Кількість абзаців - 75 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції
 
3. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992р., № 6, ст. 56):
 
   1. У Господарському процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 6, ст. 56):
 
6. 1) частину першу статті 65 доповнити пунктом «8-1» такого змісту:
 
-1- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 1 частини першої виключити.
 
Враховано      
7. «8-1) вирішує питання про участь у засіданні господарського суду представників сторін, інших учасників судового процесу у режимі відеоконференції; «
 
      
8. 2) доповнити статтею 74-1 такого змісту:
 
   1) доповнити статтею 74-1 такого змісту:
 
9. «Стаття 74-1 Участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
   «Стаття 74-1. Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
 
10. Господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
 
-2- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 74-1 замінити новими частинами (першою – дванадцятою) такого змісту:
«Господарський суд за клопотанням сторони може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
Заявник сам визначає, за допомогою якого суду може бути організована відеоконференція. Таким судом може бути найближчий, зокрема, до місця знаходження організації або місця проживання, місця тимчасового перебування, місця тривалого відрядження і т.п. громадянина.
Звернення до суду з клопотанням про участь в судовому засіданні з використанням систем відеоконференц-зв'язку складається у письмовій формі на паперовому носії або окремим документом, або може бути викладено в позовній заяві або відзиві на позовну заяву.
В клопотанні повинні бути зазначені такі відомості: суд, який прийняв справу до свого провадження (або суд, до якого подається позовна заява, що містить в собі клопотання); процесуальне становище заявника і дію, яку планується здійснити обраним способом зв'язку; суд, за сприяння якого заявник зможе брати участь в судовому засіданні, зазначення в клопотанні причини, з якої особа не може особисто з'явитися в судове засідання.
Клопотання подається заявником до суду, який розглядає справу, до призначення справи до судового розгляду своєчасно.
Інформація про місце і час судового засідання розміщується на сайті відповідного арбітражного суду не пізніше, ніж за 15 днів до початку судового розгляду або попереднього судового засідання. Заявник повинен встигнути подати таке клопотання до появи вказаної інформації на сайті.
Якщо ж клопотання надійшло після розміщення інформації про дату судового розгляду, то суд розглядає звернення як несвоєчасне і задовольнити клопотання може лише за наявності причин, що об'єктивно перешкоджали своєчасній його подачі.
Звернення з клопотанням про участь за допомогою відеозв'язку в засіданні апеляційної чи касаційної інстанцій може мати місце і після винесення ухвали про прийняття скарги, в якій вказані час і місце судового засідання.
Клопотання розглядається суддею одноособово в п'ятиденний термін після дня його надходження без повідомлення сторін.
Причиною відмови у задоволенні клопотання можуть стати порушення порядку та строків звернення до суду, відсутність технічної можливості проведення відеоконференції, а також, якщо відповідно до закону (за клопотанням осіб, які беруть участь у справі) проводиться закритий розгляд справи.
У частині судового засідання, в якій досліджуються докази, суд за допомогою відеоконференц-зв'язку може заслухати пояснення осіб, які беруть участь у справі, пояснення експерта з його висновком та відповіді на додаткові запитання, показання свідків.
Суд не має права досліджувати речові докази з використанням відеозв'язку.»
 
Враховано редакційно   Господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
 
    -3- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
У статті 74-1 речення «У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення» замінити новою другою частиною такого змісту:
«У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення засідання, у якому відбуватиметься така участь.
Питання про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого засідання. Ухвала, прийнята за наслідками вирішення цього питання оскарженню не підлягає».
 
Враховано    
    -4- Яворівський В.О.
Слова «У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення» замінити словами «Особа, яка подає клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відео конференції, в обов’язковому порядку повідомляє своє місцезнаходження».
 
Відхилено    
11. Ухвала про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції повинна містити:
 
   Ухвала про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції повинна містити:
 
12. 1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
   1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
13. 2) найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) особи, яка братиме участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
   2) найменування (для юридичних осіб) або ім’я (прізвище, ім’я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, та її процесуальний статус;
 
14. 3) час і дату проведення засідання господарського суду.
 
   3) дату і час проведення судового засідання.
 
15. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка буде брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. З метою забезпечення невідкладного проведення відеоконференції копія такої ухвали може бути надіслана за допомогою кур'єра, факсу або електронної пошти.
 
   Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З метою забезпечення своєчасного проведення відеоконференції копія ухвали також може бути надіслана за допомогою кур'єра, факсу або електронної пошти.
 
16. Використання у судовому засіданні технічних засобів і технологій повинно забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасникам процесу повинна бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити питання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
   Використовувані у судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
17. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксується господарським судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
 
-5- Яворівський В.О.
Частину п’яту статті 74-1 викласти в такій редакції:
«Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відео конференції, обов’язково фіксується господарським судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису».
 
Враховано частково   Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються господарським судом, який розглядає господарську справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
 
    -6- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Частину шосту статті 74-1 доповнити новим реченням такого змісту: «Носій відеозапису відеоконференції є додатком до протоколу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи».
 
Враховано    
18. У випадку, якщо особа, яка подала клопотання про її участь у режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні у загальному порядку.»
 
-7- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Статтю 74-1 доповнити новою частиною:
«Участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції згідно з правилами цієї статті може відбуватися під час вирішення господарських спорів у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій, перегляду справ Верховним Судом України».
 
Враховано   У разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
Участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції згідно з правилами цієї статті може відбуватися під час вирішення господарських спорів у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та перегляду справ Верховним Судом України»;
 
19. 3) частину першу статті 77 доповнити пунктом «1-1» такого змісту:
 
   2) частину першу статті 77 доповнити пунктом «1-1» такого змісту:
 
20. «1-1) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; «
 
-8- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
В запропонованій редакції статті 77 після слів «у режимі відеоконференції» доповнити словами «за наявності ухвали суду про таку участь».
 
Враховано   «1-1) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи».
 
21. 4) частину другу статті 81-1 доповнити пунктом «4-1» такого змісту:
 
-9- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 4 частини першої виключити.
 
Враховано      
22. «4-1) відомості про участь у судовому засіданні представників сторін, інших учасників судового процесу у режимі відеоконференції; «
 
      
23. 5) пункт 4 частини другої статті 111-22 доповнити словами «або постановляє ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до статті 74-1 цього Кодексу».
 
-10- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 5 частини першої законопроекту виключити.
 
Враховано      
24. 2. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004р., №№ 40-42, ст. 492):
 
   2. Цивільний процесуальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., №№ 40-42, ст. 492) доповнити статтею 158-1 такого змісту:
 
25. 1) частину шосту статті 130 доповнити пунктом «10» такого змісту:
 
-11- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 1 частини другої законопроекту виключити.
 
Враховано      
26. «10) вирішує питання про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників цивільного процесу у режимі відеоконференції; «
 
      
27. 2) доповнити статтею 158-1 такого змісту:
 
      
28. «Стаття 158-1 Участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
   «Стаття 158-1. Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
 
