Кількість абзаців - 159 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення процедур банкрутства та особливостей ліцензування діяльності арбітражних процедур) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Закон України
 
   Закон України
 
1. Про внесення змін до деяких законів України (щодо вдосконалення процедур банкрутства та особливостей ліцензування діяльності арбітражних процедур)
 
-1- Круць М.Ф.
Назву законопроекту викласти у такій редакції:
"Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедур банкрутства та ліцензування діяльності арбітражних керуючих"
 
Враховано редакційно   Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення процедур банкрутства та особливостей ліцензування діяльності арбітражних керуючих
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законів України:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
 
4. 1. У Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 42—43, ст. 378; 2001 р., № 10, ст. 44; 2002 р., № 33, ст. 235; 2003 р., № 28, ст. 210; 2004 р., № 6, ст. 38; 2005 р., № 9, ст. 186, № 48, ст. 480; 2006 р., № 1, ст. 18, № 8, ст. 88):
 
   1. У Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 42—43, ст. 378; 2001 р., № 10, ст. 44; 2002 р., № 33, ст. 235; 2003 р., № 28, ст. 210; 2004 р., № 6, ст. 38; 2005 р., № 9, ст. 186, № 48, ст. 480; 2006 р., № 1, ст. 18, № 8, ст. 88):
 
5. 1) у статті 1:
 
-2- Бондар О.М.
Доповнити статтю 1 такими нормами:
в абзаці сьомому слова "цивільно-правового договору" замінити словом "договору";
в абзаці одинадцятому після слів "фізична особа" доповнити новими словами "яка діє на підставі ухвали господарського суду та";
абзац сімнадцятий викласти в новій редакції такого змісту:
"арбітражний керуючий – фізична особа, яка має ліцензію, видану в установленому законодавством порядку";
після абзацу сімнадцятого доповнити статтю новим абзацом такого змісту:
"підприємства, які мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави - підприємства, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України";
у зв’язку з цим абзаци вісімнадцятий – двадцять восьмий вважати відповідно абзацами двадцятим - тридцятим;
 
Враховано   1) у статті 1:
 
6. абзац двадцятий викласти в такій редакції:
 
   в абзаці сьомому слова "цивільно-правового договору" замінити словом "договору";
в абзаці одинадцятому після слів "фізична особа" доповнити словами "яка діє на підставі ухвали господарського суду та";
абзац сімнадцятий викласти в такій редакції:
"арбітражний керуючий – фізична особа, яка має ліцензію, видану в установленому законодавством порядку";
після абзацу сімнадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"підприємства, що мають стратегічне значення для економіки та безпеки держави - підприємства, перелік яких затверджується Кабінетом Міністрів України".
У зв’язку з цим абзаци вісімнадцятий – двадцять восьмий вважати відповідно абзацами дев‘ятнадцятим – двадцять дев‘ятим;
абзац двадцять перший викласти в такій редакції:
 
7. "представник працівників боржника — особа, уповноважена загальними зборами (конференцією), на яких присутні не менш як дві третини штатної чисельності працівників боржника (три чверті загальної кількості делегатів), або відповідним рішенням первинної профспілкової організації боржника (а за наявності кількох первинних організацій — їх спільним рішенням) представляти їх інтереси під час проведення процедур банкрутства з правом дорадчого голосу;";
 
   "представник працівників боржника — особа, уповноважена загальними зборами (конференцією), на яких присутні не менш як дві третини штатної чисельності працівників боржника (три чверті загальної кількості делегатів), або відповідним рішенням первинної профспілкової організації боржника (у разі наявності кількох первинних організацій — їх спільним рішенням) представляти їх інтереси під час проведення процедур банкрутства з правом дорадчого голосу";
 
8. доповнити статтю абзацами такого змісту:
 
-3- Бондар О.М.
Додати до статті 1:
після абзацу двадцять другого доповнити статтю новим абзацом такого змісту:
"уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю – особа, уповноважена вищим органом товариства та обрана відповідно до установчих документів представляти їх інтереси при проведенні процедур банкрутства з правом дорадчого голосу";
у зв’язку з цим абзаци двадцять третій – тридцятий вважати відповідно абзацами двадцять четвертим – тридцять першим;
абзац двадцять дев’ятий виключити;
 
Враховано   після абзацу двадцять першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"уповноважена особа акціонерів або учасників товариств з обмеженою чи додатковою відповідальністю – особа, уповноважена вищим органом товариства та обрана відповідно до установчих документів представляти їх інтереси при проведенні процедур банкрутства з правом дорадчого голосу ".
У зв’язку з цим абзаци двадцять другий – двадцять дев‘ятий вважати відповідно абзацами двадцять третім – тридцятим;
абзац двадцять дев’ятий виключити;
 
9. "ліцензування — видача, переоформлення, анулювання ліцензій, зупинення дії ліцензій, видача дублікатів ліцензій; ведення ліцензійних справ та ліцензійних реєстрів; контроль за додержанням арбітражними керуючими вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів); застосування державним органом з питань банкрутства заходів впливу до арбітражних керуючих та осіб, які мають намір провадити діяльність арбітражних керуючих;
 
-4- Бондар О.М.
виключити
 
Немає висновку      
10. ліцензія — документ державного зразка, який засвідчує право фізичної особи — підприємця на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за умови виконання вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих;
 
-5- Бондар О.М.
виключити
 
Немає висновку      
11. зупинення дії ліцензії — тимчасове позбавлення арбітражного керуючого державним органом з питань банкрутства права на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) шляхом прийняття рішення про зупинення дії ліцензії з підстав, визначених цим Законом;
 
-6- Бондар О.М.
виключити
 
Немає висновку   доповнити абзацами такого змісту:
 
12. повторне порушення — вчинення арбітражним керуючим порушення вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аналогічного раніше вчиненому ним порушенню;
 
-7- Бондар О.М.
Слова "вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)" замінити на слова "Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі – Ліцензійні умови)"
Абзац викласти у такій редакції:
‘повторне порушення — вчинення арбітражним керуючим порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі – Ліцензійні умови) після застосування санкції за аналогічне порушення;
Слова "непризначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) уповноваженого представника, який має право брати участь у проведенні перевірки у разі відсутності арбітражного керуючого" виключити.
 
Немає висновку   ‘‘повторне порушення — вчинення арбітражним керуючим порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) (далі – Ліцензійні умови) після застосування санкції за аналогічне порушення;
 
13. відмова арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в проведенні перевірки державним органом з питань банкрутства — письмова відмова арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в проведенні перевірки; створення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) перешкод (у тому числі ухилення, бездіяльність, ігнорування, уникнення) в проведенні перевірки; непризначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) уповноваженого представника, який має право брати участь у проведенні перевірки у разі відсутності арбітражного керуючого.";
 
-8- Бондар О.М.
частину другу статті 2 викласти у такій редакції:
"2. Державний орган з питань банкрутства:
сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та здійснює супровід процедури банкрутства;
подає господарському суду кандидатуру арбітражного керуючого на призначення розпорядником майна або керуючим санацією, або ліквідатором для державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом;
організовує систему підготовки арбітражних керуючих;
здійснює ліцензування діяльності фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність як арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори);
здійснює ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, встановлює та затверджує форму подання арбітражним керуючим інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
готує висновки про наявність ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства щодо державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків;
встановлює єдиний порядок розробки та погодження планів санації та мирових угод підприємств усіх форм власності;
погоджує плани санації та мирові угоди державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків;
готує та подає на затвердження Кабінету Міністрів України у встановленому порядку типові документи щодо здійснення процедур банкрутства;
здійснює інші передбачені законодавством повноваження.";
 
Враховано   відмова арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у проведенні перевірки державним органом з питань банкрутства — письмова відмова арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у проведенні перевірки; створення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) перешкод (у тому числі ухилення, бездіяльність, ігнорування, уникнення) у проведенні перевірки";
2) частину другу статті 2 викласти у такій редакції:
"2. Державний орган з питань банкрутства:
сприяє створенню організаційних, економічних, інших умов, необхідних для реалізації процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та здійснює супровід процедури банкрутства;
подає господарському суду кандидатуру арбітражного керуючого на призначення розпорядником майна або керуючим санацією, або ліквідатором для державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, щодо яких порушена справа про банкрутство, та в інших випадках, передбачених цим Законом;
організовує систему підготовки арбітражних керуючих;
здійснює ліцензування діяльності фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність як арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори);
здійснює ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, встановлює та затверджує форму подання арбітражним керуючим інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
готує висновки про наявність ознак приховуваного, фіктивного банкрутства або доведення до банкрутства щодо державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків;
встановлює єдиний порядок розробки та погодження планів санації та мирових угод підприємств усіх форм власності;
погоджує плани санації та мирові угоди державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків;
готує та подає на затвердження Кабінету Міністрів України у встановленому порядку типові документи щодо здійснення процедур банкрутства;
здійснює інші передбачені законодавством повноваження.";
 
14. 2) у статті 3-1:
 
      
15. у частині першій:
 
      
16. абзац перший викласти у такій редакції:
 
      
17. "1. Якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу — підприємця, яка має повну вищу юридичну, економічну або технічну освіту, а також досвід роботи за відповідним фахом не менше ніж три роки, володіє спеціальними знаннями та не є заінтересованою особою щодо боржника і кредиторів.";
 
-9- Бондар О.М.
Змінити частину першу статті 3-1:
"1. Фізична особа для отримання ліцензії повинна мати: повну вищу освіту; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця; мати досвід роботи не менше трьох років або року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти; відповідати іншим вимогам, встановленим Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів); отримати кваліфікаційне свідоцтво арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Для отримання кваліфікаційного свідоцтва фізична особа повинна пройти навчання та скласти іспит в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства.
Арбітражний керуючий повинен кожні три роки дії ліцензії підвищувати кваліфікацію у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, про що видається відповідне свідоцтво, копію якого за 10 днів до закінчення двохрічного терміну зобов’язаний подати державному органу з питань банкрутства.
Арбітражний керуючий, який здійснює повноваження на підприємстві в якості керуючого санацією може додатково одночасно виконувати свої повноваження в якості розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора не більше ніж на п’яти підприємствах-боржниках. Це обмеження не поширюється на кількість підприємств, провадження яких здійснюється відповідно до статті 52 цього Закону.
 
Враховано   3) у статті 3-1: частини першу - третю викласти в новій редакції:
"1. Фізична особа для отримання ліцензії повинна мати: повну вищу освіту; свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи – підприємця; досвід роботи не менше трьох років або одного року на керівних посадах після отримання повної вищої освіти; відповідати іншим вимогам, встановленим Ліцензійними умовами провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів); отримати кваліфікаційне свідоцтво арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Для отримання кваліфікаційного свідоцтва фізична особа має пройти навчання та скласти іспит в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства.
Арбітражний керуючий має один раз на три роки дії ліцензії підвищувати кваліфікацію у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, про що видається відповідне свідоцтво, копію якого за 10 днів до закінчення трирічного терміну зобов’язаний подати державному органу з питань банкрутства.
Арбітражний керуючий, який здійснює на підприємстві повноваження керуючого санацією, може одночасно виконувати повноваження розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора не більш як на п’яти підприємствах-боржниках. Це обмеження не поширюється на кількість підприємств, провадження яких здійснюється відповідно до статті 52 цього Закону.
 
