Кількість абзаців - 192 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт)
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції господарської діяльності з проведення робіт із землеустрою та землеоціночних робіт
 
2.

 
-1- Савченко І.В.
У тексті законопроекту слова «центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів» у всіх відмінках замінити словами «центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин» у відповідних відмінках; слова «центральний орган виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної політики в галузі земельних відносин» у всіх відмінках та слова «центральний орган виконавчої влади до повноважень якого належить здійснення нормативно-правового регулювання у сфері земельних відносин» у всіх відмінках та слова «центральний орган виконавчої влади до повноважень якого належить формування та забезпечення реалізації державної політики у галузі земельних відносин» у всіх відмінках замінити словами «центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин» у відповідних відмінках.
 
Враховано   Верховна Рада України постановляє:
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
3. І. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27; 2003 р., № 30, ст. 247; 2004 р., № 7, ст. 57; 2004 р., № 8, ст. 67; 2004 р., № 26, ст. 361; 2005 р., № 4, ст. 103; 2006 р., № 9, №10-11, ст. 96; 2006 р., № 21, ст. 170; 2007 р., № 7-8, ст. 66; 2007 р., № 33, ст. 440; 2008 р., № 5-6, № 7-8, ст. 78; 2008 р. № 27-28, ст. 253; 2008 р. № 48, ст. 358; 2009 р., № 19, ст. 257; 2009 р., № 29, ст. 396; 2009 р., № 44, ст. 656; 2010 р., № 1, ст. 2; 2010 р., № 5, ст. 40; 2010 р., № 5, ст. 41; 2010 р., № 5, ст. 44; 2010 р., № 40, ст. 524; 2011 р., № 30, ст. 275; 2011 р., № 32, ст. 318; 2011 р., № 34, ст. 15; 2011 р., № 37, ст. 376; 2011 р., № 55, ст. 13; 2011 р. № 55, ст. 15; 2011 р., № 60, стор. 104):
 
   І. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27:
 
4. 1) у абзаці другому частини сьомої статті 118 слова «особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт» замінити словами «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно закону»;
 
-2- Кармазін Ю.А.
У пункті 1 слова: «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно закону» замінити словами: «розробниками документації із землеустрою відповідно до закону».
 
Відхилено (поняття «розробник документації із землеустрою» та «виконавець робіт із землеустрою» не є тотожними і мають різне юридичне значення)  1) в абзаці другому частини сьомої статті 118 слова «особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт» замінити словами «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом»;
 
5. 2) у частині восьмій статті 128 слова «організаціями, які мають відповідну ліцензію на виконання цього виду робіт» замінити словами «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із експертної грошової оцінки земельних ділянок згідно закону»;
 
-3- Кармазін Ю.А.
У пункті 2) слова: «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із експертної грошової оцінки земельних ділянок згідно закону» замінити словами: «особами, які мають право на здійснення експертної грошової оцінки земельних ділянок відповідно до закону».
 
Відхилено (поняття «розробник документації із землеустрою» та «виконавець робіт із землеустрою» не є тотожними і мають різне юридичне значення)     
    -4- Савченко І.В.
Пункт 2) розділу І (зміни до Земельного кодексу України) виключити.
 
Враховано    
6. 3) у частині першій статті 185 слова «державними та іншими землевпорядними організаціями» замінити словами «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно закону».
 
-5- Кармазін Ю.А.
У пункті 3) слова: «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно закону» замінити словами: «особами, які здійснюють землеустрій, відповідно до закону у сфері землеустрою».
 
Відхилено (поняття «розробник документації із землеустрою» та «виконавець робіт із землеустрою» не є тотожними)  2) у частині першій статті 185 слова «державними та іншими землевпорядними організаціями» замінити словами «суб’єктами господарювання, що є виконавцями робіт із землеустрою згідно із законом».
 
7. ІІ. У Законі України «Про землеустрій» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282; 2009 р., № 29, ст. 396, № 47, ст. 719; 2010 р., № 5, ст. 40; 2011 р., № 34, ст. 343, № 37, ст. 376; 2012 р., № 8, ст. 61, № 21, ст. 193; Офіційний вісник України 2012 р., № 22, ст. 822, № 59, ст. 2364):
 
   5. У Законі України «Про землеустрій» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 36, ст. 282; 2009 р., № 29, ст. 396, № 47- 48, ст. 719; 2010 р., № 5, ст. 40; 2011 р., № 34, ст. 343, № 37, ст. 376; 2012 р., № 8, ст. 61, № 21, ст. 193; із змінами внесеними законами України №4444-VІ від 23 лютого 2012 року та №5003-VІ від 21 червня 2012 року:
 
8. 1) пункт «г» частини першої статті 14 викласти у редакції:
 
   1) пункт «г» частини першої статті 14 викласти у редакції:
 
9. «г) здійснення сертифікації інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів та оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, утворення Кваліфікаційної комісії та ведення Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів та сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки;
 
-6- Калетнік Г.М.
У розділі ІІ законопроекту:
1. Пункт 1) викласти у редакції:
«1) пункт «г» частини першої статті 14 викласти у редакції:
«г) здійснення сертифікації інженерів-землевпорядників, утворення Кваліфікаційної комісії та ведення Державного реєстру сертифікованих інженерів землевпорядників;».
 
Враховано частково   «г) здійснення сертифікації інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів, утворення Кваліфікаційної комісії та ведення Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, інженерів-геодезистів»;
 
    -7- Савченко І.В.
У розділі ІІ законопроекту (зміни до Закону України «Про землеустрій»):
у абзаці другому пункту 1) слова «та оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок», «та сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок» виключити;
 
Враховано    
10. 2) статтю 25 доповнити частиною шостою такого змісту:
 
-8- Кармазін Ю.А.
Пункт 2) викласти в такій редакції:
«2) статтю 25 доповнити частиною шостою та сьомою такого змісту:
«Документація із землеустрою створюється у паперовому і електронному вигляді.
Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника щодо документів у паперовому вигляді, та електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника згідно законодавства про використання електронного цифрового підпису щодо документів у електронному вигляді.»
 
Відхилено   2) статтю 25 доповнити частиною шостою такого змісту:
 
    -9- Калетнік Г.М.
Пункт 2) викласти у редакції:
«2) статтю 25 доповнити абзацами другим-п’ятим такого змісту:
«Документація із землеустрою створюється у паперовому і електронному вигляді. Документація із землеустрою (землевпорядна документація) є об'єктом, на який видаються документи дозвільного характеру відповідно до Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності». Документи дозвільного характеру не являються складовою частиною документації із землеустрою.
Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується:
у паперовому вигляді – підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника;
у електронному вигляді – електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника згідно законодавства про використання електронного цифрового підпису».
 
Враховано редакційно    
11. «Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, що відповідає за якість робіт із землеустрою.»;
 
   «Відповідність документації із землеустрою положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою засвідчується:
у паперовій формі – підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою;
в електронній формі – електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника, який відповідає за якість робіт із землеустрою, згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису»;
 
12. 3) частину другу статті 26 викласти у такій редакції:
 
-10- Калетнік Г.М.
Пункт 3) викласти у редакції:
«3) Частину другу статті 26 викласти у редакції:
«Розробниками документації із землеустрою є юридичні особи – суб’єкти господарювання та фізичні особи – суб’єкти підприємницької діяльності.
Виконавцями документації із землеустрою є фізичні особи, які отримали кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника в установленому цим законом порядку.»
 
Відхилено   3) частину другу статті 26 викласти в такій редакції:
 
13. «Розробниками документації із землеустрою є:
 
   «Розробниками документації із землеустрою є:
 
14. юридичні особи, що володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням та у складі яких працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників;
 
   юридичні особи, що володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та у складі яких працює не менше двох сертифікованих інженерів-землевпорядників;
 
15. фізичні особи - підприємці, що володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками.»;
 
   фізичні особи - підприємці, які володіють необхідним технічним і технологічним забезпеченням та є сертифікованими інженерами-землевпорядниками»;
 
16. 4) статтю 40 доповнити абзацом четвертим такого змісту:
 
-11- Калетнік Г.М.
Пункт 4) виключити
 
Відхилено   4) статтю 40 доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
17. «Вимоги до технічного та технологічного забезпечення виконавців робіт із землеустрою встановлюються центральним органом виконавчої влади до повноважень якого належить здійснення нормативно-правового регулювання у сфері земельних відносин.»;
 
   «Вимоги до технічного і технологічного забезпечення виконавців робіт із землеустрою встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин»;
 
18. 5) доповнити Закон статтею 61-1 «Державний нагляд у сфері землеустрою» такого змісту:
 
-12- Кармазін Ю.А.
У пункті 5):
- у всьому тексті пункту слово «призупинення» у всіх відмінках замінити словом «зупинення» у відповідному відмінку.
 
Враховано частково   5) доповнити статтею 61-1 такого змісту:
 
    -13- Калетнік Г.М.
Пункт 5) викласти у редакції:
«5) статтю 61 викласти у редакції:
«Стаття 61. Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників
Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників.
У Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників зазначається: прізвище, ім’я та по батькові особи, дата видачі та номер кваліфікаційного сертифікату, назва навчального закладу, на базі якого складався кваліфікаційний іспит та/або здійснювалося підвищення кваліфікації, дата та номер протоколу рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифікату, інформація про підвищення кваліфікації, інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного сертифікату, місце роботи, відомості про членство у саморегулівній організації у сфері землеустрою.
Інформація з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу на безоплатній основі.
Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість безоплатного анонімного перегляду, копіювання та роздрукування даних реєстру на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.»
 
Відхилено    
19. «Державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
 
   «Стаття 61-1. Державний нагляд у сфері землеустрою
Державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
 
20. Державний нагляд здійснюється за місцем провадження господарської діяльності виконавця робіт із землеустрою або його відокремлених підрозділів. Заходи державного нагляду можуть здійснюватися у приміщенні органу державного нагляду за згодою виконавця робіт із землеустрою.
 
-14- Кармазін Ю.А.
- у першому і другому реченні абзацу третього слова: «виконавця робіт із землеустрою» замінити словами: «особою, яка здійснює землеустрій».
 
