Кількість абзаців - 13 Таблиця поправок


Про внесення змін до Закону України "Про пожежну безпеку" (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. Закон України
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Закону України "Про пожежну безпеку"
 
   Про внесення змін до Закону України "Про пожежну безпеку"
 
3. Верховна Рада України постановляє:
1. Внести до Закону України "Про пожежну безпеку" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 5, ст. 21; 1998 р., № 10, ст. 36) такі зміни:
 
   Верховна Рада України постановляє:
І. Внести до Закону України "Про пожежну безпеку" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 5, ст. 21 із наступними змінами) такі зміни:
 
4.

 
-1- Ващук К.Т.
Бевз В.А.
пропоную Закон України "Про пожежну безпеку" доповнити новою статтею 5-1 такого змісту:-
"Стаття 5-1. Аудит з пожежної безпеки
Аудит з пожежної безпеки в Україні здійснюється аудиторськими організаціями з метою оцінки стану системи забезпечення пожежної безпеки на об’єкті та визначення заходів, необхідних для приведення такої системи у відповідність з вимогами законодавства з питань пожежної безпеки.
Аудит з пожежної безпеки – документально оформлений системний незалежний аналіз, в результаті процесу оцінювання об’єкта аудиту, який включає збір, аналіз і об’єктивне оцінювання доказів для встановлення відповідності існуючої системи забезпечення пожежної безпеки на об’єкті, та управління нею, а також їх відповідності іншим критеріям з питань пожежної безпеки.
Аудит є добровільним та може бути внутрішнім і зовнішнім. Внутрішній аудит здійснюється власником об’єкта з метою перевірки відповідності системи управління пожежною безпекою вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. Зовнішній аудит здійснюється аудиторською організацією на замовлення власника об’єкта.
Висновки аудиту з пожежної безпеки обов’язково враховується органами державного пожежного нагляду під час проведення відповідно до цього Закону планових або позапланових перевірок.
Порядок та умови проведення аудиту з пожежної безпеки, а також порядок контролю за виконавцями аудиту встановлюється Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано   1. Доповнити статтею 5-1 такого змісту:
"Стаття 5-1. Аудит з пожежної безпеки
Аудит з пожежної безпеки в Україні здійснюється аудиторськими організаціями з метою оцінки стану системи забезпечення пожежної безпеки на об’єкті та визначення заходів, необхідних для приведення такої системи у відповідність з вимогами законодавства з питань пожежної безпеки.
Аудит з пожежної безпеки – документально оформлений системний незалежний аналіз за результатами процесу оцінювання об’єкта аудиту, що включає збір, аналіз і об’єктивне оцінювання доказів для встановлення відповідності існуючої системи забезпечення пожежної безпеки на об’єкті та управління нею, а також їх відповідності іншим критеріям з питань пожежної безпеки.
Аудит є добровільним та може бути внутрішнім і зовнішнім. Внутрішній аудит здійснює власник об’єкта з метою перевірки відповідності системи управління пожежною безпекою вимогам законодавства з питань пожежної безпеки. Зовнішній аудит здійснює аудиторська організація на замовлення власника об’єкта.
Висновки аудиту з пожежної безпеки обов’язково враховуються органами державного пожежного нагляду під час проведення відповідно до цього Закону планових або позапланових перевірок.
Порядок та умови проведення аудиту з пожежної безпеки, а також порядок контролю за виконавцями аудиту встановлюється Кабінетом Міністрів України".
2. У статті 16:
1) частину другу викласти в такій редакції:
"Державна пожежна охорона створюється в містах, інших населених пунктах, а також на промислових та інших об’єктах незалежно від форми власності з метою надання державних послуг з організації та здійснення пожежної охорони в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Перелік об’єктів підвищеної небезпеки, вибухопожежонебезпечних об’єктів, де забезпечується обов’язкове функціонування підрозділу державної пожежної охорони на підставі договору, типовий договір про надання державних послуг з організації та здійснення пожежної охорони і порядок формування договірної ціни затверджується Кабінетом Міністрів України";
 
    -2- Ващук К.Т.
Бевз В.А.
у частині другій статті 16 після слів "форм власності" доповнити словами "для надання державної послуги з організації та здійснення пожежної охорони";
доповнити частину реченням такого змісту "Перелік об’єктів підвищеної небезпеки, вибухопожежонебезпечних об’єктів, на яких забезпечується обов’язкове функціонування підрозділу державної пожежної охорони на підставі договору, типовий договір про надання державної послуги з організації та здійснення пожежної охорони і порядок формування договірної ціни затверджується Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано    
    -3- Кальченко В.М.
частину другу статті 16 викласти в такій редакції:
"Державна пожежна охорона створюється в містах, інших населених пунктах, а також на промислових та інших об’єктах незалежно від форм власності для надання державної послуги з організації та здійснення пожежної охорони у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України. Перелік об’єктів підвищеної небезпеки, вибухопожежонебезпечних об’єктів, на яких забезпечується обов’язкове функціонування підрозділу державної пожежної охорони на підставі договору, типовий договір про надання державної послуги з організації та здійснення пожежної охорони і порядок формування договірної ціни затверджується Кабінетом Міністрів України";
 
Враховано    
5. Частину четверту статті 16 виключити.
 
   2) частину четверту виключити.
 
6. у другому і п’ятому реченнях частини першої статті 17 слова "внутрішньої служби" замінити відповідно словами "цивільного захисту" і "служби цивільного захисту"
 
   3. У частині першій статті 17:
1) у другому реченні слова "підрозділів внутрішньої служби" замінити словами "органів і підрозділів цивільного захисту";
2) у п’ятому реченні слова "внутрішньої служби" замінити словами "служби цивільного захисту".
 