18. доповнити частину після абзацу першого новими абзацами такого змісту:
 
      
19. "Для здобуття спеціальних знань фізична особа — підприємець повинна до подання заяви про видачу ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) пройти навчання та одержати відповідне свідоцтво в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства.
 
      
20. Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), якому видано зазначену ліцензію, зобов’язаний щороку підвищувати кваліфікацію в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, та подавати йому копію відповідного свідоцтва, засвідчену в установленому порядку, не пізніше ніж через десять робочих днів після закінчення навчання. Невиконання цієї вимоги є підставою для зупинення дії ліцензії.".
 
      
21. У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом четвертим;
 
      
22. доповнити частину абзацом такого змісту:
 
      
23. "Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) може здійснювати свої повноваження одночасно не більше ніж у п’яти суб’єктів господарювання. Це обмеження не поширюється на арбітражного керуючого у разі виконання ним повноважень, визначених статтею 52 цього Закону.";
 
      
24. частину другу викласти в такій редакції:
 
      
25. "2. Якщо інше не передбачено цим Законом, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) діє на підставі ухвали господарського суду за умови наявності ліцензії, виданої державним органом з питань банкрутства.
 
-10- Бондар О.М.
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Якщо інше не передбачено цим Законом, розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором є арбітражний керуючий, який здійснює повноваження на підставі ухвали або рішення господарського суду.
Для державних підприємств та підприємств, у статутних фондах яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор призначається господарським судом за поданням державного органу з питань банкрутства".
Здійснення арбітражним керуючим повноважень розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора без ліцензії або після її анулювання не допускається.
Державний орган з питань банкрутства відмовляє у видачі ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора):
особі, якій заборонено займатися підприємницькою діяльністю, діяльністю арбітражного керуючого або займати керівні посади;
особі, яка провадить або проводила діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) без ліцензії;
особі, у якої після анулювання ліцензії не пройшло два повних роки, крім випадків, передбаченим цим Законом;
в інших випадках, передбачених законом.
 
Враховано   2. Якщо інше не передбачено цим Законом, розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором є арбітражний керуючий, який здійснює повноваження на підставі ухвали або рішення господарського суду.
Для державних підприємств та підприємств, у статутних фондах яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор призначається господарським судом за поданням державного органу з питань банкрутства.
 
26. Здійснення функцій арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) без ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) або після її анулювання чи зупинення дії не допускається.
 
   Здійснення арбітражним керуючим повноважень розпорядника майна, керуючого санацією або ліквідатора без ліцензії або після її анулювання не допускається.
Державний орган з питань банкрутства відмовляє у видачі ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора):
особі, якій заборонено займатися підприємницькою діяльністю, діяльністю арбітражного керуючого або займати керівні посади;
особі, яка провадить або проводила діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) без ліцензії;
особі, після анулювання ліцензії якої не пройшло два повних роки, крім випадків, передбаченим цим Законом;
в інших випадках, передбачених законом.
 
27. У разі анулювання або зупинення дії ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) під час здійснення ним своїх повноважень господарський суд у двотижневий строк з дня надходження копії рішення державного органу з питань банкрутства про анулювання або зупинення дії ліцензії виносить ухвалу про призначення іншого арбітражного керуючого в порядку, встановленому цим Законом.";
 
-11- Бондар О.М.
Абзац третій частини 2 викласти у такій редакції:
"У разі анулювання ліцензії під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень господарський суд протягом 30 днів з дня набрання чинності рішення державного органу з питань банкрутства про анулювання або зупинення дії ліцензії виносить ухвалу про його усунення від виконання відповідних повноважень.";
 
Враховано   У разі анулювання ліцензії під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень господарський суд протягом 30 днів з дня набрання чинності рішення державного органу з питань банкрутства про анулювання ліцензії виносить ухвалу про його усунення від виконання відповідних повноважень.
 
28. доповнити частину третю після абзацу п’ятого новим абзацом такого змісту:
 
   3. Розпорядником майна, керуючим санацією та ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі з осіб, які:
згідно з цим Законом вважаються заінтересованими;
здійснювали раніше управління цим боржником – юридичною особою, за винятком випадків, якщо з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником пройшло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом;
позбавлені права здійснювати підприємницьку діяльність, діяльність арбітражного керуючого або займати керівні посади;
мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
До призначення розпорядником майна, керуючим санацією або ліквідатором арбітражний керуючий подає до господарського суду заяву, в якій зазначається, що він не належить до категоріїй, встановлених частиною третьою цієї статті‘‘;
 
29. "особи, які здійснюють повноваження арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у п’яти суб’єктів господарювання, з урахуванням обмежень, встановлених цією статтею;".
 
-12- Бондар О.М.
Внести зміни до частини третьої статті 3-1:
"3. Розпорядником майна, керуючим санацією та ліквідатором не можуть бути призначені арбітражні керуючі з осіб:
які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими;
які здійснювали раніше управління цим боржником – юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення цієї особи від управління зазначеним боржником минуло не менше трьох років, якщо інше не встановлено цим Законом;
яким заборонено здійснювати підприємницьку діяльність, діяльність арбітражного керуючого або займати керівні посади;
які мають судимість за вчинення корисливих злочинів.
До призначення розпорядником майна, керуючим санацією або ліквідатором арбітражний керуючий подає до господарського суду заяву, в якій зазначається, що він не належить до жодної вищезазначеної категорії"; Змінити абзац в частині п’ятій після абзацу четвертого:
"провадити свою діяльність відповідно Ліцензійних умов, цього Закону, інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність суб’єктів господарювання;
Слова "цим органом" замінити на слово "законодавством"
Слова "створювати умови для" замінити словом "забезпечувати"
 
Враховано      
30. У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим;
 
      
31. доповнити частину п’яту після абзацу четвертого новими абзацами такого змісту:
 
   частину п’яту після абзацу четвертого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
32. "провадити свою діяльність відповідно до вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), цього Закону, інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність суб’єктів господарювання і встановлюють права, обов’язки та відповідальність їх керівників, а також рішень державного органу з питань банкрутства;
 
   "провадити свою діяльність відповідно до Ліцензійних умов, цього Закону, інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність суб’єктів господарювання;
 
33. подавати відомості, документи та матеріали, що стосуються діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), на вимогу державного органу з питань банкрутства в порядку і строки, визначені цим органом;
 
   подавати відомості, документи та матеріали щодо діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на вимогу державного органу з питань банкрутства в порядку і строки, визначені законодавством;
 
34. створювати умови для проведення державним органом з питань банкрутства перевірки додержання арбітражним керуючим вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів);
 
   забезпечувати проведення державним органом з питань банкрутства перевірки додержання арбітражним керуючим Ліцензійних умов;
 
35. подавати в установленому порядку державному органу з питань банкрутства в десятиденний строк з дати зміни місця проживання, зазначеного у ліцензії, заяву про її переоформлення;
 
-13- Бондар О.М.
Абзац четвертий доповнень викласти у такій редакції:
"подавати в установленому порядку державному органу з питань банкрутства протягом десяти робочих днів повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;"
Замінити в абзаці 9 частини п’ятої статті 3-1 слова "органу, уповноваженого управляти державним майном боржника" словами "суб'єкту управління об'єктами державної власності боржника"
 
Враховано   подавати в установленому порядку державному органу з питань банкрутства протягом 10 робочих днів повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додавалися до заяви про видачу ліцензії;
 
36. залучати представників державного органу з питань банкрутства та органу, уповноваженого управляти державним майном боржника, до участі у зборах кредиторів, роботі комітету кредиторів та ліквідаційної комісії у випадках, передбачених цим Законом;
 
   залучати представників державного органу з питань банкрутства та суб'єкта управління об'єктами державної власності боржника до участі у зборах кредиторів, роботі комітету кредиторів та ліквідаційної комісії у випадках, передбачених цим Законом;
 
37. усувати виявлені порушення законодавства згідно з вимогою державного органу з питань банкрутства у визначені ним строки;".
 
-14- Бондар О.М.
Замінити в абзаці десятому частини п’ятої статті 3-1 слова "згідно з вимогою" словами "на виконання рішення";
Додати після абзацу десятого частини п’ятої статті 3-1 абзац:
забезпечувати безумовне отримання кореспонденції адресою, зазначеною в ліцензії";
У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом дванадцятим;
 
Враховано   усувати виявлені порушення Ліцензійних умов на виконання рішення державного органу з питань банкрутства у визначені ним строки;
забезпечувати безумовне отримання кореспонденції за адресою, зазначеною в ліцензії".
 
38. У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом одинадцятим;
 
   У зв’язку з цим абзац п’ятий вважати абзацом дванадцятим;
 
39. абзац перший частини восьмої викласти в такій редакції:
 
   абзац перший частини восьмої викласти в такій редакції:
"8. У разі невиконання або неналежного виконання арбітражними керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідаторів) своїх обов’язків його може бути усунено від виконання повноважень ухвалою господарського суду, яка виноситься на підставі клопотання комітету кредиторів, власника майна боржника (суб’єкта управління об’єктами державної власності) або державного органу з питань банкрутства;
 
40. "8. Невиконання або неналежне виконання обов’язків, покладених на арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) згідно з цим Законом, є підставою для анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та притягнення до відповідальності згідно із Законом.";
 
-15- Бондар О.М.
Внести зміни до частини восьмої статті 3-1:
абзац перший частини восьмої викласти в такій редакції:
"8. У разі невиконання або неналежного виконання арбітражними керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідаторів) своїх обов’язків він може бути усунений від виконання повноважень ухвалою господарського суду, яка виноситься на підставі клопотання комітету кредиторів, власника майна боржника (суб’єкту управління об’єктами державної власності) або державного органу з питань банкрутства;
частину дев’яту викласти в такій редакції:
частину дев’яту виключити;
абзац перший частини десятої викласти в такій редакції:
"10. Оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого під час виконанням ним обов'язків розпорядника майна, керуючого санацією чи ліквідатора здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника";
частину тринадцяту викласти в такій редакції:
"13. Кредитори мають право встановлювати і виплачувати арбітражному керуючому за результатами його діяльності додаткову винагороду за рахунок коштів кредиторів.";
 
Враховано      
41. доповнити частину дев’яту абзацами такого змісту:
 
   частину дев’яту виключити;
 
42. "У разі невиконання або неналежного виконання своїх обов’язків арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) відсторонюється від роботи ухвалою господарського суду, яка приймається на підставі:
 
   абзац перший частини десятої викласти в такій редакції:
"10. Оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого під час виконанням ним обов'язків розпорядника майна, керуючого санацією чи ліквідатора здійснюються в порядку, встановленому цим Законом, за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника, або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті господарської діяльності боржника";
частину тринадцяту викласти в такій редакції:
"13. Кредитори мають право встановлювати і виплачувати арбітражному керуючому за результатами його діяльності додаткову винагороду за рахунок коштів кредиторів‘‘;
 
43. подання комітету кредиторів, власника майна боржника (органу, уповноваженого управляти державним майном) або державного органу з питань банкрутства;
 
      
44. вимоги державного органу з питань банкрутства про анулювання ліцензії або зупинення її дії.".
 
