Кількість абзаців - 79 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про оперативно-розшукову діяльність'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України Про внесення змін і доповнень до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність"      Проект Закон України Про внесення змін до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність"  
1. Верховна Рада України постановляє:      Верховна Рада України постановляє:  
2. Внести до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 22, ст. 303, N 39, ст. 572; 1993 р., N 11, ст. 83, 1994 р., N 11, ст. 52) такі зміни і доповнення:      Внести до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 22, ст. 303, N 39, ст. 572; 1993 р., N 11, ст. 83, 1994 р., N 11, ст. 52) такі зміни:  
3. 1. У статті 1 слова "протиправну діяльність" замінити словами "протиправні діяння".   -1- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
У статті 1 слова "про протиправну діяльність окремих осіб та груп" замінити словами "про протиправні діяння окремих осіб та груп, передбачених Кримінальним кодексом України"  
Враховано   1. У статті 1 слова "про протиправну діяльність окремих осіб та груп" замінити словами "про протиправні діяння окремих осіб та груп, передбачених Кримінальним кодексом України".  
    -2- Ківалов С.В. (в.о. № 135)
Викласти ст.1 у слідуючій редакції: "Завданням оперативно-розшукової діяльності є: - виявлення, попередження, запобігання та виявлення злочинів, а також виявлення і встановлення осіб причетних до підготовки цих злочинів; - здійснення розшуку осіб, які переховуються від органів дізнання, слідства і суду та ухиляються від виконання покарання, а також розшуку безвісти зниклих громадян."  
Відхилено    
4. 2. У статті 5:   -3- Ківалов С.В. (в.о. № 135)
Частину 1 ст.5 викласти в такій редакції: "Оперативно-розшукова діяльність здійснюється оперативними підрозділами органів внутрішніх справ, органів служби безпеки, прикордонних військ."  
Відхилено   2. У статті 5:  
5. у частині першій:   -4- Богословська І.Г. (в.о. № 169)
В ч.1 ст.5 необхідно детальніше визначити коло відомств та підрозділів, на яких поширюється цей Закон.  
Відхилено   у частині першій:  
6. абзаци другий і третій викласти у такій редакції:      абзаци другий і третій викласти у такій редакції:  
7. "органів внутрішніх справ - кримінальної та спеціальної міліції, спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю, Державної служби боротьби з економічною злочинністю, внутрішньої безпеки, забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів і учасників кримінального судочинства, оперативно-технічними, оперативно-розшуковими підрозділами Державної автомобільної інспекції та оперативно-режимними підрозділами місць позбавлення волі;   -5- Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
У абзаці другому частини першої статті 5 слова "внутрішньої безпеки" та "оперативно-технічними, оперативно-розшуковими підрозділами Державної автомобільної інспекції" виключити.  
Враховано   "органів внутрішніх справ - кримінальної та спеціальної міліції, спеціальними підрозділами по боротьбі з організованою злочинністю, Державної служби боротьби з економічною злочинністю, забезпечення безпеки працівників суду, правоохоронних органів і учасників кримінального судочинства, оперативно-режимними підрозділами місць позбавлення волі;  
    -6- Богословська І.Г. (в.о. № 169)
У абзаці 2 ч.1 ст.5 уточнити поняття "спеціальної міліції".  
Відхилено    
8. органів служби безпеки - розвідки, контррозвідки, військової контррозвідки, захисту національної державності, спеціальними підрозділами по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, оперативно-технічними, внутрішньої безпеки, оперативного документування, боротьби з тероризмом та захисту учасників кримінального судочинства і працівників правоохоронних органів";      органів служби безпеки - розвідки, контррозвідки, військової контррозвідки, захисту національної державності, спеціальними підрозділами по боротьбі з корупцією і організованою злочинністю, оперативно-технічними, внутрішньої безпеки, оперативного документування, боротьби з тероризмом та захисту учасників кримінального судочинства і працівників правоохоронних органів";  
9. в абзаці четвертому слова "підрозділами з оперативно-розшукової роботи" замінити словами "розвідки, контррозвідки, оперативно-технічними";   -7- Мухін В.В. (реєстр. картка № 366)
Абзац четвертий частини першої статті 5 доповнити словами - "виключно з метою забезпечення безпеки посадових осіб та об'єктів, щодо яких здійснюється державна охорона".  