29. 1. Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
 
-12- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 158-1 замінити частинами першою – дванадцятою такого змісту:
«1. Суд за клопотанням сторони може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
2. Заявник сам визначає, за допомогою якого суду може бути організована відеоконференція. Таким судом може бути найближчий, зокрема, до місця знаходження організації або місця проживання, місця тимчасового перебування, місця тривалого відрядження і т.п. громадянина.
3. Звернення до суду з клопотанням про участь в судовому засіданні з використанням систем відеоконференц-зв'язку складається у письмовій формі на паперовому носії або окремим документом, або може бути викладено в позовній заяві або відзиві на позовну заяву.
4. В клопотанні повинні бути зазначені такі відомості: суд, який прийняв справу до свого провадження (або суд, до якого подається позовна заява, що містить в собі клопотання); процесуальне становище заявника і дію, яку планується здійснити обраним способом зв'язку; суд, за сприяння якого заявник зможе брати участь в судовому засіданні, зазначення в клопотанні причини, з якої особа не може особисто з'явитися в судове засідання.
5. Клопотання подається заявником до суду, який розглядає справу, до призначення справи до судового розгляду своєчасно.
6. Інформація про місце і час судового засідання розміщується на сайті відповідного арбітражного суду не пізніше, ніж за 15 днів до початку судового розгляду або попереднього судового засідання. Заявник повинен встигнути подати таке клопотання до появи вказаної інформації на сайті.
7. Якщо ж клопотання надійшло після розміщення інформації про дату судового розгляду, то суд розглядає звернення як несвоєчасне і задовольнити клопотання може лише за наявності причин, що об'єктивно перешкоджали своєчасній його подачі.
8. Звернення з клопотанням про участь за допомогою відеозв'язку в засіданні апеляційної чи касаційної інстанцій може мати місце і після винесення ухвали про прийняття скарги, в якій вказані час і місце судового засідання.
9. Клопотання розглядається суддею одноособово в п'ятиденний термін після дня його надходження без повідомлення сторін.
10. Причиною відмови у задоволенні клопотання можуть стати порушення порядку та строків звернення до суду, відсутність технічної можливості проведення відеоконференції, а також, якщо відповідно до закону (за клопотанням осіб, які беруть участь у справі) проводиться закритий розгляд справи.
11. У частині судового засідання, в якій досліджуються докази, суд за допомогою відеоконференц-зв'язку може заслухати пояснення осіб, які беруть участь у справі, пояснення експерта з його висновком та відповіді на додаткові запитання, показання свідків.
12. Суд не має права досліджувати речові докази з використанням відеозв'язку.»
У зв’язку з чим частини другу-восьму вважати частинами четвертою-десятою.
 
Враховано редакційно   1. Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи іншого учасника цивільного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
2. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш, як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
3. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
 
    -13- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
У статті 158-1 речення «У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення» замінити новою другою частинами такого змісту:
«2. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення засідання, у якому відбуватиметься така участь.
3. Питання про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за за п’ять днів до дня проведення такого засідання. Ухвала, прийнята за наслідками вирішення цього питання оскарженню не підлягає».
 
Враховано    
    -14- Яворівський В.О.
Слова «У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення» замінити словами «Особа, яка подає клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відео конференції, в обов’язковому порядку повідомляє своє місцезнаходження».
 
Відхилено    
30. 2. Ухвала про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції повинна містити:
 
   4. Ухвала про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції має містити:
 
31. 1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
   1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
32. 2) ім’я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
   2) ім’я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
33. 3) час і дату проведення засідання суду.
 
   3) дату і час проведення судового засідання.
 
34. 3. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка буде брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. З метою забезпечення невідкладного проведення відеоконференції копія такої ухвали може бути надіслана за допомогою кур’єра, факсу або електронної пошти.
 
   5. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З метою забезпечення своєчасного проведення відеоконференції копія ухвали також може бути надіслана за допомогою кур’єра, факсу або електронної пошти.
 
35. 4. Використання у судовому засіданні технічних засобів і технологій повинно забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасникам процесу повинна бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити питання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
   6. Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
36. 5. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
 
-15- Яворівський В.О.
Частину п’яту статті 158-1 викласти в такій редакції: «5. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відео конференції, обов’язково фіксується господарським судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису».
 
Враховано частково   7. Хід і результати процесуальних дій, проведених в режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає цивільну справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
 
    -16- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Частину шосту статті 158-1 доповнити новим реченням такого змісту: «Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи».
 
Враховано    
37. 6. У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи.
 
-17- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
В частині восьмій 158-1 «у режимі відеоконференції» доповнити словами «за наявності ухвали суду про таку участь».
 
Враховано   8. У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи.
 
38. 7. У випадку, якщо особа, яка подала клопотання про її участь у режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні у загальному порядку.»
 
-18- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Статтю 158-1 доповнити новою частиною: «10. Участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції згідно з правилами цієї статті може відбуватися під час розгляду справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій, перегляду справ Верховним Судом України.».
 
Враховано   9. У разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
10. Участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції згідно з правилами цієї статті може відбуватися під час розгляду справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та перегляду справ Верховним Судом України».
 
39. 3) частину другу статті 198 доповнити пунктом «3-1» такого змісту:
 
-19- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 3 частини другої виключити.
 
