Кількість абзаців - 93 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо Гарантійного фонду виконання зобов'язань за складськими документами на зерно) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОНУ УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” (щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно)
 
-1- Терещук С.М.
Назву закону викласти в такій редакції:
«Про внесення змін до деяких законів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно».
 
Враховано   Про внесення змін до деяких законів України щодо Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Закону України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (37-15) (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 35, ст. 258) такі зміни:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
1. У Законі України "Про зерно та ринок зерна в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 35, ст. 258; 2004 р., № 33-34, ст. 403; 2005 р., № 26, ст. 351; 2007 р., № 12, ст. 104, № 33, ст. 440; 2009 р., № 27, ст. 350):
 
5. 1) Розділ І ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   1) у статті 1:
 
6. Стаття 1. Визначення термінів
 
   а) доповнити пунктами 2-1, 2-2, 19-1 і 23-1 такого змісту:
 
7. статтю 1 доповнити пунктами наступного змісту:
 
      
8. "2-1) Неспроможність зернового складу - неможливість виконання зерновим складом, що є учасником (тимчасовим учасником) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, зобов’язань, що випливають із складських документів на зерно та договорів складського зберігання зерна, через відсутність необхідної кількості зерна та/або відсутність зерна виду, класу і якості, зазначеного у складському документі на зерно та договорі складського зберігання зерна. ";
 
-2- Терещук С.М.
Пункт 2--1 статті 1 викласти в наступній редакції:
«2--1) Неспроможність зернового складу – неможливість зернового складу, що є учасником (тимчасовим учасником) Гарантійного фонду здійснити виконання своїх зобов’язань перед поклажодавцями за складськими документами на зерно через неможливість повернути вказану в складських документах кількість зерна відповідної якості та/або відшкодувати у повному обсязі вартість такого зерна незалежно від причин виникнення такої неможливості".
 
Враховано   «-119-1) неспроможність зернового складу – неможливість зернового складу, що є учасником (тимчасовим учасником) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, здійснити виконання своїх зобов’язань перед поклажодавцями за складськими документами на зерно через неможливість повернути вказану у складських документах кількість зерна відповідної якості та/або відшкодувати в повному обсязі вартість такого зерна незалежно від причин виникнення цієї неможливості»;
 
9. "2-2) Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно - юридична особа, створена з метою забезпечення та захисту прав та законних інтересів володільців складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу";
 
-3- Кармазін Ю.А.
Абзац п’ятий пункту 1) викласти у такій редакції: «2-2) Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно – це державна спеціалізована непідприємницька установа, створена з метою забезпечення та захисту прав та законних інтересів володільців складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу та виконує функції державного управління у сфері гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.»
 
Враховано   2-2) Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Гарантійний фонд) – державна спеціалізована непідприємницька установа, яка створена з метою забезпечення та захисту прав і законних інтересів володільців складських документів на зерно у разі неспроможності зернового складу та виконує функції державного управління у сфері гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно»;
 
    -4- Терещук С.М.
Пункт 2--2 статті 1 викласти в наступній редакції: "2--2) Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі — Гарантійний фонд) - юридична особа, створена з метою забезпечення належного виконання зобов'язань зерновими складами, збереження стабільності ринку послуг зі зберігання зерна та захисту прав і законних інтересів володільців складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу".
 
Враховано частково    
10. - пункт 15 викласти в наступній редакції:
 
   б) пункт 15 викласти в такій редакції:
 
11. "15) зерновий склад - юридична особа, що має на праві власності зерносховище, є учасником (тимчасовим учасником) системи гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно та має сертифікат на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки; ";
 
-5- Терещук С.М.
Пункт 15 статті 1 викласти в наступній редакції: 15) зерновий склад - суб'єкт підприємництва, що є власником зерносховища і надає фізичним та юридичним особам послуги зі зберігання зерна з видачею складських документів на зерно, і в передбаченому законом порядку отримав право на здійснення такої діяльності шляхом участі у Гарантійному фонді виконання зобов’язань за складськими документами на зерно та одержання сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
 
Враховано   «15) зерновий склад - суб'єкт підприємництва, що є власником зерносховища і надає фізичним та юридичним особам послуги із зберігання зерна з видачею складських документів на зерно та в передбаченому законом порядку отримав право на здійснення такої діяльності шляхом участі в Гарантійному фонді виконання зобов’язань за складськими документами на зерно та одержання сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки»;
 
12. - доповнити пунктом 23-1 наступного змісту:
 
-6- Терещук С.М.
Доповнити статтю 1 пунктом 15--1 наступного змісту: 15--1) власник зернового складу – це фізична особа — підприємець, що є власником зерносховища, учасник повного, командитного товариства, товариства з додатковою відповідальністю, що здійснює діяльність зернового складу, або учасник інших видів товариств (в тому числі акціонер акціонерного товариства), частка якого перевищує 10 відсотків у статутному капіталі юридичної особи — зернового складу;
 
Враховано   «2-1) власник зернового складу – фізична особа – підприємець, яка є власником зерносховища, учасник повного, командитного товариства, товариства з додатковою відповідальністю, що здійснює діяльність зернового складу, або учасник інших видів товариств (у тому числі акціонер акціонерного товариства), частка якого перевищує 10 відсотків у статутному капіталі юридичної особи – зернового складу;
 
13. "23-1) система гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно - комплекс організаційно-правових заходів, що направлені на захист прав та законних інтересів володільців складських документів на зерно у випадку невиконання зерновим складом зобов’язань за складськими документами на зерно; «
 
-7- Терещук С.М.
Пункт 23--1 статті 1 викласти в наступній редакції: "23--1) система гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно - комплекс організаційно-правових заходів, що спрямовані на забезпечення належного виконання зобов'язань зерновими складами перед власниками зерна, збереження стабільності ринку послуг зі зберігання зерна та захисту прав і законних інтересів володільців складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу на захист прав та законних інтересів володільців складських документів на зерно у випадку невиконання зерновим складом зобов’язань за складськими документами на зерно.
 
Враховано   «23-1) система гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно - комплекс організаційно-правових заходів, спрямованих на забезпечення належного виконання зобов'язань зерновими складами перед власниками зерна, збереження стабільності ринку послуг із зберігання зерна та на захист прав і законних інтересів володільців складських документів на зерно у разі неспроможності зернового складу чи у разі невиконання зерновим складом зобов’язань за складськими документами на зерно»;
 
14. 2) Розділ ІІ СУБ'ЄКТИ РИНКУ ЗЕРНА
 
      
15. Стаття 5. Суб'єкти ринку зерна
 
   2) статтю 5 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
16. статтю 5 доповнити новим абзацом наступного змісту:
 
      
17. «Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно; «
 
-8- Терещук С.М.
Слова «Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно;» замінити словами «Гарантійний фонд».
 
Враховано   «Гарантійний фонд».
У зв’язку з цим абзац сьомий вважати абзацом восьмим;
 
18. 3) Розділ VІ ЗБЕРІГАННЯ ЗЕРНА
 
      
19. доповнити статтею 33-1 наступного змісту:
 
   3) доповнити статтею 33-1 такого змісту:
 
20. «Стаття 33-1. Система та Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.
1. Учасниками системи гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно можуть бути тільки зернові склади відповідно до договору з Гарантійним фондом виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.
2. Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно здійснює діяльність відповідно до Закону України " Про Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно ".
 
-9- Терещук С.М.
Викласти статтю 33-1 у наступній редакції: «Стаття 33-1. Система гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Систему гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно формує діяльність суб'єктів ринку зерна по організації і здійсненню належного виконання зобов'язань зерновими складами перед власниками зерна, збереження стабільності ринку послуг зі зберігання зерна та захист прав і законних інтересів володільців складських документів на зерно.
Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно здійснює свою діяльність відповідно до законів України. Головним елементом системи гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно є діяльність Гарантійного фонду, який у порядку, передбаченому цим законом координує діяльність зернових складів учасників Гарантійного фонду. Ефективність системи гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно досягається за рахунок обов'язкової участі зернових складів, учасників Гарантійного фонду, у роботі Гарантійного фонду в порядку, передбаченому цим законом.»
 
Враховано   «Стаття 33-1. Система гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Систему гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно формує діяльність суб'єктів ринку зерна з організації і здійснення належного виконання зобов'язань зерновими складами перед власниками зерна, збереження стабільності ринку послуг із зберігання зерна та із захисту прав і законних інтересів володільців складських документів на зерно.
Гарантійний фонд здійснює свою діяльність відповідно до законодавства України.
Головним елементом системи гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно є діяльність Гарантійного фонду, який у порядку, передбаченому цим Законом, координує діяльність зернових складів - учасників Гарантійного фонду.
Ефективність системи гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно досягається за рахунок обов'язкової участі зернових складів у Гарантійному фонді в порядку, передбаченому цим Законом.
 
21. 3. Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно несе субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями учасників системи гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно».
 
-10- Кармазін Ю.А.
У абзаці п’ятому пункту 3) слова: «Закону України "Про Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно"« замінити словами: «законів України».
 
Враховано   Гарантійний фонд несе субсидіарну відповідальність за зобов’язаннями зернових складів - учасників Гарантійного фонду»;
 
22. 4) Розділ VІІ СКЛАДСЬКІ ДОКУМЕНТИ НА ЗЕРНО
 
   4) включити статті 47-62 такого змісту:
 
23. доповнити статтями наступного змісту:
 
      
24. Стаття 47. Статус Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Фонд) є державною цільовою спеціалізованою непідприємницькою установою, яка виконує функції державного управління у сфері гарантування виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.
Фонд є юридичною особою, має відокремлене майно, яке є об'єктом права державної власності і закріплене за ним на праві оперативного управління.
Фонд має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в банках.
Фонд має печатку із своїм найменуванням, веде бухгалтерський і податковий облік, звітність відповідно до законодавства.
У своїй діяльності Фонд керується цим Законом, іншими актами законодавства та діє на підставі Положення про Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.
Місцезнаходження Фонду - місто Київ.
 
-11- Терещук С.М.
Викласти статтю 47 у наступній редакції: «Стаття 47. Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Гарантійний фонд є юридичною особою, має відокремлене майно, що є об'єктом права державної власності.
Фонд має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в банках.
Фонд має печатку із своїм найменуванням, веде бухгалтерський і податковий облік, складає та подає звітність відповідно до законодавства як неприбуткова організація.
У своїй діяльності Фонд керується цим Законом, іншими актами законодавства та діє на підставі Статуту Гарантійного фонду, який затверджується в прядку, передбаченому цим законом.
Місцезнаходження Фонду - місто Київ.»
 
Враховано   «Стаття 47. Статус Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Гарантійний фонд є юридичною особою, має відокремлене майно, що є об'єктом права державної власності.
Гарантійний фонд має самостійний баланс, поточний та інші рахунки в банках.
Гарантійний фонд має печатку із своїм найменуванням, веде бухгалтерський і податковий облік, складає та подає звітність відповідно до законодавства і є неприбутковою організацією.
У своїй діяльності Гарантійний фонд керується цим Законом, іншими актами законодавства та діє на підставі Положення про Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.
Місцезнаходження Гарантійного фонду - місто Київ.
 
25. Стаття 48. Основні завдання та функції Фонду
1. Основні завдання Фонду:
мінімізація ризиків суб’єктів ринку зерна;
забезпечення захисту прав володільців складських документів на зерно при невиконанні зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду своїх зобов'язань у випадку неспроможності зернового складу;
гарантування відшкодування вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду, у випадку неспроможності зернових складів.
2. Основними функціями Фонду є:
здійснення організаційних заходів з метою відшкодування вартості зерна власникам складських документів на зерно вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу в порядку, передбаченому цим Законом та іншими актами законодавства;
забезпечення нагромадження фінансових ресурсів, призначених для відшкодування вартості зерна власникам складських документів на зерно вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу, у порядку та спосіб, передбаченому цим Законом та актами Фонду.
3. Фонд не має права на будь-яку іншу діяльність, окрім передбаченої цим Законом.
 
-12- Терещук С.М.
Викласти статтю 48 у наступній редакції: «Стаття 48. Функції та основні завдання Гарантійного фонду
Основним завданнями Гарантійного фонду є :
Мінімізації ризиків суб’єктів ринку зерна;
забезпечення захисту прав володільців складських документів на зерно при невиконанні зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду своїх зобов'язань у випадку неспроможності зернового складу;
забезпечення захисту прав володільців складських документів на зерно при невиконанні зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду своїх зобов'язань у випадку неспроможності зернового складу;
2. Основними функціями Фонду є:
здійснення організаційних заходів з метою відшкодування вартості зерна власникам складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу, учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду, в порядку, передбаченому цим Законом та іншими актами законодавства;
забезпечення накопичення фінансових ресурсів, призначених для відшкодування власникам складських документів на зерно вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу, у порядку та спосіб, передбаченому цим Законом та актами Гарантійного фонду; здійснення організаційних заходів з оцінки вартості зерна власників складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу – учасника Гарантійного фонду; перевірка діяльності зернових складів - учасників Гарантійного фонду, з метою запобігання зростанню ризиків настання неспроможності зернових складів; перевірка правильності обрахування та сплати зерновими складами - учасниками Гарантійного фонду, внесків до Гарантійного фонду.
3. Гарантійний фонд не має права на будь-яку іншу діяльність, окрім передбаченої законодавством».
 
