Кількість абзаців - 34 Таблиця поправок


Про внесення змін до Кримінального кодексу України (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект Закон України Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України      Проект Закон України Про внесення змін до Кримінального кодексу України  
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:  
2. І. Внести до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України такі зміни:      І. Внести до Кримінального кодексіу України такі зміни:  
3. 1.Назву і абзац перший статті 198 викласти в такій редакції:      1.Назву і абзац перший статті 198 викласти в такій редакції:  
4. "Стаття 198. Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом      "Стаття 198 Придбання, отримання, зберігання чи збут майна, одержаного злочинним шляхом  
5. Заздалегідь не обіцяне придбання або отримання, зберігання чи збут майна, завідомо одержаного злочинним шляхом за відсутності ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, -"      Заздалегідь не обіцяне придбання або отримання, зберігання чи збут майна, завідомо одержаного злочинним шляхом за відсутності ознак легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, -"  
6. 2.Статтю 209 викласти в такій редакції:      2.Статтю 209 викласти в такій редакції:  
7. "Стаття 209. Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом   -1- Омельченко Г.О.
У назві статті 209 не повинні використовуватись слова "одержаних злочинним шляхом" - треба використовувати уніфіковану термінологію. Пропонуються наступні варіанти назви ст. 209 КК: 1.Легалізація (відмивання) доходів. 2.Легалізація (відмивання) майна. 3.Легалізація (відмивання) майна, одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації.  
Відхилено   "Стаття 209. Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом  
8. 1. Здійснення фінансових операцій чи укладення угод з коштами або іншим майном, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинення інших дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких коштів або іншого майна чи володіння ними, на такі прав кошти або майно, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, а так само набуття, володіння або використання коштів чи іншого майна, одержаного внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, -   -2- Омельченко Г.О.
Ч.1 ст. 209 КК пропоную викласти у наступній редакції: "Вчинення у значному розмірі фінансової операції або іншої угоди з майном (варіант - доходами), одержаних внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню), або використання такого майна (варіант - доходів) у значному розмірі для здійснення підприємницької чи іншої господарської діяльності, якщо ці дії вчинено з метою надання правомірного вигляду володінню, користуванню або розпорядженню таким майном (варіант - доходами), - карається..."  
Враховано частково   1.Вчинення фінансової операції чи укладення угоди з коштами або іншим майном, одержаними внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, вчинення інших дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких коштів або іншого майна чи володіння ними, прав на такі кошти або майно, джерела їх походження, місцезнаходження, переміщення, а так само набуття, володіння або використання коштів чи іншого майна, одержаного внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, -  
    -3- Беспалий Б.Я.
Текст "кошти або інше майно" усюди замінити словом "доходи" в відповідних відмінках.  
Відхилено    
    -4- Беспалий Б.Я.
Текст "фінансових операцій чи укладення угод" замінити текстом "фінансової операції чи укладеної угоди", виключити текст "прав кошти або майно", а також текст починаючи зі слів " а так само набуття".-  
Враховано частково    
    -5- Кармазін Ю.А.
У частині 1 статті 209 слова "фінансових операцій чи укладення угод" викласти "фінансової операції чи укладення угоди". У тексті статті терміни "кошти", "інше майно"," права на такі кошти та майно" замінити на термін " доходи". У частині статті 209 КК слова" вчинення інших дій, спрямованих на приховання чи маскування незаконного походження таких коштів або іншого майна..." викласти "вчинення дій з метою надання правомірного вигляду володінню ,користуванню або розпорядженню доходами або дій спрямованих на приховування джерел походження таких доходів"  
Враховано частково    
    -6- Гавриш С.Б.
В частині першій слова "здійснення фінансових операцій чи укладення угод" замінити словами "здійснення фінансової операції чи укладення угоди".  
Враховано    
9. карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаного злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.   -7- Гавриш С.Б.
У санкції частини першої слова "з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років" - слід замінити на " з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років";  
Враховано   карається позбавленням волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаного злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.  
