Кількість абзаців - 21 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України ''Про гуманітарну допомогу'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект (23.03.2000)      Проект (23.03.2000)  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ      ЗАКОН УКРАЇНИ  
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про гуманітарну допомогу"      Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про гуманітарну допомогу"  
3. У зв'язку з прийняттям Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51, ст. 451) Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      У зв'язку з прийняттям Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51, ст. 451) Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:      І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:  
5. 1. Статтю 52 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991р., N 25, ст. 281; Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 11, ст. 83, N 29, ст. 308; 1995 р., N 14, ст. 90; 1997 р., N 4, ст. 24; 1998 р., N 26, ст. 149) доповнити частиною такого змісту:   -1- Національний банк України
У зв' язку з втратою чинності Закону України "Про банки і банківську діяльність" на підставі пункту 4 розділу VII Закону України "Про банки і банківську діяльність", прийнятого Верховною Радою України 7 грудня 2000 року, пропонуємо пункт 1 розділу I проекту Закону виключити.  
Враховано    
6. "Звіти про надходження коштів на рахунки в іноземній валюті отримувачів гуманітарної допомоги щомісяця подаються філіями (територіальними управліннями) Національного банку України до Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України".   -2- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
Ст.52 Закону України "Про банки і банківську діяльність" доповнити абзацом наступного змісту: "Інформація (звіти) про надходження на рахунки в іноземній валюті отримувачів гуманітарної допомоги коштів в іноземній валюті щомісячно подаються філіями (територіальними управліннями) Національного банку України до Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України".  
Відхилено    
7. 2. Статтю 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 19, ст. 259; 1993 р., N 24, ст. 270; 1996 р., N 41, ст. 192; 1999 р., N 31, ст. 253; 2000 р., N 3, ст. 20) доповнити пунктом "к" такого змісту:      1. Статтю 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 19, ст. 259; 1993 р., N 24, ст. 270; 1996 р., N 41, ст. 192; 1999 р., N 31, ст. 253; 2000 р., N 3, ст. 20) доповнити пунктом "к" такого змісту:  
8. "к) товари (крім підакцизних) та інші предмети, визнані Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України та комісіями з питань гуманітарної допомоги при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях гуманітарною допомогою, а також підакцизні товари, зазначені у статті 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу", в разі визнання їх гуманітарною допомогою Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України".   -3- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
Ст. 19 Закону України "Про Єдиний митний тариф" доповнити підпунктом к) наступного змісту: к) товари (крім підакцизних) та інші предмети, визнані гуманітарною допомогою комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України, а також підакцизні товари, зазначені у ст.6 Закону України "Про гуманітарну допомогу".  
Враховано частково   "к) товари (крім підакцизних) та інші предмети, визнані Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України та комісіями з питань гуманітарної допомоги при Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях гуманітарною допомогою.  
    -4- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
У пункті к) статті 19 вилучити наступний текст: "а також підакцизні товари, зазначені у статті 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу", в разі визнання їх гуманітарною допомогою Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України".  
Враховано    
9. 3. Статтю 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 р. N 18-92 "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 10, ст. 82, N 26, ст. 281, N 50, ст. 470; 1996 р., N 41, ст. 194; 1999 р., N 15, ст. 83, N 39, ст. 356) доповнити частиною такого змісту:   -5- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 3 вилучити, оскільки частиною другою статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 р. N 18-92 "Про акцизний збір" встановлена пільга щодо оподаткування обороту з реалізації легкових автомобілів спеціального призначення для інвалідів, оплата вартості яких провадиться органами соціального забезпечення, а також легкових автомобілів спеціального призначення (швидка медична допомога, міліція тощо) за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України.  
Враховано    
10. "У разі визнання Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України гуманітарною допомогою звільняються від оподаткування такі товари:       
11. автомобілі швидкої медичної допомоги, легкові автомобілі спеціального призначення для Міністерства внутрішніх справ України;       
12. транспортні засоби, призначені для перевезення більше ніж 8 осіб, що передаються для використання установам соціального захисту населення, державним закладам охорони здоров'я і навчальним закладам, громадським організаціям інвалідів, ветеранів війни та праці, Товариству Червоного Хреста України та його обласним організаціям, державним закладам системи реабілітації, фізичної культури і спорту інвалідів "Інваспорт";       
13. легкові автомобілі, які на момент ввезення на митну територію України були виготовлені не більш як 10 років тому, з об'ємом двигуна не більш як 1800 куб. см, що отримуються Міністерством праці та соціального захисту населення Автономної Республіки Крим, управліннями соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій або Міністерства праці та соціальної політики України для подальшої передачі інвалідам, які перебувають в установленому порядку на обліку для отримання спеціального автотранспорту".       
14. 4. Частину п'яту статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 22, ст. 86) після слів "захворювання" доповнити словами "а також у разі надання лікарських засобів у вигляді гуманітарної допомоги їх отримувачам".   -6- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
У частині п'ятій ст.17 Закону України "Про лікарські засоби" після слів "епідемічного захворювання" доповнити наступним: "а також у разі надання лікарських засобів у вигляді гуманітарної допомоги її отримувачам", далі за текстом.  
Відхилено   2. Частину п'яту статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №22, ст.86) викласти у такій редакції: Незареєстровані в Україні лікарські засоби зарубіжних країн можуть ввозитися також у вигляді гуманітарної допомоги за дозволом Міністерства охорони здоров'я України на конкретну партію лікарських засобів за наявності: документів, що підтверджують реєстрацію і використання лікарських засобів, які ввозяться у складі зазначеної партії, у країні-виробнику; інструкції про застосування зазначених лікарських засобів, оформлених українською мовою у відповідності з вимогами частини четверної статті 12 цього Закону; письмової згоди отримувачів гуманітарної допомоги на одержання зазначених лікарських засобів.  