Враховано   Стаття 48. Функції та основні завдання Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Основними завданнями Гарантійного фонду є:
мінімізація ризиків суб’єктів ринку зерна;
забезпечення захисту прав володільців складських документів на зерно у разі невиконання зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду своїх зобов'язань внаслідок неспроможності зернового складу;
гарантування відшкодування вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду, у разі неспроможності зернових складів.
Основними функціями Гарантійного фонду є:
здійснення організаційних заходів з метою відшкодування вартості зерна володільцям складських документів на зерно у разі неспроможності зернового складу - учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду в порядку, передбаченому цим Законом та іншими актами законодавства;
забезпечення накопичення фінансових ресурсів, призначених для відшкодування володільцям складських документів на зерно вартості зерна у разі неспроможності зернового складу в порядку та спосіб, що передбачені цим Законом та актами Гарантійного фонду;
здійснення організаційних заходів з оцінки вартості зерна володільців складських документів на зерно у разі неспроможності зернового складу – учасника Гарантійного фонду;
перевірка діяльності зернових складів - учасників Гарантійного фонду з метою запобігання зростанню ризиків настання неспроможності зернових складів;
перевірка правильності обрахування та сплати зерновими складами - учасниками Гарантійного фонду внесків до Гарантійного фонду.
Гарантійний фонд не має права на будь-яку іншу діяльність, крім передбаченої законодавством.
 
26. Стаття 49. Гарантії Фонду
1. Фонд гарантує кожному володільцю складських документів на зерно відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу - учасника (тимчасового учасника) Фонду в розмірі, що не перевищує 90% вартості зерна, переданого та зберігання такому зерновому складу, визначеної на підставі оцінки, порядок і спосіб проведення якої встановлюється Адміністративною радою Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Адміністративною радою).
2. Щорічно за 30 днів до початку наступного календарного року розмір відшкодування вартості зерна встановлюється Адміністративною радою, але він не може бути більшим розміру, встановленого відповідно до частини 1 цієї статті.
3. Фонд не відшкодовує гарантовану суму у випадку неспроможності зернового складу:
членам органів управління такого зернового складу;
працівникам незалежних аудиторських фірм (аудиторам), які здійснювали аудиторські перевірки такого зернового складу протягом останніх трьох років;
власникам (акціонерам), частка яких перевищує 10 відсотків статутного капіталу такого зернового складу;
якщо вартість зерна за складським документом на зерно складає менше 100 гривень;
якщо зерновий склад знаходиться у стані санації, банкрутства та/або ліквідації чи ліквідований.
 
-13- Терещук С.М.
Викласти статтю 49 у наступній редакції: «Стаття 49. Обсяг відповідальності Гарантійного фонду за зобов'язаннями зернових складів.
Гарантійний фонд гарантує кожному володільцю складських документів на зерно відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу - учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду в розмірі, що не перевищує 90% вартості зерна, переданого та зберігання такому зерновому складу і не повернутого у зв’язку з неспроможністю – в сумі, що залишається невідшкодованою в результаті самостійного відшкодування вартості неповернутого зерна таким зерновим складом, визначеною на підставі оцінки, порядок і спосіб проведення якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Щорічно до 30 липня розмір відшкодування вартості зерна встановлюється Адміністративною радою, але він не може бути більшим розміру, встановленого відповідно до частини 1 цієї статті шляхом затвердження ціни одиниці зерна кожного класу і виду, що буде використовуватися для оцінки вартості зерна при обрахуванні сум відшкодування. Затверджена таким чином ціна не може бути змінена до наступного календарного року.
Виключними підставами для відмови у відшкодуванні вартості зерна, переданого учаснику Гарантійного фонду на зберігання за складським документом на зерно і не повернутого у зв'язку з неспроможністю зернового складу – учасника Гарантійного фонду, є надходження вимоги здійснити відшкодування:
членам органів управління такого зернового складу, власникам (акціонерам), частка яких перевищує 10 відсотків статутного капіталу такого зернового складу та/або подружжю, дітям, батькам, рідному брату, сестрі, діду, бабі, онуку, усиновлювачу, усиновленому, будь-якій іншій особи, яка спільно проживає, пов'язана спільним побутом і має взаємні права та обов'язки із зазначеними особами, а також особі, що отримала складський документ від вищевказаних осіб;
працівникам незалежних аудиторських компаній (аудиторам), які здійснювали аудиторські перевірки такого зернового складу протягом останніх трьох років, а також членам органів управління або власникам таких аудиторських компаній;
якщо зерновий склад знаходиться у стані санації, банкрутства та/або ліквідації чи ліквідований, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб міститься зазначена інформація і складський документ на зерно був придбаний після порушення провадження у справі про банкрутство зернового складу, початку процедури його ліквідації. При цьому не може бути відмовлено у відшкодуванні вартості зерна у разі, якщо після придбання такими особами складського документу на зерно провадження у справі про банкрутство зернового складу було припинене або справа про банкрутство закрита.
Ціна одиниці зерна кожного класу і виду, яка обраховується відповідно до частини 2 цієї статті, не може бути меншою за середню ціну зерна в Україні за період з 30 липня попереднього року по день затвердження. Якщо ціна одиниці зерна, визначена відповідно до частини 4 цієї статті, буде вищою за ринкові ціни на зерно у місцевості де знаходиться зерносховище зернового складу, який перебуває у стані неспроможності, Гарантійний фонд має право відступити від порядку відшкодування втрат власнику складських документів на зерно, передбачених частиною 1 цієї статті, та здійснити відшкодування збитків власника складських документів на зерно, виданих зерновим складом у стані неспроможності, шляхом придбання на ринку та передачі в натурі зерна того ж виду та класу в розмірі 90% його кількості, що залишається неповернутою та невідшкодованою самостійно зерновим складом.
В момент надання відшкодування збитків власнику складських документів на зерно в порядку, передбаченому частинами 1, 5 цієї статті, до Гарантійного фонду переходить право регресної вимоги до зернового складу, що допустив неспроможність, в сумі наданого власнику складських документів відшкодування.»
 
Враховано   Стаття 49. Обсяг відповідальності Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно за зобов'язаннями зернових складів
Гарантійний фонд гарантує кожному володільцю складських документів на зерно відшкодування вартості зерна у разі неспроможності зернового складу - учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду в розмірі, що не перевищує 90 відсотків вартості зерна, переданого та зберігання такому зерновому складу і неповернутого у зв’язку з неспроможністю, на суму, що залишається невідшкодованою в результаті самостійного відшкодування вартості неповернутого зерна таким зерновим складом, визначеною на підставі оцінки, порядок і спосіб проведення якої встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Щороку, до 30 липня, розмір відшкодування вартості зерна встановлюється Адміністративною радою Гарантійного фонду, але він не може бути більшим розміру, встановленого відповідно до частини першої цієї статті шляхом затвердження ціни одиниці зерна кожного класу і виду, що буде використовуватися для оцінки вартості зерна при обрахуванні сум відшкодування.
Затверджена таким чином ціна не може бути змінена до початку наступного календарного року.
Виключними підставами для відмови у відшкодуванні вартості зерна, переданого учаснику Гарантійного фонду на зберігання за складськими документами на зерно і неповернутого у зв'язку з неспроможністю зернового складу – учасника Гарантійного фонду, є надходження вимоги здійснити відшкодування:
членам органів управління такого зернового складу, власникам (акціонерам), частка яких перевищує 10 відсотків статутного капіталу такого зернового складу, та/або подружжю, дітям, батькам, рідному брату, сестрі, діду, бабі, онуку, усиновлювачу, усиновленому, будь-якій іншій особі, яка спільно проживає, пов'язана спільним побутом і має взаємні права та обов'язки із зазначеними особами, а також особі, яка отримала складський документ від зазначених осіб;
працівникам незалежних аудиторських компаній (аудиторам), які здійснювали аудиторські перевірки зернового складу протягом останніх трьох років, а також членам органів управління або власникам таких аудиторських компаній;
якщо вартість зерна за складськими документами на зерно становить менше 100 гривень;
якщо зерновий склад перебуває у стані санації, банкрутства та/або ліквідації чи ліквідований, про що в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців міститься зазначена інформація, і складські документи на зерно були придбані після порушення провадження у справі про банкрутство зернового складу, початку процедури його ліквідації. При цьому не може бути відмовлено у відшкодуванні вартості зерна, якщо після придбання такими особами складських документів на зерно провадження у справі про банкрутство зернового складу було припинено або справа про банкрутство закрита.
Ціна одиниці зерна кожного класу і виду, що обраховується відповідно до частини другої цієї статті, не може бути меншою за середню ціну зерна в Україні за період з 30 липня попереднього року до дня затвердження.
Якщо ціна одиниці зерна, визначена відповідно до частини четвертої цієї статті, буде вищою за ринкові ціни на зерно у місцевості, де розташовано зерносховище зернового складу, що перебуває у стані неспроможності, Гарантійний фонд має право відступити від порядку відшкодування втрат володільцю складських документів на зерно, передбачених частиною першою цієї статті, та здійснити відшкодування втрат володільцю складських документів на зерно, виданих зерновим складом у стані неспроможності, шляхом придбання на ринку та передачі в натурі зерна того самого виду і класу в розмірі 90 відсотків його кількості, що залишається неповернутою та невідшкодованою самостійно зерновим складом.
У момент надання відшкодування втрат володільцю складських документів на зерно в порядку, передбаченому частинами першою і п’ятою цієї статті, до Гарантійного фонду переходить право регресної вимоги до зернового складу, що допустив неспроможність, на суму відшкодування, наданого власнику виконання зобов’язань за складськими документами на зерно .
 
    -14- Кармазін Ю.А.
У пункті четвертому 1) у абзаці двадцятому слова: «Адміністративною радою Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі – Адміністративною радою)» замінити словами: «Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
    -15- Кармазін Ю.А.
доповнити абзац двадцятий після першого речення новим реченням другим такого змісту: «У разі виникнення випадку, коли володільцями подвійного складського свідоцтва є різні особи, право на відшкодування, у відповідності з цим законом, має володілець складського свідоцтва».
 
Відхилено    
    -16- Кармазін Ю.А.
абзац двадцять сьомий викласти у такій редакції: «якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб міститься інформація про ліквідацію зернового складу як юридичної особи».
 
Враховано    
27. Стаття 50. Правові засади діяльності Фонду
 
   Стаття 50. Повноваження Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
 
28. 1. Для виконання своїх повноважень Фонд здійснює перевірки учасників (тимчасових учасників) Фонду, в тому числі і шляхом залучення фізичних та юридичних осіб, на предмет підтвердження неспроможності зернового складу у порядку, затвердженому Адміністративною радою.
 
-17- Кармазін Ю.А.
у абзаці двадцять дев’ятому слова: «Адміністративною радою» замінити словами: «Адміністративною радою Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі – Адміністративною радою)».
 
Враховано   Для виконання своїх повноважень Гарантійний фонд здійснює перевірки учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду, у тому числі шляхом залучення фізичних та юридичних осіб, на предмет підтвердження неспроможності зернового складу та своєчасності і повноти сплати внесків, під час яких має право витребовувати та одержувати від юридичних і фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для виконання його функцій, у порядку, затвердженому Адміністративною радою Гарантійного фонду.
 
