Кількість абзаців - 359 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України ''Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності'' (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ: Внести зміни до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1992р., №12, ст. 165; 1996 р., №3, ст. 11; 1997 р., №8, ст. 62), виклавши його у такій редакції:      ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" Верховна Рада України ПОСТАНОВЛЯЄ: Внести зміни до Закону України "Про основи державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 1992р., №12, ст. 165; 1993 р., №10, ст.76, №11, ст.93, №17, ст.184; 1994 р., №41, ст.376; 1995 р., №13, ст.85; 1996 р., №3, ст. 11; 1997 р., №8, ст. 62), виклавши його у такій редакції:  
1. ЗАКОН УКРАЇНИ Про науку і науково-технічну діяльність   -1- Комітет з питань науки і освіти
Назву Закону викласти в такій редакції: "Про наукову і науково-технічну діяльність".  
Враховано   ЗАКОН УКРАЇНИ Про наукову і науково-технічну діяльність Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку. Розвиток науки і техніки є визначальним фактором прогресу суспільства, підвищення добробуту його членів, їх духовного та інтелектуального зростання. Цим зумовлена необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід'ємної складової національної культури та освіти, створення умов для реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової та науково-технічної діяльності, цілеспрямованої політики у забезпеченні використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки для задоволення соціальних, економічних, культурних та інших потреб.  
    -2- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити Закон преамбулою в такій редакції: "Цей Закон визначає правові, організаційні та фінансові засади функціонування і розвитку науково-технічної сфери, створює умови для наукової і науково-технічної діяльності, забезпечення потреб суспільства і держави у технологічному розвитку. Розвиток науки і техніки є визначальним фактором прогресу суспільства, підвищення добробуту його членів, їх духовного та інтелектуального зростання. Цим зумовлена необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід'ємної складової національної культури та освіти, створення умов для реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової та науково-технічної діяльності, цілеспрямованої політики у забезпеченні використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки для задоволення соціальних, економічних, культурних та інших потреб".  
Враховано    
2. Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ  
3. Стаття 1. Мета закону   -3- Комітет з питань науки і освіти
Статтю поміняти місцями із статтею 3, назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 2. Мета і завдання цього Закону" .  
Враховано   Стаття 2. Мета і завдання цього Закону  
4. Метою Закону є створення правових засад взаємовідносин між державою та суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності, підвищення ефективності науки.   -4- Комітет з питань науки і освіти
Об'єднати статті 1 і 2 і викласти в такій редакції: "Метою цього Закону є врегулювання відносин, пов'язаних з науковою діяльністю та створення умов для підвищення ефективності наукових досліджень і використання їх результатів для забезпечення розвитку усіх сфер суспільного життя. Основними завданнями цього Закону є визначення:".  
Враховано   Метою цього Закону є врегулювання відносин, пов'язаних з науковою діяльністю та створення умов для підвищення ефективності наукових досліджень і використання їх результатів для забезпечення розвитку усіх сфер суспільного життя. Основними завданнями цього Закону є визначення:  
    -5- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину викласти в такій редакції: "Метою Закону є створення правових засад взаємовідносин між державою та суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності і умов для підвищення ефективності наукових досліджень і використання їх результатів для забезпечення інноваційного розвитку економіки".  
Враховано частково    
    -6- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Викласти частину 1 статті 1 в такій редакції: "Мета Закону - забезпечення сучасного рівня наукових фундаментальних і прикладних досліджень заради зростання добробуту громадян і могутності держави України. Закон визначає статус вчених, наукових працівників та наукових колективів, роль держави в забезпеченні розвитку науки і використанні результатів науково-дослідних робіт, організаційну структуру науки в Україні, принципи фінансування науково-дослідної діяльності та підготовки наукових кадрів. Закон створює правові засади взаємовідносин між державою та суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності".  
Відхилено    
5. Держава виходить з того, що розвиток науки і техніки є визначальним фактором прогресу суспільства, підвищення добробуту його членів, їх духовного та інтелектуального зростання. Цим зумовлена необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід'ємної складової національної культури та освіти, створення умов для реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової і науково-технічної діяльності, цілеспрямованої політики у забезпеченні використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки для вирішення соціальних, економічних, культурних й інших потреб.   -7- Комітет з питань науки і освіти
Частину перенести до преамбули.  
Враховано    
    -8- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Держава виходить з того, що науково-технічний прогрес є визначальним фактором розвитку суспільства, забезпечення незалежності України, підвищення добробуту її громадян, їх духовного та інтелектуального зростання; і невід'ємної складової національної культури та освіти, вітчизняної та світової науки і техніки для вирішення державних соціальних, економічних, культурних й інших потреб".  
Відхилено    
    -9- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Частину викласти в такій редакції: "Держава виходить з того, що розвиток науки і техніки є визначальним фактором прогресу суспільства, підвищення добробуту його членів, їх духовного та інетлектуального зростання, важливим елементом національної безпеки і оборони країни. Цим зумовлена необхідність пріоритетної державної підтримки розвитку науки як джерела економічного зростання і невід'ємної складової національної культури та освіти, створення умов для реалізації інтелектуального потенціалу громадян у сфері наукової і науково-технічної діяльності, цілеспрямованої політики у забезпеченні використання досягнень вітчизняної та світової науки і техніки для вирішення соціальних, економічних, культурних й інших потреб".  
Враховано частково    
6. Стаття 2. Закон визначає:   -10- Комітет з питань науки і освіти
Статтю 2 об'єднати із статтею 1.  
Враховано    
    -11- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 2. Напрями правового регулювання державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності".  
Враховано в статті 1   
7. ( правовий статус суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності, матеріальні й моральні стимули забезпечення престижності та зумовленої суспільними потребами пріоритетності цієї сфери людської діяльності, залучення до неї інтелектуального потенціалу нації;   -12- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти першим абзацом статті 2 у такій редакції: "правового статусу суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності, матеріальних та моральних стимулів забезпечення престижності та зумовленої суспільними потребами пріоритетності цієї сфери людської діяльності, залучення до неї інтелектуального потенціалу нації;".  
Враховано   правового статусу суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності, матеріальних та моральних стимулів забезпечення престижності та зумовленої суспільними потребами пріоритетності цієї сфери людської діяльності, залучення до неї інтелектуального потенціалу нації;  
    -13- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "правовий статус суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності, матеріальні й моральні стимули забезпечення престижності та зумовленої суспільними потребами пріоритетності цієї сфери людської діяльності, залучення до неї інтелектуального потенціалу країни;".  
Відхилено    
    -14- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац викласти в такій редакції: "правовий статус та економічні гарантії суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності, матеріальні й моральні стимули забезпечення престижності та зумовленої суспільними потребами пріоритетності цієї сфери людської діяльності, залучення до неї інтелектуального потенціалу свободи наукової творчості;".  
Відхилено    
8. ( економічні та правові гарантії наукової і науково-технічної діяльності, свободи наукової творчості;   -15- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти другим абзацом статті 2 у такій редакції: "економічних, соціальних та правових гарантій наукової і науково-технічної діяльності, свободи наукової творчості;".  
Враховано   економічних, соціальних та правових гарантій наукової і науково-технічної діяльності, свободи наукової творчості;  
    -16- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац вилучити.  
Відхилено    
9. ( основні цілі, напрями й принципи державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності;   -17- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти абзацом третім статті 1 у такій редакції: "основних цілей, напрямів та принципів державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності;".  
Враховано   основних цілей, напрямів та принципів державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності;  
    -18- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац вилучити.  
Відхилено    
10. ( форми й методи державного регулювання у сфері наукової і науково-технічної діяльності;   -19- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац вилучити.  
Враховано    
11. ( основні функції і повноваження органів державної влади у здійсненні державного регулювання та управління в сфері наукової і науково-технічної діяльності.   -20- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти абзацом четвертим статті 1 у такій редакції: "повноважень органів державної влади щодо здійснення державного регулювання та управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності і науково-технічної".  
Враховано   повноважень органів державної влади щодо здійснення державного регулювання та управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності.  
12. Стаття 3. Основні визначення:   -21- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 3. Основні терміни та їх визначення:".  
Враховано   Стаття 1. Основні терміни та їх визначення У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:  
    -22- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити частиною такого змісту: "У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:".  
Враховано    
    -23- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити статтю 3 частиною такого змісту: "У цьому Законі терміни вживаються у такому значенні:".  
Враховано частково    
    -24- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Статтю 3 доповнити частиною в такій редакції: "Наука - сфера людської діяльності, функція якої - виробка і теоретична систематизація об'єктивних даних про дійсність; одна із форм суспільної свідомості". Загальне зауваження: оскільки система наук поділяється на природничі, суспільні і технічні науки, в проекті Закону необхідно притримуватися встановленої науковим співтовариством орієнтації. Цей проект "працює" тільки по технічних науках?!  
Відхилено    
13. Наукова діяльність ( інтелектуальна, творча діяльність, яка спрямована на отримання, розповсюдження і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження.   -25- Комітет з питань науки і освіти
Слово "розповсюдження" вилучити, слово "отримання" замінити на "одержання", далі за текстом.  
Враховано   Наукова діяльність - інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження.  
    -26- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова діяльність - творча інтелектуальна діяльність, яка спрямована на отримання, розповсюдження і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження".  
Враховано частково    
    -27- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова діяльність - інтелектуальна, творча діяльність людини чи колективу (фізичної чи юридичної особи), яка спрямована на отримання, розповсюдження і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження".  
Відхилено    
    -28- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова діяльність - інтелектуальна творча діяльність, що проводиться на систематичній основі і спрямована на збільшення накопиченого обсягу знань про природу і суспільство, а також на застосування їх в нових напрямках. Наукова діяльність здійснюється шляхом проведення фундаментальних та прикладних досліджень".  
Відхилено    
14. Науково-технічна діяльність ( будь-яка діяльність, що пов'язана з одержанням та використанням нових знань у всіх галузях науки і техніки. Вона містить науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські, технологічні, вишукувальні й проектно-вишукувальні роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, а також інші роботи, пов'язані з доведенням наукових і науково-технічних знань до стадії практичного їх використання.   -29- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науково-технічна діяльність - інтелектуальна творча діяльність щодо одержання і використання нових знань у всіх галузях техніки і технологій. Вона включає науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські, технологічні, пошукові та проектно-пошукові роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, а також інші роботи, пов'язані з доведенням наукових і науково-технічних знань до стадії практичного їх використання".  
Враховано   Науково-технічна діяльність - інтелектуальна творча діяльність щодо одержання і використання нових знань у всіх галузях техніки і технологій. Вона включає науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські, технологічні, пошукові та проектно-пошукові роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, а також інші роботи, пов'язані з доведенням наукових і науково-технічних знань до стадії практичного їх використання.  
    -30- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Науково-технічна діяльність - будь-яка діяльність, що пов'язана з одержанням та використанням нових знань у всіх галузях науки і техніки з метою вирішення інженерних, технологічних, соціально-економічних, екологічних та інших проблем, забезпечення сталого розвитку виробничих сил і суспільства в цілому. Вона містить науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські, технологічні, вишукувальні й проектно-вишукувальні роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, а також інші роботи, пов'язані з доведенням наукових і науково-технічних знань до стадії практичного їх використання".  
Відхилено    
    -31- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Науково-технічна діяльність - будь-яка діяльність людини чи колективу (фізичної чи юридичної особи), що пов'язана з одержанням та використанням нових знань у всіх галузях науки і техніки. Вона містить науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські, технологічні, вишукувальні й проектно-вишукувальні роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, а також інші роботи, пов'язані з доведенням наукових і науково-технічних знань до стадії практичного їх використання".  
Відхилено    
    -32- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину викласти в такій редакції: "Науково-технічна діяльність - будь-яка діяльність, що пов'язана з одержанням та використанням нових знань у всіх галузях науки і техніки. Вона містить науково-дослідні, дослідно-конструкторські, проектно-конструкторські, технологічні, проектно-технологічні, винахідницькі, вишукувальні й проектно-вишукувальні роботи, виготовлення дослідних зразків або партій науково-технічної продукції, а також інші роботи, пов'язані з доведенням наукових і науково-технічних знань до стадії практичного їх використання".  
Відхилено    
    -33- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Доповнити частиною у такій редакції: "Науково-педагогічна діяльність - діяльність, яка спрямована на виховання і підготовку інженерних, освітянських, наукових кадрів та фахівців для інших галузей народного господарства в закладах освіти III-IV рівнів акредитації".  
Відхилено    
15. Фундаментальні дослідження ( теоретична або експериментальна діяльність, яка спрямована на отримання новітніх знань про закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку.   -34- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Фундаментальні дослідження - наукова теоретична або експериментальна діяльність, спрямована на одержання нових знань про закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку".  
Враховано   Фундаментальні дослідження - наукова теоретична або експериментальна діяльність, спрямована на одержання нових знань про закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку.  
    -35- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Фундаментальні дослідження - теоретична або експериментальна наукова діяльність, яка спрямована на отримання нових знань про явища і закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку".  
Враховано редакційно    
    -36- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Фундаментальні дослідження - теоретична або експериментальна діяльність людини чи колективу (фізичної чи юридичної особи), яка спрямована на отримання новітніх знань про закономірності розвитку природи, суспільства, людини, їх взаємозв'язку".  
Відхилено    
    -37- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину викласти в такій редакції: "Фундаментальні дослідження - теоретична або експериментальна діяльність, яка спрямована на отримання нових знань про основи природних та суспільних явищ, не пов'язана безпосередньо з практичним застосуванням отриманих результатів".  
Враховано частково    
16. Прикладні дослідження ( діяльність, яка спрямована на отримання або використання знань для досягнення практичної мети.   -38- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Прикладні дослідження - наукова і науково-технічна діяльність, спрямована на одержання і використання знань для практичних цілей".  
Враховано   Прикладні дослідження - наукова і науково-технічна діяльність, спрямована на одержання і використання знань для практичних цілей.  
    -39- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Прикладні дослідження - наукова і науково-технічна діяльність, яка спрямована на отримання або використання знань для досягнення практичної мети".  
Враховано частково    
    -40- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Прикладні дослідження діяльність людини чи колективу (фізичної чи юридичної особи), яка спрямована на отримання або використання знань для досягнення практичної мети".  
Відхилено    
    -41- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину викласти в такій редакції: "Прикладні дослідження - науково-пошукова діяльність, спрямована на отримання нових знань з метою досягнення конкретної мети або розв'язання практичного завдання".  
Відхилено    
17. Вчений ( особа, яка провадить фундаментальні або прикладні дослідження і отримує наукові результати.   -42- Комітет з питань науки і освіти
Замінити слово "отримує" на "одержує".  
Враховано   Вчений - особа, яка провадить фундаментальні або прикладні дослідження і одержує наукові результати.  
    -43- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Вчений - фізична особа (громадянин України, а також громадянин іншої держави або особа без громадянства в межах прав, визначених законодавством України), яка провадить фундаментальні та (або) прикладні дослідження і отримує наукові та (або) науково-технічні результати".  
Відхилено    
    -44- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину викласти в такій редакції: "Вчений - особа, якій присуджено наукову ступінь або присвоєно вчене чи академічне звання, а також інші наукові працівники, які проводять фундаментальні або прикладні дослідження і отримують наукові результати".  
Відхилено    
    -45- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Частину викласти в такій редакції: "Вчений - особа, яка виконує фундаментальні або прикладні дослідження або займається науково-педагогічною діяльністю і отримує наукові результати".  
Відхилено    
    -46- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити і перенести до Розділу II.  
Відхилено    
    -47- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доопрацювати частину 6 статті 3 з урахуванням тлумачення терміну, наведеного в частині 1 статті 6, яку вилучити.  
Відхилено    
    -48- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Слово "вчений" та похідні з нього слова вилучити з тексту проекту закону.  
Відхилено    
18. Науковий працiвник (науковець) ( вчений який за основним місцем роботи й відповідно до трудового договору (контракту) професiйно займається науковою і науково-технічною діяльністю та має відповідну кваліфікацію, підтверджену результатами атестації наукових працівників.   -49- Комітет з питань науки і освіти
Слово "(науковець)" вилучити, Слово "й" замінити на "та", після слова "науковою" доповнити: "науково-педагогічною і...", слова "наукових працівників" вилучити.  
Враховано   Науковий працiвник - вчений, який за основним місцем роботи та відповідно до трудового договору (контракту) професiйно займається науковою, науково-технічною і науково-педагогічною діяльністю та має відповідну кваліфікацію, підтверджену результатами атестації.  
    -50- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину викласти в такій редакції: "(науковець) - вчений який за основним місцем роботи й відповідно до трудового договору (контракту) професiйно займається науковою, науково-технічною і науково-педагогічною діяльністю та має відповідну кваліфікацію, підтверджену результатами атестації наукових працівників (кандидат, доктор наук, доцент, професор, старший науковий співробітник)".  
Враховано частково    
    -51- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити і перенести до Розділу II.  
Відхилено    
    -52- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Додати після частини 6 статті 3 визначення "Науково-педагогічний працівник" і перенести до Розділу II.  
Відхилено    
19. Наукова (науково-технічна) організація - юридична особа, для якої наукова та науково-технічна діяльність є основною. Наукові організації можуть мати різні організаційно-правові форми та засновуватися на різних формах власності.   -53- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науково-дослідна (науково-технічна) установа - юридична особа різних форм власності, створена в установленому законодавством порядку".  
Враховано   Науково-дослідна (науково-технічна) установа - юридична особа різних форм власності, створена в установленому законодавством порядку.  
    -54- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова (науково-дослідна, науково-технічна) організація - юридична особа, для якої наукова та (або) науково-технічна діяльність передбачена її засновницькими документами як основна. Наукові організації можуть мати різні організаційно-правові форми та засновуватися на різних формах власності".  
Відхилено    
    -55- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити і перенести до Розділу II.  
Відхилено    
20. Наукова робота (тема, проект) - цілеспрямована діяльність, що включає елементи фундаментальних або прикладних досліджень, які провадяться за певним планом з метою отримання певного наукового або науково-технічного результату.   -56- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Наукова робота - діяльність з метою одержання наукового результату".  
Враховано   Наукова робота - діяльність з метою одержання наукового результату.  
    -57- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доопрацювати частину 8 статті 3 з метою надання терміну сематично і юридично більш чіткого, науково обгрунтованого тлумачення.  
Враховано частково    
    -58- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова робота (тема, проект) - цілеспрямована діяльність, що включає елементи фундаментальних або прикладних досліджень, які провадяться за певним планом з метою отримання певного наукового або науково-технічного або науково-педагогічного результату".  
Відхилено    
21. Результат наукової діяльності (науковий результат) ( нове знання, здобуте в процесі фундаментальних або прикладних досліджень, зафіксоване на будь-якому інформаційному носієві та представлене у формі звіту, наукової праці, наукової доповіді, наукового повідомлення про науково-дослідну роботу, монографічного дослідження, наукового відкриття тощо.   -59- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науковий результат - нове знання, отримане в процесі фундаментальних або прикладних досліджень та зафіксоване на носіях наукової інформації у формі звіту, наукової праці, наукової доповіді, наукового повідомлення про науково-дослідну роботу, монографічного дослідження, наукового відкриття тощо".  
Враховано   Науковий результат - нове знання, одержане в процесі фундаментальних або прикладних досліджень та зафіксоване на носіях наукової інформації у формі звіту, наукової праці, наукової доповіді, наукового повідомлення про науково-дослідну роботу, монографічного дослідження, наукового відкриття тощо.  
22. Результат науково-технічної діяльності (науково-технічний результат) ( нове конструктивне чи технологічне рішення, експериментальний (дослідний) зразок, закінчене випробування, впроваджена у виробництво розробка, новий сорт рослин, породи тварин, штами мікроорганізмів тощо, які одержані в процесі проектно-вишукувальних, дослідно-конструкторських, проектно-конструкторських і технологічних робіт. Результат науково-технічної діяльності може бути представлений у формі звіту про науково-технічну роботу, ескізного проекту, конструкторської та технологічної документації на науково-технічну продукцію, натурного зразка тощо.   -60- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науково-прикладний результат - нове конструктивне чи технологічне рішення, експериментальний зразок, закінчене випробування, розробка, яка впроваджена або може бути впроваджена у суспільну практику. Науково-прикладний результат може бути у формі звіту, ескізного проекту, конструкторської або технологічної документації на науково-технічну продукцію, натурного зразка тощо".  
Враховано   Науково-прикладний результат - нове конструктивне чи технологічне рішення, експериментальний зразок, закінчене випробування, розробка, яка впроваджена або може бути впроваджена у суспільну практику. Науково-прикладний результат може бути у формі звіту, ескізного проекту, конструкторської або технологічної документації на науково-технічну продукцію, натурного зразка тощо.  
    -61- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Після частини проект доповнити визначеннями: "Науково-педагогічний працівник", "Національний науковий центр", "Державний реєстр наукових об'єктів", "Національна академія наук України".  
Відхилено    
    -62- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити статтю 3 термінами, які неодноразово використовуються в тексті проекту Закону, але не визначені за змістом, а саме: "Державне замовлення (державний контракт)"; "Державна наукова (науково-технічна) програма"; "Науковий потенціал"; "Науково-технічний потенціал"; "Національна доповідь про науково-технічний розвиток України". Доповнити статтю 3 термінами: "Науково-технічний спеціаліст (інженерно-технічний працівник) наукової організації"; "Працівник сфери наукового обслуговування". Це - реальні і необхідні категорії суб'єктів наукової (науково-технічної) діяльності, які традиційно виділяються державною статистикою. Доповнити статтю 3 визначенням терміну "громадські наукові (науково-технічні) організації, яке наведене в частині1 розділу ІІ і продубльоване в статті 16 того ж розділу. Доповнити статтю 3 визначенням терміну "Спеціально уповноважений державний орган у сфері наукової і науково-технічної діяльності (далі-Міннауки) - центральний орган виконавчої влади (міністерство, відомство тощо), його органи на місцях та (або) інші підпорядковані йому органи, організації і підприємства, до компетенції якого віднесено здійснення функцій загального державного регулювання і управління у науковій та науково-технічній сфері".  