10. 2. Ті самі дії, вчинені особою, яка не знала про те, що кошти чи інше майно одержані внаслідок вчинення суспільно небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, хоча могла і повинна була знати про це, -   -8- Омельченко Г.О.
Карнаух М.В.
Частину 2 статті 209 КК пропоную виключити.  
Враховано    
    -9- Гавриш С.Б.
У частині 2 ст.209 після слів .."передувало легалізації (відмиванню) доходів" додати слова " одержаних злочинним шляхом"  
Відхилено    
    -10- Омельченко Г.О.
Ч. 2 статті 209 КК пропоную викласти у такій редакції: "2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно, за попередньою змовою групою осіб або у великому розмірі, - караються..."  
Відхилено    
    -11- Беспалий Б.Я.
Частину другу виключити  
Враховано    
    -12- Кармазін Ю.А.
Частину 2 статті 209 виключити, адже .вона передбачає кримінальну відповідальність за вчинення дій описаних у частині 1 статті 209КК з необережності".  
Враховано    
11. караються штрафом у розмірі від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк з позбавленням права обіймати певні посади, або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.   -13- Гавриш С.Б.
У санкції частини другої слова " у розмірі"- виключити, а слова " з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років"- слід замінити на " з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років"  
Відхилено    
12. 3. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені з коштами чи іншим майном, одержаним від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин їх аналогів або прекурсорів, -   -14- Омельченко Г.О.
Частину 3 із запропонованої у законопроекті редакції статті 209 КК пропоную виключити.  
Враховано в редакції ст. 306.   
    -15- Омельченко Г.О.
Ч.3 статті 209 КК пропоную викласти у такій редакції: "3. Дії, передбачені частиною першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою, - караються..."  
Відхилено    
    -16- Беспалий Б.Я.
Частину 3 виключити як таку ,що передбачена статтею 306.  
Враховано    
13. караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.       
14. 4. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у особливо великому розмірі або організованою групою осіб, -   -17- Гавриш С.Б.
Диспозицію ч. 4 викласти у редакції:" Дії, передбачені частинами першою або третьою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах";  
Враховано   2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах ,-  
15. караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.   -18- Гавриш С.Б.
У санкції ч.4 ст 209 слова " з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п яти років"- слід замінити на " з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років";  
Враховано   караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.  
16. 5. Дії, передбачені частиною третьою цієї статті, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або у великих розмірах, -   -19- Беспалий Б.Я.
Частину 5 виключити як таку диспозиція якої передбачена статтею 306.  
Враховано частково   3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені організованою групою осіб або у особливо великих розмірах ,-  
    -20- Гавриш С.Б.
Диспозицію ч.5 викласти у такій редакції" Дії, передбачені частинами першою або третьою цієї статті, вчинені у особливо великому розмірі або організованою групою осіб";  
Враховано    
17. караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.      караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років і з конфіскацією коштів або іншого майна, одержаних злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.  
18. Примітка. 1.Суспільно-небезпечним протиправним діянням, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, відповідно до цієї статті є діяння, за яке Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох і більше років (за винятком діянь, передбачених статтями 207 і 212 Кримінального кодексу України), або яке визнається злочином за кримінальним законом іншої держави, і за таке ж саме діяння передбачена відповідальність Кримінальним кодексом України, та внаслідок вчинення якого незаконно одержані доходи.   -21- Омельченко Г.О.
Примітку 1 до ст. 209 КК пропоную викласти у такій редакції: "Суспільно небезпечне протиправне діяння, що передує легалізації (відмиванню), - це діяння, відповідальність за яке передбачена Кримінальним кодексом України (за винятком діянь, які відносяться до злочинів невеликої тяжкості, та діянь, передбачених ст. 207, ст. 212 і ст. 222 КК (в частині одержання пільг щодо податків), або діяння, яке визнається злочином за кримінальним законом іншої держави і за яке передбачено відповідальність Кримінальним кодексом України (за виключенням діянь, фактичні ознаки яких охоплюються ст. 207, ст. 212 , ст. 222 КК (в частині одержання пільг щодо податків), та діянь, за які передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк не більше двох років або інше, більш м'яке покарання)".  