7. у частині першій статті 20 слова "проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ" замінити словами "проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту";
 
   4. У частині першій статті 20 слова "проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ" замінити словами "проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту".
 
8. у частині першій статті 21 слова "внутрішніх справ" замінити словами "та підрозділів цивільного захисту";
 
   5. У частині першій статті 21 слова "внутрішніх справ" замінити словами "і підрозділів цивільного захисту".
 
9. частину сьому статті 23 виключити;
 
   6. Частину сьому статті 23 виключити.
 
10. доповнити Закон статтею 23-2 такого змісту:
"Стаття 23-2. Відшкодування шкоди, завданої особі, що брала участь у гасінні пожежі
Відшкодування шкоди, завданої особі, що брала участь у гасінні пожежі, але не є працівником державної, відомчої, місцевої пожежної охорони або членом добровільної пожежної дружини (команди), здійснюється відповідно до Цивільного кодексу України";
 
-4- Кармазін Ю.А.
Статтю 23-2 викласти в такій редакції:
"Стаття 23-2. Відшкодування шкоди, завданої особі, що брала участь у гасінні пожежі
У разі загибелі або каліцтва особи, яка брала участь у гасінні пожеж, а також іншої шкоди, завданої цій особі, якщо вона не є працівником державної, відомчої, місцевої пожежної охорони або членом добровільної пожежної дружини (команди), членам її сім’ї або їй надається грошова допомога в розмірах, установлених для працівників органів та підрозділів цивільного захисту. Виплата здійснюється за рахунок коштів Державного та місцевого бюджетів з подальшою компенсацією їм винними особами цих коштів у порядку регресу".
 
Враховано частково   7. Доповнити статтею 23-2 такого змісту:
"Стаття 23-2. Відшкодування шкоди, завданої особі, яка брала участь у гасінні пожежі
У разі загибелі або каліцтва особи, яка брала участь у гасінні пожежі, а також іншої шкоди, завданої цій особі, якщо вона не є працівником державної, відомчої, місцевої пожежної охорони або членом добровільної пожежної дружини (команди), членам її сім’ї або їй надається грошова допомога відповідно до законодавства".
 
11. у частині першій статті 24 слова "та за рахунок пожертвувань юридичних осіб і громадян" замінити словами "та за рахунок інших не заборонених законодавством джерел".
 
-5- Кальченко В.М.
У законопроекті, зміни, які пропонуються до у частині першій статті 24, виключити, так як зазначене питання вже врегульовано.
 
Враховано   8. Частину першу статті 28 викласти у такій редакції:
"На підприємствах, в установах та організаціях з метою проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння можуть створюватися з числа робітників, службовців, інженерно-технічних працівників та інших громадян добровільні пожежні дружини (команди), за винятком об’єктів підвищеної небезпеки та вибухопожежонебезпечних об’єктів, де їх утворення є обов’язковим. Добровільні пожежні дружини (команди) можуть не створюватися у разі функціонування на об’єктах підрозділів відомчої або місцевої пожежної охорони. Положення про добровільну пожежну дружину (команду) затверджується Кабінетом Міністрів України".
 
    -6- Кармазін Ю.А.
частину 1 статі 24 викласти в такій редакції:
"Фінансове та матеріально-технічне забезпечення державної пожежної охорони, будівництво її об’єктів і споруд здійснюються за рахунок державного бюджету, та відрахувань від платежів з майнових видів страхування на фінансування запобіжних заходів у порядку встановленому законом".
 
Відхилено    
    -7- Ващук К.Т.
Ляпіна К.М.
Бевз В.А.
частину першу статті 28 викласти у такій редакції:
"На підприємствах, в установах та організаціях з метою проведення заходів щодо запобігання пожежам та організації їх гасіння можуть створюватися з числа робітників, службовців, інженерно-технічних працівників та інших громадян добровільні пожежні дружини (команди), за виключенням об’єктів підвищеної небезпеки та вибухопожежонебезпечних об’єктів, де їх утворення є обов’язковим. Добровільні пожежні дружини (команди) можуть не створюватися у разі утримання на об’єктах підрозділів відомчої або місцевої пожежної охорони. Положення про добровільну пожежну дружину (команду) затверджується Кабінетом Міністрів України".
 
Враховано    
12. 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

-8- Кармазін Ю.А.
Доповнити розділ 2 "Прикінцевих положень" частиною 2 такого змісту:
"2. Кабінету Міністрів України:
1) щорічно передбачати в Державному та місцевих бюджетах України суми для виплати грошової допомоги в разі загибелі або каліцтва особи, яка брала участь у гасінні пожеж, а також компенсації іншої шкоди, завданої цій особі;
2) затвердити порядок обов’язкової компенсації Державному та місцевим бюджетам усіх витрат, які будуть здійснені на виплату грошової допомоги чи компенсації таким особам".
 
Враховано з редакційним уточненням  ІІ. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України:
у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом затвердити порядок обов’язкової компенсації державному та місцевим бюджетам усіх витрат, що будуть здійснені на виплату грошової допомоги в разі загибелі або каліцтва особи, яка брала участь у гасінні пожежі, а також компенсації іншої шкоди, завданої цій особі;
у проекті Закону про Державний бюджет України на 2011 рік, а також у бюджетах наступних років передбачати видатки на виплату грошової допомоги в разі загибелі або каліцтва особи, яка брала участь у гасінні пожежі, а також компенсації іншої шкоди, завданої цій особі;
доручити обласним державним адміністраціям, Київській і Севастопольській міським державним адміністраціям у своїх проектах бюджетів на 2011 рік, а також у бюджетах наступних років передбачати видатки на виплату грошової допомоги в разі загибелі або каліцтва особи, яка брала участь у гасінні пожеж, а також компенсації іншої шкоди, завданої цій особі.