Кількість абзаців - 67 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про Збройні Сили України"(нова редакція) (Друге читання)

0. Проект  
1. Закон України "Про внесення змін до Закону України "Про Збройні Сили України" (нова редакція)  
2. Україна, усвідомлюючи необхідність забезпечення власної воєнної безпеки та оборони, розуміючи свою відповідальність у справі підтримання міжнародної стабільності, як суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава має Збройні Сили.  
3. Цей Закон визначає функції, склад Збройних Сил України, правові засади їх організації, дислокації та управління ними.  
4. Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
5. Стаття 1. Збройні Сили України - це військове формування, на яке покладається оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.  
6. Збройні Сили України забезпечують охорону повітряного простору держави та підводного простору в межах територіального моря України; стримування можливої збройної агресії проти України; відсіч збройній агресії.  
7. З'єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України відповідно до законодавства можуть залучатися для посилення охорони державного кордону України і виключної (морської) економічної зони України, надання військової допомоги іншим державам, здійснення заходів правового режиму воєнного або надзвичайного стану, а також брати участь у міжнародному військовому співробітництві та міжнародних миротворчих операціях.  
8. Стаття 2. Правовою основою діяльності Збройних Сил України є Конституція України, цей Закон, Закон України "Про оборону України", інші закони, нормативно-правові акти України та міжнародні договори, що регулюють відносини в оборонній сфері.  
9. Розділ II. ЗАГАЛЬНА СТРУКТУРА, СКЛАД, ОРГАНІЗАЦІЯ ТА ДИСЛОКАЦІЯ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ  
10. Стаття 3. Збройні Сили України мають таку загальну структуру:  
11. центральні органи військового управління - Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних Сил України;  
12. види Збройних Сил України;  
13. об'єднання, з'єднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації, які не належать до видів Збройних Сил України.  
14. Видами Збройних Сил України є:  
15. Сухопутні війська;  
16. Військово-Повітряні Сили;  
17. Війська Протиповітряної оборони;  
18. Військово-Морські Сили.  
19. Стаття 4. Загальна чисельність Збройних Сил України затверджується Верховною Радою України за поданням Президента України.  
20. Структура та гранична чисельність військовослужбовців і працівників центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України затверджується Кабінетом Міністрів України  
21. Стаття 5. Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, об'єднань, з'єднань, військових частин, військових навчальних закладів, установ та організацій. Структура та гранична чисельність військовослужбовців і працівників центрального апарату Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України затверджується Кабінетом Міністрів України  
22. Стаття 6. Особовий склад Збройних Сил України складається з військовослужбовців і працівників Збройних Сил України, які є громадянами України.  
23. Громадяни України проходять військову службу у Збройних Силах України відповідно до закону.  
24. Трудові відносини працівників Збройних Сил України регулюються законодавством про працю.  
25. Стаття 7. Органи військового управління, об'єднання, з'єднання, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації Збройних Сил України дислокуються на території держави відповідно до завдань оборони, стратегічного плану застосування Збройних Сил України з урахуванням військово-адміністративного поділу території України та соціально-економічних умов районів дислокації.  
26. План дислокації Збройних Сил України розробляється Генеральним штабом Збройних Сил України, узгоджується з Кабінетом Міністрів України і затверджується Президентом України.  
27. Передислокація військових частин, а також військових навчальних закладів, установ та організацій Збройних Сил України до рівня з'єднання, здійснюється за рішенням Міністерства оборони України, а з'єднань і об'єднань - за рішенням Президента України. Передислокація погоджується з Кабінетом Міністрів України.  
28. РОЗДІЛ III. КЕРІВНИЦТВО ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ УКРАЇНИ  
29. Стаття 8. Керівництво Збройними Силами України здійснює Президент України як Верховний Головнокомандувач Збройних Сил України.  
30. Стаття 9. Стратегічне керівництво Збройними Силами України та іншими військовими формуваннями в особливий період Президент України може здійснювати через Ставку Верховного Головнокомандувача, робочим органом якої є Генеральний штаб Збройних Сил України.  
31. Стаття 10. Безпосереднє керівництво Збройними Силами України у мирний та воєнний час здійснює Головнокомандувач Збройних Сил України. Головнокомандувачем Збройних Сил України є за посадою Міністр оборони України, якщо він військовослужбовець, а у разі, коли Міністром оборони України призначається цивільна особа, - начальник Генерального штабу Збройних Сил України.  