Відхилено   Примітка. 1.Суспільно-небезпечним протиправним діянням, що передувало легалізації (відмиванню) доходів, відповідно до цієї статті є діяння, за яке Кримінальним кодексом України передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох і більше років (за винятком діянь, передбачених статтями 207 і 212 Кримінального кодексу України), або яке визнається злочином за кримінальним законом іншої держави, і за таке ж саме діяння передбачена відповідальність Кримінальним кодексом України, та внаслідок вчинення якого незаконно одержані доходи.  
19. 2.Дія цієї статті поширюється також на осіб, які вчинили суспільно небезпечне протиправне діяння, що передувало легалізації (відмиванню) доходів.   -22- Омельченко Г.О.
Примітку 2 до ст. 209 КК пропоную викласти у такій редакції: "Дія цієї статті не поширюється на особу, яка вчинила суспільно небезпечне протиправне діяння, що передувало легалізації".  
Відхилено    
    -23- Стретович В.М.
Карнаух М.В.
Развадовський В.Й.
Беспалий Б.Я.
Примітку 2 до ст.209 виключити  
Враховано    
20. 3.Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, визнається вчиненим у великому розмірі, якщо предметом злочину були кошти або інше майно на суму більше двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.   -24- Омельченко Г.О.
До примітки 3 ст.209. При визначенні параметрів значного розміру легалізації як ознаки основного складу злочину має братись до уваги розмір середнього доходу працюючого громадянина конкретної держави за відносно нетривалий проміжок часу, наприклад, за рік (точка зору ряду фахівців, висловлена ними в юридичній літературі). Визначення великих розмірів легалізації як кваліфікуючої ознаки могло б враховувати величини, вказані у ч. 1 ст. 11 Закону від 28 листопада 2002 р.  
Відхилено   3.Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, визнається вчиненим у великому розмірі, якщо предметом злочину були кошти або інше майно на суму більше шести тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.  
    -25- Беспалий Б.Я.
Пункт 3 виключити.  
Відхилено    
    -26- Гавриш С.Б.
У примітці 3 до ст. 209 слова " на суму більше двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян" слід замінити словами " на суму більше шести тисяч неоподатковуваних мінімумів громадян"  
Враховано    
21. 4.Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, визнається вчиненою у особливо великому розмірі, якщо предметом злочину були кошти або інше майно на суму, що перевищує п'ятдесят тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".   -27- Гавриш С.Б.
У примітці 4 до ст.209 слова " на суму, що перевищує п'ятдесят тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян " слід замінити слова "на суму ,що перевищує вісімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян"  
Враховано   4.Легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, визнається вчиненою у особливо великому розмірі, якщо предметом злочину були кошти або інше майно на суму, що перевищує вісімнадцять тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".  
22. 3. Статтю 306 виключити.   -28- Омельченко Г.О.
До п. 3 законопроекту Замість слів "Статтю 306 виключити" пропоную наступне: Ч. 1 ст. 306 КК викласти у такій редакції: "Використання майна, одержаного від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, для продовження незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів - карається..."  
Відхилено   .Частину першу статті 306 викласти в такій редакції : Розміщення коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, у банках, на підприємствах, в установах, організаціях та іх підрозділах, або використання таких коштів для придбання об'єктів, майна, що підлягають приватизації чи обладнання для виробничих чи інших потреб, або використання таких доходів коштів і майна) з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів-,  
    -29- Стретович В.М.
Развадовський В.Й.