29. Фонд має право брати участь у перевірках, які здійснюються іншими органами державної влади, з питань, що належать до його повноважень, одержувати від юридичних та фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для виконання його функцій.
Органи державної влади надають необхідні Фонду інформацію та документи безоплатно.
2. Обсяги, форми та порядок надання інформації учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду, обсяги та порядок надання інформації про діяльність учасників (тимчасових учасників) Фонду, у тому числі інформації з Реєстру учасників (тимчасових учасників) Фонду третім особам встановлюються Адміністративною радою.
Орган сертифікації на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки зобов'язаний у 10 денний строк інформувати Фонд про:
видачу зерновому складу сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки;
застосування до зернового складу заходів впливу, в тому числі призупинення дії сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, позбавлення зернового складу сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки;
3. Фонд зобов’язаний додержуватись вимог законодавства про збереження комерційної таємниці щодо інформації, яка стане відома йому в процесі діяльності.
4. Фонд зобов'язаний порушити перед органами державної влади, відповідно до їх компетенції, в тому числі судової, питання про застосування до учасника (тимчасового учасника) Фонду заходів впливу у разі порушення ним законодавства.
Орган чи посадова особа, перед якими порушено питання про застосування до учасника (тимчасового учасника) Фонду заходів впливу, зобов'язаний розглянути звернення Фонду та поінформувати його про прийняте рішення протягом 10 днів із дня одержання такого звернення.
5. Фонд має право застосовувати учасників (тимчасових учасників) Фонду такі заходи впливу:
переводити учасники Фонду до категорії тимчасових учасників Фонду;
виключати з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду;
вносити подання про позбавлення учасника (тимчасового учасника) Фонду сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки до органу, що його видав;
 
-18- Терещук С.М.
Викласти статтю 50 в наступній редакції: «Стаття 50. Повноваження Гарантійного фонду
Для виконання своїх повноважень Гарантійний фонд здійснює перевірки учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду, в тому числі і шляхом залучення фізичних та юридичних осіб, на предмет підтвердження неспроможності зернового складу та своєчасності і повноти сплати внесків, в ході яких вправі витребовувати і одержувати від юридичних та фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для виконання його функцій у порядку, затвердженому Адміністративною радою Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі – Адміністративною радою).
Гарантійний фонд має право брати участь у перевірках, які здійснюються іншими органами державної влади, з питань, що належать до його повноважень, одержувати від юридичних та фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для виконання його функцій.
Інші органи державної влади вправі в передбаченому законом порядку залучати Гарантійний фонд до здійснення ними перевірок суб'єктів ринку зерна.
Органи державної влади надають необхідну Гарантійному фонду інформацію та документи безоплатно.
Обсяги, форми та порядок надання інформації учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійному фонду, обсяги та порядок надання інформації про діяльність учасників (тимчасових учасників) Гарантійному фонду, у тому числі інформації з Реєстру учасників (тимчасових учасників) Гарантійному фонду третім особам встановлюються Адміністративною радою.
Орган сертифікації на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки зобов'язаний у 10 денний строк інформувати Гарантійному фонду про:
видачу зерновому складу сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки;
застосування до зернового складу заходів впливу, в тому числі призупинення дії сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, позбавлення зернового складу сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки;
Гарантійний фонд зобов’язаний додержуватись вимог законодавства про збереження комерційної таємниці щодо інформації, яка стане відома йому в процесі діяльності.
Гарантійний фонд зобов'язаний порушити перед органами державної влади, відповідно до їх компетенції, в тому числі судової, питання про застосування до учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду заходів впливу у разі порушення ним вимог законодавства.
Орган чи посадова особа, перед якими порушено питання про застосування до учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду заходів впливу, зобов'язаний розглянути звернення Гарантійного фонду та поінформувати його про прийняте рішення протягом 10 днів із дня одержання такого звернення.
Гарантійний фонд має право застосовувати до учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду такі заходи впливу:
переводити учасники Гарантійного фонду до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду;
виключати з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійний фонд;
вносити подання про позбавлення учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки до органу, що його видав;
 
Враховано   Гарантійний фонд має право брати участь у перевірках, здійснюваних іншими органами державної влади, з питань, що належать до його повноважень, одержувати від юридичних і фізичних осіб інформацію та документи, необхідні для виконання його функцій.
Інші органи державної влади мають право в передбаченому законом порядку залучати Гарантійний фонд до здійснення ними перевірок суб'єктів ринку зерна.
Органи державної влади надають Гарантійному фонду необхідні інформацію та документи безоплатно.
Обсяг, форма та порядок надання інформації учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійному фонду, обсяг та порядок надання інформації про діяльність учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду, у тому числі інформації з Реєстру зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно третім особам, встановлюються Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Орган сертифікації на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки зобов'язаний у десятиденний строк поінформувати Гарантійний фонд про:
видачу зерновому складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки;
застосування до зернового складу заходів впливу, у тому числі зупинення дії сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Гарантійний фонд зобов’язаний додержуватися вимог законодавства про збереження комерційної таємниці щодо інформації, яка стала йому відома у процесі діяльності.
Гарантійний фонд зобов'язаний порушити перед органами державної влади відповідно до їх компетенції, у тому числі судової влади, питання про застосування до учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду заходів впливу у разі порушення ним вимог законодавства.
Орган чи посадова особа, перед якими порушено питання про застосування до учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду заходів впливу, зобов'язаний розглянути звернення Гарантійного фонду та поінформувати його про прийняте рішення протягом 10 днів з дня одержання такого звернення.
Гарантійний фонд має право застосовувати до учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду такі заходи впливу:
переводити учасників Гарантійного фонду до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду;
виключати з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду;
вносити подання про позбавлення учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки до органу, що його видав;
 
30. ініціювати процедуру банкрутства, санації, в тому числі досудової санації, ліквідації учасника (тимчасового учасника) Фонду;
інші заходи, передбачені законодавством.
6. Виключення зернового складу з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду є підставою для позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
7. Фонд публікує в офіційних засобах масової інформації річний звіт станом на 1 січня, а також інформацію про свою діяльність станом на 1 липня протягом 2 місяців після цих дат в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України.
Річний звіт разом з аудиторським висновком Фонд подає Кабінету Міністрів України до 1 липня року, наступного за звітним.
Достовірність річного звіту Фонду має бути підтверджена незалежною аудиторською організацією.
 
-19- Кармазін Ю.А.
Виключити абзаци сорок третій та сорок четвертий, а саме: «ініціювати процедуру банкрутства, санації, в тому числі досудової санації, ліквідації учасника (тимчасового учасника) Фонду; інші заходи, передбачені законодавством.»
погашеної Гарантійним фондом заборгованості зернового складу перед власниками складських документів; здійснювати стягнення з учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду суму простроченої заборгованості зі сплати внесків;
інші заходи, передбачені законодавством.
Виключення зернового складу з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійний фонд є підставою для позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Гарантійний фонд публікує в офіційних засобах масової інформації річний звіт станом на 1 січня, а також інформацію про свою діяльність станом на 1 липня протягом 2 місяців після цих дат в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України.
Річний звіт разом з аудиторським висновком Гарантійний фонд подає Кабінету Міністрів України до 1 липня року, наступного за звітним.
Достовірність річного звіту Гарантійного фонду має бути підтверджена незалежною аудиторською організацією.»
 
Враховано частково   здійснювати стягнення в регресному порядку суми погашеної Гарантійним фондом заборгованості зернового складу перед володільцями складських документів;
здійснювати стягнення з учасника (тимчасового учасника) Гарантійного фонду суми простроченої заборгованості із сплати внесків;
інші заходи, передбачені законодавством.
Виключення зернового складу з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду є підставою для позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Гарантійний фонд публікує річний звіт станом на 1 січня, а також інформацію про свою діяльність станом на 1 липня протягом двох місяців після цих дат в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України.
Річний звіт разом з аудиторським висновком Гарантійний фонд подає Кабінету Міністрів України до 1 липня року, наступного за звітним.
Достовірність річного звіту Гарантійного фонду має бути підтверджена незалежною аудиторською організацією.
 
31. Стаття 51. Створення Фонду
Засновником Фонду є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Фонд вважається створеним від дня його реєстрації як юридичної особи.
Фонд, після його створення, направляє зерновим складам повідомлення про створення Фонду.
 
-20- Терещук С.М.
Викласти статтю 51 у наступній редакції: «Стаття 51. Створення Фонду
Засновником Гарантійного фонду є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Гарантійного фонду вважається створеним від дня його державної реєстрації як юридичної особи.
Зернові склади, які є зареєстрованими на момент створення Гарантійного фонду, стають учасниками Гарантійного фонду шляхом направлення повідомлення Гарантійному фонду про таке рішення до 01 березня року, наступного за роком створення Гарантійного фонду. Зернові склади, які є зареєстрованими на 01 січня року, наступного за роком створення Гарантійного фонду, стають тимчасовими учасниками Гарантійного фонду шляхом направлення повідомлення Гарантійному фонду про таке своє рішення до 01 січня наступного календарного року. Такі повідомлення є підставою для сплати учасником (тимчасовим учасником) вступного внеску та укладення договору між ним та Гарантійним фондом про забезпечення зобов’язань учасника за виданими ним складськими документами на зерно.
 
Враховано   Стаття 51. Створення Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Засновником Гарантійного фонду є держава в особі Кабінету Міністрів України.
Гарантійний фонд вважається створеним з дня його державної реєстрації як юридичної особи.
Зернові склади, зареєстровані на момент створення Гарантійного фонду, стають учасниками Гарантійного фонду шляхом направлення повідомлення Гарантійному фонду про таке рішення до 1 березня року, наступного за роком створення Гарантійного фонду.
Зернові склади, зареєстровані на 1 січня року, наступного за роком створення Гарантійного фонду, стають тимчасовими учасниками Гарантійного фонду шляхом направлення повідомлення Гарантійному фонду про таке рішення до 1 січня наступного календарного року.
Такі повідомлення є підставою для сплати учасником (тимчасовим учасником) Гарантійного фонду вступного внеску та укладення договору між ним та Гарантійним фондом про забезпечення зобов’язань учасника Гарантійного фонду за виданими ним складськими документами на зерно.
 
32. Укладання договору про участь у Фонді здійснюється зерновим складом протягом 10 днів з дня набрання чинності цього Закону.
Якщо зерновий склад не уклав договір про участь у Фонді та/або не вніс початкового та першого регулярного збору, з ініціативи Фонду дія сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки припиняється органом, що видав цей сертифікат.
 
-21- Кармазін Ю.А.
виключити абзац п’ятдесят третій, а саме: «Укладання договору про участь у Фонді здійснюється зерновим складом протягом 10 днів з дня набрання чинності цього Закону.».
Зернові склади, які до 01 січня другого року за роком створення Гарантійного фонду не уклали договору про участь у Гарантійному фонді, втрачають право здійснювати діяльність зернового складу, дія їх сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки припиняється.
Розмір вступного внеску для учасника та тимчасового учасника Гарантійного фонду, які прийняли рішення про участь у Гарантійному фонді в порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України одночасно при прийнятті рішення про створення Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.».
 
Враховано   Зернові склади, які до 1 січня другого року за роком створення Гарантійного фонду не уклали договору про участь у Гарантійному фонді, втрачають право здійснювати діяльність зернового складу, дія їх сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки припиняється.
Розмір вступного внеску учасника і тимчасового учасника Гарантійного фонду, які прийняли рішення про участь у Гарантійному фонді в порядку, передбаченому частиною третьою цієї статті, встановлюється Кабінетом Міністрів України під час прийняття рішення про створення Гарантійного фонду.
 
33. Стаття 52. Учасники Фонду
1. Учасниками Фонду є зернові склади, що є такими відповідно до Закону України «Про зерно та ринок зерна в Україні».
Взаємовідносини Фонду та зернового складу регулюються відповідно до договору про участь у Фонді. Договір набуває чинності після сплати зерновим складом початкового та першого регулярного збору.
Участь зернових складів у Фонді є обов'язковою.
2. Учасники (тимчасові учасники) зобов'язані сплачувати збори до Фонду.
3. Учасники Фонду, які не виконують вимог цього Закону та/або яким зупинено дію сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, за рішенням Адміністративної ради можуть бути виключені з числа учасників Фонду або переведені переводяться до категорії тимчасових учасників Фонду.
Після переведення до категорії тимчасових учасників Фонду зерновий склад зобов'язаний сплачувати збори до Фонду до повного виконання зобов'язань перед володільцями складських документів на зерно.
У разі позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки Адміністративна рада приймає рішення про виключення його з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду.
Виключення зернового складу з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду не позбавляє володільців складських документів на зерно, що передане на зберігання до дня виключення його з числа учасників (тимчасових учасників), права на отримання від Фонду відшкодування вартості зерна.
Переведення зернових складів до категорії тимчасових учасників Фонду здійснюється на строк, що не перевищує 30 днів, у порядку, встановленому Адміністративною радою, у випадку порушення учасниками Фонду вимог цього Закону, нормативно-правових актів Фонду.
Повідомлення про прийняття такого рішення висилається в день його прийняття зерновому складу.
На час переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Фонду запроваджується додатковий контроль за діяльністю зернового складу у обсягах та порядку, визначеними Адміністративною радою.
Якщо тимчасовий учасник Фонду не усуне виявлені порушення, то це є підставою для позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Виключення з тимчасових учасників Фонду означає виключення із числа учасників Фонду.
4. Зерновий склад, переведений до категорії тимчасових учасників Фонду, зобов'язаний:
на наступний день після одержання від Фонду повідомлення про перевід його до категорії тимчасових учасників Фонду розмістити у всіх приміщеннях, до яких мають доступ поклажедавці, власники складських документів на зерно, інформацію про переведення його до категорії тимчасових учасників Фонду;
попереджати в письмовій формі поклажедавців при укладанні з ними нових договорів на зберігання зерна про переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Фонду.
5. Учасники (тимчасові учасники) Фонду зобов'язані розміщати у приміщеннях, до яких мають доступ поклажедавці та володільці складських документів на зерно інформацію про систему гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно.
Учасникам (тимчасовим учасники) Фонду забороняється використовувати інформацію про участь у Фонді та його гарантії у рекламі з метою залучення нових поклажедавців.
 