Відхилено    
23. Стаття 4. Законодавство України у сфері наукової та науково-технічної діяльності   -63- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Законодавство України про наукову і науково-технічну діяльність".  
Враховано   Стаття 3. Законодавство України про наукову і науково-технічну діяльність  
24. Законодавство України у сфері наукової та науково-технічної діяльності складається з цього Закону й інших нормативно-правових актів, що регулюють суспільні відносини у названій сфері.   -64- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Законодавство України про наукову і науково-технічну діяльність складається з цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у зазначеній діяльності".  
Враховано   Законодавство України про наукову і науково-технічну діяльність складається з цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють правовідносини у зазначеній діяльності.  
25. Розділ II. СУБ'ЄКТИ НАУКОВОЇ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   -65- Комітет з питань науки і освіти
Назву розділу викласти в такій редакції: "Розділ II. Правовий статус суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності".  
Враховано   Розділ II. ПРАВОВИЙ СТАТУС СУБ'ЄКТІВ НАУКОВОЇ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ  
    -66- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити розділ II окремими статтями: "Науково-педагогічний працівник", "Науково-технічний спеціаліст (інженерно-технічний працівник)", "Працівник сфери наукового обслуговування (службовець наукової організації)", "Підприємство дослідної (дослідно-експериментальної) бази", "Замовник (отримувач) наукових (науково-технічних) результатів, а також наукових консультацій, експертних та інших послуг"; "Наукова діяльність в системі органів оборони і державної безпеки".  
Відхилено    
26. Суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності є: вчений, науковий працівник, науково-педагогічний працівник, наукова організація, Національна й галузеві академії наук, вищі заклади освіти III-IV рівнів акредитації, громадські організації ( громадські наукові та науково-технічні об'єднання, спілки, товариства, які здійснюють фундаментальні й прикладні дослідження або виконують науково-технічні розробки.   -67- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити проект статтею у такій редакції: "Стаття 4. Суб'єкти наукової і науково-технічної діяльності Суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності є: вчені, наукові працівники, науково-педагогічні працівники, а також науково-дослідні (науково-технічні) установи (далі - наукові установи), вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації, громадські наукові та науково-технічні організації".  
Враховано   Стаття 4. Суб'єкти наукової і науково-технічної діяльності Суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності є: вчені, наукові працівники, науково-педагогічні працівники, а також науково-дослідні (науково-технічні) установи (далі - наукові установи), вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації, громадські наукові та науково-технічні організації.  
    -68- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Текст не відповідає законам юридичної техніки, тому треба доповнити проект назвою статті у такій редакції: "Стаття 5. Види суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності". Доповнити статтю частиною у такій редакції: "Для виконання складних наукових завдань, які потребують зусиль представників різних галузей науки, в наукових установах наказом керівника можуть створюватися тимчасові творчі колективи. Положення про тимчасові творчі колективи затверджує керівник наукової установи".  
Враховано частково    
    -69- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину 1 розділу ІІ подати окремою статтею і викласти в редакції: "Стаття 5. Загальне визначення: Суб'єктами наукової й науково-технічної діяльності визначаються: вчений; науковий працівник (науковець); науково-педагогічний працівник; науково-технічний спеціаліст (інженерно-технічний працівник); працівник сфери наукового обслуговування (cлужбовець наукової організації); наукова (науково-технічна) організація; підприємство дослідної (дослідно-експериментальної) бази; Національна академія наук; галузева академія наук; вищий заклад освіти ІІІ і ІV рівнів акредитації; громадська наукова (науково-технічна) організація; замовник (отримувач) наукових (науково-технічних) результатів, а також наукових консультацій, експертних та інших послуг".  
Відхилено    
    -70- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності є: вчений, науковий працівник, науково-педагогічний працівник, наукова (науково-технічна) організація та наукові організації Національної й галузевих академій наук, вищі заклади освіти III-IV рівнів акредитації, громадські організації - громадські наукові та науково-технічні об'єднання, спілки, товариства, які здійснюють фундаментальні й прикладні дослідження або виконують науково-технічні розробки".  
Відхилено    
    -71- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину викласти в такій редакції: "Суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності є: вчений, науковий працівник, науково-педагогічний працівник, наукова організація, Національна й галузеві академії наук, вищі заклади освіти III-IV рівнів акредитації, громадські організації - громадські наукові та науково-технічні об'єднання, спілки, товариства, які здійснюють теоретичні та експериментальні наукові дослідження."  
Відхилено    
27. Стаття 5. Вчений   -72- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Статтю вилучити, залишивши поняття "науковий працівник", оскільки в статті відсутній зв'язок вченого з науковою установою.  
Відхилено   Стаття 5. Вчений  
28. Основним суб'єктом наукової і науково-технічної діяльності є вчений.   -73- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Вчений є основним суб'єктом наукової і науково-технічної діяльності".  
Враховано   Вчений є основним суб'єктом наукової і науково-технічної діяльності.  
    -74- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Вчений є основним суб'єктом наукової і науково-технічної діяльності, який провадить фундаментальні або прикладні дослідження та публікує (монографії, статті і ін.) або захищає (дисертації, патенти і ін.) отримані ним результати. Вчений відноситься до творчих працівників, на яких розповсюджується відповідне законодавство".  
Враховано частково    
29. Вчений має право:      Вчений має право:  
30. ( обирати форми, напрями i засоби наукової діяльності вiдповiдно до своїх iнтересів, компетенцiї та загальнолюдських цінностей;   -75- Комітет з питань науки і освіти
Слово "компетенції" замінити на "творчих можливостей".  
Враховано   обирати форми, напрями i засоби наукової і науково-технічної діяльності вiдповiдно до своїх iнтересів, творчих можливостей та загальнолюдських цінностей;  
    -76- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац викласти в такій редакції: "на об'єктивне відношення до його наукової і науково-технічної діяльності з боку державних наукових структур у вигляді: організації умов праці, використання отриманих наукових результатів за прямим призначенням, відповідної матеріальної винагороди і соціального забезпечення; в противному випадку вчений має право запропонувати свої послуги будь-якій організації поза Україною;".  
Відхилено    
31. ( об'єднуватися з іншими вченими в постійні або тимчасові наукові колективи для проведення спільної наукової діяльності;   -77- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "наукової" доповнити "і науково-технічної".  
Враховано   об'єднуватися з іншими вченими в постійні або тимчасові наукові колективи для проведення спільної наукової і науково-технічної діяльності; брати участь у конкурсах на виконання наукових досліджень за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел відповідно до законодавства України;  
    -78- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю доповнити абзацом у такій редакції: "брати участь у конкурсах на фінансування наукової (науково-технічної) теми (проекту) за рахунок будь-яких джерел, що не заборонені законодавством України;".  
Враховано редакційно    
32. ( створювати та брати участь у роботі фахових спілок, асоціацій, наукових товариств тощо;   -79- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
    -80- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац викласти в такій редакції: "створювати та брати участь у роботі фахових спілок, асоціацій, наукових товариств тощо вітчизняних та закордонних;".  
Відхилено    
33. ( підвищувати свою наукову кваліфікацію;   -81- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
34. ( діставати визнання авторства на наукові і науково-технічні результати своєї діяльності;   -82- Комітет з питань науки і освіти
Замінити слово "діставати" на "здобувати".  
Враховано   здобувати визнання авторства на наукові і науково-технічні результати своєї діяльності;  
35. ( вільно публікувати результати своїх досліджень або оприлюднювати їх іншим способом, якщо вони не підпадають під обмеження, встановлені законодавством України;   -83- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "публікувати результати своїх досліджень або оприлюднювати їх іншим способом, у порядку, встановленому законодавством України;".  
Враховано   публікувати результати своїх досліджень або оприлюднювати їх іншим способом, у порядку, встановленому законодавством України;  
36. ( брати участь у конкурсах на заміщення посад наукових і науково-педагогічних працівників;   -84- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "..заміщення" додати слово "вакантних", далі за текстом.  
Враховано   брати участь у конкурсах на заміщення вакантних посад наукових і науково-педагогічних працівників;  
37. ( отримувати, передавати та поширювати наукову інформацію;      отримувати, передавати та поширювати наукову інформацію;  
38. ( отримувати державне і громадське визнання через присудження йому наукових ступенів, державних премій за значні досягнення в галузі науки і техніки, премій імені видатних учених, присвоєння вчених звань та почесних звань для осіб, які зробили помітний внесок у розвиток науки, технологій, їх реалізацію у виробництві, відзначились у підготовці науково-технічних кадрів.   -85- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "здобувати державне і громадське визнання через присудження наукових ступенів, вчених звань, премій, почесних звань за внесок у розвиток науки, технологій, їх реалізацію у виробництво та за підготовку наукових кадрів".  
Враховано   здобувати державне і громадське визнання через присудження наукових ступенів, вчених звань, премій, почесних звань за внесок у розвиток науки, технологій, їх реалізацію у виробництво та за підготовку наукових кадрів.  
    -86- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину доповнити абзацом у такій редакції: "брати участь в наукових дискусіях, конференціях, симпозіумах тощо;".  
Відхилено    
39. Вчений зобов'язаний:      Вчений зобов'язаний:  
40. ( здійснювати наукову, науково-технічну та науково-педагогічну діяльність, не порушуючи прав та свободи людини, а також не завдаючи шкоди її життю, здоров'ю та довкіллю;   -87- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "здійснювати наукову, науково-технічну та науково-педагогічну діяльність, не завдаючи шкоди здоров'ю людини, її життю та довкіллю;".  
Враховано   здійснювати наукову, науково-технічну та науково-педагогічну діяльність, не завдаючи шкоди здоров'ю людини, її життю та довкіллю;  
41. ( не допускати фальсифікації результатів наукової та науково-технічної діяльності;   -88- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац вилучити.  
Враховано    
    -89- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "не допускати фальсифікації результатів власної наукової та науково-технічної діяльності, об'єктивно здійснювати доручену йому експертизу наукових (науково-технічних) результатів, програм, проектів тощо;".  
Відхилено    
42. ( дотримуватися етичних норм наукового співтовариства, поважати права інтелектуальної власності;   -90- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "дотримуватися етичних норм наукового співтовариства, поважати право на інтелектуальну власність;".  
Враховано частково   додержуватися етичних норм наукового співтовариства, поважати право на інтелектуальну власність;  
    -91- Комітет з питань науки і освіти
Замінити слово "дотримуватися" на "додержуватися".  
Враховано    
    -92- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Статтю доповнити абзацом у такій редакції: "не допускати виконання робіт, результати яких можуть безпосередньо чи опосередковано призвести до негативного впливу або наслідків для людини, суспільства, довкілля".  
Відхилено    
43. Стаття 6. Науковий працівник   -93- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Перенести частину 6 статті 3 до статті 6.  
Відхилено   Стаття 6. Науковий працівник  
44. До наукових працiвникiв належать вчені, якi вiдповiдно до службових обов'язків за основним місцем роботи виконують науково-дослiдну, дослідно-конструкторську, дослідно-технологічну, проектно-конструкторську, проектно-технологічну, вишукувальну, проектно-вишукувальну роботу у формі теоретичних досліджень, експериментальних розробок та експериментально-впроваджувальної діяльності або організують виконання зазначених робіт в науково-дослідних організаціях, наукових підрозділах вищих закладів освіти, лабораторіях підприємств тощо.   -94- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Частину викласти в такій редакції: "До наукових працiвникiв належать вчені, якi вiдповiдно до службових обов'язків за основним місцем роботи виконують науково-дослiдну, дослідно-конструкторську, дослідно-технологічну, проектно-конструкторську, проектно-технологічну, вишукувальну, проектно-вишукувальну, науково-педагогічну роботу у формі теоретичних досліджень, експериментальних розробок та експериментально-впроваджувальної діяльності або організують виконання зазначених робіт в науково-дослідних організаціях, наукових підрозділах вищих закладів освіти, лабораторіях підприємств тощо".  
Враховано частково   Науковий працiвник виконує науково-дослiдну, науково-педагогічну, дослідно-конструкторську, дослідно-технологічну, проектно-конструкторську, проектно-технологічну, пошукову, проектно-пошукову роботу та (або) організує виконання зазначених робіт у наукових установах, вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації, лабораторіях підприємств тощо.  
    -95- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науковий працiвник виконує науково-дослiдну, науково-педагогічну, дослідно-конструкторську, дослідно-технологічну, проектно-конструкторську, проектно-технологічну, пошукову, проектно-пошукову роботу та (або) організує виконання зазначених робіт у наукових установах, вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації, лабораторіях підприємств тощо".  
Враховано    
    -96- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину вилучити, використавши зміст для доопрацювання частини 6 статті 3 (щодо визначення терміну "науковий працівник").  
Відхилено    
    -97- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину викласти в такій редакції: "До наукових працiвникiв належать вчені, якi вiдповiдно до службових обов'язків за основним місцем роботи виконують науково-дослiдну, дослідно-конструкторську, дослідно-технологічну, проектно-конструкторську, проектно-технологічну, вишукувальну, проектно-вишукувальну роботу у формі теоретичних досліджень, експериментальних розробок та експериментально-впроваджувальної діяльності або організують виконання зазначених робіт в науково-дослідних організаціях, наукових підрозділах вищих закладів освіти, лабораторіях підприємств, а також відповідними інстанціями зарубіжних країн".  
Відхилено    
    -98- Кафарський В.І. (реєстр. картка № 401)
Частину доповнити положенням у такій редакції: "Науковими працівниками також вважаються науково-педагогічні працівники, що працюють у вищих закладах освіти III-IV рівнів акредитації і відповідно до службових обов'язків проводять фундаментальні чи прикладні дослідження".  
Відхилено    
45. Переліки посад наукових працівників затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства України у справах науки і технологій і Міністерства праці та соціальної політики України.   -99- Комітет з питань науки і освіти
Частину перенести до статті 23, виклавши її в новій редакції.  
Враховано    
    -100- Кремень В.Г. (реєстр. картка № 442)
Частину викласти в такій редакції: "Переліки посад наукових працівників державних наукових організацій затверджуються Кабінетом Міністрів України за поданням Міністерства України у справах науки і технологій, Міністерства освіти України і Міністерства праці та соціальної політики України".  
Відхилено    
    -101- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Частину викласти в такій редакції: "Професійні назви наукових працівників встановлюються відповідно до Державного Класифікатора професій України. Зміни до Державного Класифікатора професій України стосовно наукових працівників вносяться Міністерством України у справах науки і технологій у встановленому порядку".  
Відхилено    
46. Користуючись всіма правами вченого, науковий працівник також має право:   -102- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науковий працівник має право:".  
Враховано   Науковий працівник має право:  
    -103- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити частину окремими абзацами у такій редакції: "об'єднуватись в професійні спілки, бути членом і брати участь в діяльності громадських об'єднань і політичних партій; на мотивовану відмову брати участь в науковій (науково-технічній) діяльності, результати якої можуть мати негативні наслідки для людини, суспільства або навколишнього природного середовища".  
Відхилено    
47. ( на матеріальну підтримку виконуваних досліджень за рахунок бюджетного фінансування, кредитів, позик, інших джерел фінансування, в тому числі через участь у відкритих конкурсах на одержання замовлення на виконання науково-дослідних робіт як у межах держави, так і за кордоном;   -104- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "на матеріальну підтримку виконуваних досліджень за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел фінансування відповідно до законодавства України;".  
Враховано   на матеріальну підтримку виконуваних досліджень за рахунок коштів Державного бюджету України та інших джерел фінансування відповідно до законодавства України;  
    -105- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац викласти в такій редакції: "на матеріальну підтримку виконуваних досліджень за рахунок бюджетного фінансування, кредитів, позик, інших джерел фінансування;".  
Відхилено    
48. ( одержувати іменні та інші стипендії і премії, що встановлюються державою, академіями наук, науковими й іншими організаціями;   -106- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "на іменні та інші стипендії, а також премії, що встановлюються державою, юридичними та фізичними особами;".  
Враховано   на іменні та інші стипендії, а також премії, що встановлюються державою, юридичними та фізичними особами; на об'єктивну оцінку своєї діяльності та отримання матерiальної винагороди вiдповiдно до кваліфікації, наукових результатів, якості та складності виконуваної роботи, а також одержання доходу чи іншої винагороди від реалізації наукового та науково-прикладного результатів своєї діяльності;  
    -107- Комітет з питань науки і освіти
Після абзацу поставити п'ятий абзац у такій редакції: "на об'єктивну оцінку своєї діяльності та отримання матерiальної винагороди вiдповiдно до кваліфікації, наукових результатів, якості та складності виконуваної роботи, а також одержання доходу чи іншої винагороди від реалізації наукового та науково-прикладного результатів своєї діяльності;".  
Враховано    
    -108- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац вилучити.  
Відхилено    
49. ( викладати, консультувати та експертувати;   -109- Кремень В.Г. (реєстр. картка № 442)
Абзац викласти в такій редакції: "займатись викладацькою діяльністю, консультувати а також бути експертом відповідно до законодавства України;"  
Враховано   займатися викладацькою діяльністю, надавати консультативну допомогу, а також бути експертом відповідно до законодавства України;  
50. ( займатися підприємницькою діяльністю;   -110- Комітет з питань науки і освіти
В кінці абзаці доповнити: "відповідно до законодавства України".  
Враховано   займатися підприємницькою діяльністю відповідно до законодавства України;  
    -111- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац вилучити.  
Відхилено    
    -112- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Абзац викласти в такій редакції: "займатися підприємницькою діяльністю в наукових організаціях незалежно від форм власності;".  
Враховано частково    
51. ( на об'єктивну оцінку своєї діяльності та отримання матерiальної винагороди вiдповiдно до кваліфікації, наукових результатів, якості та складності виконуваної роботи, а також одержувати винагороду від реалізації результатів своєї діяльності;   -113- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "на об'єктивну оцінку своєї діяльності та отримання матерiальної винагороди вiдповiдно до кваліфікації, наукових результатів, якості та складності виконуваної роботи, а також одержувати доход чи іншу винагороду від реалізації результатів своєї діяльності;".  
Враховано частково    
    -114- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти третім.  
Враховано    
    -115- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Абзац викласти в такій редакції: "також має право на об'єктивну оцінку своєї діяльності та отримання матерiальної винагороди вiдповiдно до кваліфікації, наукових результатів, якості та складності виконуваної роботи, а також одержувати винагороду від реалізації результатів своєї діяльності;".  
Відхилено    
52. ( на пенсійне забезпечення і соціальний захист, передбачене для наукових працівників законодавством України;   -116- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити. Законом передбачена окрема стаття.  
Враховано    
53. Науковий працівник зобов'язаний:   -117- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Частину доповнити абзацами у такій редакції: "застосовувати гуманні методи досліджень; проявляти об'єктивність і добросовісність при оцінці результатів наукових досліджень".  
Відхилено   Науковий працівник зобов'язаний:  
54. ( виконувати наукові дослідження у відповідності із запланованою тематикою;   -118- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти у такій редакцій: "провадити наукові дослідження відповідно до укладених договорів (контрактів);".  
Враховано   провадити наукові дослідження відповідно до укладених договорів (контрактів);  
55. ( представляти отримані результати на розгляд наукового співтовариства шляхом наукових доповідей, захисту дисертацій та публікування;   -119- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти у такій редакції: "представляти результати наукової і науково-технічної діяльності шляхом наукових доповідей, публікацій та захисту дисертацій;".  
Враховано   представляти результати наукової і науково-технічної діяльності шляхом наукових доповідей, публікацій та захисту дисертацій;  
56. ( періодично проходити атестацію на відповідність посаді, що обіймає;   -120- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "у встановленому порядку проходити атестацію на відповідність займаній посаді;".  
Враховано   у встановленому порядку проходити атестацію на відповідність займаній посаді;  
57. ( постійно підвищувати свою наукову кваліфікацію.   -121- Комітет з питань науки і освіти
Вилучити слово "наукову".  
Враховано   постійно підвищувати свою кваліфікацію. Прийняття на роботу наукових працівників здійснюється на основі конкурсного відбору.  
    -122- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити частиною такого змісту: "Прийняття на роботу наукових працівників здійснюється на основі конкурсного відбору".  
Немає висновку    
58. Науковий працівник не може бути примушений продовжувати наукові дослідження, якщо вони або їх результати можуть викликати шкідливі для довкілля та здоров'я людини наслідки, і так само притягнутий до відповідальності за відмову від участі у таких дослідженнях.   -123- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науковий працівник не може бути примушений провадити наукові дослідження, якщо вони або їх результати викликають або можуть викликати шкідливі для довкілля та здоров'я людини наслідки, а також не може бути притягнутий до відповідальності за відмову від участі у таких дослідженнях".  
Враховано   Науковий працівник не може бути примушений провадити наукові дослідження, якщо вони або їх результати викликають або можуть викликати шкідливі для довкілля та здоров'я людини наслідки, а також не може бути притягнутий до відповідальності за відмову від участі у таких дослідженнях.  
    -124- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Після частини доповнити проект статтею "Науково-педагогічний працівник".  
Відхилено    
59. Стаття 7. Наукові організації   -125- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 7. Наукові установи". Далі в тексті Закону замінити термін "наукові організації" на "наукові установи".  
Враховано   Стаття 7. Наукові установи  
    -126- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доопрацювати статтю 7, доповнивши її частинами, аналогічними частинами 2 і 3 статті 9. Доповнити статтю 7 окремою частиною такого змісту: "Наукова організація зобов'язана оновлювати свої основні фонди, підтримувати і розвивати підприємства дослідної (дослідно-експериментальної) бази".  
