики України затвердити у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом положення про порядок залучення i використання коштів на фінансування житлового будівництва та додаткове соціальне забезпечення громадян України в рамках експерименту. |