      
45. 3) доповнити Закон розділомІ–А такого змісту:
 
-16- Бондар О.М.
Внести зміни до частини четвертої статті 5:
"4. Положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб, які діють у формі неприбуткової організації ";
 
Враховано   4) у статті 5:
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Положення цього Закону застосовуються до юридичних осіб, які діють у формі неприбуткової організації ";
5) доповнити Закон розділомІ–А такого змісту:
 
46. "РозділІ–А
 
   "РозділІ–А
 
47. ОСОБЛИВОСТІ ЛІЦЕНЗУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
 
-17- Бондар О.М.
У назві розділу слова (РОЗПОРЯДНИКІВ МАЙНА, КЕРУЮЧИХ САНАЦІЄЮ, ЛІКВІДАТОРІВ) виключити
 
Враховано   ОСОБЛИВОСТІ ЛІЦЕНЗУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ АРБІТРАЖНИХ КЕРУЮЧИХ
 
48. АРБІТРАЖНИХ КЕРУЮЧИХ (РОЗПОРЯДНИКІВ
 
      
49. МАЙНА, КЕРУЮЧИХ САНАЦІЄЮ, ЛІКВІДАТОРІВ)
 
      
50. Стаття 5-1. Контроль за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)
 
   Стаття 5-1. Контроль за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)
 
51. 1. Ліцензійні умови провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) не встановлюються.
 
-18- Бондар О.М.
виключити
 
Немає висновку      
52. Контроль за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) здійснює державний орган з питань банкрутства шляхом проведення планових та позапланових перевірок додержання ними вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів). Порядок проведення таких перевірок встановлюється державним органом з питань банкрутства.
 
-19- Круць М.Ф.
Абзац другий частини першої нової статті 5-1 доповнити словами "відповідно до вимог, встановлених Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності"
 
Відхилено   1. Контроль за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) здійснює у межах своїх повноважень державний орган з питань банкрутства та спеціально уповноважений орган з питань ліцензування шляхом проведення планових та позапланових перевірок додержання ними вимог Ліцензійних умов. Порядок проведення таких перевірок затверджується державним органом з питань банкрутства та спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.
Перевірки проводяться за місцезнаходженням державного органу з питань банкрутства чи спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування або суб’єкта господарювання, на якому арбітражний керуючий здійснює свої повноваження.
При цьому строк здійснення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів.
 
    -20- Бондар О.М.
Абзац перший частини першої статті 5-1 викласти у такій редакції:
Контроль за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) здійснює у межах своїх повноважень державний орган з питань банкрутства та спеціально уповноважений орган з питань ліцензування шляхом проведення планових та позапланових перевірок додержання ними вимог Ліцензійних умов. Порядок проведення таких перевірок затверджується державним органом з питань банкрутства та спеціально уповноваженим органом з питань ліцензування.
 
Враховано    
    -21- Бондар О.М.
Додати до статті 5-1:
Перевірки проводяться за місцезнаходженням державного органу з питань банкрутства чи спеціально уповноваженого органу з питань ліцензування або суб’єкта господарювання, на якому арбітражний керуючий здійснює свої повноваження.
При цьому строк здійснення планової перевірки не може перевищувати п'ятнадцяти робочих днів, а строк здійснення позапланової перевірки не може перевищувати десяти робочих днів, якщо інше не передбачено законом.
Слова "вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих" замінити словами "Ліцензійних умов"
 
Враховано    
53. 2. Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) під час перевірки додержання ним вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих, надає всі необхідні для проведення перевірки документи та забезпечує створення умов для її проведення.
 
   2. Арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) під час перевірки додержання Ліцензійних умов надає всі необхідні для проведення перевірки документи та забезпечує умови для її проведення.
 
54. 3. Посадові особи органів державної влади та органів місцевого самоврядування в межах наданих їм повноважень здійснюють контроль за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) і зобов’язані повідомити державний орган з питань банкрутства про виявлення факту порушення вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).
 
-22- Бондар О.М.
виключити
 
Немає висновку      
55. Стаття 5-2. Заходи впливу, що застосовуються державним органом з питань банкрутства
 
   Стаття 5-2. Заходи впливу, що застосовуються державним органом з питань банкрутства
 
56. 1. Державний орган з питань банкрутства застосовує відповідно до закону заходи впливу до арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) у разі порушення ними вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).
 
-23- Бондар О.М.
Слова "вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих" замінити словами "Ліцензійних умов"
 
Враховано   1. Державний орган з питань банкрутства застосовує відповідно до закону заходи впливу до арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) у разі порушення ними Ліцензійних умов.
 
57. 2. Державний орган з питань банкрутства може застосувати до арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) такі заходи впливу:
 
   2. Державний орган з питань банкрутства може застосувати до арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) такі заходи впливу:
 
58. вимога щодо усунення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) виявлених державним органом з питань банкрутства порушень законодавства;
 
-24- Бондар О.М.
В абзаці 1 частини 2 статті 5-2 замінити слово "законодавства" словами "Ліцензійних умов";
Абзац 2 частини 2 статті 5-2 викласти у такій редакції "анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)";
 
Враховано   вимога щодо усунення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) виявлених державним органом з питань банкрутства порушень Ліцензійних умов;
анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).
 
59. зупинення дії ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) або її анулювання.
 
      
60. 3. Державний орган з питань банкрутства відмовляє у видачі ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора):
 
-25- Бондар О.М.
Частину третю статті 5-2 виключити
 
Враховано      
61. особі, якій відповідно до закону заборонено провадити підприємницьку діяльність;
 
      
62. особі, якій відповідно до закону заборонено провадити діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
63. особі, яка провадить діяльність арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) без ліцензії або за наявності ліцензії, дія якої зупинена.
 
      
64. 4. Рішення державного органу з питань банкрутства щодо застосування заходів впливу є обов’язковими для виконання арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами).
 
   3. Рішення державного органу з питань банкрутства щодо застосування заходів впливу є обов’язковими для виконання арбітражними керуючими (розпорядниками майна, керуючими санацією, ліквідаторами).
 
65. 5. Підставою для зупинення дії ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) є:
 
-26- Бондар О.М.
Частину п’яту статті 5-2 виключити
 
Враховано      
66. повторне повернення оператором поштового зв’язку кореспонденції, надісланої за місцем проживання арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), що зазначалося у ліцензії;
 
      
67. неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в установлений строк копії свідоцтва, що підтверджує підвищення ним кваліфікації щороку.
 
-27- Круць М.Ф.
Частину п’яту статті 5-2 доповнити абзацами:
неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) документів, необхідних для проведення перевірки;
неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) державному органу з питань банкрутства в порядку і строки, визначені цим органом, на його вимогу відомостей, документів та матеріалів, які стосуються діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
 
Відхилено , частину п’яту статті 5-2 вилучено     
68. Після усунення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) причин, що стали підставою для зупинення дії виданої йому ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), державний орган з питань банкрутства поновлює дію ліцензії.
 
      
69. 6. Підставою для анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) є:
 
-28- Бондар О.М.
Частину 6 статті 5-2 викласти у такій редакції "Підставою для анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) крім підстав передбачених статтею 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" є:"
 
Враховано   4. Підставою для анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), крім підстав, передбачених статтею 21 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності", є:
 
70. заява арбітражного керуючого про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
71. рішення про державну реєстрацію припинення діяльності фізичної особи — підприємця;
 
      
72. нотаріально засвідчена копія свідоцтва про смерть фізичної особи —підприємця;
 
      
73. ухвала господарського суду, якою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) відсторонено від роботи у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням своїх обов’язків;
 
      
74. ухвала суду, якою встановлено факт наявності в заяві, поданій особою до господарського суду до призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором), неправдивих відомостей щодо неналежності особи до категорій, визначених абзацами другим — шостим частини третьої статті 31 цього Закону;
 
      
75. рішення суду про заборону провадження такою особою діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
76. виявлення обставин, за наявності яких згідно з вимогами законодавства особі заборонено провадити підприємницьку діяльність;
 
-29- Бондар О.М.
виявлення обставин, за наявності яких згідно з вимогами законодавства особі заборонено провадити підприємницьку діяльність;
 
Враховано   виявлення обставин, за наявності яких згідно з вимогами законодавства особі заборонено провадити підприємницьку діяльність;
 
77. виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих фізичною особою — підприємцем для одержання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
78. неможливість арбітражного керуючого забезпечити виконання вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів);
 
      
79. акт про встановлення факту передачі ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) юридичній або іншій фізичній особі для провадження господарської діяльності;
 
      
80. неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в установлений державним органом з питань банкрутства строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додаються до заяви про видачу ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
81. відмова арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в проведенні перевірки державним органом з питань банкрутства;
 
      
82. відсутність під час проведення перевірки арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), який одержав повідомлення про її проведення, або уповноваженого ним представника, який має право брати участь у проведенні перевірки;
 
      
83. неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) документів, необхідних для проведення перевірки;
 
-30- Бондар О.М.
неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) документів, необхідних для проведення перевірки; повторне неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в порядку, установленому законодавством, державному органу з питань банкрутства інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) державному органу з питань банкрутства в порядку і строки, визначені цим органом, на його вимогу відомостей, документів та матеріалів, які стосуються діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
відмова від виконання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) рішення державного органу з питань банкрутства щодо усунення виявлених ним порушень арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) Ліцензійних умов;
 
Враховано   неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) документів, необхідних для проведення перевірки;
 
84. повторне неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в порядку, установленому законодавством, державному органу з питань банкрутства інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
 
   повторне неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) у порядку, встановленому законодавством, державному органу з питань банкрутства інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
 
85. неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) державному органу з питань банкрутства в порядку і строки, визначені цим органом, на його вимогу відомостей, документів та матеріалів, які стосуються діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
   неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) державному органу з питань банкрутства в порядку і строки, визначені цим органом, на його вимогу відомостей, документів та матеріалів, що стосуються діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
86. невиконання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) рішення державного органу з питань банкрутства щодо усунення виявлених ним порушень арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів);
 
   відмова від виконання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) рішення державного органу з питань банкрутства щодо усунення виявлених ним порушень арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) Ліцензійних умов;
 
87. повторне порушення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих;
 
      
88. порушення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) установлених вимог щодо переоформлення ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
89. акт перевірки про виявлення порушення вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), а також з питань банкрутства, яке неможливо виправити.
 