Відхилено   Державний нагляд здійснюється за місцем провадження господарської діяльності виконавцем робіт із землеустрою або його відокремленими підрозділами. Заходи державного нагляду можуть здійснюватися у приміщенні органу державного нагляду за згодою виконавця робіт із землеустрою.
 
21. У разі наявності підстав для анулювання чи призупинення кваліфікаційного сертифікату виконавця робіт із землеустрою акт є обов’язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів про позбавлення (анулювання) чи призупинення кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника.
 
-15- Кармазін Ю.А.
- у абзаці четвертому слова: «кваліфікаційного сертифікату виконавця робіт із землеустрою» замінити на слова «кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника».
 
Відхилено   За наявності підстав для анулювання чи зупинення кваліфікаційного сертифіката виконавця робіт із землеустрою акт є обов’язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення (анулювання) чи зупинення кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника.
 
22. На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення чи призупинення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифікату центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів приймає рішення про позбавлення чи призупинення кваліфікаційного сертифікату та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
 
   На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення чи зупинення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про позбавлення чи зупинення кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
 
23. Рішення про позбавлення інженера-землевпорядника кваліфікаційного свідоцтва може бути оскаржено в судовому порядку.»;
 
   Рішення про позбавлення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку»;
 
24. 6) статтю 63 викласти у редакції:
 
-16- Калетнік Г.М.
статтю 63 викласти у редакції:
«Стаття 63. Саморегулювання у сфері землеустрою
В Україні можуть створюватися і діяти саморегулівні організації у сфері землеустрою.
Саморегулівними організаціями у сфері землеустрою є неприбуткові добровільні об’єднання, що об’єднують сертифікованих інженерів-землевпорядників, які отримали статус відповідно до вимог цього Закону та здійснюють повноваження з громадського регулювання землеустрою.
Саморегулівні організації у сфері землеустрою є юридичними особами, які діють на засадах самоврядування і діяльність яких не має на меті отримання прибутку.
Неприбуткові добровільні об’єднання, що претендують на визнання їх статусу саморегулівної організації у сфері землеустрою, повинні відповідати таким критеріям:
кількісний склад повинен налічувати не менше 250 сертифікованих інженерів-землевпорядників;
не менше 90 відсотків членів її загального кількісного складу повинні бути сертифікованими інженерами-землевпорядниками;
Порядок визнання статусу саморегулівної організації у сфері землеустрою центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Саморегулівні організації у сфері землеустрою здійснюють такі повноваження з громадського регулювання землеустрою:
визначення правил і стандартів підприємницької та професійної діяльності, обов'язкових для виконання всіма членами таких організацій, а також передбачення механізму відшкодування збитків, завданих споживачам унаслідок надання членами саморегулівної організації товарів, виконання робіт (послуг) неналежної якості.
участь у розробленні нормативно-правових актів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;
контроль за виконанням положень нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, забезпеченням належної якості документації із землеустрою, яка складається сертифікованими інженерами-землевпорядниками – її членами;
участь у професійній підготовці землевпорядників;
участь у складі Кваліфікаційної комісії;
проведення незалежної експертизи документації із землеустрою;
захист своїх членів у питаннях судового та досудового вирішення спорів, пов’язаних із проведенням землеустрою, відповідно до законодавства;
сприяння розвитку конкуренції у сфері землеустрою;
підвищення професійного рівня членів саморегулівної організації шляхом внутрішньої сертифікації за процедурою, встановленою саморегулівною організацією;
сприяння розвитку інформаційних технологій в землеустрої, широкому інформуванню суспільства про особливості організації раціонального використання та охорони земель, формування сталого землекористування;
встановлення інших вимог щодо сумлінного виконання своїми членами робіт із землеустрою, забезпечення виконання ними вимог цього Закону, нормативно-технічних документів у сфері землеустрою.
Саморегулівні організації у сфері землеустрою беруть участь у здійсненні державної регуляторної політики відповідно до Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».».
 
Враховано частково   6) статті 63 і 66 викласти в такій редакції:
 
25. «Стаття 63. Саморегулювання у сфері землеустрою
 
   «Стаття 63. Саморегулювання у сфері землеустрою
 
26. Саморегулівними організаціями у сфері землеустрою є громадські організації, що об’єднують фізичних осіб, які визнані сертифікованими інженерами-землевпорядниками в порядку, встановленому цим Законом, отримали свій статус відповідно до вимог цього Закону та здійснюють повноваження з громадського регулювання землеустрою.
 
-17- Кармазін Ю.А.
У абзаці третьому пункту 6) слова: «фізичних осіб, які визнані сертифікованими інженерами-землевпорядниками» замінити словами: «сертифікованих інженерів-землевпорядників».
 
Відхилено   Саморегулівними організаціями у сфері землеустрою є громадські організації, які об’єднують фізичних осіб, визнаних сертифікованими інженерами-землевпорядниками в порядку, встановленому цим Законом, отримали свій статус відповідно до вимог цього Закону та здійснюють повноваження з громадського регулювання землеустрою.
 
27. Утворення та порядок діяльності саморегулівних організацій у сфері землеустрою регулюються законодавством про об’єднання громадян з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
 
   Утворення та порядок діяльності саморегулівних організацій у сфері землеустрою регулюється відповідно до Закону про об’єднання громадян.
 
28. Саморегулівні організації у сфері землеустрою є юридичними особами, які діють на засадах самоврядування і діяльність яких не має на меті отримання прибутку.
 
   Саморегулівні організації у сфері землеустрою є юридичними особами, які діють на засадах самоврядування і діяльність яких не має на меті отримання прибутку.
 
29. Громадські організації фізичних осіб, які визнані сертифікованими інженерами-землевпорядниками відповідно до цього Закону, що претендують на визнання їх статусу саморегулівної організації у сфері землеустрою, повинні відповідати таким критеріям:
 
-18- Кармазін Ю.А.
У абзаці шостому пункту 6) слова: «фізичних осіб, які визнані сертифікованими інженерами-землевпорядниками» замінити словами: «сертифікованих інженерів-землевпорядників».
 
Відхилено   Громадська організація фізичних осіб, визнаних сертифікованими інженерами-землевпорядниками відповідно до цього Закону, що претендує на визнання їїстатусу саморегулівної організації у сфері землеустрою, повинна відповідати таким критеріям:
 
30. кількісний склад повинен налічувати не менше 250 сертифікованих інженерів-землевпорядників;
 
   її кількісний склад повинен налічувати не менше 250 сертифікованих інженерів-землевпорядників;
 
31. не менше 90 відсотків членів її загального кількісного складу повинні бути сертифікованими інженерами-землевпорядниками;
 
   не менше 90 відсотків членів її загального кількісного складу повинні бути сертифікованими інженерами-землевпорядниками;
 
32. наявність встановленої процедури внутрішньої сертифікації своїх членів з метою контролю за якістю робіт із землеустрою, яка проводиться ними.
 
   наявність встановленої процедури внутрішньої сертифікації своїх членів з метою контролю за якістю проведених ними робіт із землеустрою.
 
33. Порядок визнання статусу саморегулівної організації у сфері землеустрою центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
   Порядок визнання статусу саморегулівної організації у сфері землеустрою центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, встановлюється Кабінетом Міністрів України.
 
34. Саморегулівні організації у сфері землеустрою здійснюють такі повноваження з громадського регулювання землеустрою:
 
   Саморегулівні організації у сфері землеустрою здійснюють такі повноваження з громадського регулювання землеустрою:
визначення правил і стандартів підприємницької та професійної діяльності, обов'язкових для виконання всіма членами таких організацій, а також передбачення механізму відшкодування збитків, завданих споживачам унаслідок надання членами саморегулівної організації товарів, виконання робіт (послуг) неналежної якості;
 
35. контроль за виконанням положень нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, забезпеченням належної якості документації із землеустрою, яка складається сертифікованими інженерами-землевпорядниками - її членами;
 
   контроль за виконанням положень нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою, забезпеченням належної якості документації із землеустрою, яка складається сертифікованими інженерами-землевпорядниками - її членами;
 
36. участь у розробленні нормативно-правових актів з проведення землеустрою;
 
   участь у розробленні нормативно-правових актів з проведення землеустрою;
 
37. участь у професійній підготовці та сертифікації інженерів-землевпорядників;
 
   участь у професійній підготовці та сертифікації інженерів-землевпорядників;
 
38. участь у складі Кваліфікаційної комісії;
 
   участь у складі Кваліфікаційної комісії;
 
39. захист своїх членів у питаннях судового та досудового вирішення спорів, пов’язаних із проведенням землеустрою, відповідно до законодавства;
 
   захист своїх членів у питаннях судового та досудового вирішення спорів, пов’язаних із проведенням землеустрою, відповідно до закону;
 
40. сприяння розвитку конкуренції у сфері землеустрою;
 
   сприяння розвитку конкуренції у сфері землеустрою;
 
41. підвищення професійного рівня членів саморегулівної організації шляхом внутрішньої сертифікації за процедурою, встановленою саморегулівною організацією;
 
   підвищення професійного рівня членів саморегулівної організації шляхом внутрішньої сертифікації за процедурою, встановленою саморегулівною організацією;
 
42. сприяння розвитку інформаційних технологій в землеустрої, широкому інформуванню суспільства про особливості організації раціонального використання та охорони земель, формування сталого землекористування;
 
   сприяння розвитку інформаційних технологій у сфері землеустрою, широкому інформуванню суспільства про особливості організації раціонального використання та охорони земель, формування сталого землекористування»;
 
43. встановлення інших вимог щодо сумлінного виконання своїми членами робіт із землеустрою, забезпечення виконання ними вимог цього Закону, нормативно-технічних документів у сфері землеустрою.
 
-19- Бевзенко В.Ф.
Статтю 63 Закону України «Про землеустрій» доповнити частиною такого змісту:
«Кожна саморегулівна організація у сфері землеустрою має право на делегування одного свого представника до складу Кваліфікаційної комісії. Відмова центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів у включенні такого представника до складу Комісії забороняється.»
 
Відхилено   встановлення інших вимог щодо сумлінного виконання своїми членами робіт із землеустрою, забезпечення виконання ними вимог цього Закону, нормативно-технічних документів у сфері землеустрою.
 
