Кількість абзаців - 172 Таблиця поправок


Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (Повторний розгляд з пропозиціями (вето) Президента України)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Бюджетного кодексу України
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Бюджетного кодексу України
 
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є :
 
2. І. Внести зміни до Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37 (38, ст. 189 з наступними змінами), виклавши його в такій редакції:
 
   І. Внести зміни до Бюджетного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 37 (38, ст. 189 з наступними змінами), виклавши його в такій редакції:
 
3. "БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
 
   "БЮДЖЕТНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
 
4. Стаття 2. Визначення основних термінів
 
   Стаття 2. Визначення основних термінів
 
5. 1. У цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: …
 
   1. У цьому Кодексі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні: …
 
6. 10) бюджети місцевого самоврядування ( бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст (у тому числі районів у містах) та їх об’єднань;
 
-1- Президент України
у пункті 10 статті 2 слова "сіл, селищ, міст (у тому числі районів у містах) та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст (у тому числі районів у містах)"
 
Відхилено Можливість добровільного об’єднання територіальних громад селищ і міст відповідає стратегічному напряму проведення адмінреформи з укрупненням адмін.-тер. одиниць, не заборонена Конституцією України і може реалізовуватися лише після відповідного законодавчого врегулювання. Така ж норма є у чинній редакції Бюджетного кодексу) /це обґрунтування стосується також пропозицій №№ 3, 4, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 37, 40, 41, 42, 44, 46, 47, 48, 54, 58, 69/  10) бюджети місцевого самоврядування ( бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст (у тому числі районів у містах) та їх об’єднань;
 
7. 15) власні надходження бюджетних установ ( кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності. Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрями використання визначаються Кабінетом Міністрів України;
 
-2- Президент України
у пункті 15 статті 2 слова "Кабінетом Міністрів України" замінити словами "у законі про Державний бюджет України"
 
Відхилено (У даний час це питання регулюється нормативно-правовими актами Уряду, який згідно з ст. 116 Конституції України забезпечує виконання державного бюджету. Оскільки відповідні вимоги мають діяти постійно, недоцільно врегульовувати їх законом про державний бюджет, який діє лише протягом одного року)  15) власні надходження бюджетних установ ( кошти, отримані в установленому порядку бюджетними установами як плата за надання послуг, виконання робіт, гранти, дарунки та благодійні внески, а також кошти від реалізації продукції чи майна та іншої діяльності. Перелік груп власних надходжень бюджетних установ, вимоги щодо їх утворення та напрями використання визначаються Кабінетом Міністрів України;
 
8. Стаття 5. Структура бюджетної системи України
 
   Стаття 5. Структура бюджетної системи України
 
9. 3. Бюджетами місцевого самоврядування є бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст (у тому числі районів у містах) та їх об’єднань.
 
-3- Президент України
у частині третій статті 5 слова "сіл, селищ, міст (у тому числі районів у містах) та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст (у тому числі районів у містах)"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  3. Бюджетами місцевого самоврядування є бюджети територіальних громад сіл, селищ, міст (у тому числі районів у містах) та їх об’єднань.
 
10. Стаття 6. Зведений бюджет
 
   Стаття 6. Зведений бюджет
 
11. 7. Показники бюджетів об’єднань сіл, селищ і міст, що створюються згідно із законодавством про місцеве самоврядування, включаються до відповідних зведених бюджетів.
 
-4- Президент України
у частині сьомій статті 6 слова "селищ і міст" виключити
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  7. Показники бюджетів об’єднань сіл, селищ і міст, що створюються згідно із законодавством про місцеве самоврядування, включаються до відповідних зведених бюджетів.
 
12. Стаття 14. Дефіцит та профіцит бюджету, залишок бюджетних коштів
 
   Стаття 14. Дефіцит та профіцит бюджету, залишок бюджетних коштів
 
13. 5. Формування та/або збільшення статутних капіталів суб’єктів господарювання за участю Кабінету Міністрів України (Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчого органу відповідної місцевої ради) від імені держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади) здійснюється за рахунок та в межах обсягів коштів, визначених законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет). Перелік таких суб’єктів господарювання визначається у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет). Кабінет Міністрів України у визначеному ним порядку може здійснювати такі операції шляхом придбання цінних паперів (часток, паїв) суб’єктів господарювання в обмін на державні цінні папери.
 
-5- Президент України
третє речення частини п'ятої статті 14 виключити
 
Відхилено (Надання Уряду права здійснювати придбання цінних паперів суб’єктів господарювання в обмін на державні цінні папери відповідає вимогам пункту 5 ст.116 Конституції України, згідно з яким КМУ здійснює управління об'єктами державної власності відповідно до закону. Водночас, перелік таких суб’єктів господарювання та обсяг бюджетних коштів на ці цілі визначатиметься законом про державний бюджет)  5. Формування та/або збільшення статутних капіталів суб’єктів господарювання за участю Кабінету Міністрів України (Ради міністрів Автономної Республіки Крим чи виконавчого органу відповідної місцевої ради) від імені держави (Автономної Республіки Крим чи територіальної громади) здійснюється за рахунок та в межах обсягів коштів, визначених законом про Державний бюджет України (рішенням про місцевий бюджет). Перелік таких суб’єктів господарювання визначається у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет). Кабінет Міністрів України у визначеному ним порядку може здійснювати такі операції шляхом придбання цінних паперів (часток, паїв) суб’єктів господарювання в обмін на державні цінні папери.
 
14. Стаття 16. Здійснення державних (місцевих) запозичень та управління борговими зобов’язаннями
 
   Стаття 16. Здійснення державних (місцевих) запозичень та управління борговими зобов’язаннями
 
15. 1. Державні внутрішні та зовнішні запозичення здійснюються в межах граничного обсягу державного боргу.
 
   1. Державні внутрішні та зовнішні запозичення здійснюються в межах граничного обсягу державного боргу.
 
16. Право на здійснення державних внутрішніх та зовнішніх запозичень у межах, визначених законом про Державний бюджет України, належить державі в особі Міністра фінансів України або особі, яка виконує його обов’язки (далі ( Міністр фінансів України), за дорученням Кабінету Міністрів України.
 
   Право на здійснення державних внутрішніх та зовнішніх запозичень у межах, визначених законом про Державний бюджет України, належить державі в особі Міністра фінансів України або особі, яка виконує його обов’язки (далі ( Міністр фінансів України), за дорученням Кабінету Міністрів України.
 
17. Кабінет Міністрів України визначає умови здійснення державних запозичень, у тому числі кредитора, вид, валюту, строк та відсоткову ставку державного запозичення.
 
-6- Президент України
в абзаці третьому частини першої статті 16 слово "кредитора" виключити
 
Враховано   Кабінет Міністрів України визначає умови здійснення державних запозичень, у тому числі вид, валюту, строк та відсоткову ставку державного запозичення.
 
18. 5. При здійсненні державних запозичень та наданні державних гарантій Міністр фінансів України за дорученням Кабінету Міністрів України має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із здійсненням таких запозичень, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих судових справах, пов’язаних з поверненням кредитів (позик) та звільненням платежів згідно з договорами від будь-яких комісій, податків і зборів (обов’язкових платежів), протягом часу дії зобов’язання з повернення запозичених коштів.
 
-7- Президент України
частину п'яту статті 16 виключити
 
Відхилено (Відсутність такої норми сприйматиметься кредиторами як існування можливих намірів у України відмовитися від виконання своїх зобов’язань, що призведе до підвищення вартості здійснення запозичень, тобто до збільшення витрат на обслуговування боргу. Така норма постійно передбачається у законах про державний бюджет)  5. При здійсненні державних запозичень та наданні державних гарантій Міністр фінансів України за дорученням Кабінету Міністрів України має право брати зобов’язання від імені України, пов’язані із здійсненням таких запозичень, у тому числі щодо відмови від суверенного імунітету в можливих судових справах, пов’язаних з поверненням кредитів (позик) та звільненням платежів згідно з договорами від будь-яких комісій, податків і зборів (обов’язкових платежів), протягом часу дії зобов’язання з повернення запозичених коштів.
 
19. Стаття 17. Гарантії щодо виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання
 
   Стаття 17. Гарантії щодо виконання боргових зобов’язань суб’єктів господарювання
 
20. 13. Забороняється списання заборгованості суб’єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою) або під державні (місцеві) гарантії, кредитами з бюджету, крім заборгованості суб’єктів господарювання, визнаних у встановленому порядку банкрутами, вимоги щодо погашення заборгованості яких не були задоволені у зв’язку з недостатністю їх активів, та заборгованості, щодо стягнення якої відмовлено у судовому порядку за результатами касаційного оскарження, за рішенням Верховного Суду України.
 
-8- Президент України
у частині тринадцятій статті 17 слова "за результатами касаційного оскарження, за рішенням Верховного Суду України" виключити
 
Відхилено (Згідно з ст. 47 Закону «Про судоустрій України» та ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства Верховний Суд та Вищий адміністративний суд переглядають рішення відповідно адміністративних судів та місцевих і апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку. Відмова від обов’язкового виконання процедур апеляції та касації судових рішень може зумовити збільшення судових рішень нижчих інстанцій з цього питання та, як наслідок, зростання обсягів списання заборгованості суб’єктів господарювання за коштами з бюджету)  13. Забороняється списання заборгованості суб’єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою) або під державні (місцеві) гарантії, кредитами з бюджету, крім заборгованості суб’єктів господарювання, визнаних у встановленому порядку банкрутами, вимоги щодо погашення заборгованості яких не були задоволені у зв’язку з недостатністю їх активів, та заборгованості, щодо стягнення якої відмовлено у судовому порядку за результатами касаційного оскарження, за рішенням Верховного Суду України.
 