-31- Бондар О.М.
абзац двадцять перший частини п’ятої статті 5-2 викласти у такій редакції:
виявлення порушення Ліцензійних умов, яке неможливо усунути;
Частину шосту статті 5-2 доповнити абзацом:
неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в установлений строк копії свідоцтва, що підтверджує підвищення ним кваліфікації;
 
Враховано   виявлення порушення Ліцензійних умов, що неможливо усунути.
неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в установлений строк копії свідоцтва, що підтверджує підвищення ним кваліфікації;
 
90. 7. Рішення про анулювання або зупинення дії ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) надсилається (вручається) арбітражному керуючому за адресою, наведеною в ліцензії, із зазначенням підстав для анулювання або зупинення її дії не пізніше ніж через три робочі дні з дати його прийняття.
 
-32- Бондар О.М.
Абзац перший частини сьомої статті 5-2 викласти у такій редакції:
Рішення про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) приймається державним органом з питань банкрутства протягом 10 робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії та надсилається (вручається) арбітражному керуючому за місцем проживання, зазначеним в ліцензії, із зазначенням підстав для анулювання не пізніше як через три робочі дні з дня його прийняття.
 
Враховано   5. Рішення про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) приймається державним органом з питань банкрутства протягом 10 робочих днів з дати встановлення підстав для анулювання ліцензії та надсилається (вручається) арбітражному керуючому за місцем проживання, зазначеним в ліцензії, із зазначенням підстав для анулювання не пізніше як через три робочі дні з дня його прийняття.
 
91. Розгляд питань про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на підставі невиконання вимоги державного органу з питань банкрутства щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства здійснюється з обов’язковим запрошенням арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) або його представників.
 
-33- Бондар О.М.
В абзаці другому частини сьомої статті 5-2 слов " на підставі невиконання вимоги державного органу з питань банкрутства щодо усунення виявлених порушень вимог законодавства" виключити
В абзаці першому частини 8 статті 5-2 слова "або зупинення дії" виключити.
Частину 8 статті 5-2 після абзацу першого доповнити абзацом:
Інформація щодо анулювання ліцензії публікується на офіційному сайті органу ліцензування.
У зв’язку з цим абзац другий вважати абзацом третім.
В абзаці третьому частини 8 статті 5-2 слова "або зупинення дії" виключити
Частину 9 статті 5-2 викласти у такій редакції:
9. Фізична особа може одержати нову ліцензію на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не раніше ніж через два роки з дати анулювання попередньої ліцензії, крім випадків анулювання ліцензії за заявою арбітражного керуючого.
 
Враховано   Розгляд питань про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) здійснюється з обов’язковим запрошенням арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) або його представників.
 
92. 8. Рішення про анулювання або зупинення дії ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) набирає чинності з моменту його прийняття.
 
   6. Рішення про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) набирає чинності через десять днів з дня його прийняття.
Інформація щодо анулювання ліцензії публікується на офіційному сайті органу ліцензування.
 
93. Дія рішення про анулювання або зупинення дії ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не зупиняється у разі подання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) скарги на рішення органів ліцензування щодо порушення цими органами законодавства у сфері ліцензування до експертно-апеляційної ради, утвореної при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування.
 
   Дія рішення про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не зупиняється у разі подання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) скарги на рішення органів ліцензування щодо порушення цими органами законодавства у сфері ліцензування до експертно-апеляційної ради, утвореної при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування.
 
94. 9. Фізична особа — підприємець може одержати нову ліцензію на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не раніше ніж через два роки з дати анулювання попередньої ліцензії у разі її анулювання з таких підстав:
 
   7. Фізична особа може одержати нову ліцензію на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не раніше як через два роки з дня анулювання попередньої ліцензії, крім випадків анулювання ліцензії за заявою арбітражного керуючого.
 
95. виявлення обставин, за наявності яких згідно з вимогами законодавства особі заборонено провадити підприємницьку діяльність;
 
      
96. неможливість забезпечити арбітражним керуючим виконання вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів);
 
      
97. винесення господарським судом ухвали, якою арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) відсторонено від роботи у зв’язку з невиконанням або неналежним виконанням ним своїх обов’язків;
 
      
98. винесення судом ухвали, якою встановлено факт наявності в заяві, поданій особою до господарського суду до призначення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором), неправдивих відомостей щодо неналежності особи до категорій, визначених абзацами другим — шостим частини третьої статті 31 цього Закону;
 
      
99. виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих фізичною особою — підприємцем для одержання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
100. встановлення факту неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в установлений державним органом з питань банкрутства строк повідомлення про зміну даних, зазначених у документах, що додаються до заяви про видачу ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
101. відмова арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в проведенні перевірки державним органом з питань банкрутства;
 
      
102. відсутність під час проведення перевірки арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), який одержав повідомлення про її проведення, або уповноваженого ним представника, який має право брати участь у проведенні перевірки;
 
      
103. повторне неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в порядку, установленому законодавством, державному органу з питань банкрутства інформації, необхідної для ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство;
 
      
104. неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) документів, необхідних для проведення перевірки;
 
      
105. неподання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) державному органу з питань банкрутства в порядку і строки, визначені цим органом, на його вимогу відомостей, документів та матеріалів, які стосуються діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора);
 
      
106. невиконання арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимоги державного органу з питань банкрутства щодо усунення виявлених ним порушень арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) вимог законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів);
 
      
107. повторного порушення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) законодавства, що регулює діяльність арбітражних керуючих;
 
      
108. порушення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) установлених вимог щодо переоформлення ліцензії.
 
      
109. 10. Рішення про анулювання або зупинення дії ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) може бути оскаржено фізичною особою — підприємцем у судовому порядку або до експертно-апеляційної ради, утвореної при спеціально уповноваженому органі з питань ліцензування.";
 
-34- Бондар О.М.
Частину 10 статті 5-2 викласти у такій редакції:
10. Рішення про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) може бути оскаржено у встановленому законодавством порядку.";
"рішення загальних зборів (конференції) представників працівників боржника або первинної профспілкової організації боржника ";
частину шосту виключити;
у зв’язку з цим частини сьому – тринадцяту вважати відповідно шостою – дванадцятою;
 
Враховано   8. Рішення про анулювання ліцензії на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) може бути оскаржено у встановленому законодавством порядку ";
6) у статті 7:
в абзаці другому частини третьої після слів "органу, уповноваженому управляти майном" доповнити новими словами "а щодо державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, - суб'єкту управління об'єктами державної власності";
абзац шостий частини третьої викласти в такій редакції:
"рішення загальних зборів (конференції) представників працівників боржника або первинної профспілкової організації боржника";
частину шосту виключити.
У зв’язку з цим частини сьому – тринадцяту вважати відповідно частинами шостою – дванадцятою;
 
    -35- Бондар О.М.
Доповнити статтю 7:
в абзаці другому частини третьої після слів "органу, уповноваженому управляти майном" доповнити новими словами "а щодо державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, - суб'єкту управління об'єктами державної власності";
абзац шостий частини третьої викласти в такій редакції:
 
Враховано    
110. 4) доповнити частину восьму статті 7 абзацом такого змісту:
 
   4) частину восьму доповнити абзацом такого змісту:
 
111. "докази про повідомлення не пізніше ніж за три місяці до дня подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство власника майна боржника (органу, уповноваженого управляти державним майном) про наявність підстав для порушення справи про банкрутство підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків.";
 
-36- Бондар О.М.
В абзаці доповнень до частини восьмої статті 7 слова "власника майна боржника (органу, уповноваженого управляти державним майном)" замінити на слова " суб’єкта управління об’єктами державної власності"
 
Враховано   "докази про повідомлення не пізніше як за три місяці до дня подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство суб’єкта управління об’єктами державної власності про наявність підстав для порушення справи про банкрутство підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
7) у частині другій статті 8:
в абзаці четвертому слова "суб’єкта підприємницької діяльності" замінити словом "підприємця";
доповнити абзацом сьомим такого змісту:
"стосовно боржника не можуть бути застосовані процедури банкрутства відповідно до вимог цього Закону";
 
    -37- Бондар О.М.
Додати до статті 8:
в абзаці четвертому частини другої слова "суб’єкта підприємницької діяльності" замінити словом "підприємця";
частину другу після абзацу шостого доповнити абзацом такого змісту:
"стосовно боржника не можуть бути застосовані процедури банкрутства відповідно до вимог цього Закону";
 
Враховано    
112. 5) доповнити частину першу статті 9 абзацом такого змісту:
 
   8) частину першу статті 9 доповнити абзацом сьомим такого змісту:
 
113. "не подано доказів щодо повідомлення не пізніше ніж за три місяці до дня подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство власника майна боржника (органу, уповноваженого управляти державним майном) про наявність підстав для порушення справи про банкрутство підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків.";
 
-38- Бондар О.М.
В абзаці доповнень до частини першої статті 9 слова "власника майна боржника (органу, уповноваженого управляти державним майном)" замінити на слова "суб’єкта управління об’єктами державної власності"
 
Враховано   "не подано доказів щодо повідомлення не пізніше як за три місяці до дня подання до суду заяви про порушення справи про банкрутство суб’єкта управління об’єктами державної власності про наявність підстав для порушення справи про банкрутство підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави, державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
 
114. 6) доповнити частину п’яту статті 11 абзацом такого змісту:
 
-39- Бондар О.М.
Змінити частину першу статті 11:
"1. Суддя, прийнявши заяву про порушення справи про банкрутство, не пізніше ніж на п’ятий день з дня її надходження виносить і направляє сторонам та державному органу з питань банкрутства ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій зазначається про прийняття заяви до розгляду, про введення процедури розпорядження майном боржника, дата проведення підготовчого засідання суду, яке повинно відбутися не пізніше ніж на тридцятий день з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не передбачено цим Законом, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Розпорядник майна призначається на підготовчому засіданні, якщо інше не передбачено цим Законом.
У разі коли боржником є державне підприємство та підприємство у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, суддя залучає до справи про банкрутство в якості учасника представника суб'єкту управління об'єктами державної власності, та повідомляти його про порушення провадження у справі про банкрутство такого підприємства";
 
Враховано   9) у статті 11:
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Суддя, прийнявши заяву про порушення справи про банкрутство, не пізніше як на п’ятий день з дня її надходження виносить і направляє сторонам та державному органу з питань банкрутства ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство, в якій зазначається про прийняття заяви до розгляду, про введення процедури розпорядження майном боржника, дата проведення підготовчого засідання суду, яке має відбутися не пізніше як через 30 днів з дня прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, якщо інше не передбачено цим Законом, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Розпорядник майна призначається на підготовчому засіданні, якщо інше не передбачено цим Законом.
У разі якщо боржником є державне підприємство та підприємство, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, суддя залучає до справи про банкрутство як учасника представника суб'єкта управління об'єктами державної власності, та повідомляти його про порушення провадження у справі про банкрутство такого підприємства";
6) частину п’яту доповнити абзацом такого змісту:
 