44. 7) статтю 66 викласти у редакції:
 
-20- Калетнік Г.М.
«7) статтю 66 викласти у редакції:
«Стаття 66. Професійна атестація землевпорядників
Професійними землевпорядниками можуть бути фізичні особи, які пройшли професійну атестацію відповідно до вимог цієї статті.
Професійна атестація полягає у складанні особою кваліфікаційного іспиту та отримання кваліфікаційного сертифікату професійного землевпорядника.
До професійної атестації землевпорядників допускаються особи, які здобули повну вищу землевпорядну освіту та отримали кваліфікацію інженера-землевпорядника.
Професійним землевпорядником не може бути особа, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
Кваліфікаційний іспит складається особами перед Кваліфікаційною комісією на базі факультетів землевпорядного профілю у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації, які уклали договір про співробітництво з центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.
Кваліфікаційний іспит є процедурою, під час проведення якої підтверджується професійна компетентність, рівень кваліфікації і знань особи в сфері землеустрою та включає перевірку теоретичної підготовки та практичних навичок щодо складання документації із землеустрою та оцінки земель.
До складу Кваліфікаційної комісії включаються висококваліфіковані інженери землевпорядники, що здобули повну вищу землевпорядну освіту, які представляють центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів та саморегулівні організації у сфері землеустрою.
Не менше половини членів Кваліфікаційної комісії делегуються саморегулівними організаціями у сфері землеустрою. Голова, заступники та секретар Кваліфікаційної комісії обираються із членів на установчому засіданні. Головою Кваліфікаційної комісії є представник саморегулівної організації у сфері землеустрою.
За результатами складання кваліфікаційного іспиту особі видається кваліфікаційний сертифікат сертифікованого інженера-землевпорядника. Кваліфікаційний сертифікат сертифікованого інженера-землевпорядника підписується керівником центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів та керівником навчального закладу. Кваліфікаційний сертифікат сертифікованого інженера-землевпорядника є безстроковим.
Особи, які не склали кваліфікаційний іспит, допускаються до його повторного складання не раніше ніж через два місяці.
Форма кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника, порядок його видачі та анулювання, порядок роботи Кваліфікаційної комісії, порядок внесення плати за проведення професійної атестації та її розміри затверджуються центральним органом виконавчої влади, до повноважень якого належить здійснення нормативно-правового регулювання у сфері земельних відносин.
Відомості про особу, що пройшла професійну атестацію включаються до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників за поданням Кваліфікаційної комісії.
Сертифіковані інженери-землевпорядники мають особисту печатку та несуть відповідальність за неналежне виконання робіт (послуг), право виконання яких визначено кваліфікаційним сертифікатом, та порушення вимог законодавства у сфері землеустрою, відповідних норм, стандартів і правил.
Сертифіковані інженери-землевпорядники зобов’язані не рідше одного разу на три роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації. За результатами проходження підвищення кваліфікації сертифікованим-інженерам землевпорядникам видається свідоцтво.
Видача кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника, свідоцтва про підвищення кваліфікації сертифікованого інженера-землевпорядника, дублікатів документів здійснюється навчальним закладом, на базі якого здійснюється професійна атестація або підвищення кваліфікації сертифікованого інженера-землевпорядника.
Кваліфікаційний сертифікат сертифікованого інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів:
а) за заявою професійного землевпорядника;
б) набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи визнання її недієздатною, безвісно відсутньою;
в) за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту грубого порушення професійним землевпорядником законодавства у сфері землеустрою, відповідно до статті 68 цього Закону;
г) на підставі свідоцтва про смерть.»
 
Відхилено      
45. «Стаття 66. Професійна підготовка та кадрове забезпечення у сфері землеустрою
 
   «Стаття 66. Професійна підготовка та кадрове забезпечення у сфері землеустрою
 
46. Професійною діяльністю у сфері землеустрою можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту, отримали кваліфікацію інженера-землевпорядника, мають стаж роботи за спеціальністю не менше одного року, склали кваліфікаційний іспит та одержали сертифікат відповідно до вимог цієї статті.
 
   Професійною діяльністю у сфері землеустрою можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту, отримали кваліфікацію інженера-землевпорядника, мають стаж роботи за спеціальністю не менше одного року, склали кваліфікаційний іспит та одержали сертифікат відповідно до вимог цієї статті.
 
47. Сертифікованим інженером-землевпорядником не може бути особа, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
 
   Сертифікованим інженером-землевпорядником не може бути особа, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
 
48. Інженер-землевпорядник, що не є сертифікованим інженером-землевпорядником, може брати участь у складанні документації із землеустрою та технічної документації із оцінки земель як стажер.
 
   Інженер-землевпорядник, що не є сертифікованим інженером-землевпорядником, може брати участь у складанні документації із землеустрою та технічної документації з оцінки земель як стажер.
 
49. Підготовка інженерів-землевпорядників здійснюється на факультетах землевпорядного профілю у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації.
 
   Підготовка інженерів-землевпорядників здійснюється на факультетах землевпорядного профілю у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації.
 
50. Складання інженерами-землевпорядниками кваліфікаційного іспиту Кваліфікаційній комісії та підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників здійснюється на базі факультетів землевпорядного профілю у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації, які уклали договір з центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Кваліфікаційний іспит є процедурою, під час проведення якої підтверджується професійна компетентність інженера-землевпорядника, рівень кваліфікації і знань як виконавця робіт із землеустрою.
 
   Складання інженерами-землевпорядниками кваліфікаційного іспиту Кваліфікаційній комісії та підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників здійснюється на базі факультетів землевпорядного профілю у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації, які уклали договір з центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Кваліфікаційний іспит є процедурою, під час проведення якої підтверджується професійна компетентність інженера-землевпорядника, його рівень кваліфікації і знань як виконавця робіт із землеустрою.
 
51. Вимоги до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників установлюються Кваліфікаційною комісією, до складу якої включаються висококваліфіковані інженери-землевпорядники, що є представниками центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, представники навчальних закладів та саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Кваліфікаційна комісія здійснює контроль за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-землевпорядників. Забезпечується паритетність участі у кваліфікаційній комісії представників центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, навчальних закладів та представників саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Чисельний склад Кваліфікаційної комісії складає двадцять одну особу.
 
-21- Савченко І.В.
у пункті 7):
абзац восьмий викласти в такій редакції:
«Вимоги до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників установлюються Кваліфікаційною комісією, склад якої затверджується наказом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. До складу Кваліфікаційної комісії включаються 10 осіб висококваліфікованих фахівців, які є представниками центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, 5 осіб представників навчальних закладів, 5 осіб представників саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Строк повноважень членів Кваліфікаційної комісії складає 7 років. Члени Кваліфікаційної комісії обирають зі свого складу голову і секретаря. Засідання Кваліфікаційної комісії є правомочним у разі присутності на ньому більш як половини її членів. Рішення Кваліфікаційної комісії вважається прийнятим простою більшістю голосів присутніх на її засіданні. У разі рівного розподілу голосів, голос голови Кваліфікаційної комісії є вирішальним. Член Кваліфікаційної комісії може бути виключений з її складу за його власним бажанням, у разі його смерті, набрання законної сили рішення суду про позбавлення (обмеження) волі або призначення іншого покарання, яке унеможливлює членство у Кваліфікаційній комісії, визнання особи обмежено дієздатною або недієздатною, втрати особою громадянства України. Кваліфікаційна комісія здійснює контроль за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-землевпорядників. Рішення Кваліфікаційної комісії можуть бути оскаржені до суду.».
 
Враховано   Вимоги до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-землевпорядників установлюються Кваліфікаційною комісією, склад якої затверджується наказом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. До складу Кваліфікаційної комісії включаються 10 осіб з числа висококваліфікованих фахівців, які є представниками центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, 5 осіб з числа представників навчальних закладів, 5 осіб з числа представників саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Строк повноважень членів Кваліфікаційної комісії становить 7 років. Члени Кваліфікаційної комісії обирають зі свого складу голову і секретаря. Засідання Кваліфікаційної комісії є правомочним у разі присутності на ньому більш як половини її членів. Рішення Кваліфікаційної комісії вважається прийнятим простою більшістю голосів присутніх на її засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос голови Кваліфікаційної комісії є вирішальним. Член Кваліфікаційної комісії може бути виключений з її складу за власним бажанням, у разі його смерті, набрання законної сили рішенням суду про позбавлення (обмеження) волі або призначення іншого покарання, яке унеможливлює членство у Кваліфікаційній комісії, визнання особи обмежено дієздатною або недієздатною, втрати особою громадянства України. Кваліфікаційна комісія здійснює контроль за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-землевпорядників. Рішення Кваліфікаційної комісії можуть бути оскаржені до суду.
 
52. Інженер-землевпорядник, що зацікавлений у складанні кваліфікаційного іспиту подає Кваліфікаційній комісії:
 
   Інженер-землевпорядник, зацікавлений у складанні кваліфікаційного іспиту, подає до Кваліфікаційної комісії:
 
53. заяву встановленого зразка;
 
   заяву встановленого зразка;
 
54. копію документу про вищу землевпорядну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра;
 
   копію документу про вищу землевпорядну освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра;
 
55. документ, що підтверджує стаж роботи;
 
-22- Савченко І.В.
пункт 7) доповнити новим абзацом тринадцятим такого змісту:
«рекомендації керівника стажування»;
в зв’язку з цим, абзаци тринадцятий - двадцять восьмий вважати відповідно абзацами чотирнадцятим – двадцять дев’ятим;
 
Враховано   документ, що підтверджує стаж роботи;
рекомендації керівника стажування;
 
56. перелік документації із землеустрою та/або оцінки земель, у складанні якої інженер-землевпорядник брав участь;
 
   перелік документації із землеустрою та/або оцінки земель, у складанні якої інженер-землевпорядник брав участь;
 
57. копії двох схем та/або проектів землеустрою та/або технічних документацій з оцінки земель, у складанні яких інженер-землевпорядник брав участь.
 
   копії двох схем та/або проектів землеустрою та/або технічних документацій з оцінки земель, у складанні яких інженер-землевпорядник брав участь.
 
58. Кваліфікаційний іспит включає перевірку теоретичної підготовки та практичних навичок щодо складання документації із землеустрою та оцінки земель.
 