Відхилено    
60. Науковими організаціями визнаються установи, підприємства та громадські об'єднання, для яких наукова та науково-технічна діяльність становить понад 70% загального обсягу робіт і відповідає класифікації видів економічної діяльності згідно з Державним класифікатором України   -127- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науковими установами визнаються юридичні особи, для яких наукова діяльність є основною і становить понад 70 відсотків загального річного обсягу виконаних робіт".  
Враховано   Науковими установами визнаються юридичні особи, для яких наукова діяльність є основною і становить понад 70 відсотків загального річного обсягу виконаних робіт.  
    -128- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину вилучити з тексту проекту, використавши її зміст для доопрацювання частини 6 статті 3 (щодо визначення терміну "науковий працівник"), а також частини 1 статті10.  
Відхилено    
    -129- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова (науково-технічна) організація - юридична особа, для якої наукова (науково-технічна) діяльність становить понад 70% загального обсягу робіт і відповідає класифікації видів економічної діяльності згідно з Державним класифікатором України".  
Відхилено    
    -130- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Після частини статтю доповнити положенням у такій редакції: "Правами наукових організацій користуються також вищі заклади освіти III-IV рівнів акредитації, в яких проводяться фундаментальні або прикладні дослідження".  
Враховано в статті 4   
    -131- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Частину викласти в такій редакції: "Науковими організаціями визнаються установи, підприємства, громадські організації, у яких наукові дослідження є основним видом діяльності, про що зазначається в Статуті".  
Відхилено    
    -132- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Після частини статтю доповнити положенням у такій редакції: "Наукова організація може вести комерційну діяльність, якщо об'єктом торгівлі є власна наукова або науково-технічна продукція".  
Відхилено    
61. Загальні принципи управління науковою організацією визначаються законодавством України.   -133- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Управління науковою установою здійснює її керівник".  
Враховано   Управління науковою установою здійснює її керівник. Керівник наукової установи, як правило, обирається таємним голосуванням на зборах колективу наукових працівників на визначений статутом наукової установи термін і затверджується власником наукової установи або уповноваженим ним органом, якщо інше не передбачено статутом (положенням) наукової установи. Керівники структурних підрозділів наукової установи обираються на посади на конкурсних засадах у порядку, встановленому статутом цих установ. Стаття 9. Права і обов'язки керівника наукової установи Керівник наукової установи: вирішує питання її діяльності відповідно до статутних завдань; представляє наукову установу в органах державної влади та місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності; відповідає за результати діяльності наукової установи перед власником або уповноваженим ним органом; видає накази і розпорядження; визначає функціональні обов'язки працівників; затверджує склад вченої ради; здійснює інші повноваження, передбачені статутом (положенням) наукової установи. Керівник наукової установи щорічно звітує перед колективом наукових працівників про свою діяльність.  
    -134- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити статтю частинами такого змісту: "Керівник наукової установи, як правило, обирається таємним голосуванням на зборах колективу наукових працівників на визначений статутом наукової установи термін і затверджується власником наукової установи або уповноваженим ним органом, якщо інше не передбачено статутом (положенням) наукової установи. Керівники структурних підрозділів наукової установи обираються на посади на конкурсних засадах у порядку, встановленому статутом цих установ".  
Враховано    
    -135- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Враховано частково    
    -136- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити проект статтею у такій редакції: "Стаття 8. Права і обов'язки керівника наукової установи Керівник наукової установи: вирішує питання її діяльності відповідно до статутних завдань; представляє наукову установу в органах державної влади та місцевого самоврядування, підприємствах, установах, організаціях усіх форм власності; відповідає за результати діяльності наукової установи перед власником або уповноваженим ним органом; видає накази і розпорядження; визначає функціональні обов'язки працівників; затверджує склад вченої ради; здійснює інші повноваження, передбачені статутом (положенням) наукової установи. Керівник наукової установи щорічно звітує перед колективом наукових працівників про свою діяльність."  
Враховано    
    -137- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Після частини статтю доповнити частинами у такій редакції: "Керівництво науковою і науково-технічною організацією здійснює керівник, обраний таємним голосуванням науковим колективом організації із числа докторів наук. Наукова організація зобов'язана розробляти наукові напрямки на рівні світових стандартів з відповідною ефективністю".  
Враховано частково    
    -138- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Доповнити проект статтею у такій редакції: "Стаття 8. Управління науковими і науково-технічними установами Управління науковими і науково-технічним установами здійснює керівник (директор, президент). Заміщення посади керівника державної наукової або науково-технічної установи здійснюється на конкурсних засадах в порядку, встановленому законодавством. Управління здійснюється на принципах поєднання єдиноначальності із самоврядуванням трудового колективу. Керівники відділів, лабораторій, інших структурних підрозділів обираються на посади на конкурсних засадах у порядку, встановленому законодавством. Керівники наукових установ, заснованих на недержавних формах власності, призначаються власником (власниками)".  
Враховано частково    
62. Стаття 8. Вчена рада наукової організації   -139- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 8 розмістити в тексті проекту Закону слідом за статтею 9, відповідно змінивши її нумерацію.  
Враховано   Стаття 10. Вчена рада наукової установи  
    -140- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Статтю поміняти місцями зі статтею 10.  
Враховано    
63. Колегіальним органом управління науковою та науково-технічною діяльністю наукової організації є вчена (наукова, технічна, науково-технічна) рада, не менше двох третин складу якої обирається таємним голосуванням колективу наукових працівників.   -141- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Вчена (наукова, науково-технічна, технічна) рада наукової установи є колегіальним дорадчим органом управління науковою і науково-технічною діяльністю наукової установи".  
Враховано   Вчена (наукова, науково-технічна, технічна) рада наукової установи є колегіальним дорадчим органом управління науковою і науково-технічною діяльністю наукової установи. Кількісний склад членів вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради визначається статутом (положенням) наукової установи. Не менше трьох чвертей складу вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради обирається таємним голосуванням колективу наукових працівників, а решта її членів призначається наказом керівника наукової установи. Керівник наукової установи, його заступники і вчений секретар наукової установи є членами вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради за посадою. З метою представництва інтересів трудового колективу в складі вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради до неї може входити голова профспілкового комітету наукової установи (за згодою).  
    -142- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити статтю частинами такого змісту: "Кількісний склад членів вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради визначається статутом (положенням) наукової установи. Не менше трьох чвертей складу вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради обирається таємним голосуванням колективу наукових працівників, а решта її членів призначається наказом керівника наукової установи. Керівник наукової установи, його заступники і вчений секретар наукової установи є членами вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради за посадою. З метою представництва інтересів трудового колективу в складі вченої (наукової, науково-технічної, технічної) ради до неї може входити голова профспілкового комітету наукової установи (за згодою)".  
Враховано    
    -143- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Колегіальним органом управління науковою та науково-технічною діяльністю наукової організації є вчена (наукова, науково-технічна, технічна) рада, не менше двох третин складу якої обирається таємним голосуванням колективу наукових працівників".  
Відхилено    
    -144- Толочко П.П. (реєстр. картка № 407)
Частину викласти в такій редакції: "Колегіальним дорадчим органом управління науковою та науково-технічною діяльністю наукової організації є вчена (наукова, науково-технічна, технічна) рада, не менше двох третин складу якої обирається таємним голосуванням колективу наукових працівників".  
Враховано частково    
    -145- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Частину викласти в такій редакції: "Вчена (наукова, технічна, науково-технічна) рада є дорадчим органом, який створюється при керівникові наукової установи, організації для колегіального обговорення основних питань діяльності. Кількісний та персональний склад Вченої ради затверджується керівником наукової установи після схвалення його колективом наукових працівників. До складу Вченої Ради за посадами входить директор, його заступник (заступники), вчений секретар. З метою представництва інтересів трудового колективу до складу Вченої ради входить також голова профспілкового комітету наукової установи. До складу Вченої ради можуть входити також керівники підприємств, установ, організацій, на яких здійснюється впровадження у виробництво результатів науково-дослідницької діяльності. Функції голови Вченої ради виконує директор наукової установи, заступника голови - заступник директора. У виняткових випадках у разі відсутності Голови Вченої ради та його заступника засідання проводить вчений секретар наукової установи. Термін повноважень Вченої ради - 5 років".  
Враховано частково    
    -146- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Колегіальним органом управління діяльністю наукової та науково-технічної організації є вчена (наукова, технічна, науково-технічна) рада, що обирається таємним голосуванням наукових працівників колективу і працює під керівництвом директора організації."  
Враховано частково    
64. Вчена рада наукової організації:   -147- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину доповнити окремим абзацом такого змісту: "має право контролю науково-організаційної діяльності адміністрації наукової (науково-технічної) організації".  
Відхилено   Вчена рада наукової установи:  
65. ( визначає перспективні напрями наукової і науково-технічної діяльності;      визначає перспективні напрями наукової і науково-технічної діяльності;  
66. ( здійснює наукову та науково-технічну експертизу тематики та результатів науково-дослідних робіт;   -148- Комітет з питань науки і освіти
Слово "експертизу" замінити на "оцінку".  
Враховано   здійснює наукову і науково-технічну оцінку тематики та результатів науково-дослідних робіт;  
67. ( розглядає та затверджує поточні плани наукових досліджень;   -149- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "розглядає та затверджує поточні плани наукової (науково-технічної) діяльності".  
Відхилено   розглядає та затверджує поточні плани наукових досліджень;  
68. ( затверджує теми дисертацій, наукових керівників (консультантів);   -150- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "дисертацій" доповнити словами "здобувачів та аспірантів, їх", далі за текстом.  
Враховано   затверджує теми дисертацій здобувачів та аспірантів, їх наукових керівників (консультантів);  
69. ( затверджує результати атестації наукових працівників;   -151- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Після абзацу статтю доповнити абзацами у такій редакції: "обговорює питання і дає рекомендації щодо публікації наукових збірників, монографій тощо; заслуховує звіти керівників відділів, лабораторій про стан виконання наукових досліджень;".  
Відхилено   затверджує результати атестації наукових працівників;  
70. ( обирає за конкурсом на вакантні посади наукових співробітників;   -152- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "обирає за конкурсом на вакантні посади наукових працівників;".  
Враховано   обирає за конкурсом на вакантні посади наукових працівників;  
    -153- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
В кінці речення абзац доповнити словами: "відповідно до встановленого порядку;".  
Відхилено    
71. ( розглядає питання щодо присвоєння наукових звань;   -154- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Слово "наукових" замінити на "вчених".  
Враховано   в межах своєї компетенції розглядає питання про присвоєння вчених звань;  
    -155- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "в межах своєї компетенції розглядає питання про присвоєння вчених звань".  
Враховано    
72. ( подає рекомендації щодо інших питань діяльності наукової організації.   -156- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "вирішує інші питання діяльності наукової установи, визначені в її статуті (положенні)".  
Враховано   вирішує інші питання діяльності наукової установи, визначені в її статуті (положенні).  
    -157- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "подає рекомендації щодо інших питань діяльності наукової (науково-технічної) організації."  
Відхилено    
73. При науковій організації можуть створюватися спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій за відповідними спеціальностями.   -158- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова організація може бути ініціатором створення спеціалізованої ради (із запрошенням до її складу вітчизняних і зарубіжних вчених - спеціалістів в цій області) для захисту дисертацій по відповідній спеціальності. Сформована спецрада, затверджена колегією Міннауки України, має право остаточного рішення по роботі, що захищається дисертантом". Кабінету Міністрів України необхідно розглянути питання про доцільність Вищої атестаційної комісії, як організації, що неприйнятна світовим науковим співтовариством і є архаїчним пережитком.  
Відхилено   При науковій установі можуть створюватися спеціалізовані вчені ради для захисту дисертацій за відповідними спеціальностями.  
    -159- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Доповнити статтю частиною у такій редакції: "Положення про Вчену раду затверджує керівник наукової установи".  
Відхилено    
74. Стаття 9. Державні наукові організації   -160- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 9 розмістити в тексті проекту Закону слідом за статтею 7, відповідно змінивши нумерацію. Доповнити статтю 9 окремою частиною такого змісту: "Державні органи, що є засновниками державної наукової (науково-технічної) організації, можуть надавати їй фінансову, матеріально-технічну та іншу підтримку".  
Враховано частково   Стаття 8. Державні наукові установи  
    -161- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Статтю вилучити.  
Відхилено    
75. Державними науковими організаціями є наукові організації, які засновані на державній формі власності.   -162- Комітет з питань науки і освіти
Вилучити слово "які".  
Враховано   Державними науковими установами є наукові установи, засновані на державній формі власності.  
    -163- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Відхилено    
76. Державні наукові організації створюються, реорганізуються та ліквідуються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.   -164- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Державні наукові організації створюються, реорганізуються та ліквідуються у порядку, встановленому законодавством".  
Відхилено   Державні наукові установи створюються, реорганізуються та ліквідуються у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
    -165- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Відхилено    
77. При реорганізації державної наукової організації забезпечується збереження технологічної єдності наукової і науково-технічної діяльності.   -166- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину 3 статті 9 доповнити реченням: "Не допускається виділення із складу наукової (науково-технічної) організації (відокремлення) підприємств дослідної (дослідно-експериментальної), лікувальної бази тощо".  
Відхилено    
    -167- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Враховано    
78. Державним науковим організаціям передаються в постійне користування земельні ділянки згідно із законодавством України.   -168- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Відхилено   Державним науковим установам передаються в постійне користування земельні ділянки згідно із законодавством України.  
79. Стаття 10. Державний реєстр наукових організацій, яким надається підтримка держави   -169- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 10 розмістити в тексті проекту Закону після статті 11.  
Відхилено   Стаття 12. Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави  
    -170- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити статтю 10 окремою частиною наведеного змісту: "Відмова у занесенні наукової (науково-технічної) організації до Державного реєстру не може бути перешкодою для здійснення нею наукової та (або) науково-технічної діяльності".  
Відхилено    
80. Наукові організації незалежно від форми власності, які одержують наукові та науково-технічні результати, що мають важливе значення для науки, економіки та виробництва, вводяться до Державного реєстру наукових організацій, яким надається підтримка держави (далі (Державний реєстр).   -171- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Для державної підтримки наукових установ усіх форм власності, що мають важливе значення для науки, економіки та виробництва, створюється Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави (далі Державний реєстр), положення про який затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Для державної підтримки наукових установ усіх форм власності, що мають важливе значення для науки, економіки та виробництва, створюється Державний реєстр наукових установ, яким надається підтримка держави (далі - Державний реєстр), положення про який затверджується Кабінетом Міністрів України.  
    -172- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доопрацювати частину 1 статті 10 з урахуванням норми частини 1 статті 7 щодо 70%-го рівня загального обсягу робіт.  
Відхилено    
    -173- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Наукові організації незалежно від форми власності, які одержують наукові та науково-технічні результати, що мають важливе значення для держави та її структур, вводяться до Державного реєстру наукових організацій, яким надається підтримка держави (далі (Державний реєстр)".  
Відхилено    
    -174- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Після слів "вводяться до" вилучити слово "Державного".  
Враховано    
81. Включення наукових організацій до Державного реєстру здійснюється на підставі їх державної атестації відповідно до вимог Положення про Державний реєстр, який затверджується Кабінетом Міністрів України.   -175- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Наукові установи включаються до Державного реєстру проходження державної атестації у Міністерстві України у справах науки і технологій (далі - Міннауки України)".  
Враховано   Наукові установи включаються до Державного реєстру проходження державної атестації у Міністерстві України у справах науки і технологій (далі - Міннауки України).  
82. Наукові організації, включені до Державного реєстру:      Наукові установи, включені до Державного реєстру:  
83. ( користуються податковими пільгами, встановленими для неприбуткових організацій законодавством України;   -176- Комітет з питань науки і освіти
Замінити слово "законодавством" на "у порядку, визначеному".  
Враховано   користуються податковими пільгами, встановленими для неприбуткових організацій у порядку, визначеному законами України;  
    -177- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "користуються податковими пільгами, встановленими для неприбуткових організацій законодавством України, а також першочерговим правом на отримання Державного замовлення;".  
Відхилено    
84. ( не можуть змінювати наукову та науково-технічну діяльність на інші види діяльності, та, за певних умов, порушувати організаційну цілісність;   -178- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "не можуть змінювати наукову та науково-технічну діяльність на інші види діяльності, та порушувати організаційну цілісність;".  
Відхилено   не можуть змінювати наукову та науково-технічну діяльність на інші види діяльності;  
    -179- Комітет з питань науки і освіти
Слова "та, за певних умов, порушувати організаційну цілісність" вилучити.  
Враховано    
85. ( зобов'язані не менше 50 відсотків доходу від своєї діяльності спрямовувати на проведення ініціативних науково-дослідних робіт та розвиток дослідницької матеріально-технічної бази.      зобов'язані не менше 50 відсотків доходу від своєї діяльності спрямовувати на проведення ініціативних науково-дослідних робіт та розвиток дослідницької матеріально-технічної бази.  
86. Державний реєстр ведеться Міннауки України.   -180- Комітет з питань науки і освіти
Частину замінити частиною у такій редакції: "Наукові установи, включені до Державного реєстру виключаються з нього у разі недодержання ними вимог, передбачених частиною першою статті 7".  
Враховано   Наукові установи, включені до Державного реєстру виключаються з нього у разі недодержання ними вимог, передбачених частиною першою статті 7.  
    -181- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Державний реєстр ведеться і регулярно публікується Міннауки України".  
Відхилено    
    -182- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину викласти в такій редакції: "Державний реєстр ведеться Міннауки України і затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Враховано частково    
87. Стаття 11. Національний науковий центр   -183- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 11 розмістити в тексті проекту Закону перед статтею 10, відповідно змінивши їх нумерацію.  
Відхилено   Стаття 13. Національний науковий центр  
88. Національним науковим центром може бути визнана наукова або науково-технічна організація, вищий заклад освіти III-IV рівнів акредитації (об'єднання наукових, науково-технічних організацій та вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації), що провадять комплексні наукові дослідження загальнодержавного значення, активно впливають на розвиток науково-технічного і соціального прогресу та мають світове визнання своєї діяльності.   -184- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Статус національного наукового центру може бути надано науковій установі, вищому навчальному закладу IV рівня акредитації (об'єднанню наукових установ та вищих навчальних закладів IV рівня акредитації), що провадять комплексні наукові дослідження загальнодержавного значення та мають світове визнання своєї діяльності".  
Враховано   Статус національного наукового центру може бути надано науковій установі, вищому навчальному закладу IV рівня акредитації (об'єднанню наукових установ та вищих навчальних закладів IV рівня акредитації), що проводять комплексні наукові дослідження загальнодержавного значення та мають світове визнання своєї діяльності.  
    -185- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину викласти в такій редакції: "Національним науковим центром може бути визнана наукова або науково-технічна організація, вищий заклад освіти IV рівня акредитації (об'єднання наукових, науково-технічних організацій та вищих закладів освіти IV рівня акредитації), що провадять комплексні наукові дослідження загальнодержавного значення, активно впливають на розвиток науково-технічного і соціального прогресу та мають світове визнання своєї діяльності".  
Враховано частково    
89. Присвоєння статусу національного наукового центру, порядок його фінансування та державної підтримки здійснюється Указом Президента України за поданням Кабінету Міністрів України.   -186- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
    -187- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Присвоєння і позбавлення статусу національного наукового центру, порядок його фінансування та державної підтримки здійснюється Указом Президента України за поданням Кабінету Міністрів України".  
Відхилено    
90. Особливості діяльності національних наукових центрів визначаються Положенням про національний науковий центр, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.   -188- Комітет з питань науки і освіти
Частину почати словами: "Статус та...", далі за текстом.  
Враховано   Статус та особливості діяльності національних наукових центрів визначаються Положенням про національний науковий центр, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.  
91. Стаття 12. Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання      Стаття 14. Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання  
92. З метою збереження наукових об'єктів (унікальних наукових колекцій, інформаційних фондів, дослідних установок та обладнання, заповідників і дендропарків, наукових полігонів тощо), які мають виняткове значення для світової та української науки, функціонує Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання.   -189- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "З метою збереження унікальних наукових об'єктів - колекцій, інформаційних фондів, дослідних установок та обладнання, а також заповідників і дендропарків, наукових полігонів тощо, які мають виняткове значення для української та світової науки створюється Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання".  
Враховано   З метою збереження унікальних наукових об'єктів - колекцій, інформаційних фондів, дослідних установок та обладнання, а також заповідників і дендропарків, наукових полігонів тощо, які мають виняткове значення для української та світової науки створюється Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання.  
    -190- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "З метою збереження наукових об'єктів (унікальних наукових колекцій, музеїв, інформаційних фондів, бібліотек, дослідних установок та обладнання, заповідників і дендропарків, наукових полігонів тощо функціонує Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання, який ведеться Міннауки України".  
Відхилено    
93. Рішення про віднесення наукових об'єктів до таких, що становлять національне надбання, приймає Кабінет Міністрів України за поданням Міннауки України.   -191- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Кабінет Міністрів України визначає порядок формування і ведення Держреєстра, приймає рішення на основі рекомендацій Міннауки, Мінкультури України, інших державних і громадських організацій щодо віднесення і придбання об'єктів категорії "національне надбання". Фінансування по даній статті передбачається при складанні Держбюджету на наступний рік".  
Відхилено   Рішення про віднесення наукових об'єктів до таких, що, становлять національне надбання приймає Кабінет Міністрів України за поданням Міннауки України.  
94. Фінансування заходів щодо збереження наукових об'єктів, які становлять національне надбання, щорічно передбачаються під час складання державного бюджету на наступний рік.   -192- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти у такій редакції: "Фінансування заходів щодо утримання і збереження наукових об'єктів, що становлять національне надбання, щорічно передбачається у Державному бюджеті України".  
