Кількість абзаців - 80 Таблиця поправок


Про акцизний збір (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України Про акцизний збір      Закон України Про акцизний збір  
1. Стаття 1. Загальні положення      Стаття 1. Загальні положення  
2. Акцизний збір - це непрямий податок на окремі види товарів (продукції), далі - товари, що включається до ціни цих товарів.   -1- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 1. Абзац перший викласти у редакції: "Акцизний збір - це податок на продаж (імпортування) окремих видів товарів (послуг) для їх споживання на території України, який включається до цін таких товарів (послуг)."  
Відхилено   Акцизний збір - це непрямий податок на окремі види товарів (продукції), далі - товари, що включається до ціни цих товарів.  
3. Перелік товарів, на які встановлюється акцизний збір, та його ставки визначаються переліком підакцизних товарів, які ввійшли до законів України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на тютюнові вироби", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби та шини до них", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)".   -2- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Пункт 2 Статті 1 викласти в слідуючій редакції: "Перелік товарів (продукції), на які встановлюється акцизний збір, його ставки та звільнення затверджуються Верховною Радою України".  
Враховано частково   Перелік товарів, на які встановлюється акцизний збір, та його ставки визначаються переліком підакцизних товарів, які ввійшли до законів України "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на тютюнові вироби", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на спирт етиловий та алкогольні напої", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі транспортні засоби та шини до них", "Про ставки акцизного збору і ввізного мита на деякі товари (продукцію)".  
4. Особливості сплати акцизного збору, що справляється з виготовлених українськими виробниками та ввезених (імпортованих) на територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, регулюються Законом України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби".      Особливості сплати акцизного збору, що справляється з виготовлених українськими виробниками та ввезених (імпортованих) на територію України алкогольних напоїв та тютюнових виробів, регулюються Законом України "Про акцизний збір на алкогольні напої та тютюнові вироби".  
5. У цьому законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:   -3- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пропонуємо терміни визначити окремою статтею Закону: "Стаття21. Терміни, які вживаються в цьому законі".  
Враховано   Стаття 2-1. Терміни, які вживаються в цьому законі У цьому законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
6. Митна вартість - це ціна, яка фактично сплачена або підлягає сплаті за товари на момент перетину митного кордону України. При визначенні митної вартості до неї включаються ціна товару, зазначена в рахунку-фактурі, а також такі фактичні витрати, якщо їх не включено до рахунку-фактури: на транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування до пункту перетину митного кордону України; комісійні та брокерські; плата за використання об'єктів інтелектуальної власності, що належить до даних товарів та інших предметів і яка повинна бути оплачена імпортером (експортером) прямо чи побічно як умова їх ввезення (вивезення). При явній невідповідності заявленої митної вартості товарів та інших предметів вартості, що визначається відповідно до положень цієї статті, або у разі неможливості перевірки її обчислення митні органи України визначають митну вартість послідовно на основі ціни на ідентичні товари та інші предмети, ціни на подібні товари та інші предмети, що діють у провідних країнах-експортерах зазначених товарів та інших предметів.   -4- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 1. Абзац 5 (визначення митної вартості) викласти у редакції: "З метою оподаткування митна вартість підакцизних товарів розраховується згідно з правилами визначення бази оподаткування підакцизних товарів, відповідно до статті 5 цього Закону. У випадках, якщо вартість товарів, визначена за правилами статті 5 цього Закону, є нижчою контрактної вартості таких товарів, з метою оподаткування застосовується контрактна вартість. Контрактна вартість визначається на рівні цін товарів, визначених умовами зовнішньоекономічного договору (контракту) на умовах поставки до митного кордону України; у разі, якщо умови зовнішньоекономічного договору (контракту) передбачають поставку товарів на інших умовах, до митної вартості включаються: вартість транспортування, навантаження, розвантаження, перевантаження та страхування транспортних ризиків від пункту поставки товарів до пункту перетину митного кордону України відповідно до договорів, укладених з транспортними (портовими), експедиторськими, страховими та іншими подібними організаціями або з постачальником підакцизних товарів; суму комісійних, брокерських та інших винагород, сплачених іншим особам у зв'язку з поставкою підакцизних товарів; вартість об'єктів інтелектуальної власності, придбання яких є передумовою ввезення (імпортування) підакцизних товарів відповідно до договорів з постачальником підакцизних товарів. Обов'язки по проведенню розрахунків контрактної вартості товарів покладаються на імпортера. Форма і правила розрахунків контрактної вартості встановлюються Державною податковою адміністрацією України".  
Відхилено   Митна вартість - це ціна, яка фактично сплачена або підлягає сплаті за товари на момент перетину митного кордону України. Особливості визначення митної вартості встановлюються чинним законодавством України (митним законодавством). З метою уникнення фактів заниження митної вартості (вартості) підакцизних товарів Кабінет Міністрів України визначає мінімальну митну вартість (мінімальну вартість) окремих або всіх цих товарів. Вексель, підтверджений (авальований) комерційним банком - простий вексель, який видається комерційним банком, на підтвердження платіжоспроможності отримувача векселя по сплаті акцизного збору. Перелік комерційних банків, які мають право авалювати вексель на сплату акцизного збору, встановлюються Національним банком України.  
    -5- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Стаття 1, абзац 5 викласти в редакції: "Митна вартість - це ціна, яка фактично сплачена або підлягає сплаті за товари на момент перетину митного кордону України. Особливості визначення митної вартості встановлюються чинним законодавством України (митним законодавством). З метою уникнення фактів заниження митної вартості підакцизних товарів Кабінет Міністрів України визначає мінімальну митну вартість (мінімальна вартість) окремих або всіх цих товарів. Вексель, підтверджений (авальований) комерційним банком - простий вексель, який видається комерційним банком, на підтвердження платіжоспроможності отримувача векселя по сплаті акцизного збору. Перелік комерційних банків, які мають право авалювати вексель на сплату акцизного збору, встановлюються Національним банком України.".  
Враховано    
7. Постійні представництва нерезидентів в Україні - це розташовані на території України представництва іноземних компаній і фірм, міжнародних організацій та їх філій, що не мають імунітету і дипломатичних привілеїв, створені у будь-якій організаційній формі без статусу юридичної особи, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність нерезидента, а також громадяни, які представляють в Україні нерезидента та перебувають з ним у трудових відносинах. Постійне представництво нерезидента підлягає державній реєстрації у порядку, передбаченому законодавством для державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності України.   -6- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 1. Останній абзац викласти у редакції: "Постійні представництва нерезидентів в Україні - розташовані в Україні представництва іноземних компаній і фірм, міжнародних організацій та їх філій, що не мають дипломатичного імунітету та дипломатичних або прирівняних до них привілей, наданих міжнародним договором або законом, створені у будь-якій організаційній формі без статусу юридичної особи, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність нерезидента, а також громадяни, які представляють в Україні інтереси нерезидента та перебувають з ним у цивільно-правових відносинах. Постійне представництво підлягає державній реєстрації у порядку, передбаченому законодавством для резидентів щодо реєстрації філій, представництв та інших відокремлених підрозділів, що не мають статусу юридичної особи. Реєстрація постійних представництв у якості платників податку здійснюється у порядку, встановленому Державною податковою адміністрацією України".  
Відхилено   Спеціалізовані митні ліцензійні склади - спеціально обладнані місця зберігання підакцизних товарів та формування вантажних партій для їх подальшого вивезення в інші країни, в зони безмитної торгівлі та митного оформлення товарних партій, що підлягають імпорту в Україну. Перелік спеціалізованих митних ліцензійних складів затверджується Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом  
    -7- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац шостий статті 1 вилучити.  
Враховано    
    -8- Тарасюк І.Г. (реєстр. картка № 315)
Статтю 1 доповнити: "Спеціалізовані митні ліцензійні склади - спеціально обладнані місця зберігання підакцизних товарів та формування вантажних партій для їх подальшого вивезення в інші країни, в зони безмитної торгівлі та митного оформлення товарних партій, що підлягають імпорту в Україну. Перелік спеціалізованих митних ліцензійних складів затверджується Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом".  
Враховано    
    -9- Тарасюк І.Г. (реєстр. картка № 315)
Статтю 2-1. доповнити абзацом такого змісту: "Всі інші терміни, що вживаються в цьому законі, розуміються і вживаються в значенні, визначеному Законом України "Про оподаткування прибутку підприємств"  
Відхилено    
8. Стаття 2. Платники акцизного збору      Стаття 2. Платники акцизного збору  
9. Платниками акцизного збору є:      Платниками акцизного збору є:  
10. суб'єкти підприємницької діяльності, включаючи нерезидентів, що провадять діяльність через постійні представництва, розташовані на території України, - виробники підакцизних товарів;   -10- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"суб'єкти підприємницької діяльності, інші юридичні особи, а також їх філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статуту юридичної особи, включаючи нерезидентів, що провадять діяльність через постійні представництва, розташовані на території України, - виробники підакцизних товарів;".  
Враховано   суб'єкти підприємницької діяльності, інші юридичні особи, а також їх філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статуту юридичної особи, включаючи нерезидентів, що провадять діяльність через постійні представництва, розташовані на території України, - виробники підакцизних товарів;  
    -11- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 2. Викласти у редакції: "Стаття 2. Платники акцизного збору. Платниками акцизного збору є: суб'єкти підприємницької діяльності, інші юридичні особи, а також їх філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, виробники підакцизних товарів (послуг), у тому числі з давальницької сировини, на митній території України; нерезиденти, які здійснюють підприємницьку діяльність з виготовлення підакцизних товарів (надання підакцизних послуг) через постійне представництво, відкрите на митній території України; резиденти і нерезиденти, які ввозять (імпортують) підакцизні товари на митну територію України, включаючи ті, що були виготовлені з давальницької сировини за межами митної території України; фізичні особи - резиденти і нерезиденти, які ввозять (імпортують) підакцизні товари на митну територію України та отримують підакцизні товари, переслані з-за кордону на митну територію України, у обсягах, що перевищують обсяги мінімальної товарної партії. Порядок визначення обсягів і складу мінімальної товарної партії встановлюється митним законодавством".  
Враховано частково    
11. суб'єкти підприємницької діяльності - підприємства-виконавці робіт (послуг) по виготовленню підакцизних товарів із давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України;      суб'єкти підприємницької діяльності - підприємства-виконавці робіт по виготовленню підакцизних товарів із давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України;  
12. суб'єкти підприємницької діяльності та інші юридичні особи резиденти, нерезиденти, міжнародні об'єднання і організації, які ввозять на митну територію України підакцизні товари, включаючи замовників, за дорученням яких за межами митних кордонів України виготовлено з давальницької сировини підакцизні товари;      суб'єкти підприємницької діяльності та інші юридичні особи резиденти, нерезиденти, міжнародні об'єднання і організації, які ввозять на митну територію України підакцизні товари, включаючи замовників, за дорученням яких за межами митних кордонів України виготовлено з давальницької сировини підакцизні товари;  
13. - фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які ввозять (пересилають) на митну територію України підакцизні товари у обсягах, що підлягають обкладенню ввізним митом згідно з чинним законодавством.   -12- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Останній абзац статті 2 викласти в редакції: "- фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які ввозять (пересилають) та отримують підакцизні товари, переслані з-за кордону на митну територію України у обсягах, що не перевищують встановлені діючим законодавством норми безмитного провозу".  
Враховано   - фізичні особи (громадяни України, іноземці та особи без громадянства), які ввозять (пересилають) та отримують підакцизні товари, переслані з-за кордону на митну територію України у обсягах, що перевищують встановлені діючим законодавством норми безмитного провозу.  
