Кількість абзаців - 200 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   Проект
ЗАКОН УКРАЇНИ
 
1. Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації"
 
   Про внесення змін до Закону України "Про місцеві державні адміністрації"
 
2.
 
-1- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У тексті проекту Закону слова "Голови (голів) місцевих державних адміністрацій" замінити словами "Голова (голови) місцевої державної адміністрації"
 
Враховано      
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст.190; 2004 р., № 15, ст.228, № 19, ст.252; 2007 р., № 7-8, ст.66, № 11, ст.94, зі змінами, внесеними Законом України від 28 грудня 2007 року № 107-ІV) такі зміни:   -2- Борисов В.Д.
При поданні проекту Закону про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» на друге читання, пропоную профільному комітету одночасно запропонувати зміни до Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ», чітко визначивши у ньому особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у столиці.
 
Відхилено   І. Внести до Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 20-21, ст. 190; 2004 р.,
№ 15, ст. 228, № 19, ст. 252; 2007 р., № 7-8, ст. 66, № 11, ст.94; 2008 р.,
№ 5-6, № 7-8, ст. 78) такі зміни:
 
5. 1. Статті 8 – 10, 12, 14, 20, 31, 34 – 36, 41, 49 викласти відповідно в такій редакції:
 
   1. Статті 8 – 10, 12, 14, 20, 31, 34 – 36, 41, 49 викласти в такій редакції:
 
6. "Стаття 8. Голови місцевих державних адміністрацій
 
   "Стаття 8. Голова місцевої державної адміністрації
 
7. Місцеві державні адміністрації очолюють голови відповідних місцевих державних адміністрацій.
 
   Місцеві державні адміністрації очолюють голови відповідних місцевих державних адміністрацій.
 
8. Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України строком на п'ять років.
 
-3- Радовець А.А.
Частину другу статті 8 викласти у такій редакції:
«Голови місцевих державних адміністрацій призначаються на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України та рекомендацією відповідних рад строком на п’ять років».
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації призначається на посаду Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України строком на п'ять років.
 
9. На посаду голови місцевої державної адміністрації призначається особа, яка перебуває в кадровому резерві голів місцевих державних адміністрацій, або в порядку переведення особа, яка на момент призначення працює головою іншої місцевої державної адміністрації.
 
-4- Боднар-Петровська О.Б.
Частину третю статті 8 доповнити новим реченням такого змісту:
«Порядок формування і організації роботи з кадровим резервом визначається Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено   На посаду голови місцевої державної адміністрації призначається особа, яка перебуває в кадровому резерві голів місцевих державних адміністрацій, або в порядку переведення особа, яка на момент призначення працює головою іншої місцевої державної адміністрації.
 
    -5- Семинога А.І.
У частині третій статті 8 слова «перебуває в кадровому резерві голів місцевих державних адміністрацій, або в порядку переведення особа, яка на момент призначення працює головою іншої місцевої державної адміністрації» замінити словами «відповідає кваліфікаційним вимогам визначеним законодавством».
 
Відхилено    
    -6- Терещук С.М.
Вважаю за доцільне доопрацювати частину третю статті 8 щодо кадрового резерву. Вона обмежує кадровий резерв лише працівниками органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, не дозволяє включати до складу кадрового резерву кваліфікованих спеціалістів, здібних керівників господарських структур. Мають бути сформульовані більш високі кваліфікаційні вимоги щодо кандидатів на цю категорію посад. Крім того, таке трактування цього питання суперечить конституційним правам громадян.
 
Відхилено    
10. Голови місцевих державних адміністрацій є державними службовцями. Посада голови місцевої адміністрації не належить до політичних посад.
 
-7- В'язівський В.М.
Терещук С.М.
У частині четвертій статті 8 виключити речення «посада голови місцевої державної адміністрації не належить до політичних посад».
 
Враховано   Голова місцевої державної адміністрації є державним службовцем.
 
11. Призначення і звільнення голів місцевих державних адміністрацій не пов'язується з припиненням повноважень, вступом на пост Президента України, складенням повноважень, відставкою з інших підстав чи формуванням нового складу Кабінету Міністрів України.
 
-8- Терещук С.М.
Частину п’яту перед словом «припиненням» доповнити словом «достроковим».
 
Відхилено   Призначення і звільнення голови місцевої державної адміністрації не пов'язується з припиненням повноважень, вступом на пост Президента України, складенням повноважень, відставкою з інших підстав чи формуванням нового складу Кабінету Міністрів України.
 
12. Голови місцевих державних адміністрацій набувають повноважень з моменту призначення.
 
   Голова місцевої державної адміністрації набуває повноважень з моменту призначення.
 
13. Стаття 9. Припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій
 
-9- Ключковський Ю.Б.
Назву статті 9 викласти у такій редакції:
«Стаття 9. Звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації».
 
Враховано   Стаття 9. Звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації
 
    -10- Боднар-Петровська О.Б.
Статтю 9 викласти у такій редакції:
«Стаття 9. Припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій
Повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України у разі:
1) звільнення з посади;
2) відставки;
3) смерті.
Голови місцевих державних адміністрацій звільняються з посади у разі:
1) порушення ними Конституції України і законів України;
2) втрати громадянства, виявлення факту подвійного громадянства;
3) визнання судом недієздатним;
4) виїзду на проживання до іноземної держави;
5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду;
6) невиконання вимог щодо несумісності;
7) закінчення п'ятирічного строку перебування на посаді голови відповідної місцевої державної адміністрації;
8) подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням;
9) наявності підстав, передбачених законом про державну службу (крім подання заяви про відставку державного службовця).
Голови місцевих державних адміністрацій можуть подати письмову заяву про відставку відповідно до законодавства про державну службу.
Якщо недовіру голові обласної чи районної державної адміністрації висловили дві третини від складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови відповідної місцевої державної адміністрації та звільняє його з посади голови місцевої державної адміністрації за поданням Кабінету Міністрів України.
Подання щодо звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації з підстав, передбачених пунктом 7 частини другої цієї статті, Кабінет Міністрів України вносить Президентові України не пізніш як за місяць до закінчення встановленого цим Законом строку перебування на посаді голови місцевої державної адміністрації. Кабінет Міністрів України може одночасно внести подання щодо призначення цієї особи на посаду голови іншої місцевої державної адміністрації або наданням інформації щодо згоди цієї особи на її призначення на іншу посаду в системі державної служби.
У разі припинення повноважень голови місцевої державної адміністрації тимчасове виконання повноважень голови місцевої державної адміністрації на строк до призначення в установленому порядку голови місцевої державної адміністрації може бути покладено за рішенням Президента України на одного із заступників голови місцевої державної адміністрації».
 
Враховано частково    
14. Повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.
 
-11- Писаренко В.В.
Частину першу статті 9 виключити (залишити чинну редакцію статті закону).
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України.
 
    -12- Ключковський Ю.Б.
Частину першу статті 9 викласти у такій редакції:
«Голова місцевої державної адміністрації звільняється з посади Президентом України за поданням Кабінету Міністрів України».
 
Враховано    
15. Повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються у разі:
 
-13- Ключковський Ю.Б.
Абзац перший частини другої статті 9 викласти у такій редакції:
«Голова місцевої державної адміністрації звільняється з посади у разі:».
 
Враховано   Голова місцевої державної адміністрації звільняється з посади у разі:
 
16. 1) порушення ними Конституції України і законів України;
 
   1) порушення ним Конституції України і законів України;
 
17. 2) втрати громадянства, виявлення факту подвійного громадянства;
 
   2) втрати громадянства, виявлення факту подвійного громадянства;
 
18. 3) визнання судом недієздатним;
 
   3) визнання судом недієздатним;
 
19. 4) виїзду на проживання до іноземної держави;
 
-14- Матвієнко А.С.
Пункт 4 частини другої статті 9 викласти у такій редакції:
«виїзду на постійне проживання за межі України».
 
Враховано   4) виїзду на постійне проживання за межі України;
 
    -15- Писаренко В.В.
У пункті 4 частини другої статті 9 слова «до іноземної держави» замінити словами «до іншої держави».
 
Враховано частково    
20. 5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду;
 
   5) набрання законної сили обвинувальним вироком суду;
 
21. 6) невиконання вимог щодо несумісності;
 
   6) невиконання вимог щодо несумісності;
 
22. 7) закінчення п'ятирічного строку перебування на посаді голови відповідної місцевої державної адміністрації;
 
-16- Матвієнко А.С.
У пункті 7 частини другої статті 9 слово «п’ятирічного» замінити словом «чотирирічного».
 
Відхилено   7) закінчення п'ятирічного строку перебування на посаді голови відповідної місцевої державної адміністрації;
 
23. 8) висловлення недовіри двома третинами голосів від складу відповідної ради;
 
-17- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Пункт 8 частини другої статті 9 викласти в такій редакції:
"8) відставки внаслідок висловлення недовіри двома третинами голосів від складу відповідної ради з підстав, передбачених Конституцією України та цим Законом;"
 
Враховано   8) відставки внаслідок висловлення недовіри двома третинами голосів від складу відповідної ради з підстав, передбачених Конституцією України та цим Законом;
 
24. 9) подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням;
 
   9) подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням;
 
25. 10) наявності підстав, передбачених законом про державну службу (крім подання заяви про відставку державного службовця).
 
   10) наявності підстав, передбачених Законом України "Про державну службу" (крім подання заяви про відставку державного
 
26. Повноваження голів місцевих державних адміністрацій можуть бути припинені у разі:
 
-18- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Абзац перший частини третьої статті 9 викласти в такій редакції:
"Голова місцевої державної адміністрації може бути звільнений з посади у разі:"
 
Враховано   службовця).
Голова місцевої державної адміністрації може бути звільнений з посади у разі:
 
27. 1) прийняття відставки відповідно до законодавства про державну службу;
 
   1) прийняття відставки відповідно до законодавства про державну службу;
 
28. 2) висловлення недовіри більшістю (але менш як двома третинами) голосів від складу відповідної ради.
 
-19- Писаренко В.В.
У пункті 2 частини третьої статті 9 відхилити пропозиції щодо позбавлення Уряду права вносити подання та запровадження більшості 2/3 для висловлення недовіри голові відповідної місцевої державної адміністрації.
 
Відхилено   2) відставки внаслідок висловлення недовіри більшістю (але менш як двома третинами) голосів від складу відповідної ради.
 
    -20- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У пункті 2 частини третьої статті 9 слова "висловлення недовіри" замінити словами "відставки внаслідок висловлення недовіри".
 
Враховано    
29. Повноваження голів місцевих державних адміністрацій припиняються також у разі їх смерті.
 
-21- Ключковський Ю.Б.
Частину четверту статті 9 викласти у редакції:
«У разі смерті голови місцевої державної адміністрації його повноваження вважаються припиненими з дня смерті».
 
Враховано   У разі смерті голови місцевої державної адміністрації його повноваження вважаються припиненими з дня смерті.
 
30. Подання щодо припинення повноважень голови місцевої державної адміністрації з підстав, передбачених пунктом 7 частини другої цієї статті, Кабінет Міністрів України вносить Президентові України не пізніш як за місяць до закінчення встановленого цим Законом строку перебування на посаді голови місцевої державної адміністрації з одночасним внесенням подання щодо призначення цієї особи на посаду голови іншої місцевої державної адміністрації або наданням інформації щодо згоди цієї особи на її призначення на іншу посаду в системі державної служби.
 
-22- Ключковський Ю.Б.
У частині п’ятій статті 9 слова «припинення повноважень» замінити словами «звільнення з посади».
 
Враховано   Подання щодо звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації з підстав, передбачених пунктом 7 частини другої цієї статті, Кабінет Міністрів України вносить Президентові України не пізніш як за 30 днів до закінчення встановленого цим Законом строку перебування на посаді голови місцевої державної адміністрації. Одночасно із зазначеним поданням Кабінет Міністрів України вносить подання щодо призначення цієї особи на посаду голови іншої місцевої державної адміністрації або надає інформацію щодо згоди на призначення її на іншу посаду в системі державної служби чи про відмову цієї особи від усіх запропонованих посад.
 
    -23- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Другу частину речення частини п’ятої статті 9 викласти у такій редакції:
"Одночасно із зазначеним поданням Кабінет Міністрів України вносить подання щодо призначення цієї особи на посаду голови іншої місцевої державної адміністрації, або надає інформацію щодо згоди на призначення її на іншу посаду в системі державної служби або про відмову цієї особи від усіх запропонованих посад."
 
Враховано    
    -24- Ткач Р.В.
У частині п’ятій статті 9 слова «не пізніш як за місяць» замінити словами «не пізніш як за 30 днів».
 
Враховано    
31. У разі припинення повноважень голови місцевої державної адміністрації тимчасове виконання повноважень голови місцевої державної адміністрації на строк до призначення в установленому порядку голови місцевої державної адміністрації може бути покладено за рішенням Президента України на одного із заступників голови місцевої державної адміністрації.
 
-25- Стецьків Т.С.
Частину шосту статті 9 після слів «до призначення в установленому порядку голови місцевої державної адміністрації» викласти у такій редакції:
«покладається на першого заступника голови місцевої державної адміністрації. В разі неможливості виконання ним обов’язків голови місцевої державної адміністрації рішенням Президента України за поданням Кабінету Міністрів України тимчасове виконання повноважень голови місцевої державної адміністрації покладається на одного із заступників голови місцевої державної адміністрації».
 
Враховано   У разі звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації або його смерті тимчасове виконання обов'язків голови місцевої державної адміністрації на строк до призначення в установленому порядку голови місцевої державної адміністрації покладається на першого заступника голови місцевої державної адміністрації. У разі неможливості виконання ним обов’язків голови місцевої державної адміністрації рішенням Президента України за поданням Кабінету Міністрів України тимчасове виконання обов’язків голови місцевої державної адміністрації покладається на одного із заступників голови місцевої державної адміністрації.
 
    -26- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
В частині шостій статті 9 слова "виконання повноважень" замінити словами "виконання обов'язків".
 
Враховано    
    -27- Ключковський Ю.Б.
У частині шостій статті 9 слова «припинення повноважень голови місцевої державної адміністрації» замінити словами «звільнення з посади голови місцевої державної адміністрації або його смерті».
 