   Кваліфікаційний іспит включає перевірку теоретичної підготовки та практичних навичок щодо складання документації із землеустрою та оцінки земель.
 
59. Інженеру-землевпоряднику, що склав кваліфікаційний іспит, видається кваліфікаційний сертифікат паперовому або електронному вигляді, що підтверджує відповідність інженера-землевпорядника кваліфікаційним характеристикам професії та його спроможність самостійно складати окремі види документації із землеустрою та документації з оцінки земель, виконувати топографо-геодезичні і картографічні роботи, проводити інвентаризацію земель, перевіряти якість ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень земель при здійсненні землеустрою.
 
-23- Кармазін Ю.А.
У абзаці шістнадцятому пункту 7) виключити слова «або електронному» і далі – за текстом.
 
Відхилено   Інженеру-землевпоряднику, який склав кваліфікаційний іспит, видається кваліфікаційний сертифікат у паперовій або електронній формі, що підтверджує відповідність інженера-землевпорядника кваліфікаційним характеристикам професії та його спроможність самостійно складати окремі види документації із землеустрою та документації з оцінки земель, виконувати топографо-геодезичні і картографічні роботи, проводити інвентаризацію земель, перевіряти якість ґрунтових, геоботанічних та інших обстежень земель при здійсненні землеустрою.
 
60. Інженери-землевпорядники, які були позбавлені кваліфікаційного сертифікату внаслідок порушення законодавства у сфері землеустрою, відповідно до статті 68 цього Закону, допускаються до складання кваліфікаційного іспиту після прийняття рішення про позбавлення кваліфікаційного сертифікату та за умови успішного підвищення кваліфікації.
 
   Інженери-землевпорядники,позбавлені
кваліфікаційного сертифіката внаслідок порушення законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону, допускаються до складання кваліфікаційного іспиту після прийняття рішення про позбавлення кваліфікаційного сертифіката та за умови успішного підвищення кваліфікації.
 
61. Сертифікований інженер-землевпорядник має особисту печатку, на якій зазначається його прізвище, ім’я та по-батькові та ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів.
 
   Сертифікований інженер-землевпорядник має особисту печатку, на якій зазначаються його прізвище, ім’я, по батькові та ідентифікаційний номер у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та інших обов’язкових платежів.
 
62. Особи, які не склали кваліфікаційний іспит Кваліфікаційній комісії, допускаються до його повторного складення не раніше ніж через два місяці.
 
   Особи, які не склали кваліфікаційного іспиту Кваліфікаційній комісії, допускаються до його повторного складання не раніше ніж через два місяці.
 
63. Сертифіковані інженери-землевпорядники зобов’язані не рідше одного разу на чотири роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації.
 
   Сертифіковані інженери-землевпорядники зобов’язані не рідше одного разу на чотири роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації.
 
64. Видача кваліфікаційного сертифіката (в паперовому чи електронному вигляді) інженерам-землевпорядникам, що склали кваліфікаційний іспит, видача свідоцтва про підвищення кваліфікації, видача дублікатів здійснюється навчальним закладом, на базі якого здійснюється складання кваліфікаційного іспиту або підвищення кваліфікації на підставі рішення Кваліфікаційної комісії.
 
   Видача кваліфікаційного сертифіката (у паперовій чи електронній формі) інженерам-землевпорядникам, які склали кваліфікаційний іспит, видача свідоцтва про підвищення кваліфікації, видача їх дублікатів здійснюється навчальним закладом, на базі якого складається кваліфікаційний іспит або підвищується кваліфікація за рішенням Кваліфікаційної комісії.
 
65. Строк дії кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника необмежений у часі. Невиконання вимоги, зазначеної в абзаці дев’ятому цієї статті, є підставою для зупинення дії сертифікату на період до одержання свідоцтва про підвищення кваліфікації.
 
-24- Савченко І.В.
у абзаці двадцять третьому пункту 7) слова «абзаці дев’ятому» замінити словами «абзаці дев`ятнадцятому»;
 
Враховано   Строк дії кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника не обмежений у часі. Невиконання вимоги, зазначеної в абзаці дев’ятнадцятому цієї статті, є підставою для зупинення дії сертифіката на період до одержання свідоцтва про підвищення кваліфікації.
 
66. Кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів:
 
   Кваліфікаційний сертифікат інженера-землевпорядника анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин:
 
67. а) за добровільним зверненням цього інженера-землевпорядника;
 
   а) за добровільним зверненням цього інженера-землевпорядника;
 
68. б) у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою;
 
   б) у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (інженера- землевпорядника), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою;
 
69. в) за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою, відповідно до статті 68 цього Закону;
 
   в) за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-землевпорядником законодавства у сфері землеустрою відповідно до статті 68 цього Закону;
 
70. г) на підставі свідоцтва про смерть.
 
   г) на підставі свідоцтва про смерть.
 
71. Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника встановлюється центральним органом виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної політики у галузі земельних відносин.
 
   Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин.
 
72. 8) доповнити Закон статтею 66-1 такого змісту:
 
-25- Калетнік Г.М.
Пункт 8) виключити.
 
Відхилено   7) доповнити Закон статтею 66-1такого змісту:
 
73. «Стаття 66-1. Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників
 
   «Стаття 66-1. Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників
 
74. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників, які отримали кваліфікаційний сертифікат.
 
   Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників, які отримали кваліфікаційний сертифікат.
 
75. У Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників зазначається така інформація про інженера-землевпорядника:
 
   У Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників зазначається така інформація про інженера-землевпорядника:
 
76. 1) прізвище, ім’я та по батькові інженера-землевпорядника,
 
   1) прізвище, ім’я та по батькові;
 
77. 2) дата видачі та номер кваліфікаційного сертифікату,
 
   2) дата видачі та номер кваліфікаційного сертифіката;
 
78. 3) назва навчального закладу, на базі якого складався кваліфікаційний іспит та який здійснював підвищення кваліфікації інженера-землевпорядника,
 
   3) назва навчального закладу, на базі якого складався кваліфікаційний іспит та який здійснював підвищення кваліфікації інженера-землевпорядника;
 
79. 4) дата та номер протоколу рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифікату,
 
   4) дата та номер протоколу рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифіката;
 
80. 5) види робіт із землеустрою, що зазначені в кваліфікаційному свідоцтві,
 
   5) види робіт із землеустрою, зазначені в кваліфікаційному свідоцтві;
 
81. 6) інформація про підвищення кваліфікації за зазначеними видами робіт,
 
   6) інформація про підвищення кваліфікації за зазначеними видами робіт;
 
82. 7) інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного сертифікату,
 
   7) інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного сертифіката;
 
83. 8) місце роботи інженера-землевпорядника,
 
   8) місце роботи інженера-землевпорядника;
 
84. 9) відомості про членство у саморегулівній організації у сфері землеустрою.
 
   9) відомості про членство у саморегулівній організації у сфері землеустрою.
 
85. Інформація з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу на безоплатній основі.
 
   Інформація з Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу на безоплатній основі.
 
86. Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість безоплатного анонімного перегляду, копіювання та роздрукування реєстру на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.
 
   Державний реєстр сертифікованих інженерів-землевпорядників оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість безоплатного анонімного перегляду, копіювання та роздрукування реєстру на основі поширених веб-оглядачів та редакторів без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.
 
87. Інженери-землевпорядники несуть відповідальність за достовірність інформації, яка подається до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, у порядку, встановленому цим Законом.»;
 
   Інженери-землевпорядники несуть відповідальність за достовірність інформації, яка подається до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників, у порядку, встановленому цим Законом»;
 
88. 9) статтю 68 викласти у такій редакції:
 
-26- Калетнік Г.М.
«9) статтю 68 викласти у редакції:
«Стаття 68. Відповідальність за порушення законодавства у сфері землеустрою
Особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.
Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифікату (його анулювання) з таких підстав:
грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;
рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником;
наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини;
з’ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифікату.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифікату центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
Рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифікату може бути оскаржено в судовому порядку.
Рішення про видачу кваліфікаційного сертифікату інженеру-землевпоряднику, який був позбавлений його на підставі цього Закону, приймається Кваліфікаційною комісією в порядку, передбаченому для видачі кваліфікаційного сертифікату.
Рішення про зупинення дії кваліфікаційного сертифікату сертифікованого інженера-землевпорядника приймається центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів у разі:
невиконання вимог абзацу п'ятнадцятого статті 66 цього Закону;
зазначення завідомо неправдивих даних, що призвело до викривлення інформації в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників.
Дія кваліфікаційного сертифікату поновлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів в тижневий строк після усунення особою наявних зауважень.
Складання документації із землеустрою особою, яка не отримала кваліфікаційного сертифікату, яку позбавлено кваліфікаційного сертифікату або дія кваліфікаційного сертифікату якої зупинена, забороняється. Документація із землеустрою та технічна документація з оцінки земель, яка була підписана такою особою, є недійсною.
Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері землеустрою, до відповідальності, передбаченої законами України, не звільняє їх від обов’язку відшкодувати шкоду, заподіяну в результаті порушення цього законодавства.».
 
Враховано редакційно   8) статтю 68 викласти в такій редакції:
«Стаття 68. Відповідальність за порушення законодавства у сфері землеустрою
Особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.
Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката (його анулювання) з таких підстав:
грубе порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;
рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником;
наявність у сертифікованого інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини;
з’ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифіката.
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин приймає відповідне рішення та повідомляє його письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
Рішення про позбавлення сертифікованого інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку.
Рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката інженеру-землевпоряднику, який був позбавлений його на підставі цього Закону, приймається Кваліфікаційною комісією в порядку, передбаченому для видачі кваліфікаційного сертифіката.
Рішення про зупинення дії кваліфікаційного сертифікату сертифікованого інженера-землевпорядника приймається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у разі:
невиконання вимог абзацу девятнадцятого статті 66 цього Закону;
зазначення завідомо неправдивих даних, що призвело до викривлення інформації в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників.
Дія кваліфікаційного сертифіката поновлюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, у тижневий строк після усунення особою наявних зауважень.
Складання документації із землеустрою особою, яка не отримала кваліфікаційного сертифіката, яку позбавлено кваліфікаційного сертифіката або дія кваліфікаційного сертифіката якої зупинена, забороняється. Документація із землеустрою та технічна документація з оцінки земель, яка була підписана такою особою, є недійсною.
Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері землеустрою, до відповідальності, передбаченої законами України, не звільняє їх від обов’язку відшкодувати шкоду, заподіяну в результаті порушення цього законодавства».
 