Враховано      
40. «3-1) відомості про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників цивільного процесу у режимі відеоконференції; «
 
      
41. 4) пункт 4 частини другої статті 360-1 доповнити словами «або постановляє ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до статті 158-1 цього Кодексу»;
 
-20- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 4 частини другої виключити.
 
Враховано      
42. 3. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005р., №№ 35-37, ст. 446):
 
   3. Кодекс адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35-37, ст. 446) доповнити статтею 122-1 такого змісту:
 
43. 1) частину другу статті 42 доповнити пунктом «3-1» такого змісту:
 
-21- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 1 частини третьої виключити.
 
Враховано      
44. «3-1) відомості про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників адміністративного процесу у режимі відеоконференції; «
 
      
45. 2) у статті 111:
 
-22- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 1 частини третьої законопроекту виключити.
 
Враховано      
46. частину четверту доповнити пунктом «4-1» такого змісту:
 
      
47. «4-1) вирішує питання про участь у судовому засіданні сторін, інших учасників адміністративного процесу у режимі відеоконференції; «
 
      
48. доповнити частиною шостою такого змісту:
 
      
49. «6. Сторони, інші учасники адміністративного процесу можуть брати участь у попередньому судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до вимог статті 122-1 цього Кодексу.»
 
      
50. 3) доповнити статтею 122-1 такого змісту:
 
      
51. «Стаття 122-1 Участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції
 
   «Стаття 122-1. Участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції
 
52. 1. Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення.
 
-23- Кармазін Ю.А.
Частину першу статті 122-1 замінити частинами першою – дванадцятою такого змісту:
«1. Суд за клопотанням сторони може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції.
2. Заявник сам визначає, за допомогою якого суду може бути організована відеоконференція. Таким судом може бути найближчий, зокрема, до місця знаходження організації або місця проживання, місця тимчасового перебування, місця тривалого відрядження і т.п. громадянина.
3. Звернення до суду з клопотанням про участь в судовому засіданні з використанням систем відеоконференц-зв'язку складається у письмовій формі на паперовому носії або окремим документом, або може бути викладено в позовній заяві або відзиві на позовну заяву.
4. В клопотанні повинні бути зазначені такі відомості: суд, який прийняв справу до свого провадження (або суд, до якого подається позовна заява, що містить в собі клопотання); процесуальне становище заявника і дію, яку планується здійснити обраним способом зв'язку; суд, за сприяння якого заявник зможе брати участь в судовому засіданні, зазначення в клопотанні причини, з якої особа не може особисто з'явитися в судове засідання.
5. Клопотання подається заявником до суду, який розглядає справу, до призначення справи до судового розгляду своєчасно.
6. Інформація про місце і час судового засідання розміщується на сайті відповідного арбітражного суду не пізніше, ніж за 15 днів до початку судового розгляду або попереднього судового засідання. Заявник повинен встигнути подати таке клопотання до появи вказаної інформації на сайті.
7. Якщо ж клопотання надійшло після розміщення інформації про дату судового розгляду, то суд розглядає звернення як несвоєчасне і задовольнити клопотання може лише за наявності причин, що об'єктивно перешкоджали своєчасній його подачі.
8. Звернення з клопотанням про участь за допомогою відеозв'язку в засіданні апеляційної чи касаційної інстанцій може мати місце і після винесення ухвали про прийняття скарги, в якій вказані час і місце судового засідання.
9. Клопотання розглядається суддею одноособово в п'ятиденний термін після дня його надходження без повідомлення сторін.
10. Причиною відмови у задоволенні клопотання можуть стати порушення порядку та строків звернення до суду, відсутність технічної можливості проведення відеоконференції, а також, якщо відповідно до закону (за клопотанням осіб, які беруть участь у справі) проводиться закритий розгляд справи.
11. У частині судового засідання, в якій досліджуються докази, суд за допомогою відеоконференц-зв'язку може заслухати пояснення осіб, які беруть участь у справі, пояснення експерта з його висновком та відповіді на додаткові запитання, показання свідків.
12. Суд не має права досліджувати речові докази з використанням відеозв'язку.»
 