Враховано    
32. Стаття 10. Заступники голів місцевих державних адміністрацій
 
   Стаття 10. Заступники голови місцевої державної адміністрації
 
33. Голова місцевої державної адміністрації має одного першого заступника, а також заступників, кількість яких визначається Кабінетом Міністрів України з урахуванням чисельності населення, економічного потенціалу відповідно області, району і не може бути менше трьох та більше п'яти посад для обласної державної адміністрації, менше двох та більше трьох посад для районної державної адміністрації.
 
-28- В'язівський В.М.
У частині першій статті 10 слова «менше трьох», «більше п’яти», «менше двох», «більше трьох» замінити відповідно словами «менше чотирьох», «більше шести», «менше трьох», «більше чотирьох».
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації має одного першого заступника, а також заступників, кількість яких визначається Кабінетом Міністрів України з урахуванням чисельності населення, економічного потенціалу відповідно області, району і не може бути менше трьох та більше п'яти посад для обласної державної адміністрації, менше двох та більше трьох посад для районної державної адміністрації.
 
34. Перший заступник голови місцевої державної адміністрації та заступники голови місцевої державної адміністрації здійснюють повноваження відповідно до розподілу обов'язків, що затверджується головою місцевої державної адміністрації.
 
-29- В'язівський В.М.
У частині другій статті 10 слова «заступники голови місцевої державної адміністрації» замінити словами «заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Враховано   Перший заступник голови місцевої державної адміністрації, заступники голови місцевої державної адміністрації та заступник голови – керівник апарату місцевої державної адміністрації здійснюють повноваження відповідно до розподілу обов'язків, що затверджується головою місцевої державної адміністрації.
 
35. У разі тимчасової відсутності голови місцевої державної адміністрації чи неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження голови місцевої державної адміністрації здійснює перший заступник голови місцевої державної адміністрації, а в разі відсутності першого заступника голови місцевої державної адміністрації – один із заступників голови місцевої державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків, що затверджується головою місцевої державної адміністрації.
 
-30- В'язівський В.М.
Частину третю статті 10 після слів «один із заступників голови місцевої державної адміністрації» доповнити словами «або заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Відхилено   У разі відсутності голови місцевої державної адміністрації чи неможливості здійснення ним своїх повноважень обов’язки голови місцевої державної адміністрації виконує перший заступник голови місцевої державної адміністрації, а в разі відсутності першого заступника голови місцевої державної адміністрації – один із заступників голови місцевої державної адміністрації відповідно до розподілу обов'язків, що затверджується головою місцевої державної адміністрації.
 
    -31- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
В частині третій статті 10 слова "повноваження голови місцевої державної адміністрації здійснює" замінити словами "обов’язки голови місцевої державної адміністрації виконує".
 
Враховано    
    -32- Боднар-Петровська О.Б.
У частині третій статті 10 слово «тимчасової» вилучити.
 
Враховано    
36. Перший заступник голови місцевої державної адміністрації та заступники голови місцевої державної адміністрації несуть персональну відповідальність перед головою місцевої державної адміністрації, органами виконавчої влади вищого рівня за стан справ у межах повноважень відповідно до розподілу обов'язків між першим заступником голови місцевої державної адміністрації та заступниками голови місцевої державної адміністрації.
 
-33- В'язівський В.М.
У частині четвертій статті 10 слово «та» замінити знаком «,»;
 
Враховано   Перший заступник голови місцевої державної адміністрації, заступники голови місцевої державної адміністрації та заступник голови – керівник апарату місцевої державної адміністрації відповідальні перед головою місцевої державної адміністрації, органами виконавчої влади вищого рівня за стан справ у межах повноважень відповідно до розподілу обов'язків між першим заступником голови місцевої державної адміністрації та заступниками голови місцевої державної адміністрації.
 
    -34- В'язівський В.М.
після слів «заступники голови місцевої державної адміністрації доповнити словами «та заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату»;
 
Враховано    
    -35- В'язівський В.М.
знак і слова «, органами виконавчої влади вищого рівня» виключити;
 
Відхилено    
    -36- В'язівський В.М.
після слів «заступниками голови місцевої державної адміністрації доповнити словами «та заступником голови місцевої державної адміністрації – керівником апарату».
 
Відхилено    
    -37- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
В частині четвертій статті 10 слова «несуть персональну відповідальність» замінити словами «відповідальні».
 
Враховано    
    -38- Семинога А.І.
Терещук С.М.
Щербань А.В.
У частині четвертій статті 10 виключити слова «органами виконавчої влади вищого рівня».
 
Відхилено    
    -39- Писаренко В.В.
У частині четвертій статті 10 виключити слова «перед головою місцевої державної адміністрації, органами виконавчої влади вищого рівня».
 
Відхилено    
37. Перший заступник голови обласної державної адміністрації та заступники голови обласної державної адміністрації призначаються на посаду та звільняються з посади головою обласної державної адміністрації.
 
-40- В'язівський В.М.
У частині п’ятій статті 10 після слова «адміністрації» слово «та» замінити знаком «,»;
після слів «заступники голови обласної державної адміністрації» доповнити словами «та заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Враховано   Перший заступник голови обласної державної адміністрації, заступники голови місцевої державної адміністрації та заступник голови – керівник апарату місцевої державної адміністрації призначаються на посаду та звільняються з посади головою обласної державної адміністрації.
 
38. Перший заступник голови районної державної адміністрації та заступники голови районної державної адміністрації призначаються на посаду та звільняються з посади головою районної державної адміністрації.
 
-41- В'язівський В.М.
У частині шостій статті 10 після слова «адміністрації» слово «та» замінити знаком «,»;
частину після слів «заступники голови районної державної адміністрації» доповнити словами «та заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Враховано   Перший заступник голови районної державної адміністрації, заступники голови районної державної адміністрації та заступник голови – керівник апарату районної державної адміністрації призначаються на посаду та звільняються з посади головою районної державної адміністрації.
Кабінет Міністрів України погоджує кандидатури заступників голів місцевих державних адміністрацій, які здійснюють свої повноваження у сферах, що належать до відання Кабінету Міністрів України, перед їх призначенням";
 
    -42- Писаренко В.В.
У частинах п’ятій та шостій статті 10 виключити положення щодо скасування обов’язку погоджувати призначення заступників голів місцевих державних адміністрацій за погодженням з Кабінетом Міністрів України.
 
Враховано    
39. Перші заступники голів місцевих державних адміністрацій та заступники голів місцевих державних адміністрацій подають заяви про припинення своїх повноважень новопризначеним головам місцевих державних адміністрацій у день їх призначення".
 
-43- В'язівський В.М.
У частині сьомій статті 10 після слова «адміністрацій» слово «та» замінити знаком «,»;
після слів «заступники голів місцевих державних адміністрацій» доповнити словами «та заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Відхилено      
    -44- Ключковський Ю.Б.
У частині сьомій статті 10 слова «припинення своїх повноважень» замінити словами «свою відставку».
 
Відхилено    
    -45- Писаренко В.В.
Частину сьому статті 10 виключити, у тому числі з чинного закону.
 
Враховано    
    -46- Стецьків Т.С.
Частину сьому статті 10 викласти у такій редакції:
«Призначення і звільнення перших заступників та заступників голів місцевих державних адміністрацій не пов'язується з припиненням повноважень, вступом на пост Президента України, складенням повноважень, відставкою з інших підстав чи формуванням нового складу Кабінету Міністрів України, призначенням або відставкою голів місцевих державних адміністрацій».
 
Враховано частково    
40. "Стаття 12. Вимоги до посадових осіб місцевих державних адміністрацій
 
   "Стаття 12. Вимоги до посадових осіб місцевих державних адміністрацій
 
41. На посади в місцеві державні адміністрації призначаються громадяни України.
 
   На посади в місцеві державні адміністрації призначаються громадяни України.
 
42. Голова місцевої державної адміністрації, перший заступник голови місцевої державної адміністрації, заступники голови місцевої державної адміністрації, керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів місцевої державної адміністрації не можуть бути народними депутатами України, суміщати свою службову діяльність з іншою, в тому числі на громадських засадах, крім викладацької, наукової та творчої діяльності у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства чи іншої організації, що має на меті одержання прибутку.
 
-47- В'язівський В.М.
Частину другу статті 12 після слів «заступники голови місцевої державної адміністрації» доповнити словами «заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Враховано   Голова місцевої державної адміністрації, перший заступник голови місцевої державної адміністрації, заступники голови місцевої державної адміністрації, заступник голови – керівник апарату місцевої державної адміністрації, керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів місцевої державної адміністрації не можуть бути народними депутатами України, суміщати свою службову діяльність з іншою, в тому числі на громадських засадах, крім викладацької, наукової та творчої діяльності у позаробочий час, входити до складу керівного органу чи наглядової ради підприємства чи іншої організації, що має на меті одержання прибутку.
 
43. Не можуть бути призначені на посади в місцеві державні адміністрації особи, які мають судимість за вчинення умисного злочину";
 
   Не можуть бути призначені на посади в місцеві державні адміністрації особи, які мають судимість за вчинення умисного злочину";
 
44. "Стаття 14. Повноваження місцевих державних адміністрацій
 
   "Стаття 14. Повноваження місцевих державних адміністрацій
 
45. Місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження, надані їм законом або передані їм Кабінетом Міністрів Укрїани в установленому законом порядку, а також повноваження місцевого самоврядування, делеговані їм відповідною обласною чи районною радою в обсязі та порядку, встановлених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
 
-48- Ткач Р.В.
У частині першій статті 14 слова «обласною чи районною радою» замінити словами «обласною, районною, районною в місті радою».
 
Відхилено   Місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження, надані їм законом або передані їм Кабінетом Міністрів України в установленому законом порядку, а також повноваження місцевого самоврядування, делеговані їм відповідною обласною чи районною радою в обсязі та порядку, встановлених Законом України "Про місцеве самоврядування в Україні".
 
46. Передача місцевим державним адміністраціям повноважень інших органів виконавчої влади супроводжується передачею їм відповідних фінансових та матеріальних ресурсів, необхідних для здійснення цих повноважень";
 
   Передача місцевим державним адміністраціям повноважень інших органів виконавчої влади супроводжується передачею їм відповідних фінансових та матеріальних ресурсів, необхідних для здійснення цих повноважень";
 
47. "Стаття 20. Повноваження в галузі містобудування, житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку
 
   "Стаття 20. Повноваження в галузі містобудування, житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування, транспорту і зв'язку
 
48. Місцева державна адміністрація:
 
   Місцева державна адміністрація:
 
49. 1) організовує розробку та проведення експертизи містобудівної документації населених пунктів відповідно до державних норм і стандартів, розробляє відповідно до законодавства та затверджених відповідною радою правил забудови архітектурно-планувальні завдання та технічні умови на проектування, будівництво, реконструкцію будинків і споруд, благоустрій територій;
 
-49- Стецьків Т.С.
Вилучити запропоновані зміни до пункту 1 частини першої статті 20, залишивши його у редакції чинного Закону:
«1) організовує розробку та проведення експертизи містобудівної документації населених пунктів відповідно до державних норм і стандартів;»
 
Враховано   1) організовує розробку та проведення експертизи містобудівної документації населених пунктів відповідно до державних норм і стандартів;
 
50. 2) забезпечує організацію обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, зв'язку, телебачення, радіомовлення, торгівлі та громадського харчування, побутового і транспортного обслуговування незалежно від форм власності, узгоджує маршрути і графіки руху стосовно транзитного пасажирського транспорту;
 
-50- Стецьків Т.С.
Пункт 2 частини першої статті 20 викласти у такій редакції:
«2) забезпечує організацію обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, зв'язку, телебачення, радіомовлення, торгівлі та громадського харчування, побутового і транспортного обслуговування незалежно від форм власності, узгоджує маршрути і графіки руху стосовно пасажирського транспорту, який фінансується відповідними обласними або районними бюджетами;»
 
Відхилено   2) забезпечує організацію обслуговування населення підприємствами, установами та організаціями житлово-комунального господарства, зв'язку, телебачення, радіомовлення, торгівлі та громадського харчування, побутового і транспортного обслуговування незалежно від форми власності, узгоджує маршрути і графіки руху транзитного пасажирського транспорту;
 
51. 3) організовує роботу з атестації об'єктів, сертифікації продукції, робіт і послуг підприємств і організацій житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування населення;
 
   3) організовує роботу з атестації об'єктів, сертифікації продукції, робіт і послуг підприємств та організацій житлово-комунального господарства, побутового, торговельного обслуговування населення;
 
52. 4) організовує охорону, реставрацію та використання пам'яток архітектури і містобудування, палацово-паркових, паркових та історико-культурних ландшафтів;
 
   4) організовує охорону, реставрацію та використання пам'яток архітектури і містобудування, палацово-паркових, паркових та історико-культурних ландшафтів.
 
53. 5) готує питання про визначення в установленому законом порядку території, вибір, вилучення (викуп) і надання землі для містобудівних потреб, визначених законом відповідно для обласного чи районного рівня.
 
-51- Стецьків Т.С.
Пункт 5 частини першої статті 20 виключити:
 
Враховано      
54. Крім повноважень, зазначених у частині першій цієї статті, районна місцева державна адміністрація також готує висновки щодо проектів місцевих містобудівних програм відповідних адміністративно-територіальних одиниць, що затверджуються сільськими, селищними, міськими радами міст районного значення";
 
   Крім повноважень, зазначених у частині першій цієї статті, районна місцева державна адміністрація також готує висновки щодо проектів місцевих містобудівних програм відповідних адміністративно-територіальних одиниць, що затверджуються сільськими, селищними, міськими радами міст районного значення";
 
55. "Стаття 31. Відносини місцевих державних адміністрацій з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади
 
   "Стаття 31. Відносини місцевих державних адміністрацій з міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади
 
56. Місцеві державні адміністрації при здійсненні своїх повноважень у сфері управління взаємодіють з відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.
 
   Місцеві державні адміністрації при здійсненні своїх повноважень у сфері управління взаємодіють з відповідними міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади.
 
57. Голови місцевих державних адміністрацій мають право вносити до проектів нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади пропозиції. Такі пропозиції підлягають обов'язковому розгляду в установленому порядку. Міністерство, центральний орган виконавчої влади повідомляє голову місцевої державної адміністрації про результати розгляду його пропозицій.
 