-22- Терещук С.М.
Викласти статтю 52 у наступній редакції: «Стаття 52. Учасники у Гарантійному фонді
Учасниками Гарантійного фонду можуть бути суб'єкти підприємництва, що є власниками зерносховища і надають або планують надавати фізичним та юридичним особам послуги зі зберігання зерна з обов’язковою видачею складських документів на зерно.
Участь зернових складів у Гарантійному фонді є обов'язковою. Надання фізичним та юридичним особам послуг зі зберігання зерна з видачею складських документів на зерно особами, що не є учасниками Гарантійного фонду, забороняється.
З метою стати учасником (тимчасовим учасником) Гарантійного фонду та отримати право здійснювати діяльність зернового складу особа зобов’язана звернутися до Гарантійного фонду з заявою, форма якої розробляється Адміністративною радою.
Виключними підставами для відмови у прийнятті до складу тимчасових учасників Гарантійного фонду є наявність однієї з наступних ознак: невідповідність зерносховища заявника загальнообов'язковим вимогам; невідповідність заявника вимогам до фінансової стабільності учасників Гарантійного фонду, встановлених Гарантійним фондом не раніше ніж у попередньому календарному році; власник заявника, члени органу управління заявника чи особи, що є близькими до них у розумінні частини 2 статті 49 цього закону були власником, членом органу управління іншого зернового складу на момент припинення провадження у справі про банкрутство якого у зв’язку з набранням законної сили рішенням суду про ліквідацію; заявнику було відмовлено у прийнятті до складу тимчасових учасників Гарантійного фонду або заявник був виключений з числа учасників (тимчасових) учасників Гарантійного фонду раніше ніж за один календарний рік до моменту подання заяви; При включенні заявника до числа тимчасових учасників Гарантійного фонду, Гарантійний фонд вносить відповідний запис у реєстр учасників та тимчасових учасників Гарантійного фонду, який ведеться ним самостійно, а також видає свідоцтво тимчасового учасника Гарантійного фонду, форма та порядок видачі яких встановлюється Адміністративною радою Гарантійного фонду. Якщо протягом трьох років з моменту прийняття зернового складу до числа тимчасових учасників Гарантійного фонду такий зерновий склад не допустить порушення обов’язків, передбачених частиною другою цієї статті, тимчасовий учасник вважається таким, що включений до числа учасників Гарантійного фонду, про що Гарантійний фонд вносить запис в реєстр учасників та тимчасових учасників Гарантійного фонду та видає свідоцтво учасника Гарантійного фонду, форма та порядок видачі яких встановлюється Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Учасники (тичасові учасники) Гарантійного фонду зобов’язані: при здійсненні діяльності зернового складу, дотримуватися вимог законодавства України, вимог Гарантійного фонду до своїх учасників, належно виконувати свої зобов’язання перед поклажодавцями та здійснювати добросовісну конкуренцію на ринку послуг зі зберігання зерна; своєчасно та в повному обсязі сплачувати внески до Гарантійного фонду; повідомляти фізичних і юридичних осіб, яким надаються послуги зі зберігання зерна з видачею складських документів на зерно, про свою участь (тимчасову участь) у Гарантійному фонді та про обсяг гарантій, що надаються Гарантійним фондом власникам складських документів на зерно в порядку, передбаченому Гарантійним фондом.
За порушення обов’язків, передбачених частиною 2 цієї статті, Гарантійний фонд може притягти учасника (тимчасового учасника) до відповідальності шляхом вжиття до зернового складу одного з наступних заходів:
попередження про неприпустимість порушення та вимога його усунення у встановлений строк;
спеціальні заходи додаткового контролю за діяльністю зернового складу; переведення до числа тимчасових учасників Гарантійного фонду; виключення з числа учасників Гарантійного фонду.
Після переведення до категорії тимчасових учасників Гарантійний фонду зерновий склад зобов'язаний сплачувати збори до Фонду до повного виконання зобов'язань перед володільцями складських документів на зерно.
У разі позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки Адміністративна рада приймає рішення про виключення його з числа учасників (тимчасових учасників) Фонду.
Виключення зернового складу з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду не позбавляє володільців складських документів на зерно, що передане на зберігання до дня виключення його з числа учасників (тимчасових учасників), права на отримання від Гарантійний фонду відшкодування вартості зерна. Учасник, виключений з Гарантійного фонду, зобов’язаний повідомити про своє виключення всіх власників виданих ним складських документів на зерно, роз’яснивши в письмовій формі наслідки такого виключення.
Переведення зернових складів до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду здійснюється на строк, що не перевищує 30 днів, у порядку, встановленому Адміністративною радою, у випадку порушення учасниками Гарантійного фонду вимог цього Закону, нормативно-правових актів Фонду.
Повідомлення про прийняття такого рішення висилається в день його прийняття зерновому складу.
На час переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду запроваджується додатковий контроль за діяльністю зернового складу у обсягах та порядку, визначеними Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Якщо тимчасовий учасник Гарантійного фонду не усуне виявлені порушення, то це є підставою для позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Виключення з тимчасових учасників Гарантійного фонду означає виключення із числа учасників Гарантійного фонду.
4. Зерновий склад, переведений до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду, зобов'язаний:
на наступний день після одержання від Гарантійного фонду повідомлення про переведення його до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду розмістити у всіх приміщеннях, до яких мають доступ поклажедавці, власники складських документів на зерно, інформацію про переведення його до категорії тимчасових учасників Фонду;
попереджати в письмовій формі поклажедавців при укладанні з ними нових договорів на зберігання зерна про переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Фонду.
5. Учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду зобов'язані розміщати у приміщеннях, до яких мають доступ поклажедавці та володільці складських документів на зерно, інформацію про їх участь у системі гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно.
Учасникам (тимчасовим учасники) Гарантійного фонду забороняється використовувати інформацію про участь у Гарантійного фонду та його гарантії у рекламі з метою залучення нових поклажедавців.»
 
Враховано   Стаття 52. Учасники Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Учасниками Гарантійного фонду можуть бути суб'єкти підприємництва, які є власниками зерносховища і надають або планують надавати фізичним та юридичним особам послуги із зберігання зерна з обов’язковою видачею складських документів на зерно.
Участь зернових складів у Гарантійному фонді є обов'язковою.
Надання фізичним та юридичним особам послуг із зберігання зерна з видачею складських документів на зерно особами, що не є учасниками Гарантійного фонду, забороняється.
Щоб стати учасником (тимчасовим учасником) Гарантійного фонду та отримати право здійснювати діяльність зернового складу, особа зобов’язана звернутися до Гарантійного фонду із заявою, форма якої розробляється Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Виключними підставами для відмови у прийнятті до складу тимчасових учасників Гарантійного фонду є наявність однієї з таких ознак:
невідповідність зерносховища заявника загальнообов'язковим вимогам;
невідповідність заявника вимогам до фінансової стабільності учасників Гарантійного фонду, встановлених Гарантійним фондом не раніше ніж у попередньому календарному році;
власник заявника, члени органу управління заявника чи особи, які є близькими до них відповідно до частини третьої статті 49 цього Закону, були власником, членом органу управління іншого зернового складу на момент припинення провадження у справі про його банкрутство у зв’язку з набранням законної сили рішенням суду про ліквідацію;
заявнику було відмовлено у прийнятті до складу тимчасових учасників Гарантійного фонду або заявник був виключений з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду раніше ніж за один календарний рік до дня подання заяви.
При включенні заявника до числа тимчасових учасників Гарантійного фонду вноситься відповідний запис до Реєстру зернових складів – учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, який Гарантійний фонд веде самостійно, а також заявникові видається свідоцтво тимчасового учасника Гарантійного фонду, форма та порядок видачі якого встановлюються Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Якщо протягом трьох років з дня прийняття зернового складу до числа тимчасових учасників Гарантійного фонду такий зерновий склад не допустив порушення обов’язків, передбачених частиною другою цієї статті, тимчасовий учасник вважається включеним до числа учасників Гарантійного фонду, про що Гарантійний фонд вносить запис до Реєстру зернових складів – учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно і видає свідоцтво учасника Гарантійного фонду, форма та порядок видачі якого встановлюються Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Учасники (тичасові учасники) Гарантійного фонду зобов’язані:
при здійсненні діяльності зернового складу дотримуватися вимог законодавства України, вимог Гарантійного фонду до своїх учасників, належно виконувати свої зобов’язання перед поклажодавцями та здійснювати добросовісну конкуренцію на ринку послуг із зберігання зерна;
своєчасно та в повному обсязі сплачувати внески до Гарантійного фонду;
повідомляти фізичних та юридичних осіб, яким надаються послуги із зберігання зерна з обов’язковою видачею складських документів на зерно, про свою участь (тимчасову участь) у Гарантійному фонді та про обсяг гарантій, що надаються Гарантійним фондом власникам складських документів на зерно, в порядку, передбаченому Гарантійним фондом.
За порушення обов’язків, передбачених частиною другою цієї статті, Гарантійний фонд може притягти учасника (тимчасового учасника) до відповідальності шляхом вжиття до зернового складу одного з таких заходів:
попередження про неприпустимість порушення та вимога його усунення в установлений строк;
установлення додаткового контролю за діяльністю зернового складу;
переведення до числа тимчасових учасників Гарантійного фонду;
виключення з числа учасників Гарантійного фонду.
Після переведення до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду зерновий склад зобов'язаний сплачувати внески до Гарантійного фонду до повного виконання зобов'язань перед володільцями складських документів на зерно.
У разі позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки Адміністративна рада Гарантійного фонду приймає рішення про виключення його з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду.
Виключення зернового складу з числа учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду не позбавляє володільців складських документів на зерно, що передане на зберігання до дня виключення його з числа учасників (тимчасових учасників), права на отримання від Гарантійного фонду відшкодування вартості зерна.
Учасник, виключений з Гарантійного фонду, зобов’язаний повідомити про своє виключення всіх володільців виданих ним складських документів на зерно з роз’ясненням у письмовій формі наслідків такого виключення.
Переведення зернових складів до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду здійснюється на строк, що не перевищує 30 днів, у порядку, встановленому Адміністративною радою Гарантійного фонду, у разі порушення учасниками Гарантійного фонду вимог цього Закону, нормативно-правових актів Гарантійного фонду.
Повідомлення про прийняття такого рішення надсилається в день його прийняття зерновому складу.
На час переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду встановлюється додатковий контроль за діяльністю зернового складу в обсязі та порядку, що визначаються Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Неусунення тимчасовим учасником Гарантійного фонду виявлених порушень є підставою для позбавлення зернового складу сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Виключення з тимчасових учасників Гарантійного фонду означає виключення з числа учасників Гарантійного фонду.
4. Зерновий склад, переведений до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду, зобов'язаний:
на наступний день після одержання від Гарантійного фонду повідомлення про переведення його до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду розмістити в усіх приміщеннях, до яких мають доступ поклажодавці та володільці складських документів на зерно, інформацію про переведення його до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду;
попереджати в письмовій формі поклажодавців під час укладання з ними нових договорів на зберігання зерна про переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду.
Учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду зобов'язані розміщати у приміщеннях, до яких мають доступ поклажодавці та володільці складських документів на зерно, інформацію про їх участь у системі гарантування виконання зобов'язань за складськими документами на зерно.
Учасникам (тимчасовим учасники) Гарантійного фонду забороняється використовувати інформацію про участь у Гарантійному фонді та його гарантії в рекламі з метою залучення нових поклажодавців.
 
34. Стаття 53. Реєстр зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Фонд веде Реєстр зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Реєстр учасників (тимчасових учасників) Фонду), у порядку, встановленому Адміністративною радою.
Електронна форма Реєстру учасників (тимчасових учасників) Фонду є відкритою.
Фонд зобов'язаний двічі на рік за станом на 1 січня та 1 липня публікувати в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України Реєстр учасників (тимчасових учасників) Фонду протягом одного місяця після настання зазначених строків.
Інформація про зміни в Реєстрі учасників (тимчасових учасників) Фонду додатково публікується в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України протягом 14 календарних днів після внесення змін до нього.
 
-23- Терещук С.М.
Викласти статтю 53 в наступній редакції: «Стаття 53. Реєстр зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Гарантійний фонд веде Реєстр зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Реєстр учасників (тимчасових учасників) Фонду), у порядку, встановленому Адміністративною радою.
Електронна форма Реєстру учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду є відкритою.
Гарантійний фонд зобов'язаний двічі на рік за станом на 1 січня та 1 липня публікувати в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України Реєстр учасників (тимчасових учасників) Фонду протягом одного місяця після настання зазначених строків.
Інформація про зміни в Реєстрі учасників (тимчасових учасників) Фонду додатково публікується в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України протягом 14 календарних днів після внесення змін до нього.»
 