21. Стаття 23. Бюджетні призначення
 
   Стаття 23. Бюджетні призначення
 
22. 6. Якщо після прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) повноваження на виконання функцій або надання послуг, на яке затверджено бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено. Передача бюджетних призначень у випадку, визначеному цією частиною, здійснюється за погодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету (відповідною комісією Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевої ради) у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.
 
-9- Президент України
   
Враховано   6. Якщо після прийняття закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) повноваження на виконання функцій або надання послуг, на яке затверджено бюджетне призначення, передається відповідно до законодавства від одного головного розпорядника бюджетних коштів іншому головному розпоряднику бюджетних коштів, дія бюджетного призначення не припиняється і застосовується для виконання тих самих функцій чи послуг іншим головним розпорядником бюджетних коштів, якому це доручено. Передача бюджетних призначень у випадку, визначеному цією частиною, здійснюється у порядку, визначеному Міністерством фінансів України.
 
23. Стаття 26. Контроль та аудит у бюджетному процесі
 
   Стаття 26. Контроль та аудит у бюджетному процесі
 
24. 2. Контроль за дотриманням бюджетного законодавства від імені Верховної Ради України здійснюється Рахунковою палатою. Діяльність центральних органів виконавчої влади, які забезпечують проведення державної політики у сфері такого контролю (у межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами), спрямовується, координується та контролюється Кабінетом Міністрів України.
 
-10- Президент України
перше речення частини другої статті 26 викласти в такій редакції: "Контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням здійснює Рахункова палата"
 
Враховано   2. Контроль від імені Верховної Ради України за надходженням коштів до Державного бюджету України та їх використанням здійснює Рахункова палата. Діяльність центральних органів виконавчої влади, які забезпечують проведення державної політики у сфері такого контролю (у межах їх повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими нормативно-правовими актами), спрямовується, координується та контролюється Кабінетом Міністрів України.
 
25. Стаття 27. Порядок подання та розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству
 
   Стаття 27. Порядок подання та розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству
 
26. 2. Кожен законопроект, внесений до Верховної Ради України, протягом п’яти днів направляється до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для здійснення експертизи щодо його впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству.
 
-11- Президент України
абзац перший частини другої статті 27 після слів "п'яти днів" доповнити словами " (а у разі визначення Президентом України законопроекту як невідкладного – протягом одного робочого дня)"
 
Відхилено Конституція України не встановлює жодних обмежень щодо можливості експертизи законопроектів, визначених Президентом України як невідкладні, на предмет їх впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству. Такі обмеження відсутні і у чинній редакції Бюджетного кодексу) /це обґрунтування стосується також пропозицій №№ 12, 13/  2. Кожен законопроект, внесений до Верховної Ради України, протягом п’яти днів направляється до Кабінету Міністрів України та Комітету Верховної Ради України з питань бюджету для здійснення експертизи щодо його впливу на показники бюджету та відповідності бюджетному законодавству.
 
27. Кабінет Міністрів України у двотижневий строк з дня отримання законопроекту подає до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету експертний висновок, підготовлений Міністерством фінансів України за участю інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади. Експертний висновок до законопроекту повинен містити інформацію щодо повноти та достовірності даних, викладених у фінансово-економічному обґрунтуванні, впливу законопроекту на показники бюджету (з обов’язковим визначенням вартісної величини такого впливу), можливостей фінансового забезпечення у відповідному бюджетному періоді, відповідності бюджетному законодавству та пропозиції щодо його розгляду.
 
-12- Президент України
абзац другий частини другої статті 27 після слів "у двотижневий строк" доповнити словами " (а у разі визначення Президентом України законопроекту як невідкладного – протягом п'яти робочих днів)"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 11)  Кабінет Міністрів України у двотижневий строк з дня отримання законопроекту подає до Комітету Верховної Ради України з питань бюджету експертний висновок, підготовлений Міністерством фінансів України за участю інших заінтересованих центральних органів виконавчої влади. Експертний висновок до законопроекту повинен містити інформацію щодо повноти та достовірності даних, викладених у фінансово-економічному обґрунтуванні, впливу законопроекту на показники бюджету (з обов’язковим визначенням вартісної величини такого впливу), можливостей фінансового забезпечення у відповідному бюджетному періоді, відповідності бюджетному законодавству та пропозиції щодо його розгляду.
 
28. Протягом двох тижнів з дня отримання експертного висновку Кабінету Міністрів України, якщо Верховною Радою України не визначено інший строк, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету ухвалює висновок щодо впливу відповідного законопроекту на показники бюджету, доцільності його прийняття Верховною Радою України, необхідності приведення у відповідність з бюджетним законодавством і термінів набрання ним чинності у разі прийняття.
 
-13- Президент України
абзац третій частини другої статті 27 після слів "протягом двох тижнів" доповнити словами " (а у разі визначення Президентом України законопроекту як невідкладного – протягом п'яти робочих днів)"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 11)  Протягом двох тижнів з дня отримання експертного висновку Кабінету Міністрів України, якщо Верховною Радою України не визначено інший строк, Комітет Верховної Ради України з питань бюджету ухвалює висновок щодо впливу відповідного законопроекту на показники бюджету, доцільності його прийняття Верховною Радою України, необхідності приведення у відповідність з бюджетним законодавством і термінів набрання ним чинності у разі прийняття.
 
29. 3. Закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету), прийняті після 15 липня року, що передує плановому, мають набирати чинності не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.
 
-14- Президент України
у частині третій статті 27 слова "мають набирати чинності" замінити словами "вводяться в дію"
 
Відхилено (Ці терміни мають однакове змістовне навантаження, а у частині 5 ст. 94 Конституції України йдеться лише про набрання чинності законом)  3. Закони України або їх окремі положення, які впливають на показники бюджету (зменшують надходження бюджету та/або збільшують витрати бюджету), прийняті після 15 липня року, що передує плановому, мають набирати чинності не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.
 
30. Стаття 31. Таємні видатки
 
   Стаття 31. Таємні видатки
 
31. 4. Звіти про проведені таємні видатки розглядаються Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету, Комітетом Верховної Ради України з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, Комітетом Верховної Ради України з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, Комітетом Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони.
 
-15- Президент України
частину четверту статті 31 виключити
 
Враховано      
32. 5. Окремі звіти про проведені таємні видатки розглядаються Верховною Радою України на закритому пленарному засіданні.
 
-16- Президент України
у частині п'ятій статті 31 слово "Окремі" виключити
 
Враховано   4. Звіти про проведені таємні видатки розглядаються Верховною Радою України на закритому пленарному засіданні.
 
33. Стаття 33. Визначення бюджетної політики на наступний бюджетний період
 
   Стаття 33. Визначення бюджетної політики на наступний бюджетний період
 
34. 1. Міністерство фінансів України разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробляє основні напрями бюджетної політики на наступний бюджетний період у вигляді проекту Декларації цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період (далі ( Бюджетна декларація) та до 20 лютого року, що передує плановому, подає його на розгляд до Кабінету Міністрів України.
 
   1. Міністерство фінансів України разом з іншими центральними органами виконавчої влади розробляє основні напрями бюджетної політики на наступний бюджетний період у вигляді проекту Декларації цілей та завдань бюджету на наступний бюджетний період (далі ( Бюджетна декларація) та до 20 лютого року, що передує плановому, подає його на розгляд до Кабінету Міністрів України.
 
35. 2. Національний банк України до 15 лютого року, що передує плановому, подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік та до 1 квітня року, що передує плановому, ( проект кошторису доходів та витрат Національного банку України на наступний рік, які використовуються для складання проекту закону про Державний бюджет України.
 
-17- Президент України
у частині другій статті 33 слово "лютого" замінити словом "березня" та відповідно скоригувати інші положення цієї статті, а слова "проект кошторису" замінити словами "прогнозовані відомості про сальдо кошторису"
 
Відхилено Відповідно до ст. 31 Закону «Про Кабінет Міністрів України» Уряд не пізніше 1 березня поточного року схвалює Бюджетну декларацію на наступний рік. Тому коригування відповідних строків цієї статті Кодексу призведе до неузгодженості законодавства. Надання ж Нацбанком проекту кошторису покращуватиме якість підготовки проекту державного бюджету та забезпечуватиме прозорість і відкритість діяльності НБУ) /це обґрунтування стосується також пропозиції № 85/  2. Національний банк України до 15 лютого року, що передує плановому, подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік та до 1 квітня року, що передує плановому, ( проект кошторису доходів та витрат Національного банку України на наступний рік, які використовуються для складання проекту закону про Державний бюджет України.
 
36. 3. Кабінет Міністрів України не пізніше 1 березня року, що передує плановому, розглядає та схвалює Бюджетну декларацію, яка є основою для розроблення проекту закону про Державний бюджет України, та у триденний строк подає її до Верховної Ради України.
 