Відхилено   абзац четвертий викласти у такій редакції: "органів Державного Комітету у справах охорони державного кордону України - розвідки, контррозвідки, оперативно-інформаційними, оперативно-технічного документування, внутрішньої безпеки".  
    -8- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Парубок О.Н. (реєстр. картка № 227)
Крук Ю.Б. (в.о. № 139)
Манчуленко Г.М. (реєстр. картка № 330)
Цушко В.П. (в.о. № 140)
Попеску І.В. (в.о. № 204)
Абзац 4 частини першої статті 5 викласти у такій редакції: органів охорони державного кордону України - розвідки, контррозвідки, оперативно-інформаційними, оперативно-технічного документування, внутрішньої та власної безпеки". виклавши в іншій редакції.  
Враховано частково ,   
    -9- Богословська І.Г. (в.о. № 169)
Абз. 4 ч.1 ст.5 вилучити.  
Відхилено    
    -10- Мухін В.В. (реєстр. картка № 366)
Доповнити частину першу статті 5 пунктом 5 такого змісту: "органів Міністерства оборони - оперативними підрозділами Головного управління розвідки. Оперативні підрозділи органу зовнішньої розвідки Міністерства оборони України здійснюють оперативно-розшукові заходи тільки з метою забезпечення внутрішньої безпеки". бо не відповідає статті 17 Конституції України.  
Відхилено ,   
10. у частині другій:      у частині другій:  
11. слова "не допускається" замінити словом "забороняється";      слова "не допускається" замінити словом "забороняється";  
12. доповнити частину реченням такого змісту:       
13. "Невиконання цієї вимоги тягне за собою відповідальність згідно з чинним законодавством".   -11- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Доповнити частину 2 ст. 5 реченням: "Особи, що на порушення цієї вимоги здійснюють оперативно-розшукові заходи, або приймають рішення про проведення таких заходів, несуть кримінальну відповідальність та мають відшкодувати в повному обсязі матеріальну та моральну шкоду, заподіяну незаконним застосуванням оперативно-розшукових заходів, згідно до чинного кримінального та цивільного законодавства."  
Відхилено    
14. 3. У статті 6:      3. У статті 6:  
15. у частині першій:      у частині першій:  
16. у пункті 1:      у пункті 1:  
17. абзац перший викласти у такій редакції:      абзац перший викласти у такій редакції:  
18. "1) наявність інформації, що потребує перевірки, про:";   -12- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
П.1 статті 6 викласти в наступній редакції: "наявність одержаної в установленому законом порядку інформації, що потребує перевірки оперативним шляхом, про:"  
Враховано   "1) наявність достатньої інформації одержаної в установленому законом порядку, що потребує перевірки оперативним шляхом, про:";  
    -13- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
П. 1 ч. 1 ст. 6 викласти в наступній редакції: "Наявність одержаної у встановленому чинним законодавством порядку вірогідної і достатньої інформації, що потребує перевірки оперативним шляхом, про:".  
Відхилено    
19. в абзаці четвертому слово "розслідування" замінити словами "розслідування, суду";      в абзаці четвертому слово "розслідування" замінити словами "розслідування, суду";  
20. пункт 2 викласти у такій редакції:       
21. "запити повноважних державних органів, підприємств, установ та організацій про перевірку осіб у зв'язку з допуском їх до державної таємниці, а також до роботи з ядерними матеріалами та на ядерних установках";   -14- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
Пункт 2 статті 6 залишити в редакції діючої норми.  