    -27- Бевзенко В.Ф.
Статтю 68 Закону України «Про землеустрій» доповнити частиною такого змісту:
«У разі виконання робіт із землеустрою юридичною особою, професійний землевпорядник, що виконав роботи у її складі, несе солідарну відповідальність за виконання робіт належної якості, їх відповідність положенням нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою.».
 
Відхилено    
89. «Стаття 68. Відповідальність за порушення законодавства у сфері землеустрою
 
      
90. Особи, винні в порушенні законодавства у сфері землеустрою, несуть відповідальність згідно із законом.
 
      
91. Кваліфікаційна комісія за результатами розгляду письмових звернень заінтересованих осіб, замовників документації із землеустрою, органів державної влади та місцевого самоврядування, саморегулівних організацій у сфері землеустрою робить подання центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів про позбавлення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифікату (його анулювання) з таких підстав:
 
      
92. порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;
 
-28- Кармазін Ю.А.
Абзац п’ятий пункту 9) викласти в такій редакції:
«систематичне (більше двох разів) порушення сертифікованим інженером-землевпорядником вимог положень нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил у сфері землеустрою;».
 
Відхилено      
93. рішення суду за фактами неякісного проведення землеустрою сертифікованим інженером-землевпорядником;
 
      
94. наявність у інженера-землевпорядника непогашеної судимості за корисливі злочини;
 
      
95. з’ясування факту неправомірної видачі кваліфікаційного сертифікату.
 
      
96. На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифікату центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів приймає рішення про позбавлення кваліфікаційного сертифікату та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії.
 
      
97. Рішення про позбавлення інженера-землевпорядника кваліфікаційного свідоцтва може бути оскаржено в судовому порядку.
 
      
98. Рішення про видачу кваліфікаційного сертифікату інженеру-землевпоряднику, який був позбавлений його на підставі цього Закону, приймається Кваліфікаційною комісією не раніше ніж через три роки від дати позбавлення в порядку, передбаченому для видачі кваліфікаційного сертифікату.
 
      
99. Рішення про зупинення дії кваліфікаційного сертифікату інженера-землевпорядника приймається центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів у разі:
 
      
100. невиконання інженером-землевпорядником вимог абзацу одинадцятого статті 66 цього Закону;
 
-29- Савченко І.В.
в абзаці тринадцятому пункту 9) слово "одинадцятого" замінити словом "дев’ятнадцятого";
 
Враховано      
101. зазначення інженером-землевпорядником завідомо неправдивих даних, що призвело до викривлення інформації в Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників.
 
      
102. Дія кваліфікаційного сертифікату поновлюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів в тижневий строк після усунення інженером-землевпорядником наявних зауважень.
 
      
103. Складання документації із землеустрою особою, яка не отримала кваліфікаційного сертифікату, яку позбавлено кваліфікаційного сертифікату або дія кваліфікаційного сертифікату якої зупинена, забороняється. Документація із землеустрою та технічна документація з оцінки земель, яка була підписана такою особою, є недійсною.
 
      
104. Притягнення осіб, винних у порушенні законодавства у сфері землеустрою, до відповідальності, передбаченої законами України, не звільняє їх від обов’язку відшкодувати шкоду, заподіяну в результаті порушення цього законодавства.».
 
      
105. ІІІ. У Законі України «Про оцінку земель» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 15, ст. 229, № 38, ст. 471; 2009 р., № 26, ст. 324; 2010 р., № 1, ст. 2, № 5, ст. 40; Офіційний вісник України 2012 р., № 49, ст. 1917, № 60, ст. 2410):
 
   6. У Законі України «Про оцінку земель» (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 15, ст. 229, № 38, ст. 471; 2009 р., № 26, ст. 324; 2010 р., № 1, ст. 2, № 5, ст. 40; із змінами, внесеними законами України №4834-VІ від 24 травня 2012 року та № 5059 – VІ від 5 липня 2012 року):
 
106. 1) у тексті закону слова «кваліфікаційне свідоцтво» замінити словами «кваліфікаційний сертифікат» у всіх відмінках;
 
-30- Савченко І.В.
У розділі ІІІ (зміни до Закону України «Про оцінку земель»):
пункт 1) виключити;
 
Враховано      
107. 2) у частині першій статті 6 абзаци третій - п’ятий викласти у редакції:
 
-31- Калетнік Г.М.
у статті 6 абзаци третій, четвертий викласти у редакції:
«особи, які мають право на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок;
особи які мають право на проведення бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земель.»;
 
Відхилено   1) абзац п’ятий статті 6 викласти в такій редакції:
 
    -32- Калетнік Г.М.
доповнити статтю 6 новими абзацами наступного змісту:
«Право на проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок мають фізичні особи, які отримали кваліфікаційне свідоцтво оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок та набули статусу суб’єкта підприємницької діяльності та юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, у складі яких працює хоча б один оцінювач з експертної грошової оцінки земельних ділянок.
Право на проведення бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земель мають особи, які мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій».
 
Відхилено    
    -33- Савченко І.В.
у пункті 2):
в абзаці першому слова «абзаци третій – п’ятий» замінити словами «абзац п’ятий»;
абзаци другий, третій виключити;
абзац четвертий доповнити словами «що мають у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників»;
 
Враховано    
108. «юридичні особи - суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок;
 
      
109. фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які отримали кваліфікаційний сертифікат оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок;
 
      
110. юридичні особи - суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності.»;
 
-34- Кармазін Ю.А.
У розділі ІІІ законопроекту:
виключити абзац четвертий у пункту 2), а саме:
«юридичні особи – суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності.»
 
Відхилено   «юридичні особи - суб'єкти господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, що мають у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників»;
 
    -35- Калетнік Г.М.
абзац 5 статті 6 виключити;
 
Враховано редакційно    
111. 3) доповнити Закон статтею 6-1 такого змісту:
 
-36- Савченко І.В.
пункт 3) виключити;
 
Враховано      
112. «Стаття 6-1. Державний реєстр сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок
 
      
113. Центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів веде Державний реєстр сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, які отримали кваліфікаційний сертифікат.
 
      
114. У Державному реєстрі сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки зазначається така інформація:
 
      
115. 1) прізвище, ім’я та по батькові оцінювача з експертної грошової оцінки,
 
      
116. 2) дата видачі та номер кваліфікаційного сертифікату,
 
      
117. 3) назва навчального закладу, на базі якого складався кваліфікаційний іспит та який здійснював підвищення кваліфікації оцінювача з експертної грошової оцінки,
 
      
118. 4) дата та номер протоколу рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифікату,
 
      
119. 5) інформація про підвищення кваліфікації,
 
      
120. 6) інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного сертифікату,
 
      
121. 7) місце роботи оцінювача з експертної грошової оцінки,
 
   .
;  
122. 8) відомості про членство у саморегулівній організації у сфері землеустрою.
 
      
123. Інформація з Державного реєстру сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу на безоплатній основі.
 
      
124. Державний реєстр сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного реєстру сертифікованих сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість безоплатного анонімного перегляду, копіювання та роздрукування реєстру на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.
 
      
125. Сертифіковані оцінювачі з експертної грошової оцінки земельних ділянок несуть відповідальність за достовірність інформації, яка подається до Державного реєстру сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, у порядку, встановленому цим Законом.»;
 
      
126. 5) частину третю статті 7 викласти у редакції:
 
-37- Калетнік Г.М.
абзац четвертий статті 7 викласти у редакції:
«Розробниками технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок є особи, які згідно з Законом України «Про землеустрій» мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою.»;
 
Враховано редакційно   2) частину третю статті 7 викласти в такій редакції:
 
    -38- Калетнік Г.М.
статтю 7 доповнити абзацами п’ятим-сьомим такого змісту:
«Виконавцями технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок є сертифіковані інженери-землевпорядники.
Відповідність технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок положенням нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил засвідчується:
у паперовому вигляді – підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника;
у електронному вигляді – електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника згідно законодавства про використання електронного цифрового підпису.»;
 
Враховано редакційно    
127. «Розробниками технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок є юридичні особи, які мають в своєму складі сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок. Відповідність технічної документації з оцінки земель положенням нормативно-технічних документів, державних стандартів, норм і правил засвідчується підписом та особистою печаткою сертифікованого оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок.»;
 
   «Розробниками технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок є особи, які згідно із Законом України «Про землеустрій» мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою. Відповідність технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок положенням нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил засвідчується:
у паперовій формі – підписом та особистою печаткою сертифікованого інженера-землевпорядника;
в електронній формі– електронним цифровим підписом сертифікованого інженера-землевпорядника згідно із законодавством про використання електронного цифрового підпису»;
 
128. 4) доповнити Закон статтею 7-1 такого змісту:
 
-39- Савченко І.В.
пункт 4) виключити;
 
Враховано      
129. «7-1. Державний нагляд у сфері оцінки земель
 
      
130. Державний нагляд у сфері оцінки земель здійснює центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
 
      
131. Державний нагляд здійснюється за місцем провадження господарської діяльності виконавців робіт із експертної грошової оцінки земельних ділянок або його відокремлених підрозділів. Заходи державного нагляду можуть здійснюватися у приміщенні органу державного нагляду за згодою виконавців робіт із експертної грошової оцінки земельних ділянок.
 
-40- Кармазін Ю.А.
у пункті 4):
абзац четвертий викласти в такій редакції:
«Державний нагляд здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб’єктами оціночної діяльності або їх відокремлених підрозділів. Заходи державного нагляду можуть здійснюватися у приміщенні органу державного нагляду за згодою суб’єктів оціночної діяльності.»
 