14. Стаття 3. Об'єкти оподаткування 1. Об'єктами оподаткування є: обороти з реалізації вироблених підакцизних товарів шляхом їх продажу, обміну на інші товари, включаючи експорт за бартерними (товарообмінними) договорами, безоплатної передачі товарів або з частковою оплатою, реалізації нижче собівартості з урахуванням акцизного збору, на умовах товарного кредиту чи відстрочення платежу, фінансового лізингу, а також на умовах комісії, консигнації чи доручення (далі - реалізація або передача);   -13- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 3. Викласти у редакції: "Стаття 3. Об'єкт оподаткування 1.Об'єктом оподаткування акцизним збором є: а) при виробництві підакцизних товарів (послуг) на митній території України - обороти з вивезення підакцизних товарів з території підприємства-виробника або обороти з надання підакцизної послуги споживачу, в тому числі: обороти з вивезення підакцизних товарів з території підприємства-виробника згідно з договорами купівлі - продажу, поставки, комісії (консигнації), доручення, оренди, товарного кредиту, продажу у розстрочку, схову (відповідального зберігання), спільної діяльності, товарного обміну (бартеру), а також згідно з іншими договорами цивільно-правового характеру; обороти з вивезення з території підприємства-виробника підакцизних товарів, виготовлених за дорученням резидентів або нерезидентів з давальницької сировини; обороти з вивезення з території підприємства-виробника підакцизних товарів, отриманих від резидентів або нерезидентів у якості оплати робіт (послуг) такого підприємства по виготовленню таких підакцизних товарів з давальницької сировини, за замовленням таких резидентів або нерезидентів; обороти з вивезення з території підприємства-виробника підакцизних товарів у межах договорів дарування або при інших способах безоплатної передачі або передачі з частковою оплатою таких підакцизних товарів; обороти з передачі підакцизних товарів для власних потреб виробничого або невиробничого споживання всередині підприємства - виробника таких товарів, включаючи натуральну оплату праці, за виключенням оборотів з передачі підакцизних товарів для їх використання у виробництві інших підакцизних товарів таким підприємством-виробником; обороти з надання підакцизних послуг для їх споживання на митній території України. б) При імпортуванні підакцизних товарів - обороти з ввезення (пересилання) підакцизних товарів на митну територію України, у тому числі: обороти з ввезення (пересилання) підакцизних товарів на митну територію України згідно з договорами купівлі - продажу, поставки, комісії (консигнації), доручення, оренди, товарного кредиту, продажу у розстрочення, схову (відповідального зберігання), спільної діяльності, товарного обміну (бартеру), а також згідно з іншими договорами цивільно-правового характеру; обороти з ввезення (пересилання) підакцизних товарів на митну територію України у якості внеску до статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями; обороти з ввезення (пересилання) підакцизних товарів на митну територію України у межах договорів дарування або при інших способах безоплатної передачі або з частковою оплатою вартості таких підакцизних товарів; обороти з ввезення (пересилання) на митну територію України підакцизних товарів, виготовлених з давальницької сировини за межами митної території України, а також реімпортовані товари; обороти з ввезення (пересилання) підакцизних товарів на митну територію України із зон митного контролю (спеціалізованих митних ліцензійних складів, безмитних магазинів);".  
Враховано частково   Стаття 3. Об'єкти оподаткування 1. Об'єктами оподаткування є: обороти з реалізації вироблених підакцизних товарів шляхом їх продажу, обміну на інші товари, включаючи експорт за бартерними (товарообмінними) договорами, безоплатної передачі товарів або з частковою оплатою, реалізації нижче собівартості з урахуванням акцизного збору, на умовах товарного кредиту чи відстрочення платежу, фінансового лізингу (орендних (лізінгових) операцій), а також на умовах комісії, консигнації чи доручення (далі - реалізація або передача);  
15. обороти з реалізації (передачі) підакцизних товарів для промислової переробки;      обороти з реалізації (передачі) підакцизних товарів для промислової переробки;  
16. обороти з передачі підакцизних товарів всередині підприємства для потреб власного споживання, а також своїм працівникам, включаючи натуральну оплату праці;      обороти з передачі підакцизних товарів всередині підприємства для потреб власного споживання, а також своїм працівникам, включаючи натуральну оплату праці;  
17. обороти з передачі підакцизних товарів, виготовлених з давальницької сировини;      обороти з передачі підакцизних товарів, виготовлених з давальницької сировини;  
18. обороти з реалізації (передачі) підакцизних товарів, виготовлених за дорученням як резидента, так і нерезидента з давальницької сировини, в рахунок оплати за виконані роботи (надані послуги) з виробництва цих товарів;      обороти з реалізації (передачі) підакцизних товарів, виготовлених за дорученням як резидента, так і нерезидента з давальницької сировини, в рахунок оплати за виконані роботи (надані послуги) з виробництва цих товарів;  
19. митна вартість підакцизних товарів, які ввозяться (передекларовуються) на митну територію України, придбаних як за національну, так і за іноземну валюту, одержаних за бартерними (товарообмінними) договорами або безкоштовно, включаючи виготовлені за межами митної території України з давальницької сировини, реімпортовані, а також товарів, що ввозяться як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями, товарів, які ввозяться на митну територію України із зони митного контролю (спеціалізованих митних ліцензійних складів, безмитних магазинів), перерахована у валюту України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату митного оформлення, з урахуванням мита, митних зборів та акцизного збору, а у разі застосування ставок акцизного збору в екю - кількість, вага, об'єм товару, об'єм циліндрів двигуна автомобіля або інший натуральний показник;   -14- Кабінет Міністрів України
У абзаці шостому пункту 1 статті 3 після слів "підприємств з іноземними інвестиціями" доповнити словами "товарів, що ввозяться для продажу підприємствами роздрібної торгівлі, розташованими на території України у зонах митного контролю (безмитними магазинами)", а після слів "спеціалізованих митних ліцензійних складів" виключити слова "безмитних магазинів".  
Відхилено   митна вартість підакцизних товарів, які ввозяться (передекларовуються) на митну територію України, придбаних як за національну, так і за іноземну валюту, одержаних за бартерними (товарообмінними) договорами або безкоштовно, включаючи виготовлені за межами митної території України з давальницької сировини, реімпортовані, а також товарів, що ввозяться як внесок іноземного інвестора до статутного фонду підприємств з іноземними інвестиціями, товарів, які ввозяться на митну територію України із зони митного контролю (спеціалізованих митних ліцензійних складів, безмитних магазинів), перерахована у валюту України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на день подання митної декларації, з урахуванням мита, митних зборів та акцизного збору, а у разі застосування ставок акцизного збору в екю - кількість, вага, об'єм товару, об'єм циліндрів двигуна автомобіля або інший натуральний показник;  
    -15- Тарасюк І.Г. (реєстр. картка № 315)
Стаття 3. Об'єкти оподаткування. 1. Об'єктами оподаткуання є: митна вартість підакцизних товарів, які ввозяться (передекларовуються) на митну територію України, придбаних як за національну, так і за іноземну валюту, одержаних за бартерними (товарообмінними) договорами або безкоштовно, включаючи виготовлені за межами митної території України з давальницької сировини, реімпортовані, а також товарів, які ввозяться на митну територію України із зони митного контролю (спеціалізованих митних ліцензійних складів, безмитних магазинів), перерахована у валюту України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на дату митного оформлення, з урахуванням мита, митних зборів та акцизного збору, а у разі застосування ставок акцизного збору в екю - кількість, вага, об'єм товару, об'єм циліндрів двигуна автомобіля або інший натуральний показник;  
Враховано    
    -16- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Слова "що діяв на дату митного оформлення" замінити словами "що діяв на день (дату) подання митної декларації для митного оформлення цих товарів".  
Враховано    
    -17- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Частину шосту пункту 1 статті 3 після слів "підприємств з іноземними інвестиціями", доповнити словами "товарів, що ввозяться для продажу підприємствами роздрібної торгівлі, які розташовані на території України у зонах митного контролю (безмитними магазинами)"; після слів "спеціалізованих митних ліцензійних складів" слова "безмитних магазинів" виключити.  
Відхилено    
20. митна вартість транспортних засобів та запасних частин до них незалежно від кількості і країни їх походження та інших підакцизних товарів ввезених на митну територію України фізичними особами в обсягах, що підлягають обкладенню ввізним митом згідно з чинним законодавством, а у разі застосування ставок акцизного збору в екю кількість, вага, об'єм товару, об'єм циліндрів двигуна автомобіля або інший натуральний показник.   -18- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Частину вісім пункт один статті 3 викласти в редакції: "митна вартість транспортних засобів незалежно від кількості і країни їх походження та інших підакцизних товарів ввезених на митну територію України фізичними особами в обсягах, що перевищують встановлені діючим законодавством норми безмитного провозу, а у разі застосування ставок акцизного збору в екю кількість, вага, об'єм товару, об'єм циліндрів двигуна автомобіля або інший натуральний показник".  
Враховано   митна вартість транспортних засобів незалежно від кількості і країни їх походження та інших підакцизних товарів ввезених на митну територію України фізичними особами в обсягах, що перевищують встановлені діючим законодавством норми безмитного провозу, а у разі застосування ставок акцизного збору в екю - кількість, вага, об'єм товару, об'єм циліндрів двигуна автомобіля або інший натуральний показник.  
    -19- Кабінет Міністрів України
В абзаці сьомому пункту 1 статті 3 слова "що підлягають обкладенню ввізним митом згідно з чинним законодавством" замінити словами "вартістю понад 200 екю (в разі ввезення одиничного неподільного предмета вартістю понад 300 екю);  
Відхилено    
    -20- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
"обороти з ввезення (пересилання) транспортних засобів, незалежно від їх вартості, кількості та країн походження, а також обороти з ввезення (пересилання) фізичними особами інших підакцизних товарів у обсягах, що перевищують обсяги мінімальної товарної партії, розмір якої встановлюється митним законодавством".  
Враховано частково    
    -21- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
В частині сьомій пункту 1 статті 3 після слів "в обсягах" слова "що підлягають обкладенню ввізним митом згідно з чинним законодавством" замінити словами "вартістю понад 200 екю (в разі ввезення одиничного неподільного предмету вартістю понад 300 екю)".  
Відхилено    
21. 2. До об'єктів оподаткування не належать:      2. До об'єктів оподаткування не належать:  
22. обороти з реалізації підакцизних товарів, експортованих за межі митної території України за національну та іноземну валюту, яка надходить на рахунок експортера;   -22- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 3, пункт 2 викласти в редакції: "2. До об'єктів оподаткування не включаються: обороти з вивезення (пересилання) за межі митної території України підакцизних товарів, вироблених на митній території України, крім підакцизних товарів, які вивозяться фізичними особами, що не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності України;"  
Враховано частково   обороти з реалізації підакцизних товарів, експортованих за межі митної території України або вивезених та розміщених на спеціалізованих митних ліцензійних складах, за національну та іноземну валюту, яка надходить на рахунок експортера крім підакцизних товарів, які вивозяться фізичними особами, що не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності України;  
    -23- Тарасюк І.Г. (реєстр. картка № 315)
Стаття 3, пункт 2, абзац 1: "обороти з реалізації підакцизних товарів, експортованих за межі митної території України або вивезених та розміщених на спеціалізованих митних ліцензійних складах, за національну та іноземну валюту, яка надходить на рахунок експортера".  
Враховано частково    
    -24- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Стаття 3, пункт 2, абзац 1 викласти в редакції: "обороти з реалізації підакцизних товарів, експортованих за межі митної території України або вивезених та розміщених на спеціалізованих митних ліцензійних складах, за національну та іноземну валюту, яка надходить на рахунок експортера крім підакцизних товарів, які вивозяться фізичними особами, що не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності України;"  
Враховано    
23. митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, що провозяться через територію України транзитом відповідно до законодавства;   -25- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
"обороти з провезення (пересилання) підакцизних товарів транзитом через митну територію України; обороти з ввезення (пересилання) підакцизних товарів у зони митного контролю (спеціалізованих митних ліцензійних складів, безмитних магазинів) у порядку, встановленому статтею 6 цього Закону;"  
Враховано частково   митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, що провозяться через територію України транзитом, за умови сплати суми акцизного збору або подання векселя авальованого комерційним банком у встановленому законодавством порядку; митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, які ввозяться і розміщуються на спеціалізованих митних ліцензійних складах  
    -26- Кабінет Міністрів України
Абзац другий пункту 2 статті 3 виключити;  
Відхилено    
    -27- Тарасюк І.Г. (реєстр. картка № 315)
Стаття 3, пункт 2, абзац 2: "митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, що провозяться через територію України транзитом відповідно до законодавства; митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, які ввозяться і розміщуються на спеціалізованих митних ліцензійних складах".  
Враховано частково    
    -28- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Стаття 3, пункт 2, абзац 2 викласти в редакції: "митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, що провозяться через територію України транзитом, за умови сплати суми акцизного збору або подання векселя авальованого комерційним банком у встановленому законодавством порядку;"  
Враховано    
    -29- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Частину другу пункту 2 статті 3 виключити.  
Відхилено    
24. митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, ввезених фізичними особами на митну територію України в обсягах, що не перевищують встановлені діючим законодавством норми безмитного провозу;   -30- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, ввезених фізичними особами, які не є суб'єктами підприємницької діяльності на митну територію України в обсягах, що не перевищують встановлені діючим законодавством норми безмитного провозу; обороти з ввезення (пересилання) фізичними особами - нерезидентами на митну територію України одиничних підакцизних товарів, під зобов'язання про їх обов'язкове зворотне вивезення у строки та за процедурою, встановленою митним законодавством, а також обороти зі зворотного ввезення фізичними особами - резидентами одиничних підакцизних товарів, раніш вивезених з митної території України під зобов'язання про їх ввезення у строки, за переліком та процедурою, встановленою митним законодавством;"  
Враховано   митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) підакцизних товарів, ввезених фізичними особами, які не є суб'єктами підприємницької діяльності на митну територію України в обсягах, що не перевищують встановлені діючим законодавством норми безмитного провозу; обороти з ввезення (пересилання) фізичними особами - нерезидентами на митну територію України одиничних підакцизних товарів, під зобов'язання про їх обов'язкове зворотне вивезення у строки та за процедурою, встановленою митним законодавством, а також обороти зі зворотного ввезення фізичними особами - резидентами одиничних підакцизних товарів, раніш вивезених з митної території України під зобов'язання про їх ввезення у строки, за переліком та процедурою, встановленою митним законодавством;  
    -31- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
"обороти з ввезення (пересилання) на митну територію України підакцизних товарів (крім транспортних засобів) фізичними особами, що не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності України, у обсягах, що не перевищують обсяги мінімальної товарної партії, встановленої митним законодавством; обороти з ввезення (пересилання) фізичними особами - нерезидентами на митну територію України одиничних підакцизних товарів, під зобов'язання про їх обов'язкове зворотне вивезення у строки та за процедурою, встановленою митним законодавством, а також обороти зі зворотного ввезення фізичними особами - резидентами одиничних підакцизних товарів, раніш вивезених з митної території України під зобов'язання про їх ввезення у строки, за переліком та процедурою, встановленою митним законодавством; обороти з тимчасового ввезення (пересилання) на митну територію України зразків підакцизних товарів, з метою їх показу чи демонстрації на виставках, ярмарках, інших заходах, пов'язаних з рекламною, освітньою або науковою діяльністю, у разі, якщо використання таких підакцизних товарів не передбачає зміни їх якісних або кількісних характеристик, без права їх відчуження у будь-якому виді або використання у підприємницьких цілях, під зобов'язання про обов'язкове зворотне їх вивезення у строки та за процедурою, встановленою митним законодавством."  