Враховано    
22. у частині другій слова "військової та службової таємниці" замінити словами "таємниці, і до роботи з ядерними матеріалами та на ядерних установках".   -15- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Частину 2 статті 6 викласти в новій редакції: "Суб`єкти оперативно-розшукової діяльності можуть приймати рішення про проведення оперативно-розшукових заходів за умови отримання інформації про існування зазначених підстав з джерел, передбачених чинним законодавством: -документів і матеріалів, які згідно з кримінально-процесуальним кодексом України складають підстави до порушення кримінальної справи; -процесуальних документів органів дізнання, попереднього слідства та суду по порушених справах, щодо яких здійснюється, дізнання, попереднє або судове слідство; -із запитів оперативних підрозділів міжнародних правоохоронних органів та організацій, а також правоохоронних організацій інших держав в порядку, передбаченому чинними міжнародними угодами про правову або інформаційну допомогу; -запитів органів державної влади і державних установ та організацій, визначених Кабінетом міністрів України, про перевірку осіб у зв`язку з їх допуском до державної, військової або службової таємниці; -інших джерел, передбачених законами України". у тексті Закону  
Враховано   у частині другій слова "військової та службової таємниці" замінити словами "таємниці, і до роботи з ядерними матеріалами та на ядерних установках".  
23. 4. У статті 7:      4. У статті 7:  
24. доповнити статтю новим пунктом 1 такого змісту:      доповнити статтю новим пунктом 1 такого змісту:  
25. "1) у межах своїх повноважень вживати необхідних оперативно-розшукових заходів щодо запобігання, своєчасного виявлення, припинення і розкриття злочинів та викриття причин і умов, які сприяють скоєнню злочинів, здійснювати відповідно до законодавства профілактику правопорушень";   -16- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Запропонований пунктом 4 абз. 1 - 3 проекту до включення в ст. 7 Закону новий п. 1) після слів "своїх повноважень" доповнити словами "відповідно до чинного законодавства, що становить правову основу оперативно-розшукової діяльності", і виключити слова "відповідно до законодавства" після слова "здійснювати".  
Враховано   "1) у межах своїх повноважень відповідно до чинного законодавства, що становить правову основу оперативно-розшукової діяльності вживати необхідних оперативно-розшукових заходів щодо запобігання, своєчасного виявлення, припинення і розкриття злочинів та викриття причин і умов, які сприяють скоєнню злочинів, здійснювати профілактику правопорушень";  
26. пункти 1, 2, 3, 4, 5 вважати відповідно пунктами 2, 3, 4, 5, 6;      пункти 1, 2, 3, 4, 5 вважати відповідно пунктами 2, 3, 4, 5, 6;  
27. пункт 4 викласти у такій редакції:      пункт 4 викласти у такій редакції:  
28. "4) інформувати відповідні державні органи про відомі їм факти і дані, що свідчать про загрозу безпеці суспільства і держави, а також про порушення законодавства, пов'язані з службовою діяльністю посадових осіб";   -17- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
З пункту 4 (в новій нумерації 5) ст. 7 Закону слід виключити слова "та викриття винних".  
Відхилено   "4) інформувати відповідні державні органи про відомі їм факти і дані, що свідчать про загрозу безпеці суспільства і держави, а також про порушення законодавства, пов'язані з службовою діяльністю посадових осіб";  
29. пункт 6 викласти у такій редакції:      пункт 6 викласти у такій редакції:  
30. "6) забезпечувати в установленому законодавством порядку безпеку працівників суду, правоохоронних органів, учасників кримінального судочинства та осіб, які подають допомогу і сприяють оперативно-розшуковій діяльності, а також членів їхніх сімей і близьких родичів".   -18- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
В запропонованій пунктом 4 абз. 8 проекту редакції пункту 6 ст. 7 (в старій нумерації п. 5) слова "подають допомогу" перед словами "і сприяють" - виключити;  
Враховано   "6) забезпечувати в установленому законом порядку безпеку працівників суду, правоохоронних органів, учасників кримінального судочинства та осіб, які сприяють оперативно-розшуковій діяльності, а також членів їхніх сімей і близьких родичів".  