Частину першу статті 306 викласти в такій редакції: Розміщення коштів, здобутих від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів у банках, на підприємствах, в установах, організаціях та їх підрозділах, або використання доходу ( коштів і майна) для придбання об'єктів майна, що підлягають приватизації чи обладнання виробничих інших потреб, або використання таких коштів і майна з метою продовження незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин ,їх аналогів або прекурсорів,-  
Враховано    
    -30- Кармазін Ю.А.
Диспозицію частини першої статті 306 викласти в такій редакції: "Використання коштів і майна, одержаних від незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин , їх аналогів або прекурсорів з метою продовження незаконного обігу таких засобів та речовин, їх аналогів або прекурсорів,-"  
Враховано    
23. 4. Доповнити Кримінальний кодекс України статтею 209-1 такого змісту:   -31- Омельченко Г.О.
Беспалий Б.Я.
Стретович В.М.
Развадовський В.Й.
До п. 4 законопроекту Ст. 209-1 пропоную до КК не включати. За діяння, вказані у ній, вже запроваджено адміністративну відповідальність (ст. 166-9 КАП). У разі необхідності до цієї статті КАП можна внести зміни, спрямовані на посилення штрафних санкцій.  
Враховано    
    -32- Беспалий Б.Я.
Статтю 209-1 виключити.  
Враховано    
24. "Стаття 209-1. Умисне порушення вимог законодавства про запобігання та протидію легалізацію (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом       
25. 1.Умисні неподання або подання завідомо недостовірної інформації про фінансові операції, які підлягають внутрішньому або обов'язковому фінансовому моніторингу спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу, -   -33- Кармазін Ю.А.
Частину 1 доповнити словами " якщо ці діяння заподіяли значної шкоди"  
Відхилено    
    -34- Гавриш С.Б.
У диспозиції ч.1 ст. 209-1 слова " Умисні неподання або подання завідомо недостовірної інформації" слід замінити словами " Повторне умисне неподання або повторне умисне подання завідомо недостовірної інформації";  
Відхилено    
26. карається штрафом в розмірі від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до двох років або позбавленням волі на той же строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.   -35- Гавриш С.Б.
У санкції частини першої ст. 209-слова" у розмірі"- виключити";  
Відхилено    
27. 2.Незаконне розголошення у будь-якому вигляді інформації, яка надається спеціально уповноваженому органу виконавчої влади з питань фінансового моніторингу особою, якій ця інформація стала відома у зв'язку з професійною або службовою діяльністю, -   -36- Кармазін Ю.А.
Частину 2 доповнити словами "якщо ці діяння заподіяли значної шкоди"  
Відхилено    
    -37- Гавриш С.Б.
У диспозиції ч.2 ст 209-1 слова " Незаконне розголошення у будь-якому вигляді інформації", а після слів " професійною або службовою " додати слова " якщо воно спричинило тяжкі наслідки".  
Відхилено    
28. карається штрафом в розмірі від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років".   -38- Гавриш С.Б.
У санкції частини першої та другої статті "209-1" слова " у розмірі" виключити  
Відхилено   карається штрафом в розмірі від двох тисяч до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той же строк з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до п'яти років".  
    -39- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 209-1КК приміткою. Примітка: У статті 209-1 цього Кодексу значною шкодою визначається якщо це спричинило збитки у сто і більше неоподаткованих мінімумів громадян.  
Відхилено    
29. 5. У статті 112 Кримінально-процесуальному кодексі України:       
30. у частині першій після цифр "209" доповнити цифрами "209-1";   -40- Карнаух М.В.
Стретович В.М.
доповнення не потрібно , статтю "209-1" вилучено  
Враховано    
31. у частині четвертій вилучити цифри "209";   -41- Вернидубов І.В.
Развадовський В.Й.
У частині четвертій статті112 залишити цифри "209".  
Враховано    
32. у частині п'ятій після слів "передбачені статтями" доповнити цифрами "209-1".   -42- Стретович В.М.
Карнаух М.В.
Омельченко Г.О.
частина не потребує доповнення, стаття "209-1" виключена.  
Враховано    
33. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.      ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.