Враховано частково    
25. митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) зразків підакцизних товарів, ввезених на митну територію України з метою показу чи демонстрації, якщо вони залишаються власністю іноземних юридичних осіб і їх використання на території України не має комерційного характеру, із зобов'язанням про подальше вивезення за межі митних кордонів України.   -32- Кабінет Міністрів України
Абзац четвертий пункту 2 статті 3 доповнити словами "і вартість яких не перевищу 200 екю, а в разі ввезення одиничного неподільного предмету - 300 екю".  
Відхилено   митна вартість (кількість, вага, об'єм або інший натуральний показник) зразків підакцизних товарів, ввезених на митну територію України з метою показу чи демонстрації, якщо вони залишаються власністю іноземних юридичних осіб і їх використання на території України не має комерційного характеру, із зобов'язанням про подальше вивезення за межі митних кордонів України.  
    -33- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Частину четверту пункту 2 статті 3 доповнити словами "і які не перевищують 200 екю, а в разі ввезення одиничного неподільного предмету - 300 екю".  
Відхилено    
26. При цьому зразки підакцизних товарів, ввезених на митну територію України і призначених для показу чи демонстрації в Україні під час проведення виставок, конкурсів, нарад, семінарів, ярмарків, пропускаються через митний кордон України за рішенням митного органу в кількості, достатній для забезпечення потреб з урахуванням мети переміщення під належним чином оформлене зобов'язання (вексель) про зворотне їх вивезення протягом 90 днів.   -34- Кінах А.К. (в.о. № 128)
В статті3, в частині другій пропоную додати абзац: "обороти з реалізації (передачі) ювелірних виробів з брухту дорогоцінних матеріалів".  
Відхилено   При цьому зразки підакцизних товарів, ввезених на митну територію України і призначених для показу чи демонстрації в Україні під час проведення виставок, конкурсів, нарад, семінарів, ярмарків, пропускаються через митний кордон України за рішенням митного органу в кількості, достатній для забезпечення потреб з урахуванням мети переміщення під належним чином оформлене зобов'язання (вексель) про зворотне їх вивезення протягом 90 днів.  
    -35- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Статтю 3 доповнити пункт 2 "До об'єктів оподаткування не належать" слідуючими підпунктами: "- обороти з передачі підакцизних товарів, виготовлених з давальницької сировини для сільськогосподарських товарів, які мають в наявності власні переробні підприємства по виробництву підакцизних товарів; - обороти від реалізації обміну власних підакцизних товарів сільгоспвиробниками при умові використання цих коштів для інвестицій розвитку сільськогосподарського виробництва, переробних підприємств, в першу чергу за рахунок матеріально-технічних ресурсів вітчизняного виробництва та заходів соціально-економічного розвитку села, які повинні фінансуватися з бюджету".  
Відхилено    
27. Стаття 4. Ставки акцизного збору      Стаття 4. Ставки акцизного збору  
28. Ставки акцизного збору встановлюються Верховною Радою України і є єдиними на всій території України:      Ставки акцизного збору встановлюються Верховною Радою України і є єдиними на всій території України.  
29. у процентах до оподатковуваного обороту;   -36- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац другий статті 4 викласти в редакції: "Ставки акцизного збору визначаються: у процентах до оподатковуваного обороту;".  
Враховано   Ставки акцизного збору визначаються: у процентах до оподатковуваного обороту;  
    -37- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 4. Поміняти слова: "до оподатковуваного обороту" на слова "до бази оподаткування".  
Відхилено    
30. у твердих сумах з одиниці виміру ваги, об'єму, кількості або іншого натурального показника, реалізованих, ввезених (імпортованих) товарів;      у твердих сумах з одиниці виміру ваги, об'єму, кількості або іншого натурального показника, реалізованих, ввезених (імпортованих) товарів;  
31. комбіновані, тобто у процентах до обороту або митної вартості з урахуванням мита, митних зборів та акцизного збору, але не менше установленої твердої суми, визначеної за одиницю виміру підакцизного товару.      комбіновані, тобто у процентах до обороту або митної вартості з урахуванням мита, митних зборів та акцизного збору, але не менше установленої твердої суми, визначеної за одиницю виміру підакцизного товару.  
32. Стаття 5. Визначення оподатковуваного обороту   -38- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 5. Визначення оподатковуваного обороту Для уніфікації підходів до визначення сум податкових зобов'язань з проектом закону про ПДВ (однакова база), необхідно назвати статтю "База оподаткування" та викласти її у такій редакції: "Стаття 5. База оподаткування База оподаткування при обчисленні акцизного збору із застосуванням ставки акцизного збору у відсотках визначається: виходячи з поточної ціни підакцизного товару (послуги), до оподаткування акцизним збором та податком на додану вартість. а) Поточна ціна підакцизного товару (послуги) визначається Кабінетом Міністрів України на підставі результатів статистичного обстеження середньої ціни на такий товар, що сплачується кінцевими споживачами на митній території України.  
Відхилено   Стаття 5. Визначення оподатковуваного обороту  
33. 1. Оподатковуваний оборот при обчисленні акцизного збору із застосуванням ставки акцизного збору у процентах визначається:      1. Оподатковуваний оборот при обчисленні акцизного збору із застосуванням ставки акцизного збору у процентах визначається:  
34. при реалізації товарів - виходячи з їх вартості за цінами, визначеними з урахуванням сум витрат, прибутку (або без нього) з попереднім включенням акцизного збору за встановленими ставками без податку на добавлену вартість;   -39- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
В частині другій пункту 1 статті 5 після слова "прибутку" виключити слова "або без нього".  
Відхилено   при реалізації товарів - виходячи з їх вартості за цінами, визначеними з урахуванням сум витрат, прибутку (або без нього) з попереднім включенням акцизного збору за встановленими ставками без податку на добавлену вартість;  
    -40- Кабінет Міністрів України
В абзаці другому пункт 1 статті 5 виключити слова "або без нього".  
Відхилено    
    -41- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Таке статистичне обстеження проводиться не частіше одного разу на календарний квартал. Поточні ціни, встановлені за результатами такого обстеження, є базою для нарахування акцизного збору і діють протягом кварталу, наступного за кварталом обстеження. Поточні ціни підлягають оприлюдненню не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку їх застосування платниками акцизного збору. Поточні ціни встановлюються для кожної товарної позиції згідно з Гармонізованою системою описів товарної номенклатури, а також для кожного виду послуг. У разі, якщо ціна окремого виду (марки, сорту, найменування) підакцизного товару суттєво відрізняється від цін інших товарів, які входять до однієї товарної позиції, Кабінет Міністрів України здійснює обстеження цін таких товарів по кожному виду (марці, сорту, найменуванню). Порядок проведення обстеження поточних роздрібних цін та склад (номенклатура) підакцизних товарів, що підлягають такому обстеженню, встановлюється Кабінетом Міністрів України. б) У випадках, якщо вартість товарів, визначена на підставі поточних цін підакцизних товарів згідно з підпунктом "а" цього пункту, є нижчою договірної вартості таких товарів, з метою оподаткування застосовується договірна вартість. Договірна вартість визначається на рівні цін підакцизних товарів, визначених умовами договору між підприємством - виробником таких товарів на території України та споживачем (покупцем) таких товарів, або на рівні митної вартості підакцизних товарів, визначеною згідно з положеннями статті 1 цього Закону, без включення акцизного збору та податку на додану вартість. Обов'язки по проведенню розрахунків договірної вартості підакцизних товарів покладаються на підприємство-виробника підакцизних товарів або на підприємство-імпортера. Форма і правила розрахунків договірної вартості встановлюються Державною податковою адміністрацією України. в) При реалізації підакцизних товарів, виготовлених підприємствами-виробниками з давальницької сировини на митній території України за замовленням резидентів і нерезидентів, база оподаткування визначається на підставі поточних цін, визначених Кабінетом Міністрів України згідно з підпунктом "а" цього пункту, без включення акцизного збору і податку на додану вартість. г) При ввезенні (пересиланні) на митну територію України підакцизних товарів, база оподаткування визначається на підставі митної вартості таких товарів, збільшеної на суму ввізних (імпортних) мит і митних зборів, без включення акцизного збору і податку на додану вартість. При визначенні митної вартості, іноземна валюта перераховується в українські гривні за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на день оформлення митних документів".  
Враховано частково    
35. при реалізації товарів, виготовлених вітчизняними підприємствами- виконавцями робіт по виробництву товарів з давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України, виходячи з вартості готової продукції за цінами на аналогічну продукцію, а у разі відсутності такої - виходячи з ціни давальницької сировини, вартості її переробки, інших витрат, із попереднім включенням за діючими ставками акцизного збору без податку на добавлену вартість, але не менше індикативних цін на ці товари, визначених у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;      при реалізації товарів, виготовлених вітчизняними підприємствами- виконавцями робіт по виробництву товарів з давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України, виходячи з вартості готової продукції за цінами на аналогічну продукцію, а у разі відсутності такої - виходячи з ціни давальницької сировини, вартості її переробки, інших витрат, із попереднім включенням за діючими ставками акцизного збору без податку на добавлену вартість, але не менше мінімальної митної вартості (мінімальної вартості) на ці товари, визначених у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;  
36. при ввезенні (імпортуванні) на митну територію України підакцизних товарів - виходячи з митної вартості ввезених (імпортованих) товарів з урахуванням митних зборів, мита та попереднім включенням акцизного збору. При визначенні митної вартості іноземна валюта перераховується у валюту України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діє на день митного оформлення товарів.      при ввезенні (імпортуванні) на митну територію України підакцизних товарів - виходячи з митної вартості ввезених (імпортованих) товарів з урахуванням митних зборів, мита та попереднім включенням акцизного збору, але не менше мінімальної митної вартості, якщо така визначена Кабінетом Міністрів України. При визначенні митної вартості іноземна валюта перераховується у валюту України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України, що діяв на день подання митної декларації.  
37. При цьому в разі ввезення фізичними особами на митну територію України підакцизних товарів акцизний збір обчислюється на підставі митної вартості, пред'явлених товарних чеків на ці товари, а у разі їх відсутності - виходячи з ціни товарів, заявленої фізичною особою, але не менше індикативних цін на ці товари, визначених у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.   -42- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
"При ввезенні (пересиланні) на митну територію України підакцизних товарів фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності України, база оподаткування визначається на підставі митної вартості таких товарів, визначеної на підставі діючих поточних цін на підакцизні товари, встановлених Кабінетом Міністрів України, або на підставі митних документів інших країн, наданих фізичній особі у зв'язку з поверненням сплачених сум непрямих податків, збільшеної на суму ввізних (імпортних) мит і митних зборів, без включення акцизного збору і податку на додану вартість".  
Враховано частково   При цьому в разі ввезення фізичними особами, які не є суб'єктами підприємницької діяльності на митну територію України підакцизних товарів акцизний збір обчислюється на підставі митної вартості, пред'явлених товарних чеків на ці товари, а у разі їх відсутності - виходячи з ціни товарів, заявленої фізичною особою, але не менше мінімальної митної вартості, якщо вона визначена Кабінетом Міністрів України на ці товари.  
38. 2. Оподатковуваним оборотом при обчисленні акцизного збору за ставками акцизного збору у твердих сумах з реалізованих, ввезених (імпортованих) товарів є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару або інших натуральних показників.   -43- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 5, пункт 2 викласти в такій редакції: "2. База оподаткування при обчисленні акцизного збору із застосуванням ставки акцизного збору у твердих сумах визначається виходячи з метричних показників ваги та об'ємів, або інших натуральних показників підакцизного товару.  
Враховано частково   2. Оподатковуваним оборотом при обчисленні акцизного збору за ставками акцизного збору у твердих сумах з реалізованих, ввезених (імпортованих) товарів є їх величина, визначена в одиницях виміру ваги, об'єму, кількості товару або інших натуральних показників.  