Відхилено      
132. У разі наявності підстав для анулювання чи призупинення кваліфікаційного сертифікату оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок, акт є обов’язковим для розгляду на засіданні екзаменаційної комісії.»;
 
-41- Кармазін Ю.А.
у абзаці п’ятому слово: «призупинення» замінити словом: «зупинення» і далі – за текстом.
 
Відхилено      
133. 6) абзац п’ятий частини першої статті 11 викласти у редакції:
 
-42- Кармазін Ю.А.
пункт 6 викласти в такій редакції:
«6) абзац п’ятий частини першої статті 11 виключити».
 
Відхилено   3) абзац четвертий статті 11 викласти в такій редакції:
 
    -43- Калетнік Г.М.
абзац п’ятий статті 11 виключити; (а саме: ліцензування в установленому законом порядку проведення робіт із землеустрою та земле оціночних робіт;)
 
Відхилено    
134. «реєстрацію у Державному реєстрі сертифікованих інженерів - землевпорядників та сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок»;
 
-44- Савченко І.В.
у абзаці другому пункту 6) слова «сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок» замінити словами «ліцензування в установленому законом порядку землеоціночних робіт»;
 
Враховано   «реєстрацію у Державному реєстрі сертифікованих інженерів-землевпорядників та ліцензування в установленому законом порядку землеоціночних робіт»;
 
135. 7) статтю 13 доповнити абзацом десятим такого змісту:
 
-45- Савченко І.В.
пункт 7) виключити;
 
Враховано      
136. «оцінки земельних ділянок та земельних поліпшень для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства (крім тих, що справляються на базі нормативної грошової оцінки)»;
 
      
137. 8) в частині третій статті 16 слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «мають в своєму складі сертифікованих інженерів - землевпорядників»;
 
-46- Калетнік Г.М.
в абзаці четвертому статті 16 слова «юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «особами, які мають право на здійснення діяльності відповідно до Закону України «Про землеустрій»«;
 
Враховано редакційно   4) у частині третій статті 16 слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»;
 
    -47- Савченко І.В.
у пункті 8) слова «мають в своєму складі сертифікованих інженерів - землевпорядників» замінити словами «є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»;
 
Враховано    
138. 9) в частині третій статті 17 слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «мають в своєму складі сертифікованих інженерів - землевпорядників»;
 
-48- Калетнік Г.М.
в абзаці четвертому статті 17 слова «юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «особами, які мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»;
 
Враховано редакційно   5) у частині третій статті 17 слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»;
 
    -49- Савченко І.В.
у пункті 9) слова «мають в своєму складі сертифікованих інженерів - землевпорядників» замінити словами «є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»;
 
Враховано    
139. 10) в частині третій статті 18 слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «мають в своєму складі сертифікованих інженерів - землевпорядників»;
 
-50- Калетнік Г.М.
в абзаці шостому статті 18 слова «юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «особами, які мають право на здійснення діяльності у сфері землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»«;
 
Враховано редакційно   6) у частині третій статті 18 слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»;
 
    -51- Савченко І.В.
у пункті 10) слова «мають в своєму складі сертифікованих інженерів - землевпорядників» замінити словами «є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України «Про землеустрій»;
 
Враховано    
140. 11) у статті 22:
 
-52- Калетнік Г.М.
у статті 22:
в абзаці першому слова «крім звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу» виключити;
 
Враховано   7) у статті 22:
 
141. в частині першій слова «крім звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу» виключити;
 
   у частині першій слова «крім звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу» виключити;
 
142. частину четверту виключити.
 
-53- Калетнік Г.М.
абзац четвертий виключити.».
 
Враховано   частину четверту виключити;
 
143. ІV. У Законі України «Про топографо-геодезичну і картографічну
 
-54- Калетнік Г.М.
Розділ ІV законопроекту виключити.
 
Відхилено   2. У Законі України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 5-6, ст. 46; 2003 р., № 27, ст. 209, № 30, ст. 247; 2006 р., № 22, ст. 184, ст. 199; 2010 р., № 18, ст. 136; 2011 р., № 11, ст. 6):
 
144. діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 5-6, ст. 46; 2003 р., № 27, ст. 209, № 30, ст. 247; 2006 р., № 22, ст. 184, ст. 199; 2010 р., № 18, ст. 136; 2011 р., № 11, ст. 6):
 
      
145. 1) у тексті Закону слова «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань топографо-геодезичної і картографічної діяльності» в усіх відмінках замінити словами «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів» у відповідному відмінку;
 
   3) у тексті Закону слова «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань топографо-геодезичної і картографічної діяльності» в усіх відмінках замінити словами «спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин» у відповідному відмінку.
 
146. 2) у абзаці шостому частини першої статті 5 слова «відповідно до цього Закону та інших нормативно-правових актів» замінити словами «які володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням, мають у своєму складі сертифікованого інженера-геодезиста або сертифікованого інженера-землевпорядника.»;
 
   1) в абзаці шостому статті 5 слова «відповідно до цього Закону та інших нормативно-правових актів» замінити словами «які володіють необхідним технічним та технологічним забезпеченням, мають у своєму складі сертифікованого інженера-геодезиста або сертифікованого інженера-землевпорядника»;
 
147. 3) доповнити Закон статтями 5-1 та 5-2 такого змісту:
 
   2) доповнити статтями 5-1 та 5-2 такого змісту:
 
148. «Стаття 5-1. Професійна підготовка та кадрове забезпечення у сфері топографо-геодезичної та картографічної діяльності
 
   «Стаття 5-1. Професійна підготовка та кадрове забезпечення у сфері топографо-геодезичної та картографічної діяльності
 
149. Професійною топографо-геодезичною діяльністю можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту, отримали кваліфікацію інженера-геодезиста або інженера-землевпорядника, склали кваліфікаційний іспит та одержали сертифікат відповідно до вимог цієї статті.
 
   Професійною топографо-геодезичною діяльністю можуть займатися громадяни, які мають спеціальну вищу освіту, отримали кваліфікацію інженера-геодезиста або інженера-землевпорядника, склали кваліфікаційний іспит та одержали сертифікат відповідно до вимог цієї статті.
 
150. Сертифікованим інженером-геодезистом не може бути особа, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
 
   Сертифікованим інженером-геодезистом не може бути особа, обмежена у дієздатності або визнана недієздатною за рішенням суду.
 
151. Складання кваліфікаційного іспиту Кваліфікаційній комісії та підвищення кваліфікації сертифікованими інженерами-геодезистами здійснюється на базі факультетів геодезичного або землевпорядного профілю у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації, які уклали договір зі спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Кваліфікаційний іспит є процедурою, під час проведення якої підтверджується професійна компетентність особи, рівень кваліфікації і знань як виконавця топографо-геодезичних і картографічних робіт.
 
   Складання кваліфікаційного іспиту Кваліфікаційній комісії та підвищення кваліфікації сертифікованими інженерами-геодезистами здійснюються на базі факультетів геодезичного або землевпорядного профілю у вищих навчальних закладах відповідного рівня акредитації, які уклали договір зі спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Кваліфікаційний іспит є процедурою, під час проведення якої підтверджується професійна компетентність особи, рівень кваліфікації і знань як виконавця топографо-геодезичних і картографічних робіт.
 
152. Вимоги до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-геодезистів установлюються Кваліфікаційною комісією, до складу якої включаються висококваліфіковані інженери-геодезисти і інженери-землевпорядники, що є представниками спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, представники навчальних закладів та саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Кваліфікаційна комісія здійснює контроль за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-геодезистів. Забезпечується паритетність участі у кваліфікаційній комісії представників спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів, представників навчальних закладів та саморегулівних організацій у сфері землеустрою.
 
-55- Савченко І.В.
у пункті 3) розділу ІV законопроекту (зміни до Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність»):
абзац шостий викласти в такій редакції:
«Вимоги до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-геодезистів установлюються Кваліфікаційною комісією, склад якої затверджується наказом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. До складу Кваліфікаційної комісії До складу Кваліфікаційної комісії включаються 10 осіб висококваліфіковані фахівці, що є представниками центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, 5 осіб представники навчальних закладів, 5 осіб саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Строк повноважень членів Кваліфікаційної комісії складає 7 років. Члени Кваліфікаційної комісії обирають зі свого складу голову і секретаря. Засідання Кваліфікаційної комісії є правомочним у разі присутності на ньому більш як половини її членів. Рішення Кваліфікаційної комісії вважається прийнятим простою більшістю голосів присутніх на її засіданні. У разі рівного розподілу голосів, голос голови Кваліфікаційної комісії є вирішальним. Член Кваліфікаційної комісії може бути виключений з її складу за його власним бажанням, у разі його смерті, набрання законної сили рішення суду про позбавлення (обмеження) волі або призначення іншого покарання, яке унеможливлює членство у Кваліфікаційній комісії, визнання особи обмежено дієздатною або недієздатною, втрати особою громадянства України. Кваліфікаційна комісія здійснює контроль за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-геодезистів. Рішення Кваліфікаційної комісії можуть бути оскаржені до суду.»;
 
Враховано   Вимоги до програм підвищення кваліфікації сертифікованих інженерів-геодезистів установлюються Кваліфікаційною комісією, склад якої затверджується наказом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. До складу Кваліфікаційної комісії включаються 10 осіб з числа висококваліфікованих фахівців, які є представниками центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, 5 осіб з числа представників навчальних закладів, 5 осіб з числа саморегулівних організацій у сфері землеустрою. Строк повноважень членів Кваліфікаційної комісії становить 7 років. Члени Кваліфікаційної комісії обирають зі свого складу голову і секретаря. Засідання Кваліфікаційної комісії є правомочним у разі присутності на ньому більш як половини її членів. Рішення Кваліфікаційної комісії вважається прийнятим простою більшістю голосів присутніх на її засіданні. У разі рівного розподілу голосів голос голови Кваліфікаційної комісії є вирішальним. Член Кваліфікаційної комісії може бути виключений з її складу за власним бажанням, у разі його смерті, набрання законної сили рішенням суду про позбавлення (обмеження) волі або призначення іншого покарання, яке унеможливлює членство у Кваліфікаційній комісії, визнання особи обмежено дієздатною або недієздатною, втрати особою громадянства України. Кваліфікаційна комісія здійснює контроль за якістю професійної підготовки сертифікованих інженерів-геодезистів. Рішення Кваліфікаційної комісії можуть бути оскаржені до суду.
 