Враховано   Фінансування заходів щодо утримання і збереження наукових об'єктів, що становлять національне надбання, щорічно передбачається у Державному бюджеті України.  
95. Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання, ведеться Міннауки України.      Державний реєстр наукових об'єктів, що становлять національне надбання, веде Міннауки України.  
96. Порядок формування і ведення Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання, визначається Кабінетом Міністрів України.      Порядок формування і ведення Державного реєстру наукових об'єктів, що становлять національне надбання, визначається Кабінетом Міністрів України.  
97. Стаття 13. Державна атестація наукових організацій   -193- Комітет з питань науки і освіти
Статтю поставити після статті 9, змінивши відповідно нумерацію.  
Враховано   Стаття 11. Державна атестація наукових установ  
98. З метою оцінки ефективності діяльності наукових організацій, відповідності отримуваних ними результатів державним науково-технічним пріоритетам та завданням науково-технічного розвитку, а також визначення форм державної підтримки їх діяльності один раз на три роки провадиться державна атестація наукових організацій.   -194- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "З метою оцінки ефективності діяльності наукових установ, відповідності одержуваних ними результатів державним науково-технічним пріоритетам та завданням науково-технічного розвитку, а також з метою визначення необхідності надання їм підтримки держави не рідше одного разу на п'ять років провадиться безоплатна державна атестація наукових організацій у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   З метою оцінки ефективності діяльності наукових установ, відповідності одержуваних ними результатів державним науково-технічним пріоритетам та завданням науково-технічного розвитку, а також з метою визначення необхідності надання їм підтримки держави не рідше одного разу на п'ять років провадиться безоплатна державна атестація наукових організацій у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.  
    -195- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Відхилено    
99. Державна атестація наукових організацій провадиться Міннауки України за рішенням Кабінету Міністрів України на підставі висновків органів, яким підпорядковані наукові організації, аналізу матеріалів державної статистики та результатів наукової і науково-технічної експертизи.   -196- Комітет з питань науки і освіти
Ситник К.М. (реєстр. картка № 403)
Частину вилучити.  
Враховано    
    -197- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Державна атестація наукових організацій провадиться Міннауки України за рішенням Кабінету Міністрів України на підставі висновків органів, яким підпорядковані наукові організації, аналізу матеріалів державної статистики та результатів наукової і науково-технічної експертизи з метою оцінки ефективності діяльності наукових організацій, відповідності отримуваних ними результатів державним науково-технічним пріоритетам та завданням науково-технічного розвитку, а також визначення форм державної підтримки їх діяльності, яка провадиться один раз на три роки".  
Відхилено    
    -198- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити статтю частиною у такій редакції: "Державна атестація установ Національної та галузевих академій наук провадиться їх президіями у відповідності з положенням, затвердженим Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
100. Державній атестації підлягають державні наукові організації, а також недержавні наукові організації, що входять або претендують на внесення до Державного реєстру наукових організацій, яким надається державна підтримка.   -199- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Відхилено   Державній атестації підлягають наукові установи усіх форм власності, що внесені або претендують на внесення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави.  
    -200- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Державній атестації підлягають наукові установи усіх форм власності, що внесені або претендують на внесення до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави".  
Враховано    
101. Положення про державну атестацію наукових організацій затверджується Кабінетом Міністрів України.   -201- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Положення про державну атестацію наукових організацій розробляється Міннауки України і затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
    -202- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
102. Стаття 14. Наукова діяльність в системі вищої освіти   -203- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 14 в тексті проекту Закону розмістити після статті 15, відповідно змінивши їх нумерацію.  
Враховано   Стаття 16. Наукова і науково-технічна діяльність у системі вищої освіти  
    -204- Комітет з питань науки і освіти
В назві статті і скрізь по тексту після слова "наукова" записати: "і науково-технічна".  
Враховано    
103. Наукова діяльність є невід'ємною складовою освітнього процесу вищих закладів освіти III-IV рівнів акредитації.   -205- Комітет з питань науки і освіти
Слово "освітнього" замінити на "частиною навчального", слова "вищих закладів освіти" замінити на "вищих навчальних закладів".  
Враховано   Наукова і науково-технічна діяльність є невід'ємною складовою частиною навчального процесу вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.  
    -206- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Відхилено    
104. Високий рівень розвитку науки у вищих закладах освіти є одним з головних чинників забезпечення державних стандартів якості підготовки фахівців з вищою освітою та наукових і науково-педагогічних кадрів вищої кваліфікації.   -207- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Враховано    
105. Це реалізується шляхом досягнення органічної єдності змісту освіти та програм наукової діяльності вищого закладу освіти, урахування новітніх досягнень науки і техніки в навчальних планах, програмах навчальних курсів, підручниках і навчальних посібниках, а також шляхом залучення студентів до безпосередньої участі в науковій роботі, обов'язкового проведення наукових досліджень професорсько-викладацьким складом в рамках основного робочого часу та залученням до навчального процесу провідних науковців.   -208- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Враховано    
106. Наукова діяльність у системі вищої освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту" та цього закону з урахуванням специфіки вищих закладів освіти.   -209- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "Закону" поставити крапку.  
Враховано   Наукова і науково-технічна діяльність у системі вищої освіти здійснюється відповідно до Закону України "Про освіту" та цього Закону.  
    -210- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Частину доповнити словами: "та Положенням про організацію науково-дослідної роботи у вищих закладах освіти III -IV рівнів акредитації".  
Відхилено    
107. На вищі заклади освіти III-IV рівнів акредитації поширюються всі права, які надаються науковим організаціям згідно з цим законом.   -211- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "На вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації поширюються права, передбачені цим Законом для наукових установ".  
Враховано   На вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації поширюються права, передбачені цим Законом для наукових установ.  
108. Стаття 15. Національна академія наук України та галузеві академії наук   -212- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 15 доповнити окремими частинами такого змісту: "За академіями, їх науковими (науково-технічними) організаціями, підприємствами дослідної (дослідно-експериментальної) бази, організаціями наукового обслуговування і соціальної сфери закріплюються в безстрокове безоплатне користування земельні ділянки, що виділені або надаватимуться в установленому законодавством порядку. Порядок надання статусу галузевої академії наук визначається законодавством України". Статтю 15 розділити на три окремі статті: Стаття: Академії наук, до якої виділити із статті 15 частини з 1 по 7, а також частини 10 і 13. Стаття: Національна академія наук України, до якої виділити частини 8 і 11 із статті 15. Стаття: Галузеві академії, до яких виділити частини 9 і 12 статті 15.  
Враховано частково   Стаття 15. Національна академія наук України та галузеві академії наук  
109. Національна академія наук України та галузеві академії наук (Українська академія аграрних наук, Академія медичних наук України, Академія педагогічних наук України, Академія правових наук України, Академія мистецтв України) (далі ( академії) є вищими державними науковими організаціями. Кошти на їхню діяльність щорічно визначаються у Державному бюджеті окремими рядками.   -213- Комітет з питань науки і освіти
Розкрити перелік в дужках. Слово "вищими" вилучити. Друге речення зробити окремою частиною.  
Враховано   Національна академія наук України та галузеві академії наук - Українська академія аграрних наук, Академія медичних наук України, Академія педагогічних наук України, Академія правових наук України, Академія мистецтв України (далі - академії) є державними науковими організаціями, що створені на базі державного майна. Кошти на діяльність академій щорічно визначаються у Державному бюджеті України окремими рядками. Фінансування Національної академії наук України та галузевих академій може здійснюватися за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України.  
    -214- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину доповнити окремим кінцевим реченням: "Фінансування Національної академії наук та галузевих академій може здійснюватись також за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством України".  
Враховано    
    -215- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Після слова "вищими" записати: "самоврядними".  
Відхилено    
110. До складу академій входять наукові організації, організації наукового обслуговування, підприємства та інші установи, які забезпечують їхню діяльність.   -216- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "До складу академій входять наукові установи, об'єкти соціальної сфери, які забезпечують їхню діяльність, якщо інше не передбачено статутами академій".  
Враховано   До складу академій входять наукові установи, об'єкти соціальної сфери, які забезпечують їхню діяльність, якщо інше не передбачено статутами академій.  
    -217- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "До складу академій входять наукові організації, організації наукового обслуговування, підприємства та інші установи, які забезпечують їхню діяльність, в тому числі підприємства і організації соціальної сфери".  
Враховано частково    
111. Державне регулювання та управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності академій здійснюється згідно з чинним законодавством у межах, що не порушують їхньої самоврядності у вирішенні питань внутрішнього життя і свободи наукової творчості.   -218- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Державне управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності академій здійснюється згідно з чинним законодавством України у межах, що не порушують їхньої самоврядності у вирішенні питань статутної діяльності і свободи наукової творчості".  
Враховано   Державне управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності академій здійснюється згідно з чинним законодавством України у межах, що не порушують їхньої самоврядності у вирішенні питань статутної діяльності і свободи наукової творчості.  
112. Самоврядність академій полягає в самостійному визначенні тематики досліджень, своєї структури, вирішенні науково-організаційних, господарських, кадрових питань, здійсненні міжнародних наукових зв'язків та зовнішньоекономічної діяльності, вирішенні питань матеріально-технічного забезпечення.   -219- Комітет з питань науки і освіти
Слова "та зовнішньоекономічної діяльності, вирішенні питань матеріально-технічного забезпечення" вилучити.  
Враховано   Самоврядність академій полягає у самостійному визначенні тематики досліджень, своєї структури, вирішенні науково-організаційних, господарських, кадрових питань, здійсненні міжнародних наукових зв'язків.  
113. Президії академій подають до Кабінету Міністрів України пропозиції, узгоджені з Міннауки України, щодо створення, реорганізації та ліквідації установ і організацій, які входять до їхнього складу.   -220- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Пропозиції академій щодо створення, реорганізації та ліквідації наукових (науково-технічних) організацій та інших установ і підприємств, що входять до їхнього складу, затверджуються Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
    -221- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити. Положення враховані в статті 8.  
Враховано    
    -222- Толочко П.П. (реєстр. картка № 407)
Частину викласти в такій редакції: "Президії академій подають до Кабінету Міністрів України пропозиції щодо створення, реорганізації та ліквідації установ і організацій, які входять до їхнього складу".  
Відхилено    
114. Академії виконують замовлення органів державної влади щодо розроблення і реалізації державної наукової та науково-технічної політики, здійснення наукових обгрунтувань державних рішень, провадження наукової експертизи державних програм і проектів.   -223- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доопрацювати частину 6 статті 15 щодо уточнення терміну "замовлення".  
Враховано   Академії виконують замовлення органів державної влади стосовно розроблення засад державної наукової і науково-технічної політики, проведення наукової експертизи проектів державних рішень і програм.  
    -224- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Академії виконують замовлення органів державної влади стосовно розроблення засад державної наукової і науково-технічної політики, проведення наукової експертизи проектів державних рішень і програм".  
Враховано    
115. Академії щорічно звітують перед Кабінетом Міністрів України про результати наукової та науково-технічної діяльності й використання виділених їм коштів Державного бюджету.   -225- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "бюджету" доповнити "України".  
Враховано   Академії щорічно звітують перед Кабінетом Міністрів України про результати наукової і науково-технічної діяльності та використання коштів, виділених їм із Державного бюджету України.  
116. Національна академія наук України - вища наукова організація України, організує і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження з найважливіших проблем природничих, технічних і гуманітарних наук, а також координує здійснення фундаментальних наукових досліджень в інших установах та організаціях незалежно від їх підпорядкованості. При Національній академії наук України створюється міжвідомча рада з координації фундаментальних досліджень в Україні (далі - Рада). Положення про Раду та її склад затверджуються Кабінетом Міністрів України.   -226- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Національна академія наук України - вища наукова організація України, організує і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження з найважливіших проблем природничих, технічних і гуманітарних наук, а також координує здійснення фундаментальних досліджень в інших установах та організаціях незалежно від їх підпорядкованості і форм власності. При Національній академії наук України створюється міжвідомча рада з координації фундаментальних досліджень в Україні (далі - Рада). Положення про Раду та її склад затверджуються Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Національна академія наук України - вища наукова організація України, організує і здійснює фундаментальні та прикладні дослідження з найважливіших проблем природничих, технічних і гуманітарних наук, а також координує здійснення фундаментальних досліджень в інших наукових установах та організаціях усіх форм власності. При Національній академії наук України створюється міжвідомча рада з координації фундаментальних досліджень в Україні (далі - рада). Положення про раду та її склад затверджується Кабінетом Міністрів України.  
    -227- Комітет з питань науки і освіти
Слова "незалежно від їх підпорядкованості і" вилучити.  
Враховано    
117. Галузеві академії координують, організують і провадять дослідження у відповідних галузях науки і техніки.   -228- Філіпчук Г.Г. (в.о. № 203)
Частину викласти в такій редакції: "Галузеві академії проводять фундаментальні та прикладні дослідження, координують здійснення фундаментальних наукових досліджень іншими установами та організаціями незалежно від іх підпорядкування у відповідних галузях науки і техніки. При галузевих академіях створюються міжвідомчі ради з координації фундаментальних досліджень у відповідних галузях науки і техніки та наукові центри".  
Відхилено   Галузеві академії координують, організують і проводять дослідження у відповідних галузях науки і техніки.  
118. Держава надає академіям у безстрокове безоплатне володіння, користування та розпорядження, без права зміни форми власності основні та обігові фонди, що використовуються для здійснення статутної діяльності, та закріплені за ними земельні ділянки. Використання майна, наданого академіям, здійснюється ними відповідно до чинного законодавства та статутів академій.   -229- Ситник К.М. (реєстр. картка № 403)
Додати після частини 10 статті 15: "Держава визнає за академіями право на надання в оренду частки незадіяних за статутним призначенням основних фондів".  
Відхилено   Держава передає академіям у безстрокове безоплатне користування без права зміни форми власності основні фонди, а також обігові кошти. Використання майна, переданого академіям, здійснюється ними відповідно до законодавства та статутів академій. Земельні ділянки надаються академіям у користування відповідно до земельного законодавства України.  
    -230- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Держава передає академіям у безстрокове безоплатне користування без права зміни форми власності основні фонди, а також обігові кошти. Використання майна, переданого академіям, здійснюється ними відповідно до законодавства та статутів академій. Земельні ділянки надаються академіям у користування відповідно до земельного законодавства України".  
Враховано    
119. Загальним зборам Національної Академії наук надається виключне право присуджувати вчені звання дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів, а також іноземних членів академій, які визнаються державою.   -231- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Загальним зборам Національної Академії наук надається виключне право присуджувати вчені звання дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів, а також іноземних членів академії, які визнаються державою".  
Враховано частково   Академії здійснюють свою діяльність відповідно до законодавства України та своїх статутів. Статути приймаються загальними зборами академій та затверджуються Кабінетом Міністрів України.  
    -232- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Загальні збори Національної Академії наук України та галузевих академій наук мають виключне право присуджувати вчені звання дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів вченим України, а іноземним вченим - вчені звання іноземних членів академії із зазначенням відповідної академії." і поміняти місцями з останньою частиною статті.  
Враховано    
120. Загальним зборам галузевих академій, визначеним даною статтею, надається виключне право присуджувати вчені звання дійсних членів галузевої академії (академіків з вказівкою відповідної академії) та членів-кореспондентів, а також іноземних членів академій, які визнаються державою.   -233- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити. Положення враховані у попередній частині.  
Враховано    
121. Академії діють відповідно до законодавства України та своїх статутів. Статути приймаються загальними зборами академій та затверджуються Кабінетом Міністрів України.   -234- Комітет з питань науки і освіти
Слово "діють" замінити на: "здійснюють свою діяльність". Частину поміняти місцями із частиною 11.  
Враховано   Загальні збори Національної Академії наук України та галузевих академій наук мають виключне право присуджувати вчені звання дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів вченим України, а іноземним вченим - вчені звання іноземних членів академії із зазначенням відповідної академії.  
122. Стаття 16. Громадськi організації у науковiй та науково-технiчнiй сферах діяльності   -235- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 17. Громадськi організації у науковiй і науково-технічній діяльності".  
Враховано   Стаття 17. Громадськi організації у науковiй і науково-технічній діяльності  
    -236- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю16 доопрацювати, чітко виділивши права громадських наукових (науково-технічних) організацій. Зокрема, зазначити, що названі організації "мають право: розробляти і пропагувати свої наукові науково-технічні програми; утворювати громадські фонди підтримки наукової (науково-технічної) діяльності; проводити громадські наукові і науково-технічні експертизи, обнародувати її результати і передавати їх органам, уповноваженим приймати рішення у сфері наукової та науково-технічної діяльності; одержувати у встановленому порядку наукову і науково-технічну інформацію, тощо".  
Відхилено    
123. Громадськi організації ( громадські науковi та науково-технiчнi об'єднання, спiлки, товариства ( є об'єднаннями наукових працiвників, вчених для цiлеспрямованого розвитку певних напрямiв науки, спiльного захисту фахових iнтересiв, взаємної координацiї науково-дослiдної роботи, обмiну досвiдом, в тому числi через підготовку конференцiй, нарад, семiнарiв, видання наукових праць тощо.   -237- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Громадськi організації у науковiй і науково-технічній діяльності (далі - громадські науковi організації) - є об'єднаннями вчених для цiлеспрямованого розвитку певних напрямiв науки, захисту фахових iнтересiв, взаємної координацiї науково-дослiдної роботи, обмiну досвiдом". В тексті скрізь перелік замінити на термін "громадські наукові організації".  
Враховано   Громадськi організації у науковiй і науково-технічній діяльності (далі - громадські науковi організації) - є об'єднаннями вчених для цiлеспрямованого розвитку певних напрямiв науки, захисту фахових iнтересiв, взаємної координацiї науково-дослiдної роботи, обмiну досвiдом. Громадськi науковi організації пiдлягають реєстрацiї та діють відповідно до законодавства про об'єднання громадян з урахуванням положень цього Закону.  
124. Громадськi науковi та науково-технiчнi об'єднання, спiлки, товариства можуть iнiцiювати провадження певних дослiджень, програм за згодою з науковими, проектно-конструкторськими та iншими установами й органiзацiями, де цi дослiдження мають виконуватись, а також створення тимчасових творчих колективiв, координувати, за згодою учасникiв, перебіг комплексних робiт, утворювати при собi для виконання статутних завдань науково-технiчнi, проектно-конструкторськi, експертнi, консалтинговi, пошуковi органiзацiї з недержавною формою власностi, вступати у вiдносини із закордонними та мiжнародними органiзацiями, в тому числi ставати колективними членами мiжнародних науково-фахових об'єднань, спiлок, товариств тощо.   -238- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Громадськi науковi організації можуть створювати тимчасові наукові колективи, утворювати для виконання статутних завдань науково-дослідні, проектно-конструкторськi, експертнi, консалтинговi, пошуковi органiзацiї, співпрацювати із іноземними та міжнародними органiзацiями, бути колективними членами мiжнародних науково-фахових об'єднань, спiлок, товариств тощо відповідно до законодавства України".  
Враховано   Громадськi науковi організації можуть створювати тимчасові наукові колективи, утворювати для виконання статутних завдань науково-дослідні, проектно-конструкторськi, експертнi, консалтинговi, пошуковi органiзацiї, співпрацювати із іноземними та міжнародними органiзацiями, бути колективними членами мiжнародних науково-фахових об'єднань, спiлок, товариств тощо відповідно до законодавства України.  
    -239- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Громадськi науковi та науково-технiчнi об'єднання, спiлки, товариства можуть iнiцiювати провадження певних дослiджень, програм за згодою з науковими, проектно-конструкторськими та iншими установами й органiзацiями, де цi дослiдження мають виконуватись, а також створення тимчасових творчих колективiв, координувати, за згодою учасникiв, перебіг комплексних робiт, утворювати при собi для виконання статутних завдань науково-технiчнi, проектно-конструкторськi, експертнi, консалтинговi, пошуковi органiзацiї з недержавною формою власностi, вступати у вiдносини із закордонними та мiжнародними органiзацiями, в тому числi ставати колективними членами мiжнародних науково-фахових об'єднань, спiлок, товариств тощо".  
Відхилено    
125. Громадськi науковi та науково-технiчнi об'єднання, спiлки, товариства можуть встановлювати відповідно до своїх статутів спеціальні премії, не використовуючи для цього бюджетних коштів.   -240- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "можуть встановлювати відповідно до своїх статутів спеціальні премії, не використовуючи для цього бюджетних коштів".  
Відхилено    
    -241- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
126. Iншi особливостi статусу i режиму дiяльностi творчих наукових та науково-технiчних об'єднань, спiлок, товариств визначаються законодавством України.   -242- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
    -243- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Інші особливостi статусу і режиму дiяльностi творчих наукових та науково-технiчних об'єднань, спiлок, товариств визначаються законодавством України".  
Відхилено    
127. Громадськi науковi та науково-технiчнi об'єднання, спiлки, товариства пiдлягають реєстрацiї та діють відповідно до законодавства про об'єднання громадян.   -244- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Викласти в такій редакції: "пiдлягають реєстрацiї та діють відповідно до законодавства про об'єднання громадян".  
Відхилено    
    -245- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти другою.  
Враховано    
128. Громадські наукові та науково-технічні об'єднання, спілки, товариства не можуть використовувати при визначенні свого найменування термін "академія", а при найменуванні своїх членів - терміни "академік", "член-кореспондент".   -246- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "не можуть використовувати при визначенні свого найменування термін "академія", а при найменуванні своїх членів - терміни "академік", "член-кореспондент".  
Відхилено    
    -247- Ємець О.І. (реєстр. картка № 392)
Зарубінський О.О. (реєстр. картка № 398)
Білоус А.О. (реєстр. картка № 405)
Частину вилучити.  
Враховано    
    -248- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Доповнити після частини 6 статті 16: "Із введенням в дію цього Закону існуючі громадські організації, які використовують термін "академія" в своїх найменуваннях, мають змінити назви на "об'єднання", "спілка", "товариство".  