39. 3. Оподатковуваний оборот при обчисленні акцизного збору із застосуванням комбінованих ставок акцизного збору визначається так, як і при обчисленні акцизного збору із застосуванням ставки акцизного збору у процентах, але якщо сума акцизного збору менша фіксованої величини комбінованої ставки у твердих сумах до одиниці виміру ваги, об'єму, кількості товару або інших натуральних показників, то оподаткований оборот обчислюється за цією фіксованою ставкою акцизного збору у твердих сумах.   -44- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 5, пункт 3 викласти в такій редакції: 3. База оподаткування при обчисленні акцизного збору із застосуванням комбінованих ставок, визначається виходячи з найбільшої з двох величин: або бази оподаткування, визначеної за правилами обчислення акцизного збору із застосуванням ставки у відсотках, згідно з пунктом 1 цієї статті; або бази оподаткування, визначеної за правилами обчислення акцизного збору із застосуванням ставки у твердих сумах, згідно з пунктом 2 цієї статті".  
Враховано частково   3. Оподатковуваний оборот при обчисленні акцизного збору із застосуванням комбінованих ставок акцизного збору визначається, виходячи з найбільшої з двох величин: величини суми акцизного збору, нарахованої із застосуванням ставки у процентах до одиниці товару; величини ставки акцизного збору у твердій валюті до одиниці товару. Якщо величина суми акцизного збору, нарахованого із застосуванням ставки в процентах до одиниці товару більша фіксованої величини комбінованої ставки у твердих сумах до одиниці виміру ваги, об'єму, кількості товару або інших натуральних показників, то оподаткований оборот визначається згідно з пунктом 1 цієї статті Закону, а якщо менша - згідно з пунктом 2 цієї статті Закону. 4. У розрахункових (платіжних) документах за реалізовані підакцизні товари суми акцизного збору вказуються окремим рядком.  
    -45- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"3. Оподатковуваний оборот при обчисленні акцизного збору із застосуванням комбінованих ставок акцизного збору визначається, виходячи з найбільшої з двох величин: величини суми акцизного збору, нарахованої із застосуванням ставки у процентах до одиниці товару; величини ставки акцизного збору у твердій валюті до одиниці товару. Якщо величина суми акцизного збору, нарахованого із застосуванням ставки в процентах до одиниці товару більша фіксованої величини комбінованої ставки у твердих сумах до одиниці виміру ваги, об'єму, кількості товару або інших натуральних показників, то оподаткований оборот визначається згідно з пунктом 1 цієї статті Закону, а якщо менша - згідно з пунктом 2 цієї статті Закону.".  
Враховано    
40. Стаття 6. Порядок обчислення, сплати та відшкодування акцизного збору      Стаття 6. Порядок обчислення, сплати та відшкодування акцизного збору  
41. 1. Суми акцизного збору, що підлягають сплаті, визначаються платниками самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, оподатковуваного обороту та ставок акцизного збору.   -46- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6. Порядок обчислення та сплати акцизного збору У першому пункті слова "оподатковуваного обороту" поміняти на слова "бази оподаткування".  
Відхилено   1. Суми акцизного збору, що підлягають сплаті, визначаються платниками самостійно, виходячи з об'єктів оподаткування, оподатковуваного обороту та ставок акцизного збору.  
    -47- Кабінет Міністрів України
Пункт 1 статті 6 доповнити абзацом другим такого змісту: "У розрахункових (платіжних) документах за реалізовані товари суми акцизного збору вказуються окремим рядком";  
Відхилено    
    -48- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Пункт 1 статті 6 доповнити частиною другою такого змісту: "У розрахункових (платіжних) документах за реалізовані товари суми акцизного збору вказуються окремим рядком.  
Відхилено    
42. 2. Акцизний збір із товарів, що вироблені і реалізуються в Україні, обчислений в екю, перераховується у валюту України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на перший день кварталу, в якому здійснюється відвантаження товарів, і залишається незмінним протягом кварталу, а з товарів, що ввозяться (імпортуються) в Україну, - на день митного оформлення товарів.   -49- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6 пункт 2 вилучити.  
Відхилено   2. Акцизний збір із товарів, що вироблені і реалізуються в Україні, обчислений в екю, перераховується у валюту України за валютним (обмінним) курсом Національного банку України на перший день кварталу, в якому здійснюється відвантаження товарів, і залишається незмінним протягом кварталу, а з товарів, що ввозяться (імпортуються) в Україну, - на день подання митної декларації.  
43. 3. Платники, крім фізичних осіб, які ввозять (імпортують) підакцизні товари, в обов'язковому порядку України декларують підакцизні товари і подають органам митного контролю декларацію у двох примірниках, один з яких цими органами надсилається до державних податкових органів за місцезнаходженням платників. Крім митної декларації, підставою для митного оформлення ввезених (імпортних) підакцизних товарів є подання органам митного контролю платіжного документа з відміткою установи банку про сплату і зарахування повної суми акцизного збору до бюджету або оформлену банківську гарантію.   -50- Кабінет Міністрів України
У пункті 3 статті 6 виключити слова "або оформлену банківську гарантію";  
Враховано   3. Платники, крім фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, які ввозять (імпортують) підакцизні товари, в обов'язковому порядку України декларують підакцизні товари і подають органам митного контролю декларацію у двох примірниках, один з яких цими органами надсилається до державних податкових органів за місцезнаходженням платників. Крім митної декларації, підставою для митного оформлення ввезених (імпортних) підакцизних товарів є подання органам митного контролю платіжного документа з відміткою установи банку про сплату і зарахування повної суми акцизного збору до бюджету або вексель авальований комерційним банком у встановленому законодавством порядку.  
    -51- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
В пункті 3 статті 6 виключити слова "або оформлену банківську гарантію".  
Враховано    
    -52- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункті 3 статті 6 викласти у такій редакції: "3. Платники, крім фізичних осіб, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, які ввозять (імпортують) підакцизні товари, в обов'язковому порядку України декларують підакцизні товари і подають органам митного контролю декларацію у двох примірниках, один з яких цими органами надсилається до державних податкових органів за місцезнаходженням платників. Крім митної декларації, підставою для митного оформлення ввезених (імпортних) підакцизних товарів є подання органам митного контролю платіжного документа з відміткою установи банку про сплату і зарахування повної суми акцизного збору до бюджету або вексель авальований комерційним банком у встановленому законодавством порядку".  
Враховано    
    -53- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6. Пункт 3 викласти у редакції: "2. Платники податку (крім фізичних осіб, які не є суб'єктами підприємницької діяльності України), що ввозять (пересилають) підакцизні товари на митну територію України, декларують підакцизні товари у порядку , передбаченому Митним Кодексом України, а також надають органам митного контролю розрахунок митної вартості таких товарів у разі, якщо обороти з ввезення (пересилання) таких товарів оподатковуються за ставкою, вираженою у відсотках, або комбінованою ставкою. Ввізна митна декларація складається з трьох примірників, один з яких залишається в органі митного контролю, другий, разом з розрахунком митної вартості товарів, надсилається до органів державної податкової адміністрації за місцем знаходження платника акцизного збору, а третій видається імпортеру для ведення податкового та інших видів обліку. Перевірка достовірності заявлених цін і повноти включення витрат імпортера до розрахунку митної вартості здійснюється органом державної податкової адміністрації. Орган митного контролю здійснює перевірку дотримання правил заповнення імпортером форми розрахунку митної вартості підакцизних товарів, яка затверджується печаткою такого органу митного контролю та підписом уповноваженої особи. Орган митного контролю не здійснює перевірку достовірності заявлених цін і повноти включення витрат імпортера до розрахунку митної вартості. У разі, якщо орган митного контролю має достатні підстави для сумнівів щодо достовірності заявленої митної вартості, він надсилає до органу державної податкової адміністрації за місцем знаходження платника податку інформацію щодо таких сумнівів з відповідним обґрунтуванням. Зазначена інформація є підставою для позачергової документальної і матеріальної перевірки платника податку органами державної податкової адміністрації. Додатково до документів, визначених цим пунктом, імпортер зобов'язаний надати органам митного контролю один з наступних документів: довідку банку, обслуговуючого платника акцизу, щодо фактичної сплати акцизного збору до бюджету; довідку банку (закладів державної пошти) щодо внесення готівкових грошових коштів в оплату акцизного збору; банківський або дорожній чек, а також чек з лімітованої чекової книжки юридичної особи, виписаний (виданий) на суму зобов'язань з акцизного збору; простий вексель або персональний чек, авальований (підтверджений, гарантований) банком, що має повну ліцензію Національного банку України, виписаний (виданий) платником податку на суму зобов'язань з акцизного збору, зі строком погашення, що не перевищує п'ять календарних днів з моменту його виписки. Положення щодо сплати податкових зобов'язань шляхом видачі чеків набирає чинності після введення Національним банком України у розрахунковий оборот персональних, банківських та дорожніх чеків, чекових книжок юридичних осіб, а також інших подібних платіжних документів. Форма і зміст довідки банку (закладів державної пошти) щодо сплати акцизу встановлюється спільним рішенням Кабінету Міністрів України та Національного банку України. Платник акцизного збору має право сплатити суму акцизного збору з використанням кредитної (дебетової) картки. Будь-який платіж податку з використанням таких карток, що перевищує 500 гривень, має бути авторизований (підтверджений) уповноваженим оператором системи кредитних (дебетових) карток. Порядок такого підтвердження встановлюється Національним банком України".  
Враховано частково    
44. 4. Підставою для митного оформлення ввезених (імпортованих) товарів, включаючи транспортні засоби та запасні частини до них незалежно від кількості та країни їх походження та інших підакцизних товарів, які ввозяться на митну територію України фізичними особами в межах, що перевищують визначенні чинним законодавством норми безмитного ввозу товарів, є подання органу митного контролю квитанції, виданої установою банку або уповноваженою особою митного органу про повну сплату суми акцизного збору.   -54- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6. Пункт 4 викласти у такій редакції: "3. Платники податку - фізичні особи, що не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності, які ввозять (пересилають) підакцизні товари на митну територію України, декларують такі товари у порядку, передбаченому Митним Кодексом України. Декларація складається з двох примірників, один з яких залишається в органі митного контролю, а інший видається на руки платнику акцизного збору. Декларації є документами суворої звітності та мають порядковий номер, однаковий для обох примірників. У разі, якщо пред'явлені до огляду підакцизні товари перевищують обсяги мінімальної товарної партії, визначеної митним законодавством, фізична особа-імпортер зобов'язана сплатити акцизний збір, виходячи з поточних цін на такі товари, встановлені Кабінетом Міністрів України. Сплата акцизного збору відбувається: при ввезенні підакцизних товарів повітряним або морським сполученням - у касах, розташованих на території зон митного конторолю в аеропортах або морських (річкових) портах, уповноважених Державною податковою адміністрацією України здійснювати прийом коштів в оплату загальнодержавних податків і зборів; при ввезенні підакцизних товарів автомобільним сполученням, а також іншими способами у пунктах спрощеного переходу державного кордону - у касах, розташованих на території зон митного контролю, уповноважених Державною податковою адміністрацією України здійснювати прийом коштів в оплату загальнодержавних податків і зборів; при ввезенні підакцизних товарів залізнодорожним сполученням - шляхом оплати акцизного збору безпосередньо працівникам органів митного контролю готівкою, дорожними чеками, або кредитними або дебетовими картками через переносні (ручні) автомати авторизації карток. У разі оплати акцизних марок у іноземній готівковій валюті, сума податку розраховується на підставі валютного (обмінного) курсу Національного банку України, що діяв на момент стягнення такого податку, без застосування будь-яких комісій або інших виплат за проведення обмінних операцій. Працівник органу митного контролю зобов'язаний надати платнику акцизного збору документ, що підтверджує таку сплату. Документ має містити перелік та кількість підакцизних товарів, їх митну вартість, суму акцизного збору, прізвище, ім'я та по батькові працівника органу митного контролю та платника акцизного збору, спосіб, дату і час платежу, а також інші реквізити, згідно з рішенням Кабінету Міністрів України. Документ виписується у двох екземплярах на бланках суворої звітності, надрукованих на захищеному папері та має порядковий номер. Порядок друку, випуску, обліку та погашення таких документів встановлюється Кабінетом Міністрів України. Фізична особа має бути завчасно ознайомлена з переліком підакцизних товарів, ставками акцизного збору та відповідальністю за ухилення від оподаткування або від пред'явлення підакцизних товарів до митного огляду. Порядок проведення такого ознайомлення встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
Враховано частково   4. Підставою для митного оформлення ввезених (імпортованих) товарів, включаючи транспортні засоби та запасні частини до них незалежно від кількості та країни їх походження та інших підакцизних товарів, які ввозяться на митну територію України фізичними особами, що не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності, в межах, що перевищують визначенні чинним законодавством норми безмитного ввозу товарів, є подання органу митного контролю квитанції, виданої установою банку або уповноваженою особою митного органу про повну сплату суми акцизного збору. Порядок сплати акцизного збору та інших податків при переміщенні (ввезенні) підакцизних товарів фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, встановлюється чинним (митним) законодавством України.  
