Кількість абзаців - 26 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законів щодо регулювання ринку автомобілів в Україні (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект (14.06.2000) ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законів щодо регулювання ринку автомобілів в Україні      ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання ринку автомобілів в Україні  
1. З метою стимулювання виробництва автомобілів в Україні та недопущення випадків ухилення від оподаткування при ввезенні чи продажі автомобілів      З метою стимулювання виробництва автомобілів в Україні та недопущення випадків ухилення від оподаткування при їх ввезенні чи продажу автомобілів  
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
3. I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:      I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:  
4. 1. Статтю 71 Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №16, ст.203):      1. Статтю 71 Митного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №16, ст.203):  
5. - частину першу після слів "товари та інші предмети" доповнити словами "крім транспортних засобів, порядок тимчасового ввезення яких регулюється частинами шостою-тринадцятою цієї статті";      1) частину першу після слів "товари та інші предмети" доповнити словами "крім транспортних засобів, порядок тимчасового ввезення яких регулюється частинами шостою-тринадцятою цієї статті";  
6. - доповнити частинами шостою-тринадцятою такого змісту:      2) доповнити статтю частинами шостою-тринадцятою такого змісту:  
7. "Не допускається тимчасове ввезення транспортних засобів на митну територію України фізичними та юридичними особами-резидентами.      "Не допускається тимчасове ввезення транспортних засобів на митну територію України фізичними та юридичними особами-резидентами.  
8. Тимчасове ввезення транспортного засобу за одним з кодів ТН ЗЕД 87.02, 87.03, 87.04 або 87.05 дозволяється нерезидентам - суб'єктам господарської діяльності (включаючи представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності незалежно від кількості філіалів) та нерезидентам - фізичним особам або членам їх сімей (дружина, чоловік, діти, батьки, які є нерезидентами України) визначеними власниками таких транспортних засобів у момент перетину митного кордону України, для власних потреб один раз на три роки на період, що не перевищує одного року.   -1- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац про нерезидентів - фізичних осіб в статті 71 викласти у такій редакції: "нерезидентам - фізичним особам, визначеними власниками таких транспортних засобів або членам їх сімей (дружина, чоловік, діти, батьки) у момент перетину митного кордону України"  
Враховано   Тимчасове ввезення транспортного засобу за одним з кодів виробів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів 8 7.02, 87.03, 87.04 або 87.05 дозволяється нерезидентам - суб'єктам господарської діяльності (включаючи представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності незалежно від кількості філій) та нерезидентам - фізичним особам, визначеними власниками таких транспортних засобів або членам їх сімей (дружина, чоловік, діти, батьки) у момент перетину митного кордону України, для власних потреб один раз на три роки на період, що не перевищує одного року.  
9. Термін тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України визначається митним органом з дня першого перетинання цим засобом пункту пропуску.      Термін тимчасового ввезення транспортного засобу на митну територію України визначається митним органом з дня першого перетинання цим засобом пункту пропуску.  
10. Транспортні засоби, тимчасово ввезені під письмове зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам.      Транспортні засоби, тимчасово ввезені під письмове зобов'язання про зворотне вивезення, не можуть бути передані у володіння або користування іншим особам.  
11. Тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами ТН ЗЕД 87.02, 87.03, 87.04 або 87.05 дозволяється за наявності документа, що підтверджує їх реєстрацію за межами України. У разі невиконання цієї умови зазначені транспортні засоби підлягають митному оформленню в порядку, визначеному законодавством України, для вільного використання.      Тимчасове ввезення транспортних засобів за кодами виробів за Гармонізованою системою опису та кодування товарів 87.02, 87.03, 87.04 або 87.05 дозволяється за наявності документа, що підтверджує їх реєстрацію за межами України. У разі невиконання цієї умови зазначені транспортні засоби підлягають митному оформленню в порядку, визначеному законодавством України, для вільного використання.  
12. Підставою для надання митним органом дозволу на право реєстрації транспортного засобу в органі Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ є видана цим органом довідка про відсутність у особи-нерезидента транспортного засобу, який було тимчасово ввезено протягом останніх трьох років.      Підставою для надання митним органом дозволу на право реєстрації транспортного засобу в органі Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України є видана цим органом довідка про відсутність у особи-нерезидента транспортного засобу, який було тимчасово ввезено протягом останніх трьох років.  
13. Транспортні засоби, тимчасово ввезені нерезидентами на митну територію України для власного користування на термін, що перевищує 2 місяці, підлягають реєстрації в органах Державної автомобільної інспекції міністерства внутрішніх справ.      Транспортні засоби, тимчасово ввезені нерезидентами на митну територію України для власного користування на термін, що перевищує 2 місяці, підлягають реєстрації в органах Державної автомобільної інспекції Міністерства внутрішніх справ України.  