Враховано   Стаття 53. Реєстр зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Гарантійний фонд веде Реєстр зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Реєстр учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду) у порядку, встановленому Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Електронна форма Реєстру учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду є відкритою.
Гарантійний фонд зобов'язаний двічі на рік, станом на 1 січня та 1 липня, публікувати в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України Реєстр учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду протягом одного місяця після настання зазначених строків.
Інформація про зміни в Реєстрі учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду додатково публікується в офіційних друкованих виданнях Кабінету Міністрів України протягом 14 календарних днів після внесення змін до нього.
 
35. Стаття 54. Нормативно-правові акти Фонду
Для здійснення своєї діяльності Фонду видає нормативно-правові акти з питань, віднесених до його повноважень, які обов'язкові для виконання зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду.
Форми й види нормативно-правових актів Фонду, порядок їхньої підготовки та прийняття затверджуються Адміністративною Радою.
Нормативні акти Фонду підлягають державній реєстрації й набирають силу з моменту їхньої публікації.
Фонд забезпечує відкритість і доступність нормативних актів.
 
-24- Терещук С.М.
Викласти статтю 54 в наступній редакції: «Стаття 54. Акти Гарантійного фонду
Гарантійний фонд самостійно керує своєю діяльністю, затверджує в передбаченому законом порядку правила, положення та інші акти, обов’язкові для виконання учасниками і тимчасовими учасниками Гарантійного фонду.
Учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду мають право оскаржувати акти Гарантійного фонду у разі, якщо вони прийняті всупереч вимог законодавства.
Нормативні акти Гарантійного фонду підлягають державній реєстрації і набирають силу з моменту їхньої публікації.
Гарантійний фонд забезпечує відкритість і доступність нормативних актів.»
 
Враховано   Стаття 54. Акти Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Гарантійний фонд самостійно керує своєю діяльністю, затверджує в передбаченому законом порядку правила, положення та інші акти, обов’язкові для виконання учасниками і тимчасовими учасниками Гарантійного фонду.
Учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду мають право оскаржувати акти Гарантійного фонду у разі, якщо вони прийняті всупереч вимогам законодавства.
Нормативні акти Гарантійного фонду підлягають державній реєстрації і набирають чинності з дня їх публікації.
Гарантійний фонд забезпечує відкритість і доступність своїх нормативних актів.
 
36. Стаття 55. Кошти Фонду
1. Джерелами формування коштів Фонду є:
початкові збори з учасників Фонду;
регулярні збори з учасників (тимчасових учасників) Фонду;
спеціальні збори з учасників (тимчасових учасників) Фонду;
доходи, одержані від інвестування коштів Фонду в цінні папери емітовані Міністерством фінансів України;
кредити, у тому числі кредити державного бюджету;
пеня, яку сплачують зернові склади - учасники (тимчасові учасники) Фонду за несвоєчасне або неповне перерахування зборів;
доходи від депозитів Фонду, розміщених у банках;
інші, не заборонені законом доходи.
2. У випадку здійснення виплат володільцю складського документа на зерно чи заставодержателю за рахунок Фонду, Фонд відшкодовує виплачені кошти за рахунок зернового складу відповідно до законодавства.
3. Фонд є єдиним розпорядником коштів, акумульованих у процесі його діяльності.
Кошти Фонду не можуть бути використані в інших цілях, крім як у передбачених цим Законом і річним фінансовим планом.
Кошти Гарантійного Фонду не включаються до Державного бюджету України.
Кошти, що використовуються відповідно до річного фінансового плану для покриття поточних витрат, не повинні перевищувати 10% річного бюджету Фонду.
Кошти Фонду, які не були використані у звітному році, не можуть бути відкликані, а переносяться до наступного року й використовуються для забезпечення діяльності Фонду.
Кошти Фонду розподіляються відповідно до цього Закону, річного бюджету і фінансового плану Фонду.
Порядок використання коштів Фонду встановлюється Адміністративною радою.
4. Кошти Фонду повинні покривати не менше ніж 10% і не більше 20% від загальної вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду за попередній рік.
Якщо кошти Фонду перевищують рівень 20% від загальної вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду за попередній рік, за рішенням Адміністративної ради сплата регулярного збору зерновими складами призупиняється. Якщо кошти Фонду стануть нижчими від цього рівня, плата обов’язкового річного платежу відновляється.
 
-25- Терещук С.М.
Викласти статтю 55 у наступній редакції: «Стаття 55. Кошти Гарантійного фонду
1. Джерелами формування майна та коштів Гарантійного фонду є:
- вступні внески тимчасових учасників Гарантійного фонду;
- регулярних внесків учасників та тимчасових учасників Гарантійного фонду;
- спеціальних внесків з учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду;
доходи, одержані від інвестування коштів Гарантійного фонду в державні цінні папери;
кредити, у тому числі кошти державного бюджету;
пеня, яку сплачують зернові склади - учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду за несвоєчасне або неповне перерахування зборів;
доходи від депозитів Гарантійного фонду, розміщених у банках; сум регресного відшкодування виплат за зобов’язаннями учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду;
інші, не заборонені законом доходи.
2. У випадку здійснення виплат володільцю складського документа на зерно чи заставодержателю за рахунок Гарантійного фонду, Гарантійний фонд відшкодовує виплачені кошти за рахунок зернового складу відповідно до законодавства.
3. Гарантійний фонд є єдиним розпорядником коштів, акумульованих у процесі його діяльності.
Кошти Гарантійного фонду не можуть бути використані в інших цілях, крім як у передбачених цим Законом і річним фінансовим планом.
Кошти Гарантійного Фонду не включаються до Державного бюджету України.
Кошти, що використовуються відповідно до річного фінансового плану для покриття поточних витрат, не повинні перевищувати 10% річного бюджету Гарантійного фонду.
Кошти Гарантійного фонду, які не були використані у звітному році, не можуть бути відкликані та переносяться до наступного року і використовуються для формування резервів Гарантійного фонду у встановленому порядку, затвердженому Загальними зборами Гарантійного фонду.
Кошти Гарантійного фонду розподіляються відповідно до цього Закону, річного бюджету і фінансового плану Гарантійного фонду затвердженого Загальними зборами.
Порядок використання коштів Гарантійного фонду встановлюється Загальними зборами Гарантійного фонду.
4. Кошти Гарантійного фонду повинні покривати не менше ніж 10% і не більше 20% від загальної вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду за попередній рік.
Якщо кошти Гарантійного фонду перевищують 20% від загальної вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду за попередній рік, за рішенням Адміністративної ради сплата регулярних внесків зерновими складами призупиняється. Якщо кошти Гарантійного фонду стануть нижчими від цього рівня, сплата регулярних внесків поновлюється.»
 
Враховано   Стаття 55. Кошти Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Джерелами формування майна та коштів Гарантійного фонду є:
вступні внески тимчасових учасників Гарантійного фонду;
регулярні внески учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду;
спеціальні внески учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду;
доходи, одержані від інвестування коштів Гарантійного фонду в державні цінні папери;
кредити, у тому числі з державного бюджету;
пеня, яку сплачують зернові склади - учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду за несвоєчасне або неповне перерахування внесків;
доходи від депозитів Гарантійного фонду, розміщених у банках;
суми регресного відшкодування виплат за зобов’язаннями учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду;
інші не заборонені законом доходи.
У разі виплати відшкодування володільцю складського документа на зерно чи заставодержателю Гарантійний фонд відшкодовує виплачені кошти за рахунок зернового складу відповідно до законодавства.
Гарантійний фонд є єдиним розпорядником коштів, акумульованих у процесі його діяльності.
Кошти Гарантійного фонду використовуються лише в цілях, передбачених цим Законом і річним фінансовим планом Гарантійного фонду.
Кошти Гарантійного фонду не включаються до Державного бюджету України.
Кошти, що використовуються відповідно до річного фінансового плану Гарантійного фонду для покриття поточних витрат, не повинні перевищувати 10 відсотків річного бюджету Гарантійного фонду.
Кошти Гарантійного фонду, не використані у звітному році, не можуть бути відкликані та переносяться на наступний рік і використовуються для формування резервів Гарантійного фонду в установленому порядку, затвердженому загальними зборами учасників Гарантійного фонду.
Кошти Гарантійного фонду розподіляються відповідно до цього Закону, річного бюджету і фінансового плану Гарантійного фонду, що затверджуються загальними зборами учасників Гарантійного фонду.
Порядок використання коштів Гарантійного фонду встановлюється загальними зборами учасників Гарантійного фонду.
Кошти Гарантійного фонду повинні покривати не менше 10 відсотків і не більше 20 відсотків загальної вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду за попередній рік.
Якщо обсяг коштів Гарантійного фонду перевищує 20 відсотків загальної вартості зерна за складськими документами на зерно, виданими зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду за попередній рік, за рішенням Адміністративної ради Гарантійного фонду сплата регулярних внесків зерновими складами зупиняється. Якщо обсяг коштів Гарантійного фонду стане нижчим за цей рівень, сплата регулярних внесків поновлюється.
 
37. Стаття 56. Збори до Фонду
1. Початковий збір до Фонду сплачується в розмірі однієї гривні за кожну тону зерна, що може зберігатися на зерновому складі, відповідно до сертифікату на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
Зернові склади, створені в результаті реорганізації шляхом їх злиття, приєднання, поділу або перетворення в разі сплати початкового збору до Фонду всіма зерновими складами, які реорганізувалися, звільняються від сплати початкового збору та набувають усіх прав і обов'язків реорганізованих зернових складів щодо участі у Фонді.
2. Регулярні збори учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду сплачуються один раз у рік у розмірі, встановленому Адміністративною радою.
За рішенням Адміністративної ради сплата регулярного збору припиняється, якщо коштів Фонду є достатньо для покриття зобов’язань за складськими документами на зерно.
3. Рішення про встановлення спеціального збору приймає Адміністративна рада, якщо поточні доходи Фонду є недостатніми для виконання ним у повному обсязі своїх зобов'язань щодо обслуговування та погашення залучених кредитів, спрямованих на відшкодування вартості зерна володільцям складських документів на зерно зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Фонду. Загальний розмір спеціального збору не може перевищувати розміру щорічного регулярного збору.
4. Порядок сплати зборів встановлюється Адміністративною радою.
5. За несвоєчасне або неповне перерахування початкового, регулярного або спеціального зборів зернові склади - учасники (тимчасові учасники) Фонду сплачують пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від розміру не перерахованої суми за кожний день прострочення.
6. Несплата зборів до Фонду є підставою для переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Фонду чи позбавлення його сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
 
-26- Терещук С.М.
Викласти статтю 56 в наступній редакції: «Стаття 56. Внески до Гарантійного фонду
Всі учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду сплачують внески до Гарантійного фонду в порядку та на умовах, визначених цим Законом.
Розмір внесків визначається Загальними зборами Гарантійного фонду.
Внески учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду поділяються на вступні, регулярні та спеціальні.
Вступні внески одноразово сплачуються особами, які виявили бажання стати тимчасовими учасниками Гарантійного фонду, у фіксованому розмірі
4. Регулярні внески сплачуються учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду у розмірі, що залежить від кількості і вартості зерна, принятого на зберігання за складськими документами на зерно. Порядок ведення електронного реєстру складських документів на зерно, визначення розміру та сплати регулярного внеску визначається Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Спеціальні внески учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду сплачуються для покриття витрат Гарантійного фонду по відшкодуванню втрат власникам складських документів на зерно у разі недостатності для цього резервів Гарантійного фонду.
Рішення про сплату спеціальних внесків, порядок визначення їх розміру та сплати визначається Загальними зборами Гарантійного фонду.
Порядок сплати зборів встановлюється Адміністративною радою.
За несвоєчасне або неповне перерахування встпупного, регулярного або спеціального зборів зернові склади - учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду сплачують пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від розміру не перерахованої суми за кожний день прострочення.
Несплата зборів до Гарантійного фонду є підставою для переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду чи позбавлення його сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.»
 