   3. Кабінет Міністрів України не пізніше 1 березня року, що передує плановому, розглядає та схвалює Бюджетну декларацію, яка є основою для розроблення проекту закону про Державний бюджет України, та у триденний строк подає її до Верховної Ради України.
 
37. 5. Не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, на пленарному засіданні Верховної Ради України відбуваються парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період. З доповіддю щодо представлення Бюджетної декларації виступає Прем’єр-міністр України або за його дорученням Міністр фінансів України.
 
   5. Не пізніше 1 квітня року, що передує плановому, на пленарному засіданні Верховної Ради України відбуваються парламентські слухання з питань бюджетної політики на наступний бюджетний період. З доповіддю щодо представлення Бюджетної декларації виступає Прем’єр-міністр України або за його дорученням Міністр фінансів України.
 
38. Стаття 36. Аналіз бюджетних запитів і розробка проекту Державного бюджету України
 
-18- Президент України
статтю 36 доповнити частиною такого змісту:
"4. Міністерство фінансів України до подання проекту Державного бюджету України на розгляд Кабінету Міністрів України подає зазначений проект до Ради національної безпеки і оборони України для надання нею в установленому порядку пропозицій до проекту Державного бюджету України по статтях, пов'язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України. Пропозиції до проекту, викладені в уведеному в дію рішенні Ради національної безпеки і оборони України, є обов'язковими для врахування у проекті Державного бюджету України"
 
Відхилено (Такі вимоги не передбачені Конституцією України. При цьому, ст. 116 Конституції України визначено, що розробка проекту державного бюджету належить до компетенції Уряду. Запропоноване доповнення також не відповідає вимогам Закону «Про Раду національної безпеки і оборони України», оскільки згідно з пунктом 1 частини 1 ст. 4 цього Закону РНБО лише надає пропозиції Президенту України до проекту закону про державний бюджет по статтях, пов’язаних із забезпеченням національної безпеки і оборони України)  Стаття 36. Аналіз бюджетних запитів і розробка проекту Державного бюджету України
 
39. Стаття 43. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні
 
-19- Президент України
доповнити статтю 43 частиною такого змісту:
"5. Прийнятий Верховною Радою України закон про Державний бюджет України невідкладно підписується Головою Верховної Ради України і направляється на підпис Президентові України разом із розрахунками, якими підтверджуються показники Державного бюджету України"
 
Відхилено (Вимога щодо направлення разом із законом розрахунків не передбачена ст. 94 Конституції України, згідно з якою закон підписує Голова Верховної Ради і невідкладно направляє його Президентові України. Така вимога не відповідає також процедурі підготовки прийнятих законів до направлення на підпис Президенту України, чітко визначеній главою 22 Регламенту Верховної Ради. Крім того, розрахунки не є складовою закону, а повноваження щодо їх здійснення Верховною Радою не передбачено законом)  Стаття 43. Розгляд проекту закону про Державний бюджет України у другому читанні
 
40. Стаття 44. Набрання чинності законом про Державний бюджет України
 
   Стаття 44. Набрання чинності законом про Державний бюджет України
 
41. 2. Якщо прийняття закону про Державний бюджет України та/або його підписання в установленому порядку Головою Верховної Ради України, Президентом України відбулося після 1 січня відповідного бюджетного періоду, закон про Державний бюджет України набирає чинності з дня його опублікування та застосовується з першого дня відповідного бюджетного періоду, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
 
-20- Президент України
у частині другій статті 44 слова "з дня його опублікування" замінити словами "через десять днів з дня його опублікування", а слова "та застосовується з першого дня відповідного бюджетного періоду" виключити
 
Відхилено (Ст. 96 Конституції України визначено, що державний бюджет затверджується щорічно на період з 1 січня по 31 грудня. Відповідно ст. 3 Бюджетного кодексу встановлено, що бюджетний період для всіх бюджетів становить один календарний рік. А ст. 44 Бюджетного кодексу унормовує застосування положень закону про державний бюджет у разі несвоєчасного набрання ним чинності. Крім того, ст. 94 Конституції України допускається можливість набрання чинності закону з дня його опублікування)  2. Якщо прийняття закону про Державний бюджет України та/або його підписання в установленому порядку Головою Верховної Ради України, Президентом України відбулося після 1 січня відповідного бюджетного періоду, закон про Державний бюджет України набирає чинності з дня його опублікування та застосовується з першого дня відповідного бюджетного періоду, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України.
 
42. Стаття 46. Особливості формування надходжень бюджету та здійснення витрат бюджету в разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України
 
   Стаття 46. Особливості формування надходжень бюджету та здійснення витрат бюджету в разі несвоєчасного набрання чинності законом про Державний бюджет України
 
43. 2. До набрання чинності законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період:
 
   2. До набрання чинності законом про Державний бюджет України на поточний бюджетний період:
 
44. 1) забороняється із загального фонду державного бюджету здійснювати витрати в частині капітальних видатків та надання кредитів з бюджету, крім капітальних видатків, пов’язаних із функціонуванням систем життєзабезпечення за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, а також витрат, пов’язаних із введенням воєнного чи надзвичайного стану, оголошенням окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації та виділенням коштів з резервного фонду державного бюджету;
 
-21- Президент України
у пункті 1 частини другої статті 46 слова "за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України" виключити
 
Відхилено (Врахування такої пропозиції призведе до неоднозначного визначення переліку капітальних видатків, пов’язаних із функціонуванням систем життєзабезпечення, та зробить можливим неконтрольоване їх проведення і відповідно розбалансування бюджету)  1) забороняється із загального фонду державного бюджету здійснювати витрати в частині капітальних видатків та надання кредитів з бюджету, крім капітальних видатків, пов’язаних із функціонуванням систем життєзабезпечення за переліком, визначеним Кабінетом Міністрів України, а також витрат, пов’язаних із введенням воєнного чи надзвичайного стану, оголошенням окремих місцевостей зонами надзвичайної екологічної ситуації та виділенням коштів з резервного фонду державного бюджету;
 
45. Стаття 59. Місячний звіт про виконання Державного бюджету України
 
   Стаття 59. Місячний звіт про виконання Державного бюджету України
 
46. 1. Місячний звіт про виконання Державного бюджету України подається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
 
-22- Президент України
частину першу статті 59 після слів "Верховній Раді України" доповнити словами "Президентові України"
 
Відхилено (Згідно з ст. 106 Конституції України Президент України не є суб’єктом контролю за виконанням державного бюджету)  1. Місячний звіт про виконання Державного бюджету України подається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
 
47. 2. Зведені показники звітів про виконання бюджетів, інформація про виконання захищених видатків Державного бюджету України, інформація про використання коштів з резервного фонду державного бюджету, інформація про надходження та використання коштів стабілізаційного фонду державного бюджету (у разі його створення), інформація про перелік здійснених операцій з державним боргом, інформація про надані державні гарантії подаються Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним. Звіт про бюджетну заборгованість подається не пізніше 1 числа другого місяця, наступного за звітним.
 
-23- Президент України
частину другу статті 59 після слів "Верховній Раді України" доповнити словами "Президентові України"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 22)  2. Зведені показники звітів про виконання бюджетів, інформація про виконання захищених видатків Державного бюджету України, інформація про використання коштів з резервного фонду державного бюджету, інформація про надходження та використання коштів стабілізаційного фонду державного бюджету (у разі його створення), інформація про перелік здійснених операцій з державним боргом, інформація про надані державні гарантії подаються Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним. Звіт про бюджетну заборгованість подається не пізніше 1 числа другого місяця, наступного за звітним.
 
48. 3. Місячний звіт про фактичні надходження податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету, місячний звіт про податкову заборгованість, включаючи суми недоїмки та переплат (у галузевому і територіальному розрізі та у розрізі джерел доходів і форм власності), подаються органами стягнення Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
 
-24- Президент України
частину третю статті 59 після слів "Верховній Раді України" доповнити словами "Президентові України"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 22)  3. Місячний звіт про фактичні надходження податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів бюджету, місячний звіт про податкову заборгованість, включаючи суми недоїмки та переплат (у галузевому і територіальному розрізі та у розрізі джерел доходів і форм власності), подаються органами стягнення Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним.
 
49. Стаття 60. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України
 
   Стаття 60. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України
 
50. 1. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України подається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 35 днів після закінчення звітного кварталу.
 
-25- Президент України
частину першу статті 60 після слів "Верховній Раді України" доповнити словами "Президентові України"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 22)  1. Квартальний звіт про виконання Державного бюджету України подається Державним казначейством України Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України не пізніше 35 днів після закінчення звітного кварталу.
 
51. 3. Органи стягнення подають інформацію Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України про втрати доходів бюджету внаслідок податкових пільг не пізніше 50 днів після закінчення кварталу (не пізніше 70 днів після закінчення року), а також про суми реструктуризованої та списаної податкової заборгованості (у галузевому і територіальному розрізі та у розрізі джерел доходів і форм власності) і суми відстрочених та розстрочених платежів не пізніше 35 днів після закінчення кварталу.
 