    -7- Марковська Н.С. (реєстр. картка № 347)
Пункт 4 проекту Закону викласти у такій редакції: "4. Частину п'яту статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №22, ст.86) викласти у такій редакції: "Дозволяється ввезення в Україну лікарських засобів у вигляді благодійної та гуманітарної допомоги за дозволом Міністерства охорони здоров'я України на ввезення конкретної партії лікарських засобів зарубіжних країн за наявності таких документів та відомостей: документів, що підтверджують їх реєстрацію і використання в цих країнах; інструкцій про застосування лікарських засобів, що оформлені українською або російською мовою відповідно до вимог статті 12 цього Закону; письмової згоди отримувачів благодійної та гуманітарної допомоги на одержання лікарських засобів".  
Враховано редакційно    
    -8- Черненко В.Г. (в.о. № 48)
Пункт 4 зазначеного законопроекту викласти у такій редакції: "4. Частину п'яту статті 17 Закону України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №22, ст.86) викласти у такій редакції: Незареєстровані в Україні лікарські засоби зарубіжних країн можуть ввозитися також у вигляді гуманітарної допомоги за дозволом Міністерства охорони здоров'я України на конкретну партію лікарських засобів за наявності: документів, що підтверджують реєстрацію і використання лікарських засобів, які ввозяться у складі зазначеної партії, у країні-виробнику; інструкції про застосування зазначених лікарських засобів, оформлених українською мовою у відповідності з вимогами частини четверної статті 12 цього Закону; письмової згоди отримувачів гуманітарної допомоги на одержання зазначених лікарських засобів".  
Враховано    
15. 5. Пункт 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст. 156) доповнити підпунктом 5.1.23 такого змісту:   -9- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
Ст.5 Закону України "Про податок на додану вартість" доповнити підпунктом 5.1.24. наступного змісту: "5.1.24. Операції з надання гуманітарної допомоги у вигляді підакцизних товарів, зазначених у статті 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу", підлягають звільненню від оподаткування у разі визнання їх гуманітарною допомогою Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України".  
Відхилено   3. Пункт 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 21, ст. 156) доповнити підпунктом 5.1.24 такого змісту:  
16. "5.1.23. надання гуманітарної допомоги у вигляді виконання робіт, надання послуг, у грошовій, в тому числі у вигляді іноземної валюти, або натуральній формі (крім підакцизних товарів), яка надається, ввозиться, пересилається в Україну юридичним особам, отримувачам гуманітарної допомоги, а також операції з безоплатної передачі такої допомоги юридичним та фізичним особам, набувачам цієї допомоги відповідно до законодавства України.   -10- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
У пункті 5.1 статті 5 Закону України "Про податок на додану вартість" замінити підпункт 5.1.23 підпунктом 5.1.24 такого змісту: "5.1.24. Надання гуманітарної допомоги у вигляді виконання робіт, надання послуг у грошовій або натуральній формі (крім підакцизних товарів), яка надається, ввозиться, пересилається в Україну особам, одержувачам гуманітарної допомоги, визначеним абзацами "а" і "б" підпункту 7.11.1 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а також операції з безоплатної передачі такої допомоги набувачам цієї допомоги відповідно до законодавства. У разі нецільового використання гуманітарної допомоги, при її продажу за грошові кошти або інші види компенсації, та/ або виручка, отримана за такий продаж, підлягають вилученню у недобросовісного продавця і конфіскуються в доход держави у встановленому порядку."  
Враховано   5.1.24. Надання гуманітарної допомоги у вигляді виконання робіт, надання послуг у грошовій або натуральній формі (крім підакцизних товарів), яка надається, ввозиться, пересилається в Україну особам, одержувачам гуманітарної допомоги, визначеним абзацами "а" і "б" підпункту 7.11.1 статті 7 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств", а також операції з безоплатної передачі такої допомоги набувачам цієї допомоги відповідно до законодавства. У разі нецільового використання гуманітарної допомоги, при її продажу за грошові кошти або інші види компенсації, та/ або виручка, отримана за такий продаж, підлягають вилученню у недобросовісного продавця і конфіскуються в доход держави у встановленому порядку.  
17. Операції з надання гуманітарної допомоги у вигляді підакцизних товарів, зазначених у статті 6 Закону України "Про гуманітарну допомогу", підлягають звільненню від оподаткування у разі визнання їх гуманітарною допомогою Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України".       
18. 6. Преамбулу Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" (Відомості Верховної Ради України, 1997р., N 44, ст. 281) доповнити абзацом такого змісту:      4. Преамбулу Закону України "Про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" (Відомості Верховної Ради України, 1997р., N 44, ст. 281) доповнити абзацом такого змісту:  
19. "Дія цього Закону не поширюється на сільськогосподарську продукцію, ввезену в Україну як гуманітарна допомога".   -11- Акопян В.Г. (в.о. № 131)
Пункт 6 даного закону доповнити наступним: "яка визнана Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів та комісіями з питань гуманітарної допомоги при Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київських та Севастопольських міських державних адміністраціях".  
Враховано   "Дія цього Закону не поширюється на сільськогосподарську продукцію, ввезену в Україну як гуманітарна допомога, яка визнана Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів та комісіями з питань гуманітарної допомоги при Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях".  
    -12- Ващук К.Т. (в.о. № 20)
Доповнити пункт 6 щодо змін до Закону України "про державне регулювання імпорту сільськогосподарської продукції" текстом такого змісту: "яка визнана Комісією з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів та комісіями з питань гуманітарної допомоги при Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях"  
Враховано    
20. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.