Кількість абзаців - 8 Таблиця поправок


Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ПРОЕКТ
 
   проект
 
1. Закон України
 
   Закон України
 
2. Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів
 
-1- Мойсик В.Р.
Назву закону привести у відповідність до положень Правил ДР, а саме посилити відповідальність за ненадання будь-якої переваги маршрутним транспортним засобам.
 
Враховано   Про внесення змін до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності водіїв транспортних засобів за ненадання переваги маршрутним транспортним засобам
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. 1. Внести до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) такі зміни:
 
   1. Внести до статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) такі зміни:
 
5. в абзаці першому частини другої слова «ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам,» виключити;
 
   в абзаці першому частини другої слова «ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам» виключити;
 
6. абзац перший частини третьої після слів «звуковими сигнальними пристроями,» доповнити словами «ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів,».
 
-2- Кармазін Ю.А.
У розділі 1 законопроекту у статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення у абзаці першому частини третьої виключити словосполучення: «у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів» і далі – за текстом.
Обґрунтування: Пропозиція вноситься у зв’язку з тим, що законопроектом пропонується встановити адміністративну відповідальність за будь-яке ненадання переваги в русі маршрутним транспортним засобам, про яке йдеться у розділі 17 "Переваги маршрутних транспортних засобів" Правил дорожнього руху, шляхом включення цього діяння до особливо кваліфікованого складу правопорушення, передбаченого частиною третьою статті 122 КУпАП. При цьому три пункти із п’яти цього розділу Правил дорожнього руху містять у собі обмеження для водіїв інших транспортних засобів, зокрема:
- пункт 17.1 забороняє рух і зупинку інших транспортних засобів на смузі для руху маршрутних транспортних засобів;
- у пункті 17.3 надається перевага трамваю під час руху поза перехрестями, де трамвайні колії перетинають смугу руху нерейкових транспортних засобів;
- пункт 17.4 вимагає від водіїв інших транспортних засобів під час руху в населеному пункті зменшити швидкість, а у разі потреби зупинитися, щоб дати можливість маршрутному транспортному засобу (автобусу, мікроавтобусу або тролейбусу) розпочати рух від позначеної зупинки, розташованої в заїзному "кармані".
За невиконання усіх перелічених вимог законопроектом передбачається адміністративна відповідальність. За таких умов деталізація у диспозиції у вигляді словосполучення "у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів" є зайвою та перевантажує зміст цієї статті. У зв’язку з цим вважаю, що вказане словосполучення варто вилучити із тексту законопроекту.
 
Відхилено   абзац перший частини третьої після слів «звуковими сигнальними пристроями,» доповнити словами «ненадання переваги маршрутним транспортним засобам, у тому числі порушення правил руху і зупинки на смузі для маршрутних транспортних засобів».
 
7. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

-3- Кармазін Ю.А.
Розділ 2 законопроекту викласти у наступній редакції:
«Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.»
Обгрунтування: Вважаю, що Закон має починати діяти із наступного дня після дня його опублікування, адже має поширювати свою дію саме на правовідносини, що мали місце після його прийняття і суб’єкти правовідносин повинні мати час на те, щоб ознайомитися з новими положеннями Закону.
 
Враховано   2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.