115. "Заявник зобов’язаний у триденний строк після опублікування в офіційних друкованих органах оголошення про порушення справи про банкрутство подати господарському суду докази розміщення такого оголошення.";
 
-40- Бондар О.М.
Частину п’яту статті 11 викласти такій редакції:
"Заявник зобов’язаний у місячний термін з дня проведення підготовчого засідання суду подати господарському суду примірник видання офіційного друкованого органу з розміщеним у ньому оголошенням про порушення справи про банкрутство";
Доповнити частину п’яту статті 11:
в абзаці першому частини сьомої слово "експертизу" та "експертиза замінити словами "проведення аналізу";
у частині тринадцятій слова "має право залишити" замінити словом "залишає"
 
Враховано   "Заявник зобов’язаний у місячний строк з дня проведення підготовчого засідання суду подати господарському суду примірник видання офіційного друкованого органу з розміщеним у ньому оголошенням про порушення справи про банкрутство";
в абзаці першому частини сьомої слово "експертизу" та "експертиза замінити словами "проведення аналізу";
у частині тринадцятій слова "має право залишити" замінити словом "залишає";
 
116. 7) у статті 13:
 
   10) у статті 13:
 
117. частину третю викласти в такій редакції:
 
      
118. "3. Якщо інше не передбачено цим Законом, розпорядником майна може бути призначено фізичну особу — підприємця, яка має повну вищу юридичну, економічну або технічну освіту, а також досвід роботи за відповідним фахом не менше ніж три роки, володіє спеціальними знаннями, не є заінтересованою особою стосовно боржника та кредиторів відповідно до статті 1 цього Закону і якій видано ліцензію на провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) в установленому законодавством порядку.";
 
-41- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 13:
абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
"2. Якщо інше не передбачено цим Законом розпорядник майна призначається господарським судом з урахуванням вимог, встановлених статтею 3-1 із числа арбітражних керуючих, відомості про яких надаються державним органом з питань банкрутства в установленому порядку Вищому господарському суду України";
частину третю, четверту, сьому виключити;
в абзаці другому частини десятої слова "неналежне виконання" замінити словами "невиконання або неналежне виконання";
друге речення абзацу першого частини 16 викласти в такій редакції:
"В такому разі за клопотанням учасників провадження у справі про банкрутство, а у разі провадження у справі про банкрутство державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, — за умови погодження з державним органом з питань банкрутства, виконання обов'язків керівника боржника ухвалою господарського суду тимчасово покладається на розпорядника майна до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника";
 
Враховано   абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
"2. Розпорядник майна призначається господарським судом з урахуванням вимог, встановлених статтею 3-1 цього Закону, з числа арбітражних керуючих, відомості про яких надаються державним органом з питань банкрутства в установленому порядку Вищому господарському суду України", якщо інше не передбачено цим Законом;
частини третю, четверту та сьому виключити;
в абзаці другому частини десятої слова "неналежне виконання" замінити словами "невиконання або неналежне виконання";
У частині шістнадцятій друге речення викласти в такій редакції:
"У такому разі за клопотанням учасників провадження у справі про банкрутство, а у разі провадження у справі про банкрутство державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, — за умови погодження з державним органом з питань банкрутства, виконання обов'язків керівника боржника ухвалою господарського суду тимчасово покладається на розпорядника майна до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника";
 
119. друге речення частини сьомої викласти в такій редакції: "Цей строк може бути продовжений або скорочений судом за клопотанням комітету кредиторів чи самого розпорядника майна, погодженим власником майна боржника (органом, уповноваженим управляти державним майном).";
 
      
120. у частині шістнадцятій:
 
      
121. доповнити друге речення після слів "за клопотанням комітету кредиторів" словами ", а у разі провадження у справі про банкрутство державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, — за умови погодження з державним органом з питань банкрутства і органом, уповноваженим управляти державним майном,";
 
      
122. доповнити частину абзацами такого змісту:
 
   доповнити новим абзацом такого змісту:
 
123. "У разі коли за результатами проведення аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, виявлено ознаки фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства розпорядник майна подає державному органу з питань банкрутства та власнику майна боржника (органу, уповноваженому управляти державним майном) пропозиції щодо зміни керівника боржника.
 
      
124. Державний орган з питань банкрутства разом з власником майна боржника (органом, уповноваженим управляти державним майном) розглядає подані розпорядником майна пропозиції та матеріали і в разі потреби організовує проведення додаткового аналізу фінансової, господарської та інвестиційної діяльності боржника та виявлення ознак фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства.
 
      
125. Розпорядник майна державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, на підставі поданих пропозицій та за умови погодження з державним органом з питань банкрутства і органом, уповноваженим управляти державним майном, може звернутися до господарського суду з клопотанням про винесення ухвали щодо тимчасового покладення на нього повноважень керівника боржника до призначення в порядку, визначеному законодавством та установчими документами, нового керівника боржника та надіслати відповідні матеріали до правоохоронних органів.
 
-42- Бондар О.М.
Доповнити частину 16, замість пропонованих, абзацом такого змісту:
Про припинення повноважень керівника державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, та тимчасове покладення їх на розпорядника майна господарський суд виносить ухвалу, яка може бути оскаржена в установленому порядку.";
 
Враховано      
126. Про припинення повноважень керівника державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, та тимчасове покладення їх на розпорядника майна господарський суд виносить ухвалу, яка може бути оскаржена в установленому порядку.";
 
-43- Бондар О.М.
Змінити зміст частини сімнадцятої статті 13:
"17. З дня винесення господарським судом ухвали про припинення повноважень керівника боржника або органів управління боржника, керівник, повноваження якого припинені ухвалою господарського суду, зобов’язаний протягом трьох днів передати розпоряднику майна, а розпорядник майна зобов’язаний прийняти бухгалтерську та іншу документацію боржника, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності";
 
Враховано   ‘‘Про припинення повноважень керівника державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, та тимчасове покладення їх на розпорядника майна господарський суд виносить ухвалу, яка може бути оскаржена в установленому порядку";
частину сімнадцяту викласти в такій редакції:
"17. З дня винесення господарським судом ухвали про припинення повноважень керівника боржника або органів управління боржника, керівник, повноваження якого припинені ухвалою господарського суду, зобов’язаний протягом трьох днів передати розпоряднику майна, а розпорядник майна зобов’язаний прийняти бухгалтерську та іншу документацію боржника, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності";
 
127. 8) у статті 14:
 
   11) у статті 14:
 
128. доповнити частину шосту абзацом такого змісту:
 
-44- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 14:
назву статті викласти в такій редакції:
"Стаття 14. Виявлення кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у відновленні платоспроможності боржника"
В абзаці третьому частини шостої слова "та даними обліку боржника" замінити словами "а за відсутності заяв, - згідно даних бухгалтерського обліку боржника";
 
Враховано   назву викласти в такій редакції:
"Стаття 14. Виявлення кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у відновленні платоспроможності боржника";
У частині шостій:
у абзаці третьому слова "та даними обліку боржника" замінити словами "а за відсутності заяв, - згідно з даних бухгалтерського обліку боржника";
доповнити абзацом такого змісту:
 
129. "Розпорядник майна зобов’язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами.";
 
-45- Бондар О.М.
Частину шосту статті 14 доповнити абзацом такого змісту:
"Розпорядник майна зобов’язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами. У випадку не подання такими кредиторами письмових заяв у відповідності до частини першої цієї статті, віднести ці вимоги до реєстру відповідно до черговості, встановленої статтею 31 цього Закону";
 
Враховано   "Розпорядник майна зобов’язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, підтверджені виконавчими документами, а у разі неподання такими кредиторами письмових заяв відповідно до частини першої цієї статті - віднести ці вимоги до реєстру відповідно до черговості, встановленої статтею 31 цього Закону";
 
130. доповнити статтю частиною такого змісту:
 
   доповнити частиною восьмою такого змісту:
 
131. "8. Боржник має право під час проведення процедури розпорядження майном одночасно задовольнити вимоги всіх кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів.";
 
-46- Бондар О.М.
Внести наступні зміни до статті 16:
абзац другий частини першої викласти в такій редакції:
"Учасниками зборів кредиторів з правом вирішального голосу є кредитори, вимоги яких включено до реєстру вимог кредиторів, але не забезпечені заставою. У зборах можуть брати участь з правом дорадчого голосу: кредитори, вимоги яких ввійшли до реєстру вимог кредиторів та забезпечені заставою; представник працівників боржника; уповноважена особа акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю; представник органу, уповноваженого управляти майном боржника; арбітражний керуючий. У разі провадження у справі про банкрутство державних підприємств та підприємств у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, також представник державного органу з питань банкрутства, суб'єкту управління об'єктами державної власності та органів місцевого самоврядування.";
Частину першу доповнити абзацом третім такого змісту:
"До кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не зараховуються суми неустойки (штрафу, пені) інші фінансові санкції, моральна шкода, державне мито та оплата за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу кредиторів у справі про банкрутство.";
Доповнити абзац восьмий частини восьмої після слів "самоврядування" доповнити словами: "а у разі провадження у справі про банкрутство державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, також представники державного органу з питань банкрутства та суб'єкту управління об'єктами державної власності";
 
Враховано   "8. Боржник має право під час проведення процедури розпорядження майном одночасно задовольнити вимоги всіх кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів.";
12) у статті 16:
у частині першій абзац другий викласти в такій редакції:
"Учасниками зборів кредиторів з правом вирішального голосу є кредитори, вимоги яких включено до реєстру вимог кредиторів, але не забезпечені заставою. У зборах можуть брати участь з правом дорадчого голосу: кредитори, вимоги яких ввійшли до реєстру вимог кредиторів та забезпечені заставою; представник працівників боржника; уповноважена особа акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю; представник органу, уповноваженого управляти майном боржника; арбітражний керуючий. У разі провадження у справі про банкрутство державних підприємств та підприємств у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, також можуть брати участь представники державного органу з питань банкрутства, суб'єкта управління об'єктами державної власності";
доповнити частину першу абзацом третім такого змісту:
"До кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не зараховуються суми неустойки (штрафу, пені) інші фінансові санкції, моральна шкода, державне мито та оплата за інформаційно-технічне забезпечення судового процесу кредиторів у справі про банкрутство.";
У частині восьмій абзац восьмий після слів "самоврядування" доповнити словами "а у разі провадження у справі про банкрутство державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, також представники державного органу з питань банкрутства та суб'єкту управління об'єктами державної власності";
 
132. 9) у статті 17:
 
   13) у статті 17:
 
133. у другому реченні абзацу другого частини другої слова ", або керівник підприємства, якщо на це є згода комітету кредиторів та (або) інвесторів" виключити;
 