31. 5. У статті 8:   -19- Богословська І.Г. (в.о. № 169)
У ст.8 уточнити, які саме підрозділи мають право здійснювати ті чи інші види оперативно-розшукової діяльності.  
Відхилено   5. У статті 8:  
32. у частині першій:      у частині першій:  
33. пункт 2 викласти у такій редакції:      пункт 2 викласти у такій редакції:  
34. "проводити контрольну та оперативну закупівлю товарів, предметів та речовин, у тому числі вилучених з обігу, у фізичних осіб та юридичних осіб незалежно від форм власності з метою виявлення та документування фактів протиправних діянь";   -20- Ківалов С.В. (в.о. № 135)
У п.2 ч.1 після слова "закупівлю" доповнити словами "та постачання".  
Враховано   "проводити контрольну та оперативну закупівлю та постачання товарів, предметів та речовин, у тому числі вилучених з обігу, у фізичних осіб та юридичних осіб незалежно від форм власності з метою виявлення та документування фактів протиправних діянь";  
35. пункт 3 викласти у такій редакції:      пункт 3 викласти у такій редакції:  
36. "організовувати і брати участь у перевірці фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та окремих осіб, залучати до цього необхідних спеціалістів";   -21- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Редакцію п. 3 ч. 1 ст. 8 Закону привести у відповідність до правил української граматики і змінити наступним чином: "порушувати питання про проведення перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, або іншими видами господарської діяльності індивідуально"; -виключити з цього пункту посилання на "залучення необхідних спеціалістів". Уявляється доцільним доповнити закон окремою нормою, де передбачити можливість і в загальних рисах - порядок залучення необхідних спеціалістів до значно ширшого кола оперативно-розшукових заходів.  
Враховано частково   "порушувати питання про проведення перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, або іншими видами господарської діяльності індивідуально";  
37. у пункі 4 слова "підозрюваних" замінити словами "щодо яких є підозра";   -22- Богословська І.Г. (в.о. № 169)
Медведчук В.В. (в.о. № 73)
У п.4 ст. 8 уточнити, за чиєю санкцією допускається втручання та збір інформації щодо діяльності підприємств, установ і організацій.  
Відхилено   у пункт 4 слова "підозрюваних" замінити словами "щодо яких є підозра";  
    -23- Запропоновану пунктом 5 абз. 7 проекту зміну до п. 4 ст. 8 Закону - виключити з проекту, а редакцію п. 4 ст. 8 з цього питання лишити попередньою. Доповнити п. 4 ст. 8 Закону вказівкою на мету, якою обмежується використання повноважень, визначених цим пунктом, яку слід сформулювати у відповідності зі ст. 32 Конституції України.  Відхилено    
38. у пункті 5 слова "озброєних" і "тяжких" виключити;      у пункті 5 слова "озброєних" і "тяжких" виключити;  
39. пункт 8 доповнити реченням такого змісту: "Про необхідність проникнення до злочинної групи негласного працівника оперативного підрозділу або особи, яка співробітничає з ним, виноситься постанова, що затверджується начальником відповідного органу";   -24- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Окрім запропонованого в п. 5 абз. 8 - 9 Проекту доповнення п. 8 ст. 8 Закону певним реченням, слід внести до цього пункту ст. 8 ще одну зміну: -виключити з п. 8 ст. 8 друге речення - "Зазначені особи не несуть відповідальності, якщо вони діяли в стані необхідної оборони або крайньої необхідності".  