32. Стаття 11. Кабінет Міністрів України здійснює заходи щодо розвитку Збройних Сил України та забезпечення їх діяльності.  
33. Розділ IV. ДІЯЛЬНІСТЬ ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ  
34. Стаття 12. Збройні Сили України провадять свою діяльність на засадах:  
35. вірності конституційному обов'язку та військовій присязі;  
36. верховенства права;  
37. законності;  
38. демократичного цивільного контролю;  
39. єдиноначальності й колегіального вироблення рішень;  
40. постійної бойової та мобілізаційної готовності;  
41. додержання військової дисципліни;  
42. проходження військової служби на засадах військового обов'язку та добровільності вступу на військову службу за контрактом;  
43. збереження державної та військової таємниці;  
44. позапартійності.  
45. Стаття 13. Забезпечення діяльності, бойової та мобілізаційної готовності, боєздатності й підготовки Збройних Сил України до виконання покладених на них завдань, постачання їм озброєння, військової техніки, матеріальних і фінансових ресурсів, виконання робіт і надання послуг здійснюється Міністерством оборони України.  
46. Стаття 14. Підготовка Збройних Сил України до оборони, виховна робота, забезпечення законності та військової дисципліни у Збройних Силах України є основними складовими їх повсякденної діяльності і здійснюються органами військового управління, командирами і начальниками всіх рівнів відповідно до вимог Конституції України та законів України, інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері оборони.  
47. Стаття 15. У Збройних Силах України мовою службової діяльності, діловодства та документації є державна мова.  
48. Стаття 16. Збройні Сили України можуть здійснювати господарську діяльність згідно із законодавством. Забезпечення окремих видів діяльності Збройних Сил України може проводитися державними підприємствами, що створюються у встановленому порядку Міністерством оборони України.  
49. Стаття 17. Майно, закріплене за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, є державною власністю і належить їм на праві оперативного управління.  
50. Стаття 18. Фінансування Збройних Сил України здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.  
51. Фінансування витрат Міністерства оборони України на виконання завдань, до яких можуть залучатися з'єднання, частини і підрозділи Збройних Сил України, визначених частиною четвертою статті 1 цього Закону, здійснюється за рахунок додаткових коштів, що виділяються у встановленому законодавством порядку на виконання цих завдань.  
52. Контроль за виконанням Державного бюджету України в частині, що стосується витрат на забезпечення діяльності Збройних Сил України, здійснюється згідно із законодавством.  
53. Стаття 19. Держава забезпечує соціальний і правовий захист військовослужбовців та осіб, звільнених у запас або у відставку, членів їхніх сімей, а також членів сімей військовослужбовців, які загинули (померли), пропали безвісти, стали інвалідами під час проходження військової служби або постраждали в полоні у ході бойових дій (війни) чи під час участі в міжнародних миротворчих операціях. Держава гарантує військовослужбовцям Збройних Сил України матеріальне, фінансове та інші види забезпечення у розмірах, які враховують характер і умови службової діяльності, стимулюють заінтересованість громадян України у військовій службі.  
54. Стаття 20. Військовослужбовці не можуть бути членами будь-яких політичних партій та професійних спілок.  
55. Військовослужбовці можуть бути членами громадських організацій за винятком організацій, статутні положення яких суперечать засадам діяльності Збройних Сил України, і можуть брати участь в їх роботі у час, коли вони вважаються такими, що не виконують обов'язків військової служби.  
56. Організація військовослужбовцями страйків і участь в їх проведенні не допускається.  
57. Стаття 21. Працівники Збройних Сил України не можуть бути членами будь-яких політичних партій.  
58. Працівники Збройних Сил України можуть бути членами громадських організацій, а також можуть брати участь в їх роботі в неробочий час.  
59. Функціонування профспілкових організацій працівників Збройних Сил України здійснюється на підставі галузевих угод між Міністерством оборони України та Радою профспілки працівників Збройних Сил України.  
60. Організація працівниками Збройних Сил України страйків і участь в їх проведенні не допускається".  
61. II. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
62. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
63. 2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк після набрання чинності цим Законом:  
64. подати Верховній Раді України пропозиції щодо внесення змін до законів України, що випливають з цього Закону;  
65. привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;  
66. забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.