-47- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 17:
в абзаці першому частини першої слова "та призначення керуючого санацією" виключити;
абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
"2. Якщо інше не передбачено цим Законом керуючий санацією призначається господарським судом з урахуванням вимог, встановлених статтею 3-1 із числа арбітражних керуючих, відомості про яких надаються державним органом з питань банкрутства в установленому порядку Вищому господарському суду України";
абзац другий частини другої викласти в такій редакції:
"Кандидатури керуючого санацією та інвестора (інвесторів) можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником суб'єкта управління об'єктами державної власності крім випадків встановлених цим Законом."
в абзаці першому частини третьої слова "за наявності у нього ліцензії, крім випадків, передбачених цим Законом" виключити;
доповнити частину четверту новим абзацом такого змісту:
"повноваження суб'єктів управління об'єктами державної власності не припиняються в частині, що не суперечить цьому Закону.";
доповнити частину шосту після абзацу першого новим абзацом такого змісту:
"виконувати повноваження керівника (органу управління) боржника";
доповнити частину після абзацу п’ятого новим абзацом такого змісту:
"звітувати в установленому законодавством порядку перед суб'єктами управління об'єктами державної власності щодо державних підприємств та підприємств, у статному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
доповнити частину після абзацу дев’ятого новими абзацом такого змісту:
"звітувати державному органу з питань банкрутства та суб'єкту управління об'єктами державної власності боржника про хід санації, за встановленою державним органом з питань банкрутства формою, щодо боржника - державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, містоутворюючого підприємства, особливо небезпечного підприємства, підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави і суб’єкта природної монополії";
доповнити частину після абзацу одинадцятого новим абзацом такого змісту:
"виступати представником сторони колективного договору на період санації";
у зв’язку з цим абзац дванадцятий вважати абзацом п’ятнадцятим;
доповнити частину восьму після абзацу третього новим абзацом такого змісту:
"в інших випадках, передбачених цим Законом";
 
Враховано   в абзаці першому частини першої слова "та призначення керуючого санацією" виключити;
частину другу викласти в такій редакції:
"2. Керуючий санацією призначається господарським судом з урахуванням вимог, встановлених статтею 3-1 цього Закону з числа арбітражних керуючих, відомості про яких надаються державним органом з питань банкрутства в установленому порядку Вищому господарському суду України, якщо інше не передбачено цим Законом.
Кандидатури керуючого санацією та інвестора (інвесторів) можуть бути запропоновані комітету кредиторів будь-яким із кредиторів, представником суб'єкта управління об'єктами державної власності, крім випадків, встановлених цим Законом";
в абзаці першому частини третьої слова "за наявності у нього ліцензії, крім випадків, передбачених цим Законом" виключити;
частину четверту доповнити абзацом шостим такого змісту:
"повноваження суб'єктів управління об'єктами державної власності не припиняються в частині, що не суперечить цьому Закону.";
У частині шостій:
після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"виконувати повноваження керівника (органу управління) боржника".
У зв‘язку з цим абзаци другий - дванадцятий вважати відповідно абзацами третім - тринадцятим;
після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"звітувати в установленому законодавством порядку перед суб'єктами управління об'єктами державної власності щодо державних підприємств та підприємств, у статному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків".
У зв‘язку з цим абзаци шостий - тринадцятий вважати відповідно абзацами сьомим – чотирнадцятим;
після абзацу дев’ятого доповнити новими абзацом такого змісту:
"звітувати державному органу з питань банкрутства та суб'єкту управління об'єктами державної власності боржника про хід санації, за встановленою державним органом з питань банкрутства формою, щодо боржника - державного підприємства або підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, містоутворюючого підприємства, особливо небезпечного підприємства, підприємства, яке має стратегічне значення для економіки та безпеки держави і суб’єкта природної монополії".
У зв‘язку з цим абзаци десятий - чотирнадцятий вважати відповідно абзацами одинадцятим – п‘ятнадцятим;
після абзацу одинадцятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"виступати представником сторони колективного договору на період санації".
У зв’язку з цим абзац дванадцятий вважати абзацом шістнадцятим;
частину восьму викласти у такій редакції:
"8. Керуючий санацією може бути відсторонений господарським судом від виконання повноважень керуючого санацією, про що виноситься ухвала. Підставами для відсторонення є:
заява керуючого санацією;
рішення комітету кредиторів у разі невиконання чи неналежного виконання керуючим санацією своїх обов’язків. При цьому комітет кредиторів повинен запропонувати кандидатуру іншого керуючого санацією, про що виноситься ухвала господарського суду;
інші випадки, передбачені цим Законом";
 
134. доповнити частину шосту після абзацу одинадцятого новим абзацом такого змісту:
 
      
135. "виступати представником сторони колективного договору на період санації;".
 
      
136. У зв’язку з цим абзац дванадцятий вважати абзацом тринадцятим;
 
      
137. 10) у статті 18:
у частині першій:
доповнити абзац другий після слова "боржника" словами "з відповідним техніко-економічним обґрунтуванням";
доповнити частину після абзацу другого новим абзацом такого змісту:
"План санації повинен передбачати заходи щодо додержання норм Закону України "Про охорону праці", галузевих норм та правил безпеки праці, охорони навколишнього природного середовища, а також кошторис на здійснення цих заходів.".
 
-48- Бондар О.М.
у статті 18:
у частині першій:
доповнити абзац другий після слова "боржника" словами "з відповідним техніко-економічним обґрунтуванням";
 
Враховано   14) у статті 18:
а) у частині першій:
абзац другий після слова "боржника" доповнити словами "з відповідним техніко-економічним обґрунтуванням";
після абзацу другого доповнити новим абзацом такого змісту:
"План санації має передбачати заходи щодо додержання норм Закону України "Про охорону праці", галузевих норм та правил безпеки праці, охорони навколишнього природного середовища, а також кошторис на здійснення цих заходів".
У зв’язку з цим абзаци третій – восьмий вважати відповідно абзацами четвертим – дев’ятим;
б) абзац тринадцятий частини другої викласти в такій редакції:
"звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації. У разі якщо планом санації передбачено звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі його реалізації, керуючий санацією не пізніше ніж за три місяці до передбачуваного звільнення має подати первинній профспілковій організації відповідну інформацію, а також провести консультації з профспілками щодо вжиття заходів для запобігання звільненням чи зведення кількості звільнених працівників до мінімуму або пом’якшення наслідків будь-якого звільнення. Вихідна допомога в такому разі виплачується за рахунок інвестора, а за його відсутності - за рахунок реалізації майна боржника або за рахунок кредиту, одержаного для цієї мети";
в) у частині п’ятій:
в абзаці четвертому слова "звільнення керуючого санацією від виконання ним обов’язків" замінити словами "усунення арбітражного керуючого від виконання ним обов’язків керуючого санацією";
абзаци п’ятий - сьомий викласти в такій редакції:
"Керуючий санацією зобов’язаний погоджувати план санації державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, з суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства.
Господарський суд затверджує план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена в установленому порядку.
У разі відсутності погодження плану санації з суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства у справі про банкрутство державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, господарський суд відмовляє в затвердженні плану санації";
г) абзац перший частини шостої доповнити словами "крім державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
 
138. У зв’язку з цим абзаци третій — восьмий вважати відповідно абзацами четвертим — дев’ятим;
 
-49- Бондар О.М.
Доповнити статтю 18: доповнити частину після абзацу другого новим абзацом такого змісту:
"План санації повинен передбачати заходи щодо додержання норм Закону України "Про охорону праці", галузевих норм та правил безпеки праці, охорони навколишнього природного середовища, а також кошторис на здійснення цих заходів".
Абзац тринадцятий частини другої викласти в такій редакції:
"звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації. У разі коли планом санації передбачено звільнення працівників, які не можуть бути залучені до його виконання, керуючий санацією не пізніше ніж за три місяці до передбачуваного звільнення повинен подати первинним організаціям профспілки відповідну інформацію, а також провести консультації з профспілками про вжиття заходів до запобігання звільненню чи зведення кількості звільнюваних працівників до мінімуму або пом’якшення наслідків будь-якого звільнення. Вихідна допомога у цьому разі виплачується за рахунок інвестора, а за його відсутності - за рахунок реалізації майна боржника або за рахунок кредиту, одержаного для цієї мети";
в абзаці четвертому частини п’ятої слова "звільнення керуючого санацією від виконання ним обов’язків" замінити словами "усунення арбітражного керуючого від виконання ним обов’язків керуючого санацією";
абзац п’ятий частини викласти в редакції такого змісту:
"Керуючий санацією зобов’язаний погоджувати план санації державних підприємства та підприємства у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, з суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства";
доповнити частину після абзацу п’ятого абзацами такого змісту:
"Господарський суд затверджує план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена в установленому порядку.
У разі відсутності погодження плану санації з суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства у справі про банкрутство державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, господарський суд відмовляє в затвердженні плану санації.";
Абзац перший частини шостої після слів "цього Закону" доповнити словами "крім державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
 
Враховано      
139. доповнити абзац тринадцятий частини другої після першого речення новим реченням такого змісту: "У разі коли планом санації передбачено звільнення працівників, які не можуть бути залучені до його виконання, керуючий санацією не пізніше ніж за три місяці до передбачуваного звільнення повинен подати первинним організаціям профспілки відповідну інформацію, а також провести консультації з профспілками про вжиття заходів до запобігання звільненню чи зведення кількості звільнюваних працівників до мінімуму або пом’якшення наслідків будь-якого звільнення.";
 
      
140. 11) доповнити частину четверту статті 19 після слів "права та обов’язки роботодавця" словами ", в тому числі за колективним договором,";
 
-50- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 19:
в частині четвертій після слова "роботодавця" доповнити словами "в тому числі за колективним договором";
 
Враховано   15) у статті 19:
частину четверту після слова "роботодавця" доповнити словами "в тому числі за колективним договором";
16) у статті 20:
абзац другий частини другої викласти у такій редакції: "Продаж частини майна боржника в процедурі санації проводиться відповідно до порядку, який встановлюється Кабінетом Міністрів України з урахуванням законодавства з питань приватизації та особливостей, передбачених цим Законом.";
частину третю викласти в такій редакції:
"Початкова вартість майна боржника, що виставляється на торги, визначається в порядку, встановленому законодавчими актами з питань приватизації з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом";
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Частина майна, що підлягає продажу в процедурі санації, визначається з дотриманням вимог статті 26 цього Закону.
Продажу підлягає тільки майно, зазначене в затвердженому господарським судом плані санації. "
17) статтю 22 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Господарський суд не має права приймати постанову про визнання боржника банкрутом і відкривати ліквідаційну процедуру щодо боржника, до якого згідно з чинним законодавством заборонено застосовувати таку процедуру.";
18) у статті 24:
у частині першій:
в абзаці першому слова "призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією" виключити;
абзац другий викласти в такій редакції:
" Ліквідатор призначається господарським судом з урахуванням вимог, встановлених статтею 3-1 цього Закону з числа арбітражних керуючих, відомості про яких надаються державним органом з питань банкрутства в установленому порядку Вищому господарському суду України, якщо інше не передбачено цим Законом, ";
частину другу після слів "державного органу з питань банкрутства" доповнити словами "суб'єкта управління об'єктами державної власності";
 