Враховано   Стаття 56. Внески до Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Усі учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду сплачують внески до Гарантійного фонду в порядку та на умовах, визначених цим Законом.
Розмір внесків визначається загальними зборами учасників Гарантійного фонду.
Внески учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду поділяються на вступні, регулярні та спеціальні.
Вступні внески одноразово сплачуються особами, які виявили бажання стати тимчасовими учасниками Гарантійного фонду, у фіксованому розмірі.
Регулярні внески сплачуються учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду у розмірі, що залежить від кількості і вартості зерна, принятого на зберігання за складськими документами на зерно. Порядок ведення електронного реєстру складських документів на зерно, визначення розміру та сплати регулярного внеску визначається Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Спеціальні внески учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду сплачуються для покриття витрат Гарантійного фонду на відшкодування втрат володільців складських документів на зерно у разі недостатності для цього резервів Гарантійного фонду.
Рішення про сплату спеціальних внесків, порядок визначення їх розміру та сплати встановлюється загальними зборами учасників Гарантійного фонду.
Порядок сплати внесків встановлюється Адміністративною радою Гарантійного фонду.
За несвоєчасне або неповне перерахування вступного, регулярного або спеціального внесків зернові склади - учасники (тимчасові учасники) Гарантійного фонду сплачують пеню в розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від розміру неперерахованої суми за кожний день прострочення.
Несплата внесків до Гарантійного фонду є підставою для переведення зернового складу до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду чи позбавлення його сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки.
 
38. Стаття 57. Кредити державного бюджету
Для формування Фонду держава надає Фонду кредит, у розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Якщо зобов‘язання Фонду щодо відшкодування вартості зерна володільцям складських документів перевищують суму накопичених ним коштів (крім коштів на покриття поточних витрат), то така різниця покривається за рахунок кредиту на відповідну суму з державного бюджету.
Бюджетний кредит надається Фонду на безвідсотковій основі на строк, що не перевищує 12 поточних календарних місяців.
Порядок укладення кредитного договору між Фондом та Міністерством фінансів України визначається Кабінетом Міністрів України.
 
-27- Терещук С.М.
18.Викласти статтю 57 в наступній редакції: «Стаття 57. Кредити державного бюджету
Для формування Гарантійного фонду держава надає Фонду кредит, у розмірі, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Якщо зобов‘язання Гарантійного фонду щодо відшкодування вартості зерна володільцям складських документів перевищують суму накопичених ним коштів (крім коштів на покриття поточних витрат), то така різниця покривається за рахунок кредиту на відповідну суму з державного бюджету.
Бюджетний кредит надається Гарантійного фонду на безвідсотковій основі на строк, що не перевищує 12 поточних календарних місяців.
Розмір плати за користування кредитом після спливу цього строку, а також порядок укладення кредитного договору та надання кредиту визначається Кабінетом Міністрів України.»
 
Враховано   Стаття 57. Кредити з державного бюджету
Для формування Гарантійного фонду держава надає кредит з державного бюджету у розмірі, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Якщо зобов‘язання Гарантійного фонду щодо відшкодування вартості зерна володільцям складських документів перевищують суму накопичених ним коштів (крім коштів на покриття поточних витрат), така різниця покривається за рахунок кредиту на відповідну суму з державного бюджету.
Кредит з державного бюджету надається Гарантійному фонду на безвідсотковій основі на строк, що не перевищує 12 поточних календарних місяців.
Розмір плати за користування кредитом після спливу цього строку, а також порядок укладення кредитного договору та надання кредиту визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
39. Стаття 58. Органи управління Фонду
Органами управління Фонду є Адміністративна рада Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно та Дирекція Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Дирекція).
Адміністративна рада є вищим органом управління Фонду.
Адміністративна рада координує роботу Фонду щодо захисту інтересів поклажедавці та володільців складських документів на зерно, зернових складів - учасників Фонду, здійснює контроль і нагляд за діяльністю Фонду, приймає рішення в межах своїх повноважень і несе відповідальність за виконання покладених на Фонд завдань і здійснення ним своїх функцій.
Управління поточною діяльністю Фонду здійснює Дирекція.
 
-28- Терещук С.М.
Викласти статтю 58 у наступній редакції: Стаття 58. Органи управління Гарантійного фонду
Органами управління Фонду є Загальні збори учасників Гарантійного фонду, Адміністративна рада Гарантійного фонду та Дирекція Гарантійного фонду (далі - Дирекція).
Вищим органом Гарантійного фонду є Загальні збори учасників Гарантійного фонду. Адміністративна рада у період між проведенням Загальних зборів є вищим органом управління Фонду.
Адміністративна рада координує роботу Гарантійного фонду щодо захисту інтересів поклажедавці та володільців складських документів на зерно, зернових складів - учасників Гарантійного фонду, здійснює контроль і нагляд за діяльністю Гарантійного фонду, приймає рішення в межах своїх повноважень і несе відповідальність за виконання покладених на Гарантійний фонд завдань і здійснення ним своїх функцій.
Управління поточною діяльністю Гарантійного фонду здійснює Дирекція.
Контроль за діяльністю Гарантійного фонду здійснює ревізійна комісія.»
 
Враховано   Стаття 58. Органи управління Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Органами управління Гарантійного фонду є загальні збори учасників Гарантійного фонду, Адміністративна рада Гарантійного фонду та Дирекція Гарантійного фонду (далі - Дирекція).
Вищим органом Гарантійного фонду є загальні збори учасників Гарантійного фонду. У період між проведенням загальних зборів учасників Гарантійного фонду вищим органом управління Гарантійного фонду є Адміністративна рада Гарантійного фонду.
Адміністративна рада координує роботу Гарантійного фонду щодо захисту інтересів поклажодавців та володільців складських документів на зерно, власників зернових складів - учасників Гарантійного фонду, здійснює контроль і нагляд за діяльністю Гарантійного фонду, приймає рішення в межах своїх повноважень і несе відповідальність за виконання покладених на Гарантійний фонд завдань та здійснення ним своїх функцій.
Управління поточною діяльністю Гарантійного фонду здійснює Дирекція.
Контроль за діяльністю Гарантійного фонду здійснює Ревізійна комісія.
 
40. Стаття 59. Адміністративна рада фонду
1. Адміністративна рада:
затверджує Регламент роботи Адміністративної ради;
затверджує кошторис витрат Фонду;
затверджує організаційну структуру Фонду;
затверджує порядок відшкодування вартості зерна Фондом коштів володільцям складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу;
затверджує нормативно-правові акти Фонду;
призначає на посади директора і членів Дирекції та приймає рішення про їх звільнення;
затверджує положення про Дирекцію Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно та порядок оплати праці її членів;
погоджує форми і розмір оплати праці працівників Фонду;
здійснює нагляд за діяльністю Дирекції;
розглядає і затверджує звіти Дирекції;
вносить пропозиції органам державної влади щодо запобігання негативним явищам, які можуть загрожувати інтересам володільців складських документів на зерно, зернових складів - учасників (тимчасових учасників);
приймає рішення щодо встановлення спеціального збору для сплати зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду;
приймає рішення щодо залучення кредитів;
приймає рішення про затвердження строку інвестування коштів Фонду в цінні папери емітовані Міністерством фінансів України або вкладання на депозитні рахунки;
щорічно визначає аудиторську організацію, яка проводитиме аудит діяльності Фонду;
призначає в разі потреби позачергові аудиторські перевірки Фонду;
приймає рішення щодо збільшення розміру відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу за рахунок коштів Фонду;
приймає рішення про переведення зернового складу - учасника Фонду до категорії тимчасових учасників Фонду;
приймає рішення про виключення зернового складу із числа учасників Фонду;
приймає рішення з інших питань, що належать до її компетенції відповідно до цього Закону.
2. Адміністративна рада Фонду формується шляхом делегування до її складу:
одного представника Кабінету Міністрів України,
одного представника Національного банку України,
 
-29- Терещук С.М.
Викласти статтю 59 у наступній редакції: «Стаття 59. Загальні збори та Адміністративна рада Гарантійного фонду
1. Адміністративна рада:
затверджує Регламент роботи Адміністративної ради;
затверджує організаційну структуру Гарантійного фонду;
затверджує порядок відшкодування вартості зерна Гарантійним фондом коштів володільцям складських документів на зерно у випадку неспроможності зернового складу;
затверджує акти Гарантійного фонду;
призначає на посади директора і членів Дирекції та приймає рішення про їх звільнення;
затверджує положення про Дирекцію Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно та порядок оплати праці її членів;
здійснює нагляд за діяльністю Дирекції;
розглядає і затверджує звіти Дирекції;
вносить пропозиції органам державної влади щодо запобігання негативним явищам, які можуть загрожувати інтересам володільців складських документів на зерно, зернових складів - учасників (тимчасових учасників);
приймає рішення щодо залучення кредитів;
щорічно визначає аудиторську організацію, яка проводитиме аудит діяльності Гарантійного фонду;
призначає в разі потреби позачергові аудиторські перевірки Гарантійного фонду;
приймає рішення щодо збільшення розміру відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу за рахунок коштів Гарантійного фонду;
приймає рішення про застосування до учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду заходів реагування на виявлені порушення, переведення зернового складу - учасника Гарантійного фонду до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду;
приймає рішення про виключення зернового складу із числа учасників Гарантійного фонду;
приймає рішення з інших питань, що належать до її компетенції відповідно до цього Закону; розробляє та подає на затвердження Загальних зборів учасників Гарантійного фонду вимоги до здійснення учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду господарської діяльності зі зберігання зерна, їх фінансового стану; Подає на розгляд Загальних зборів пропозиції щодо прийняття осіб до тимчасових учасників Гарантійного фонду; скликає Загальні збори учасників Гарантійного фонду не менше одного разу протягом календарного року.
Адміністративна рада Гарантійного фонду складається з трьох осіб, які призначаються Кабінетом Міністрів України.»
Загальні збори учасників Гарантійного фонду є колегіальним органом управління, до складу якого входять всі учасники Гарантійного фонду (крім тимчасових учасників), і який приймає рішення з питань діяльності Гарантійного фонду.
Рішення Загальних зборів Гарантійного фонду обов’язкові для інших органів управління Гарантійного фонду та учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду.
 
Враховано   Стаття 59. Загальні збори учасників та Адміністративна рада Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Адміністративна рада Гарантійного фонду:
затверджує Регламент роботи Адміністративної ради Гарантійного фонду;
затверджує організаційну структуру Гарантійного фонду;
затверджує порядок відшкодування Гарантійним фондом вартості зерна володільцям складських документів на зерно у разі неспроможності зернового складу;
затверджує акти Гарантійного фонду;
призначає на посади директора і членів Дирекції та приймає рішення про їх звільнення;
затверджує положення про Дирекцію Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно та порядок оплати праці її членів;
здійснює нагляд за діяльністю Дирекції;
розглядає і затверджує звіти Дирекції;
вносить пропозиції органам державної влади щодо запобігання негативним явищам, які можуть загрожувати інтересам володільців складських документів на зерно, власників зернових складів - учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду;
приймає рішення про залучення кредитів;
щороку визначає аудиторську організацію, яка проводитиме аудит діяльності Гарантійного фонду;
призначає в разі потреби позачергові аудиторські перевірки Гарантійного фонду;
приймає рішення про збільшення розміру відшкодування вартості зерна у разі неспроможності зернового складу за рахунок коштів Гарантійного фонду;
приймає рішення про застосування до учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду заходів реагування на виявлені порушення, переведення зернового складу - учасника Гарантійного фонду до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду;
приймає рішення про виключення зернового складу з числа учасників Гарантійного фонду;
приймає рішення з інших питань, що належать до її компетенції відповідно до цього Закону;
розробляє та подає на затвердження загальних зборів учасників Гарантійного фонду вимоги до здійснення учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду господарської діяльності із зберігання зерна, їх фінансового стану;
подає на розгляд загальних зборів учасників Гарантійного фонду пропозиції щодо прийняття осіб до категорії тимчасових учасників Гарантійного фонду;
скликає загальні збори учасників Гарантійного фонду не менше одного разу на календарний рік.
Адміністративна рада Гарантійного фонду складається з трьох осіб, які призначаються Кабінетом Міністрів України.
Загальні збори учасників Гарантійного фонду є колегіальним органом управління, до складу якого входять всі учасники Гарантійного фонду (крім тимчасових учасників), що приймає рішення з питань діяльності Гарантійного фонду.
Рішення загальних зборів учасників Гарантійного фонду обов’язкові для інших органів управління Гарантійного фонду та всіх учасників (тимчасових учасників) Гарантійного фонду.
 