-52- Матвієнко А.С.
Частину другу статті 31 викласти у такій редакції:
«Голови обласних державних адміністрацій мають право вносити до проектів нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади пропозиції з питань, які стосуються проблем врегулювання даної території. Такі пропозиції підлягають обов'язковому розгляду в установленому порядку».
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації має право вносити пропозиції до проектів нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади. Такі пропозиції підлягають обов'язковому розгляду в установленому порядку. Міністерство, центральний орган виконавчої влади повідомляє голову місцевої державної адміністрації про результати розгляду його пропозицій.
 
58. Управління, відділи та інші структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій підзвітні та підконтрольні відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади.
 
   Управління, відділи та інші структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій підзвітні та підконтрольні відповідним міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади.
 
59. У разі визнання міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади незадовільною роботи відповідного управління, відділу, іншого структурного підрозділу місцевої державної адміністрації або їх керівників міністр чи керівник іншого центрального органу виконавчої влади звертається з відповідним вмотивованим поданням до голови місцевої державної адміністрації. Голова місцевої державної адміністрації зобов'язаний розглянути це подання і не пізніше ніж у місячний термін прийняти рішення та дати обгрунтовану відповідь.
 
   У разі визнання міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади незадовільною роботи відповідного управління, відділу, іншого структурного підрозділу місцевої державної адміністрації або їх керівників міністр чи керівник іншого центрального органу виконавчої влади звертається з відповідним вмотивованим поданням до голови місцевої державної адміністрації. Голова місцевої державної адміністрації зобов'язаний розглянути це подання і не пізніше ніж у місячний термін прийняти рішення та дати обґрунтовану відповідь.
 
60. Голови місцевих державних адміністрацій координують діяльність територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та сприяють їм у виконанні покладених на ці органи завдань.
 
   Голова місцевої державної адміністрації координує діяльність територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади та сприяє їм у виконанні покладених на ці органи завдань.
 
61. З питань здійснення повноважень місцевих державних адміністрацій керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади підзвітні і підконтрольні головам відповідних місцевих державних адміністрацій.
 
   З питань здійснення повноважень місцевих державних адміністрацій керівники територіальних органів міністерств та інших центральних органів виконавчої влади підзвітні та підконтрольні головам відповідних місцевих державних адміністрацій.
 
62. Голова місцевої державної адміністрації має право порушувати перед міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади вмотивовані питання про відповідність займаній посаді керівників їх територіальних органів, на підставі чого міністерство, інший центральний орган виконавчої влади повинен у місячний термін прийняти рішення та дати обгрунтовану відповідь.
 
   Голова місцевої державної адміністрації має право порушувати перед міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади вмотивовані питання про відповідність займаній посаді керівників їх територіальних органів, на підставі чого міністерство, інший центральний орган виконавчої влади повинен у місячний термін прийняти рішення та дати обґрунтовану відповідь.
 
63. Голови місцевих державних адміністрацій надають згоду на призначення керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (крім керівників територіальних органів, які призначаються за погодженням з Президентом України), а також підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (крім керівників установ, підприємств і організацій Збройних Сил та інших військових формувань України, а також керівників навчальних закладів, що обираються на посаду відповідно до закону).
 
-53- Боднар-Петровська О.Б.
Частини восьму-тринадцяту статті 31 виключити. Призначення керівників державних підприємств, установ і організацій здійснюється згідно Закону України «Про управління об’єктами державної власності» за результатами конкурсу. Погодження головами місцевих державних адміністрацій їх призначення нівелює проведення такого конкурсу.
 
Враховано частково   Голова місцевої державної адміністрації надає згоду на призначення керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (крім випадків, якщо керівники територіальних органів призначаються за погодженням з Президентом України), а також підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (крім керівників установ, підприємств і організацій Збройних Сил та інших військових формувань України, а також керівників навчальних закладів, які обираються на посаду відповідно до закону).
 
    -54- Ключковський Ю.Б.
В частині восьмій статті 31 слова «крім керівників територіальних органів, які призначаються» замінити словами «крім випадків, якщо керівники територіальних органів призначаються».
 
Враховано    
    -55- Стецьків Т.С.
У частині восьмій статті 31 виключити слова і знаки « (крім керівників територіальних органів, які призначаються за погодженням з Президентом України)».
 
Відхилено    
    -56- Писаренко В.В.
Частини восьму-тринадцяту статті 31 виключити.
 
Враховано частково    
64. У разі вмотивованої відмови голови відповідно обласної, районної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, підприємства, установи, організації міністр, керівник іншого центрального органу виконавчої влади вносить на погодження ту саму або іншу кандидатуру.
 
-57- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частини дев’яту-дванадцяту статті 31 замінити частинами дев’ятою-десятою у такій редакції:
"У разі вмотивованої відмови голови обласної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, керівника підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, питання щодо надання згоди на призначення відповідного керівника може бути в установленому порядку винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.
У разі підтримки головою обласної державної адміністрації вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, керівника підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, вирішення питання щодо надання згоди на призначення відповідного керівника може бути в установленому порядку винесено на розгляд Кабінету Міністрів України."
 
Враховано   У разі вмотивованої відмови голови обласної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, керівника підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, питання щодо надання згоди на призначення відповідного керівника може бути в установленому порядку винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.
 
65. У разі повторної вмотивованої відмови голови обласної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, підприємства, установи, організації питання щодо надання згоди на призначення відповідного керівника може бути в установленому порядку винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.
 
      
66. У разі повторної вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, підприємства, установи, організації міністр, керівник іншого центрального органу виконавчої влади звертається за одержанням згоди на призначення відповідного керівника до голови обласної державної адміністрації.
 
      
67. У разі підтримки головою обласної державної адміністрації вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, підприємства, установи, організації вирішення питання щодо надання згоди на призначення відповідного керівника може бути в установленому порядку винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.
 
   У разі підтримки головою обласної державної адміністрації вмотивованої відмови голови районної державної адміністрації погодити призначення керівника територіального органу міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, керівника підприємства, установи, організації, що перебуває в управлінні міністерства, іншого центрального органу виконавчої влади, вирішення питання щодо надання згоди на призначення відповідного керівника може бути в установленому порядку винесено на розгляд Кабінету Міністрів України.
 
68. У разі винесення на розгляд Кабінету Міністрів України питання щодо надання згоди на призначення керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, на засідання Кабінету Міністрів України запрошується голова відповідної обласної державної адміністрації, йому надається можливість вносити пропозиції з обговорюваного питання, робити застереження, давати пояснення";
 
   У разі винесення на розгляд Кабінету Міністрів України питання щодо надання згоди на призначення керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, а також підприємств, установ, організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, на засідання Кабінету Міністрів України запрошується голова відповідної обласної державної адміністрації, йому надається можливість вносити пропозиції з обговорюваного питання, робити застереження, давати пояснення";
 
69. "Стаття 34. Відносини місцевих державних адміністрацій з обласними та районними радами
 
   "Стаття 34. Відносини місцевих державних адміністрацій з обласними та районними радами
 
70. Місцеві державні адміністрації взаємодіють з обласними та районними радами з метою забезпечення прав і свобод громадян, сприяння соціально-економічному розвитку територій, посиленню їх конкурентоспроможності, підготовці та виконанню обласних та районних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин – також програм їх національно-культурного розвитку.
 
-58- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Статтю 34 після частини першої доповнити новою частиною другою такого змісту:
«Голова обласної ради надає голові обласної державної адміністрації рішення, прийняті обласною радою, не пізніш як на третій день після їх підписання. Голова районної ради надає голові районної державної адміністрації рішення, прийняті районною радою, не пізніш яка на третій день після їх підписання.»
 
Враховано   Місцеві державні адміністрації взаємодіють з обласними та районними радами з метою забезпечення прав і свобод громадян, сприяння соціально-економічному розвитку територій, посиленню їх конкурентоспроможності, підготовці та виконанню обласних та районних програм соціально-економічного та культурного розвитку, програм охорони довкілля, а в місцях компактного проживання корінних народів і національних меншин – також програм їх національно-культурного розвитку.
Голова обласної ради надає голові обласної державної адміністрації рішення, прийняті обласною радою, не пізніш як на третій день після їх підписання. Голова районної ради надає голові районної державної адміністрації рішення, прийняті районною радою, не пізніш яка на третій день після їх підписання.
 
71. Місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження, делеговані їм відповідними обласними, районними радами.
 
   Місцеві державні адміністрації здійснюють повноваження, делеговані їм відповідними обласними, районними радами.
 
72. Делегування обласними, районними радами повноважень місцевим державним адміністраціям супроводжується передачею фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення.
 
   Делегування обласними, районними радами повноважень місцевим державним адміністраціям супроводжується передачею фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів, необхідних для їх здійснення.
 
73. Місцеві державні адміністрації можуть залучати до підготовки проектів актів місцевих державних адміністрацій голів обласної та районних рад, сільських, селищних, міських голів, керівників депутатських фракцій обласної та районних рад, інших депутатів цих рад (за їх згодою).
 
   Місцеві державні адміністрації можуть залучати до підготовки проектів актів місцевих державних адміністрацій голів обласної та районних рад, сільських, селищних, міських голів, керівників депутатських фракцій обласної та районних рад, інших депутатів цих рад (за їх згодою).
 
74. Місцеві державні адміністрації підзвітні та підконтрольні відповідним обласним, районним радам у частині делегованих повноважень.
 
   Місцеві державні адміністрації підзвітні та підконтрольні відповідним обласним, районним радам у частині делегованих повноважень.
 
75. Голови місцевих державних адміністрацій мають право вносити на розгляд відповідних обласних, районних рад питання, пов'язані з виконанням делегованих повноважень, та інші пропозиції.
 
   Голова місцевої державної адміністрації має право вносити на розгляд відповідної обласної, районної ради питання, пов'язані з виконанням делегованих повноважень, та інші пропозиції.
 
76. Голова обласної державної адміністрації, посадова особа, яка виконує обов'язки голови обласної державної адміністрації, має право брати участь у роботі сесій обласної, районних рад, бути присутнім на засіданнях обласної, районних рад, вносити пропозиції з обговорюваних питань, роботи застереження, давати пояснення. Голова районної державної адміністрації, посадова особа, яка виконує обов'язки голови районної державної адміністрації, має право брати участь у роботі сесій відповідної районної ради та бути присутнім на її засіданнях, вносити пропозиції з обговорюваних питань, роботи застереження, давати пояснення.
 
-59- Писаренко В.В.
Частину сьому статті 34 виключити (залишити чинну редакцію).
 
Відхилено   Голова обласної державної адміністрації, посадова особа, яка виконує обов'язки голови обласної державної адміністрації, має право брати участь у роботі сесій обласної, районних рад, бути присутнім на засіданнях обласної, районних рад, вносити пропозиції з обговорюваних питань, робити застереження, давати пояснення. Голова районної державної адміністрації, посадова особа, яка виконує обов'язки голови районної державної адміністрації, має право брати участь у роботі сесій відповідної районної ради та бути присутнім на її засіданнях, вносити пропозиції з обговорюваних питань, робити застереження, давати пояснення.
 
77. Голови місцевих державних адміністрацій щорічно звітують перед відповідними обласними, районними радами з питань виконання бюджету, програм соціально-економічного та культурного розвитку територій, делегованих повноважень.
 
   Голова місцевої державної адміністрації щорічно звітує перед відповідною обласною, районною радою з питань виконання бюджету, програми соціально-економічного та культурного розвитку територій, делегованих повноважень.
 
78. Обласна, районна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації, на підставі чого, з урахуванням пропозицій органу виконавчої влади вищого рівня та Кабінету Міністрів України Президент України приймає рішення і дає відповідній раді обґрунтовану відповідь.
 
-60- Ключковський Ю.Б.
Частину дев’яту статті 34 після слів «місцевої державної адміністрації» доповнити словами «з мотивів неналежного виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, відповідного бюджету та повноважень, делегованих відповідною радою».
 
Враховано   Обласна, районна рада може висловити недовіру голові відповідної місцевої державної адміністрації з мотивів неналежного виконання програми соціально-економічного та культурного розвитку, відповідного бюджету та повноважень, делегованих відповідною радою, на підставі чого, з урахуванням пропозицій органу виконавчої влади вищого рівня та Кабінету Міністрів України Президент України приймає рішення і дає відповідній раді обґрунтовану відповідь.
 
79. Якщо недовіру голові обласної чи районної державної адміністрації висловили дві третини від складу відповідної ради, Президент України приймає рішення про відставку голови відповідної місцевої державної адміністрації та звільняє його з посади голови місцевої державної адміністрації за поданням Кабінету Міністрів України.
 
-61- Боднар-Петровська О.Б.
Частину десяту статті 34 виключити. Це питання врегульоване в статті 9.
 
Відхилено   Якщо недовіру голові обласної чи районної державної адміністрації з мотивів, зазначених у частині дев’ятій цієї статті, висловили дві третини від складу відповідної ради, Президент України за поданням Кабінету Міністрів України приймає рішення про відставку голови відповідної місцевої державної адміністрації та звільняє його з посади голови місцевої державної адміністрації.
 
    -62- Ключковський Ю.Б.
Частину десяту статті 34 після слів «районної державної адміністрації» доповнити словами «з мотивів, зазначених у частині дев’ятій цієї статті,».
 
Враховано    
    -63- Ковальова Ю.В.
Писаренко В.В.
У частині десятій статті 34 слова «за поданням Кабінету Міністрів України» виключити.
 
Відхилено    
    -64- Стецьків Т.С.
У частині десятій статті 34 виключити слова «та звільняє його з посади голови місцевої державної адміністрації за поданням Кабінету Міністрів України».
 
Відхилено    
80. Рішення ради про висловлення недовіри голові місцевої державної адміністрації може бути оскаржене до адміністративного суду в установленому законом порядку.
 
-65- Писаренко В.В.
Частину одинадцяту статті 34 виключити.
 
Відхилено   Рішення ради про висловлення недовіри голові місцевої державної адміністрації може бути оскаржене до адміністративного суду в установленому законом порядку.
 
81. Голова місцевої державної адміністрації в разі виявлення невідповідності рішень обласних, районних рад Конституції чи законам України зупиняє рішення відповідної обласної, районної ради (крім рішень про висловлення недовіри голові місцевої державної адміністрації) з одночасним зверненням до суду щодо оскарження такого рішення в установленому законом порядку та повідомляє про це територіальний орган Міністерства юстиції України, на який покладено здійснення державної реєстрації відповідних рішень.
 