153. Інженеру-геодезисту або інженеру-землевпоряднику, що склав кваліфікаційний іспит, видається кваліфікаційний сертифікат інженера-геодезиста в паперовому або електронному вигляді, що підтверджує відповідність особи кваліфікаційним характеристикам професії та її спроможність самостійно проводити топографо-геодезичні і картографічні роботи.
 
   Інженеру-геодезисту або інженеру-землевпоряднику, який склав кваліфікаційний іспит, видається кваліфікаційний сертифікат інженера-геодезиста у паперовій або електронній формі, що підтверджує відповідність особи кваліфікаційним характеристикам професії та її спроможність самостійно проводити топографо-геодезичні і картографічні роботи.
 
154. Особи, які не склали кваліфікаційний іспит Кваліфікаційній комісії, допускаються до його повторного складення не раніше ніж через два місяці.
 
   Особи, які не склали кваліфікаційного іспиту Кваліфікаційній комісії, допускаються до його повторного складення не раніше ніж через два місяці.
 
155. Сертифіковані інженери-геодезисти зобов’язані не рідше одного разу на чотири роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації.
 
   Сертифіковані інженери-геодезисти зобов’язані не рідше одного разу на чотири роки підвищувати кваліфікацію за програмою підвищення кваліфікації.
 
156. Видача кваліфікаційного сертифіката особам, що склали кваліфікаційний іспит, видача свідоцтва про підвищення кваліфікації, видача дублікатів здійснюється навчальним закладом, на базі якого здійснюється складання кваліфікаційного іспиту або підвищення кваліфікації на підставі рішення Кваліфікаційної комісії.
 
   Видача кваліфікаційного сертифіката особам, які склали кваліфікаційний іспит, видача свідоцтва про підвищення кваліфікації, видача їх дублікатів здійснюється навчальним закладом, на базі якого складається кваліфікаційний іспит або підвищується кваліфікація за рішенням Кваліфікаційної комісії.
 
157. Строк дії кваліфікаційного сертифікату інженера-геодезиста необмежений у часі. Невиконання вимоги, зазначеної в абзаці дев’ятому цієї статті, є підставою для зупинення дії сертифікату на період до одержання свідоцтва про підвищення кваліфікації.
 
-56- Савченко І.В.
у реченні другому абзацу одинадцятого слово «дев’ятому» замінити словом «сьомому»;
 
Враховано   Строк дії кваліфікаційного сертифіката інженера-геодезиста не обмежений у часі. Невиконання вимоги, зазначеної в частині сьомій цієї статті, є підставою для зупинення дії сертифіката на період до одержання свідоцтва про підвищення кваліфікації.
 
158. Кваліфікаційний сертифікат інженера-геодезиста анулюється центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів:
 
   Кваліфікаційний сертифікат інженера-геодезиста анулюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин:
 
159. а) за добровільним зверненням цього сертифікованого інженера-геодезиста;
 
   а) за добровільним зверненням цього сертифікованого інженера-геодезиста;
 
160. б) набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (сертифікованого інженер-геодезиста), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою;
 
   б) у разі набрання законної сили рішенням суду про обмеження дієздатності особи (сертифікованого інженер-геодезиста), визнання її недієздатною, безвісно відсутньою;
 
161. в) за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-геодезистом законодавства у сфері топографо-геодезичної та картографічної діяльності;
 
   в) за поданням Кваліфікаційної комісії у разі встановлення факту порушення інженером-геодезистом законодавства у сфері топографо-геодезичної та картографічної діяльності;
 
162. г) на підставі свідоцтва про смерть.
 
   г) на підставі свідоцтва про смерть.
 
163. Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифікату інженера-геодезиста встановлюється центральним органом виконавчої влади до повноважень якого належить формування та забезпечення реалізації державної політики у галузі земельних відносин.
 
   Порядок роботи Кваліфікаційної комісії, видачі та анулювання кваліфікаційного сертифіката інженера-геодезиста встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері земельних відносин.
 
164. Стаття 5-2. Державний реєстр сертифікованих інженерів-геодезистів
 
   Стаття 5-2. Державний реєстр сертифікованих інженерів-геодезистів
 
165. Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-геодезистів, які отримали кваліфікаційний сертифікат.
 
   Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, веде Державний реєстр сертифікованих інженерів-геодезистів, які отримали кваліфікаційний сертифікат.
 
166. У Державному реєстрі сертифікованих інженерів-геодезистів зазначається така інформація про інженера-геодезиста:
 
   У Державному реєстрі сертифікованих інженерів-геодезистів зазначається така інформація про інженера-геодезиста:
 
167. 1) прізвище, ім’я та по-батькові інженера-геодезиста,
 
   1) прізвище, ім’я та по батькові геодезиста;
 
168. 2) дата видачі та номер кваліфікаційного сертифікату,
 
   2) дата видачі та номер кваліфікаційного сертифіката;
 
169. 3) назва навчального закладу, на базі якого складався кваліфікаційний іспит та який здійснював підвищення кваліфікації,
 
   3) назва навчального закладу, на базі якого складався кваліфікаційний іспит та який здійснював підвищення кваліфікації;
 
170. 4) дата та номер протоколу рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифікату,
 
   4) дата та номер протоколу рішення Кваліфікаційної комісії про видачу кваліфікаційного сертифіката;
 
171. 5) види топографо-геодезичних і картографічних робіт, що зазначені в кваліфікаційному сертифікаті,
 
-57- Савченко І.В.
абзац двадцять п’ятий виключити;
 
Враховано      
172. 6) інформація про підвищення кваліфікації за зазначеними видами робіт,
 
   5) інформація про підвищення кваліфікації;
 
173. 7) інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного сертифікату,
 
   6) інформація щодо зупинення дії чи позбавлення кваліфікаційного сертифіката;
 
174. 8) місце роботи особи.
 
   7) місце роботи особи.
 
175. Інформація з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу на безоплатній основі.
 
   Інформація з Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів надається за письмовою заявою фізичним і юридичним особам у формі витягу на безоплатній основі.
 
176. Державний реєстр сертифікованих інженерів-геодезистів оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість безоплатного анонімного перегляду, копіювання та роздрукування реєстру на основі поширених веб-оглядачів та редакторів, без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень.
 
   Державний реєстр сертифікованих інженерів-геодезистів оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. Технологічні та програмні засоби, необхідні для оприлюднення відомостей Державного реєстру сертифікованих інженерів-геодезистів, повинні забезпечувати юридичним та фізичним особам можливість безоплатного анонімного перегляду, копіювання та роздрукування реєстру на основі поширених веб-оглядачів та редакторів без необхідності застосування спеціально створених для цього технологічних та програмних засобів, цілодобово, без обмежень»;
 
177. V. У статті 7 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 38, ст. 314) слова «державними та іншими землевпорядними організаціями, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на проведення землевпорядних робіт» замінити словами «суб’єктами господарювання, які мають в своєму складі сертифікованих інженерів - землевпорядників».
 
   4. У статті 7 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 38, ст. 314) слова «державними та іншими землевпорядними організаціями, які отримали в установленому законом порядку ліцензії на проведення землевпорядних робіт» замінити словами «суб’єктами господарювання, які мають у своєму складі сертифікованих інженерів-землевпорядників».
 
178. VІ. У статті 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (Відомості Верховної Ради України 2012 р., № 8, ст. 61):
 
-58- Калетнік Г.М.
Розділ VІ законопроекту викласти у редакції:
«VІІ. У статті 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (Голос України від 06.08.2011 – № 145):
абзац шостий частини першої викласти у редакції:
«Безоплатний доступ до Державного земельного кадастру в режимі читання надається банкам, сертифікованим інженерам-землевпорядникам, оцінювачам з експертної грошової оцінки земельних ділянок, особам, які отримали ліцензії на проведення земельних торгів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.»;
у абзаці шостому частини п’ятої слова «особи, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт» замінити словами «сертифіковані інженери-землевпорядники, оцінювачі з експертної грошової оцінки земельних ділянок, особи, які отримали ліцензії на проведення земельних торгів».».
 
Відхилено   7. У статті 38 Закону України «Про Державний земельний кадастр» (Відомості Верховної Ради України 2012 р., № 8, ст. 61):
 
179. 1) у абзаці шостому частини першої слова «та особам, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та» замінити словами «особам, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів - землевпорядників, інженерів - геодезистів та до Державного реєстру сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, особам, які отримали ліцензії на проведення земельних торгів»;
 
-59- Савченко І.В.
Пункти 1), 2) розділу VІ (зміни до Закону України «Про Державний земельний кадастр») викласти відповідно в такій редакції:
«1) у абзаці шостому частини першої слова «та особам, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «особа, які в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів – землевпорядників та інженерів – геодезистів та особам, які отримали ліцензії на проведення землеоціночних робіт та земельних торгів»;
2) у абзаці шостому частини п’ятої слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів – землевпорядників та інженерів – геодезистів та особи, які отримали ліцензії на проведення землеоціночних робіт та земельних торгів».
 
Враховано   1) в абзаці шостому частини першої слова «та особам, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «та особам, які в установленому законом порядку включені до Державних реєстрів сертифікованих інженерів-землевпорядників та інженерів–геодезистів, і особам, які отримали ліцензії на проведення землеоціночних робіт та земельних торгів»;
 
180. 2) у абзаці шостому частини п’ятої слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, землеоціночних робіт» замінити словами «в установленому законом порядку включені до Державного реєстру сертифікованих інженерів - землевпорядників, інженерів - геодезистів та до Державного реєстру сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок, особи, які отримали ліцензії на проведення земельних торгів».
 
   2) в абзаці шостому частини п’ятої слова «отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою» замінити словами «в установленому законом порядку включені до Державних реєстрів сертифікованих інженерів–землевпорядників та інженерів–геодезистів, і особи, які отримали ліцензії на проведення землеоціночних робіт та земельних торгів».
 
181. VІІ. У пункті 33 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69; 2011 р., № 48, ст. 536)слова «робіт із землеустрою, землеоціночних робіт та» виключити.
 