    -55- Кабінет Міністрів України
У пункті 4 статті 6 слова "визначені чинним законодавством норми безмитного ввозу товарів" замінити словами "200 екю, а в разі ввезення одиничного неподільного предмету - 300 екю";  
Відхилено    
    -56- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
У пункті 4 статті 6 слова "визначені чинним законодавством норми безмитного ввозу товарів" замінити словами "200 екю, а в разі ввезення одиничного неподільного предмету - 300 екю".  
Відхилено    
    -57- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"4. Підставою для митного оформлення ввезених (імпортованих) товарів, включаючи транспортні засоби та запасні частини до них незалежно від кількості та країни їх походження та інших підакцизних товарів, які ввозяться на митну територію України фізичними особами, що не мають статусу суб'єкта підприємницької діяльності, в межах, що перевищують визначенні чинним законодавством норми безмитного ввозу товарів, є подання органу митного контролю квитанції, виданої установою банку або уповноваженою особою митного органу про повну сплату суми акцизного збору. Порядок сплати акцизного збору та інших податків при переміщенні (ввезенні) підакцизних товарів фізичними особами, що не є суб'єктами підприємницької діяльності, встановлюється чинним (митним) законодавством України."  
Враховано    
45. 5. Підакцизні товари, що провозяться через територію України транзитом, а також призначені для тимчасового показу чи демонстрації в Україні під час проведення виставок, конкурсів, нарад, семінарів та ярмарків, пропускаються через митний кордон України без сплати акцизного збору, під зобов'язання (вексель) про зворотне вивезення цих товарів без будь-яких змін, крім фактичного природного зношення.   -58- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Стаття 6. Пункт 5, абзац 1 викласти у такій редакції: "5. Підакцизні товари, що провозяться через територію України транзитом, а також призначені для тимчасового показу чи демонстрації в Україні під час проведення виставок, конкурсів, нарад, семінарів та ярмарків, пропускаються через митний кордон України без сплати акцизного збору, під зобов'язання (вексель авальований комерційним банком) про зворотне вивезення цих товарів без будь-яких змін, крім фактичного природного зношення".  
Враховано   5. Підакцизні товари, що провозяться через територію України транзитом, а також призначені для тимчасового показу чи демонстрації в Україні під час проведення виставок, конкурсів, нарад, семінарів та ярмарків, пропускаються через митний кордон України без сплати акцизного збору, під зобов'язання (вексель авальований комерційним банком) про зворотне вивезення цих товарів без будь-яких змін, крім фактичного природного зношення.  
    -59- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Після частини першої пункту 5 статті 6 включити частину другу такого змісту: "Пропуск на митну територію України підакцизних товарів, що провозяться через територію України транзитом, здійснюється тільки за наявності фінансової гарантії у розмірі суми акцизного збору, яка надається митним органам перевізником.".  
Відхилено    
46. У митній декларації обов'язково зазначається мета тимчасового ввезення з документальним підтвердженням місцевими адміністраціями чи органами місцевого самоврядування на право проведення заходів, митна вартість та кількість товарів, встановлений строк їх вивезення (але не більше 90 днів), а також обумовлюється митниця, через яку будуть вивозитися з митної території України ці товари.   -60- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"У митній декларації обов'язково зазначається мета тимчасового ввезення з документальним підтвердженням державними органами влади на право проведення заходів, митна вартість та кількість товарів, встановлений строк їх вивезення (але не більше 90 днів), а також обумовлюється митниця, через яку будуть вивозитися з митної території України ці товари".  
Враховано   У митній декларації обов'язково зазначається мета тимчасового ввезення з документальним підтвердженням державними органами влади на право проведення заходів, митна вартість та кількість товарів, встановлений строк їх вивезення (але не більше 90 днів), а також обумовлюється митниця, через яку будуть вивозитися з митної території України ці товари.  
    -61- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
У частині другій пункту 5 статті 6 після слів "тимчасового ввезення" включити слова " (у тому числі транзит)", після слів "проведення заходів" включити слова "(крім транзиту)".  
Відхилено    
47. Підакцизні товари, які ввозяться і розміщуються на українських спеціалізованих митних ліцензійних складах, пропускаються через митний кордон України без сплати акцизного збору під зобов'язання (вексель) про зберігання цих товарів на зазначених складах або використання їх для продажу в магазинах безмитної торгівлі. В разі імпорту в Україну товарів, розміщених на цих складах, векселедавець зобов'язаний подати органам митного контролю відповідні документи, як платник акцизного збору з імпортованих підакцизних товарів у порядку встановленому пунктом 3 цієї статті Закону.   -62- Тарасюк І.Г. (реєстр. картка № 315)
Стаття 6, пункт 5, абзац 3: "Підакцизні товари, які ввозяться і розміщуються спеціалізованих митних ліцензійних складах, пропускаються через митний кордон України без сплати акцизного збору під зобов'язання (вексель) про зберігання цих товарів на зазначених складах. В разі імпорту в Україну товарів, розміщених на цих складах, векселедавець зобов'язаний подати органам митного контролю відповідні документи, як платник акцизного збору з імпортованих підакцизних товарів у порядку встановленому пунктом 3 цієї статті Закону. В разі вивезення підакцизних товарів, розміщених на спеціалізованих митних ліцензійних складах за межі митної території України, в магазини безмитної торгівлі, вони оформляються як експорт товарів без сплати акцизного збору".  
Враховано частково   Підакцизні товари, які ввозяться і розміщуються спеціалізованих митних ліцензійних складах, пропускаються через митний кордон України без сплати акцизного збору під заставу або вексель авальований комерційним банком про зберігання цих товарів на зазначених складах. В разі імпорту в Україну товарів, розміщених на цих складах, векселедавець зобов'язаний подати органам митного контролю відповідні документи, як платник акцизного збору з імпортованих підакцизних товарів у порядку встановленому пунктом 3 цієї статті Закону. В разі вивезення підакцизних товарів, розміщених на спеціалізованих митних ліцензійних складах за межі митної території України, в магазини безмитної торгівлі, вони оформляються як експорт товарів без сплати акцизного збору  
    -63- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Стаття 6, пункт 5, абзац три викласти в редакції: "Підакцизні товари, які ввозяться і розміщуються спеціалізованих митних ліцензійних складах, пропускаються через митний кордон України без сплати акцизного збору під заставу або вексель авальований комерційним банком про зберігання цих товарів на зазначених складах. В разі імпорту в Україну товарів, розміщених на цих складах, векселедавець зобов'язаний подати органам митного контролю відповідні документи, як платник акцизного збору з імпортованих підакцизних товарів у порядку встановленому пунктом 3 цієї статті Закону".  
Враховано    
    -64- Кабінет Міністрів України
У пункті 5 статті 6: після абзацу першого доповнити абзацом другим такого змісту: "Пропуск на митну територію України підакцизних товарів, що провозяться через територію України транзитом, здійснюється тільки за наявності фінансової застави у розмірі суми акцизного збору, яка надається митному органу власником або уповноваженою ним особою". У зв'язку з цим абзаци другий, третій вважати відповідно абзацами третім, четвертим; у абзаці третьому після слів "тимчасового ввезення" доповнити словами "у тому числі транзит)", а після слів "проведення заходів" - словами "(крем транзиту)"; у абзаці третьому виключити слова "або використання їх для продажу в магазинах безмитної торгівлі";  
Відхилено    
48. 6. Зворотний пропуск зазначених у пункті 5 товарів без сплати акцизного збору здійснюється лише за умови пред'явлення до митного оформлення товарів в повному обсязі, зазначеному у митній декларації при їх тимчасовому ввезенні на митну територію України. У разі реалізації на території України тимчасово ввезених товарів декларант зобов'язаний у десятиденний строк заявити про це митному органу, яким було здійснено пропуск на митну територію України цих товарів, та сплатити належну суму акцизного збору виходячи з митної вартості цих товарів з урахуванням сум мита, митних зборів та акцизного збору, але не нижче ціни реалізації з урахуванням акцизного збору, а у разі застосування ставок акцизного збору у твердих сумах - виходячи з кількості реалізованих товарів (ваги, об'єму товару або іншого натурального показника).   -65- Тарасюк І.Г. (реєстр. картка № 315)
Стаття 6, пункт 6: "Зворотний пропуск зазначених у пункті 5 товарів без сплати акцизного збору здійснюється лише за умови пред'явлення до митного оформлення товарів в повному обсязі, зазначеному у митній декларації при їх тимчасовому ввезенні на митну територію України. Випуск розміщених на спеціалізованих митних ліцензійних складах підакцизних товарів без сплати акцизного збору здійснюється лише за умови пред'явлення до митного оформлення документів про обсяг товарів, що були імпортовані, та їх залишків на цих складах".  
Враховано   Зворотний пропуск зазначених у пункті 5 товарів без сплати акцизного збору здійснюється лише за умови пред'явлення до митного оформлення товарів в повному обсязі, зазначеному у митній декларації при їх тимчасовому ввезенні на митну територію України. Випуск розміщених на спеціалізованих митних ліцензійних складах підакцизних товарів без сплати акцизного збору здійснюється лише за умови пред'явлення до митного оформлення документів про обсяг товарів, що були імпортовані, та їх залишків на цих складах. Декларант (власник) підакцизних товарів, ввезених на митну територію України під зобов'язання про зворотне вивезення або з метою транзиту, має право у період до закінчення строків, встановлених частинами першою і другою цього пункту, звернутися до органу митного контролю щодо отримання дозволу щодо реалізації таких товарів на митній території України. При цьому такий декларант (власник) зобов'язаний сплатити подвійну ставку акцизного збору. Підакцизні товари, які ввозяться (пересилаються) або повертаються на митну територію України з спеціалізованих митних ліцензійних складів і безмитних магазинів, підлягають оподаткуванню акцизним збором на загальних підставах. Відповідальність за утримання акцизного збору покладається на такі склади і магазини. Продаж підакцизних товарів безмитними магазинами без нарахування акцизного збору може здійснюватися виключно фізичним особам, які виїжджають за кордони України, або на транспортних засобах під час їх перебування за митними кордонами України. Порушення норм цього абзацу прирівнюється до навмисного ухилення від оподаткування. Порядок контролю за дотриманням норм цього абзацу встановлюється Кабінетом Міністрів України. Підакцизні товари, придбані у безмитних магазинах без сплати акцизного збору, при ввезенні таких товарів на митну територію України підлягають оподаткуванню акцизним збором на загальних підставах".  
    -66- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"Декларант (власник) підакцизних товарів, ввезених на митну територію України під зобов'язання про зворотне вивезення або з метою транзиту, має право у період до закінчення строків, встановлених частинами першою і другою цього пункту, звернутися до органу митного контролю щодо отримання дозволу щодо реалізації таких товарів на митній території України. При цьому такий декларант (власник) зобов'язаний сплатити подвійну ставку акцизного збору".  