-66- Томенко М.В.
Частини дванадцяту, тринадцяту статті 34 виключити, виклавши частину дванадцяту у такій редакції:
«Голова місцевої державної адміністрації в разі виявлення невідповідності рішень обласних, районних рад Конституції чи законам України має право звернутися до адміністративного суду щодо оскарження такого рішення у встановленому законом порядку».
 
Враховано частково   Голова обласної, районної державної адміністрації у разі виявлення невідповідності рішення відповідно обласної, районної ради Конституції чи законам України зупиняє таке рішення (крім рішення про висловлення недовіри голові відповідної місцевої державної адміністрації) у порядку, встановленому статтею 35-1 цього Закону.
 
    -67- Ключковський Ю.Б.
Частину дванадцяту статті 34 викласти у такій редакції:
«Голова обласної, районної державної адміністрації у разі виявлення невідповідності рішення відповідно обласної, районної ради Конституції чи законам України зупиняє таке рішення (крім рішення про висловлення недовіри голові відповідної місцевої державної адміністрації) у порядку, встановленому статтею 35-1 цього Закону».
 
Враховано    
    -68- Боднар-Петровська О.Б.
Частину дванадцяту статті 34 викласти у такій редакції:
«Голова місцевої державної адміністрацій в разі виявлення невідповідності рішень обласних, районних рад Конституції чи законам України звертається до суду щодо оскарження такого рішення в установленому законом порядку та повідомляє про це територіальний орган Міністерства юстиції України, на який покладено здійснення державної реєстрації відповідних рішень».
 
Відхилено    
    -69- Терещук С.М.
Частину дванадцяту статті 34 виключити, оскільки не може голова місцевої державної адміністрації одноосібно визначити відповідність рішення ради Конституції чи законам України і зразу ж призупинити його дію.
 
Відхилено    
    -70- Писаренко В.В.
Частини дванадцяту та тринадцяту статті 34 виключити.
 
Враховано частково    
82. Зупинення рішення органу місцевого самоврядування має наслідком зупинення вчинення будь-якими органами, особами дій, спрямованих на державну реєстрацію такого рішення, виконання зупиненого рішення, здійснення визначених ним повноважень.
 
-71- Боднар-Петровська О.Б.
Частину тринадцяту статті 34 викласти у такій редакції:
«Рішення обласної чи районної ради зупиняється одночасно із зверненням головою місцевої державної адміністрації до суду щодо оскарження такого рішення, що має наслідком зупинення вчинення будь-якими органами, особами дій, спрямованих на державну реєстрацію такого рішення, виконання зупиненого рішення, здійснення визначених ним повноважень».
 
Відхилено      
    -72- Ключковський Ю.Б.
Частину тринадцяту статті 34 виключити.
 
Враховано    
83. Стаття 35. Відносини місцевих державних адміністрацій з органами місцевого самоврядування територіальних громад і їх посадовими особами
 
   Стаття 35. Відносини місцевих державних адміністрацій з органами місцевого самоврядування територіальних громад і їх посадовими особами
 
84. Місцеві державні адміністрації на відповідній території взаємодіють з сільськими, селищними і міськими радами, їх виконавчими органами та сільськими, селищними і міськими головами, сприяють у здійсненні ними власних повноважень місцевого самоврядування, зокрема у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування, контролюють виконання наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади, розглядають та враховують у своїй діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
 
   Місцеві державні адміністрації на відповідній території взаємодіють з сільськими, селищними і міськими радами, їх виконавчими органами та сільськими, селищними і міськими головами, сприяють у здійсненні ними власних повноважень місцевого самоврядування, зокрема у вирішенні питань економічного, соціального та культурного розвитку відповідних територій, зміцнення матеріальної та фінансової бази місцевого самоврядування, контролюють виконання наданих їм законом повноважень органів виконавчої влади, розглядають та враховують у своїй діяльності пропозиції депутатів, органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
 
85. Для здійснення спільних програм місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування можуть укладати договори, створювати спільні органи та організації.
 
-73- В'язівський В.М.
Частину другу статті 35 виключити.
 
Відхилено   Для здійснення спільних програм місцеві державні адміністрації та органи місцевого самоврядування можуть укладати договори, створювати спільні органи та організації.
 
86. У разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це не пізніш як за п'ять днів повідомляється відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції.
 
   У разі розгляду місцевою державною адміністрацією питань, які зачіпають інтереси місцевого самоврядування, про це не пізніш як за п'ять днів повідомляється відповідним органам місцевого самоврядування. Представники цих органів та посадові особи територіальних громад мають право брати участь у розгляді таких питань місцевою державною адміністрацією, висловлювати зауваження і пропозиції.
 
87. Голови місцевих державних адміністрацій, перші заступники голів місцевих державних адміністрацій, заступники голів місцевих державних адміністрацій або уповноважені ними представники мають право бути присутніми на засіданнях органів місцевого самоврядування та бути вислуханими з питань, що стосуються їх компетенції.
 
-74- В'язівський В.М.
Частину четверту статті 35 після слів «заступники голів місцевих державних адміністрацій» доповнити словами «заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації, перший заступник, заступник голови місцевої державної адміністрації, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевої державної адміністрації мають право бути присутніми на засіданнях органів місцевого самоврядування та бути вислуханими з питань, що стосуються їх компетенції.
 
    -75- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину четверту статті 35 викласти у такій редакції:
«Голова місцевої державної адміністрації, перший заступник, заступник голови місцевої державної адміністрації, керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевої державної адміністрації мають право бути присутніми на засіданнях органів місцевого самоврядування та бути вислуханими з питань, що стосуються їх компетенції».
 
Враховано    
88. Місцеві державні адміністрації не мають права втручатися у здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень.
 
-76- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Статтю 35 після частини п’ятої доповнити новою частиною шостою такого змісту:
«Сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті ради надає голові відповідної державної місцевої адміністрації рішення відповідної ради, виконавчого органу відповідної ради, власні розпорядження не пізніш як на третій день після їх підписання. Такі акти надаються:
голові обласної державної адміністрації –міськими (міст обласного значення) головами, головами районних у містах рад, а також сільськими, селищними, міськими голів сіл, селищ, міст, що входять до складу міст обласного значення, на території відповідної області;
голові районної державної адміністрації – сільськими, селищними, міськими (міст районного значення) головами території відповідного району.»
 
Враховано   Місцеві державні адміністрації не мають права втручатися у здійснення органами місцевого самоврядування власних повноважень.
Сільський, селищний, міський голова, голова районної у місті ради надає голові відповідної місцевої державної адміністрації рішення відповідної ради, виконавчого органу відповідної ради, власні розпорядження не пізніш як на третій день після їх підписання. Такі акти надаються:
голові обласної державної адміністрації – міськими (міст обласного значення) головами, головами районних у містах рад, а також сільськими, селищними, міськими головами (сіл, селищ, міст, що входять до складу міст обласного значення) на території відповідної області;
голові районної державної адміністрації – сільськими, селищними, міськими (міст районного значення) головами на території відповідного району.
 
89. Голови обласних, районних державних адміністрацій у разі виявлення невідповідності рішень сільських, селищних, міських, районних у містах рад та їх виконавчих органів, розпоряджень сільських, селищних, міських голів Конституції, законам України зупиняють відповідне рішення, розпорядження з одночасним зверненням до суду щодо оскарження такого рішення, розпорядження в установленому законом порядку та повідомляють про це територіальний орган Міністерства юстиції України, на який покладено здійснення державної реєстрації відповідних рішень, розпоряджень.
 
-77- Томенко М.В.
Частини шосту-восьму статті 35 виключити і викласти частину шосту в такій редакції:
«Голови обласних, районних державних адміністрацій у разі виявлення невідповідності рішень сільських, селищних, міських, районних у містах рад та їх виконавчих органів, розпоряджень сільських, селищних, міських голів Конституції, законам України мають право звернутися до суду щодо оскарження такого рішення, розпорядження у встановленому законом порядку».
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації у разі виявлення невідповідності рішення сільської, селищної, міської, районної у місті ради чи її виконавчого органу, розпорядження сільського, селищного, міського голови Конституції та законам України зупиняє таке рішення, розпорядження у порядку, встановленому статтею 35-1 цього Закону.
 
    -78- Ковальова Ю.В.
Частини шосту-восьму статті 35 виключити.
 
Враховано частково    
    -79- Боднар-Петровська О.Б.
Частину шосту статті 35 викласти у такій редакції:
«Голови місцевих державних адміністрацій у разі виявлення невідповідності рішень сільських, селищних, міських, районних у містах рад та їх виконавчих органів, розпоряджень сільських, селищних, міських голів Конституції, законам України звертаються до суду щодо оскарження такого рішення, розпорядження в установленому законом порядку та повідомляють про це територіальний орган Міністерства юстиції України, на який покладено здійснення державної реєстрації відповідних рішень, розпоряджень».
 
Відхилено    
    -80- Терещук С.М.
Частину шосту статті 35 виключити, оскільки такі повноваження голів обласних і районних державних адміністрацій щодо призупинення рішень сільських, селищних, міських, районних в містах рад та їх виконавчих органів не відповідають духу Конституції і Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». По суті керівникам державних адміністрацій надаються права органів прокуратур (щодо опротестування) та судів.
 
Відхилено    
    -81- Ключковський Ю.Б.
Частини шосту-восьму статті 35 замінити частиною шостою у такій редакції:
«Голова місцевої державної адміністрації у разі виявлення невідповідності рішення сільської, селищної, міської, районної у місті ради чи їх виконавчого органу, розпорядження сільського, селищного, міського голови Конституції та законам України зупиняє таке рішення, розпорядження у порядку, встановленому статтею 35-1 цього Закону.»
 
Враховано    
90. Відповідно до частини шостої цієї статті рішення органів місцевого самоврядування, розпорядження сільських, селищних, міських голів зупиняється з одночасним зверненням до суду:
 
      
91. головою обласної державної адміністрації – міських (міст обласного значення) голів, міських, районних у містах (міст обласного значення) рад та їх виконавчих органів, сільських, селищних, міських голів (сіл, селищ, міст, що знаходяться на території юрисдикції міської ради міста обласного значення), сільських, селищних, міських (сіл, селищ, міст, що знаходяться на території юрисдикції міської ради міста обласного значення) рад та їх виконавчих органів;
 
      
92. головою районної державної адміністрації – сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів, сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад та їх виконавчих органів.
 
      
93. Зупинення рішень органів місцевого самоврядування, розпоряджень сільських, селищних, міських голів має наслідком зупинення вчинення будь-якими органами, особами дій, спрямованих на державну реєстрацію таких рішень, виконання зупинених рішень, здійснення визначених ними повноважень.
 
      
94. Стаття 36. Відносини місцевих державних адміністрацій з підприємствами, установами та організаціями
 
   Стаття 36. Відносини місцевих державних адміністрацій з підприємствами, установами та організаціями
 
95. Місцеві державні адміністрації здійснюють управління об'єктами державної власності, що в установленому порядку передані їм в управління. Голови місцевих державних адміністрацій укладають та розривають контракти з їх керівниками.
 
   Місцеві державні адміністрації здійснюють управління об'єктами державної власності, що в установленому порядку передані їм в управління. Голови місцевих державних адміністрацій укладають та розривають контракти з їх керівниками.
 
96. Керівники підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, призначаються на посади за погодженням з головою відповідної місцевої державної адміністрації (крім керівників установ, підприємств і організацій Збройних Сил та інших військових формувань України, а також керівників навчальних закладів, що обираються на посаду відповідно до закону).
 
   Керівники підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, призначаються на посади за погодженням з головою відповідної місцевої державної адміністрації (крім керівників установ, підприємств і організацій Збройних Сил та інших військових формувань України, а також керівників навчальних закладів, що обираються на посаду відповідно до закону).
 
97. Погодження призначення керівників підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, здійснюється в порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону.
 
-82- Писаренко В.В.
Частину третю статті 36 виключити.
 
Відхилено   Погодження призначення керівників підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, здійснюється в порядку, передбаченому статтею 31 цього Закону.
 
98. Місцеві державні адміністрації не втручаються у господарську діяльність підприємств, установ і організацій, крім випадків, визначених законом.
 
   Місцеві державні адміністрації не втручаються у господарську діяльність підприємств, установ та організацій, крім випадків, визначених законом.
 
99. Місцеві державні адміністрації мають право звернутися до власника підприємства, установи, організації чи уповноваженої ним особи з вмотивованим поданням про притягнення до відповідальності їх керівників у разі порушення ними законів. Про результати розгляду власник чи уповноважена ним особа зобов'язані повідомити місцеву державну адміністрацію у місячний термін.
 
   Місцеві державні адміністрації мають право звернутися до власника підприємства, установи, організації чи уповноваженої ним особи з вмотивованим поданням про притягнення до відповідальності їх керівників у разі порушення ними законів. Про результати розгляду власник чи уповноважена ним особа зобов'язані повідомити місцеву державну адміністрацію у місячний термін.
 
100. Керівники підприємств, установ та організацій мають право звернутися до органів виконавчої влади вищого рівня або до суду про скасування розпорядження голови місцевої державної адміністрації, яке суперечить законодавству в питаннях, що стосуються їх діяльності.
 
   Керівники підприємств, установ та організацій мають право звернутися до органів виконавчої влади вищого рівня або до суду про скасування розпорядження голови місцевої державної адміністрації, яке суперечить законодавству в питаннях, що стосуються їх діяльності.
 
101. Керівники підприємств, установ та організацій незалежно під форм власності зобов'язані в десятиденний термін надавати на вимогу голови місцевої державної адміністрації необхідну інформацію у межах, визначених законом";
 
   Керівники підприємств, установ та організацій незалежно під форми власності зобов'язані в десятиденний термін надавати на вимогу голови місцевої державної адміністрації необхідну інформацію у межах, визначених законом";
 
102. "Стаття 41. Акти місцевих державних адміністрацій
 
-83- Ключковський Ю.Б.
Назву статті 41 викласти у такій редакції:
«Стаття 41. Акти керівних посадових осіб місцевої державної адміністрації».
 
Відхилено   "Стаття 41. Акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій
 
    -84- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Назву статті 41 викласти у такій редакції:
"Стаття 41. Акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій."
 