Враховано редакційно   1. Суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, іншого учасника адміністративного процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
2. У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов’язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.
3. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
 
    -24- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
У статті 122-1 речення «У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення» замінити новою другою частинами такого змісту:
«2. У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення засідання, у якому відбуватиметься така участь.
3. Питання про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції вирішується судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п’ять днів до дня проведення такого засідання. Ухвала, прийнята за наслідками вирішення цього питання оскарженню не підлягає».
У зв’язку з чим частини другу-сьому вважати частинами третьою - восьмою.
 
Враховано    
    -25- Яворівський В.О.
Слова «У клопотанні про участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції в обов’язковому порядку визначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення» замінити словами «Особа, яка подає клопотання про участь у судовому засіданні у режимі відео конференції, в обов’язковому порядку повідомляє своє місцезнаходження».
 
Відхилено    
53. 2. Ухвала про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції повинна містити:
 
   4. Ухвала про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції має містити:
 
54. 1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
   1) найменування суду, якому доручається забезпечити проведення відеоконференції;
 
55. 2) ім’я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
   2) ім’я (найменування) особи, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції та її процесуальний статус;
 
56. 3) час і дату проведення засідання суду.
 
   3) дату і час проведення судового засідання.
 
57. 3. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка буде брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції. З метою забезпечення невідкладного проведення відеоконференції копія такої ухвали може бути надіслана за допомогою кур’єра, факсу або електронної пошти.
 
   5. Копія ухвали про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції негайно надсилається до суду, який зобов’язаний організувати її виконання, та особі, яка братиме участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції. З метою своєчасного забезпечення проведення відеоконференції копія ухвали також може бути надіслана за допомогою кур’єра, факсу або електронної пошти.
 
58. 4. Використання у судовому засіданні технічних засобів і технологій повинно забезпечувати належну якість зображення і звуку. Учасникам процесу повинна бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити питання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
   6. Використовувані в судовому засіданні технічні засоби і технології мають забезпечувати належну якість зображення та звуку. Учасникам судового процесу має бути забезпечена можливість чути та бачити хід судового засідання, ставити запитання і отримувати відповіді, реалізовувати інші надані їм процесуальні права та виконувати процесуальні обов’язки, передбачені цим Кодексом.
 
59. 5. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксується судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису.
 
-26- Яворівський В.О.
Частину п’яту статті 122-1 викласти в такій редакції:
«Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відео конференції, обов’язково фіксується господарським судом, який розглядає справу, за допомогою технічних засобів відеозапису».
 
Враховано частково   7. Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксуються судом, який розглядає адміністративну справу, за допомогою технічних засобів відеозапису. Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи.
 
    -27- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Частину сьому статті 122-1 доповнити новим реченням такого змісту: «Носій відеозапису відеоконференції є додатком до журналу судового засідання і після закінчення судового засідання приєднується до матеріалів справи».
 
Враховано    
60. 6. У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи.
 
-28- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
В частині восьмій 122-1 «у режимі відеоконференції» доповнити словами «за наявності ухвали суду про таку участь».
 
Враховано   8. У разі виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, за наявності ухвали суду про таку участь, суд відкладає розгляд справи, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи.
 
61. 7. У випадку, якщо особа, яка подала клопотання про її участь у режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні у загальному порядку.»
 
-29- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Статтю 122-1 доповнити новою частиною:
«10. Участь особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції згідно з правилами цієї статті може відбуватися під час розгляду справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій, перегляді справ Верховним Судом України».
 
Враховано   9. У разі якщо особа, яка подала клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, з’явилася до зали судового засідання, така особа бере участь у судовому засіданні в загальному порядку.
10. Участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції згідно з правилами цієї статті може відбуватися під час розгляду справ у судах першої, апеляційної, касаційної інстанцій та перегляду справ Верховним Судом України».
 
62. 4) пункт 5 частини другої статті 240-1 доповнити словами «або постановляє ухвалу про їх участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції відповідно до статті 122-1 цього Кодексу».
 
-30- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Пункт 4 частини третьої проекту виключити.
 