    -51- Бондар О.М.
Доповнити статтю 20:
абзац другий частини другої викласти у такій редакції: "Продаж частини майна боржника в процедурі санації проводиться відповідно до порядку, який встановлюється Кабінетом Міністрів України з з урахуванням законодавства з питань приватизації та особливостей, передбачених цим Законом.”;
частину третю викласти в редакції такого змісту;
"Початкова вартість майна боржника, що виставляється на торги, визначається у порядку, встановленому законодавчими актами з питань приватизації з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.”
доповнити статтю частиною шостою такого змісту:
"6. Частина майна, що підлягає продажу в процедурі санації визначається із дотриманням вимог статті 26 цього Закону.
Продажу підлягає тільки майно, вказане у затвердженому господарським судом плану санації. "
 
Враховано    
    -52- Бондар О.М.
Доповнити статтю 22:
частиною третьою такого змісту:
"3. Суд не має права приймати постанову про визнання банкрутом і відкривати ліквідаційну процедуру щодо боржника, до якого згідно чинного законодавства заборонено застосовувати цю процедуру.";
 
Враховано    
    -53- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 24:
в абзаці першому частині першої слова "призначає ліквідатора в порядку, передбаченому для призначення керуючого санацією" виключити;
абзац другий статті 24 викласти в такій редакції:
"Якщо інше не передбачено цим Законом України ліквідатор призначається господарським судом з урахуванням вимог, встановлених статтею 3-1 із числа арбітражних керуючих, відомості про яких надаються державним органом з питань банкрутства в установленому порядку Вищому господарському суду України";
в реченні другому частини другої після слів "державного органу з питань банкрутства" доповнити словами "суб'єкта управління об'єктами державної власності"
 
Враховано    
141. 12) доповнити частину третю статті 25 після слів "фінансових органів" словами "та профспілки";
 
-54- Бондар О.М.
Доповнити частину третю статті 25:
після слів "фінансових органів" словами "та профспілки"", після слів "державного органу з питань банкрутства" словами "суб'єкта управління об'єктами державної власності," після слів "державне підприємство" словами "та підприємство, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
 
Враховано   19) частину третю статті 25 після слів "фінансових органів" доповнити словами "та профспілки", після слів "державного органу з питань банкрутства" словами "суб'єкта управління об'єктами державної власності," після слів "державне підприємство" - словами "та підприємство, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
20) частину першу статті 26доповнити абзацом другим такого змісту:
"Не включаються до складу ліквідаційної маси об’єкти права державної власності, що не увійшли до статутних фондів господарських товариств у процесі приватизації, але знаходяться на їх балансі";
21)перше речення статті 29частини першої викласти в такій редакції:
"Майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється в порядку, встановленому законодавством щодо оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності";
22) у статті 30:
Частину 2 доповнити реченням такого змісту: "Порядок продажу майна встановлюється Кабінетом Міністрів України.";
частину тринадцяту виключити.
23) у статті 32:
частину першу доповнити абзацом такого змісту:
"довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.";
частину другу після слів " (органу, уповноваженому управляти майном)" доповнити словами:
"а для державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, суб'єкту управління об'єктами державної власності";
24) у статті 34:
в частині другій слово "після" замінити на слово "до";
частину другу доповнити реченням такого змісту:
"Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства зобов’язаний прийняти архівні документи банкрута на збереження."
25) у статті 35:
перше речення частини першої викласти в такій редакції:
"Під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та (або) розстрочки, прощення (списання) кредиторами боргів боржника, а також обмін кредиторських вимог на частину майна або корпоративних прав боржника, що оформляється угодою сторін";
частину другу після доповнити словами "після затвердження господарським судом комітету кредиторів";
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Рішення про укладення мирової угоди приймається від імені боржника керівником боржника, керуючим санацією або ліквідатором, які здійснюють повноваження органів управління та керівника боржника і підписують мирову угоду ";
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. У справі про банкрутство державного підприємства та підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, мирова угода підлягає обов’язковому погодженню із суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства";
 
    -55- Бондар О.М.
Доповнити частину першу статті 26 абзацом:
"Крім того не включаються до складу ліквідаційної маси об’єкти права державної власності, що не увійшли до статутних фондів господарських товариств в процесі приватизації, але знаходяться на їх балансі";
 
Враховано    
    -56- Бондар О.М.
Змінити зміст першого речення частини першої статті 29:
"Майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється у порядку, встановленому законодавством про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність".
 
Враховано    
    -57- Бондар О.М.
Доповнити статтю 30:
частину 2 доповнити реченням такого змісту: "Порядок продажу майна встановлюється Кабінетом Міністрів України.";
виключити частину тринадцяту у статті 30.
 
Враховано    
    -58- Бондар О.М.
Доповнити статтю 32:
доповнити частину першу абзацом такого змісту:
"довідка архівної установи про прийняття документів, які відповідно до закону підлягають довгостроковому зберіганню.";
доповнити частину другу після слів "органу, уповноваженому управляти" наступними словами:
"а для державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків суб'єкту управління об'єктами державної власності";
 
Враховано    
    -59- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 34:
в частині другій слово "після" замінити на слово "до";
частину другу доповнити реченням такого змісту:
"Спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері архівної справи і діловодства зобов’язаний прийняти архівні документи банкрута на збереження."
 
Враховано    
    -60- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 35:
перше речення частини першої викласти у такій редакції:
"Під мировою угодою у справі про банкрутство розуміється домовленість між боржником і кредиторами стосовно відстрочки та (або) розстрочки, прощення (списання) кредиторами боргів боржника, а також обмін кредиторських вимог на частину майна або корпоративних прав підприємства-боржника, яка оформляється угодою сторін";
доповнити частину другу після слів "про банкрутство" словами "після затвердження судом комітету кредиторів";
частину четверту викласти у такій редакції:
"4. Рішення про укладення мирової угоди приймається від імені боржника керівником боржника чи керуючим санацією або ліквідатором, які виконують повноваження органів управління та керівника боржника і підписують її";
доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. У справі про банкрутство державного підприємства, підприємства у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, мирова угода підлягає обов’язковому погодженню з суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства";
 
Враховано    
142. 13) доповнити частину другу статті 36 абзацом такого змісту:
 
   26) частину другу статті 36 доповнити абзацом такого змісту:
 
143. "У разі коли кількість голосів, які належать органам державної податкової служби, Пенсійного фонду України, інших державних органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів), перевищує 50 відсотків кількості голосів, які належать кредиторам, включеним до реєстру вимог кредиторів, умови мирової угоди не можуть передбачати прощення (списання) зазначеної заборгованості за винятком пені та штрафних санкцій, але можуть передбачати розстрочення чи відстрочення погашення боргу із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) конкурсних та поточних кредиторів.";
 
   "У разі якщо кількість голосів, що належать представникам органів державної податкової служби, Пенсійного фонду України, інших державних органів, що здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов’язкових платежів), перевищує 50 відсотків від кількості голосів, що належать кредиторам, включеним до реєстру вимог кредиторів, умови мирової угоди не можуть передбачати прощення (списання) зазначеної заборгованості (за винятком пені та штрафних санкцій), але можуть передбачати розстрочку чи відстрочку погашення боргу із сплати податків і зборів (обов’язкових платежів) конкурсних та поточних кредиторів";
 
144. 14) доповнити абзац шостий частини четвертої статті 37 після слів "корпоративні права" словами ", за винятком активів державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, які можуть бути продані виключно на конкурсних засадах відповідно до законодавства з питань приватизації";
 
   27) абзац шостий частини четвертої статті 37 доповнити словами " за винятком активів державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків, які можуть бути продані винятково на конкурсних засадах відповідно до законодавства з питань приватизації";
 
145. 15) доповнити частину першу статті 40 пунктом 9 такого змісту:
 
-61- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 38:
В першому абзаці частини першої слова "арбітражний керуючий" замінити словами "сторона мирової угоди", а слово "повинен" на "повинна";
частину першу доповнити абзацом такого змісту:
"погодження суб'єкту управління об'єктами державної власності та державного органу з питань банкрутства у справі про банкрутство державного підприємства, підприємства у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
у першому абзаці частини третьої слова "має право відмовляти" замінити на слово "відмовляє".
частину третю доповнити абзацом такого змісту:
"відсутності погодження мирової угоди з суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства у справі про банкрутство державного підприємства, підприємства у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
 
Враховано   28) у статті 38:
у частині першій:
в абзаці першому слова "Арбітражний керуючий" замінити словами "Сторона мирової угоди", а слово "повинен" на "повинна";
доповнити абзацом восьмим такого змісту:
"погодження із суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства у справі про банкрутство державного підприємства та підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
у частині третій:
в абзаці першому слова "має право відмовити" замінити словом "відмовляє".
доповнити абзацом такого змісту:
"відсутності погодження мирової угоди із суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства у справі про банкрутство державного підприємства та підприємства, у статутному фонді якого частка державної власності перевищує двадцять п’ять відсотків";
29) у статті 40:
частину першу доповнити пунктом 9 такого змісту:
 
146. "9) заявником протягом двадцяти днів після підготовчого засідання суду не подано господарському суду примірник видання офіційного друкованого органу з розміщеним у ньому оголошенням про порушення справи про банкрутство.";
 
-62- Бондар О.М.
У пункті 9 доповнень до частин першої статті 40 слова "протягом двадцяти днів" замінити на слова "в місячний термін"
 
Враховано   "9) заявник у місячний строк після підготовчого засідання суду не подав до господарського суду примірник видання офіційного друкованого органу з розміщеним у ньому оголошенням про порушення справи про банкрутство.";
в абзаці другому частини другої слово і цифру "і 8" замінити словом і цифрами "8 і 9";
30) у статті 51:
абзац другий частини першої виключити;
частину другу після слова "суд" доповнити словами "у п’ятиденний строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство";
частину четверту виключити.
У зв‘язку з цим частини п‘яту та шосту вважати відповідно частинами четвертою та п‘ятою;
 
    -63- Бондар О.М.
Замінити у другому абзаці частини другої статті 40 сполучення "і 8" на "8 і 9"
 
Враховано    
    -64- Бондар О.М.
Внести зміни до статті 51:
абзац другий частини першої та частину четверту виключити;
у першому реченні частини другої після слів "господарський суд" доповнити словами "у п’ятиденний термін з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство";
 
Враховано    
147. 16) частину четверту статті 52 виключити;
 
-65- Бондар О.М.
Змінити зміст частини шостої статті 52:
"6. У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, він зобов’язаний подати клопотання до господарського суду про припинення процедури ліквідації, передбаченої цією статтею, і переходу до загальних судових процедур у справі про банкрутство, передбачених цим Законом, про що суд може винести ухвалу";
 