Враховано    
103. На виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації у межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів – накази.
 
-85- В'язівський В.М.
У частині першій статті 41 знак і слова «, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів – накази» виключити.
 
Відхилено   На виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації у межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів – накази.
Розпорядження голови місцевої державної адміністрації є актом місцевої державної адміністрації. Накази керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій є актами відповідних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.
 
    -86- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Статтю 41 після частини першої доповнити новою частиною другою такого змісту:
«Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій є актами місцевих державних адміністрацій. Накази керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій є актами відповідних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.»
 
Враховано    
104. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, видані в межах їх компетенції, є обов'язковими до виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
 
   Розпорядження голови місцевої державної адміністрації, видане в межах його компетенції, є обов'язковим до виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
 
105. Проекти розпоряджень нормативно-правового характеру погоджуються з керівниками відповідних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.
 
   Проекти розпоряджень нормативно-правового характеру погоджуються з керівниками відповідних структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій.
 
106. Акти місцевих державних адміністрацій ненормативного характеру, видані в межах їх повноважень, набирають чинності з моменту їх видання, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію. Ці акти доводяться до їх виконавців та оприлюднюються.
 
-87- Ключковський Ю.Б.
Перше речення частини четвертої статті 41 після слова «Акти» доповнити словами «керівних посадових осіб».
 
Відхилено   Акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій ненормативного характеру, видані в межах їх повноважень, набирають чинності з моменту їх видання, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію. Ці акти доводяться до їх виконавців та оприлюднюються.
 
    -88- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину четверту статті 41 після слів «місцевих державних адміністрацій» доповнити знаком і словами
«, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій».
 
Враховано    
107. Нормативно-правові акти місцевих державних адміністрацій підлягають державній реєстрації у відповідних органах юстиції в установленому законом порядку і набирають чинності з моменту їх реєстрації, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
 
-89- Ключковський Ю.Б.
Частину п’яту статті 41 після слова «акти» доповнити словами «керівних посадових осіб».
 
Відхилено   Нормативно-правові акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій підлягають державній реєстрації у відповідних органах юстиції в установленому законом порядку і набирають чинності з моменту їх реєстрації, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
 
    -90- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину п’яту статті 41 після слів «місцевих державних адміністрацій» доповнити знаком і словами
«, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій».
 
Враховано    
108. Нормативно-правові акти місцевих державних адміністрацій, які стосуються прав та обов'язків громадян або мають загальний характер, підлягають оприлюдненню і набирають чинності з моменту їх оприлюднення, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
 
-91- Семинога А.І.
Частину шосту статті 41 після слів «їх оприлюднення» доповнити словами «у офіційному друкованому виданні відповідної місцевої державної адміністрації».
 
Відхилено   Нормативно-правові акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, які стосуються прав та обов'язків громадян або мають загальний характер, після їх державної реєстрації підлягають оприлюдненню і набирають чинності з моменту їх оприлюднення, якщо самими актами не встановлено пізніший термін введення їх у дію.
 
    -92- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину шосту статті 41 після слів «місцевих державних адміністрацій» доповнити знаком і словами
«, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій».
 
Враховано    
    -93- Ключковський Ю.Б.
Частину шосту статті 41:
після слова «акти» доповнити словами «керівних посадових осіб»;
 
Відхилено    
    -94- Ключковський Ю.Б.
після слів «загальний характер,» доповнити словами «після їх державної реєстрації».
 
Враховано    
    -95- Семинога А.І.
Доповнити статтю 41 новою частиною сьомою, яку викласти у такій редакції:
«Місцеві державні адміністрації, що не мають офіційного друкованого видання, можуть здійснювати оприлюднення своїх нормативно-правових актів у офіційних друкованих виданнях місцевих державних адміністрацій вищого рівня».
 
Відхилено    
109. Нормативно-правові акти місцевої державної адміністрації розміщуються на офіційному веб-порталі місцевої державної адміністрації, що забезпечує безкоштовний цілодобовий доступ громадян до цих актів та можливість пошуку нормативно-правових актів";
 
-96- Ткач Р.В.
Частину сьому статті 41 після слів «місцевої державної адміністрації» доповнити словом «обов’язково».
 
Враховано   Нормативно-правові акти місцевої державної адміністрації обов’язково розміщуються на офіційному веб-сайті місцевої державної адміністрації, що забезпечує безоплатний цілодобовий доступ громадян до цих актів та можливість пошуку нормативно-правових актів";
 
110. "Стаття 49. Відповідальність посадових осіб місцевих державних адміністрацій
 
   "Стаття 49. Відповідальність посадових осіб місцевих державних адміністрацій
 
111. Посадові особи місцевих державних адміністрацій несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
 
   Посадові особи місцевих державних адміністрацій несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
 
112. З підстав, передбачених законом, Президент України за власною ініціативою або за поданням Кабінету Міністрів України може притягнути голову місцевої державної адміністрації до дисциплінарної відповідальності.
 
-97- Стецьків Т.С.
Частину другу статті 49 викласти у такій редакції:
«З підстав, передбачених законом, Кабінет Міністрів України може притягнути голову місцевої державної адміністрації до дисциплінарної відповідальності, крім звільнення з посади. З підстав, передбачених законом, Президент України за власною ініціативою або за поданням Кабінету Міністрів України може притягнути голову місцевої державної адміністрації до дисциплінарної відповідальності, включно зі звільненням з посади».
 
Враховано   З підстав, передбачених законом, Кабінет Міністрів України може притягнути голову місцевої державної адміністрації до дисциплінарної відповідальності, крім звільнення з посади. З підстав, передбачених законом, Президент України за власною ініціативою або за поданням Кабінету Міністрів України може притягнути голову місцевої державної адміністрації до дисциплінарної відповідальності, включно зі звільненням з посади.
 
    -98- Писаренко В.В.
У частині другій статті 49 виключити слова «за власною ініціативою або».
 
Відхилено    
113. Матеріальна та моральна шкода, завдана незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю голів місцевих державних адміністрацій, інших посадових осіб місцевих державних адміністрацій при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується за рахунок держави.
 
   Матеріальна та моральна шкода, завдана незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю голів місцевих державних адміністрацій, інших посадових осіб місцевих державних адміністрацій при здійсненні ними своїх повноважень, відшкодовується за рахунок держави.
 
114. Держава має право зворотної вимоги (регресу) до посадової особи місцевої державної адміністрації, яка заподіяла шкоду, у розмірах і порядку, визначених законодавством".
 
   Держава має право зворотної вимоги (регресу) до посадової особи місцевої державної адміністрації, яка заподіяла шкоду, у розмірах і порядку, визначених законодавством".
 
115. 2. Частину першу статті 1 після слів "Київська та Севастопольська міські" доповнити словами "районні в містах Києві та Севастополі".
 
-99- Ключковський Ю.Б.
Писаренко В.В.
У частині першій статті 1 слова «районні в містах Києві та Севастополі» виключити (особливості здійснення виконавчої влади у цих містах визначаються окремими законами) – залишити чинну редакцію.
 
Враховано      
116. 3. Статтю 2 після пункту 5 доповнити новим пунктом такого змісту:
 
   2. Статтю 2 доповнити пунктом 5-1 такого змісту:
 
117. "5-1) координацію діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади".
 
-100- Писаренко В.В.
Томенко М.В.
Пункт 5-1 частини першої статті 2 виключити.
 
Відхилено   "5-1) координацію діяльності територіальних органів центральних органів виконавчої влади".
 
118. 4. Частину першу статті 5 доповнити словами "відповідно до цього Закону".
 
-101- Матвієнко А.С.
Частину першу статті 5 викласти у такій редакції:
«Склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій згідно чинного законодавства».
 
Враховано частково      
    -102- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині першій статті 5 слова «відповідно до цього Закону» виключити (залишити чинну редакцію).
 
Враховано    
119. 5. Доповнити Закон після статті 8 двома новими статтями такого змісту:
 
   3. Після статті 8 доповнити новими статтями 8-1 і 8-2 такого змісту:
 
120. "Стаття 8-1. Кадровий резерв голів місцевих державних адміністрацій
 
-103- Боднар-Петровська О.Б.
Статтю 8-1 виключити. Це питання має регулюватися в підзаконних нормативно-правових актах. У статті 8 запропоновано формування і організацію роботи з кадровим резервом здійснювати у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
 
Відхилено   "Стаття 8-1. Кадровий резерв голів місцевих державних адміністрацій
 
121. Кадровий резерв голів місцевих державних адміністрацій формується Головним управлінням державної служби України.
 
-104- Матвієнко А.С.
Частину першу статті 8-1 викласти у такій редакції:
«Кадровий резерв голів місцевих державних адміністрацій формується спеціально уповноваженим центральним органом з питань державної служби».
 
Враховано   Кадровий резерв голів місцевих державних адміністрацій формується спеціально уповноваженим центральним органом з питань державної служби.
 
122. Формування кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій здійснюється за результатами відкритого конкурсу, який проводиться в порядку, визначеному Головним управлінням державної служби України.
 
-105- Матвієнко А.С.
Частину другу статті 8-1 викласти у такій редакції:
«Формування кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій здійснюється за результатами відкритого конкурсу, який проводиться в порядку, визначеному спеціально уповноваженим центральним органом з питань державної служби».
 
Враховано частково   Формування кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій здійснюється за результатами відкритого конкурсу, який проводиться в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
    -106- Ткач Р.В.
У частині другій статті 8-1 слова «визначеному Головним управлінням державної служби України» замінити словами «встановленому Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано    
123. Кандидатом на посаду голови місцевої державної адміністрації може бути громадянин України, який вільно володіє державною мовою, має вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра та досвід роботи не менше трьох років на посадах не нижче четвертої категорії посад державних службовців чи відповідних посад в органах місцевого самоврядування – для кандидата на посаду голови обласної державної адміністрації та не нижче п'ятої категорії – для кандидата на посаду голови районної державної адміністрації й надав у встановленому порядку згоду на проведення спеціальної перевірки відомостей, що подаються кандидатом. Кандидат на посаду голови обласної державної адміністрації на день подання заяви про включення до кадрового резерву повинен працювати на посаді, що віднесена до посад не нижче четвертої категорії посад державних службовців, а на посаду голови районної державної адміністрації – не нижче п'ятої категорії, або мати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра державного управління.
 
-107- Ткач Р.В.
Частину третю статті 8-1 після слів «магістра державного управління» доповнити словами «чи магістра державної служби».
 
Відхилено   Кандидатом на посаду голови місцевої державної адміністрації може бути громадянин України, який вільно володіє державною мовою, має вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра та досвід роботи не менше трьох років на посадах не нижче четвертої категорії посад державних службовців чи відповідних посад в органах місцевого самоврядування – для кандидата на посаду голови обласної державної адміністрації та не нижче п'ятої категорії – для кандидата на посаду голови районної державної адміністрації, а також надав у встановленому порядку згоду на проведення спеціальної перевірки відомостей, що подаються кандидатом. Кандидат на посаду голови обласної державної адміністрації на день подання заяви про включення до кадрового резерву повинен працювати на посаді, що віднесена до посад не нижче четвертої категорії посад державних службовців, а на посаду голови районної державної адміністрації – не нижче п'ятої категорії, або мати вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра державного управління.
 
124. До кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій не можуть бути включені особи, які мають судимість, а також особи, які були звільнені з посад державних службовців, посад в органах місцевого самоврядування через службову невідповідність, – протягом п'яти років після такого звільнення, особи, яких було притягнуто до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, – протягом п'яти років після притягнення до відповідальності.
 
-108- Щербань А.В.
Частину четверту статті 8-1 після слова «судимість» доповнити словами «за вчинення навмисного злочину».
 
Враховано   До кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій не можуть бути включені особи, які мають судимість за вчинення умисного злочину, а також особи, які були звільнені з посад державних службовців, посад в органах місцевого самоврядування через службову невідповідність, – протягом п'яти років після такого звільнення, особи, яких було притягнуто до адміністративної відповідальності за корупційні правопорушення, – протягом п'яти років після притягнення до відповідальності.
Особи, які були звільнені з посади голови місцевої державної адміністрації з підстав, передбачених пунктом 7 частини другої статті 9 цього Закону, залишаються в кадровому резерві голів відповідних місцевих державних адміністрацій.
 
    -109- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Статтю 8-1 після частини четвертої доповнити новою частиною п’ятою такого змісту:
«Особи, які були звільнені з посади голови місцевої державної адміністрації з підстав, передбачених пунктом 7 частини другої статті 9 цього Закону, залишаються у кадровому резерві голів відповідних місцевих державних адміністрацій.»
 
Враховано    
125. Особи, включені до кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій, проходять підвищення кваліфікації в Національній академії державного управління при Президентові України.
 
   Особи, включені до кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій, проходять підвищення кваліфікації в Національній академії державного управління при Президентові України.
 
126. Порядок формування і організації роботи з кадровим резервом голів місцевих державних адміністрацій, щорічна програма підвищення кваліфікації осіб, яких включено до кадрового резерву, затверджуються Головним управлінням державної служби України.
 
-110- Ткач Р.В.
У частині шостій статті 8-1 слова «затверджуються Головним управлінням державної служби України» замінити словами «затверджуються Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано частково   Порядок формування кадрового резерву затверджується Кабінетом Міністрів України. Порядок організації роботи з кадровим резервом голів місцевих державних адміністрацій, щорічна програма підвищення кваліфікації осіб, яких включено до кадрового резерву, затверджуються спеціально уповноваженим центральним органом з питань державної служби.
 
    -111- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині шостій статті 8-1:
слова «Порядок формування і» замінити словами «Порядок формування кадрового резерву затверджуються Кабінетом Міністрів України. Порядок»;
слова «Головним управлінням державної служби України» замінити словами «спеціально уповноваженим центральним органом з питань державної служби».
 
Враховано    
127. Стаття 8-2. Порядок розгляду питань, пов'язаних із призначенням голів місцевих державних адміністрацій
 
   Стаття 8-2. Порядок розгляду питань, пов'язаних із призначенням голів місцевих державних адміністрацій
 
128. Подання щодо призначення Президентом України особи на посаду голови місцевої державної адміністрації вноситься Кабінетом Міністрів України протягом 30 календарних днів після звільнення (відставки) голови місцевої державної адміністрації.
 