-26- Президент України
частину третю статті 60 після слів "Верховній Раді України" доповнити словами "Президентові України"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 22)  3. Органи стягнення подають інформацію Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Рахунковій палаті та Міністерству фінансів України про втрати доходів бюджету внаслідок податкових пільг не пізніше 50 днів після закінчення кварталу (не пізніше 70 днів після закінчення року), а також про суми реструктуризованої та списаної податкової заборгованості (у галузевому і територіальному розрізі та у розрізі джерел доходів і форм власності) і суми відстрочених та розстрочених платежів не пізніше 35 днів після закінчення кварталу.
 
52. Стаття 61. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України
 
   Стаття 61. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України
 
53. 1. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України подається Кабінетом Міністрів України Верховній Раді України та Рахунковій палаті не пізніше 1 травня року, наступного за звітним.
 
-27- Президент України
частину першу статті 61 після слів "Верховній Раді України" доповнити словами "Президентові України"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 22)  1. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України подається Кабінетом Міністрів України Верховній Раді України та Рахунковій палаті не пізніше 1 травня року, наступного за звітним.
 
54. Стаття 62. Розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України
 
   Стаття 62. Розгляд річного звіту про виконання закону про Державний бюджет України
 
55. 3. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України у Верховній Раді України представляє Міністр фінансів України. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради України головні розпорядники коштів державного бюджету (за переліком, визначеним Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету) представляють результати виконання бюджетних програм за звітний період.
 
-28- Президент України
   
Враховано   3. Річний звіт про виконання закону про Державний бюджет України у Верховній Раді України представляє Міністр фінансів України. На цьому пленарному засіданні Верховної Ради України головні розпорядники коштів державного бюджету представляють результати виконання бюджетних програм за звітний період.
 
56. Стаття 64. Склад доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 64. Склад доходів, що закріплюються за бюджетами місцевого самоврядування та враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
57. 2. Податок з доходів фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом, його філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, зараховується до відповідного місцевого бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого їх працівникам.
 
-29- Президент України
частину другу статті 64 виключити
 
Відхилено (Ця норма відповідає чинному Бюджетному кодексу та Закону «Про податок з доходів фізичних осіб»)  2. Податок з доходів фізичних осіб, який сплачується (перераховується) податковим агентом, його філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, зараховується до відповідного місцевого бюджету за їх місцезнаходженням (розташуванням) в обсягах податку, нарахованого їх працівникам.
 
58. Стаття 65. Нормативи відрахувань від податку з доходів фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування
 
   Стаття 65. Нормативи відрахувань від податку з доходів фізичних осіб до бюджетів місцевого самоврядування
 
59. 3. До доходів бюджетів міст районного значення, сіл, селищ чи їх об’єднань зараховується 50 відсотків загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на цій території.
 
-30- Президент України
у частині третій статті 65 слова "міст районного значення, сіл, селищ чи їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  3. До доходів бюджетів міст районного значення, сіл, селищ чи їх об’єднань зараховується 50 відсотків загального обсягу податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на цій території.
 
60. Стаття 66. Склад доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних та районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 66. Склад доходів бюджету Автономної Республіки Крим, обласних та районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів
 
61. 1. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм Автономної Республіки Крим, територіальних громад до доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать:
 
   1. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм Автономної Республіки Крим, територіальних громад до доходів бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать:
 
62. 1) 25 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення;
 
   1) 25 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення;
 
63. 15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
-31- Президент України
в абзаці другому пункту 1 частини першої слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
64. 2) 25 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення;
 
   2) 25 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення;
 
65. 15 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
-32- Президент України
в абзаці другому пункту 2 частини першої слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  15 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
66. 2. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм територіальних громад до доходів районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать:
 
   2. Для забезпечення реалізації спільних соціально-економічних і культурних програм територіальних громад до доходів районних бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів, належать:
 
67. 1) 20 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
-33- Президент України
у пункті 1 частини другої статті 66 слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  1) 20 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно з Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
68. 2) 20 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
-34- Президент України
у пункті 2 частини другої статті 66 слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  2) 20 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
69. Стаття 67. Окремі особливості формування місцевих бюджетів
 
   Стаття 67. Окремі особливості формування місцевих бюджетів
 
70. 4. Бюджети об’єднань сіл, селищ і міст, що створюються згідно із законодавством про місцеве самоврядування, формуються відповідно до цього Кодексу з урахуванням таких особливостей:
 
-35- Президент України
в абзаці першому частини четвертої статті 67 слова "селищ і міст" виключити
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  4. Бюджети об’єднань сіл, селищ і міст, що створюються згідно із законодавством про місцеве самоврядування, формуються відповідно до цього Кодексу з урахуванням таких особливостей:
 
71. 1) доходи цих бюджетів визначаються відповідно до статті 64, частини другої статті 65 та статті 69 цього Кодексу;
 
   1) доходи цих бюджетів визначаються відповідно до статті 64, частини другої статті 65 та статті 69 цього Кодексу;
 
72. 2) видатки та кредитування цих бюджетів визначаються відповідно до статей 88, 89 і 91 цього Кодексу;
 
   2) видатки та кредитування цих бюджетів визначаються відповідно до статей 88, 89 і 91 цього Кодексу;
 
73. 3) відносини між цими бюджетами та державним бюджетом визначаються відповідно до статей 97, 98, 100 і 108 цього Кодексу;
 
   3) відносини між цими бюджетами та державним бюджетом визначаються відповідно до статей 97, 98, 100 і 108 цього Кодексу;
 
74. 4) місцеві запозичення здійснюються відповідно до статей 16 і 74 цього Кодексу.
 
   4) місцеві запозичення здійснюються відповідно до статей 16 і 74 цього Кодексу.
 
75. Стаття 69. Доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 69. Доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
76. 2. До надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать:
 
   2. До надходжень спеціального фонду місцевих бюджетів належать:
 
77. 2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
-36- Президент України
у пункті 2 частини другої статті 69 слова "що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування" замінити словами і цифрами "що зараховується у розмірі: 30 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 70 відсотків – до бюджетів місцевого самоврядування"
 
Відхилено Зарахування цього податку до доходів бюджетів місцевого самоврядування дозволить збільшити фінансові ресурси на розвиток автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць та доріг, що знаходяться у комунальній власності, та загалом на розвиток дорожнього господарства сіл, селищ і міст, а також сприятиме оперативному вирішенню проблемних питань у цій галузі безпосередньо на місцях) /це обґрунтування стосується також пропозицій №№ 80, 81, 82, 83, 86 і 87/  2) податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
78. 4) кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, що зараховуються у розмірі: 100 відсотків – до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків – до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків – до районних бюджетів, 60 відсотків – до бюджетів міст районного значення, селищ, сіл та їх об’єднань;
 
-37- Президент України
у пункті 4 частини другої статті 69 слова "сіл та їх об'єднань" замінити словами "а також сіл (їх об'єднань)"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  4) кошти від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, що зараховуються у розмірі: 100 відсотків – до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 75 відсотків – до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, 15 відсотків – до районних бюджетів, 60 відсотків – до бюджетів міст районного значення, селищ, сіл та їх об’єднань;
 
79. 10) збір за забруднення навколишнього природного середовища (крім збору, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками), що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
-38- Президент України
у пункті 10 частини другої статті 69 слова "бюджетів місцевого самоврядування" замінити словами "місцевих бюджетів у розмірах, встановлених статтею 46 Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища"
 
Відхилено (Ця пропозиція не змінює порядку розподілу даного збору між бюджетами, оскільки у прийнятих цим законом змінах до ст. 46 Закону «Про охорону навколишнього природного середовища» (підпункт 9 пункту 8 Прикінцевих положень) визначено, що даний збір зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування. При цьому, таке зарахування узгоджується з механізмом сплати даного збору до відповідного бюджету місцевого самоврядування за місцем перебування платника цього збору)  10) збір за забруднення навколишнього природного середовища (крім збору, що справляється за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками), що зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
80. Стаття 71. Бюджет розвитку місцевих бюджетів
 
   Стаття 71. Бюджет розвитку місцевих бюджетів
 
81. 1. Надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів включають:
 
   1. Надходження бюджету розвитку місцевих бюджетів включають:
 
82. 1) 10 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток державних, казенних, комунальних підприємств і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі або органу місцевого самоврядування), що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, крім бюджету міста Києва;
 
-39- Президент України
у пункті 1 частини першої статті 71слова "що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, крім бюджету міста Києва" замінити словами "що зараховується до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджету міста Севастополя"
 
Відхилено Акумулювання частини податку на прибуток підприємств безпосередньо на рівні бюджетів місцевого самоврядування дозволить забезпечити інвестиційний розвиток територіальних громад та зростання добробуту населення відповідних територій) /це обґрунтування стосується також пропозиції №43/  1) 10 відсотків податку на прибуток підприємств (крім податку на прибуток державних, казенних, комунальних підприємств і фінансових установ, державних холдингових компаній, акціонерних товариств, 100 відсотків акцій яких належать державі або органу місцевого самоврядування), що зараховується до бюджетів місцевого самоврядування, крім бюджету міста Києва;
 
83. 2) 15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
-40- Президент України
у пункті 2 частини першої статті 71 слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  2) 15 відсотків податку з доходів фізичних осіб, що сплачується (перераховується) згідно із Законом України "Про податок з доходів фізичних осіб" на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
84. 3) 15 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
-41- Президент України
у пункті 3 частини першої статті 71 слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  3) 15 відсотків фіксованого податку на доходи від підприємницької діяльності, що сплачується (перераховується) на території сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування;
 