-60- Савченко І.В.
:
Розділ VІІ (зміни до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності») викласти в такій редакції:
«VІІ. Пункт 33 частини третьої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69; 2011 р., № 48, ст. 536)викласти в такій редакції:
«33) проведення землеоціночних робіт та земельних торгів;».
 
Враховано   3. Пункт 33 частини третьої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69; 2011 р., № 48, ст. 536)викласти в такій редакції:
«33) проведення землеоціночних робіт та земельних торгів».
 
    -61- Бевзенко В.Ф.
Частину четверту розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законів #102095
 
Відхилено    
    -62- Бевзенко В.Ф.
У частині п’ятій статті 5 Закону України «Про Фонд державного майна України»:
абзац перший після слів «оціночної діяльності» доповнити словами « (крім оцінки земель, земельних ділянок, земельних поліпшень та прав на них)»;
у абзаці шостому слова «затверджує вимоги до керівників суб'єктів оціночної діяльності та оцінювачів, що працюють у їх складі» виключити;
абзац десятий викласти у редакції:
«веде у визначеному Кабінетом Міністрів України порядку Державний реєстр оцінювачів та суб'єктів оціночної діяльності, які здійснюють оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність за відповідними напрямами (спеціалізаціями);»;
абзац одинадцятий викласти у редакції:
«здійснює методичне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності;»;
- абзац п’ятнадцятий після слів «податкової служби,» доповнити словами «центральним органом земельних ресурсів»;
 
Відхилено    
    -63- Бевзенко В.Ф.
У Законі України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні»:
абзац другий статті 2 після слів «цим Законом,» доповнити словами «Законом України «Про оцінку земель»,»;
доповнити статтю 2 абзацом третім такого змісту:
«Оцінка земель, земельних ділянок, земельних поліпшень та прав на них здійснюється у відповідності до Закону України «Про оцінку земель».»;
абзац восьмий частини другої статті 7 викласти у редакції:
«оцінки майна для цілей оподаткування та нарахування і сплати інших обов’язкових платежів, які справляються відповідно до законодавства»;
 
Відхилено    
182. VІІІ. Прикінцеві та перехідні положення:
 
-64- Калетнік Г.М.
«VІІІ. Прикінцеві та перехідні положення»
1. Цей закон набуває чинності через шість місяців після його опублікування.
2. Кваліфікаційні сертифікати сертифікованого інженера-землевпорядника видаються на протязі п’яти робочих днів безоплатно центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів за добровільним зверненням без складання кваліфікаційного іспиту особам, які мають кваліфікацію інженера-землевпорядника на момент опублікування цього закону відповідають одній із таких умов:
здійснюють господарську діяльність як фізична особа-підприємець або працюють у складі суб’єктів господарювання, що у встановленому законом порядку отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою та/або землеоціночних робіт, та мають стаж роботи за спеціальністю понад три роки;
перебувають на державній службі та мають стаж служби у державних органах земельних ресурсів понад три роки;
мають науковий ступінь кандидата або доктора наук.
Для видачі кваліфікаційного сертифікату сертифікованого інженера-землевпорядника:
особи, зазначені у абзацах другому та третьому цього пункту, подають центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів заяву, копію документу (документів) про вищу освіту та копію трудової книжки;
особи, зазначені у абзаці четвертому цього пункту, подають центральному органу виконавчої влади з питань земельних ресурсів заяву, копію документу (документів) про вищу освіту та копію документу (документів) про присвоєння наукового ступеня.
Забороняється вимагати для видачі кваліфікаційного сертифікату сертифікованого інженера-землевпорядника документи, не передбачені цим пунктом.
Видача кваліфікаційного сертифікату сертифікованого інженера-землевпорядника у порядку, визначеному цим пунктом, здійснюється один раз.
4. До визнання в установленому порядку саморегулівних організацій у сфері землеустрою, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів для забезпечення громадського регулювання землеустрою, в тому числі забезпечення роботи Кваліфікаційної комісії, має право залучати висококваліфікованих інженерів-землевпорядників, що делеговані об’єднаннями громадян, асоціаціями, навчальними закладами, що здійснюють громадську, професійну та освітню діяльність у сфері землеустрою.
5. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону:
розробити та привести у відповідність із цим Законом власні нормативно-правові акти;
затвердити у 3 місячний термін з дня опублікування цього закону форму кваліфікаційного сертифіката професійного землевпорядника;
забезпечити виділення окремого напряму із землеустрою і кадастру для здійснення підготовки фахівців у вищих навчальних закладах за відповідними освітньо-кваліфікаційними рівнями;
забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.».
 
Враховано частково   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
    -65- Савченко І.В.
У розділі VІІІ законопроекту («Прикінцеві та перехідні положення» законопроекту) викласти в такій редакції:
у пункті 1:
абзац перший викласти в такій редакції:
«1. Цей закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування, крім речень першого, другого, четвертого абзацу восьмого пункту 7) розділу ІІ, речень першого, другого, четвертого абзацу шостого пункту 3) розділу ІV в частині утворення та затвердження складу Кваліфікаційної комісії, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.»;
абзац другий викласти в такій редакції:
«Встановити, що до 1 січня 2015 року суб’єкти господарювання, які до набрання чинності цим Законом у встановленому законом порядку отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою і мають у своєму складі інженера-землевпорядника, який включений до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників згідно вимог цього Закону, є розробниками документації із землеустрою.»;
пункт 2 викласти в такій редакції:
«2. Державному агентству земельних ресурсів України:
протягом 30 календарних днів з моменту набрання чинності цим Законом утворити Кваліфікаційну комісію відповідно до вимог Законів України «Про землеустрій», «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність»;
передбачити матеріально-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційної комісії.».
 
Враховано    
183. 1. Цей закон набуває чинності після його опублікування, крім розділу VІІ, який набирає чинності з 1 січня 2015 року.
 
-66- Кармазін Ю.А.
Абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
«1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, крім розділу VІІ, який набирає чинності з 1 січня 2015 року.».
 
Відхилено   1. Цей Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування, крім абзацу шостого підпункту 2 пункту 2 і абзацу двадцять восьмого підпункту 6 пункту 5 розділу І та пунктів 4, 5 і 6 цього розділу, які набирають чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.
 
184. Особи, які до набрання чинності цим законом пройшли навчання за програмою базової підготовки оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок та виконали річну програму стажування, мають право складати кваліфікаційний іспит на одержання кваліфікаційного сертифікату оцінювача з експертної грошової оцінки земельних ділянок без проведення додаткових навчань та стажування.
 
   2. Встановити, що до 1 січня 2015 року суб’єкти господарювання, які до набрання чинності цим Законом у встановленому законом порядку отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою і мають у своєму складі інженера-землевпорядника, який включеного до Державного реєстру сертифікованих інженерів-землевпорядників згідно з вимогами цього Закону, є розробниками документації із землеустрою.
 
185. Кваліфікаційний сертифікат інженера - землевпорядника видається безоплатно центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів за добровільним зверненням без складання кваліфікаційних іспитів інженерам - землевпорядникам, які на момент набрання чинності цим законом працюють у складі суб’єктів господарювання, що у встановленому законом порядку отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, та призначені відповідальними за якість робіт, що ліцензуються.
 
   3. Кваліфікаційний сертифікат інженера - землевпорядника видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин безоплатно за добровільним зверненням без складання кваліфікаційних іспитів інженерам - землевпорядникам, які на момент набрання чинності цим законом відповідають одній із таких умов: працюють у складі суб’єктів господарювання, що у встановленому законом порядку отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою, та призначені відповідальними за якість робіт, що ліцензуються.
перебувають на державній службі та мають стаж служби у державних органах земельних ресурсів понад три роки;
Для видачі кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника:
особи, зазначені в цьому пункті, подають центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин заяву, копію документа (документів) про вищу освіту та копію трудової книжки;
Вимагати для видачі кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника документи, не передбачені цим пунктом, забороняється.
Видача кваліфікаційного сертифіката сертифікованого інженера-землевпорядника у порядку, визначеному цим пунктом, здійснюється лише перший раз.
4. До визнання в установленому порядку саморегулівних організацій у сфері землеустрою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, для забезпечення громадського регулювання землеустрою, у тому числі забезпечення роботи Кваліфікаційної комісії, має право залучати висококваліфікованих фахівців, делегованих об’єднаннями громадян, асоціаціями, навчальними закладами, що здійснюють громадську, професійну та освітню діяльність у сфері землеустрою.
5. Центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин протягом 30 календарних днів з дня, наступного за днем опублікування цього Закону: утворити Кваліфікаційну комісію відповідно до вимог законів України «Про землеустрій», «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність»;
передбачити матеріально-технічне забезпечення діяльності Кваліфікаційної комісії.
 
186. 2. Пункт 33 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69; 2011 р., № 48, ст. 536)викласти у редакції:
 
-67- Кармазін Ю.А.
Виключити, змінивши відповідно подальшу нумерацію частин цього розділу, частину другу, а саме:
«2. Пункт 33 частини першої статті 9 Закону України «Про ліцензування
певних видів господарської діяльності» (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2011 р., № 11, ст. 69; 2011 р., № 48, ст. 536)викласти у редакції:
«33) проведення робіт із землеустрою (крім діяльності суб’єктів господарювання, які мають в своєму складі включених до Державного реєстру сертифікованих інженерів - землевпорядників згідно закону), землеоціночних робіт (крім діяльності суб’єктів господарювання, які мають в своєму складі включених до Державного реєстру сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок згідно закону).
 
Відхилено      
187. «33) проведення робіт із землеустрою (крім діяльності суб’єктів господарювання, які мають в своєму складі включених до Державного реєстру сертифікованих інженерів - землевпорядників згідно закону), землеоціночних робіт (крім діяльності суб’єктів господарювання, які мають в своєму складі включених до Державного реєстру сертифікованих оцінювачів з експертної грошової оцінки земельних ділянок згідно закону)».
 
      
188. 3. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня опублікування цього Закону:
 
   6. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дн, наступного за днем опублікування цього Закону:
 
189. розробити та привести у відповідність із цим Законом власні нормативно-правові акти;
 
   розробити та привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти;
 
190. забезпечити розроблення та прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
   забезпечити розроблення та прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, передбачених цим Законом;
 
191. забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

   забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.