-112- Боднар-Петровська О.Б.
Матвієнко А.С.
У частинах першій та другій статті 8-2 цифри «30» замінити цифрами «15».
 
Відхилено   Подання щодо призначення Президентом України особи на посаду голови місцевої державної адміністрації вноситься Кабінетом Міністрів України протягом 30 календарних днів після звільнення голови місцевої державної адміністрації з посади або припинення повноважень голови місцевої державної адміністрації .
 
    -113- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині першій статті 8-2:
слово і знаки " (відставки)" виключити;
доповнити частину словами «з посади або припинення повноважень голови місцевої державної адміністрації».
 
Враховано    
    -114- Щербань А.В.
У частинах першій та другій статті 8-2 цифри «30» замінити цифрами «20».
 
Відхилено    
129. За результатами розгляду подання Кабінету Міністрів України Президент України протягом 30 календарних днів після одержання подання призначає відповідну особу на посаду голови місцевої державної адміністрації або відхиляє подану кандидатуру.
 
   За результатами розгляду подання Кабінету Міністрів України Президент України протягом 30 календарних днів після одержання подання призначає відповідну особу на посаду голови місцевої державної адміністрації або відхиляє подану кандидатуру.
 
130. У разі відхилення Президентом України поданої кандидатури Кабінет Міністрів України подає протягом 15 днів на розгляд Президентові України іншу кандидатуру".
 
-115- Матвієнко А.С.
Частину третю статті 8-2 виключити.
 
Відхилено   У разі відхилення Президентом України поданої кандидатури Кабінет Міністрів України протягом 15 днів подає на розгляд Президентові України іншу кандидатуру".
 
131. 6. Доповнити Закон після статті 9 новою статтею такого змісту:
 
   4. Доповнити Закон після статті 9 новою статтею 9-1 такого змісту:
 
132. "Стаття 9-1. Відсторонення голови місцевої державної адміністрації від виконання повноважень
 
   "Стаття 9-1. Відсторонення голови місцевої державної адміністрації від виконання повноважень
 
133. Голова місцевої державної адміністрації може бути відсторонений Президентом України від виконання повноважень на підставах і в порядку, передбачених законодавством України про державну службу".
 
-116- Писаренко В.В.
Частину першу статті 9-1 після слів «Президентом України» доповнити словами «або Кабінетом Міністрів України».
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації може бути відсторонений від виконання повноважень Президентом України на основі подання Кабінету Міністрів України на підставах і в порядку, передбачених законодавством України про державну службу".
 
    -117- Терещук С.М.
Частину першу статті 9-1 викласти у такій редакції:
«Голова місцевої державної адміністрації може бути відсторонений від виконання повноважень Президентом України за власною ініціативою або на основі подання Кабінету Міністрів України на підставах і в порядку, передбачених законодавством України про державну службу».
 
Враховано частково    
    -118- Боднар-Петровська О.Б.
Частину першу статті 9-1 викласти у такій редакції:
"Голова місцевої державної адміністрації може бути відсторонений від виконання повноважень Президентом України на основі подання Кабінету Міністрів України на підставах і в порядку, передбачених законодавством України про державну службу».
 
Враховано    
134. 7. У частині другій статті 11 слова "за погодженням з органами виконавчої влади вищого рівня в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України" виключити.
 
-119- Писаренко В.В.
Частину другу статті 11 доповнити словами «за погодженням з органами виконавчої влади вищого рівня в порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України» (залишити чинну редакцію).
 
Враховано   5. Статтю 11 доповнити частиною третьою такого змісту:
"У разі вмотивованої відмови органу виконавчої влади вищого рівня у погодженні кандидатури, поданої головою місцевої державної адміністрації, питання щодо призначення цієї кандидатури на посаду розглядається колегією місцевої державної адміністрації за участю представника відповідного органу виконавчої влади вищого рівня, за рішенням якої голова місцевої державної адміністрації приймає остаточне рішення".
 
    -120- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Статтю 11 доповнити новою частиною третьою такого змісту:
«У разі вмотивованої відмови органу виконавчої влади вищого рівня у погодженні кандидатури, поданої головою місцевої державної адміністрації, питання щодо призначення цієї кандидатури на посаду розглядається колегією місцевої державної адміністрації за участю представника відповідного органу виконавчої влади вищого рівня, за рішенням якої голова місцевої державної адміністрації приймає остаточне рішення.»
 
Враховано    
135. 8. Частину третю статті 15 доповнити словами "а також вчиняти інші правочини, що можуть призвести до відчуження цих об'єктів, якщо інше не передбачено законом".
 
   6. Частину третю статті 15 доповнити словами "вчиняти інші правочини, що можуть призвести до відчуження цих об'єктів, якщо інше не передбачено законом".
 
136. 9. У статті 17:
 
   7. У статті 17:
 
137. 1) пункт 2 доповнити словами "сприяє інвестиційній діяльності";
 
   пункт 2 доповнити словами "сприяє інвестиційній діяльності";
 
138. 2) пункт 3 викласти в такій редакції:
 
   пункт 3 викласти в такій редакції:
 
139. "3) забезпечує збалансований соціально-економічний розвиток відповідної території, складає необхідні для управління соціально-економічним розвитком відповідної території баланси трудових, матеріально-фінансових та інших ресурсів, місцевих будівельних матеріалів, палива; визначає необхідний рівень обслуговування населення відповідно до нормативів мінімальних соціальних потреб; проводить розрахунок коштів та визначає обсяг послуг, необхідних для забезпечення передбаченого законодавством рівня мінімальних соціальних потреб".
 
   "3) забезпечує збалансований соціально-економічний розвиток відповідної території, складає необхідні для управління соціально-економічним розвитком відповідної території баланси трудових, матеріально-фінансових та інших ресурсів, місцевих будівельних матеріалів, палива; визначає необхідний рівень обслуговування населення відповідно до нормативів мінімальних соціальних потреб; проводить розрахунок коштів та визначає обсяг послуг, необхідних для забезпечення передбаченого законодавством рівня мінімальних соціальних потреб".
 
140. 10. Доповнити статтю 21 після пункту 8 новим пунктом 8-1 такого змісту:
 
   8. Статтю 21 доповнити пунктом 8-1 такого змісту:
 
141. "8-1) затверджує у випадках, передбачених законодавством, для підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, ліміти викидів і скидів забруднюючих речовин у довкілля та ліміти розміщення відходів".
 
   "8-1) затверджує у випадках, передбачених законодавством, для підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, ліміти викидів і скидів забруднюючих речовин у довкілля та ліміти розміщення відходів".
 
142. 11. Пункт 1 статті 23 викласти в такій редакції:
 
   9. Пункт 1 статті 23 викласти в такій редакції:
 
143. "1) реалізує державну політику в галузі соціального забезпечення та соціального захисту соціально незахищених громадян – пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних сімей, інших громадян, які внаслідок недостатньої матеріальної забезпеченості потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави, сприяє розвитку їх соціального забезпечення, правильному і своєчасному призначенню і виплаті державних пенсій та допомоги, поданню адресної соціальної допомоги та підтримки, призначенню та виплаті цільової грошової допомоги, інших компенсаційних заходів соціального захисту".
 
   "1) реалізує державну політику в галузі соціального забезпечення та соціального захисту соціально незахищених громадян – пенсіонерів, інвалідів, одиноких непрацездатних, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних сімей, інших громадян, які внаслідок недостатньої матеріальної забезпеченості потребують допомоги та соціальної підтримки з боку держави, сприяє розвитку їх соціального забезпечення, правильному і своєчасному призначенню і виплаті державних пенсій та допомоги, поданню адресної соціальної допомоги та підтримки, призначенню та виплаті цільової грошової допомоги, інших компенсаційних заходів соціального захисту".
 
144. 12. У пункті 10 статті 25 слово "сприяють" замінити словом "сприяє".
 
   10. У пункті 10 статті 25 слово "сприяють" замінити словом "сприяє".
 
145. :
;  
-121- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Доповнити Закон після статті 27 новою статтею такого змісту:
"Стаття 27-1. Інші повноваження місцевих державних адміністрацій
Законом можуть бути визначені інші повноваження місцевих державних адміністрацій."
 
Враховано   11. Доповнити Закон після статті 27 новою статтею 27-1 такого змісту:
"Стаття 27-1. Інші повноваження місцевих державних адміністрацій
Законом можуть бути визначені інші повноваження місцевих державних адміністрацій".
 
146. 13. У пункті 3 статті 28 слова "політичних партій, громадських і релігійних організацій" замінити словами "об'єднань громадян, релігійних організацій".
 
-122- Стецьків Т.С.
У частині першій статті 28 слова «об’єднань громадян» замінити словами «політичних партій, громадських організацій»:
«3) одержувати відповідну статистичну інформацію та інші дані від державних органів і органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, політичних партій, громадських організацій, релігійних організацій, підприємств, установ та організацій, їх філіалів і відділень незалежно від форм власності».
 
Відхилено   12. Пункти 1, 3 і 4 статті 28 викласти в такій редакції:
"1) проводити перевірки стану додержання Конституції України та законів України, інших актів законодавства органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами, керівниками підприємств, закладів, установ, організацій, їх філій та відділень незалежно від форм власності і підпорядкування по напрямах, визначених статтею 16 цього Закону";
"3) одержувати відповідну статистичну інформацію та інші дані від органів державної влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, об'єднань громадян, релігійних організацій, підприємств, закладів, установ та організацій, їх філій і відділень незалежно від форм власності;
4) давати згідно з чинним законодавством обов'язкові для виконання розпорядження керівникам підприємств, закладів, установ та організацій, їх філій та відділень незалежно від форм власності і громадянам з контрольованих питань, порушувати питання про їх відповідальність у встановленому законом порядку".
 
    -123- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Пункти 1, 3 і 4 частини першої статті 28 викласти в такій редакції:
1) проводити перевірки стану додержання Конституції України та законів України, інших актів законодавства органами місцевого самоврядування та їх посадовими особами, керівниками підприємств, закладів, установ, організацій, їх філій та відділень незалежно від форм власності і підпорядкування по напрямах, визначених статтею 16 цього Закону;
3) одержувати відповідну статистичну інформацію та інші дані від органів державної влади і органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, об'єднань громадян, релігійних організацій, підприємств, закладів, установ та організацій, їх філій і відділень незалежно від форм власності;
4) давати згідно з чинним законодавством обов'язкові для виконання розпорядження керівникам підприємств, закладів, установ та організацій, їх філій та відділень незалежно від форм власності і громадянам з контрольованих питань, порушувати питання про їх відповідальність у встановленому законом порядку;
 
Враховано    
    -124- Ткач Р.В.
Пункт третій статті 28 залишити у чинній редакції.
 
Відхилено    
    -125- Ключковський Ю.Б.
Пункт 3 статті 28 після слів «об’єднань громадян,» доповнити словами «профспілок, благодійних та».
 
Відхилено    
147. 14. У статті 29 слова та цифри "статтею 44 Закону" замінити словом "Законом".
 
   13. У статті 29 слова та цифри "статтею 44 Закону" замінити словом "Законом".
 
148. 15. Статтю 30 доповнити двома частинами такого змісту:
 
   14. Статтю 30 доповнити частиною четвертою такого змісту:
 
149. "Голови обласних державних адміністрацій мають право вносити пропозиції, що підлягають обов'язковому розгляду в установленому порядку, до проектів нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, проекту Державного бюджету України.
 
   "Голови обласних державних адміністрацій мають право вносити пропозиції, що підлягають обов'язковому розгляду в установленому порядку, до проектів нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України, проекту Державного бюджету України".
 
150. Голова обласної державної адміністрації може за рішенням Президента України бути включений до складу Ради національної безпеки і оборони України".
 
-126- Матвієнко А.С.
Томенко М.В.
Стецьків Т.С.
Частину п’яту статті 30 виключити.
 
Враховано   15. Доповнити Закон статтею 35-1 такого змісту:
"Стаття 35-1. Порядок зупинення актів місцевого самоврядування головою місцевої державної адміністрації
Голова місцевої державної адміністрації організовує юридичну експертизу актів місцевого самоврядування, отриманих ним відповідно до частини другої статті 34 та частини шостої статті 35 цього Закону. Для проведення зазначеної експертизи актів розпорядчого характеру голова місцевої державної адміністрації може залучати відповідний територіальний орган юстиції. Стосовно нормативних актів голова місцевої державної адміністрації обов’язково враховує висновок відповідного територіального органу юстиції.
Зупинення актів місцевого самоврядування з підстав, зазначених у частині дванадцятій статті 34 та частині сьомій статті 35, здійснюється:
головою обласної державної адміністрації – обласних рад, міських (міст обласного значення) голів, міських (міст обласного значення) та районних у містах рад та їх виконавчих органів, а також сільських, селищних, міських голів, сільських, селищних, міських рад та їх виконавчих органів (сіл, селищ, міст, що входять до складу міст обласного значення) на території відповідної області;
головою районної державної адміністрації – районних рад, сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів, сільських, селищних, міських (міст районного значення) рад та їх виконавчих органів на території відповідного району.
Голова місцевої адміністрації може зупинити дію акта місцевого самоврядування в такі строки:
для актів, що набирають чинності з дня їх прийняття, – не пізніш як на десятий день після отримання акта;
для актів, що набирають чинності пізніше від дня їх прийняття, однак не пізніше строку, зазначеного в абзаці другому цієї частини, – у строк, зазначений в абзаці другому цієї частини;
для актів, що набирають чинності пізніше від строку, зазначеного в абзаці другому цієї частини, – не пізніш як на третій день з дня набрання ними чинності.
Голова місцевої державної адміністрації в день прийняття рішення про зупинення акта місцевого самоврядування звертається до суду щодо скасування зазначеного акта.
Про зупинення акта місцевого самоврядування та звернення до суду голова місцевої державної адміністрації невідкладно повідомляє орган, що прийняв зупинений акт, та відповідний територіальний орган юстиції.
Зупинення акта місцевого самоврядування має наслідком зупинення дій, спрямованих на державну реєстрацію такого акта, а також зупинення виконання будь-якими органами, особами зупиненого акта, здійснення визначених цим актом повноважень.
Якщо голова місцевої державної адміністрації в день зупинення акта місцевого самоврядування не звернувся з позовом до суду або якщо суд відмовив у відкритті провадження за цим позовом, рішення про зупинення акта втрачає чинність, а зазначений акт поновлює свою дію з дня, наступного після дня зупинення акта".
 