Відхилено    
129. Стаття 17. Взаємовідносини органів державної влади і громадських організацій у науковій і науково-технiчній сфері   -249- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 18. Взаємовідносини органів державної влади і громадських наукових організацій".  
Враховано   Стаття 18. Взаємовідносини органів державної влади і громадських наукових організацій  
130. Органи державної влади здійснюють регулювання й управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності за участю громадських наукових та науково-технічних об'єднань, спiлок, товариств.   -250- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Враховано    
131. Держава сприяє створенню громадських наукових та науково-технічних об'єднань, спiлок, товариств і залучає їх для підготовки, ухвалення та реалізації основних рішень в науковій і науково-технічній сфері.   -251- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Держава сприяє створенню громадських наукових та науково-технічних об'єднань, спiлок, товариств і залучає їх для підготовки, ухвалення та реалізації основних рішень в науковій і науково-технічній сфері, та в тісній взаємодії з ними повинна завчасно інформувати населення про безпеку, екологічну чистоту, економічну та соціальну значимість науково-технічних розробок, що пропонуються для впровадження".  
Відхилено    
    -252- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
132. Органи державної влади можуть залучати громадські наукові й науково-технічні об'єднання, спiлки, товариства за їхньою згодою до експертизи великомасштабних науково-технічних проектів і розробок та в тісній взаємодії з ними повинні завчасно інформувати населення про безпеку, екологічну чистоту, економічну та соціальну значимість науково-технічних розробок, що пропонуються для впровадження.   -253- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Органи державної влади можуть залучати громадські наукові організації за їхньою згодою до участі у підготовці та реалізації рішень стосовно наукової і науково-технічної діяльності, наукової і науково-технічної експертизи програм, проектів і розробок та у взаємодії з ними інформувати населення про безпеку, екологічну чистоту, економічну та соціальну значущість, екологічні та соціально-економічні наслідки реалізації відповідних програм, проектів і розробок".  
Враховано   Органи державної влади можуть залучати громадські наукові організації за їхньою згодою до участі у підготовці та реалізації рішень стосовно наукової і науково-технічної діяльності, наукової і науково-технічної експертизи програм, проектів і розробок та у взаємодії з ними інформувати населення про безпеку, екологічну чистоту, економічну та соціальну значущість, екологічні та соціально-економічні наслідки реалізації відповідних програм, проектів і розробок.  
    -254- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Органи державної влади здійснюють регулювання й управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності за участю громадських наукових та науково-технічних об'єднань, спiлок, товариств".  
Відхилено    
133. Розділ III. ПРАВОВІ ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧЕНИХ, НАУКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ   -255- Комітет з питань науки і освіти
Слово "правові" замінити на "державні".  
Враховано   Розділ III. ДЕРЖАВНІ ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧЕНИХ, НАУКОВИХ ПРАЦІВНИКІВ  
134. Стаття 18. Підготовка та підвищення кваліфікації   -256- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 19. Підготовка наукових кадрів та підвищення їх кваліфікації".  
Враховано   Стаття 19. Підготовка наукових кадрів та підвищення їх кваліфікації  
135. Основними формами підготовки наукових працівників вищої кваліфікації є аспірантура та докторантура. Порядок вступу та проходження підготовки за визначеними формами встановлюється Кабінетом Міністрів України.   -257- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Основними формами підготовки наукових кадрів є аспірантура та докторантура. Порядок вступу та навчання в аспірантурі та докторантурі встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Основними формами підготовки наукових кадрів є аспірантура та докторантура. Порядок вступу та навчання в аспірантурі та докторантурі встановлюється Кабінетом Міністрів України.  
    -258- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Наукова організація повинна забезпечити проходження кожні 5 років курсу підвищення кваліфікації своєму науковому працівникові зі збереженням середньої заробітної плати".  
Відхилено    
136. Однією з форм підвищення кваліфікації наукових працівників є стажування у відповідних наукових закладах, державних установах, організаціях України та за кордоном.   -259- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Наукові працівники проходять стажування у відповідних наукових, державних установах, організаціях в Україні та за кордоном".  
Враховано   Наукові працівники проходять стажування у відповідних наукових, державних установах, організаціях в Україні та за кордоном.  
    -260- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Вибір програм і форм підготовки та підвищення кваліфікації здійснюється науковим працівником за погодженням з адміністрацією наукової організації, де він працює".  
Відхилено    
137. Наукова організація повинна забезпечити проходження кожні 5 років курсу підвищення кваліфікації своєму науковому працівникові зі збереженням середньої заробітної плати.   -261- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Наукова установа забезпечує проходження курсу підвищення кваліфікації науковому працівникові кожні п'ять років зі збереженням середньої заробітної плати".  
Враховано   Наукова установа забезпечує проходження курсу підвищення кваліфікації науковому працівникові кожні п'ять років зі збереженням середньої заробітної плати.  
    -262- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Основними формами підготовки наукових працівників вищої кваліфікації є аспірантура та докторантура. Порядок вступу та проходження підготовки за визначеними формами встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
138. Вибір програм і форм підготовки та підвищення кваліфікації здійснюється науковим працівником за погодженням з адміністрацією наукової організації, де він працює.   -263- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Однією з форм підвищення кваліфікації наукових працівників є стажування у відповідних наукових закладах, державних установах, організаціях України та за кордоном".  
Відхилено    
    -264- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
139. Результати підвищення кваліфікації враховуються при атестації наукових працівників.      Результати підвищення кваліфікації враховуються при атестації наукових працівників.  
140. Стаття 19. Науковi ступенi i вченi звання   -265- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити статтю новою частиною у такій редакції: "Вчені мають право на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук та присвоєння вчених звань старшого наукового співробітника, доцента і професора".  
Враховано   Стаття 20. Науковi ступенi і вченi звання Вчені мають право на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук та присвоєння вчених звань старшого наукового співробітника, доцента і професора.  
141. Присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань є державним визнанням рівня кваліфікації вченого.   -266- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Присудження наукових ступенів та вчених звань є державним визнанням рівня кваліфікації вченого. Порядок присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань встановлюється Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Присудження наукових ступенів та вчених звань є державним визнанням рівня кваліфікації вченого. Порядок присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань встановлюється Кабінетом Міністрів України. Атестати доцента і професора видає Міністерство освіти України, а дипломи кандидата і доктора наук та атестат старшого наукового співробітника - Вища атестаційна комісія України.  
    -267- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину викласти в такій редакції: "Присудження наукових ступенів і присвоєння вчених звань є державним визнанням рівня кваліфікації вченого і здійснюється відповідно до законодавства України".  
Відхилено    
    -268- Комітет з питань науки і освіти
Статтю доповнити частиною у такій редакції: "Атестати доцента і професора видає Міністерство освіти України, а дипломи кандидата і доктора наук та атестат старшого наукового співробітника - Вища атестаційна комісія України".  
Враховано    
142. Прийняття наукових працівників на роботу, просування службою, стимулювання їхньої працi провадиться з урахуванням наукових ступенів i вчених звань. У випадках, передбачених правовими актами, наявність відповідного наукового ступеня або вченого звання є кваліфікаційною вимогою для зайняття певної посади.   -269- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Наявність відповідного наукового ступеня або вченого звання є кваліфікаційною вимогою для зайняття науковим працівником певної посади".  
Враховано   Наявність відповідного наукового ступеня або вченого звання є кваліфікаційною вимогою для зайняття науковим працівником певної посади.  
143. Присудження наукових ступенiв і присвоєння вчених звань здійснюються вiдповiдно до законодавства України.   -270- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Враховано    
144. Стаття 20. Атестацiя наукових працiвникiв      Стаття 21. Атестацiя наукових працiвникiв  
145. Атестацiя наукових працiвникiв провадиться в наукових організаціях не рідше одного разу на п'ять років з метою:      Атестацiя наукових працiвникiв провадиться в наукових установах не рідше одного разу на п'ять років з метою:  
146. ( оцiнки професiйних якостей наукового працiвника, результативності його роботи при виконанні планової тематики;   -271- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "оцiнки рівня професiйної підготовки наукового працiвника, результативності його роботи;".  
Враховано   оцiнки рівня професiйної підготовки наукового працiвника, результативності його роботи;  
147. ( визначення вiдповiдностi кваліфікації наукового працiвника тiй посадi, яку вiн обіймає;   -272- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "працівника" записати: "займаній посаді", решту вилучити.  
Враховано   визначення вiдповiдностi кваліфікації наукового працiвника займаній посадi;  
148. ( виявлення перспективи використання потенцiйних здiбностей наукового працiвника, стимулювання підвищення його професiйного рівня;   -273- Комітет з питань науки і освіти
Слово "потенційних" вилучити.  
Враховано   виявлення перспективи використання здiбностей наукового працiвника, стимулювання підвищення його професiйного рівня;  
149. ( визначення потреби в пiдвищенні квалiфiкацiї, професiйної пiдготовки наукового працiвника.      визначення потреби в пiдвищенні квалiфiкацiї, професiйної пiдготовки наукового працiвника.  
150. Положення про атестацiю наукових працівників затверджується Кабінетом Міністрів України.   -274- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Частину викласти в такій редакції: "Положення про атестацiю наукових працівників затверджується Міністерством у справах наук і технологій і Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено   Положення про атестацiю наукових працівників затверджується Кабінетом Міністрів України.  
151. Стаття 21. Право на науковий і науково-технічний результат      Стаття 22. Право на науковий і науково-технічний результат  
152. Правовий режим наукового та науково-технічного результатів як об'єктів права iнтелектуальної власностi визначається законодавством України.   -275- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Право наукового працівника на науковий і науково-технічний результат як об'єкти права iнтелектуальної власностi визначається законодавством України".  
Враховано   Право наукового працівника на науковий і науково-технічний результати як об'єкти права iнтелектуальної власностi визначається відповідно до законодавства України.  
153. Стаття 22. Оплата і стимулювання праці наукового працівника      Стаття 23. Оплата і стимулювання праці наукового працівника  
154. Оплата праці наукових працівників повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для ефективної самостійної творчої діяльності, підвищення престижу професії наукового працівника, стимулювати притік талановитої молоді в науку та підвищення кваліфікації наукових працівників.   -276- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
Частину вилучити.  
Відхилено   Оплата праці наукового працівника повинна забезпечувати достатні матеріальні умови для ефективної самостійної творчої діяльності, підвищення престижу професії наукового працівника, стимулювати залучення талановитої молоді в науку та підвищення кваліфікації наукових працівників. Заробітна плата наукових працівників складається з посадових окладів, премій, доплати за наукові ступені, вчені та академічні звання, надбавки за стаж роботи в науковій сфері та інші надбавки, передбачені законодавством України.  
    -277- Комітет з питань науки і освіти
Слово "притік" замінити на "залучення". Статтю доповнити частиною у такій редакції: "Заробітна плата наукових працівників складається з посадових окладів, премій, доплати за наукові ступені, вчені та академічні звання, надбавки за стаж роботи в науковій сфері та інші надбавки, передбачені законодавством України".  
Враховано    
    -278- Ситник К.М. (реєстр. картка № 403)
Доповнити частинами у такій редакції: "Надбавки за стаж роботи в науковій сфері встановлені в відсотках до посадового окладу залежно від стажу наукової (науково-технічної) роботи у таких розмірах: понад 5 років - 10%, понад 10 років - 20%, понад 20 років - 25%. Науковим працівникам можуть встановлюватися надбавки за виконання особливо важливих завдань у розмірі 50% на умовах, передбачених трудовим договором (контрактом), колективним договором (угодою). Держава забезпечує середній рівень заробітної плати наукових працівників удвічі більший, ніж середня заробітна плата в народному господарстві. Розміри посадових окладів, доплат за наукові ступені та вчені звання визначаються Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено    
155. Держава гарантує науковим працівникам наукових (науково-технічних) установ і організацій, діяльність яких фінансується з бюджету, на рівні відповідних середніх ставок і посадових окладів викладачів вищих закладів освіти третього та четвертого рівнів акредитації.   -279- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Держава гарантує встановлення ставок (окладів) заробітної плати науковим працівникам наукових установ, діяльність яких фінансується з бюджету, на рівні ставок (окладів) викладачів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації відповідної кваліфікації".  
Враховано   Держава гарантує встановлення ставок (окладів) заробітної плати науковим працівникам наукових установ, діяльність яких фінансується з бюджету, на рівні ставок (окладів) викладачів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації відповідної кваліфікації.  
    -280- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину 2 статті 22 викласти в редакції: "Держава гарантує науковим працівникам наукових (науково-технічних) організацій, діяльність яких фінансується з бюджету, середній рівень заробітної плати вдвічі більший ніж середня заробітна плата в народному господарстві і не менше, ніж рівень відповідних ставок і посадових окладів викладачів вищих закладів освіти четвертого рівня акредитації".  
Відхилено    
    -281- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину вилучити.  
Відхилено    
156. Порядок формування заробітної плати наукових працівників державних науково-дослідних організацій визначається положенням про оплату праці наукових працівників, яке затверджується Кабінетом Міністрів України.   -282- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Умови оплати праці наукових працівників державних науково-дослідних установ визначаються Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Умови оплати праці наукових працівників державних науково-дослідних установ визначаються Кабінетом Міністрів України.  
157. Стаття 23. Пенсійне забезпечення та соціальний захист наукового працівника   -283- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Статтю вилучити.  
Відхилено   Стаття 24. Пенсійне забезпечення та соціальний захист наукового працівника  
    -284- Габер М.О. (реєстр. картка № 430)
У статті не передбачено пенсійне забезпечення наукових працівників, що працюють у шкідливих умовах, наприклад, співробітники Інституту ядерних досліджень, хімічних і біологічних лабораторій і т.д.  
Відхилено    
158. Держава встановлює для наукових працівників пенсії на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.   -285- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Частину викласти в такій редакції: "Держава встановлює для наукових працівників пенсії на рівні, який забезпечує престижність наукової та науково-педагогічної праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів".  
Відхилено   Держава встановлює для наукових працівників пенсії на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.  
    -286- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено    
159. Пенсія наукового працівника призначається при досягненні пенсійного віку:   -287- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено   Пенсія наукового працівника призначається при досягненні пенсійного віку:  
160. - чоловікам - при наявності стажу роботи науковим працівником 20 років;   -288- Комітет з питань науки і освіти
В цьому абзаці і наступному частку "при" замінити на "за".  
Враховано   чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу роботи науковим працівником не менше 20 років;  
    -289- Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів
Після слів "стажу роботи" записати: "не менше 25 років, у тому числі стажу роботи науковим працівником не менше 20 років".  
Враховано    
    -290- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Абзац вилучити.  
Відхилено    
161. - жінкам - при наявності стажу роботи науковим працівником 15 років;   -291- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Абзац вилучити.  
Відхилено   жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу роботи науковим працівником не менше 15 років;  
    -292- Комітет у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів
Після слів "стажу роботи" записати: "не менше 20 років, у тому числі стажу роботи науковим працівником не менше 15 років".  
Враховано    
162. Пенсія наукового працівника становить 80% від середньомісячного заробітку. За кожний повний рік роботи понад необхідний стаж роботи науковим працівником пенсія підвищується на 1% заробітку, але не більше 90% середньомісячного заробітку.   -293- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено   Пенсії науковим працівникам призначаються у розмірі 80 відсотків їх середньомісячного заробітку за останні 2 роки. За кожний повний рік роботи понад необхідний стаж роботи науковим працівником пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків середньомісячного заробітку.  
    -294- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Пенсії науковим працівникам призначаються у розмірі 80 відсотків їх середньомісячного заробітку за останні 2 роки. За кожний повний рік роботи понад необхідний стаж роботи науковим працівником пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків середньомісячного заробітку".  
Враховано    
163. Після виходу на пенсію науковий працівник може продовжувати займатися науковою та науково-технічною діяльністю тільки за контрактом.   -295- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Після виходу на пенсію науковий працівник може бути прийнятий на роботу в наукову установу за строковим трудовим договором (контрактом)".  
Враховано   Після виходу на пенсію науковий працівник може бути прийнятий на роботу в наукову установу за строковим трудовим договором (контрактом).  
    -296- Красняков Є.В. (реєстр. картка № 301)
Частину викласти в такій редакції: "Після виходу на пенсію науковий працівник може продовжувати займатися науковою, науково-технічною та науково-педагогічною діяльністю тільки за контрактом".  
Відхилено    
    -297- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено    
164. При виході на пенсію науковому працівникові видається грошова допомога у розмірі 6-ти місячних посадових окладів з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи науковим працівником:   -298- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено   При виході на пенсію науковому працівникові видається грошова допомога у розмірі 6-ти місячних посадових окладів з урахуванням надбавок і доплат за наявності стажу роботи науковим працівником:  
165. - для чоловіків - 12,5 років;   -299- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Абзац вилучити.  
Відхилено   для чоловіків - 12,5 років;  
166. - для жінок - 10 років.   -300- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Абзац вилучити.  
Відхилено   для жінок - 10 років.  
167. Пенсія за інвалідністю від трудового каліцтва або професійного захворювання наукового працівника становить для І групи - 80% від пенсії наукового працівника, для ІІ групи - 60%, для ІІІ групи - 40%. Право на пенсію за втратою годувальника мають члени сім'ї потерпілого, які раніш були на його утриманні: 80% пенсії наукового працівника для трьох осіб, 60% - для двох і 40% - для однієї.   -301- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Пенсія по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання наукового працівника призначається в таких розмірах: інвалідам І групи - 80 відсотків пенсії наукового працівника; ІІ групи - 60 відсотків пенсії наукового працівника. Пенсія в разі втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, у розмірі; 80 відсотків пенсії наукового працівника на трьох членів сім'ї, 60 відсотків на двох і 40 відсотків на одного члена сім'ї. При цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утримання годувальника. До непрацездатних членів сім'ї відносяться особи, зазначені в статті 37 Закону України "Про пенсійне забезпечення".  
Враховано   Пенсія по інвалідності внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання науковому працівнику призначається в таких розмірах: інвалідам І групи - 80 відсотків пенсії наукового працівника; ІІ групи - 60 відсотків пенсії наукового працівника. Пенсія в разі втрати годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, у розмірі; 80 відсотків пенсії наукового працівника на трьох членів сім'ї, 60 відсотків на двох і 40 відсотків на одного члена сім'ї. При цьому дітям пенсія призначається незалежно від того, чи були вони на утримання годувальника. До непрацездатних членів сім'ї відносяться особи, зазначені в статті 37 Закону України "Про пенсійне забезпечення". Перелік посад наукових працівників державних наукових установ, які мають право на одержання пенсії та грошової допомоги при виході на пенсію у порядку, встановленому цим Законом, затверджується Кабінетом Міністрів України. Право на призначення пенсії за цим Законом поширюється на наукових працівників, які вийшли на пенсію до набрання чинності цим Законом. Перерахунок пенсії провадиться в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. При переході наукових працівників на державну службу стаж наукової і науково-технічної діяльності зараховується до стажу роботи державного службовця, а стаж роботи на державній службі зараховується до наукового при переході службовця на посаду наукового працівника.  
    -302- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено    
    -303- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити частиною такого змісту: "Перелік посад наукових працівників державних наукових установ, які мають право на одержання пенсії та грошової допомоги при виході на пенсію у порядку, встановленому цим Законом, затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Враховано    
    -304- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити статтю частинами у такій редакції: "Право на призначення пенсії за цим Законом поширюється на наукових працівників, які вийшли на пенсію до набрання чинності цим Законом. Перерахунок пенсії провадиться в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. При переході наукових працівників на державну службу стаж наукової і науково-технічної діяльності зараховується до стажу роботи державного службовця, а стаж роботи на державній службі зараховується до наукового при переході службовця на посаду наукового працівника".  
Враховано    
    -305- Ситник К.М. (реєстр. картка № 403)
Доповнити статтю частинами у такій редакції:: "Пенсія призначається органами соціального захисту населення з дня звернення про її призначення, виплачується за рахунок коштів Державного бюджету. Розмір пенсії підвищується відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення. Докторам і кандидатам наук, які мають науковий стаж 20 років (чоловіки) і 15 років (жінки), якщо вони виходять на пенсію з посад державних службовців, пенсія, за їх бажанням, оформляється на підставі цього Закону або Закону "Про державну службу".  
Відхилено    
168. Науковим працівникам, які здійснили вагомий внесок у розвиток науки, встановлюються державні стипендії видатним діячам науки, освіти та культури (в галузі науки), для підтримки наукової молоді - стипендії для молодих учених.   -306- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено   Науковим працівникам, які зробили вагомий внесок у розвиток науки, можуть встановлюватися державні стипендії, для підтримки наукової молоді - стипендії для молодих учених відповідно до законодавства України.  
    -307- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Науковим працівникам, які зробили вагомий внесок у розвиток науки, можуть встановлюватися державні стипендії, для підтримки наукової молоді - стипендії для молодих учених відповідно до законодавства України".  
Враховано    
169. Науковим працівникам, що мають науковий ступінь кандидата або доктора наук, для забезпечення умов для творчої діяльності надається окрема кімната (кабінет), або додаткова жила площа розміром не менше 20 кв. м, що оплачується в одинарному розмірі.   -308- Ситник К.М. (реєстр. картка № 403)
Частину викласти в такій редакції: "Докторам і кандидатам наук, працюючим, і тим, що вийшли на пенсію, до загальновизначених нормативів жилої площі додаються ще 20 кв.м для творчої діяльності з оплатою в одинарному розмірі. При отриманні муніципального житла вчені, що мають науковий ступінь доктора або кандидата наук, для творчої діяльності мають право на додаткову площу розміром 20 кв.м понад загальновизначені нормативи, яка оплачується в одинарному розмірі. Положення цієї статті поширюються на науково-педагогічних працівників вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації".  