85. 8) 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації, з них 100 відсотків ( до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків ( до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів; 75 відсотків ( до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення; 15 відсотків ( до районного бюджету; 60 відсотків ( до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
-42- Президент України
у пункті 8 частини першої статті 71 слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  8) 10 відсотків коштів від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення або прав на них, що перебувають у державній власності до розмежування земель державної і комунальної власності, на яких розташовані об’єкти, що підлягають приватизації, з них 100 відсотків ( до бюджетів міст Києва та Севастополя; 25 відсотків ( до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів; 75 відсотків ( до бюджетів міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення; 15 відсотків ( до районного бюджету; 60 відсотків ( до бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань;
 
    -43- Президент України
доповнити статтю 71 частиною такого змісту:
"6. Надходження до бюджету розвитку від податку на прибуток підприємств, що надходять відповідно до пункту 1 частини першої цієї статті, перерозподіляються між місцевими бюджетами відповідно до прогнозних та програмних документів економічного та соціального розвитку держави або відповідної території з урахуванням особливостей та пріоритетів розвитку окремих населених пунктів у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 39)   
86. Стаття 76. Проект рішення про місцевий бюджет та матеріали, що до нього додаються
 
   Стаття 76. Проект рішення про місцевий бюджет та матеріали, що до нього додаються
 
87. 1. Проект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради схвалюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом відповідної місцевої ради. Разом з ним подаються:
 
   1. Проект рішення про місцевий бюджет перед його розглядом на сесії Верховної Ради Автономної Республіки Крим, відповідної місцевої ради схвалюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевою державною адміністрацією чи виконавчим органом відповідної місцевої ради. Разом з ним подаються:
 
88. 3) проект показників зведеного бюджету району, міста з районним поділом, міста, що об’єднує бюджети села, селища, міста районного значення;
 
-44- Президент України
пункт 3 частини першої статті 76 викласти в такій редакції:
"3) проект показників відповідного зведеного місцевого бюджету"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  3) проект показників зведеного бюджету району, міста з районним поділом, міста, що об’єднує бюджети села, селища, міста районного значення;
 
89. Стаття 85. Передача державою права на здійснення видатків
 
   Стаття 85. Передача державою права на здійснення видатків
 
90. 3. Товари (роботи, послуги), придбані головним розпорядником коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) за рахунок видатків на централізовані заходи відповідно до програмних документів економічного та соціального розвитку, державних цільових програм, можуть бути передані бюджетним установам, які утримуються з інших місцевих бюджетів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
-45- Президент України
частину третю статті 85 виключити
 
Відхилено (Відповідним порядком передбачається встановити методологічні вимоги щодо бухгалтерського та бюджетного обліку товарів (робіт, послуг), придбаних головним розпорядником бюджетних коштів за рахунок видатків на централізовані заходи. За відсутності такої норми продовжуватиметься існуюча практика неповного обліку та недостатнього контролю за обігом таких товарів (робіт, послуг), про що свідчать результати перевірок контролюючих органів)  3. Товари (роботи, послуги), придбані головним розпорядником коштів державного бюджету (місцевих бюджетів) за рахунок видатків на централізовані заходи відповідно до програмних документів економічного та соціального розвитку, державних цільових програм, можуть бути передані бюджетним установам, які утримуються з інших місцевих бюджетів, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
 
91. Стаття 86. Критерії розмежування видів видатків між місцевими бюджетами
 
   Стаття 86. Критерії розмежування видів видатків між місцевими бюджетами
 
92. 2. Видатки першої групи здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст та їх об’єднань.
 
-46- Президент України
у частині другій статті 86 слова "сіл, селищ, міст та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  2. Видатки першої групи здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст та їх об’єднань.
 
93. Стаття 88. Видатки, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
-47- Президент України
у назві статті 88 слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  Стаття 88. Видатки, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
94. 1. До видатків, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
-48- Президент України
в абзаці першому частини першої статті 88 слова "сіл, селищ, міст районного значення та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст районного значення"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  1. До видатків, що здійснюються з бюджетів сіл, селищ, міст районного значення та їх об’єднань і враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
95. Стаття 91. Видатки місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 91. Видатки місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів
 
96. 1. До видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
   1. До видатків місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, належать видатки на:
 
97. 1) місцеву пожежну охорону;
 
-49- Президент України
пункт 1 частини першої статті 91 виключити
 
Відхилено Ця норма відповідає вимогам ст. 27 Закону «Про пожежну безпеку», згідно з якою підрозділи місцевої пожежної охорони створюються місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, а їх фінансове та матеріально-технічне забезпечення здійснюється за рахунок місцевого бюджету. При цьому, здійснення видатків на місцеву пожежну охорону за рахунок доходів місцевих бюджетів, що враховуються і не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, дозволить забезпечити на належному рівні фінансування місцевих пожежних команд)  1) місцеву пожежну охорону;
 
98. 2) позашкільну освіту;
 
-50- Президент України
пункт 2 частини першої статті 91 виключити
 
Відхилено Ця норма відповідає вимогам ст. 32 Закону «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно з якою до власних повноважень органів місцевого самоврядування у сфері освіти віднесено, зокрема повноваження щодо сприяння діяльності позашкільних навчально-виховних закладів. При цьому, здійснення видатків на позашкільну освіту за рахунок доходів місцевих бюджетів, що враховуються і не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів, дозволить забезпечити належний доступ населення до здобуття позашкільної освіти та покращити якість її надання)  2) позашкільну освіту;
 
99. Стаття 97. Трансферти, які надаються з Державного бюджету України місцевим бюджетам
 
   Стаття 97. Трансферти, які надаються з Державного бюджету України місцевим бюджетам
 
100. 1. У Державному бюджеті України можуть передбачатися такі трансферти місцевим бюджетам:
 
   1. У Державному бюджеті України можуть передбачатися такі трансферти місцевим бюджетам:
 
101. 4) додаткова дотація на компенсацію втрат доходів бюджетів місцевого самоврядування на виконання власних повноважень внаслідок надання пільг, встановлених державою;
 
-51- Президент України
у пункті 4 частини першої статті 97 слова "на виконання власних повноважень внаслідок" замінити словами "що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів"
 
Враховано з уточненням редакції  4) додаткова дотація на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, внаслідок надання пільг, встановлених державою;
 
102. 3. У Державному бюджеті України затверджується обсяг дотації вирівнювання, субвенцій, а також коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, окремо для кожного з відповідних місцевих бюджетів, якщо є підстави для надання та отримання відповідних міжбюджетних трансфертів.
 
-52- Президент України
частину третю статті 97 доповнити реченням такого змісту: "У законі про Державний бюджет України обсяги міжбюджетних трансфертів визначаються для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних бюджетів (крім бюджетів районів у містах), міських та інших бюджетів місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади понад п'ять тисяч жителів"
 
Відхилено Відповідно до конституційних норм базовими місцевими бюджетами визначено бюджети сіл, селищ та міст, у зв’язку з чим започатковано прямі міжбюджетні відносини з бюджетами місцевого самоврядування, що посилюватиме прозорість, відкритість та чіткість системи відносин державного і місцевих бюджетів. При цьому, Конституція України та Закон «Про місцеве самоврядування в Україні» не містить будь-яких особливостей та обмежень для бюджетів місцевого самоврядування залежно від чисельності жителів територіальної громади. Крім того, така пропозиція не містить економічного обґрунтування щодо доцільності міжбюджетних відносин саме з бюджетами територіальних громад, де чисельність населення понад 5 тис. жителів) /це обґрунтування стосується також пропозицій №№ 53 і 72/  3. У Державному бюджеті України затверджується обсяг дотації вирівнювання, субвенцій, а також коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, окремо для кожного з відповідних місцевих бюджетів, якщо є підстави для надання та отримання відповідних міжбюджетних трансфертів.
 
103. Стаття 101. Міжбюджетні трансферти між місцевими бюджетами
 
-53- Президент України
у статті 101 слова "до чотириста одного жителя" замінити словами "понад п'ять тисяч жителів"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 52)  Стаття 101. Міжбюджетні трансферти між місцевими бюджетами
 
104. 1. Міські та районні ради можуть передбачати у відповідних бюджетах дотації вирівнювання бюджетам районів у містах, бюджетам місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя, а також кошти, що передаються з таких бюджетів.
 
   1. Міські та районні ради можуть передбачати у відповідних бюджетах дотації вирівнювання бюджетам районів у містах, бюджетам місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя, а також кошти, що передаються з таких бюджетів.
 
105. 2. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та місцеві ради можуть передбачати у відповідних бюджетах такі види міжбюджетних трансфертів:
 
   2. Верховна Рада Автономної Республіки Крим та місцеві ради можуть передбачати у відповідних бюджетах такі види міжбюджетних трансфертів:
 
106. 2) субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань;
 
-54- Президент України
у пункті 2 частини другої статті 101 слова "сіл, селищ, міст та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  2) субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань;
 
107. 3. Міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя визначаються на засадах цього Кодексу та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з урахуванням таких вимог:
 
   3. Міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя визначаються на засадах цього Кодексу та у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, з урахуванням таких вимог:
 
108. Такі положення поширюються на міжбюджетні відносини між міським (міста Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетом та бюджетами адміністративно підпорядкованих йому сіл і селищ з чисельністю населення до чотириста одного жителя.
 