    -127- Ключковський Ю.Б.
Доповнити проект Закону пунктом 15 такого змісту:
«15. Доповнити Закон статтею 35-1 у такій редакції:
Стаття 35-1. Порядок зупинення актів місцевого самоврядування головою місцевої державної адміністрації
Голова місцевої державної адміністрації організовує юридичну експертизу актів місцевого самоврядування, отриманих ним відповідно до частини другої статті 34 та частини шостої статті 35 цього Закону. Для проведення зазначеної експертизи актів розпорядчого характеру голова місцевої державної адміністрації може залучати відповідний територіальний орган юстиції. Стосовно нормативних актів голова місцевої державної адміністрації обов’язково враховує висновок відповідного територіального органу юстиції.
Зупинення актів місцевого самоврядування з підстав, зазначених у частині дванадцятій статті 34 та частині сьомій статті 35, здійснюється:
головою обласної державної адміністрації – обласних рад, міських (міст обласного значення) голів, міських (міст обласного значення) та районних у містах рад та їх виконавчих органів, а також сільських, селищних, міських голів, сільських селищних, міських рад та їх виконавчих органів (сіл, селищ, міст, що входять до складу міст обласного значення) на території відповідної області;
головою районної державної адміністрації – районних рад, сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів, сільських селищних, міських (міст районного значення) рад та їх виконавчих органів на території відповідного району.
Голова місцевої адміністрації може зупинити дію акта місцевого самоврядування у такі строки:
для актів, які набирають чинності з дня їх прийняття – не пізніш як на десятий день після отримання акта;
для актів, які набирають чинності пізніше від дня їх прийняття, однак не пізніше терміну, зазначеного в абзаці другому цієї частини, – у строк, зазначений в абзаці другому цієї частини;
для актів, які набирають чинності пізніше від терміну, зазначеного в абзаці другому цієї частини, – не пізніш як на третій день з дня набрання ними чинності.
Голова місцевої державної адміністрації у день прийняття рішення про зупинення акта місцевого самоврядування звертається до суду щодо скасування зазначеного акта.
Про зупинення нормативного акта місцевого самоврядування та звернення до суду голова місцевої державної адміністрації невідкладно повідомляє орган, який прийняв зупинений акт, та відповідний територіальний орган юстиції.
Зупинення акта місцевого самоврядування має наслідком зупинення дій, спрямованих на державну реєстрацію такого акта, а також зупинення виконання будь-якими органами, особами зупиненого акта, здійснення визначених цим актом повноважень.
Якщо голова місцевої державної адміністрації у день зупинення акта місцевого самоврядування не звернувся з позовом до суду, або якщо суд відмовив у відкритті провадження за цим позовом, рішення про зупинення акта втрачає чинність, а зазначений акт поновлює свою дію з дня, наступного після дня зупинення акта.»
 
Немає висновку    
151. 16. Доповнити Закон новою статтею 38-1 такого змісту:
 
   16. Доповнити Закон новою статтею 38-1 такого змісту:
 
152. "Стаття 38-1. Право голів місцевих державних адміністрацій на запит та особистий прийом
 
-128- Писаренко В.В.
Статтю 38-1 виключити.
 
Відхилено   "Стаття 38-1. Право голови місцевої державної адміністрації на запит та особистий прийом
 
153. Голова місцевої державної адміністрації може звертатись із запитом з питань, що належать до компетенції місцевої державної адміністрації, до територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, відповідних виконавчих органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, а також до керівників підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форм власності, розташованих на території відповідної області, району, міста Києва, Севастополя, району міста Києва, Севастополя.
 
   Голова місцевої державної адміністрації може звертатись із запитом з питань, що належать до компетенції місцевої державної адміністрації, до територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, відповідних виконавчих органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб, а також до керівників підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування та форм власності, розташованих на території відповідної області, району, міста Києва, Севастополя, району міста Києва, Севастополя.
 
154. Запит голови місцевої державної адміністрації – викладена у письмовій формі вимога голови місцевої державної адміністрації здійснити певні дії, викласти позицію з порушеного питання.
 
   Запит голови місцевої державної адміністрації – викладена в письмовій формі вимога голови місцевої державної адміністрації щодо здійснення певних дій, викладення позиції з порушеного питання.
 
155. Орган, посадова особа, до якої адресовано запит голови місцевої державної адміністрації, зобов'язана у десятинний строк від дати одержання запиту дати офіційну відповідь про результати розгляду порушеного у запиті питання.
 
   Орган, посадова особа, до якої адресовано запит голови місцевої державної адміністрації, зобов'язані в десятиденний строк з дня одержання запиту дати офіційну відповідь про результати розгляду порушеного в запиті питання.
 
156. Якщо з об'єктивних причин порушене у запиті питання не може бути розглянуто у десятиденний строк, орган, посадова особа, до якої адресовано запит, повідомляє про це голову місцевої державної адміністрації і пропонує інший строк розгляду, який не повинен перевищувати одного календарного місяця від дати одержання запиту.
 
   Якщо з об'єктивних причин порушене в запиті питання не може бути розглянуто в десятиденний строк, орган, посадова особа, до яких адресовано запит, повідомляють про це голову місцевої державної адміністрації і пропонує інший строк розгляду, що не повинен перевищувати одного календарного місяця з дня одержання запиту.
 
157. Голова обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації на території відповідно області, міста Києва, Севастополя має право на невідкладний прийом посадовими особами обласної ради.
 
-129- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину п’яту статті 38-1 викласти у такій редакції:
"Голова обласної державної адміністрації на території відповідної області має право на невідкладний прийом посадовими особами відповідної ради".
 
Враховано   Голова обласної державної адміністрації на території відповідної області має право на невідкладний прийом посадовими особами відповідної ради.
 
158. Голова районної, районної у місті Києві, Севастополі державної адміністрації на території відповідного району, району в місті Києві, Севастополі має право на невідкладний прийом посадовими особами місцевих органів виконавчої влади вищого рівня, органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності, громадських організацій і політичних партій.
 
-130- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині шостій статті 38-1 слова і знаки ", районної у місті Києві, Севастополі"; ", району в місті Києві, Севастополі" – виключити.
 
Враховано   Голова районної державної адміністрації на території відповідного району має право на невідкладний прийом посадовими особами місцевих органів виконавчої влади вищого рівня, органів місцевого самоврядування, керівниками підприємств, установ та організацій незалежно від їх підпорядкування і форм власності, громадських організацій і політичних партій.
 
159. Голова місцевої державної адміністрації при пред'явленні посвідчення голови місцевої державної адміністрації користується правом відвідання розташованих на території відповідної області, району, міста Києва, Севастополя, району міста Києва, Севастополя органів державної влади, органів місцевого самоврядування, доступу на всі розташовані на території відповідно області, району, міста Києва, Севастополя, району міста Києва, Севастополя підприємства, установи, організації незалежно від їх підпорядкування, форм власності, з додержанням при цьому режиму діяльності, охорони об'єктів і порядку проходу громадян, проїзду транспортних засобів, проносу і провозу речей.
 
-131- Боднар-Петровська О.Б.
У частині сьомій статті 38-1 слова «доступу на всі розташовані на території відповідно області, району, міста Києва, Севастополя, району міста Києва, Севастополя підприємства, установи, організації незалежно від їх підпорядкування, форм власності» виключити. Чинне законодавство не передбачає здійснення контрольних повноважень головами місцевих державних адміністрацій.
 
Відхилено   Голова місцевої державної адміністрації при пред'явленні посвідчення голови місцевої державної адміністрації користується правом відвідання розташованих на території відповідної області, району, міста Києва, Севастополя, району міста Києва, Севастополя органів державної влади, органів місцевого самоврядування, доступу на всі розташовані на території відповідно області, району, міста Києва, Севастополя, району міста Києва, Севастополя підприємства, установи, організації незалежно від їх підпорядкування і форм власності з додержанням при цьому режиму діяльності та охорони об'єктів.
 
    -132- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині сьомій статті 38-1 слова
"і порядку проходу громадян, проїзду транспортних засобів, проносу і провозу речей" виключити.
 
Враховано    
160. Порядок відвідування головою місцевої державної адміністрації підприємств, установ і організацій, діяльність яких пов'язана з державною або іншою таємницею, що охороняється законом, встановлюється відповідними нормативно-правовими актами.
 
   Порядок відвідування головою місцевої державної адміністрації підприємств, установ і організацій, діяльність яких пов'язана з державною або іншою таємницею, що охороняється законом, встановлюється відповідними нормативно-правовими актами.
 
161. Голова обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації має право на першочерговий прийом віце-прем'єр-міністром, міністром, керівником центрального органу виконавчої влади та право безперешкодного проходу з додержанням режиму охорони об'єктів і порядку проходу громадян, проїзду транспортних засобів, проносу і провозу речей за посвідченням голови обласної державної адміністрації до приміщень, в яких розміщені Кабінет Міністрів України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, а також допоміжні органи і служби, створені Президентом України".
 
-133- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині дев’ятій статті 38-1:
слова "і порядку проходу громадян, проїзду транспортних засобів, проносу і провозу речей" виключити;
слова «допоміжні органи» замінити словами «консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи».
 
Враховано   Голова обласної, Київської, Севастопольської міської державної адміністрації має право на першочерговий прийом віце-прем'єр-міністром, міністром, керівником центрального органу виконавчої влади та право безперешкодного проходу з додержанням режиму охорони об'єктів за посвідченням голови обласної державної адміністрації до приміщень, в яких розміщені Кабінет Міністрів України, міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, а також консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи і служби,
створені Президентом України".
 
162. 17. У статті 39:
 
   17. У частині першій статті 39:
 
163. 1) у частині першій:
 
-134- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині першій статті 39 абзац перший викласти в такій редакції:
"Голова місцевої державної адміністрації:".
 
Враховано   абзац перший викласти в такій редакції:
"Голова місцевої державної адміністрації";
 
164. пункти 3 – 6 викласти в такій редакції:
 
   пункти 3 – 6 викласти в такій редакції:
 
165. "3) призначають на посади та звільняють з посад першого заступника голови місцевої державної адміністрації та заступників голови місцевої державної адміністрації, керівників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 цього Закону;
 
-135- В'язівський В.М.
У пункті 3 частини першої статті 39 після слова «заступника голови місцевої державної адміністрації» слово «та» замінити знаком «,»;
Пункт 3 після слів «заступників голови місцевої державної адміністрації» доповнити словами «заступника голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Враховано   "3) призначає на посади та звільняє з посад першого заступника голови місцевої державної адміністрації, заступників голови місцевої державної адміністрації, заступника голови – керівника апарату місцевої державної адміністрації, керівників управлінь, відділів, інших структурних підрозділів відповідно до статей 10 та 11 цього Закону;
 
166. 4) призначають на посади та звільняють з посад заступників керівника апарату місцевої державної адміністрації та керівників структурних підрозділів апарату місцевої державної адміністрації;
 
-136- Писаренко В.В.
Пункт 4 частини першої статті 39 викласти у такій редакції:
«4) затверджує положення та визначає структуру апарату, призначає на посади і звільняє з посад керівників та інших працівників структурних підрозділів апарату».
 
Враховано частково   4) затверджує структуру апарату, формує апарат місцевої державної адміністрації відповідно до статті 44 цього Закону;
 
    -137- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Пункт 4 частини першої статті 39 викласти у такій редакції:
«4) затверджує структуру апарату, формує апарат місцевої державної адміністрації відповідно до статті 44 цього Закону;»
 
Враховано    
167. 5) укладають та розривають контракти з керівниками підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні місцевої державної адміністрації, або уповноважують на це першого заступника голови місцевої державної адміністрації, заступника голови місцевої державної адміністрації;
 
-138- В'язівський В.М.
Пункт 5 частини першої статті 39 доповнити словами «заступника голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Відхилено   5) укладає та розриває контракти з керівниками підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні місцевої державної адміністрації, або уповноважує на це першого заступника голови місцевої державної адміністрації, заступника голови місцевої державної адміністрації;
 
168. 6) погоджують у встановленому порядку призначення керівників територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (крім керівників територіальних органів, які призначаються за погодженням з Президентом України), підприємств, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (крім керівників установ, підприємств і організацій Збройних Сил та інших військових формувань України, а також керівників навчальних закладів, що обираються на посаду відповідно до закону)";
 
-139- В'язівський В.М.
Пункт 6 частини першої статті 39 після слів «порядку призначення» доповнити словами «та звільнення».
 
Відхилено   6) погоджує у порядку, встановленому статтею 31 цього Закону, призначення керівників відповідних територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, закладів, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади";
доповнити пунктом 8-1 такого змісту:
"8-1) відповідно до Регламенту формує та затверджує склад колегії місцевої державної адміністрації".
 
    -140- Ключковський Ю.Б.
Пункт 6 частини першої статті 39 викласти у такій редакції:
«6) погоджують у порядку, встановленому статтею 31 цього Закону, призначення керівників відповідних територіальних органів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, підприємств, закладів, установ та організацій, що перебувають в управлінні міністерств, інших центральних органів виконавчої влади;»
 
Враховано    
    -141- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Доповнити частину першу статті 39 після пункту 8 новим пунктом 8-1 такого змісту:
«8-1) відповідно до Регламенту формує та затверджує склад колегії місцевої державної адміністрації.»
 
Враховано    
169. 2) частину третю викласти в такій редакції:
 
      
170. "У разі відсутності голови місцевої державної адміністрації чи неможливості здійснення ним своїх повноважень повноваження голови місцевої державної адміністрації здійснює перший заступник голови місцевої державної адміністрації, а в разі відсутності першого заступника – один із заступників голови відповідної місцевої державної адміністрації, на якого згідно з розподілом обов'язків покладено здійснення цих повноважень".
 
-142- В'язівський В.М.
Частину третю статті 39 після слів «один із заступників голови відповідної місцевої державної адміністрації» доповнити словами «або заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Відхилено      
    -143- Боднар-Петровська О.Б.
Частину третю статті 39 виключити. Ці положення дублюють положення частини третьої статті 10.
 