Враховано частково   Науковим працівникам, які мають науковий ступінь кандидата або доктора наук, для забезпечення умов для наукової діяльності надається в установленому законодавством порядку окрема кімната (кабінет), або додаткова жила площа розміром не менше 20 кв. м, що оплачується в одинарному розмірі. Положення цієї статті поширюються на науково-педагогічних працівників державних вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.  
    -309- Комітет з питань науки і освіти
Слово "творчої" замінити на "наукової", після слова "надається" доповнити: "в установленому законодавством порядку", далі за текстом.  
Враховано    
    -310- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити статтю частинами у такій редакції: "Житлова площа та комунальні послуги, у тому числі за електроенергію, телефон, оплачуються у розмірі 50% від визначеної житлово-комунальними органами суми. Пільги по квартирній платі надаються науковим працівникам, які проживають у будинках державного фонду, а по оплаті комунальних послуг також і тим, хто проживає в будинках житлових кооперативів чи в будинках, що належать цим працівникам на правах особистої власності. Наукові працівники користуються безплатним медичним обслуговуванням у державних закладах охорони здоров'я у встановленому порядку. Науковому працівнику надається один раз на рік путівка до санаторію чи будинку відпочинку тривалістю 24 календарних днів з пільговою оплатою в розмірі десяти відсотків вартості або за бажанням працівника грошова компенсація в розмірі 90% вартості путівки в Україні для самостійного санаторно-курортного лікування. Пільги щодо оплати житла, комунальних послуг, медичного обслуговування та надання путівок зберігаються за науковими працівниками і після виходу на пенсію і при зміні місця проживання".  
Відхилено    
    -311- Комітет з питань будівництва, транспорту і зв'язку
Частину вилучити.  
Відхилено    
170. Розділ IV. СУБ'ЄКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ НАУКОВОЇ ТА НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   -312- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити розділ новою статтею в такій редакції: "Стаття 26. Верховна Рада України Верховна Рада України: здійснює державне регулювання у сфері наукової і науково-технічної діяльності; визначає основні засади і напрями державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності; затверджує пріоритетні напрями розвитку науки і техніки та загальнодержавні (національні) програми науково-технічного розвитку України".  
Враховано   Розділ IV. СУБ'ЄКТИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ НАУКОВОЇ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ Стаття 25. Верховна Рада України Верховна Рада України: здійснює державне регулювання у сфері наукової і науково-технічної діяльності; визначає основні засади і напрями державної політики у сфері науки і науково-технічної діяльності; затверджує пріоритетні напрями розвитку науки і техніки та загальнодержавні (національні) програми науково-технічного розвитку України.  
    -313- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити розділ ІV окремою статтею "Компетенція Верховної Ради України", яку розмістити в тексті проекту Закону перед статтею 24. Опрацювати норми статті відповідно до статті 85 (зокрема, пп. 3,4,5,6,11,132,14,36), статті 89 та статті 92 (зокрема, пп. 1,2,6,7,9,12,15,22)" Конституції України, а також статті 34 даного проекту Закону. Зокрема, визначити, що до виключної компетенції Верховної Ради України у галузі регулювання відносин у сфері наукової і науково-технічної діяльності відповідно до Конституції належать: - визначення основних засад і напрямів державної політики у галузі науки і науково-технічної діяльності; - затвердження загальнодержавних наукових і науково-технічних програм; - визначення правових основ регулювання відносин у галузі науки, технічного прогресу і науково-технічної діяльності; - визначення повноважень спеціально уповноважених державних органів і органів місцевого самоврядування у галузі наукової науково-технічної діяльності; а також зазначити, що Верховна Рада України відповідно до Конституції України може приймати до свого розгляду й інші питання, пов'язані з розвитком науки і науково-технічної діяльності та використанням їх результатів з метою забезпечення сталого розвитку економіки і соціальної сфери держави.  
Враховано частково    
171. Стаття 24. Президент України      Стаття 26. Президент України  
172. Президент України як глава держави і гарант її суверенітету сприяє розвиткові науки і техніки з метою забезпечення технологічної незалежності країни і духовного розквіту нації.   -314- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Президент України як глава держави і гарант її суверенітету сприяє розвиткові науки і техніки з метою забезпечення технологічної незалежності країни і духовного розквіту її народу".  
Враховано редакційно   Президент України як глава держави і гарант її державного суверенітету сприяє розвиткові науки і техніки з метою забезпечення технологічної незалежності країни, матеріального достатку суспільства і духовного розквіту нації.  
    -315- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "її" доповнити "державного", після слова "країни" доповнити: "матеріального достатку суспільства і...", далі за текстом.  
Враховано    
173. Президент України, зокрема:   -316- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Президент України відповідно до Конституції та законів України:".  
Враховано   Президент України відповідно до Конституції та законів України:  
174. за поданням Прем'єр-міністра України визначає систему органів виконавчої влади, які здійснюють державне управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності в Україні;   -317- Комітет з питань науки і освіти
Слова "за поданням Прем'єр-міністра України" вилучити.  
Немає висновку   визначає систему органів виконавчої влади, які здійснюють державне управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності в Україні: забезпечує здійснення контролю за формуванням та функціонуванням системи державного управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності;  
    -318- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити абзацом у такій редакції: "забезпечує здійснення контролю за формуванням та функціонуванням системи державного управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності;"  
Враховано    
175. для здійснення своїх повноважень у науковій і науково-технічній сфері створює і очолює Раду з питань науки та науково-технічної політики, яка є органом при Президентові України, діючим з метою сприяння формуванню державної політики щодо розвитку науки, визначення пріоритетних науково-технічних напрямів, вироблення стратегії науково-технологічного та інноваційного розвитку, розгляду пропозицій щодо ефективного використання частини Державного бюджету, яка спрямовується на розвиток науки, технологій та інновацій, удосконалення структури управління наукою, системи підготовки і атестації кадрів.   -319- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "для здійснення своїх повноважень у науковій і науково-технічній сфері створює Раду з питань науки та науково-технічної політики, яка є органом при Президентові України, діючим з метою сприяння формуванню державної політики щодо розвитку науки, зокрема визначенню пріоритетних науково-технічних напрямів, виробленню стратегії науково-технологічного та інноваційного розвитку, розгляду пропозицій щодо ефективного використання частини Державного бюджету, яка спрямовується на розвиток науки, технологій та інновацій, удосконаленню структури управління наукою, системи підготовки і атестації кадрів".  
Враховано редакційно   для здійснення своїх повноважень у науковій і науково-технічній сфері створює консультативно-дорадчу Раду з питань науки і науково-технічної політики, яка сприяє формуванню державної політики щодо розвитку науки, визначення пріоритетних науково-технічних напрямів, вироблення стратегії науково-технологічного та інноваційного розвитку, розгляду пропозицій щодо ефективного використання частини Державного бюджету України, яка спрямовується на розвиток науки, технологій та інновацій, удосконалення структури управління наукою, системи підготовки і атестації кадрів.  
    -320- Комітет з питань науки і освіти
Слова: "є органом при Президентові України, діючим з метою сприяння" вилучити, після слова "створює" доповнити "консультативно-дорадчу", слово "сприяння" замінити на "сприяє".  
Враховано    
    -321- Семиноженко В.П. (в.о. № 168)
Доповнити статтю частиною у такій редакції: "Зокрема, Рада розробляє науково обгрунтовані пропозиції щодо: основних напрямів удосконалення державного управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності та механізмів їх реалізації; визначення та реалізації пріоритетів розвитку науки і техніки, впливу їх на структурні зрушення у промисловості України; економічних, правових механізмів функціонування та розвитку наукового потенціалу України, його інтеграції у світове наукове співтовариство; формування і використання кадрового потенціалу науки для вирішення найважливіших проблем розвитку науки та вдосконалення структури науково-технічної сфери й управління науковою і науково-технічною діяльністю; узагальнення практики реалізації законів України та Указів Президента України щодо ефективності державного управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності, використання науково-технічного потенціалу України, коштів та матеріально-технічних ресурсів, що спрямовуються на розвиток науки й техніки; підготовки проектів відповідних указів та розпоряджень Президента України у науковій і науково-технічній сферах".  
Відхилено    
176. Рішення Ради вводяться в дію актами Президента України.   -322- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Рішення Ради вводяться в дію розпорядженнями Президента України".  
Відхилено    
    -323- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
177. Стаття 25. Кабінет Міністрів України   -324- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доопрацювати статтю 25, виклавши повноваження більш чітко і у повній відповідності до статті 116 Конституції України, а також з урахуванням відповідних норм, внесених до статей 6,9,10,11,12,13,15,18,20, 22,31,34,35 та 36 цього проекту Закону.  
Відхилено   Стаття 27. Кабінет Міністрів України  
178. Кабінет Міністрів України як вищий орган у системі органів виконавчої влади розробляє та здійснює науково-технічну політику, зокрема:   -325- Комітет з питань науки і освіти
Слова "розробляє та" вилучити, слово "зокрема" замінити на "держави".  
Враховано   Кабінет Міністрів України як вищий орган у системі органів виконавчої влади здійснює науково-технічну політику держави: подає Верховній Раді України пропозиції щодо пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та її матеріально-технічного забезпечення; відповідно до визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки затверджує державні (міжвідомчі) науково-технічні програми;  
    -326- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити абзацом у такій редакції: "подає Верховній Раді України пропозиції щодо пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та її матеріально-технічного забезпечення; відповідно до визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямків розвитку науки і техніки затверджує державні (міжвідомчі) науково-технічні програми;".  
Враховано    
179. забезпечує розвиток і зміцнення науково-технічного потенціалу України;   -327- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
180. розробляє та реалізує загальнодержавні науково-технічні програми;   -328- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "забезпечує реалізацію загальнодержавних науково-технічних програм;".  
Враховано   забезпечує реалізацію загальнодержавних науково-технічних програм.  
181. вживає заходів для вдосконалення державного регулювання у науково-технічній сфері;   -329- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
182. забезпечує стимулювання інноваційної діяльності підприємств, установ, організацій;   -330- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
183. визначає порядок формування та використання фондів для науково-технічної діяльності.   -331- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
184. Стаття 26. Міністерство України у справах науки і технологій   -332- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 28. Міннауки України".  
Немає висновку   Стаття 28. Міннауки України  
    -333- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 26. Спеціально уповноважені державні органи" Доопрацювати норми статті 26, виклавши їх більш чітко і повно, у тому числі з урахуванням норм статей 6,10,12,13,34,35,36 цього проекту Закону, а також положення щодо розробки Концепції та індикативного плану розвитку науки і техніки.  
Відхилено    
185. Міністерство України у справах науки і технологій (далі ( Міннауки України) є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує проведення у життя державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності, в межах своїх повноважень керує діяльністю органів, які здійснюють функції управління в науковій та науково-технічній сфері.   -334- Комітет з питань науки і освіти
Частину почати словами: "Міннауки України є...", далі за текстом.  
Враховано   Міннауки України є центральним органом виконавчої влади, який забезпечує проведення у життя державної політики у сфері наукової і науково-технічної діяльності.  
    -335- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину 1 статті 26 вилучити, використавши її норми для доповнення статті 3 терміном "Спеціально уповноважений державний орган у сфері наукової і науково-технічної діяльності".  
Відхилено    
186. Міннауки України:      Міннауки України:  
187. розробляє засади наукового та науково-технічного розвитку України;      розробляє засади наукового і науково-технічного розвитку України;  
188. забезпечує розвиток наукового та науково-технічного потенціалу України;      забезпечує розвиток наукового і науково-технічного потенціалу України;  
189. організує та координує інноваційну діяльність;      організує та координує інноваційну діяльність;  
190. забезпечує розвиток загальнодержавної системи науково-технічної інформації;   -336- Комітет з питань науки і освіти
Слово "забезпечує" замінити на "координує".  
Враховано   координує розвиток загальнодержавної системи науково-технічної інформації;  
191. здійснює заходи, пов'язані із захистом прав на інтелектуальну власність;   -337- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
192. координує діяльність щодо розроблення державних наукових і науково-технічних програм та контролю за їх виконанням;   -338- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "координує діяльність органів виконавчої влади щодо розроблення загальнодержавних наукових і науково-технічних програм та контролює їх виконанням;".  
Враховано   координує діяльність органів виконавчої влади щодо розроблення загальнодержавних наукових і науково-технічних програм та контролює їх виконанням;  
193. організує систему наукової та науково-технічної експертизи;   -339- Комітет з питань науки і освіти
Слова "організує систему" замінити на "здійснює керівництво системою".  
Враховано   здійснює керівництво системою наукової і науково-технічної експертизи;  
194. забезпечує інтеграцію вітчизняної науки у світовий науковий простір із збереженням і захистом національних пріоритетів.      забезпечує інтеграцію вітчизняної науки у світовий науковий простір із збереженням і захистом національних пріоритетів.  
195. Стаття 27. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади   -340- Комітет з питань науки і освіти
В назві та по тексту статті вилучити слова "Міністерства та".  
Враховано   Стаття 29. Інші центральні органи виконавчої влади  
    -341- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 27. Інші центральні органи виконавчої влади".  
Враховано    
196. Міністерства та інші центральні органи виконавчої влади (далі ( міністерства) в межах своїх повноважень здійснюють управління у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності і відповідають за рівень науково-технічного розвитку відповідних галузей народного господарства України, зокрема:   -342- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Викласти в такій редакції: "Інші центральні органи виконавчої влади (далі (міністерства) в межах своїх повноважень здійснюють управління у сфері наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності і відповідають за рівень науково-технічного розвитку відповідних галузей народного господарства України, зокрема:"  
Відхилено   Інші центральні органи виконавчої влади (далі - міністерства) в межах своїх повноважень: здійснюють управління у сфері наукової та інноваційної діяльності і відповідають за рівень науково-технічного розвитку відповідних галузей;  
    -343- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Інші центральні органи виконавчої влади (далі - міністерства) в межах своїх повноважень: здійснюють управління у сфері наукової та інноваційної діяльності і відповідають за рівень науково-технічного розвитку відповідних галузей;".  
Враховано    
197. ( визначають структуру й напрями розвитку наукового і науково-технологічного потенціалу галузей, направляють і контролюють діяльність підпорядкованих їм наукових організацій;   -344- Комітет з питань науки і освіти
Слова "структуру й" вилучити, слово "направляють" замінити на "спрямовують".  
Враховано   визначають напрями розвитку наукового і науково-технологічного потенціалу галузей, спрямовують і контролюють діяльність підпорядкованих їм наукових організацій;  
    -345- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "визначають структуру й напрями розвитку наукового і науково-технологічного потенціалу галузей, направляють і контролюють діяльність підпорядкованих їм наукових (науково-технічних) організацій;".  
Відхилено    
198. ( беруть участь у формуванні пріоритетів розвитку науки й техніки в Україні, державних наукових та науково-технічних програм і Державного замовлення;   -346- Комітет з питань науки і освіти
Слово "пріоритетів" замінити на "пріоритетних напрямів".  
Враховано   беруть участь у формуванні пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки в Україні, державних наукових та науково-технічних програм і державного замовлення;  
199. ( формують та організують виконання програм науково-технічного розвитку відповідних галузей;      формують та організують виконання програм науково-технічного розвитку відповідних галузей;  
200. ( на основі використання нових високоефективних технологій, устаткування, матеріалів, інформаційного забезпечення організують розроблення, освоєння та виробництво сучасної конкурентоспроможної продукції;   -347- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "організують розроблення, освоєння та виробництво сучасної конкурентоспроможної продукції на основі використання нових високоефективних технологій, устаткування, матеріалів, інформаційного забезпечення;".  
Враховано   організують розроблення, освоєння та виробництво сучасної конкурентоспроможної продукції на основі використання нових високоефективних технологій, устаткування, матеріалів, інформаційного забезпечення;  
201. ( створюють галузеві інноваційні фонди та готують пропозиції щодо їх використання у встановленому законодавством порядку;   -348- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
202. ( готують пропозиції щодо вдосконалення економічного механізму забезпечення науково-технічного розвитку галузей.   -349- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "розвитку" доповнити: "відповідних".  
Враховано   готують пропозиції щодо вдосконалення економічного механізму забезпечення науково-технічного розвитку відповідних галузей.  
203. Стаття 28. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим та місцевих органів виконавчої влади   -350- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 30. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади".  
Враховано   Стаття 30. Повноваження Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органів виконавчої влади  
204. Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації стосовно наукової та науково-технічної діяльності на відповідній території:   -351- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві ради, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади стосовно до наукової та науково-технічної діяльності відповідно до їх компетенції:".  
Враховано   Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві ради, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, місцеві органи виконавчої влади стосовно до наукової та науково-технічної діяльності відповідно до їх компетенції:  
205. забезпечують виконання державних наукових та науково-технічних програм;      забезпечують виконання державних наукових та науково-технічних програм;  
206. розробляють та організують виконання програм науково-технічного розвитку регіону, максимальне залучення при цьому наукового потенціалу регіону;   -352- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "розробляють та організують виконання регіональних (територіальних) програм науково-технічного розвитку, максимально залучаючи до цього науковий потенціал регіону;"  
Враховано   розробляють та організують виконання регіональних (територіальних) програм науково-технічного розвитку, максимально залучаючи до цього науковий потенціал регіону;  
207. формують місцеві інноваційні фонди відповідно до законодавства;   -353- Комітет з питань науки і освіти
Слово "формують" замінити на "створюють", після слова "законодавства" доповнити "України".  
Враховано   створюють місцеві інноваційні фонди відповідно до законодавства України;  
208. розроблюють та виконують відповідні розділи бюджетів Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя;   -354- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
209. сприяють розвитку територіальних інноваційних структур (технопарків, технополісів, інноваційних бізнес-інкубаторів тощо);   -355- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "сприяють розвитку технопарків, технополісів, інноваційних бізнес-інкубаторів тощо;".  
Враховано   сприяють розвитку технопарків, технополісів, інноваційних бізнес-інкубаторів тощо;  
210. залучають наукові організації до вирішення проблем науково-технічного розвитку регіону;   -356- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "залучають" записати "відповідні наукові установи (за їх згодою)..", далі за текстом.  
Враховано   залучають відповідні наукові установи (за їх згодою) до вирішення проблем науково-технічного розвитку регіону.  
211. сприяють діяльності наукових центрів Національної академії наук України та Міннауки України і їх залученню до вирішення регіональних наукових та науково-технічних проблем.   -357- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
212. Для реалізації зазначених функцій Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями створюються підрозділи, які мають підпорядковуватися відповідним органам виконавчої влади та Міннауки України.   -358- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
213. При Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київській та Севастопольській міських державних адміністраціях можуть створюватися консультативні, експертні та інші ради, а також комісії з науково-технічних проблем.   -359- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
214. Розділ V . ФОРМИ І МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ У СФЕРІ НАУКОВОЇ І НАУКОВО-ТЕХНІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ   -360- Комітет з питань науки і освіти
Назву розділу викласти в такій редакції: "Розділ V. Форми і методи державного регулювання та управління у науковій діяльності".  
Враховано   Розділ V. ФОРМИ І МЕТОДИ ДЕРЖАВНОГО РЕГУЛЮВАННЯ ТА УПРАВЛІННЯ У НАУКОВІЙ ДІЯЛЬНОСТІ  
    -361- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити розділ V окремими статтями "Вища атестація наукових кадрів (ВАК України)" та "Обмеження окремих видів наукової і науково-технічної діяльності".  
Відхилено    
215. Стаття 29. Цілі і напрями державної політики в науково-технічній сфері   -362- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 31. Цілі та напрями державної політики в науковій діяльності".  
Враховано   Стаття 31. Цілі та напрями державної політики в науковій діяльності  
216. Основними цілями державного регулювання та управління у сфері наукової та науково-технічної діяльності є:   -363- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Основними цілями державної політики у науковій діяльності є:".  
Враховано   Основними цілями державної політики у науковій діяльності є:  
    -364- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину доповнити абзацом у такій редакції:: "створення умов для забезпечення науково-технічного прогресу і сталого розвитку продуктивних сил держави;".  
Відхилено    
217. ( примноження національного багатства на основі використання наукових та науково-технічних досягнень;      примноження національного багатства на основі використання наукових та науково-технічних досягнень;  
218. ( створення умов для здобутку високого рівня життя кожного громадянина, його фізичного духовного та інтелектуального розвитку через використання сучасних досягнень науки і техніки;   -365- Комітет з питань науки і освіти
Слово "здобутку" замінити на "досягнень".  
Враховано   створення умов для досягнення високого рівня життя кожного громадянина, його фізичного, духовного та інтелектуального розвитку через використання сучасних досягнень науки і техніки; зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень;  
    -366- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити статтю абзацом у такій редакції: "зміцнення національної безпеки на основі використання наукових та науково-технічних досягнень".  
Враховано    
219. ( забезпечення вільного розвитку наукової та науково-технічної творчості.      забезпечення вільного розвитку наукової та науково-технічної творчості.  
220. Держава забезпечує:      Держава забезпечує:  
221. ( соціально-економічні, організаційні, правові умови для формування та ефективного використання наукового і науково-технічного потенціалу, включаючи державну підтримку суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності;   -367- Комітет з питань науки і освіти
Слова "і науково-технічної" вилучити.  
Враховано   соціально-економічні, організаційні, правові умови для формування та ефективного використання наукового та науково-технічного потенціалу, включаючи державну підтримку суб'єктів наукової і науково-технічної діяльності;  
222. ( створення сучасної інфраструктури науки і системи інформаційного забезпечення наукової та науково-технічної діяльності, інтеграцію науки, освіти і виробництва;   -368- Комітет з питань науки і освіти
Слова "та науково-технічної" вилучити, слово "освіти" поставити перед словом "науки".  