Відхилено   пункт 8 викласти в такій редакції: "8) здійснювати проникнення в злочинну групу негласного працівника оперативного підрозділу або особи, яка співробітничає з ним, із збереженням в таємниці достовірних даних щодо їх особистості. Про необхідність такого проникнення виноситься постанова, яка затверджується начальником відповідного органу";  
40. у пункті 11 слова "в громадських місцях" виключити:   -25- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Пункт 11) ст. 8 Закону слід викласти в новій, наступній редакції: "здійснювати візуальне спостереження в громадських місцях із застосуванням фото-, кіно і відеозйомки, оптичних та радіоприладів, інших технічних засобів з метою встановлення даних про особу та її зв'язки у випадках, коли є факти, які підтверджують, що нею готується або вчинено тяжкий злочин, а також для отримання відомостей, які вказують на ознаки такого злочину".  
Відхилено   у пункті 11 слова "в громадських місцях" виключити:  
41. пункт 12 після слова "штатних" доповнити словами "та позаштатних";      пункт 12 після слова "штатних" доповнити словами "та позаштатних"; у частині третій після слів "з Генеральним прокурором України" додати слова "та Головою Верховного Суду України".  
42. 6. У статті 9:   -26- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Зі статті 9 виключити і виділити в окрему статтю частини 1, 3, 4. Цю нову, відокремлену статтю вмістити після ст. 9 під №9-1 за назвою "Оперативно-розшукові справи". Відповідно, ч.ч. 1, 3, 4 ст. 9 вважати ч.ч. 1, 2, 3 ст. 9-1 та доповнити цю статтю частинами, які б визначали загальні строки, умови зберігання оперативно-розшукових справ та порядок їх знищення.  
Відхилено   6. У статті 9:  
43. частину першу доповнити словами "або його заступником";   -27- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
Частину першу доповнити словами "або його заступником по оперативній роботі" та замість слів "національної безпеки" вказати "служби безпеки";  
Враховано   частину першу доповнити словами "або його заступником по оперативній роботі" та замість слів "національної безпеки" вказати "служби безпеки";  
44. у частині третій слово "розслідування" замінити словами "розслідування, суду", а останнє речення виключити:   -28- Ківалов С.В. (в.о. № 135)
У ч.3 після слів "органів" доповнити словами "дізнання".  
Відхилено   у частині третій слово "розслідування" замінити словами "розслідування, суду", а останнє речення виключити:  
45. частину четверту викласти в такій редакції:      частину четверту викласти в такій редакції:  
46. "При перевірці осіб у зв'язку з допуском їх до державної таємниці, а також до роботи з ядерними матеріалами та на ядерних установках оперативно-розшукова справа не заводиться";      "При перевірці осіб у зв'язку з допуском їх до державної таємниці, а також до роботи з ядерними матеріалами та на ядерних установках оперативно-розшукова справа не заводиться";  
47. частину п'яту після слова "ознаки" доповнити словом "тяжкого";   -29- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
У частині п'ятій статті 9 слова "з санкції прокурора щодо особи, в діях якої є ознаки злочину" замінити словами "за рішенням суду щодо особи в діях якої є ознаки тяжкого злочину".  
Враховано   у частині п'ятій слова "з санкції прокурора щодо особи, в діях якої є ознаки злочину" замінити словами "за рішенням суду щодо особи в діях якої є ознаки тяжкого злочину";  
    -30- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Частину 5 ст. 9 вважати ч. 1 ст. 9; її друге речення викласти в новій редакції: "Окремі обмеження цих прав і свобод, що допускаються при здійсненні оперативно-розшукової діяльності, повинні мати винятковий і тимчасовий характер, можуть застосовуватися лише за наявності підстав та умов, визначених в Конституції і законах України та міжнародних угодах, обов'язкових для України, в порядку, визначеному законами України і тільки з санкції Генерального прокурора, а у випадках, передбачених Конституцією, тільки на підставі рішення суду". в тексті Закону  
Враховано    
    -31- Ківалов С.В. (в.о. № 135)
Частину 5 залишити в діючій редакції.  
Відхилено    
48. у частині восьмій слова "Прикордонні війська" замінити словами "Державний комітет у справах охорони державного кордону".   -32- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
У частині восьмій слово "національної" виключити.  