Враховано    
171. 18. Частини першу і другу статті 43 викласти в такій редакції:
 
   18. Текст статті 43 викласти в такій редакції:
 
172. "Акти місцевих державних адміністрацій можуть бути оскаржені до органу виконавчої влади вищого рівня або до суду.
 
-144- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину першу статті 43 після слів «місцевих державних адміністрацій» доповнити знаком і словами
«, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій».
 
Враховано   "Акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій можуть бути оскаржені до органу виконавчої влади вищого рівня або до суду.
Кабінет Міністрів України розглядає питання щодо подання Президентові України пропозицій щодо скасування актів місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції та
законам України, іншим актам законодавства України з одночасним зупиненням їх дії.
 
    -145- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину першу статті 43 доповнити новою частиною такого змісту:
«Кабінет Міністрів України розглядає питання щодо подання Президентові України пропозицій щодо скасування актів місцевих державних адміністрацій, що суперечать Конституції та законам України, іншим актам законодавства України з одночасним зупиненням їх дії».
 
Враховано    
173. Розпорядження голови місцевої державної адміністрації, що суперечить Конституції України, законам України, рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства, може бути скасовано Президентом України або головою місцевої державної адміністрації вищого рівня".
 
-146- Ключковський Ю.Б.
Частину другу статті 43 після слів «актам законодавства,» доповнити словами «а також з мотивів доцільності».
 
Відхилено   Розпорядження голови місцевої державної адміністрації, що суперечить Конституції України, законам України, іншим актам законодавства України, рішенням Конституційного Суду України, може бути скасовано Президентом України або головою місцевої державної адміністрації вищого рівня.
Накази керівників управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевої державної адміністрації, що суперечать Конституції України, законам України, іншим актам законодавства України, рішенням Конституційного Суду України та актам міністерств, інших центральних органів виконавчої влади або є недоцільними, неекономними, неефективними за очікуваними чи фактичними результатами, можуть бути скасовані головою місцевої державної адміністрації, відповідним міністерством, іншим центральним органом виконавчої влади".
 
    -147- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині другій статті 43 слова «рішенням Конституційного Суду України, іншим актам законодавства» замінити словами «іншим актам законодавства, рішенням Конституційного Суду України».
 
Враховано    
    -148- Ключковський Ю.Б.
Частину третю статті 43 після слів «виконавчої влади,» доповнити словами «а також з мотивів доцільності».
 
Враховано частково    
    -149- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У частині третій статті 43 після слів «виконавчої влади,» доповнити словами «або є недоцільними, неекономними, неефективними за очікуваними чи фактичними результатами,».
 
Враховано    
174. 19. Частини другу і третю статті 44 викласти в такій редакції:
 
   19. Частини другу і третю статті 44 викласти в такій редакції:
 
175. "Апарат місцевої державної адміністрації за рішенням голови місцевої державної адміністрації очолює один із заступників голови місцевої державної адміністрації.
 
-150- В'язівський В.М.
Частину другу статті 44 викласти у такій редакції:
«Апарат місцевої державної адміністрації очолює заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Враховано   "Апарат місцевої державної адміністрації очолює заступник голови – керівник апарату місцевої державної адміністрації.
 
    -151- Стецьків Т.С.
Частину другу статті 44 викласти у такій редакції:
«Апарат місцевих державних адміністрацій очолює керівник апарату місцевої державної адміністрації, який призначається на посаду та звільняється з посади головою місцевої державної адміністрації».
 
Відхилено    
176. Заступник голови місцевої державної адміністрації, на якого рішенням голови місцевої державної адміністрації покладено повноваження з керівництва апаратом, організовує його роботу, забезпечує підготовку матеріалів на розгляд голови місцевої державної адміністрації, організовує доведення розпоряджень голови місцевої державної адміністрації до відома виконавців, відповідає за стан діловодства, обліку і звітності, виконує інші обов'язки, покладені на нього головою місцевої державної адміністрації, та видає з цих питань накази".
 
-152- В'язівський В.М.
У частині третій статті 44 слова і знаки «заступник голови місцевої державної адміністрації, на якого рішенням голови місцевої державної адміністрації покладено повноваження з керівництва апаратом,» замінити словами «заступник голови місцевої державної адміністрації – керівник апарату».
 
Враховано   Заступник голови – керівник апарату місцевої державної адміністрації організовує його роботу, забезпечує підготовку матеріалів на розгляд голови місцевої державної адміністрації, організовує доведення розпоряджень голови місцевої державної адміністрації до відома виконавців, відповідає за стан діловодства, обліку і звітності, виконує інші обов'язки, покладені на нього головою місцевої державної адміністрації, та видає з цих питань накази".
 
    -153- Стецьків Т.С.
У частині третій статті 44 слова «Заступник голови місцевої державної адміністрації, на якого рішенням голови місцевої державної адміністрації покладено повноваження з керівництва апаратом» замінити словами «Керівник апарату місцевої державної адміністрації».
 
Відхилено    
    -154- В'язівський В.М.
Частину четверту статті 44 доповнити новим реченням другим, яке викласти у такій редакції:
«За оплатою праці керівники структурних підрозділів апарату місцевої державної адміністрації прирівнюються до керівників структурних підрозділів місцевої держаної адміністрації, а спеціалісти структурних підрозділів апарату:
обласної державної адміністрації – до спеціалістів апарату урядових органів управління;
районної державної адміністрації – до спеціалістів структурних підрозділів обласної державної адміністрації».
 
Відхилено    
177. 20. У статті 46:
 
   20. У статті 46:
 
178. 1) у частині третій слова та цифри "статтями 8, 9 і 12 цього Закону" замінити словами "цим Законом";
 
   у частині третій слова та цифри "статтями 8, 9 і 12 цього Закону" замінити словами "цим Законом";
 
179. 2) частину шосту викласти в такій редакції:
 
   частину шосту викласти в такій редакції:
 
180. "За наявності підстав, визначених законодавством, Рада міністрів Автономної Республіки Крим може порушувати перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України питання про притягнення в установленому порядку голів відповідних районних державних адміністрацій до дисциплінарної відповідальності".
 
   "За наявності підстав, визначених законодавством, Рада міністрів Автономної Республіки Крим може порушувати перед Президентом України і Кабінетом Міністрів України питання про притягнення в установленому порядку голів відповідних районних державних адміністрацій до дисциплінарної відповідальності".
 
181. 21. Доповнити Закон після статті 47 новою статтею такого змісту:
 
   21. Доповнити Закон після статті 47 новою статтею 47-1 такого змісту:
 
182. "Стаття 47-1. Матеріально-побутове забезпечення голів місцевих державних адміністрацій
 
-155- В'язівський В.М.
Статтю 47-1 виключити.
 
Відхилено   "Стаття 47-1. Матеріально-побутове забезпечення голів місцевих державних адміністрацій
 
183. Голова місцевої державної адміністрації, який не забезпечений житлом, на час перебування на посаді забезпечується службовим житлом.
 
   Голова місцевої державної адміністрації, який не забезпечений житлом, на час перебування на посаді забезпечується службовим житлом.
 
184. Вимоги до службових жилих приміщень, призначених для заселення головами місцевих державних адміністрацій, порядок надання головам місцевих державних адміністрацій службового житла, порядок його звільнення після припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
   Вимоги до службових жилих приміщень, призначених для заселення головами місцевих державних адміністрацій, порядок надання головам місцевих державних адміністрацій службового житла, порядок його звільнення після припинення повноважень голів місцевих державних адміністрацій визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
185. Службові жилі приміщення, призначені для заселення головами місцевих державних адміністрацій, перебувають у державній власності. Виключення жилих приміщень, що надаються головам місцевих державних адміністрацій на час їх перебування на посаді, з числа службових не допускається.
 
   Службові жилі приміщення, призначені для заселення головами місцевих державних адміністрацій, перебувають у державній власності. Виключення жилих приміщень, що надаються головам місцевих державних адміністрацій на час їх перебування на посаді, з числа службових не допускається.
 
186. Голова місцевої державної адміністрації забезпечується службовим автомобілем.
 
-156- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Частину четверту статті 47-1 виключити.
 
Враховано      
187. У разі смерті голови місцевої державної адміністрації надається допомога на його поховання".
 
-157- Матвієнко А.С.
Частину п’яту статті 47-1 викласти у такій редакції:
«У разі смерті чинного голови місцевої державної адміністрації надається допомога на його поховання в порядку та розмірі встановленому Кабінетом Міністрів України».
 
Враховано частково   У разі смерті голови місцевої державної адміністрації надається допомога на його поховання в порядку та розмірі, встановлених Кабінетом Міністрів України».
22. Статтю 50 викласти в такій редакції:
"Стаття 50. Судове оскарження рішень місцевих державних адміністрацій
Акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій можуть бути оскаржені в судовому порядку відповідно до закону".
 
    -158- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Статтю 50 викласти в такій редакції:
"Стаття 50. Судове оскарження рішень місцевих державних адміністрацій
Акти місцевих державних адміністрацій, структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій можуть бути оскаржені в судовому порядку відповідно до закону."
 
Враховано    
188. 22. Статті 6, 13, 40 і 50 виключити.
 
-159- Матвієнко А.С.
Статтю 50 залишити у чинній редакції.
 
Враховано частково   23. Статті 6, 13 і 40 виключити.
 
189. ІІ. Прикінцеві положення
 
   ІІ. Прикінцеві положення
 
190. 1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування, крім абзаців другого – восьмого статті 5 цього Закону (щодо доповнення Закону України "Про місцеві державні адміністрації" статтею 81), які набирають чинності з 1 липня 2009 року, та абзацу п'ятого статті 1 цього Закону (щодо нової редакції частини третьої статті 8 Закону України "Про місцеві державні адміністрації"), який набирає чинності з 1 січня 2010 року.
 
-160- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Пункт 1 Прикінцевих положень викласти у такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім:
абзацу п'ятого пункту 1
розділу І цього Закону (щодо нової редакції частини третьої статті 8 Закону України "Про місцеві державні адміністрації"), який набирає чинності з 1 січня 2010 року;
абзаців другого – дев’ятого пункту 3 розділу І цього Закону (щодо кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій), які набирають чинності з 1 липня 2009 року."
 
Враховано   1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім:
абзацу п'ятого пункту 1
розділу І цього Закону (щодо нової редакції частини третьої статті 8 Закону України "Про місцеві державні адміністрації"), який набирає чинності з 1 січня 2010 року;
абзаців другого – дев’ятого пункту 3 розділу І цього Закону (щодо кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій), які набирають чинності з 1 липня 2009 року.
2. Останнє речення частини четвертої статті 21 Закону України «Про прокуратуру» (Відомості Верховної Ради України, 1991 р., № 53, ст. 793) доповнити словами "крім актів органів місцевого самоврядування".
 
    -161- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
Прикінцеві положення доповнити новим пунктом 2 такого змісту:
«2. У частині четвертій статті 21 Закону України «Про прокуратуру» (Відомості Верховної Ради (ВВР), 1991, N 53, ст.793) останнє речення доповнити словами "крім актів органів місцевого самоврядування.»
 
Враховано    
191. 2. Вимоги щодо кандидатів на посади голів місцевих державних адміністрацій для включення до кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій, передбачені абзацами п'ятим та шостим статті 5 цього Закону, застосовуються до осіб, які призначаються на посади голів місцевих державних адміністрацій, з дня офіційного опублікування цього Закону.
 
   3. Вимоги щодо кандидатів на посади голів місцевих державних адміністрацій для включення до кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій, передбачені абзацами п'ятим та шостим пункту 3 цього Закону, застосовуються до осіб, які призначаються на посади голів місцевих державних адміністрацій, з дня офіційного опублікування цього Закону.
 
192. 3. До визначення окремим законом особливостей здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті Севастополі голова Севастопольської міської державної адміністрації:
 
   4. До визначення окремим законом особливостей здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування у місті Севастополі голова Севастопольської міської державної адміністрації:
 
193. здійснює на території міста Севастополя повноваження, передбачені цим Законом для голів обласних державних адміністрацій;
 
   здійснює на території міста Севастополя повноваження, передбачені цим Законом для голів обласних державних адміністрацій;
 
194. у разі виявлення невідповідності Конституції чи законам України рішень Севастопольської міської, районної у місті Севастополі ради, розпоряджень її голови, розпоряджень сільського, селищного, міського (села, селища, міста, що знаходиться на території юрисдикції Севастопольської міської ради) голови, сільської, селищної, міської (села, селища, міста, що знаходиться на території юрисдикції Севастопольської міської ради) ради, її виконавчого органу зупиняє відповідне рішення, розпорядження з одночасним зверненням до суду щодо оскарження такого рішення, розпорядження в установленому законом порядку та повідомляє про це головне управління юстиції у місті Севастополі, на яке покладено здійснення державної реєстрації відповідних рішень, розпоряджень.
 
   у разі виявлення невідповідності Конституції України, законам України, іншим законодавчим актам України рішень Севастопольської міської, районної у місті Севастополі ради, розпоряджень її голови, розпоряджень сільського, селищного, міського (села, селища, міста, що знаходиться на території юрисдикції Севастопольської міської ради) голови, сільської, селищної, міської (села, селища, міста, що знаходиться на території юрисдикції Севастопольської міської ради) ради, її виконавчого органу зупиняє відповідне рішення, розпорядження з одночасним зверненням до суду щодо оскарження такого рішення, розпорядження в установленому законом порядку та повідомляє про це головне управління юстиції у місті Севастополі, на яке покладено здійснення державної реєстрації відповідних рішень, розпоряджень.
 
195. 4. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
   5. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:
 
196. підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції стосовно внесення змін до законів України у зв’язку з прийняттям цього Закону;
 
   підготувати та подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції стосовно внесення змін до законів України у зв’язку з прийняттям цього Закону;
 
197. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
   привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
198. видати нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону.
 
   видати нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону.
 
199. 5. Головному управлінню державної служби України забезпечити формування з 1 липня 2009 року кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій.

-162- Боднар-Петровська О.Б.
Ключковський Ю.Б.
Трайдук М.Ф.
У пункті п’ятому Прикінцевих положень слова "Головному управлінню державної служби України" замінити словами "Спеціально уповноваженому центральному органу з питань державної служби".
 
Враховано   6. Спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади з питань державної служби забезпечити формування з 1 липня 2009 року кадрового резерву голів місцевих державних адміністрацій.