   Такі положення поширюються на міжбюджетні відносини між міським (міста Севастополя, міста республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетом та бюджетами адміністративно підпорядкованих йому сіл і селищ з чисельністю населення до чотириста одного жителя.
 
109. Стаття 102. Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту
 
   Стаття 102. Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення державних програм соціального захисту
 
110. 2. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу на домогосподарство на рік, а особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, ( із розрахунку вартості 3,1 тонни вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік. Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
-55- Президент України
в абзаці першому частини другої статті 102 слово та цифри "3,1 тонни" виключити
 
Відхилено (Надання будь-яких пільг підлягає нормуванню. Тому відсутність зазначеної норми призведе до неможливості врахування у законі про державний бюджет належних видатків на забезпечення громадян безоплатним твердим паливом та, як наслідок, неотримання ними передбачених законодавством пільгових послуг)  2. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу надаються пільги, виходячи із розрахунку вартості однієї тонни твердого палива та одного балона скрапленого газу на домогосподарство на рік, а особам, які мають таке право згідно із статтею 48 Гірничого закону України, ( із розрахунку вартості 3,1 тонни вугілля на побутові потреби на домогосподарство на рік. Граничні показники вартості твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у розрізі Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
111. Стаття 103. Додаткова дотація на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів на виконання власних повноважень внаслідок наданих державою податкових пільг
 
-56- Президент України
у назві статті 103 слова "на виконання власних повноважень внаслідок" замінити словами "що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів"
 
Враховано з уточненням редакції  Стаття 103. Додаткова дотація на компенсацію втрат доходів місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, внаслідок наданих державою податкових пільг
 
112. 1. Надання державою податкових пільг, що зменшують доходи місцевих бюджетів на виконання власних повноважень, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів.
 
-57- Президент України
у частині першій статті 103 слова "на виконання власних повноважень внаслідок" замінити словами "що не враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів"
 
Враховано з уточненням редакції  1. Надання державою податкових пільг, що зменшують доходи місцевих бюджетів, що не враховуються при визначенні обсягу міжбюджетних трансфертів, має супроводжуватися наданням додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на компенсацію відповідних втрат доходів місцевих бюджетів.
 
113. Стаття 106. Субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань
 
-58- Президент України
у назві статті 106 слова "сіл, селищ, міст та їх об'єднань" замінити словами "сіл (їх об'єднань), селищ, міст"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  Стаття 106. Субвенції на виконання власних повноважень територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань
 
114. Стаття 108. Порядок перерахування міжбюджетних трансфертів
 
   Стаття 108. Порядок перерахування міжбюджетних трансфертів
 
115. 5. З метою стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів здійснюється перерахування місцевим бюджетам 50 відсотків надпланових доходів за переліком показників загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів), крім податку на додану вартість, до бюджету розвитку бюджетів сіл, селищ, міст (крім бюджету міста Києва) та у порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
 
-59- Президент України
частину п'яту статті 108 виключити
 
Відхилено (Ця норма передбачена з метою сприяння соціально-економічному розвитку територій та стимулювання органів місцевого самоврядування до нарощення доходів бюджету)  5. З метою стимулювання соціально-економічного розвитку регіонів здійснюється перерахування місцевим бюджетам 50 відсотків надпланових доходів за переліком показників загальнодержавних податків і зборів (обов’язкових платежів), крім податку на додану вартість, до бюджету розвитку бюджетів сіл, селищ, міст (крім бюджету міста Києва) та у порядку, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
 
116. Стаття 109. Повноваження Верховної Ради України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 109. Повноваження Верховної Ради України з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
117. 4. До повноважень Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить:
 
   4. До повноважень Комітету Верховної Ради України з питань бюджету з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить:
 
118. 1) контроль за дотриманням бюджетного законодавства у процесі підготовки, розгляду і прийняття проекту закону про Державний бюджет України та виконання відповідного закону;
 
-60- Президент України
пункт 1 частини четвертої статті 109 виключити
 
Відхилено (Пунктом 4 ст. 85 Конституції України встановлено, що до повноважень Верховної Ради належить контроль за виконанням державного бюджету України. Ст. 89 Конституції України визначено, що Верховна Рада створює з числа народних депутатів комітети Верховної Ради, у т.ч. для виконання контрольних функцій. Згідно з ст. 14 Закону «Про комітети Верховної Ради України» контрольна функція комітетів полягає, зокрема в контролі за виконанням державного бюджету в частині, що віднесена до предметів їх відання. Тому відповідні повноваження Комітету з питань бюджету з контролю за дотриманням бюджетного законодавства відповідають закону)  1) контроль за дотриманням бюджетного законодавства у процесі підготовки, розгляду і прийняття проекту закону про Державний бюджет України та виконання відповідного закону;
 
119. 5) розгляд звітів Рахункової палати про виконання повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
-61- Президент України
пункт 5 частини четвертої статті 109 виключити
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 60)  5) розгляд звітів Рахункової палати про виконання повноважень з контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
120. Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують надання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету інформації про державний бюджет та місцеві бюджети, необхідної йому для здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
-62- Президент України
останній абзац частини четвертої статті 109 виключити
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 60)  Органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування забезпечують надання Комітету Верховної Ради України з питань бюджету інформації про державний бюджет та місцеві бюджети, необхідної йому для здійснення контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
121. Стаття 110. Повноваження Рахункової палати з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
-63- Президент України
назву статті 110 викласти в такій редакції: "Стаття 110. Участь Рахункової палати у здійсненні контролю за дотриманням бюджетного законодавства"
 
Враховано   Стаття 110. Участь Рахункової палати у здійсненні контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
122. 1. До повноважень Рахункової палати з контролю за дотриманням бюджетного законодавства належить здійснення контролю за:
 
-64- Президент України
в абзаці першому частини першої статті 110 слова "з контролю за дотриманням бюджетного законодавства" виключити
 
Враховано   1. До повноважень Рахункової палати належить здійснення контролю за
 
123. 1) надходженням та використанням коштів Державного бюджету України;
 
   надходженням та використанням коштів Державного бюджету України.
 
124. 2) утворенням, обслуговуванням і погашенням державного боргу;
 
-65- Президент України
пункт 2 частини першої статті 110 виключити
 
Враховано      
125. 3) ефективністю управління коштами Державного бюджету України;
 
-66- Президент України
пункт 3 частини першої статті 110 виключити
 
Враховано      
126. 4) використанням бюджетних коштів у частині забезпечення повноважень місцевих державних адміністрацій та делегованих місцевому самоврядуванню повноважень органів виконавчої влади.
 
-67- Президент України
пункт 4 частини першої статті 110 виключити
 
Враховано      
127. 2. Рахункова палата подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України висновки та пропозиції щодо стану виконання Державного бюджету України за підсумками кожного кварталу, а також висновки і пропозиції щодо результатів контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
-68- Президент України
частину другу статті 110 викласти в такій редакції:
"2. Рахункова палата подає Верховній Раді України висновки та пропозиції щодо стану надходження коштів до Державного бюджету України та їх використання за підсумками кожного кварталу"
 
Відхилено (Ця норма відповідає вимогам ст. 98 Конституції України, оскільки контроль за виконанням державного бюджету безпосередньо передбачає контроль за надходженням коштів до державного бюджету та їх використанням. Крім того, ця норма узгоджується із Законом «Про Рахункову палату», тому не потребує уточнення редакції)  2. Рахункова палата подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України висновки та пропозиції щодо стану виконання Державного бюджету України за підсумками кожного кварталу, а також висновки і пропозиції щодо результатів контролю за дотриманням бюджетного законодавства.
 
128. Стаття 115. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних місцевих рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
   Стаття 115. Повноваження Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій та виконавчих органів відповідних місцевих рад з контролю за дотриманням бюджетного законодавства
 
129. 1. Контроль за відповідністю бюджетному законодавству показників затверджених бюджетів, розпису бюджету, кошторисів бюджетних установ та інших документів, які використовуються у бюджетному процесі, здійснюється:
 
   1. Контроль за відповідністю бюджетному законодавству показників затверджених бюджетів, розпису бюджету, кошторисів бюджетних установ та інших документів, які використовуються у бюджетному процесі, здійснюється:
 
130. 4) районними державними адміністраціями ( щодо міських (міст районного значення), селищних, сільських бюджетів та бюджетів їх об’єднань;
 
-69- Президент України
у пункті 4 статті 115 слова "та бюджетів їх об'єднань" замінити словами " (бюджетів об'єднань кількох сіл)"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 1)  4) районними державними адміністраціями ( щодо міських (міст районного значення), селищних, сільських бюджетів та бюджетів їх об’єднань;
 
131. 5) виконавчими органами міських рад ( щодо бюджетів районів у містах, сіл, селищ чи міст районного значення, що входять до складу цих міст.
 