Враховано   створення сучасної інфраструктури науки і системи інформаційного забезпечення наукової і науково-технічної діяльності, інтеграцію освіти, науки і виробництва;  
223. ( підготовку наукових та інженерних кадрів, підвищення престижу наукової та науково-технічної діяльності, підтримку та заохочення професійного зростання наукової молоді;   -369- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Абзац викласти в такій редакції: "підготовку, підвищення кваліфікації та перепідготовку наукових та інженерних кадрів, спеціалістів державних наукових організацій;"  
Враховано редакційно   підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку наукових кадрів; підвищення престижу наукової і науково-технічної діяльності, підтримку та заохочення наукової молоді;  
    -370- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "підготовку, підвищення кваліфікації і перепідготовку наукових кадрів;".  
Враховано    
    -371- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити абзацом у такій редакції: "підвищення престижу наукової та науково-технічної діяльності, підтримку та заохочення професійного зростання наукової молоді;".  
Враховано редакційно    
    -372- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "підвищення престижу наукової і науково-технічної діяльності, підтримку та заохочення наукової молоді".  
Враховано    
224. ( фінансування та матеріальне забезпечення фундаментальних досліджень;   -373- Ситник К.М. (реєстр. картка № 403)
Абзац викласти в такій редакції: "фінансування та матеріальне забезпечення фундаментальних досліджень в повному обсязі, як це передбачено Державним бюджетом;".  
Відхилено   фінансування та матеріальне забезпечення фундаментальних досліджень;  
225. ( підтримку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, державних наукових і науково-технічних програм та концентрацію ресурсів для їх реалізації;      підтримку пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки, державних наукових і науково-технічних програм та концентрацію ресурсів для їх реалізації;  
226. ( створення ринку наукової й науково-технічної продукції та умов упровадження досягнень науки і техніки у всі галузі суспільного життя і формування ринку наукової й науково-технічної продукції;   -374- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "створення ринку наукової і науково-технічної продукції та впровадження досягнень науки і техніки в усі сфери суспільного життя;".  
Враховано   створення ринку наукової і науково-технічної продукції та впровадження досягнень науки і техніки в усі сфери суспільного життя;  
227. ( правову охорону та ефективне використання інтелектуальної власності;   -375- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "правову охорону інтелектуальної власності та створення умов для її ефективного використання;".  
Враховано   правову охорону інтелектуальної власності та створення умов для її ефективного використання;  
228. ( організацію статистики в науковій та науково-технічній сферах діяльності;   -376- Комітет з питань науки і освіти
Слова "та науково-технічній сферах" вилучити.  
Враховано   організацію статистики в науковій діяльності;  
229. ( експертизу науково-технічного рівня виробництва, нових технологій, техніки й матеріалів, результатів досліджень, науково-технічних програм та проектів;   -377- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "проведення наукової і науково-технічної експертизи виробництва, нових технологій, техніки, результатів досліджень, науково-технічних програм і проектів, тощо;".  
Враховано   проведення наукової і науково-технічної експертизи виробництва, нових технологій, техніки, результатів досліджень, науково-технічних програм і проектів, тощо;  
230. ( стимулювання наукової та науково-технічної творчості, раціоналізаторства, винахідництва та інноваційної діяльності;   -378- Комітет з питань науки і освіти
Слово "раціоналізаторства" вилучити.  
Враховано   стимулювання наукової та науково-технічної творчості, винахідництва та інноваційної діяльності;  
231. ( пропагування наукових та науково-технічних досягнень вчених і винахідників, а також нових сучасних технологій, внеску України у розвиток світової науки й техніки;   -379- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "пропагування наукових та науково-технічних досягнень, винаходів, нових сучасних технологій, внеску України у розвиток світової науки і техніки;".  
Враховано   пропагування наукових та науково-технічних досягнень, винаходів, нових сучасних технологій, внеску України у розвиток світової науки і техніки;  
232. ( встановлення взаємовигідних зв'язків з іншими державами для інтегрування вітчизняної та світової науки.   -380- Комітет з питань науки і освіти
Слово "інтегрування" замінити на "інтеграції".  
Враховано   встановлення взаємовигідних зв'язків з іншими державами для інтеграції вітчизняної та світової науки.  
233. Стаття 30. Основні принципи державного управління і регулювання   -381- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 32. Основні принципи державного управління та регулювання у науковій діяльності".  
Враховано   Стаття 32. Основні принципи державного управління та регулювання у науковій діяльності  
    -382- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доопрацювати статтю 30 з метою більш чіткого і повного визначення її норм. Зокрема, внести доповнення щодо таких принципів, як концентрація ресурсів на пріоритетних напрямах розвитку науки і техніки, поєднання державного управління і техніки, поєднання державного управління і самоврядування, гарантії пріоритетності фундаментальних досліджень, визнання права суб`єктів на обгрунтований ризик в науковій діяльності, принципів наукового забезпечення сталого розвитку продуктивних сил і соціальної сфери держави та інше.  
Відхилено    
234. При здійсненні державного регулювання та управління у сфері наукової й науково-технічної діяльності держава керується принципами:   -383- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "При здійсненні державного управління та регулювання у науковій діяльності держава керується принципами:".  
Враховано   При здійсненні державного управління та регулювання у науковій діяльності держава керується принципами:  
235. ( органічної єдності науково-технічного, економічного, соціального та духовного розвитку суспільства;      органічної єдності науково-технічного, економічного, соціального та духовного розвитку суспільства;  
236. ( поєднання централізації та децентралізації управління у сфері наукової й науково-технічної діяльності;   -384- Комітет з питань науки і освіти
Після слова "управління" записати: "у науковій діяльності".  
Враховано   поєднання централізації та децентралізації управління у науковій діяльності;  
237. ( дотримання вимог екологічної та соціальної безпеки;   -385- Комітет з питань науки і освіти
Слово "дотримання" замінити на "додержання", слова "та соціальної" вилучити.  
Враховано   додержання вимог екологічної безпеки;  
238. ( поєднання взаємних прав, обов'язків, відповідальності та інтересів держави, наукових організацій і вчених;   -386- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
239. ( визнання незалежності та свободи творчої наукової діяльності;   -387- Комітет з питань науки і освіти
Слова "незалежності та" вилучити.  
Враховано   визнання свободи творчої наукової і науково-технічної діяльності;  
240. ( збалансованості розвитку фундаментальних і прикладних досліджень;      збалансованості розвитку фундаментальних і прикладних досліджень;  
241. ( використання досягнень світової науки, можливостей міжнародного наукового співробітництва;      використання досягнень світової науки, можливостей міжнародного наукового співробітництва;  
242. ( свободи поширення наукової та науково-технічної інформації;      свободи поширення наукової та науково-технічної інформації;  
243. ( відкритості для міжнародного науково-технічного співробітництва, забезпечення інтеграції української науки в світову в поєднанні із захистом інтересів національної безпеки.      відкритості для міжнародного науково-технічного співробітництва, забезпечення інтеграції української науки в світову в поєднанні із захистом інтересів національної безпеки.  
244. Стаття 31. Фінансово-кредитні й податкові важелі державного регулювання у сфері наукової та науково-технічної діяльності   -388- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 31 доповнити окремою частиною такого змісту: "Держава гарантує фінансування наукових і науково-технічних досліджень, що забезпечуються за Державним замовленням".  
Відхилено   Стаття 33. Фінансово-кредитні та податкові важелі державного регулювання у сфері наукової і науково-технічної діяльності  
245. Держава застосовує фінансово-кредитні й податкові важелі з метою створення економічно сприятливих умов для ефективного здійснення наукової та науково-технічної діяльності відповідно до законодавства.   -389- Комітет з питань науки і освіти
Слова "з метою" замінити на "для".  
Враховано   Держава застосовує фінансово-кредитні та податкові важелі для створення економічно сприятливих умов для ефективного здійснення наукової і науково-технічної діяльності відповідно до законодавства.  
246. Стаття 32. Бюджетне фінансування      Стаття 34. Бюджетне фінансування  
247. Одним з основних важелів здійснення державної політики в сфері наукової та науково-технічної діяльності є бюджетне фінансування.      Одним із основних важелів здійснення державної політики у сфері наукової та науково-технічної діяльності є бюджетне фінансування.  
248. При формуванні державного бюджету України для фінансування наукової та науково-технічної діяльності цивільного призначення виділяються кошти на рівні не менше 1,7 % валового внутрішнього продукту.   -390- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Держава забезпечує бюджетне фінансування наукової та науково-технічної діяльності (крім видатків на оборону) у розмірі не меншому 1,7 відсотка валового внутрішнього продукту".  
Враховано   Держава забезпечує бюджетне фінансування наукової та науково-технічної діяльності (крім видатків на оборону) у розмірі не меншому 1,7 відсотка валового внутрішнього продукту. Видатки на наукову і наукову-технічну діяльність, є захищеними статтями видатків Державного бюджету України.  
    -391- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити частиною у такій редакції: "Видатки на наукову і наукову-технічну діяльність, є захищеними статтями видатків Державного бюджету України".  
Враховано    
249. Виділення коштів з державного бюджету на фундаментальні дослідження та сприяння науково-технічному прогресу здійснюється шляхом базового та програмно-цільового фінансування.      Виділення коштів з Державного бюджету України на фундаментальні дослідження та сприяння науково-технічному прогресу здійснюється шляхом базового та програмно-цільового фінансування.  
250. Базове фінансування надається для забезпечення:      Базове фінансування надається для забезпечення:  
251. ( фундаментальних досліджень;      фундаментальних досліджень;  
252. ( найважливіших для держави напрямів досліджень, в тому числі в інтересах національної безпеки і оборони;      найважливіших для держави напрямів досліджень, у тому числі в інтересах національної безпеки та оборони;  
253. ( розвитку інфраструктури наукової та науково-технічної діяльності;      розвитку інфраструктури наукової і науково-технічної діяльності;  
254. ( збереження наукових об'єктів, що становлять національне надбання;      збереження наукових об'єктів, що становлять національне надбання;  
255. ( підготовки наукових кадрів.      підготовки наукових кадрів.  
256. Перелік наукових організацій та вищих закладів освіти III і IV рівнів акредитації, яким надається базове фінансування для здійснення наукової і науково-технічної діяльності, затверджується Кабінетом Міністрів України.   -392- Комітет з питань науки і освіти
Слова "вищих закладів освіти III і IV рівнів акредитації" замінити на "вищих навчальних закладів".  
Враховано   Перелік наукових установ та вищих навчальних закладів, яким надається базове фінансування для здійснення наукової і науково-технічної діяльності, затверджується Кабінетом Міністрів України.  
257. Програмно-цільове фінансування виділяється, як правило, на конкурсній основі для здійснення:      Програмно-цільове фінансування виділяється, як правило, на конкурсній основі для здійснення:  
258. ( науково-технічних програм і окремих розробок в рамках пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки в Україні;   -393- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "науково-технічних програм і окремих розробок, спрямованих на реалізацію пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки;".  
Враховано   науково-технічних програм і окремих розробок, спрямованих на реалізацію пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки;  
259. ( найважливіших прикладних науково-технічних розробок, які виконуються за Державним замовленням;      найважливіших прикладних науково-технічних розробок, які виконуються за державним замовленням;  
260. ( робіт, пов'язаних з науково-технічним співробітництвом на основі міждержавних угод.      робіт, пов'язаних із науково-технічним співробітництвом на основі міждержавних угод.  
261. Окремим рядком в бюджеті передбачається виділення коштів для підтримки Державного фонду фундаментальних досліджень.   -394- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Окремим рядком у бюджеті передбачається виділення коштів для Державного фонду фундаментальних досліджень".  
Враховано редакційно в статті 37   
262. Порядок бюджетного фінансування наукової і науково-технічної діяльності визначається Кабінетом Міністрів України.   -395- Комітет з питань науки і освіти
Слова "Кабінетом Міністрів України" замінити на: "законодавством України".  
Враховано   Порядок бюджетного фінансування наукової і науково-технічної діяльності визначається законодавством України.  
263. Стаття 33. Державний фонд фундаментальних досліджень      Стаття 37. Державний фонд фундаментальних досліджень  
264. Для підтримки фундаментальних наукових досліджень в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук, що виконуються науковими організаціями, вищими закладами освіти, окремими науковими працівниками, створюється Державний фонд фундаментальних досліджень (далі ( Фонд).   -396- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Викласти в такій редакції: "Для підтримки фундаментальних наукових досліджень в галузі природничих, технічних та соціогуманітарних наук, що виконуються науковими організаціями, вищими закладами освіти, окремими вченими і науковими працівниками, створюється Державний фонд фундаментальних досліджень (далі Фонд)."  
Враховано редакційно   Для підтримки фундаментальних наукових досліджень у галузі природничих, технічних і гуманітарних наук, що провадяться науковими установами, вищими навчальними закладами, вченими, створюється Державний фонд фундаментальних досліджень (далі Фонд). Діяльність Фонду регулюється положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України. У Державному бюджеті України передбачається виділення коштів для Державного фонду фундаментальних досліджень окремим рядком.  
    -397- Комітет з питань науки і освіти
Слова "вищими закладами освіти" замінити на : "вищими навчальними закладами", після слова "окремими" доповнити "вченими", далі за текстом. Частину доповнити реченням у такій редакції: "Діяльність Фонду регулюється положенням, яке затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Враховано    
265. Кошти Фонду формуються за рахунок:      Кошти Фонду формуються за рахунок:  
266. ( частки бюджетних асигнувань, передбачених на фінансування науки;   -398- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "частини бюджетних коштів, що виділяються з Державного бюджету України на фінансування наукової і науково-технічної діяльності;"  
Враховано   частини бюджетних коштів, що виділяються з Державного бюджету України на фінансування наукової і науково-технічної діяльності;  
267. ( добровільних внесків юридичних і фізичних осіб (в тому числі зарубіжних);      добровільних внесків юридичних і фізичних осіб (в тому числі зарубіжних).  
268. ( інших небюджетних джерел.   -399- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
269. Кошти Фонду розподіляються на конкурсній основі.   -400- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину доповнити реченням у такій редакції: "Порядок надання коштів з Державного бюджету і контролю за їх використанням затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Відхилено   Кошти Фонду розподіляються на конкурсній основі.  
270. Науково-методичне, організаційне і матеріально-технічне забезпечення діяльності Фонду здійснює Міннауки України.   -401- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Науково-методичне, організаційне і матеріально-технічне забезпечення діяльності Фонду здійснює Міжвідомча рада з координації фундаментальних досліджень в Україні при Національній академії наук України".  
Відхилено    
    -402- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
271. Стаття 34. Державні наукові та науково-технічні програми      Стаття 36. Державні наукові та науково-технічні програми  
272. Державні наукові та науково-технічні програми є основним засобом реалізації пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки шляхом концентрації науково-технічного потенціалу країни для розв'язання найважливіших природничих, технічних і соціогуманітарних проблем.   -403- Комітет з питань науки і освіти
Слово "соціогуманітарних" замінити на "гуманітарних".  
Враховано   Державні наукові та науково-технічні програми є основним засобом реалізації пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки шляхом концентрації науково-технічного потенціалу країни для розв'язання найважливіших природничих, технічних і гуманітарних проблем.  
273. За своєю вагомістю, рівнем регулювання та управління державні наукові та науково-технічні програми можуть бути:   -404- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Державні наукові та науково-технічні програми поділяються на:", змінивши відповідно відмінки в наступник абзацах.  
Враховано   Державні наукові та науково-технічні програми поділяються на:  
274. - загальнодержавними (національними);      загальнодержавні (національні);  
275. - державними (міжвідомчими),      державні (міжвідомчі),  
276. - галузевими (багатогалузевими),      галузеві (багатогалузеві),  
277. - регіональними (територіальними).      регіональні (територіальні).  
278. Статус державних наукових та науково-технічних програм мають також наукові частини державних соціально-економічних, виробничо-економічних, інвестиційних, інноваційних, оборонних, екологічних та інших програм.   -405- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Статус державних (міжвідомчих) наукових та науково-технічних програм мають також наукові частини загальнодержавних (національних) програм економічного соціального національно-культурного розвитку, охорони довкілля".  
Враховано   Статус державних (міжвідомчих) наукових та науково-технічних програм мають також наукові частини загальнодержавних (національних) програм економічного соціального національно-культурного розвитку, охорони довкілля.  
279. Основним засобом реалізації національних науково-технічних програм є формування та здійснення відповідних міжвідомчих, галузевих (багатогалузевих) та регіональних програм.   -406- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Основним засобом реалізації загальнодержавних (національних) науково-технічних програм є державні (міжвідомчі), галузеві (багатогалузеві) та регіональні (територіальні) програми".  
Враховано   Основним засобом реалізації загальнодержавних (національних) науково-технічних програм є державні (міжвідомчі), галузеві (багатогалузеві) та регіональні (територіальні) програми.  
280. Правові відносини, що виникають у зв'язку із розробленням, прийняттям і виконанням державних наукових і науково-технічних програм регулюються Законом України "Про державні програми", а також цим законом в частині розроблення, експертизи та реалізації програм.   -407- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
281. Пропозиції щодо розроблення державних наукових і науково-технічних програм подаються ініціаторами до Кабінету Міністрів України за погодженням Міннауки України.   -408- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Пропозиції щодо розроблення державних наукових і науково-технічних програм подаються ініціаторами до Кабінету Міністрів України за погодженням з Міннауки України та Національною академією наук України".  
Відхилено   Державні наукові та науково-технічні програми формуються Міннауки України на основі цільових проектів і розробок, відібраних на конкурсних засадах.  
    -409- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Державні наукові та науково-технічні програми формуються Міннауки України на основі цільових проектів і розробок, відібраних на конкурсних засадах".  
Враховано    
282. Науково-технічна експертиза наукових частин державних програм провадиться у порядку, визначеному законодавством.   -410- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
283. Міннауки України організує і провадить конкурс альтернативних проектів державних (міжвідомчих) наукових та науково-технічних програм, а також науково-технологічну експертизу інших державних програм. Замовником державних наукових і науково-технічних програм, як правило, виступає Міннауки України.   -411- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
284. Підготовка проектів державних наукових і науково-технічних програм здійснюється на конкурсних засадах розробниками, яких призначає державний замовник.   -412- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
285. Проекти загальнодержавних науково-технічних програм за поданням державного замовника розглядаються та узгоджуються Кабінетом Міністрів України та за поданням Кабінету Міністрів України у встановленому порядку затверджуються Верховною Радою України.   -413- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
286. Державні наукові та науково-технічні програми вносяться до Реєстру державних програм у порядку, встановленому законодавством.   -414- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
287. Пріоритетність фінансування загальнодержавних науково-технічних програм щорічно визначається Верховною Радою України при прийнятті Закону України про державний бюджет.   -415- Комітет з питань науки і освіти
Слово "пріоритетність" замінити на "обсяги".  
Враховано   Обсяги фінансування загальнодержавних науково-технічних програм щорічно визначаються Верховною Радою України при прийнятті Закону України "Про Державний бюджет України".  
288. Виконання завдань державних наукових і науково-технічних програм здійснюється шляхом укладання договорів (контрактів) між державним замовником і виконавцями.   -416- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
289. Контроль за формуванням та виконанням державних наукових і науково-технічних програм здійснює державний замовник.   -417- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
290. З метою підвищення економічної ефективності та науково-технічного рівня державних науково-технічних програм в процесі їх формування та виконання можуть залучатися іноземні юридичні особи, окремі фахівці, здійснюватись обмін інформацією, прогресивними технологіями, сучасним експериментальним і технологічним обладнанням, використовуватись іноземні інвестиції.   -418- Комітет з питань науки і освіти
Частину замінити частиною у такій редакції: "Положення про державні наукові та науково-технічні програми затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Положення про державні наукові та науково-технічні програми затверджується Кабінетом Міністрів України.  
291. З метою створення сприятливих умов для виконання державних наукових і науково-технічних програм, заохочення їх виконавців держава може надавати економічні пільги в порядку, передбаченому законодавством.   -419- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
292. Стаття 35. Державне замовлення (державний контракт) на науково- технічну продукцію      Стаття 37. Державне замовлення (державний контракт) на науково-технічну продукцію  
293. Державне замовлення (державний контракт) на науково-технічну продукцію щорічно формується Міннауки України та Мінекономіки України на основі переліку найважливіших розробок, спрямованих на створення новітніх технологій та продукції, і затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства.   -420- Ситник К.М. (реєстр. картка № 403)
Частину викласти в такій редакції: "Державне замовлення (державний контракт) на науково-технічну продукцію щорічно формується Міннауки України та Мінекономіки України на основі потреб і можливостей держави, переліку найважливіших розробок, спрямованих на створення новітніх технологій та продукції, і затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства".  
Відхилено   Державне замовлення (державний контракт) на науково-технічну продукцію щорічно формується Міннауки України та Міністерством економіки України на основі переліку найважливіших розробок, спрямованих на створення новітніх технологій та продукції, і затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до законодавства.  
    -421- Комітет з питань науки і освіти
Слово "Мінекономіки України" замінити на "Міністерством економіки".  
Враховано    
294. Стаття 36. Державний інноваційний фонд та інші інноваційні фонди   -422- Комітет з питань науки і освіти
Доповнити словом "України".  
Враховано   Стаття 38. Державний інноваційний фонд України та інші інноваційні фонди З метою фінансового забезпечення проведення державної політики у науковій і науково-технічній діяльності і заходів, спрямованих на розвиток та використання досягнень науки в Україні, створюється Державний інноваційний фонд (далі - Держіннофонд), положення про який затверджується Кабінетом Міністрів України.  
    -423- Комітет з питань науки і освіти
Статтю доповнити частиною у такій редакції: "З метою фінансового забезпечення проведення державної політики у науковій і науково-технічній діяльності і заходів, спрямованих на розвиток та використання досягнень науки в Україні, створюється Державний інноваційний фонд (далі - Держіннофонд), положення про який затверджується Кабінетом Міністрів України".  