Враховано    
    -67- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6 пункти 5 і 6 викласти у редакції: "4. Підакцизні товари, які тимчасово ввозяться (пересилаються) на митну територію України під зобов'язання про їх зворотне вивезення (пересилання), підлягають оподаткуванню шляхом виставлення простого векселя на повну нарахованого акцизного збору. Такий вексель діє протягом строку тимчасового ввезення, але не більше 90 днів з моменту ввезення таких підакцизних товарів на митну територію України та погашається в момент вивезення таких товарів. Якщо підакцизний товар провозиться (пересилається) нерезидентом з метою транзиту вексель не виставляється; підакцизний товар має бути вивезений (пересланий) з митної території України не пізніше граничних строків, встановлених Кабінетом Міністрів України для різних видів транспорту; транспортний засіб такого нерезидента вважається прийнятим у заставу органом митного контролю з моменту його в'їзду (перетину митного кордону України) до моменту його виїзду ( перетину митного кордону України); фізична особа, що супроводжує транзитний вантаж, вважається уповноваженим платником акцизного збору. Кабінет Міністрів України має право запровадити порядок обов'язкового супроводження транзитних вантажів особами, уповноваженими на це органами митного контролю. Під час ввезення підакцизних товарів під зобов'язання про зворотне їх вивезення або з метою транзиту, у ввізній митній декларації має бути зазначена мета тимчасового ввезення, прикордонна митниця, через яку буде відбуватися вивезення, номенклатура товарів, а також граничні строки такого вивезення. Декларант (власник) підакцизних товарів, ввезених на митну територію України під зобов'язання про зворотне вивезення або з метою транзиту, має право у період до закінчення строків, встановлених частинами першою і другою цього пункту, звернутися до органу митного контролю щодо отримання дозволу щодо реалізації таких товарів на митній території України. При цьому такий декларант (власник) зобов'язаний сплатити подвійну ставку акцизного збору. У разі коли до закінчення строків, встановлених частинами першою і другою цього пункту транспортний засіб здійснює спробу перетнути митний кордон без вивезення підакцизних товарів у повному обсязі, такий транспортний засіб не пропускається через митний кордон та затримується митницею. Якщо протягом 30 днів з моменту такої спроби перетину митного кордону не відбувається вивезення підакцизних товарів у повному обсязі або не здійснюється сплата акцизного збору з непред'явлених товарів за подвійними ставками і штрафу у розмірі 100 відсотків від нарахованої суми акцизного збору, а також відшкодування збитків органу митного контролю з утримання (зберігання) такого транспортного засобу та товарів, орган митного контролю зобов'язаний звернути стягнення на такі товари, а також здійснити конфіскацію такого транспортного засобу. Оскарження дій посадових осіб органів митного контролю здійснюється у судовому порядку. У разі коли строки зворотного вивезення підакцизних товарів були порушені у зв'язку з обставинами непереборної сили (форс-мажору), власник (розпорядник) таких підакцизних товарів має право звернутися до Торгово-Промислової палати України або до суду (арбітражного суду) з позовом (заявою) про визнання наявності таких обставин непереборної сили. Якщо такі обставини виникли у наслідок поломки, аварії або знищення транспортного засобу, а також при крадіжці транспортного засобу або товарів, підставою для звільнення від фінансової відповідальності є відповідна довідка органів Міністерства внутрішніх справ України. У разі коли строки зворотного вивезення підакцизних товарів були порушені у зв'язку з порушенням договірних зобов'язань іншої сторони, відповідальної за організацію транзитного перевезення або за зворотне вивезення товарів у випадках, передбачених пунктом 2 статті 3 цього Закону, власник (розпорядник) таких підакцизних товарів має право звернутися до суду (арбітражного суду) з позовом (заявою) про фінансову та/або майнову відповідальність такої іншої сторони. Рішення суду (арбітражного суду) на користь позивача звільняє його від фінансової та майнової відповідальності по сплаті акцизного збору. Підакцизні товари, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України або виготовляються на митній території України, і розміщуються на українських спеціалізованих митних ліцензійних складах, а також в безмитних магазинах, підлягають оподаткуванню шляхом виставлення простого векселя на суму нарахованого акцизу без встановлення граничного строку дії такого векселя. Підакцизні товари, які ввозяться (пересилаються) або повертаються на митну територію України з спеціалізованих митних ліцензійних складів і безмитних магазинів, підлягають оподаткуванню акцизним збором на загальних підставах. Відповідальність за утримання акцизного збору покладається на такі склади і магазини. Вексель погашається у разі, якщо: підакцизні товари, попередньо ввезені з-за кордону до українських спеціалізованих митних ліцензійних складів або безмитних магазинів, повертаються за межі митної території України або вивозяться (експортуються) за межі митної території України; підакцизні товари, попередньо ввезені з території українських підприємств-виробників підакцизних товарів до українських спеціалізованих митних ліцензійних складів або безмитних магазинів, повертаються на територію таких підприємств-виробників або вивозяться (експортуються) за межі митної території України (продаються безмитними магазинами за правилами, встановленими Кабінетом Міністрів України). Продаж підакцизних товарів безмитними магазинами без нарахування акцизного збору може здійснюватися виключно фізичним особам, які виїжджають за кордони України, або на транспортних засобах під час їх перебування за митними кордонами України. Порушення норм цього абзацу прирівнюється до навмисного ухилення від оподаткування. Порядок контролю за дотриманням норм цього абзацу встановлюється Кабінетом Міністрів України. Підакцизні товари, придбані у безмитних магазинах без сплати акцизного збору, при ввезенні таких товарів на митну територію України підлягають оподаткуванню акцизним збором на загальних підставах".  
Враховано частково    
49. 7. Акцизний збір від реалізації підакцизних товарів, що передаються громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності, іноземцями, особами без громадянства, утримується торговельними, посередницькими та іншими підприємствами, громадянами суб'єктами підприємницької діяльності із джерела виплати доходів і перераховується останніми до бюджету у строки, передбачені статтею 8 цього Закону.   -68- Кабінет Міністрів України
У пункті 7 статті 6 після слів "особами без громадянства" доповнити словами "для реалізації через торговельні, посередницькі та інші підприємства, за умови відсутності підтверджуючих документів (митних декларацій, розрахункових, платіжних документів) щодо сплати акцизного збору";  
Враховано   7. Акцизний збір по підакцизних товарах, що передаються громадянами - суб'єктами підприємницької діяльності, іноземцями, особами без громадянства для реалізації через торговельні, посередницькі та інші підприємства, за умови відсутності підтверджуючих документів (митних декларацій, розрахункових та платіжних документів) щодо сплати акцизного збору, утримується із джерела виплати доходів і перераховується останніми до бюджету у строки, передбачені статтею 8 цього Закону.  
    -69- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6 пункт 7 вилучити.  
Відхилено    
    -70- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
У пункті 7 статті 6 після слів "особами без громадянства" включити слова "для реалізації через торговельні, посередницькі та інші підприємства, за умови відсутності підтверджуючих документів (митних декларацій, розрахункових, платіжних документів) щодо сплати акцизного збору".  
Враховано    
50. 8. У разі реалізації підакцизних товарів, включаючи ввезені (імпортовані), на експорт підприємствами, що здійснюють торговельну (посередницьку) діяльність і які отримали та оплатили за іноземну чи національну валюту товари з акцизним збором, або у разі сплати цими підприємствами акцизного збору під час митного оформлення їм повертаються суми акцизного збору, сплачені до бюджету платником- постачальником підакцизних товарів або безпосередньо ними за умови наявності вантажної митної декларації, надходження коштів на рахунок підприємства і якщо не минув річний строк з дня оплати акцизного збору постачальником.   -71- Кабінет Міністрів України
У пункті 8 статті 6: після слів "включаючи ввезені (імпортовані)" доповнити словами "в магазинах безмитної торгівлі та"; доповнити пункт абзацами такого змісту: "Переробні підприємства відвантажують підакцизну продукцію, виготовлену з давальницької сировини (а виробники підакцизної продукції - продукцію власного виробництва), іноземним замовникам (покупцям), якщо вивіз (експорт) готової продукції здійснює нерезидент самовивозом або український перевізник одержує її за дорученням нерезидента після надання власником або уповноваженою ним особою фінансової застави у сумі акцизного збору. Суми фінансової застави зараховуються на депозитні рахунки підприємств-виробників (відповідно, переробників давальницької сировини) і використовуються лише для повернення коштів замовникам, чи, у відповідних випадках, для сплати до бюджету. Сума акцизного збору (фінансова застава) повертається замовнику (покупцю), якщо всі взяті замовником (покупцем) перед підприємством-виробником (переробником) зобов'язання щодо вивезення готової продукції виконано, а саме: є підтвердження закінчення експортної операції у вигляді вантажної митної декларації з відповідними відмітками митниць про перетинання митного кордону України, через які відповідно до чинного законодавства дозволено здійснювати вивіз та ввіз готової продукції на митницю країни призначення; не минуло місячного терміну з дня одержання замовником продукції. У разі неподання замовниками (покупцями) у місячний термін після відвантаження продукції документів про її вивезення за межі митної території України суми фінансової застави перераховуються до бюджету і поверненню замовникам (покупцям) не підлягають".  
Відхилено   Переробні підприємства відвантажують підакцизну продукцію, виготовлену з давальницької сировини (а виробники підакцизної продукції - продукцію власного виробництва) іноземним замовникам (покупцям) після надання ними фінансової застави у розмірі суми акцизного збору (вексель авальований комерційним банком). Суми фінансової застави зараховуються на депозитні рахунки підприємств-виробників (відповідно, переробників давальницької сировини) і використовуються лише для повернення коштів замовникам, чи, у відповідних випадках, для сплати до бюджету. Сума акцизного збору (фінансова застава) повертається замовнику (покупцю), якщо всі взяті замовником (покупцем) перед підприємством-переробником (-виробником) зобов`язання щодо вивезення готової продукції виконано, а саме: - є підтвердження завершення експортної операції, а таким підтвердженням є наявність вантажної митної декларації з відповідними відмітками митниць про перетинання митного кордону України, через які відповідно до чинного законодавства дозволено здійснювати вивіз та ввіз готової продукції на митницю країни призначення; не минув місячний термін з дня одержання замовником продукції. У разі непред`явлення замовниками (покупцями) у місячний термін після відвантаження продукції необхідних документів про її вивезення за межі митної території України, суми фінансової застави перераховуються до бюджету і поверненню замовникам (покупцям) не підлягають.  
    -72- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 8 вилучити.  
Враховано    
    -73- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6, пункт 8 має бути викладений у такій редакції: "5. У разі коли підакцизний товар, вироблений на митній території України, вивозиться (пересилається) за межі митного кордону України акцизний збір сплачується шляхом виставлення простого векселя на строк, передбачений договором (контрактом), але не більший 30 календарних днів з моменту вивезення такого підакцизного товару з території підприємства-виробника підакцизного товару. Вексель погашається при отриманні підприємством-виробником підакцизних товарів оригіналу митної декларації, яка засвідчує факт вивезення (експорту) таких підакцизних товарів за межі митного кордону України. Оригінал митної декларації, яка засвідчує факт вивезення (пересилання) товарів за межі митної території України, є підставою для погашення векселя, виданого підприємством-виробником, незалежно від того, чи є таке підприємство декларантом таких товарів або ні. У разі коли протягом визначених цим пунктом строків підприємство-виробник не отримує оригінал митної декларації, що засвідчує факт вивезення (пересилання) за межі митної території України виготовлених ним підакцизних товарів, таке підприємство зобов"язане сплатити акцизний збір у повному обсязі. Вивізна митна декларація складається з трьох примірників, один з яких залишається в органі митного контролю, другий, разом з розрахунком митної вартості товарів, надсилається до органу податкового контролю за місцем знаходження підприємства-виробника підакцизних товарів, а третій видається експортеру для ведення податкового та інших видів обліку."  
Враховано частково    
    -74- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Пункт 8 статті 6 доповнити підпунктом: "- сільськогосподарськими товаровиробниками сплачується різниця, яка не використана на виконання міроприємств, що зазначені в Законі "Про пріоритетний розвиток села", що фінансуються з Державного бюджету та інвестиції сільськогосподарського виробництва, переробної промисловості".  
Відхилено    
    -75- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
У пункті 8 статті 6 після слів "включаючи ввезені (імпортовані)", доповнити словами "в магазинах безмитної торгівлі та". Пункт 8 доповнити частинами: "Переробні підприємства відвантажують підакцизну продукцію, виготовлену з давальницької сировини, (а виробники підакцизної продукції - продукцію власного виробництва) іноземними замовниками (покупцями) якщо експорт готової продукції здійснюється нерезидентом самовивозом або одержується українським перевізником за дорученням нерезидента після надання нерезидентом фінансової застави у розмірі суми акцизного збору. Суми фінансової застави зараховуються на депозитні рахунки підприємств - виробників (відповідно, переробників давальницької сировини) і використовуються лише для повернення коштів замовникам, чи, у відповідних випадках, для сплати до бюджету. Сума акцизного збору (фінансова застава) повертається засновнику (покупцю) якщо всі взяті замовником (покупцем) перед підприємством-виробником (-переробником) зобов'язання щодо вивезення готової продукції виконано, а саме: - є підтвердження завершення експортної операції, а таким підтвердженням є наявність вантажної митної декларації з відповідними відмітками митниць про перетинання митного кордону України, через які відповідно до чинного законодавства дозволено здійснювати вивіз та ввіз готової продукції на митницю країни призначення; - не минув місячний термін з дня одержання замовником продукції. У разі непред'явлення замовниками (покупцями) у місячний термін після відвантаження продукції необхідних документів про її вивезення за межі митної території України, суми фінансової застави перераховуються до бюджету і поверненню замовниками (покупцям) не підлягають".  
Відхилено    
51. 9. При реалізації підакцизних товарів (готової продукції), виготовлених з використанням підакцизних товарів (сировини), до бюджету сплачується різниця між сумою акцизного збору, отриманою за реалізовані підакцизні товари (готову продукцію), та сумою акцизного збору, сплаченою під час придбання або митного оформлення підакцизних товарів (сировини) і використаних на виробництво підакцизних товарів (готової продукції).      9. При реалізації підакцизних товарів (готової продукції), виготовлених з використанням підакцизних товарів (сировини), до бюджету сплачується різниця між сумою акцизного збору, отриманою за реалізовані підакцизні товари (готову продукцію), та сумою акцизного збору, сплаченою під час придбання або митного оформлення підакцизних товарів (сировини) і використаних на виробництво підакцизних товарів (готової продукції).  
