Кількість абзаців - 18 Таблиця поправок


Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України (щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України (щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду)»
 
   Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України та Кодексу адміністративного судочинства України щодо забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду
 
2. Верховна Рада України постановляє:
 
   Верховна Рада України постановляє:
 
3. І. Внести до Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 40-41, 42, ст. 492) наступні зміни:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. У Цивільному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., №№ 40- 42, ст. 492):
 
4. 1. У частині першій статті 218 речення «У разі проголошення у судовому засіданні тільки вступної та резолютивної частин судового рішення суд повідомляє, коли особи, які беруть участь у справі, зможуть ознайомитися з повним рішенням суду» - виключити.
 
-1- Шатворян В.Г.
У ч.1.ст.218 слова «ознайомитися з повним рішенням суду» замінити словами «отримати повне рішення суду, що має бути складене у строк не більше як п‘ять днів з дня закінчення розгляду справи».
 
Враховано частково   1) частину першу статті 218 доповнити словами «та отримати його копію»;
 
5. 2. Статтю 222 доповнити частиною першою такого змісту:
 
-2- Частину першу статті 218 доповнити словами «та отримати його копію».
 
Враховано      
6. «Копії повного рішення суду видаються особам, які брали участь у справі, негайно після проголошення такого рішення».
 
-3- Шатворян В.Г.
П.2 розділу проекту виключити, чинну редакцію ст.222 ЦПК України залишити без змін.
 
Враховано частково   2) у статті 222:
 
7. 3. Частину другу статті 222 доповнити реченнями такого змісту:
 
-4- У статті 222:
частину другу доповнити реченням такого змісту:
«У разі складання повного рішення суду, відповідно до частини третьої статті 209 цього Кодексу, його копія видається особам, які брали участь у справі, через п‘ять днів з дня закінчення розгляду справи».
 
Враховано   частину другу доповнити реченням такого змісту: «У разі складання повного рішення суду відповідно до частини третьої статті 209 цього Кодексу, його копія видається особам, які брали участь у справі, через п‘ять днів з дня закінчення розгляду справи»;
 
8. «При цьому суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію рішення в повному обсязі. Суд складає повний текст рішення у строк, передбачений частиною третьою статті 209 цього Кодексу».
 
-5- Шатворян В.Г.
П.3 розділу проекту виключити, чинну редакцію ст.222 ЦПК України залишити без змін.
 
Враховано частково   частину третю доповнити абзацом другим такого змісту:
«Судове рішення вважається врученим, у тому числі у разі повернення поштового відправлення, не врученого адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, якщо воно направлялося за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців, а для фізичних осіб, які не є підприємцями, - за адресою їх місцезнаходження чи місця проживання перебування, зареєстрованою у встановленому законом порядку»;
3) частину першу статті 294 доповнити реченням такого змісту: «У разі складання повного рішення суду відповідно до частини третьої статті 209 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного рішення суду»;
 
    -6- Пилипенко В.П.
Ч.3 ст.222 доповнити новим абзацем такого змісту: «Судове рішення вважається врученим., у тому числі у разі повернення поштового відправлення, яке не вручено адресату з незалежних від суду причин, та у разі відсутності осіб, які беруть участь у справі, за адресою, повідомленою цими особами суду, або за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців чи для фізичних осіб. які не мають статусу підприємців, за адресою їх місця проживання чи місця перебування, яка зареєстрована у встановленому законом порядку».
 
Враховано    
    -7- Частину першу статті 294 доповнити реченням такого змісту:
«У разі складання повного рішення суду відповідно до частини третьої статті 209 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного рішення суду».
 
Враховано    
    -8- Шатворян В.Г.
Ч.1 ст.294 після першого речення доповнити новим такого змісту:
«У разі складання повного рішення відповідно до ч.3 ст.209 цього Кодексу апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня, з якого може бути отримане таке рішення».
 
Враховано частково    
    -9- Бондарєв К.А.
Ч.1 ст.294 доповнити новим реченням такого змісту:
«У випадку складання повного рішення суду у порядку, передбаченому у ст.209 цього Кодексу, особи, які брали участь у справі, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня складання повного рішення суду».
 
Враховано частково    
9. 4. Статтю 325 доповнити частиною другою такого змісту:
 
      
10. «У разі складення рішення апеляційним судом в повному обсязі відповідно до частини третьої статті 209 цього Кодексу касаційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня отримання рішення (ухвали), складеного в повному обсязі».
 
-10- Статтю 325 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
«У разі складання повного рішення апеляційним судом, відповідно до частини третьої статті 209 цього Кодексу, касаційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня отримання його копії».
 
Враховано   4) статтю 325 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
«2. У разі складання повного рішення апеляційним судом відповідно до частини третьої статті 209 цього Кодексу касаційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня отримання його копії».
 
11. 5. Частину другу статті 325 чинної редакції вважати відповідно частиною третьою.
 
-11- Шатворян В.Г.
Ч.1 ст.325 доповнити новим реченням такого змісту:
«У разі складання повного рішення апеляційного суду відповідно до ч.3 ст.209 цього Кодексу касаційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня, з якого може бути отримане таке рішення».
У зв‘язку з цим п.5 розділу 1 проекту виключити.
 
Враховано частково   У зв‘язку з цим частини другу - четверту вважати відповідно частинами третьою – п‘ятою ;
 
12. 6. У статті 328 пункт п’ятий частини четвертої - виключити.
 
   5) пункт 5 частини четвертої статті 328 виключити.
 
13. ІІ. Внести до Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 35-36, N 37, ст. 446)наступні зміни:
 
   2. У Кодексі адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., №№ 35-37, ст. 446):
 
14. 1. У частині другій статті 212 після слів «відповідно до статті 160 цього Кодексу» доповнити словами «касаційна скарга подається протягом двадцяти днів з дня отримання постанови, складеної в повному обсязі».
 
-12- У частині другій статті 212 слова «з дня складення постанови в повному обсязі» замінити словами «протягом того самого строку з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі»;
 
Враховано   1) у частині другій статті 212 слова «з дня складення постанови в повному обсязі» замінити словами «протягом того самого строку з дня отримання копії постанови, складеної в повному обсязі»;
 
15. 2. У статті 214 пункт п’ятий частини п’ятої – виключити.
 
   2) пункт 5 частини п’ятої статті 214 виключити.
 
16. ІІІ. Прикінцеві положення.
 
-13- П.2 розділу Прикінцеві положення виключити, оскільки він не відповідає ч.2 ст.8 Конституції України та ч.8 ст.90 Регламенту Верховної Ради України.
 
Враховано      
17. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Встановити, що до приведення чинного законодавства у відповідність із цим Законом інші закони та нормативно-правові акти застосовуються у частині, що не суперечить цьому Закону.

-14- Бондарєв К.А.
Прикінцеві положення доповнити новим пунктом такого змісту:
«Особи, які мають право на касаційне оскарження і які протягом періоду з 31 грудня 2011 року по день набрання чинності цим Законом подали касаційну скаргу у порядку адміністративного судочинства, у відкритті провадження якого було відмовлено на підставі того, що касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи. мають право повторно подати касаційні скарги до Вищого адміністративного суду України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом».
 
Відхилено   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.