Враховано    
295. Державний інноваційний фонд з регіональними відділеннями, галузеві інноваційні фонди, а також місцеві інноваційні фонди здійснюють фінансування заходів щодо забезпечення розвитку і використання досягнень науки і техніки в Україні.   -424- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Державний інноваційний фонд України здійснює на конкурсних засадах фінансову, інвестиційну та матеріально-технічну підтримку заходів, спрямованих на впровадження пріоритетних науково-технічних розробок та новітніх технологій у виробництво, технічне його переоснащення, освоєння випуску нових видів конкурентоспроможної продукції".  
Враховано   Держіннофонд здійснює на конкурсних засадах фінансову та матеріально-технічну підтримку заходів, спрямованих на впровадження пріоритетних науково-технічних розробок та новітніх технологій у виробництво, технічне його переоснащення, освоєння випуску нових видів конкурентоспроможної продукції.  
296. Державний інноваційний фонд України підпорядковується Міннауки України.   -425- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
297. Державний інноваційний фонд здійснює фінансову та кредитну підтримку впровадження у виробництво науково-технічних розробок і технологій, що мають міжгалузевий характер, інших досягнень науки та організує на їхній основі технічне переоснащення виробництва і випуск нових видів продукції.   -426- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
298. Джерелами формування коштів Державного інноваційного фонду є:   -427- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
299. ( обов'язкові внески підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності;   -428- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
300. ( кошти, що повертаються від наданих фондом позичок, лізингу та інвестиційного вкладу від реалізації інноваційних проектів;   -429- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
301. ( добровільні внески юридичних і фізичних осіб;   -430- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
302. ( інші не заборонені законодавством надходження.   -431- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
303. Порядок формування коштів Державного інноваційного фонду та інших інноваційних фондів за рахунок обов'язкових внесків визначається відповідними актами податкового законодавства.   -432- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Кошти Держіннофонду формуються за рахунок зборів до цього фонду, встановлених законодавством України, а також коштів - одержаних від повернення позик, інвестиційних вкладів, лізингових платежів, надходжень від сумісної діяльності з виконавцями інноваційних проектів, добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, та інших надходжень, що не суперечать чинному законодавству".  
Враховано   Кошти Держіннофонду формуються за рахунок зборів до цього фонду, встановлених законодавством України, а також коштів - одержаних від повернення позик, інвестиційних вкладів, лізингових платежів, надходжень від сумісної діяльності з виконавцями інноваційних проектів, добровільних внесків юридичних і фізичних осіб, та інших надходжень, що не суперечать чинному законодавству.  
304. В органах виконавчої влади, міністерствах, організаціях, які уповноважені здійснювати функції управління державним майном, можуть утворюватись інноваційні фонди для фінансування науково-дослідних та науково-конструкторських робіт, заходів, спрямованих на освоєння нових технологій і виробництво конкурентоспроможних видів продукції, робіт, послуг.   -433- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
305. Порядок використання коштів інноваційних фондів затверджується Кабінетом Міністрів України.   -434- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
306. Стаття 37. Забезпечення розвитку кадрового потенціалу науки      Стаття 39. Забезпечення розвитку кадрового потенціалу науки  
307. З метою постійного поновлення інтелектуального потенціалу суспільства, розвитку й поширення наукової і технічної культури, розвитку новаторства і хисту до творчості у працівників наукової та науково-технічної сфери держава:   -435- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Замість слова "держава" визначити конкретні державні органи, що забезпечують розвиток кадрового персоналу науки - Міністерство у справах наук і технологій, Міністерство освіти України, Національна академія наук України.  
Відхилено   З метою постійного поновлення інтелектуального потенціалу суспільства, розвитку та поширення наукової і технічної культури, розвитку новаторства сприяння творчості працівників наукової та науково-технічної діяльності держава:  
    -436- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "З метою постійного поновлення інтелектуального потенціалу суспільства, розвитку та поширення наукової і технічної культури, розвитку новаторства сприяння творчості працівників наукової та науково-технічної діяльності держава:".  
Враховано    
308. ( забезпечує підвищення престижу наукової праці, соціальну, економічну та правову захищеність наукових і науково-педагогічних працівників;   -437- Комітет з питань науки і освіти
Слова: "соціальну, економічну та правову захищеність наукових і науково-педагогічних працівників" вилучити.  
Враховано   забезпечує підвищення престижу наукової праці;  
309. ( організує підготовку та підвищення кваліфікації наукових та науково-технічних кадрів у державних наукових установах і навчальних закладах, виділяє необхідні для цього бюджетні асигнування і матеріальні ресурси, законодавчо надає відповідні пільги;   -438- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "організує підготовку та підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних кадрів у державних наукових установах і навчальних закладах;".  
Враховано   організує підготовку та підвищення кваліфікації наукових і науково-педагогічних кадрів у державних наукових установах і навчальних закладах;  
310. ( створює рівні правові умови для функціонування організаційних структур різних форм власності, які здійснюють підвищення кваліфікації наукових кадрів;   -439- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
311. ( забезпечує створення системи пошуку й відбору талановитої молоді, сприяє стажуванню молоді, сумісництву науковців на викладацькій та викладачів на науково-дослідній роботах, іншим формам інтеграції науки й освіти;   -440- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "забезпечує пошук і відбір талановитої молоді, сприяє стажуванню молоді;".  
Враховано   забезпечує пошук і відбір талановитої молоді, сприяє стажуванню молоді;  
312. ( сприяє підготовці й перепідготовці наукових, науково-технічних і науково-педагогічних кадрів за межами України;   -441- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "сприяє підготовці та перепідготовці наукових і науково-педагогічних кадрів за межами України;".  
Враховано   сприяє підготовці та перепідготовці наукових і науково-педагогічних кадрів за межами України;  
313. ( запроваджує та підтримує систему атестації кадрів, сприяє визнанню дипломів про вищу освіту та наукових ступенів та звань на міждержавному рівні;   -442- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "запроваджує систему атестації кадрів, сприяє визнанню дипломів про вищу освіту, наукових ступенів та вчених звань на міждержавному рівні;".  
Враховано   запроваджує систему атестації кадрів, сприяє визнанню дипломів про вищу освіту, наукових ступенів та вчених звань на міждержавному рівні;  
314. ( встановлює обов'язковий, реалізований через освітні програми, мінімум наукових та науково-технічних знань для кожного рівня освіти.   -443- Комітет з питань науки і освіти
Абзац викласти в такій редакції: "встановлює в освітніх програмах обов'язковий мінімум наукових та науково-технічних знань для кожного рівня освіти".  
Враховано   встановлює в освітніх програмах обов'язковий мінімум наукових та науково-технічних знань для кожного рівня освіти.  
315. Стаття 38. Наукова і науково-технічна експертиза      Стаття 40. Наукова і науково-технічна експертиза  
316. Наукова і науково-технічна експертиза є невід'ємним елементом державного регулювання та управління у сфері наукової та науково-технічної діяльності і провадиться відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу".      Наукова і науково-технічна експертиза є невід'ємним елементом державного регулювання та управління у сфері наукової і науково-технічної діяльності і проводиться відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну експертизу".  
317. Стаття 39. Система науково-технічної інформації      Стаття 41. Система науково-технічної інформації  
318. Для забезпечення розвитку науки і сприяння науково-технічній творчості держава створює систему науково-технічної інформації, функціонування і розвиток якої регулюється Законом України "Про науково-технічну інформацію".   -444- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Частину викласти в такій редакції: "Для забезпечення розвитку науки і сприяння науково-технічній творчості держава створює систему науково-технічної інформації, функціонування і розвиток якої регулюється Законами України "Про науково-технічну інформацію" та "Про бібліотеки і бібліотечну справу".  
Враховано частково   Для забезпечення розвитку науки і сприяння науково-технічній творчості держава створює систему науково-технічної інформації, функціонування і розвиток якої регулюється законодавством України.  
319. Стаття 40. Державна система захисту інтелектуальної власності   -445- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 42. Захист права інтелектуальної власності".  
Враховано   Стаття 42. Захист права інтелектуальної власності  
320. Державну систему забезпечення інтелектуальної власності складають:   -446- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції: "Захист права інтелектуальної власності забезпечується відповідно до законів та інших нормативно-правових актів органами державної влади України, в тому числі Державним агентством з авторських і суміжних прав, Державним патентним відомством України". :".  
Враховано   Захист права інтелектуальної власності забезпечується відповідно до законів та інших нормативно-правових актів органами державної влади України, в тому числі Державним агентством з авторських і суміжних прав, Державним патентним відомством України.  
321. ( закони та інші нормативно-правові акти України, які визначають порядок охорони прав і законних інтересів творців об'єктів інтелектуальної власності та власників охоронних документів, що засвідчують їх право на об'єкти інтелектуальної власності;   -447- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
322. ( державні органи, які надають охорону і захист прав інтелектуальної власності;   -448- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
323. ( кадровий потенціал (кваліфіковані фахівці, які здійснюють окремі функції охорони прав інтелектуальної власності);   -449- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
324. ( інформаційні, матеріальні, фінансові та інші ресурси.   -450- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
325. Реалізацію державного управління у сфері охорони авторського права та суміжних прав здійснює Державне агентство України із захисту авторських прав та суміжних прав.   -451- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
326. Державну політику у сфері охорони промислової власності реалізує Державне патентне відомство України, яке формує систему державних організацій, що виконують окремі функції, покладені на нього.   -452- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
327. Захист прав на об'єкти інтелектуальної власності відбувається як в адміністративному, так і в судовому порядку.   -453- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Частину викласти в такій редакції: "Захист прав на об'єкти інтелектуальної власності відбувається в судовому порядку".  
Враховано редакційно   У разі порушення захист права інтелектуальної власності здійснюється в судовому порядку. Обов'язковими умовами договору (контракту), на підставі якого виконуються науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботі, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, є розподіл прав інтелектуальної власності між замовником та виконавцем робіт, зобов'язання сторін щодо забезпечення охорони прав на створені об'єкти інтелектуальної власності, визначення сторони, яка буде сплачувати винагороду авторам об'єктів права інтелектуальної власності згідно з законодавством України  
    -454- Комітет з питань науки і освіти
Частину викласти в такій редакції:" У разі порушення захист права інтелектуальної власності здійснюється в судовому порядку".  
Враховано    
    -455- Комітет з питань науки і освіти
Статтю доповнити частиною у такій редакції: "Обов'язковими умовами договору (контракту), на підставі якого виконуються науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботі, що фінансуються за рахунок коштів Державного бюджету України, є розподіл прав інтелектуальної власності між замовником та виконавцем робіт, зобов'язання сторін щодо забезпечення охорони прав на створені об'єкти інтелектуальної власності, визначення сторони, яка буде сплачувати винагороду авторам об'єктів права інтелектуальної власності згідно з законодавством України".  
Враховано    
328. Стаття 41. Стандартизація, метрологія і сертифікація у науково-технічній сфері   -456- Комітет з питань науки і освіти
Назву статті викласти в такій редакції: "Стаття 43. Стандартизація, метрологічне забезпечення і сертифікація у науковій і науково-технічній діяльності".  
Враховано   Стаття 43. Стандартизація, метрологічне забезпечення і сертифікація у науковій і науково-технічній діяльності  
329. Стандартизація, метрологічне забезпечення і сертифікація у науково-технічній сфері здійснюється відповідно до чинного законодавства України та міждержавних багатосторонніх чи двосторонніх угод з участю України.      Стандартизація, метрологічне забезпечення і сертифікація у науковій і науково-технічній діяльності здійснюється відповідно до чинного законодавства України.  
330. Стаття 42. Державна підтримка міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва   -457- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Статтю 42 виділити в окремий розділ: "Міжнародне співробітництво". Доповнити вказаний розділ новою статтею в такій редакції: "Стаття 43. Іноземні інвестиції в галузь науки і техніки. Іноземні інвестиції в галузь науки і техніки України здійснюються в порядку і формах, передбачених законодавством України".  
Відхилено   Стаття 44. Державна підтримка міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва  
331. Держава створює необхідні правові та економічні умови для здійснення суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності вільних та рівноправних відносин з науковими та науково-технiчними органiзацiями, пiдприємствами, фiрмами iнших держав, мiжнародними науковими органiзацiями, iноземними та мiжнародними науковими товариствами й об'єднаннями, якщо ці відносини не суперечать чинному законодавству України.   -458- Комітет з питань науки і освіти
Вилучити слова "підприємствами", "чинному".  
Враховано   Держава створює необхідні правові та економічні умови для здійснення суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності вільних та рівноправних відносин з науковими та науково-технiчними органiзацiями, фiрмами iнших держав, мiжнародними науковими органiзацiями, iноземними та мiжнародними науковими товариствами і об'єднаннями, якщо ці відносини не суперечать законодавству України.  
332. Міжнародне наукове та науково-технічне співробітництво здійснюється через:      Міжнародне наукове та науково-технічне співробітництво здійснюється через:  
333. ( провадження спільних наукових досліджень, технічних і технологічних розробок на основі кооперації, спільних науково-технічних програм;      провадження спільних наукових досліджень, технічних і технологічних розробок на основі кооперації, спільних науково-технічних програм;  
334. ( провадження досліджень та розробок за спільними координаційними угодами;      провадження досліджень та розробок за спільними координаційними угодами;  
335. ( виконання робіт, передбачених угодою, однією зі сторін якої є організація іноземної держави або міжнародна організація;      виконання робіт, передбачених угодою, однією зі сторін якої є організація іноземної держави або міжнародна організація;  
336. ( спільні дослідження та розробки у міжнародних колективах спеціалістів, міжнародних інститутах і міжнародних та спільних підприємствах і організаціях, використання власності на наукову та науково-технічну продукцію на основі договорів між суб'єктами наукової та науково-технічної діяльності;      спільні дослідження та розробки у міжнародних колективах спеціалістів, міжнародних інститутах і міжнародних та спільних підприємствах і організаціях, використання власності на наукову та науково-технічну продукцію на основі договорів між суб'єктами наукової та науково-технічної діяльності;  
337. ( взаємний обмін науковою та науково-технічною інформацією, використання об'єднаних міжнародних інформаційних фондів, банків даних;      взаємний обмін науковою та науково-технічною інформацією, використання об'єднаних міжнародних інформаційних фондів, банків даних;  
338. ( провадження міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів;      провадження міжнародних конференцій, конгресів, симпозіумів;  
339. ( взаємний обмін науковими, науково-технічними й викладацькими кадрами, студентами й аспірантами, а також спільну підготовку спеціалістів.      взаємний обмін науковими, науково-технічними й викладацькими кадрами, студентами й аспірантами, а також спільну підготовку спеціалістів.  
340. Суб'єкти наукової і науково-технічної діяльності можуть брати участь у виконанні міжнародних програм та укладати угоди з іноземними організаціями і фірмами, брати участь у діяльності іноземних та міжнародних наукових товариств, асоціацій і союзів на правах їх членів, укладати контракти з закордонними організаціями й фірмами, виїжджати (фізичні особи) за кордон для участі в міжнародних симпозіумах та інших заходах відповідно до чинного законодавства.   -459- Комітет з питань науки і освіти
Вилучити слова: "(фізичні особи)", "чинного".  
Враховано   Суб'єкти наукової і науково-технічної діяльності можуть брати участь у виконанні міжнародних програм та укладати угоди з іноземними організаціями і фірмами, брати участь у діяльності іноземних та міжнародних наукових товариств, асоціацій і союзів на правах їх членів, укладати контракти з закордонними організаціями та фірмами, виїжджати за кордон для участі в міжнародних симпозіумах та інших заходах відповідно до законодавства України. Міннауки України проводить державну реєстрацію міжнародних науково-технічних програм і проектів, що виконуються в рамках міжнародного науково-технічного співробітництва українськими вченими, та грантів, що надаються в рамках такого співробітництва. Міннауки України веде Державний реєстр таких програм, проектів і грантів . На зареєстровані в Міннауки України міжнародні науково-технічні програми та проекти поширюються пільги, передбачені для програм та проектів, що виконуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Кошти, матеріальні цінності та гранти, що надходять фізичним та юридичним особам як безоплатна цільова допомога для виконання науково-технічних досліджень, звільняються від оподаткування.  
    -460- Комітет з питань науки і освіти
Статтю доповнити частинами у такій редакції: "Міннауки України проводить державну реєстрацію міжнародних науково-технічних програм і проектів, що виконуються в рамках міжнародного науково-технічного співробітництва українськими вченими, та грантів, що надаються в рамках такого співробітництва. Міннауки України веде Державний реєстр таких програм, проектів і грантів . На зареєстровані в Міннауки України міжнародні науково-технічні програми та проекти поширюються пільги, передбачені для програм та проектів, що виконуються за рахунок коштів Державного бюджету України. Кошти, матеріальні цінності та гранти, що надходять фізичним та юридичним особам як безоплатна цільова допомога для виконання науково-технічних досліджень, звільняються від оподаткування".  
Враховано    
341. Обмеження у сфері міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва встановлюються законодавством України."   -461- Грачев О.О. (реєстр. картка № 237)
Доповнити проект Закону двома додатковими розділами: "Вирішення спорів у галузі наукової і науково-технічної діяльності" "Відповідальність за порушення законодавства про науку і науково-технічну діяльність".  
Відхилено   Обмеження у сфері міжнародного наукового та науково-технічного співробітництва встановлюються законодавством України.  
342. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ      Розділ VI. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ  
343. 1. Закон України "Про науку і науково-технічну діяльність" набирає чинності з дня його опублікування крім статей 6, 10, 11, 13, 20, 22, 23, 34, які ввести в дію через шість місяців після набрання чинності цим Законом.   -462- Комітет з питань науки і освіти
Пункт викласти в такій редакції: "1. Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність" набирає чинності з дня його опублікування за винятком положень, передбачених статтями 6, 11, 12, 14, 21, 23, 24, 35, 38, 44, які набирають чинності через шість місяців після набрання чинності цим Законом".  
Враховано   1. Закон України "Про наукову і науково-технічну діяльність" набирає чинності з дня його опублікування за винятком положень, передбачених статтями 6, 11, 12, 14, 21, 23, 24, 35, 38, 44, які набирають чинності через шість місяців після набрання чинності цим Законом.  
344. 2.Кабінету Міністрів України в 6-ти місячний термін після набрання чинності цим Законом розробити і затвердити положення про:   -463- Комітет з питань науки і освіти
Пункт викласти в такій редакції: "2. Кабінету Міністрів України: в шести місячний термін після набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом; у двомісячний термін привести свої рішення у відповідність з цим Законом".  
Враховано   2. Кабінету Міністрів України: в шести місячний термін після набрання чинності цим Законом забезпечити прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим Законом; у двомісячний термін привести свої рішення у відповідність з цим Законом.  
345. Державний реєстр наукових організацій, яким надається підтримка держави;   -464- Комітет з питань науки і освіти
Частину вилучити.  
Враховано    
346. державну атестацію наукових організацій;   -465- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити  
Враховано    
347. оплату праці наукових працівників;   -466- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
348. державну атестацію наукових працівників;   -467- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
349. порядок формування додаткових коштів на виплату пенсій науковим працівникам;   -468- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
350. національний науковий центр;   -469- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
351. державне замовлення на науково-технічну продукцію;   -470- Комітет з питань науки і освіти
Абзац вилучити.  
Враховано    
352. Державний інноваційний фонд та інші інноваційні фонди;   -471- Комітет з питань науки і освіти
Частину з абзацами вилучити.  
Враховано    
353. договори на проведення НДДКР,       
354. інвестиційний податковий кредит.       
355. 3. Кабінету Міністрів України у двомісячний термін привести у відповідність з цим Законом постанови і розпорядження Кабінету Міністрів України.   -472- Комітет з питань науки і освіти
Пункт вилучити.  
Враховано    
356. 4. До приведення законодавства України у відповідність із зазначеним Законом законодавчі та інші нормативні акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.   -473- Комітет з питань науки і освіти
Пункт слово "зазначеним" замінити на "цим".  
Враховано   3. До приведення законодавства України у відповідність із цим Законом законодавчі та інші нормативні акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.  
357. 5. Норма статті 33 щодо виділення коштів з державного бюджету для фінансування наукової та науково-технічної діяльності на рівні не менше 1,7 % валового внутрішнього продукту буде реалізована поетапно з 1999 до 2001 року шляхом щорічного збільшення частки витрат на науку на 0,34% ВВП.   -474- Комітет з питань науки і освіти
Пункти п'ятий і шостий поміняти місцями і викласти в такій редакції: "4. Частини 3 і 6 статті 24 вводяться в дію з 1999 року. Додаткові кошти, необхідні для введення, до нарощування асигнувань на наукові дослідження відповідно до статті 34 та пункту 5 Розділу VI, виділяються із статті "Фундаментальні наукові дослідження і сприяння науково-технічному прогресу" Державного бюджету України. 5. Частина 2 статті 34 реалізовуватиметься поетапно з 1999 до 2001 року шляхом щорічного збільшення частки ви трат на науку, починаючи з одного відсотка валового внутрішнього продукту".  
Враховано   4. Частини 3 і 6 статті 24 вводяться в дію з 1999 року. Додаткові кошти, необхідні для введення, до нарощування асигнувань на наукові дослідження відповідно до статті 34 та пункту 5 Розділу VI, виділяються із статті "Фундаментальні наукові дослідження і сприяння науково-технічному прогресу" Державного бюджету України.  
358. 6. Норми абзаців 2, 3 статті 23 щодо пенсійного забезпечення наукового працівника вводяться в дію з 1999 року в міру нарощування асигнувань на наукові дослідження у відповідності зі статтею 33 та п.5 прикінцевих положень, а також з урахуванням передбаченого статтею 22 упорядкування оплати праці науковців.      5. Частина 2 статті 34 реалізовуватиметься поетапно з 1999 до 2001 року шляхом щорічного збільшення частки витрат на науку, починаючи з одного відсотка валового внутрішнього продукту.