52. 10. У разі реалізації вітчизняними товаровиробниками пектину, есенцій, настоїв і оцту харчових, лікарських засобів, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук, виготовлених ними з використанням спирту етилового, за придбання якого було сплачено акцизний збір, їм повертаються сплачені суми акцизного збору за використаний спирт, пропорційно вартості та кількості спирту, використаного на виготовлення вищезазначеної продукції, якщо не минув річний строк з дня надходження відповідних сум до бюджету.   -76- Кабінет Міністрів України
У пункті 10 статті 6 абзац перший викласти в такій редакції: "У разі використання вітчизняними виробниками спирту етилового на виготовлення пектину, есенції та оцту харчових, лікарських засобів, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук, під час придбання якого було сплачено акцизний збір, їм повертаються сплачені суми акцизного збору, якщо не минуло річного строку з дня надходження відповідних сум до бюджету";  
Враховано частково   У разі використання вітчизняними виробниками спирту етилового на виготовлення пектину, есенції та оцту харчових, лікарських засобів, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук, під час придбання якого було сплачено акцизний збір або виставлено вексель, авальований комерційним банком, їм проводиться погашення цього векселя або повертаються сплачені суми акцизного збору, якщо не минув річний строк з дня надходження відповідних сум до бюджету.  
    -77- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"У разі використання вітчизняними виробниками спирту етилового на виготовлення пектину, есенції та оцту харчових, лікарських засобів, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук, під час придбання якого було сплачено акцизний збір або виставлено вексель, авальований комерційним банком, їм проводиться погашення цього векселя або повертаються сплачені суми акцизного збору, якщо не минув річний строк з дня надходження відповідних сум до бюджету".  
Враховано    
    -78- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
У пункті 10 статті 6 частину першу викласти в такій редакції: "У разі використання вітчизняними виробниками спирту етилового на виготовлення пектину, есенції та оцту харчових, лікарських засобів, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук, під час придбання якого було сплачено акцизний збір, їм повертаються сплачені суми акцизного збору, якщо не минув річний строк з дня надходження відповідних сум до бюджету".  
Враховано частково    
    -79- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Тіщенко О.В. (в.о. № 174)
Члени Комітету пропонують пункт 10 статті 6 законопроекту викласти у такій редакції: "10. Не підлягає оподаткуванню оборот з реалізації спирту етилового, що використовується: - для виготовлення лікарських засобів (в тому числі компонентів і препаратів крові), ветеринарних лікарських засобів і препаратів; - для забезпечення лікувально-діагностичного процесу, виконання лабораторних досліджень та технічного обслуговування апаратури і обладнання в закладах та установах охорони здоров'я. Під час закупівлі спирту етилового вітчизняними виробниками для виготовлення пектину, есенції, оцту харчового, лікарських засобів, ветеринарних препаратів, і кремнійорганічних сполук сплата акцизного збору здійснюється на умовах надання простого векселя в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Після реалізації вітчизняними виробниками пектину, есенції та оцту харчових, ветеринарних препаратів, кремнійорганічних сполук і лікарських засобів, виготовлених ними з використанням спирту етилового, проводиться відкликання векселя, авальованого банком. Дія абзаців четвертого та п'ятого цього пункту не поширюється на заклади та установи охорони здоров'я. Порядок отримання, зберігання та використання спирту етилового в закладах та установах охорони здоров'я визначається Кабінетом Міністрів України."  
Відхилено    
53. Повернення проводиться фінансовими органами за висновком державного податкового органу у 5-денний строк після подання вищезазначеними підприємствами письмової заяви з пред'явленням документів, визначених Кабінетом Міністрів або уповноваженим ним органом.   -80- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Стаття 6. Пропонується об'єднати пункти 9 і 10 та додати абзац такого змісту: " До 1 січня 1998 року сплата акцизу з підакцизних товарів, які реалізуються іншим юридичним особам для виробництва інших підакцизних товарів або для виготовлення лікарських засобів, ветеринарних препаратів та кремнійорганичних сполук з використанням спирту етилового, здійснюється виробником (імпортером) таких підакцизних товарів шляхом виставлення простого векселя, підтвердженого (авізованого) такими іншими юридичними особами, які споживають ці підакцизні товари у зазначених виробничих цілях. Такий вексель погашається: при використанні підакцизних товарів для виготовлення інших підакцизних товарів - в момент сплати акцизного збору при реалізації виготовлених підакцизних товарів; при використанні підакцизних товарів для виготовлення лікарських засобів, ветеринарних препаратів та кремнійорганічних сполук - в момент реалізації таких засобів, препаратів і сполук. У разі коли вексель не погашається протягом 360 календарних днів з моменту його виписки, платник податку-векселедавець сплачує акциз у повному його обсязі та пеню у розмірі подвійної ставки Національного банку України, що діяла на момент виписки такого векселя. Дозволяється часткове (поетапне) погашення такого векселя. Порядок використання векселя, правила обліку та контролю споживання підакцизних товарів, а також товарів, що виготовляються з таких підакцизних товарів, встановлюються Кабінетом Міністрів України."  
Враховано частково   Повернення проводиться фінансовими органами за висновком державного податкового органу у 5-денний строк після подання вищезазначеними підприємствами письмової заяви з пред'явленням документів, визначених Кабінетом Міністрів або уповноваженим ним органом. 111. Відшкодування належних сум акцизного збору не проводиться у випадку, якщо сума акцизного збору не виділена у розрахункових (платіжних) документах окремим рядком.  
    -81- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Доповнити статтю пунктом 11 такого змісту: "11. Відшкодування належних сум акцизного збору не проводиться у випадку, якщо сума акцизного збору не виділена у розрахункових (платіжних) документах окремим рядком". Пункти 11 та 12 вважати пунктами 12 та 13.  
Немає висновку    
54. 11. Якщо міжнародним договором України, укладення якого відбулося у формі закону, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачаються цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору України.   -82- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Пункт 11 викласти у редакції: "1. Платники податку, об'єкти і база оподаткування, ставки, порядок обчислення, сплати і відшкодування акцизного збору, а також інші питання оподаткування акцизним збором встановлюються виключно цим Законом, а також законами, визначеними у статті 1 цього Закону. 2. Якщо міжнародним договором, який набув сили закону, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені цим Законом, такі правила набирають чинності після їх введення до складу цього Закону."  
Враховано частково   11. Якщо міжнародним договором України, який набув силу Закону, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачаються цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору України.  
    -83- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
"11. Якщо міжнародним договором України, який набув силу Закону, встановлено інші правила, ніж ті, що передбачаються цим Законом, застосовуються правила міжнародного договору України".  
Враховано    
    -84- Кабінет Міністрів України
доповнити статтю новим пунктом 11 такого змісту: "11. Відшкодування належних сум акцизного збору не проводиться у разі, коли сума акцизного збору не виділена у розрахункових (платіжних) документах окремим рядком". У зв'язку з цим пункти 11 та 12 вважати відповідно пунктами 12 та 13.  
Немає висновку    
55. 12. Особливості обчислення, сплати і відшкодування акцизного збору визначаються Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.   -85- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Пункт 12 статті 6 вилучити.  
Враховано    
56. Стаття 7. Зарахування акцизного збору до бюджету      Стаття 7. Зарахування акцизного збору до бюджету  
57. Акцизний збір з ввезених (імпортованих) на територію України товарів сплачується до Державного бюджету, а з товарів, вироблених на території України, - до відповідних бюджетів у порядку, передбаченому Законом України про Державний бюджет України на поточний рік.   -86- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Статтю 7 викласти у редакції : "Акцизний збір зараховується до Державного бюджету України."  
Враховано   Акцизний збір зараховується до Державного бюджету України.  
    -87- Деркач А.Л. (в.о. № 159)
Статтю 7 викласти в такій редакції: "Акцизний збір з ввезених (імпортованих) на територію України товарів сплачується до бюджету на окремий рахунок, кошти якого використовуються безпосередньо для фінансування міроприємств, що зазначені в Законі "Про пріоритетний розвиток села" інвестиції сільськогосподарського виробництва, переробної промисловості", а з товарів, вироблених на території України, - до відповідних бюджетів у порядку, передбаченому Законом України про Державний бюджет України на поточний рік".  
Немає висновку    
58. Стаття 8. Строки сплати акцизного збору та подання розрахунку      Стаття 8. Строки сплати акцизного збору та подання розрахунку  
59. 1. Акцизний збір сплачується до бюджету з вітчизняних підакцизних товарів виходячи з фактичних оборотів на третій робочий день після здійснення обороту, щодекадно, щомісячно не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України або уповноваженим ним органом.      1. Акцизний збір сплачується до бюджету з вітчизняних підакцизних товарів по кожному оплаченому рахунку шляхом перерахування установами банків в доход бюджету сум акцизного збору, виділених в рахунках постачальників окремим рядком. При проведенні товарообміну (бартерних) операцій на території України акцизний збір сплачується до бюджету виходячи з фактичних оборотів не пізніше дня відвантаження продукції.  
60. Датою здійснення обороту є день, який відповідно до законодавства визначено реалізацією.   -88- У разі проведення товарообмінних (бартерних) операцій на території України акцизний збір сплачується до бюджету виходячи з фактичних оборотів не пізніше дня відвантаження продукції";  Немає висновку   Датою здійснення обороту є день, який відповідно до законодавства визначено реалізацією.  
    -89- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Пункт 1 статті 8 викласти в такій редакції: "1. Акцизний збір сплачується до бюджету з вітчизняних підакцизних товарів по кожному оплаченому рахунку шляхом перерахування установами банків в доход бюджету сум акцизного збору, виділених в рахунках постачальників окремим рядком. При проведенні товарообмінних (бартерних) операцій на території України акцизний збір сплачується до бюджету виходячи з фактичних оборотів не пізніше дня відвантаження продукції.".  
Немає висновку    
61. 2. Акцизний збір з ввезених (імпортованих), товарів сплачується до бюджету платниками (декларантами) під час митного оформлення, а по передекларованим - до митного оформлення.      2. Акцизний збір з ввезених (імпортованих) на митну територію України товарів сплачується платниками до або на момент подання митної декларації для митного оформлення таких товарів.  
62. 3. Акцизний збір з товарів, ввезених (імпортованих) на митну територію України фізичними особами в межах що перевищують визначенні чинним законодавством норми безмитного ввозу товарів, сплачується до або під час митного оформлення шляхом внесення сум податку через банк або уповноважену на те службову особу митного органу.   -90- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Абзац другий пункту 4 статті 8 викласти в редакції: "Замовник має право на отримання готової продукції лише за умови сплати підприємцем виконавцем робіт належних сум акцизного збору".  
Враховано   3. Акцизний збір з товарів, ввезених (імпортованих) на митну територію України фізичними особами в межах що перевищують визначенні чинним законодавством норми безмитного ввозу товарів, сплачується до або під час митного оформлення шляхом внесення сум податку через банк або уповноважену на те службову особу митного органу. 4. Підприємства-виконавці робіт (послуг) по виготовленню підакцизних товарів із давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України, сплачують акцизний збір до бюджету не пізніше дня відвантаження готової продукції замовнику. Замовник має право на отримання готової продукції лише за умови сплати підприємцем виконавцем робіт належних сум акцизного збору. Підставою для відвантаження готової підакцизної продукції, виготовленої із давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України, є подання замовником оригіналу платіжного документу з відміткою банку про повне зарахування коштів на рахунок виконавця робіт (послуг) по виготовленню такої продукції.  
    -91- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Доповнити статтю пунктом 4 такого змісту: "4. Підприємства-виконавці робіт (послуг) по виготовленню підакцизних товарів із давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України, сплачують акцизний збір до бюджету не пізніше дня відвантаження готової продукції замовнику. Замовник має право на отримання готової продукції лише за умови сплати ним належних сум акцизного збору підприємству-виконавцю робіт по переробці давальницької сировини. Підставою для відвантаження готової підакцизної продукції, виготовленої із давальницької сировини резидентів, а також нерезидентів у частині готової продукції, що залишається на митній території України, є подання замовником оригіналу платіжного документу з відміткою банку про повне зарахування коштів на рахунок виконавця (послуг) по виготовленню такої продукції.". Пункти 4 та 5 вважати відповідно пунктами 5 та 6.  
Немає висновку    
63. 4. Торговельні, посередницькі та інші підприємства, громадяни- суб'єкти підприємницької діяльності, що реалізують підакцизні товари, перераховують утримані з громадян-суб'єктів підприємницької діяльності, іноземців та осіб без громадянства суми акцизного збору не пізніше 15 числа місяця, наступного за місяцем виплати доходів громадянам.      4. Торговельні, посередницькі та інші підприємства, громадяни- суб'єкти підприємницької діяльності, що реалізують підакцизні товари, перераховують утримані з громадян-суб'єктів підприємницької діяльності, іноземців та осіб без громадянства суми акцизного збору не пізніше 15 числа місяця, наступного за місяцем виплати доходів громадянам.  