Враховано   у частині восьмій слова "Прикордонні війська" замінити словами "Державний комітет у справах охорони державного кордону", слово "національної" виключити, після слів "Міністерство внутрішніх справ України" записати слова "податкова міліція Державної податкової адміністрації України"; доповнити цю частину після слів "юридичних осіб" словами "в процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності"; після слів "моральні збитки" словами "в повному обсязі"; після слова "зобов'язані" словом "невідкладно".  
    -33- Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
У частині восьмій після слів "Міністерство внутрішніх справ України" записати слова "податкова міліція Державної податкової адміністрації України".  
Враховано    
    -34- Медведчук В.В. (в.о. № 73)
Частину 8 ст. 9 Закону - вважати частиною 4 ст. 9; доповнити цю частину після слів "юридичних осіб" словами "в процесі здійснення оперативно-розшукової діяльності"; після слів "моральні збитки" словами "в повному обсязі"; після слова "зобов'язані" словом "невідкладно".  
Враховано    
49. 7. Доповнити Закон статтями 9-1, 9-2 такого змісту:      7. Доповнити Закон статтями 9-1, 9-2 такого змісту:  
50. "Стаття 9-1. Строки проведення оперативно-розшукової діяльності      "Стаття 9-1. Строки ведення оперативно-розшукових справ  
51. Проведення оперативно-розшукової діяльності здійснюється:      Ведення оперативно-розшукових справ здійснюється:  
52. 1) щодо невстановлених осіб, які готують або вчинили злочин, а також осіб, які переховуються від органів розслідування, суду або ухиляються від відбування кримінального покарання, - до їх встановлення або розшуку, але не більше строків давності притягнення до кримінальної відповідальності чи строків давності виконання обвинувального вироку;      1) щодо невстановлених осіб, які готують або вчинили злочин, а також осіб, які переховуються від органів розслідування, суду або ухиляються від відбування кримінального покарання, - до їх встановлення або розшуку, але не більше строків давності притягнення до кримінальної відповідальності чи строків давності виконання обвинувального вироку;  
53. 2) щодо осіб у зв'язку з розслідуванням стосовно них кримінальної справи - до набрання законної сили винесеним щодо них вироком, постановою про закриття справи, ухвалою (постановою) суду про застосування заходів медичного чи виховного характеру або до закриття кримінальної справи прокурором, слідчим, органом дізнання;      2) щодо осіб у зв'язку з розслідуванням стосовно них кримінальної справи - до набрання законної сили винесеним щодо них вироком, постановою про закриття справи, ухвалою (постановою) суду про застосування заходів медичного чи виховного характеру або до закриття кримінальної справи прокурором, слідчим, органом дізнання;  
54. 3) щодо осіб, безвісно відсутніх, - до їх розшуку або до набрання законної сили рішенням суду про визнання їх безвісно відсутніми або про оголошення їх померлими;      3) щодо осіб, безвісно відсутніх, - до їх розшуку або до набрання законної сили рішенням суду про визнання їх безвісно відсутніми або про оголошення їх померлими;  
55. 4) щодо осіб у зв'язку з допуском їх до державної таємниці, а також до роботи з ядерними матеріалами та на ядерних установках - до одного місяця;      4) щодо осіб у зв'язку з допуском їх до державної таємниці, а також до роботи з ядерними матеріалами та на ядерних установках, оперативно-розшукова справа не заводиться, а перевірка оперативним шляхом повинна тривати до одного місяця;  
56. 5) щодо осіб, стосовно яких є дані про участь у підготовці або вчиненні злочину, - до шести місяців.      5) щодо осіб, стосовно яких є дані про участь у підготовці або вчиненні злочину, - до шести місяців.  