Враховано      
63. 4. У Законі України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2010р., № 41-45, ст.529):
 
   4. У Законі України «Про судоустрій і статус суддів» (Відомості Верховної Ради України, 2010 р., №№ 41-45, ст. 529):
 
64. 1) статтю 11 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
 
   1) статтю 11 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
 
65. «5. Учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні у режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
   «5. Учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому процесуальним законом.
 
66. Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення щодо відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.»
 
   Обов’язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення»;
 
67. 2) пункт 10 частини першої статті 146 доповнити словами «забезпечує функціонування системи відеоконференцзв’язку для участі осіб у засіданні суду у режимі відеоконференції; «
 
   2) пункт 10 частини першої статті 146 доповнити словами «забезпечує функціонування системи відеоконференцзв’язку для участі осіб у засіданні суду в режимі відеоконференції».
 
68. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
69. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
-31- Кармазін Ю.А.
У розділі ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» частину першу викласти у такій редакції: «1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2013 року.
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
    -32- Яворівський В.О.
Частину першу Прикінцевих положень викласти в такій редакції: «1. Цей Закон набирає чинності з 1 квітня 2013 року».
 
Відхилено    
70. 2. Учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях у режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
 
   2. До повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв’язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
 
71. Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди забезпечують оснащення своїх залів судового засідання технічними засобами для участі особи у засіданні суду у режимі відеоконференції.
 
-33- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
Абзац другий, третій пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень виключити.
 
Враховано      
72. Державна судова адміністрація України забезпечує оснащення залів судового засідання апеляційних та місцевих судів технічними засобами для участі особи у засіданні суду у режимі відеоконференції.
 
      
73. Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду у режимі відеоконференції. Вказана інформація враховується судами при постановленні ухвал щодо відеоконференцій.
 
   Державна судова адміністрація України висвітлює на своєму офіційному веб-сайті інформацію про суди, які забезпечені технічними засобами для участі особи у засіданні суду в режимі відеоконференції. Така інформація має враховуватись судами при постановленні ухвал щодо проведення відеоконференцій.
 
74. 3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня опублікування цього Закону внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність з цим Законом з метою виділення коштів, необхідних для оснащення залів судового засідання технічними засобами для участі особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції у кількості: не менше двох залів на кожний місцевий суд, не менше чотирьох залів на кожний апеляційний суд, не менше п'яти залів на кожний вищий спеціалізований суд, не менше п'яти залів на Верховний Суд України.

-34- Шаров І.Ф.
Пункт 3 розділу ІІ «Перехідні та прикінцеві положення» викласти в такій редакції:
«3. Кабінету Міністрів України:
передбачити в проектах законів про Державний бюджет України на 2013 рік та наступні роки видатки на забезпечення судів технічними засобами для участі осіб у судовому засіданні у режимі відеоконференції;
у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:
підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо проведення законів у відповідність із цим Законом;
прийняти акти, що випливають з цього закону, привести у відповідність із ним свої нормативно-правові акти».
 
Відхилено   3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законодавчих актів у відповідність з цим Законом з метою виділення коштів, необхідних для оснащення залів судового засідання технічними засобами для участі осіб у судовому засіданні в режимі відеоконференції у кількості: не менше двох залів на кожний місцевий суд, не менше чотирьох залів на кожний апеляційний суд, не менше п'яти залів на кожний вищий спеціалізований суд та на Верховний Суд України.

    -35- Ківалов С.В.
Пилипенко В.П.
В пункті 3 розділу ІІ «Перехідні та прикінцеві положення» слова «з дня опублікування цього Закону» замінити словами «з дня набрання чинності цим Законом».
 
Враховано    
    -36- Яворівський В.О.
Частину третю Прикінцевих положень викласти в такій редакції:
«3. Кабінету Міністрів України передбачити у проекті Закону «Про Державний бюджет України на 2013 рік» кошти на оснащення залів судового засідання технічними засобами для участі особи у судовому засіданні у режимі відеоконференції у кількості: не менше двох залів на кожний місцевий суд, не менше чотирьох залів на кожний апеляційний суд, не менше п'яти залів на кожний вищий спеціалізований суд, не менше п'яти залів на Верховний Суд України.».
 
Враховано частково