-70- Президент України
у пункті 5 статті 115 слова "сіл, селищ чи міст районного значення, що входять до складу цих міст" виключити
 
Відхилено (Недоцільно уточнювати редакцію цієї норми, оскільки на законодавчому рівні не переглянуто рішення щодо адмін.-тер. підпорядкування окремих сіл, селищ та міст міським радам міст республіканського та обласного значення (сьогодні в підпорядкуванні міських рад знаходиться 220 сіл, селищ та міст). Така ж норма є у чинній редакції Бюджетного кодексу)  5) виконавчими органами міських рад ( щодо бюджетів районів у містах, сіл, селищ чи міст районного значення, що входять до складу цих міст.
 
132. ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
   ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ
 
133. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року, крім пункту 3 частини другої статті 60 та пункту 2 частини другої статті 61 Бюджетного кодексу України щодо подання звітів про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України, які набирають чинності починаючи із звітності про виконання державного бюджету за 2010 рік.
 
-71- Президент України
пункт 1 розділу ІІ "Прикінцеві положення" викласти в такій редакції:
"1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2011 року"
 
Відхилено Запровадження цього закону з 1 січня 2010 р. дозволить забезпечити розробку і прийняття проекту закону про державний бюджет на 2010 рік на нових підходах, визначених у новій редакції Бюджетного кодексу) /це обґрунтування стосується також пропозиції № 77/  1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2010 року, крім пункту 3 частини другої статті 60 та пункту 2 частини другої статті 61 Бюджетного кодексу України щодо подання звітів про виконання показників за формою додатків до закону про Державний бюджет України, які набирають чинності починаючи із звітності про виконання державного бюджету за 2010 рік.
 
134. Частина друга статті 64 Бюджетного кодексу України діє до1 січня 2011 року.
 
   Частина друга статті 64 Бюджетного кодексу України діє до1 січня 2011 року.
 
135. 2. Установити, що:
 
-72- Президент України
пункт 2 розділу ІІ "Прикінцеві положення" виключити
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 52)  2. Установити, що:
 
136. 1) у законі про Державний бюджет України обсяги міжбюджетних трансфертів визначаються:
 
   1) у законі про Державний бюджет України обсяги міжбюджетних трансфертів визначаються:
 
137. на 2010 рік та наступні бюджетні періоди до проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетів, бюджетів міст районного значення, сіл, селищ та їх об’єднань;
 
   на 2010 рік та наступні бюджетні періоди до проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення) бюджетів, бюджетів міст районного значення, сіл, селищ та їх об’єднань;
 
138. на наступні бюджетні періоди після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських бюджетів та інших бюджетів місцевого самоврядування (крім бюджетів районів у містах) з чисельністю населення територіальної громади понад чотириста один житель;
 
   на наступні бюджетні періоди після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів – для бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських бюджетів та інших бюджетів місцевого самоврядування (крім бюджетів районів у містах) з чисельністю населення територіальної громади понад чотириста один житель;
 
139. 2) норми статті 101 Бюджетного кодексу України щодо міжбюджетних відносин між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя застосовуються починаючи з наступного бюджетного періоду після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
 
   2) норми статті 101 Бюджетного кодексу України щодо міжбюджетних відносин між районним бюджетом та бюджетами місцевого самоврядування з чисельністю населення територіальної громади до чотириста одного жителя застосовуються починаючи з наступного бюджетного періоду після проведення чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.
 
140. 4. Кабінет Міністрів України має право встановлювати розміри соціальних виплат, не визначені законом, в абсолютних сумах у межах бюджетних призначень, встановлених за відповідними бюджетними програмами, до законодавчого врегулювання такого питання.
 
-73- Президент України
пункт 4 розділу ІІ "Прикінцеві положення" виключити
 
Відхилено (У разі виключення такої норми неможливо буде здійснити соціальні виплати, розмір яких не визначено законом. Така норма є тимчасовою і діятиме до законодавчого врегулювання цього питання. При цьому, бюджетні призначення на таку мету затверджуються у бюджеті, що відповідає вимогам ст. 95 Конституції України)  4. Кабінет Міністрів України має право встановлювати розміри соціальних виплат, не визначені законом, в абсолютних сумах у межах бюджетних призначень, встановлених за відповідними бюджетними програмами, до законодавчого врегулювання такого питання.
 
141. 7. Установити, що з 1 січня 2011 року податок з доходів фізичних осіб, який сплачується (перераховується) до бюджету податковим агентом, підлягає зарахуванню до відповідного місцевого бюджету за місцем податкової адреси фізичної особи, а у разі відсутності податкової адреси фізичної особи-нерезидента на території України ( за місцем реєстрації податкового агента.
 
-74- Президент України
пункт 7 розділу ІІ "Прикінцеві положення" виключити
 
Відхилено Існуюча система зарахування податку з доходів фізичних осіб створює певні диспропорції, оскільки значні суми цього податку акумулюються у великих містах, тоді як соціальні послуги платник податку отримує безкоштовно лише за місцем своєї реєстрації. Тому справедливим та раціональним з економічної точки зору є зарахування податку з доходів фізичних осіб за місцем податкової адреси фізичної особи. При цьому, відстрочка запровадження цієї норми на рік дасть можливість здійснити необхідні організаційні процедури для її належної реалізації) /це обґрунтування стосується також пропозиції № 76/  7. Установити, що з 1 січня 2011 року податок з доходів фізичних осіб, який сплачується (перераховується) до бюджету податковим агентом, підлягає зарахуванню до відповідного місцевого бюджету за місцем податкової адреси фізичної особи, а у разі відсутності податкової адреси фізичної особи-нерезидента на території України ( за місцем реєстрації податкового агента.
 
    -75- Президент України
доповнити розділ ІІ "Прикінцеві положення" новими пунктами такого змісту:
"NN. На період підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу до міських бюджетів приймаючих міст обласного значення зараховується 100 відсотків податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, зареєстрованих у цих містах.
NN. Кабінету Міністрів України здійснити на основі показників 2010 року розрахунки дотації вирівнювання, а також коштів, що передаються до державного бюджету з місцевих бюджетів, окремо для кожного з відповідних місцевих бюджетів, якщо є підстави для надання та отримання відповідних міжбюджетних трансфертів, згідно з Бюджетним кодексом України та надати до 1 березня 2010 року Верховній Раді України інформацію про кількість місцевих бюджетів різних рівнів (Автономна Республіка Крим, обласні, районні, міські (міст Києва та Севастополя, міст республіканського Автономної Республіки Крим та обласного значення, міст районного значення), селищ, сіл, об'єднань кількох сіл), які потребуватимуть дотацій вирівнювання, обсяги цих дотацій і які повинні передавати кошти до державного бюджету та обсяги цих коштів. За наявності значних диспропорцій у розподілі міжбюджетних трансфертів між різними рівнями бюджетів одночасно з наданням такої інформації внести пропозиції щодо змін до Бюджетного кодексу України в частині оптимізації складу доходів місцевих бюджетів, які враховуються при визначенні обсягів міжбюджетних трансфертів"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 36) (Ця пропозиція не узгоджується з іншою пропозицією Президента України (№ 71) щодо набрання чинності цим законом лише з 1 січня 2011 р., зокрема доручення надати Верховній Раді відповідну інформацію до 1 березня 2010 р. завідомо не може бути виконано)   
142. 8. Визнати такими, що втратили чинність:
 
   8. Визнати такими, що втратили чинність:
 
143. пункт 1.13 статті 1 та пункт 16.3 статті 16 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 37, ст. 308) в частині зарахування податку з доходів фізичних осіб за місцезнаходженням (розташуванням) податкового агента ( з 1 січня 2011 року;
 
-76- Президент України
абзац другий пункту 8 розділу ІІ "Прикінцеві положення" виключити
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 74)  пункт 1.13 статті 1 та пункт 16.3 статті 16 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 37, ст. 308) в частині зарахування податку з доходів фізичних осіб за місцезнаходженням (розташуванням) податкового агента ( з 1 січня 2011 року;
 
144. Закон України "Про міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 52, ст. 561) ( з 1 січня 2010 року.
 
-77- Президент України
в абзаці третьому пункту 8 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова і цифри "з 1 січня 2010 року" замінити словами і цифрами "з 1 січня 2011 року";
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 71)  Закон України "Про міжбюджетні відносини між районним бюджетом та бюджетами територіальних громад сіл, селищ, міст та їх об’єднань" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 52, ст. 561) ( з 1 січня 2010 року.
 