57. За наявності даних про участь особи у підготовці або вчиненні тяжкого злочину строк ведення справи може бути продовжений до 12 місяців начальниками головних, самостійних управлінь Міністерства внутрішніх справ України, Центрального управління Служби безпеки України, головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, органів військової контррозвідки Служби безпеки України, Головою Державного комітету у справах охорони державного кордону України, начальником Управління державної охорони України або їх заступниками.   -35- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
У частині 2 ст.9-1 після слова "наявності" додати слово "достатніх", а після слів "головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України" записати слова "та податкової міліції Державної податкової адміністрації України".  
Враховано   За наявності достатніх даних про участь особи у підготовці або вчиненні тяжкого злочину строк ведення справи може бути продовжений до 12 місяців начальниками головних, самостійних управлінь Міністерства внутрішніх справ України, Центрального управління Служби безпеки України, головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України та податкової міліції Державної податкової адміністрації України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, органів військової контррозвідки Служби безпеки України, Головою Державного комітету у справах охорони державного кордону України або їх заступниками.  
58. Подальше продовження строку оперативно-розшукової діяльності, але не більш як до 18 місяців може бути здійснено Міністром внутрішніх справ України, Головою Служби безпеки України, а також Головою Державного комітету у справах охорони державного кордону України, начальником Управління державної охорони України.   -36- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
У частині 3 ст.9-1 після слів "Головою Служби безпеки України" записати слова "першим заступником Голови Державної податкової адміністрації України - начальником податкової міліції".  
Враховано   Подальше продовження строку ведення оперативно-розшукової справи, але не більш як до 18 місяців, може бути здійснено Міністром внутрішніх справ України, Головою Служби безпеки України, першим заступником Голови Державної податкової адміністрації України - начальником податкової міліції, а також Головою Державного комітету у справах охорони державного кордону України.  
59. Продовження строків оперативно-розшукової діяльності щодо іноземців, які підозрюються у розвідувально-підривній діяльності проти України, понад 18 місяців здійснює Голова Служби безпеки України за погодженням з Генеральним прокурором України.      Продовження строків ведення оперативно-розшукових справ щодо іноземців, які підозрюються у розвідувально-підривній діяльності проти України, понад 18 місяців здійснює Голова Служби безпеки України та Голова Державного комітету у справах охорони державного кордону України за погодженням з Генеральним прокурором України.  
60. Обчислення строку оперативно-розшукової діяльності починається з дня затвердження начальником органу або його заступником постанови про заведення справи і закінчується в день затвердження постанови про закриття оперативно-розшукової справи.      Обчислення строку ведення оперативно-розшукової справи починається з дня затвердження начальником органу або його заступником постанови про заведення справи і закінчується в день затвердження постанови про закриття оперативно-розшукової справи.  
61. Обчислення строку може припинятися, якщо особа, щодо якої заведено оперативно-розшукову справу, тимчасово вибула за межі України або тяжко захворіла і можливість проводити щодо неї оперативно-розшукову діяльність відсутня.      Обчислення строку може припинятися, якщо особа, щодо якої заведено оперативно-розшукову справу, тимчасово вибула за межі України або тяжко захворіла і можливість проводити щодо неї оперативно-розшукову діяльність відсутня.  
62. Про припинення та поновлення обчислення строку проведення оперативно-розшукової діяльності, виноситься мотивована постанова, яка затверджується начальником відповідного органу або його заступником.      Про припинення та поновлення обчислення строку ведення оперативно-розшукової справи, виноситься мотивована постанова, яка затверджується начальником відповідного органу або його заступником.  