64. 5. Платники щомісяця не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, складають розрахунки акцизного збору і подають до державних податкових інспекцій за місцем знаходження (реєстрації).   -92- Григорович Л.С. (реєстр. картка № 320)
Статтю 8 викласти у редакції: "Стаття 8. Час виникнення податкових зобов'язань, строки сплати акцизного збору та відповідальність за порушення правил оподаткування. 1. Часом виникнення зобов'язань зі сплати акцизного збору є: при ввезенні (пересиланні) товарів на митну територію України - момент виписки ввізної митної декларації; при зміні напрямків використання підакцизних товарів, які ввозяться (пересилаються) на митну територію України з метою транзиту чи під зобов'язання про зворотнє вивезення - момент передекларування таких товарів; при поверненні (пересиланні) товарів на митну територію України з спеціалізованих митних ліцензійних складів і безмитних магазинів - момент такого повернення (пересилання); при вивозі товарів з території українського підприємства-виробника таких підакцизних товарів - момент такого вивезення (здійснення обороту). 2. Акцизний збір вноситься до бюджету в такі строки: при оплаті акцизного збору без застосування векселя - до або під час виникнення зобов'язань зі сплати акцизного збору; при оплаті акцизного збору шляхом виставлення векселя у випадках, передбаченим цим Законом, - під час погашення векселя в зв'язку зі здійсненням оподатковуваного обороту або в день закінчення граничних строків дії векселя. Допуск підакцизних товарів на митну територію України або вивіз підакцизних товарів з території українських підприємств-виробників підакцизних товарів без сплати акцизного збору, не дозволяється і прирівнюється до навмисного ухилення від оподаткування. 3. Платники податку не пізніше 15 числа місяця, який наступає за звітним, самостійно складають розрахунки акцизного збору, які подають державним податковим адміністраціям за своїм місцем знаходження разом з копією платіжних доручень про перерахування належних до сплати сум, які приймаються установами банків в разі наявності відповідних залишків коштів на розрахунковому рахунку платника податку. 4. Розрахунки, визначені пунктом 3 цієї статті можуть бути надіслані державним податковим адміністраціям по пошті з повідомленням про вручення за власний рахунок. Порядок оформлення зазначених поштових відправлень, а також нормативи їх обігу встановлюються Кабінетом Міністрів України. Органи Державної податкової адміністрації України не узгоджують розрахунки податкових зобов'язань платника податку, що передують сплаті податку. 5. Сплата акцизного збору іншими, ніж платник податку особами, не дозволяється. 6. Порядок складання розрахунків акцизного збору встановлюється Державною податковою адміністрацією України. 7. Платники акцизного збору, які не мають на момент перевірки державною податковою адміністрацією розрахунків та інших облікових та звітних документів, пов'язаних з нарахуванням та сплатою акцизного збору, сплачують штраф у розмірі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за одноразове порушення. У разі, якщо протягом наступних 12 місячних податкових періодів, платник податку припускає друге або більше таких порушень, такий платник акцизного збору сплачує штраф у сумі 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, помножених на число таких порушень. Датою початку відрахунку зазначених 12 місяців є податковий період, на який припадає останнє порушення. 8. Платники акцизного збору, які не подали або невчасно подали до державної податкової адміністрації розрахунки акцизного збору та підтвердження банку щодо перерахування належної до сплати суми податку, сплачують штраф у розмірі 10 відсотків від суми нарахованого податку за кожний випадок порушення. Якщо таке неподання або невчасне подання є наслідком неналежного виконання обов'язків поштою, платник податку має право оскаржити правомірність застосування фінансових санкцій в судовому порядку. 9. У разі приховування або заниження сум акцизного збору, його платник сплачує суму до нарахованого державною податковою адміністрацією податку, штрафу у розмірі цієї суми та пені, розрахованої виходячи з 200 відсотків від облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк. При цьому посадові особи платника податку несуть відповідальність, передбачену законодавством за навмисне ухилення від оподаткування. Не застосовуються штрафні санкції, передбачені цим пунктом, до платників акцизного збору, які до початку перевірки органами державної податкової інспекції виявили факт заниження податкових зобов'язань з акцизного збору, письмово повідомили про це податкову інспекцію та сплатили суму недоїмки, а також пеню, розраховану виходячи з 200 відсотків від облікової ставки Національного банку України, діючу на момент сплати, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк. 10. Якщо за наслідками перевірки платника податку державною податковою адміністрацією були виявлені випадки арифметичних помилок або описок, що привели до заниження суми акцизного збору, керівник відповідної державної податкової адміністрації може прийняти рішення про незастосування фінансових санкцій у вигляді штрафів до такого платника акцизного збору, але не більше 5 відсотків суми загальних його зобов'язань зі сплати акцизного збору протягом звітного періоду. Рішення керівника державної податкової адміністрації є кінцевим і оскарженню не підлягає. Таке рішення не звільняє платника податку від зобов'язань щодо сплати пені, розрахованої згідно з положеннями пункту 9 цієї статті. 11. Суми до нарахованої недоїмки з акцизного збору сплачуються платником самостійно протягом 10 робочих днів з дня підписання відповідного акту перевірки державною податковою адміністрацією, а у разі непідписання такого акту або несплати протягом зазначених 10 робочих днів - обслуговуючим комерційним банком, згідно з розпорядженням державної податкової адміністрації у безакцептному порядку. 12. Сума податкових платежів, що надміру надійшла до державного бюджету в результаті неправильного нарахування або порушення встановленого порядку стягнення платником податку, підлягає поверненню з відповідного бюджету протягом 15 робочих днів з моменту отримання органом податкової адміністрації відповідної заяви платника, або зарахуванню в рахунок зменшення платежів до цього бюджету майбутніх періодів, у разі, якщо не минув строк позовної давності, встановлений законодавством. Подання заяви про повернення надміру сплачених податків перериває перебіг цього строку. 13. Сума податкових платежів, що надміру надійшла до державного бюджету в результаті неправильного нарахування (до нарахування) державною податковою адміністрацією, підлягає поверненню з бюджету або зарахуванню в рахунок зменшення платежів до цього бюджету майбутніх періодів, незалежно від строку подання заяви на повернення (залік) таких платежів. При цьому, починаючи з дня внесення зазначених сум до бюджету і закінчуючи днем повернення (заліку), на зазначену суму нараховуються проценти у розмірі 200% облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нараховану на повну суму надмірного внесення за весь його строк".  
Враховано частково   5. Платники щомісяця не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним, складають розрахунки акцизного збору і подають до державних податкових інспекцій за місцем знаходження (реєстрації).  
65. Стаття 9. Відповідальність за сплату акцизного збору      Стаття 9. Відповідальність за сплату акцизного збору  
66. Платники акцизного збору та їх посадові особи несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати акцизного збору до бюджету і подання звітності відповідно до законодавства України.      Платники акцизного збору та їх посадові особи несуть відповідальність за правильність обчислення, повноту і своєчасність сплати акцизного збору до бюджету і подання звітності відповідно до законодавства України.  
67. Торговельні, посередницькі та інші підприємства, громадяни суб'єкти підприємницької діяльності, що реалізують підакцизні товари, на які покладено обов'язки щодо справляння акцизного збору відповідно до пункту 8 статті 6, несуть відповідальність за правильність його обчислення та своєчасність перерахування до бюджету, подання державним податковим органам відомостей про виплачені суми доходів і утримані суми акцизного збору. При цьому фінансові санкції застосовуються у розмірах, встановлених законодавством для платників податків та інших обов'язкових платежів.      Торговельні, посередницькі та інші підприємства, громадяни суб'єкти підприємницької діяльності, що реалізують підакцизні товари, на які покладено обов'язки щодо справляння акцизного збору відповідно до пункту 8 статті 6, несуть відповідальність за правильність його обчислення та своєчасність перерахування до бюджету, подання державним податковим органам відомостей про виплачені суми доходів і утримані суми акцизного збору. При цьому фінансові санкції застосовуються у розмірах, встановлених законодавством для платників податків та інших обов'язкових платежів.  
68. Стаття 10. Контроль за сплатою акцизного збору      Стаття 10. Контроль за сплатою акцизного збору  
69. Контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати акцизного збору здійснюється державними податковими органами відповідно до чинного законодавства, а при ввезенні імпортних товарів - також митними органами.   -93- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Статтю 10 викласти в редакції: "Контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати акцизного збору здійснюється державними податковими органами відповідно до чинного законодавства, а при ввезенні імпортних товарів - митними і податковими органами".  
Враховано   Контроль за правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати акцизного збору здійснюється державними податковими органами відповідно до чинного законодавства, а при ввезенні імпортних товарів - митними і податковими органами.  
    -94- Кабінет Міністрів України
У статті 10 після слів "імпортних товарів" виключити слово "також".  
Враховано    
70. Стаття 11. Прикінцеві положення      Стаття 11. Прикінцеві положення  
71. Визнати такими, що втратили чинність:      11.4. Визнати такими, що втратили чинність:  
72. Закон України "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №12, ст. 172);      Закон України "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №12, ст. 172);  
73. Постанову Верховної Ради України від 18 грудня 1991 року "Про порядок введення в дію Закону України "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №12, ст. 173);   -95- Комітет з питань охорони здоров'я, материнства та дитинства
Тіщенко О.В. (в.о. № 174)
Пропонуємо абзац другий статті 11 проекту закону викласти у такій редакції: "При реалізації спирту етилового на виробництво алкогольних напої до 1 липня 1998 року може надаватися відстрочка у сплаті акцизного збору на умовах надання податкового векселя в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України."  
Немає висновку   Постанову Верховної Ради України від 18 грудня 1991 року "Про порядок введення в дію Закону України "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., №12, ст. 173);  
74. Декрет Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року №18 "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №10, ст. 82);      Декрет Кабінету Міністрів України від 26 грудня 1992 року №18 "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №10, ст. 82);  
75. статтю 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 30 квітня 1993 року №43 "Про внесення змін і доповнень до деяких декретів Кабінету Міністрів України про податки" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №26, ст. 281);   -96- Мельнічук С.І. (реєстр. картка № 444)
Виключити частину п'яту статті 11 "статтю 3 Декрету Міністрів України від 30 квітня 1993 року №43 "Про внесення змін і доповнень до деяких декретів Кабінету Міністрів України про податки" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №26, ст.281);".  
Немає висновку   статтю 3 Декрету Кабінету Міністрів України від 30 квітня 1993 року №43 "Про внесення змін і доповнень до деяких декретів Кабінету Міністрів України про податки" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №26, ст. 281);  
76. Закон України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №50, ст. 470);      Закон України "Про внесення змін до Декрету Кабінету Міністрів України "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №50, ст. 470);  
77. статтю 2 Закону України "Про внесення змін до декретів Кабінету Міністрів України "Про податок на добавлену вартість" та "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №50, ст. 471);      статтю 2 Закону України "Про внесення змін до декретів Кабінету Міністрів України "Про податок на добавлену вартість" та "Про акцизний збір" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., №50, ст. 471);  
78. статтю 2 розділу I Закону України "Про деякі питання оподаткування підакцизних товарів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., №44, ст. 318).   -97- Кабінет Міністрів України
Доповнити статтю 11 частинами такого змісту: "Установити, що до 1 липня 1998 року зберігається діючий порядок та строки сплати акцизного збору по підакцизних товарах, які були відвантажені, але не оплачені і які не звільнені від оподаткування акцизним збором на день набрання чинності цим Законом. При реалізації спирту етилового на виробництво алкогольних напоїв, пектину, есенції, оцту харчового, лікарських засобів, ветеринарних препаратів і кремнійорганічних сполук до 1 липня 1998 року може надаватися відстрочка у сплаті акцизного збору на умовах надання податкового векселя у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. У разі зміни ставок акцизного збору акцизний збір справляється до бюджету за ставками, визначеними на день відвантаження підакцизних товарів".  
Немає висновку   статтю 2 розділу I Закону України "Про деякі питання оподаткування підакцизних товарів" (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., №44, ст. 318).  
79. Проект Постанова Верховної Ради України Про введення в дію Закону України "Про акцизний збір" Верховна Рада України п о с т а н о в л я є : 1. Закон України "Про акцизний збір" ввести в дію з дня опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у місячний термін: встановити порядок визначення розмірів індикативних цін на підакцизні товари (продукцію), що ввозяться на митну територію України; подати Верховній Раді України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом; привести рішення Кабінету Міністрів України у відповідність із Законом України "Про акцизний збір". 3. До приведення законодавства України у відповідність із Законом України "Про акцизний збір" чинні акти законодавства України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону. Голова Верховної Ради України О.Мороз   -98- Комітет з питань фінансів і банківської діяльності
Доповнити статтю 11 такими пунктами : 11.1. Закон України "Про акцизний збір" ввести в дію з дня опублікування. 11.2. Кабінету Міністрів України у місячний термін: встановити порядок визначення розмірів індикативних цін на підакцизні товари (продукцію), що ввозяться на митну територію України; подати Верховній Раді України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом; привести рішення Кабінету Міністрів України у відповідність із Законом України "Про акцизний збір". 11.3. До приведення законодавства України у відповідність із Законом України "Про акцизний збір" чинні акти законодавства України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.  
Враховано   11.1. Закон України "Про акцизний збір" ввести в дію з дня опублікування. 11.2. Кабінету Міністрів України у місячний термін: встановити порядок визначення розмірів індикативних цін на підакцизні товари (продукцію), що ввозяться на митну територію України; подати Верховній Раді України пропозиції щодо приведення законодавчих актів України у відповідність із цим Законом; привести рішення Кабінету Міністрів України у відповідність із Законом України "Про акцизний збір". 11.3. До приведення законодавства України у відповідність із Законом України "Про акцизний збір" чинні акти законодавства України застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.