145. 9. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   9. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
146. 1) статтю 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:
 
-78- Президент України
у підпункті 1 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова " (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України)" та " (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік)" виключити
 
Відхилено У такій редакції пропозиція не може бути підтримана, оскільки призведе до притягнення осіб до відповідальності в окремих випадках за законно вчинені дії згідно з Бюджетним кодексом чи законом про державний бюджет. Зазначене питання можливо врегулювати лише у разі одночасної зміни назв відповідних порушень у цій нормі та у ст. 116 Бюджетного кодексу (до якої не подані пропозиції Президента України), але це не дозволяється згідно з статтею 133 Регламенту Верховної Ради) /це обґрунтування стосується також пропозиції № 79/  1) статтю 164-12 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122) викласти в такій редакції:
 
147. "Стаття 164-12. Порушення бюджетного законодавства
 
   "Стаття 164-12. Порушення бюджетного законодавства
 
148. Взяття зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів стягнення; зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, бюджету, в тому числі внаслідок здійснення поділу податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів; порушення бюджетного законодавства щодо здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій; прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій; порушення бюджетного законодавства при управлінні тимчасово вільними коштами бюджету; створення позабюджетних фондів, порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо відкриття позабюджетних рахунків для розміщення бюджетних коштів; порушення бюджетного законодавства при наданні кредитів з бюджету чи їх поверненні; здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання юридичним чи фізичним особам кредитів з бюджету (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України); порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету, (
 
   Взяття зобов’язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; включення до складу спеціального фонду бюджету надходжень з джерел, не віднесених до таких Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік; зарахування доходів бюджету на будь-які рахунки, крім єдиного казначейського рахунка (за винятком коштів, що отримуються установами України, які функціонують за кордоном), а також акумулювання їх на рахунках органів стягнення; зарахування доходів бюджету до іншого, ніж визначено Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік, бюджету, в тому числі внаслідок здійснення поділу податків і зборів (обов’язкових платежів) та інших доходів між бюджетами з порушенням визначених розмірів; порушення бюджетного законодавства щодо здійснення державних (місцевих) запозичень, надання державних (місцевих) гарантій; прийняття рішень, що призвели до перевищення граничних обсягів державного (місцевого) боргу чи граничних обсягів надання державних (місцевих) гарантій; порушення бюджетного законодавства при управлінні тимчасово вільними коштами бюджету; створення позабюджетних фондів, порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо відкриття позабюджетних рахунків для розміщення бюджетних коштів; порушення бюджетного законодавства при наданні кредитів з бюджету чи їх поверненні; здійснення бюджетними установами запозичень у будь-якій формі або надання юридичним чи фізичним особам кредитів з бюджету (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України); порушення вимог Бюджетного кодексу України щодо виділення коштів з резервного фонду бюджету, (
 
149. тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
150. Здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік); нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону; здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік), (
 
   Здійснення видатків, кредитування місцевого бюджету, які відповідно до Бюджетного кодексу України мають проводитися з іншого бюджету; здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік); нецільове використання бюджетних коштів; видання нормативно-правових актів, що зменшують надходження бюджету або збільшують витрати бюджету всупереч закону; здійснення видатків на утримання бюджетної установи одночасно з різних бюджетів (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік), (
 
151. тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти до вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
   тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від сімдесяти до вісімдесяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
152. 3) у Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25 (26, ст. 131):
 
-79- Президент України
у підпункті 3 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова " (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України)" та " (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік)" виключити
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 78)  3) у Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25 (26, ст. 131):
 
153. а) у статті 210:
 
   а) у статті 210:
 
154. назву та абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
 
   назву та абзац перший частини першої викласти в такій редакції:
 
155. "Стаття 210. Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням
 
   "Стаття 210. Нецільове використання бюджетних коштів, здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням
 
156. 1. Нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік), якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах";
 
   1. Нецільове використання бюджетних коштів службовою особою, а так само здійснення видатків бюджету чи надання кредитів з бюджету без встановлених бюджетних призначень або з їх перевищенням (крім випадків, передбачених Бюджетним кодексом України чи законом про Державний бюджет України на відповідний рік), якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах";
 
157. 16) статтю 4 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 14, ст. 60; 1999 р., № 40, ст. 361) викласти в такій редакції:
 
   16) статтю 4 Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., № 14, ст. 60; 1999 р., № 40, ст. 361) викласти в такій редакції:
 
158. "Стаття 4. У міських, сільських та селищних бюджетах щорічно передбачаються видатки на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг.
 
-80- Президент України
в абзаці другому підпункту 16 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова "міських, сільських та селищних бюджетах" замінити словами "бюджеті Автономної Республіки Крим, обласних, міських, сільських та селищних бюджетах"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 36)  "Стаття 4. У міських, сільських та селищних бюджетах щорічно передбачаються видатки на проведення робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг.
 
159. Для цих цілей у складі міських, сільських та селищних бюджетів створюються територіальні дорожні фонди.
 
-81- Президент України
в абзаці третьому підпункту 16 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова "міських, сільських та селищних бюджетів" замінити словами "бюджету Автономної Республіки Крим, обласних, міських, сільських та селищних бюджетів"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 36)  Для цих цілей у складі міських, сільських та селищних бюджетів створюються територіальні дорожні фонди.
 
160. Дохідна частина цих фондів формується за рахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправочними пунктами), частини коштів Державного дорожнього фонду України відповідно до порядку, розподілу, встановленого Кабінетом Міністрів України згідно із законами, а також інших надходжень до відповідних бюджетів, що визначаються рішеннями міських, селищних та сільських рад про бюджет на поточний рік, а також відповідних надходжень, визначених статтею 5 цього Закону.
 
-82- Президент України
в абзаці четвертому підпункту 16 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова "міських, селищних та сільських рад" замінити словами "Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, міських, селищних та сільських рад"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 36)  Дохідна частина цих фондів формується за рахунок податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, плати за придбання торгових патентів пунктами продажу нафтопродуктів (автозаправними станціями, заправочними пунктами), частини коштів Державного дорожнього фонду України відповідно до порядку, розподілу, встановленого Кабінетом Міністрів України згідно із законами, а також інших надходжень до відповідних бюджетів, що визначаються рішеннями міських, селищних та сільських рад про бюджет на поточний рік, а також відповідних надходжень, визначених статтею 5 цього Закону.
 
161. Кошти територіальних дорожніх фондів спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами";
 
-83- Президент України
в абзаці п'ятому підпункту 16 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова "міськими, селищними та сільськими радами" замінити словами "Верховною Радою Автономної Республіки Крим, обласними, міськими, селищними та сільськими радами"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 36)  Кошти територіальних дорожніх фондів спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення та вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами";
 
162. 19) у Законі України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст. 238; 2000 р., № 42, ст. 351; 2002 р., № 17, ст. 117):
 
   19) у Законі України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст. 238; 2000 р., № 42, ст. 351; 2002 р., № 17, ст. 117):
 
163. а) у частині першій статті 9:
 
-84- Президент України
підпункт "а" підпункту 19 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" виключити
 
Відхилено (Встановлення обов'язку Ради НБУ подавати до Парламенту та Уряду кошторис НБУ та звіт про його виконання свідчить не про залежність НБУ від Парламенту чи Уряду, а про відкритість, прозорість та доступність діяльності НБУ)  а) у частині першій статті 9:
 
164. пункт 4 викласти в такій редакції:
 
   пункт 4 викласти в такій редакції:
 
165. "4) затверджує кошторис доходів та витрат Національного банку на наступний рік і подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України до 1 вересня поточного року (подає зміни до кошторису доходів та витрат Національного банку у тижневий строк з дня їх затвердження)";
 
   "4) затверджує кошторис доходів та витрат Національного банку на наступний рік і подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України до 1 вересня поточного року (подає зміни до кошторису доходів та витрат Національного банку у тижневий строк з дня їх затвердження)";
 
166. пункт 7 доповнити словами "і у тижневий строк подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України";
 
   пункт 7 доповнити словами "і у тижневий строк подає Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України";
 
167. б) статтю 24 доповнити частиною третьою такого змісту:
 
   б) статтю 24 доповнити частиною третьою такого змісту:
 
168. "Національний банк подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік до 15 лютого поточного року та проект кошторису доходів та витрат Національного банку на наступний рік до 1 квітня поточного року";
 
-85- Президент України
в абзаці другому підпункту "б" підпункту 19 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слово "лютого" замінити словом "березня", а слова "проект кошторису" – словами "прогнозовані відомості про сальдо кошторису"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 17)  "Національний банк подає до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України прогнозні монетарні показники на наступний рік до 15 лютого поточного року та проект кошторису доходів та витрат Національного банку на наступний рік до 1 квітня поточного року";
 
169. 24) частини третю та четверту статті 3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 9, ст. 68) викласти в такій редакції:
 
   24) частини третю та четверту статті 3 Закону України "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (Відомості Верховної Ради України, 2007 р., № 9, ст. 68) викласти в такій редакції:
 
170. "Податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів та зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
 
-86- Президент України
в абзаці другому підпункту 24 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" слова "та зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування" замінити словами і цифрами "та зараховується у розмірі: 30 відсотків – до бюджету Автономної Республіки Крим та обласних бюджетів, 70 відсотків – до бюджетів місцевого самоврядування"
 
Відхилено (обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 36)  "Податок з визначених цим Законом власників наземних транспортних засобів сплачується юридичними та фізичними особами за місцем реєстрації таких транспортних засобів та зараховується до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
 
171. Кошти цього податку спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами";

-87- Президент України
абзац третій підпункту 24 пункту 9 розділу ІІ "Прикінцеві положення" після слова "відповідно" доповнити словами "Верховною Радою Автономної Республіки Крим"
 
Відхилено обґрунтування ті самі, що наведені до пропозиції № 36) (Крім того, ця пропозиція (№ 87) не узгоджується з попередньою пропозицією Президента України (№ 86) в частині обласних бюджетів)  Кошти цього податку спрямовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг у населених пунктах, що належать до комунальної власності, а також на потреби дорожнього господарства за напрямами, визначеними відповідно міськими, селищними та сільськими радами";