41. одного представника органу сертифікації послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки;
одного представника зернових складів - учасників Фонду;
одного представника акредитованих бірж;
одного представника суб’єктів ринку страхування сільськогосподарської продукції;
двох представників суб’єктів виробництва зерна;
одного представника інших суб’єктів господарювання, які діють на ринку зерна.
3. Представник зернових складів - учасників Фонду обирається членом Адміністративної ради на Загальних зборах представників зернових складів - учасників Фонду. Збори є правомочними, якщо в їх роботі беруть участь не менш 2/3 зернових складів - учасників Фонду, а рішення про делегата в Адміністративну раду Фонду прийнято більшістю учасників таких зборів.
Члени Адміністративної ради Фонду від акредитованих бірж, суб’єктів ринку страхування сільськогосподарської продукції, суб’єктів виробництва зерна, інших суб’єктів господарювання, які діють на ринку зерна, затверджуються Кабінетом Міністрів України із числа кандидатів в члени Адміністративної ради. Обрання кандидатів в члени Адміністративної ради від цих суб’єктів здійснюється організаціями, які їх об’єднують та діяльність яких розповсюджується на територію всієї держави, у порядку, визначеному їх статутами.
Інші члени Адміністративної ради делегуються до її складу відповідно до чинного законодавства.
4. Члени Адміністративної ради повинні бути громадянами України, постійно проживати в Україні, мати вищу освіту, стаж роботи за фахом не менше п’яти років.
Члени Адміністративної ради, за винятком представника зернових складів - учасників Фонду, не можуть бути власниками (співвласниками), членами органів управління або акціонерами будь-якого зернового складу.
Повноваження члена Адміністративної ради не можуть бути делеговані іншій особі.
Строк повноважень члена Адміністративної ради становить чотири роки і може бути продовжено на наступний строк, але не більше ніж на два строки.
5. У разі закінчення строку повноважень члена Адміністративної ради відповідний орган, який його делегував, у місячний строк делегує до складу Адміністративної ради нового представника або приймає рішення про продовження строку повноважень члена адміністративної ради з урахуванням вимог цієї статті.
Повноваження члена Адміністративної ради припиняються за рішенням органу, який його делегував, у разі:
подання членом Адміністративної ради письмової заяви про припинення повноважень за власним бажанням;
відкликання члена Адміністративної ради за рішенням органу, який делегував його до адміністративної ради;
неможливості виконання обов'язків (у тому числі за станом здоров'я);
набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього;
закінчення строку його повноважень;
 
-30- Національний банк України
Частину 2 статті 59 вилучити.
До виключної компетенції Загальних зборів відноситься: затверджує кошторис витрат Гарантійного фонду; погоджує форми і розмір оплати праці працівників Гарантійного фонду;
приймає рішення щодо встановлення спеціального збору для сплати зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду;
приймає рішення про затвердження порядок розміщення резервів Гарантійного фонду;
прийняття тимчасових учасників – до Гарантійного фонду.
На голосуваннях Загальних зборів учасників Гарантійного фонду кожен учасник Гарантійного фонду має кількість голосів, пропорційну його частці в загальній кількості зерна, прийнятої в попередньому календарному році на зберігання за складськими документами на зерно.
Порядок підрахунку кількості голосів учасників Гарантійного фонду затверджує Адміністративна рада.
Підрахунок голосів кожного з учасників Гарантійного фонду щорічно проводить Дирекція, про що учасникам надається відповідна довідка.
Щорічні Загальні збори учасників Гарантійного фонду скликаються на вимогу Адміністративної ради.
У разі необхідності, на вимогу Адміністративної ради або учасників Гарантійного фонду, що в сукупності володіють не менше ніж 30% голосів, можуть бути скликані позачергові Загальні збори учасників Гарантійного фонду.
Загальні збори учасників Гарантійного фонду є правомочними, якщо в них беруть участь учасники Гарантійного фонду, що в сукупності володіють більш ніж 60% голосів.
Рішення Загальних зборів учасників Гарантійного фонду вважається прийнятим у разі, якщо за нього проголосували учасники Гарантійного фонду, що в сукупності володіють більш ніж 50% голосів.»
 
Враховано   До виключної компетенції загальних зборів учасників Гарантійного фонду належить:
затвердження кошторису витрат Гарантійного фонду;
погодження форми і розміру оплати праці працівників Гарантійного фонду;
прийняття рішення встановлення про сплату спеціального внеску зерновими складами - учасниками (тимчасовими учасниками) Гарантійного фонду;
прийняття рішення про затвердження і порядок розміщення резервів Гарантійного фонду;
прийняття тимчасових учасників до Гарантійного фонду.
Під час голосування на загальних зборах учасників Гарантійного фонду кожен учасник Гарантійного фонду має кількість голосів, пропорційну до його частки у загальній кількості зерна, прийнятого на зберігання за складськими документами на зерно у попередньому календарному році.
Порядок підрахунку кількості голосів учасників затверджує Адміністративна рада Гарантійного фонду.
Підрахунок голосів кожного з учасників Гарантійного фонду щорічно проводить Дирекція, про що учасникам надається відповідна довідка.
Щорічні загальні збори учасників Гарантійного фонду скликаються на вимогу Адміністративної ради Гарантійного фонду.
У разі потреби на вимогу Адміністративної ради або учасників Гарантійного фонду, які в сукупності володіють не менше ніж 30 відсотками голосів, можуть бути скликані позачергові загальні збори учасників Гарантійного фонду.
Загальні збори учасників Гарантійного фонду є правоможними, якщо в них беруть участь учасники Гарантійного фонду, які в сукупності володіють більш як 60 відсотками голосів.
Рішення загальних зборів учасників Гарантійного фонду вважається прийнятим , якщо за нього проголосували учасники Гарантійного фонду, які в сукупності володіють більш як 50 відсотками голосів.
 
42. його смерті або на підставі рішення суду про оголошення його померлим або визнання безвісно відсутнім.
 
      
43. Повноваження члена Адміністративної ради може бути достроково припинено також з ініціативи органу, який делегував його до складу Адміністративної ради, в разі прийняття відповідного рішення про це. Такий орган делегує до складу Адміністративної ради нового представника у місячний строк після прийняття рішення про дострокове припинення повноважень його попереднього представника.
 
      
44. 6. Рішення Адміністративної ради, прийняті в межах її повноважень, передбачених цим Законом, є обов'язковими до виконання учасниками (тимчасовими учасниками) Фонду.
 
      
45. Рішення Адміністративної ради приймаються на засіданнях простою більшістю голосів за умови участі в засіданні не менше 2/3 від загального складу її членів. У разі рівного розподілу голосів голос голови Адміністративної ради є вирішальним.
 
      
46. 7. Очолює Адміністративну раду голова Адміністративної ради Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - голова Адміністративної ради), який щорічно обирається Адміністративною радою з числа її членів.
 
      
47. Адміністративна рада збирається на чергові засідання не менш одного разу у квартал.
 
      
48. Адміністративна рада може скликатися на позачергове засідання головою Адміністративної ради за власною ініціативою, на вимогу не менш трьох його членів або з ініціативи директора Фонду.
 
      
49. Порядок роботи, повноваження членів Адміністративної ради встановлюється Регламентом роботи Адміністративної Ради Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.
 
      
50. За роботу в Адміністративній раді її члени не одержують винагороди, окрім компенсації витрат, пов'язаних з виконанням покладених на них обов'язків, у порядку, встановленому законодавством.
 
      
51. Питання, не віднесені законодавством і цим Законом у частині діяльності Фонду до компетенції інших органів, є компетенцією Адміністративної ради.
 
      
52. Стаття 60. Дирекція Фонду
Повноваження, штат дирекції, кваліфікаційні вимоги до її працівників затверджується Адміністративною радою.
Дирекцію очолює директор Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - директор Фонду), який призначається та звільняється Адміністративною радою.
Директор Фонду:
керує поточною діяльністю Фонду;
керує дирекцією Фонду;
діє від імені Фонду і представляє його інтереси без доручення у відносинах з фізичними та юридичними особами в межах повноважень, встановлених Адміністративною радою;
приймає й звільняє з посади працівників дирекції Фонду;
несе персональну відповідальність за діяльність Фонду та виконання покладених на нього завдань;
бере участь у засіданнях Адміністративної ради із правом дорадчого голосу;
виконує інші обов'язки відповідно до законодавства, цього Закону та обов'язки, делеговані йому Адміністративною радою.
 
-31- Терещук С.М.
Викласти статтю 60 закону у наступній редакції: «Стаття 60. Дирекція Гарантійного фонду
Повноваження, штат дирекції, кваліфікаційні вимоги до її працівників затверджується Адміністративною радою.
Дирекцію очолює директор Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - директор Фонду), який призначається та звільняється Адміністративною радою.
Директор Фонду:
керує поточною діяльністю Гарантійного фонду;
керує дирекцією Гарантійного фонду;
діє від імені Гарантійного фонду і представляє його інтереси без доручення у відносинах з фізичними та юридичними особами в межах повноважень, встановлених Адміністративною радою;
приймає й звільняє з посади працівників дирекції Гарантійного фонду;
несе персональну відповідальність за діяльність Гарантійного фонду та виконання покладених на Гарантійний фонд завдань;
бере участь у засіданнях Адміністративної ради із правом дорадчого голосу;
виконує інші обов'язки відповідно до законодавства, цього Закону та обов'язки, делеговані йому Адміністративною радою.»
 
Враховано   Стаття 60. Дирекція Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Повноваження, штат Дирекції, кваліфікаційні вимоги до її працівників затверджуються Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Дирекцію очолює директор Гарантійного фонду, який призначається на посаду та звільняється з посади Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Директор Гарантійного фонду:
керує поточною діяльністю Гарантійного фонду;
керує Дирекцією Гарантійного фонду;
діє від імені Гарантійного фонду і представляє його інтереси без доручення у відносинах з фізичними та юридичними особами в межах повноважень, встановлених Адміністративною радою Гарантійного фонду;
приймає на посади та звільняє з посад працівників Дирекції Гарантійного фонду;
несе персональну відповідальність за діяльність Гарантійного фонду та виконання покладених на нього завдань;
бере участь у засіданнях Адміністративної ради Гарантійного фонду з правом дорадчого голосу;
виконує інші обов'язки відповідно до законодавства, цього Закону та обов'язків, делегованих йому Адміністративною радою Гарантійного фонду.
 
53. Стаття 61. Порядок відшкодування вартості зерна Фондом у випадку неспроможності зернового складу
 
-32- Терещук С.М.
Статтю 61 виключити.
 
Враховано      
54. 1. Фонд відшкодовує володільцеві складського документу на зерно (далі - заявник) вартість зерна, переданого на зберігання, у випадку неспроможності зернового складу, у порядку та розмірі, встановленими відповідно до цього Закону.
 
      
55. 2. Щорічно Фонд затверджує ціни на зерно, відповідно до яких здійснюється відшкодування вартості зерна. Протягом року Фонд може, з урахуванням ринкової ціни, змінювати ціни на зерно. Інформація про ціни, відповідно до яких здійснюється відшкодування вартості зерна, в 3-денний строк з дня встановлення ціни розміщується на Інтернет-Сторінці Фонду й в офіційних засобах масової інформації Кабінету Міністрів України.
 
-33- Кармазін Ю.А.
у частині другій статті 62 після слів: «Щорічно Фонд затверджує ціни на зерно,» доповнити словами: «з урахування мінімальних закупівельних цін на зерно в поточному році, встановлених Кабінетом Міністрів України» і далі – за текстом.
 
Відхилено      
56. 3. Володілець складського документу на зерно для отримання від Фонду відшкодування вартості зерна зобов'язаний підписати всі договори й інші документи, пов'язані із цим зерном, у яких передбачається його право на уступку Фонду права вимоги за цими договорами та документами. При недотриманні такої вимоги Фонд має право у випадку неспроможності зернового складу відмовити такому власникові складського документу на зерно у відшкодуванні вартості зерна або зробити тільки часткове відшкодування.
 
      
57. Встановлення розміру фінансових втрат, що випливають із неспроможності зернового складу, здійснюється володільцем складського документу на зерно.
 
      
58. 4. До заяви про відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу, форма якої затверджується Адміністративною радою, додаються:
 
      
59. розрахунки про розмір втрат, належним чином засвідчені копії складського документа на зерно й договору складського зберігання зерна. Для ухвалення рішення про задоволення заяви представляються оригінали зазначених вище документів;
 
      
60. належним чином засвідчена копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи або належним чином засвідчена копія посвідчення особи для фізичної особи, що звернулися із заявою про відшкодування вартості зерна;
 
-34- Кармазін Ю.А.
У частині п’ятій статті 62 слова: «засвідчена копія посвідчення особи для фізичної особи» замінити словами: «засвідчена копія документу, що посвідчує особу».
 
Відхилено      
61. інші документи за визначенням Адміністративної ради.
 
      
62. 5. У випадку прийняття рішення Фондом про відшкодування вартості зерна заявник уступає право вимоги Фонду на складський документ на зерно, договори складського зберігання зерна, страхування, кредитування, застави, а також інші документи, пов'язані із цим зерном, у порядку, установленому Адміністративною радою.
 
-35- Кармазін Ю.А.
У частині шостій статті 62 слово «документи» замінити словом: зобов’язання» і далі – за текстом.
 
Відхилено      
63. У випадку якщо зерно, вартість якого відшкодовується відповідно до цього Закону, було віддано в заставу шляхом індосаменту заставного свідоцтва, заявник уступає Фонду й боргові зобов'язання, що випливають із договору про кредитування, виконання якого забезпечувалося зерном, у тій частині її суми, що була виплачена як відшкодування вартості зерна Фондом.
 
      
64. 6. Фонд розглядає заяву про відшкодування вартості зерна та затверджує рішення про її задоволення або відхилення протягом 15-ти днів від дня її подання.
 