Враховано   31) у статті 52:
16) частину четверту виключити.
У зв‘язку з цим частини п‘яту – сьому вважати відповідно частинами четвертою – шостою.
частину шосту викласти в такій редакції:
"6. У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, він зобов’язаний подати клопотання до господарського суду про припинення процедури ліквідації, передбаченої цією статтею, і переходу до загальних судових процедур у справі про банкрутство, передбачених цим Законом, про що суд може винести ухвалу";
 
148. 17) у частині другій статті 53:
 
      
149. у другому реченні слова "що дали згоду на її проведення," виключити;
 
-66- Бондар О.М.
Внести зміни до частини першої статті 53:
частину першу доповнити абзацом:
"за наявності у керівника боржника кваліфікаційного свідоцтва арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) отриманого у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства";
друге речення частини другої викласти в такій редакції:
"До заяви керівника боржника додаються план санації боржника, погоджений з власником майна (органом, уповноваженим управляти майном, а для державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства), кредиторами, загальна сума вимог яких перевищує п’ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку, письмова згода кредиторів на призначення керуючим санацією керівника боржника та пропозиція щодо кандидатури розпорядника майна";
 
Враховано   32) у статті 53:
а) частину першу доповнити абзацом такого змісту:
"за наявності у керівника боржника кваліфікаційного свідоцтва арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) отриманого у порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства";
б) у частині другій:
друге речення викласти в такій редакції:
"До заяви керівника боржника додаються план санації боржника, погоджений з власником майна (органом, уповноваженим управляти майном), а для державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, - суб'єктом управління об'єктами державної власності та державним органом з питань банкрутства), кредиторами, загальна сума вимог яких перевищує п’ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку, а також письмова згода кредиторів на призначення керуючим санацією керівника боржника та пропозиції щодо кандидатури розпорядника майна";
 
150. доповнити частину абзацом такого змісту:
 
   доповнити новими абзацами такого змісту:
 
151. "У разі коли планом санації передбачено звільнення працівників, які не можуть бути залучені до його виконання, керівник не пізніше ніж за три місяці до передбачуваного звільнення повинен подати первинним організаціям профспілки відповідну інформацію, а також провести консультації з профспілками про вжиття заходів до запобігання звільненню чи зведення кількості звільнюваних працівників до мінімуму або пом’якшення наслідків будь-якого звільнення.".
 
-67- Бондар О.М.
Абзац доповнень викласти у такій редакції:
"У разі якщо планом санації передбачено звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі його реалізації, керівник боржника не пізніше ніж за три місяці до передбачуваного звільнення має подати первинній профспілковій організації відповідну інформацію, а також провести консультації з профспілками щодо вжиття заходів для запобігання звільненням чи зведення кількості звільнених працівників до мінімуму або пом’якшення наслідків будь-якого звільнення.
 
Враховано   "У разі якщо планом санації передбачено звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі його реалізації, керівник боржника не пізніше ніж за три місяці до передбачуваного звільнення має подати первинній профспілковій організації відповідну інформацію, а також провести консультації з профспілками щодо вжиття заходів для запобігання звільненням чи зведення кількості звільнених працівників до мінімуму або пом’якшення наслідків будь-якого звільнення.
 
152. 2. Доповнити статтю 2 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2001 р., № 11, ст. 45; 2002 р., № 1, ст. 1, № 20, ст. 134; 2004 р., № 12, ст. 155; 2005 р., № 42, ст. 465; 2006 р., № 18, ст. 155; 2007 р., № 9, ст. 67, № 10, ст. 89) після частини четвертої новою частиною такого змісту:
 
-68- Бондар О.М.
Додати до статті 53:
Щодо державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, кандидатура розпорядника майна призначається господарським судом відповідно до вимог статті 3-1";
В частині третій слова "керуючого санацією - керівника боржника" замінити словами "керівника боржника-керуючим санацією".
доповнити абзац перший частини третьої реченнями такого змісту:
"Повноваження власника (органу, уповноваженому управляти майном), а для державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків - суб'єктів управління об'єктами державної власності не припиняються".
В частині четвертій слова "у тридцяти денний строк" замінити словами "протягом десяти днів".
доповнити частину четверту абзацом:
"Якщо заявник не виконує вимоги ухвали господарського суду щодо публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у визначений строк, господарський суд залишає заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду";
Друге речення частини дев’ятої виключити;
частину десяту та одинадцяту виключити;
В абзаці першому частини тринадцятої після слів "комітету кредиторів" доповнити словами "власником (органом, уповноваженим управляти майном), а для державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків - суб'єктом управління об'єктами державної власності";
абзац другий частини тринадцятої викласти у редакції:
"Ухвала про усунення керуючого санацією-керівника боржника є підставою для власника (органу, уповноваженим управляти майном), а для державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків - суб'єкта управління об'єктами державної власності, його звільнити та призначити нового керівника боржника";
частину чотирнадцяту викласти у такій редакції:
"В разі усунення господарським судом керуючого санацією-керівника боржника від виконання повноважень, розпорядник майна тимчасово виконує обов’язки керуючого санацією-керівника боржника до призначення нового";
у тексті Закону слова "громадянина - суб'єкта підприємницької діяльності" у всіх відмінках замінити відповідно словами "фізична особа -підприємець" у відповідному відмінку, та слова "відкритих торгах" або "торгах" у всіх відмінках замінити словами "аукціоні, за конкурсом" у відповідному відмінку.
 
Враховано   Розпорядник майна державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, призначається господарським судом відповідно до вимог статті 3-1 цього Закону‘‘;
в) в абзаці першому частини третої слова "керуючого санацією - керівника боржника" замінити словами "керівника боржника - керуючого санацією".
доповнити реченнями такого змісту:
"Повноваження власника (органу, уповноваженого управляти майном), а для державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, - суб'єктів управління об'єктами державної власності не припиняються".
г) у частині четвертій:
слова "у тридцятиденний строк" замінити словами "протягом десяти днів".
доповнити абзацом такого змісту:
"Якщо заявник не виконує вимоги ухвали господарського суду щодо публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство у визначений строк, господарський суд залишає заяву про порушення справи про банкрутство без розгляду";
ѓ) друге речення частини дев’ятої виключити;
д) частини десяту та одинадцяту виключити.
У зв‘язку з цим частини дванадцяту – п‘ятнадцяту вважати відповідно частинами десятою – тринадцятою;
е) у частині одинадцятій:
в абзац перший після слів "комітету кредиторів" доповнити словами "власника (органу, уповноваженого управляти майном), а для державних підприємств та підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, - суб'єктом управління об'єктами державної власності";
абзац другий викласти в такій редакції:
"Ухвала про усунення керуючого санацією -керівника боржника є підставою для власника (органу, уповноваженого управляти майном), а для державних підприємств чи підприємств, у статутному фонді яких частка державної власності перевищує двадцять п'ять відсотків, - суб'єкта управління об'єктами державної власності, звільнити його та призначити нового керівника боржника";
є) частину дванадцяту викласти в такій редакції:
"У разі усунення господарським судом керуючого санацією - керівника боржника від виконання повноважень, розпорядник майна тимчасово виконує обов’язки керуючого санацією - керівника боржника до призначення нового керуючого санацією - керівника боржника";
33) у тексті Закону слова "громадянина - суб'єкта підприємницької діяльності" у всіх відмінках замінити відповідно словами "фізична особа -підприємець" у відповідному відмінку, та слова "відкритих торгах" або "торгах" у всіх відмінках замінити словами "аукціоні, за конкурсом" у відповідному відмінку.
2. Статтю 2 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., № 36, ст. 299; 2001 р., № 11, ст. 45; 2002 р., № 1, ст. 1, № 20, ст. 134; 2004 р., № 12, ст. 155; 2005 р., № 42, ст. 465; 2006 р., № 18, ст. 155; 2007 р., № 9, ст. 67, № 10, ст. 89) після частини четвертої доповнити новою частиною такого змісту:
 
153. "Ліцензування діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Норми Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" застосовуються для ліцензування діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) в частині, не врегульованій Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.".
У зв’язку з цим частину п’яту вважати частиною шостою.
 
-69- Бондар О.М.
Доповнити проект частиною третьою в такій редакції:
3. Статтю 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 29, ст. 389) доповнити частиною третьою такого змісту: "Дія цього закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)".
 
Враховано   "Ліцензування діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) здійснюється з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Норми Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" застосовуються для ліцензування діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) в частині, що не регулюється Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У зв’язку з цим частину п’яту вважати частиною шостою.
3. Статтю 2 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 29, ст. 389) доповнити частиною третьою такого змісту:
"Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів контролю за діяльністю арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів)".
 
154. ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
-70- Бондар О.М.
П.1 Прикінцевих положень викласти у такій редакції:
1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім пункту 3 розділу І цього Закону, який набирає чинності з дня його опублікування.
Пункт третій Прикінцевих положень викласти у такій редакції:
Ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення встановлених строків за умови підвищення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) кожні три роки кваліфікації в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, та подання до такого органу копії відповідного свідоцтва, засвідченої в установленому порядку, за 10 днів до закінчення трирічного строку з дня видачі ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).
Пункт 4 Прикінцевих положень виключити
 
Враховано   ІІ. Прикінцеві та перехідні положення
 
155. 1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.
 
   1. Цей Закон набирає чинності через шість місяців з дня його опублікування, крім пункту 3 розділу І цього Закону, який набирає чинності з дня його опублікування.
 
156. 2. Нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
   2. Нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
157. 3. Ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), які видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення встановлених у них строків за умови щорічного підвищення кваліфікації арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, та подання такому органу копії відповідного свідоцтва, засвідченої в установленому порядку, не пізніше ніж за десять робочих днів до закінчення кожного року з дня видачі ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів). Невиконання цієї вимоги є підставою для зупинення дії ліцензії.
 
   3. Ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), видані в установленому порядку до набрання чинності цим Законом, діють до закінчення встановлених строків за умови підвищення арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) кожні три роки кваліфікації в порядку, встановленому державним органом з питань банкрутства, та подання до такого органу копії відповідного свідоцтва, засвідченої в установленому порядку, за 10 днів до закінчення трирічного строку з дня видачі ліцензії на провадження діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).
 
158. 4. Встановлені відповідно до статті 8 Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" ліцензійні умови провадження господарської діяльності арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) та порядок контролю за їх додержанням діють до набрання чинності цим Законом.

-71- Бондар О.М.
Додати до прикінцевих та перехідних положень:
5. Кабінету Міністрів України у місячний строк:
розробити порядок продажу майна у процедурах банкрутства підприємств;
у тримісячний строк:
розробити і привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити розроблення і прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів відповідно до цього Закону.
 
Враховано   5. Кабінету Міністрів України у місячний строк:
розробити порядок продажу майна у процедурах банкрутства підприємств;
у тримісячний строк:
розробити і привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити розроблення і прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів відповідно до цього Закону.