14. Дія частин шостої-восьмої, десятої-дванадцятої цієї статті не поширюється на транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам України та іноземних держав, міжнародним, міжурядовим організаціям і представництвам іноземних держав при них, а також їхньому персоналу - нерезидентам України."      Дія частин шостої-восьмої, десятої-дванадцятої цієї статті не поширюється на транспортні засоби, що належать дипломатичним представництвам України та іноземних держав, міжнародним, міжурядовим організаціям і представництвам іноземних держав при них, а також їхньому персоналу - нерезидентам України.  
15. 2. В Законі України "Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування дорожнього господарства" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., №40, ст.361) пункт 2 Розділу II "Прикінцеві положення" виключити.   -2- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 2 розділу II "Прикінцевих положень" Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства" (Відомості Верховної Ради України) викласти в такій редакції: "2. Управління та експлуатація транспортних засобів, ввезених на митну територію України під зобов'язання щодо їх зворотного вивезення до набрання чинності цим Законом дозволяється виключно нерезидентам - суб'єктам господарської діяльності (включаючи представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності незалежно від кількості філіалів) та нерезидентам - фізичним особам, визначеними власниками таких транспортних засобів або членам їх сімей (дружина, чоловік, діти, батьки) у момент перетину митного кордону України."  
Враховано   6. Пункт 2 розділу II "Прикінцевих положень" Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства" (Відомості Верховної Ради України) викласти в такій редакції:  
16. 3. Управління та експлуатація транспортних засобів, ввезених на митну територію України під зобов'язання щодо їх зворотного вивезення до набрання чинності цим Законом дозволяється виключно нерезидентам - суб'єктам господарської діяльності (включаючи представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності незалежно від кількості філіалів) та нерезидентам - фізичним особам або членам їх сімей (дружина, чоловік, діти, батьки, які є нерезидентами України) визначеними власниками таких транспортних засобів у момент перетину митного кордону України. Такий же порядок застосовується і до транспортних засобів (самохідних машин і механізмів), які перевозяться через митну територію України транзитом.   -3- Суслов В.І. (реєстр. картка № 343)
Останнє речення пункту 3 вилучити  
Враховано   "2. Управління та експлуатація транспортних засобів, ввезених на митну територію України під зобов'язання щодо їх зворотного вивезення до набрання чинності цим Законом дозволяється виключно нерезидентам - суб'єктам господарської діяльності (включаючи представництва іноземних суб'єктів господарської діяльності незалежно від кількості філіалів) та нерезидентам - фізичним особам, визначеними власниками таких транспортних засобів або членам їх сімей (дружина, чоловік, діти, батьки) у момент перетину митного кордону України."  
17. II. У Законі України від 24 травня 1996 р. "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №32, ст.151; 1997 р., №34, ст.212):   -4- Сафронов С.О. (в.о. № 30)
Пропоную виключити Розділ II.  
Відхилено   5. Статтю 1 Закону України від 24 травня 1996 р. "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., №32, ст.151; 1997 р., №34, ст.212) викласти в такій редакції:  
18. 1. Внести зміни до статті 1, установивши по наступних товарних групах такі ставки акцизного збору і ввізного мита:   -5- Черненко В.Г. (в.о. № 48)
Вважаю‚ що вносити запропоновані авторами законопроекту зміни до статті 1 Закону України "Про ставки акцизного і ввізного мита на деякі транспортні засоби" (Відомості Верховної Ради України‚ 1996 р.‚ №32‚ ст. 151; 1997 р.‚ №34‚ ст.212) недоцільно.  
Відхилено   "1. Затвердити ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби:  
19. ТАБЛИЦЯ   -6- Альошин В.Б. (реєстр. картка № 336)
Цушко В.П. (в.о. № 140)
Сокерчак В.М. (в.о. № 142)
Суслов В.І. (реєстр. картка № 343)
З урахуванням додаткового аналізу пропонуємо ставки акцизного збору і ввізного мита на автомобілі, які були в користуванні, зменшити і статтю 1 Закону України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби" викласти у редакції: ТАБЛИЦЯ  
Враховано   ТАБЛИЦЯ  
20. 2. Доповнити чинний Закон новою статтею 4 такого змісту:      Під транспортними засобами, які були в користуванні вважати ті, що мали або мають акти державної реєстрації видані уповноваженими органами іноземної країни, що дає право експлуатувати ці транспортні засоби."  
21. "Тут і далі під новими автомобілями вважати ті, з дати випуску яких пройшло не більш ніж два роки".       
22. Статті 4 і 5 чинної редакції Закону вважати статтями 5 і 6 відповідно.       