      
65. Порядок розгляду заяви встановлюється Адміністративною радою Фонду
 
      
66. До розгляду заяви залучається зерновий склад і заявник. Рішення може бути прийнято Фондом без участі зернового складу у випадку його відмови взяти участь у розгляді заяви.
 
      
67. 7. Підставою для відмови в задоволенні заяви про відшкодування вартості зерна може бути:
 
      
68. здатність зернового складу повернути зерно у відповідності зі складським документом на зерно й договором про зберігання зерна;
 
      
69. незаконні навмисні дії заявника й зернового складу з метою одержання заявником необґрунтованого відшкодування вартості зерна, у тому числі й шляхом подання невірної інформації;
 
      
70. виконання зерновим складом своїх обов'язків під час розгляду Фондом заяви про відшкодування вартості зерна;
 
      
71. неспроможність зернового складу викликана непереборною силою;
 
      
72. наявність рішення суду про задоволення вимог володільця складського документу на зерно та стягнення заборгованості з зернового складу;
 
      
73. в інших випадках передбачених законодавством.
 
      
74. 8. Неспроможність зернового складу, його реорганізація, відкликання чи призупинення дії сертифіката на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки у зернового складу не можуть бути основою для відхилення заяви про відшкодування вартості зерна.
 
      
75. 9. Фонд відшкодовує вартість зерна протягом 10-ти днів від дня ухвалення рішення про відшкодування вартості зерна після виконання заявником умов, передбачених цим Законом.
 
      
76. У випадку якщо зерновий склад частково виконав свої зобов'язання, що випливають зі складського документа на зерно, Фонд відшкодовує вартість зерна тільки щодо частини зерна, що не була повернута в порядку, встановленому Адміністративною радою.
 
      
77. Відшкодування вартості зерна здійснюється в гривнях.
 
      
78. Фонд набуває право кредитора щодо зернового складу - учасника (тимчасового учасника) Фонду на всю суму, що підлягає відшкодуванню, з моменту виплати відповідного відшкодування вартості зерна володільцеві складського документа на зерно.
 
      
79. 10. Інші вимоги щодо порядку відшкодування вартості зерна Фондом, не встановлені цим Законом, встановлюються Адміністративною радою.
 
      
80. Стаття 62. Контроль за діяльністю Фонду
Контрольним органом Фонду є Ревізійна комісія Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно (далі - Ревізійна комісія), до складу якої входять 3 члени, вибраних строком на 3 роки Адміністративною радою із числа осіб, запропонованих учасниками Фонду. Члени Ревізійної комісії представляють різних учасників Фонду.
Порядок роботи Ревізійної комісії, оплати роботи її членів встановлюється Адміністративною радою.
Не можуть бути членами Ревізійної комісії члени Адміністративної ради, директор і члени дирекції Фонду.
Члени Ревізійної комісії:
контролюють виконання персоналом Фонду вимог цього Закону, інших актів законодавства та представляють Адміністративній раді відповідні звіти;
беруть участь у засіданнях Адміністративної ради без права голосу;
мають право вимагати внесення пропозицій до порядку денного засідання Адміністративної ради;
завіряють річні фінансові звіти - баланс, звіт про фінансові результати;
розробляти загальний звіт по річних фінансових звітах і представляти їхній Адміністративній раді.
Зовнішній контроль за діяльністю Фонду здійснюється відповідно до законодавства.
 
-36- Терещук С.М.
Викласти статтю 62 закону, змінивши її номер на 61, у наступній редакції: «Стаття 61. Контроль за діяльністю Гарантійного фонду
Органом, що контролює діяльність Гарантійного фонду є Ревізійна комісія, до складу якої входять 3 члени, вибраних строком на 3 роки Адміністративною радою із числа осіб, запропонованих учасниками Гарантійного фонду.
Порядок роботи Ревізійної комісії встановлюється Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Не можуть бути членами Ревізійної комісії члени Адміністративної ради, або Дирекції.
Ревізійна комісія:
контролює дотримання Гарантійним фондом, його органами управління вимог цього Закону, інших актів законодавства, про що складає та надає Адміністративній раді і Загальним зборам учасників відповідні звіти;
бере участь у роботі Загальних зборів учасників, а також на засіданнях Адміністративної ради без права голосу;
призначає позачергові засідання Адміністративної ради, а у разі неможливості їх провести - скликає позачергові Загальні збори учасників Гарантійного фонду;
вносить зміни до порядку денного засідання Адміністративної ради;
завіряє річні фінансові звіти - баланс, звіт про фінансові результати; розробляє загальний звіт по річних фінансових звітах і представляє їх Адміністративній раді.»
 
Враховано   Стаття 61. Контроль за діяльністю Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Органом, що контролює діяльність Гарантійного фонду, є Ревізійна комісія, до складу якої входять три члени, обрані строком на три роки Адміністративною радою Гарантійного фонду з числа осіб, запропонованих учасниками Гарантійного фонду.
Порядок роботи Ревізійної комісії встановлюється Адміністративною радою Гарантійного фонду.
Не можуть бути членами ревізійної комісії члени Дирекції та Адміністративної ради Гарантійного фонду.
До повноважень Ревізійної комісії належить:
контроль за дотриманням Гарантійним фондом, його органами управління вимог цього Закону, інших нормативно-правових актів, про що вона складає відповідні звіти та надає їх Адміністративній раді Гарантійного фонду та загальним зборам учасників Гарантійного фонду;
участь у роботі загальних зборів учасників Гарантійного фонду, а також у засіданнях Адміністративної ради Гарантійного фонду без права голосу;
призначення позачергових засідань Адміністративної ради Гарантійного фонду, а у разі неможливості їх проведення - скликання позачергових загальних зборів учасників Гарантійного фонду;
внесення змін до порядку денного засідання Адміністративної ради Гарантійного фонду;
затвердження річних фінансових звітів (баланс, звіт про фінансові результати) Гарантійного фонду;
розроблення загальних звітів за річними фінансовими звітами і представлення їх Адміністративній раді Гарантійного фонду.
 
81. Стаття 63. Ліквідація Фонду
Ліквідація Фонду здійснюється в установленому законом порядку.
Кошти Фонду, які залишилися після його ліквідації, перераховуються до Державного бюджету України.
 
-37- Терещук С.М.
Викласти статтю 63, змінивши її номер на 62, у наступній редакції: «Стаття 62. Припинення Гарантійного фонду
Гарантійний фонд припиняється за рішенням Загальних зборів учасників за погодженням із Кабінетом Міністрів України, а також за рішенням суду у випадках, встановлених законом.
Кошти та інше майно Гарантійного фонду, яке залишилося після розрахунків з його кредиторами, передається державі та зараховується в дохід Державного бюджету України.»
 
Враховано   Стаття 62. Припинення Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно
Гарантійний фонд припиняється за рішенням загальних зборів учасників Гарантійного фонду за погодженням з Кабінетом Міністрів України, а також за рішенням суду у випадках, встановлених законом.
Кошти та інше майно Гарантійного фонду, що залишилося після розрахунків з його кредиторами, передається державі та зараховується до доходу Державного бюджету України».
 
82. ІІ. Внести до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (2343-12) (Відомості Верховної Ради України, 1992, N 31, ст.440)такі зміни:
а) пункт 1) частини першої статті 31 доповнити підпунктом г) такого змісту:
"г) витрати Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, що пов'язані з набуттям ним прав кредитора щодо зернового складу, - у розмірі всієї суми відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу".
У зв'язку з цим підпункт г) вважати підпунктом д).
б) доповнити статтею 44-1 наступного змісту:
«Стаття 44-1. Особливості банкрутства зернового складу
1. При розгляді справи про банкрутство зернового складу учасником провадження у справі про банкрутство визнається Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.
2. Зерно, яке зберігається поклажедавцем на зерновому складі не включається до складу ліквідаційної маси у випадку неспроможності зернового складу. «.
 
-38- Терещук С.М.
Викласти розділ ІІ проекту в наступній редакції: «ІІУ Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1992, N 31, ст.440 з подальшими змінами) :
1) статтю 16 доповнити частиною 17 наступного змісту:
«17. При розгляді справи про банкрутство суб’єкта господарювання, який є учасником Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, до справи залучається Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно.»
2) доповнити статтю 42- частиною 10 такого змісту:
«10. Зерно, яке зберігається у зернового складу, включається до складу його майна лише після повного повернення поклажедавцям зерна за всіма складськими документами на зерно, виданими таким суб’єктом господарювання.»
3) пункт перший частини першої статті 45 доповнити абзацом дванадцятим наступного змісту:
"витрати Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, пов'язані з набуттям ним прав кредитора щодо зернового складу, - у розмірі всієї виплаченої ним суми відшкодування вартості зерна у разі неспроможності зернового складу";
 
Враховано   2. У Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції Закону України від 22 грудня 2011 року (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 32-33, ст. 413) :
1) статтю 16 доповнити частиною сімнадцятою такого змісту:
«17. При розгляді справи про банкрутство суб’єкта господарювання, який є учасником Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, до справи залучається Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно»;
2) статтю 42- доповнити частиною десятою такого змісту:
«10. Зерно, що зберігається на зерновому складі, включається до складу його майна лише після повного повернення зерна поклажодавцям за всіма складськими документами на зерно, виданими таким суб’єктом господарювання»;
3) пункт 1 частини першої статті 45 доповнити абзацом тринадцятим такого змісту:
"витрати Гарантійного фонду виконання зобов’язань за складськими документами на зерно, пов'язані з набуттям ним прав кредитора щодо зернового складу, - у розмірі всієї виплаченої ним суми відшкодування вартості зерна у разі неспроможності зернового складу".
 
83. ПРИКІНЦЕВІ та перехідні ПОЛОЖЕННЯ
 
   ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
84. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
2. Законодавчі акти України до приведення їх у відповідність із цим Законом діють у частині, що не суперечить йому.
 
-39- Терещук С.М.
Доповнити пункт 1 розділу «Прикінцеві та перехідні положення» після слів «за днем його опублікування» словами «за виключенням розділу ІІ цього Закону, який набирає чинності не раніше 18 січня 2013 року.
Пункти 3, 4, 5 «Прикінцевих положень» виключити».
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування, крім пункту 3 цього розділу, який набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
2. Нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
85. 3. Договори про участь у Фонді укладаються між Фондом та зерновими складами, які на момент набрання чинності цим Законом отримали сертифікат на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, протягом 10 днів з дня набрання чинності цього Закону.
 
-40- Кармазін Ю.А.
У розділі ІІ «Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту: у частині третій слова: «набрання чинності цього Закону» замінити словами: «отримання від Фонду повідомлення про його реєстрацію».
 
Відхилено      
86. 4. Фонд розпочинає здійснення своїх функцій щодо відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу в установлених відповідно до цього Закону розмірі та порядку після сплати початкового та регулярного зборів до Фонду не менш ніж 90% зернових складів - учасників Фонду, які на момент набрання чинності цим Законом отримали сертифікат на відповідність послуг із зберігання зерна та продуктів його переробки, але не пізніше 15 робочих днів з моменту набрання чинності цим Законом. Інформацію про початок здійснення своїх функцій щодо відшкодування вартості зерна у випадку неспроможності зернового складу Фонд розміщує на Інтернет-Сторінці Фонду й в офіційних засобах масової інформації Кабінету Міністрів України.
 
-41- Національний банк України
Пункт 5 Прикінцевих положень вилучити.
 
Враховано      
87. 5. Національному банку України у трьохмісячний термін з дня прийняття цього Закону делегувати до складу Адміністративної ради свого представника.
 
-42- Кармазін Ю.А.
частину п’яту «Прикінцевих положень» викласти у такій редакції: «Суб’єктам, які мають право представництва в Адміністративній раді Фонду, у трьохмісячний термін з дня прийняття цього Закону делегувати до складу Адміністративної ради свого представника.»
 
Відхилено      
88. 6. Кабінету Міністрів України:
 
   3. Кабінету Міністрів України:
 
89. протягом трьох місяців після набрання чинності цим Законом відповідно до своєї компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
   відповідно до своєї компетенції забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
90. протягом трьох місяців після набрання чинності цим Законом забезпечити реєстрацію Фонду та надання йому приміщення в м. Києві;
 
   забезпечити реєстрацію Гарантійного фонду та надання йому приміщення у місті Києві;
 
91. забезпечити протягом 30 днів від дня реєстрації Фонду проведення першого засідання Адміністративної ради Фонду;
 
   забезпечити протягом 30 днів з дня реєстрації Гарантійного фонду проведення першого засідання Адміністративної ради Гарантійного фонду;
 
92. до завершення формування фінансових ресурсів Фонду забезпечити діяльність Фонду за рахунок коштів центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики.

   до завершення формування фінансових ресурсів Гарантійного фонду забезпечити його діяльність за рахунок коштів центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну аграрну політику.