63. "Стаття 9-2. Закриття оперативно-розшукових справ      "Стаття 9-2. Закриття оперативно-розшукових справ  
64. Оперативно-розшукова справа повинна бути закрита у разі:      Оперативно-розшукова справа повинна бути закрита у разі:  
65. 1) розшуку особи, яка переховувалась від органів розслідування, суду, ухилялась від відбування кримінального покарання, а також особи, яка безвісно зникла;      1) розшуку особи, яка переховувалась від органів розслідування, суду, ухилялась від відбування кримінального покарання, а також особи, яка безвісно зникла;  
66. 2) набрання законної сили вироком, постановою або ухвалою суду;      2) набрання законної сили вироком, постановою або ухвалою суду;  
67. 3) закриття кримінальної справи судом, прокурором, слідчим або органом дізнання;      3) закриття кримінальної справи судом, прокурором, слідчим або органом дізнання;  
68. 4) завершення виконання розвідувальних, контррозвідувальних заходів або вичерпання можливостей для їх здійснення;      4) завершення виконання розвідувальних, контррозвідувальних заходів або вичерпання можливостей для їх здійснення;  
69. 5) спростування у встановленому порядку матеріалів про злочинну діяльність особи;      5) спростування у встановленому порядку матеріалів про злочинну діяльність особи;  
70. 6) смерті особи, щодо якої заведено оперативно-розшукову справу;      6) смерті особи, щодо якої заведено оперативно-розшукову справу;  
71. 7) виїзду особи на постійне проживання за межі України, коли немає можливості проведення щодо неї оперативно-розшукових заходів;      7) виїзду особи на постійне проживання за межі України, коли немає можливості проведення щодо неї оперативно-розшукових заходів;  
72. 8) невстановлення у передбачені цим Законом строки даних, що вказують на ознаки злочину в діях особи.      8) невстановлення у передбачені цим Законом строки даних, що вказують на ознаки злочину в діях особи.  
73. Про закриття оперативно-розшукової справи складається мотивована постанова, яку затверджує начальник відповідного органу або його заступник. Якщо у такій справі здійснювались оперативно-розшукові заходи із санкції прокурора, повідомлення про її закриття надсилається прокуророві в тридобовий строк.      Про закриття оперативно-розшукової справи складається мотивована постанова, яку затверджує начальник відповідного органу або його заступник. Якщо у такій справі здійснювались оперативно-розшукові заходи із санкції прокурора або суду, повідомлення про її закриття надсилається прокуророві або до суду в тридобовий строк.  
74. Строки зберігання закритих оперативно-розшукових справ встановлюються відповідно до законодавства України".   -37- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
Бандурка О.М. (в.о. № 175)
Король В.М. (в.о. № 202)
Развадовський В.Й. (в.о. № 69)
Доповнити статтю 9-2 частиною 4- такого змісту: "Якщо протягом 6 місяців не встановлено ознак злочину в діях особи, щодо якої здійснювались оперативно-розшукові заходи, така справа підлягає знищенню".  
Враховано   Строки зберігання закритих оперативно-розшукових справ встановлюються відповідно до законодавства України. Якщо протягом 6 місяців не встановлено ознак злочину в діях особи, щодо якої здійснювались оперативно-розшукові заходи, така справа підлягає знищенню".  
75. 8. Статтю 14 викласти у такій редакції:      8. Статтю 14 викласти у такій редакції:  
76. "Стаття 14. Нагляд за дотриманням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності   -38- Васильєв Г.А. (в.о. № 61)
У назві і тексті ст.14 слова "дотриманням" замінити на слова "додержанням", що відповідає п.3 ст.121 Конституції України.  
Враховано   "Стаття 14. Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність  
77. Нагляд за дотриманням законів під час проведення оперативно-розшукової діяльності здійснюється Генеральним прокурором України, а також підпорядкованими йому прокурорами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та прирівняними до них прокурорами".      Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність здійснюється Генеральним прокурором України, а також підпорядкованими йому прокурорами Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя та прирівняними до них прокурорами".  
78. 9. У тексті Закону слова "Служба національної безпеки", "Управління охорони вищих посадових осіб" у всіх відмінках замінити відповідно словами "Служба безпеки", "Управління державної охорони" у відповідних відмінках.      9. У тексті Закону слова "Служба національної безпеки", "Управління охорони вищих посадових осіб" у всіх відмінках замінити відповідно словами "Служба безпеки", "Управління державної охорони" у відповідних відмінках.