23. 3. Вважати такими, що втратили чинність, другий та третій пункт Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року №2-93 та додаток до Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року №2-93.   -7- Альошин В.Б. (реєстр. картка № 336)
Цушко В.П. (в.о. № 140)
Сокерчак В.М. (в.о. № 142)
Суслов В.І. (реєстр. картка № 343)
Пропонують включити до порівняльної таблиці‚ яка буде подана до другого читання цього законопроекту законопроекти (реєстр.5390 та реєстр.5172/1 від 14.06.2000)‚ які теж мають безпосереднє відношення до регулювання українського автомобільного ринку. ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів "Про стандартизацію і сертифікацію" Верховна Рада України постановляє: 1.Внести зміни до Декрету Кабінету Міністрів "Про стандартизацію і сертифікацію": 1.У статті 1: 1) слова "суб'єктів підприємницької діяльності" виключити; 2) доповнити абзацом такого змісту: "Вимога щодо обов'язкової сертифікації товарів, що імпортуються, не поширюється на фізичних осіб (громадян) при ввезенні товарів для власного споживання в обсягах, звільнених від оподаткування відповідно до чинного законодавства." 2. У статті 5: 1) у пункті 3: в абзаці першому слова "суб'єктами підприємницької діяльності" виключити; 3. У статті 8 слова "суб'єкти підприємницької діяльності" виключити.  
Враховано   7. Визнати такими, що втратили чинність, статті другу та третю Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року №2-93 та додаток до Декрету Кабінету Міністрів України від 11 січня 1993 року №2-93 "Про порядок обкладення митом предметів, які ввозяться (пересилаються) громадянами України (Відомості Верховної Ради України, 1993 рік, №12, ст.105, №49, ст.460) 5. Внести зміни до Декрету Кабінету Міністрів "Про стандартизацію і сертифікацію": 1) У статті 1: слова "суб'єктів підприємницької діяльності" виключити; доповнити абзацом такого змісту: "Вимога щодо обов'язкової сертифікації товарів, що імпортуються, не поширюється на фізичних осіб (громадян) при ввезенні товарів для власного споживання в обсягах, звільнених від оподаткування відповідно до чинного законодавства." 2) У абзаці першому пункту 3 статті 5 та у статті 8 слова "суб'єктами підприємницької діяльності" виключити." 4. "Статтю 11 Закону України "Про податок на додану вартість" доповнити пунктом 11.30 такого змісту: 11.30. Установити, що база оподаткування податком на додану вартість на легкові автомобілі (код 8703), що ввозяться (імпортуються) в Україну визначається відповідно до норм цього Закону, але не може бути меншою звичайної ціни, яка визначається (встановлюється) відповідно до порядку визначеному Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом виходячи з ринкових цін на аналогічні товари у країнах їх походження збільшених на суму акцизу і ввізного мита."  
    -8- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пропонуємо доповнити Закон статтею такого змісту: "Статтю 11 Закону України "Про податок на додану вартість" доповнити пунктом 11.30 такого змісту: 11.30. Установити, що база оподаткування податком на додану вартість на легкові автомобілі (код 8703), що ввозяться (імпортуються) в Україну визначається відповідно до норм цього Закону, але не може бути меншою звичайної ціни, яка визначається (встановлюється) відповідно до порядку визначеному Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом виходячи з ринкових цін на аналогічні товари у країнах їх походження збільшених на суму акцизу і ввізного мита."  
Враховано    
24. III. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.   -9- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Розділ III викласти у редакції: "III. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом, розробити і привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону."  
Враховано   II. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.  
25. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом, розробити і привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону.   -10- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пропонуємо доповнити Закон статтею такого змісту: "Продаж автомобілів ввезених в Україну і конфіскованих (примусово вилучених), в тому числі в рахунок погашення боргу або інших зобов'язань за цивільно-правовими угодами, договорами, у випадках, передбачених законодавством, здійснюється з нарахуванням податків та зборів, що справляються при імпорті автомобілів відповідно до Закону, у разі якщо такі податки та збори не були попередньо сплачені. Зазначені податки і збори підлягають стягненню до або в момент продажу таких автомобілів."  
Враховано   2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом, розробити і привести свої нормативно-правові акти у відповідність до цього Закону. 3. Продаж автомобілів ввезених в Україну і конфіскованих (примусово вилучених), в тому числі в рахунок погашення боргу або інших зобов'язань за цивільно-правовими угодами, договорами, у випадках, передбачених законодавством, здійснюється з нарахуванням податків та зборів, що справляються при імпорті автомобілів відповідно до Закону, у разі якщо такі податки та збори не були попередньо сплачені. Зазначені податки і збори підлягають стягненню до або в момент продажу таких автомобілів. 4. З метою недопущення забруднення навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації України заборонити с 1 січня 2003 року ввезення на митну територію України, а з 1 січня 2005 року експлуатацію легкових автомобілів, не обладнаних пристроєм для нейтралізації ядучих фракцій вихлопних газів (каталізатором).  
    -11- Суслов В.І. (реєстр. картка № 343)
Пропоную доповнити Закон статтею такого змісту: "З метою недопущення забруднення навколишнього середовища, поліпшення екологічної ситуації України заборонити с 1 січня 2003 року ввезення на митну територію України, а з 1 січня 2005 року експлуатацію легкових автомобілів, не обладнаних пристроєм для нейтралізації ядучих фракцій вихлопних газів (каталізатором)."  
Враховано