Кількість абзаців - 21 Таблиця поправок


Про внесення змін та доповнень до деяких Законів України щодо інформування керівниками правоохоронних органів громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1.

 
      
2.

 
      
3. Закон України
 
   Закон України
 
4. Про внесення змін та доповнень до деяких Законів України щодо інформування керівниками правоохоронних органів громадськості
 
-1- Круць М.Ф.
Оскільки поняття "зміни" охоплює поняття "доповнення" слід слова"та доповнень" з назви законопроекту виключити.
 
Враховано   Про внесення змін до деяких законів України щодо інформування керівниками правоохоронних органів громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення
 
5. про стан законності та заходи щодо її зміцнення
 
      
6. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
7. 1. Внести до Закону України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради України, 1991, N 53, ст.793) такі зміни:
 
   І. Внести зміни до таких законів України:
1. Закон України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради України, 1991р., N 53, ст.793 із наступними змінами) доповнити статтею 51-1 такого змісту:
 
8. 1) У частині четвертій статті 14 замінити слово "звітності" словом "інформації";
 
-2- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 14 Закону України "Про прокуратуру" викласти в такій редакції:
"Генеральна прокуратура України разом з Верховним Судом України, Державною судовою адміністрацією України, Міністерствами юстиції та внутрішніх справ, і іншими заінтересованими міністерствами і відомствами, за погодженням зі спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, розробляє систему та методику єдиного обліку й статистичної звітності про злочинність, розкриття і розслідування злочинів та судових рішення."
 
Враховано частково Чинна редакція ч. 4 ст. 14 видається більш вдалою, а запропонований перелік державних владних інституцій охоплюється сполученням міністерствами і відомствами. Звітність залишено.     
    -3- Кармазін Ю.А.
Доцільно текст змін, які викладені в частині в частині 4 статті 14 ЗУ "Про прокуратуру" викласти, як доповнення частиною 5 до статті 9 "Участь у засіданнях органів державної влади і управління".
 
Відхилено Не вбачається доцільним, оскільки участь прокурорів у засіданнях владних органів не співвідноситься з розробкою зразків звітності відповідними фахівцями.   
9. 2) Доповнити статтею 51-1 такого змісту:
 
-4- Писаренко В.В.
Пропоновану статтю 51-1 викласти у розділі І Закону "Про прокуратуру" як статтю 12-1.
 
Відхилено      
10. "Стаття 51-1. Інформування громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення
 
   "Стаття 51-1. Інформування громадськості про стан законності та заходи щодо її зміцнення
 
11. Прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, міські, районні, міжрайонні, районні в містах, а також інші прокурори на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують територіальну громаду про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках.
 
-5- Писаренко В.В.
У ч. 1 слова "територіальну громаду" та "у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках" виключити.
 
Враховано   Прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, міські, районні, міжрайонні, районні в містах, а також інші прокурори на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на відповідній території".
 
    -6- Кармазін Ю.А.
Частину 1 статті 51-1 викласти в такій редакції: "Прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва і Севастополя, міські, районні, міжрайонні, районні в містах, а також інші прокурори на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, пряма трансляція якого здійснюється по місцевому радіо та телебаченню, і на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення (громадян) відповідної адміністративно-територіальної одиниці про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках. Після заслуховування та обговорення інформації прокурора рада розміщає на своєму офіційному веб-сайті аудіо -,відеозаписи і стенограму засідання та надсилає їх прокурору вищого рівня до відома."
 
Враховано частково призведе до додаткових витрат коштів місцевих бюджетів та не вбачається доцільним, оскільки представники ЗМІ є присутніми на цих засіданнях з відповідною аудіо -, відео записуючою технікою. Обов’язок розміщення та надсилання інформації органом самоврядування, тобто його власного повноваження, у спеціальному законі, є недоцільним.   
12. Після заслуховування інформації прокурора рада направляє стенограму засідання або протокол, у разі коли засідання не стенографується, прокурору вищого рівня до відома."
 
-7- Круць М.Ф.
Частину другу запропонованої статті 51-1 (пункт 2 статті 1 законопроекту) слід виключити.
 
Враховано      
    -8- Кармазін Ю.А.
Виключити частину 2 статті 51-1.
 
Враховано    
    -9- Писаренко В.В.
У ч. 2 ст. 51-1 (12-1) слова до відома замінити словами "та опубліковує заслухану інформацію прокурора у засобах масової інформації".
 
Відхилено    
13. 2. Частину тринадцяту статті 7 Закону України "Про міліцію" (Відомості Верховної Ради УССР, 1991, N 4, ст. 20) викласти в такій редакції:
 
   2. Частину тринадцяту статті 7 Закону України "Про міліцію" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991р., N 4, ст. 20; 1992 р., № 26, ст. 216)викласти в такій редакції:
 
14. "Заступник Міністра внутрішніх справ України - начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, начальники головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в областях, містах та начальники їх міських і районних відділів (управлінь) на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують територіальну громаду про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках. Після заслуховування інформації керівника органу внутрішніх справ рада направляє стенограму засідання або протокол, у разі коли засідання не стенографується, керівнику вищого рівня до відома."
 
-10- Круць М.Ф.
Друге речення абзацу другого статті 2 виключити.
 
Враховано Оскільки власне повноваження місцевих рад не може бути предметом регулювання спеціального закону "Про міліцію"  "Заступник Міністра внутрішніх справ України - начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, начальники головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в областях, містах та начальники їх міських і районних відділів (управлінь) на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території".
 
    -11- Писаренко В.В.
У частині першій статті 2 законопроекту слова "територіальну громаду" та "у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках" виключити.
 
Враховано    
    -12- Писаренко В.В.
У другому реченні ч. 1 ст. 2 слова "до відома" замінити словами "та опубліковує заслухану інформацію у засобах масової інформації".
 
Відхилено Відпадає потреба при врахуванні пропозиції Н.д.Круця М.Ф.   
    -13- Кармазін Ю.А.
Частину 13 статті 7 викласти в такій редакції: "Заступник Міністра внутрішніх справ України - начальник Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Автономній Республіці Крим, начальники головних управлінь, управлінь Міністерства внутрішніх справ України в областях, містах та начальники їх міських і районних відділів (управлінь) на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, пряма трансляція якого здійснюється по місцевому радіо та телебаченню, і на яке запрошуються представники засобів масової інформації, не менш як двічі на рік інформують населення (громадян) відповідної адміністративно-територіальної про стан боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках. Після заслуховування та обговорення інформації керівника органу внутрішніх справ рада розміщає на своєму офіційному веб-сайті аудіо -,відеозаписи і стенограму засідання та надсилає їх керівнику вищого рівня до відома."
 
Враховано частково    
15. 3. Внести до Закону України "Про місцеве самоврядування" (Відомості Верховної Ради України, 997, N 24, ст.170) такі зміни:
 
   3. У Законі України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., N 24, ст.170 із наступними змінами):
 
16. 1) Пункт 40 частини першої статті 26 викласти в такій редакції:
 
   1) пункт 40 частини першої статті 26 викласти в такій редакції:
 
17. "40) заслуховування інформації керівників правоохоронних органів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках, надсилання стенограми засідання або протоколу, у разі коли засідання не стенографується, керівнику вищого рівня до відома; "
 
-14- Круць М.Ф.
У абзаці другому пункту 1 статті 3 законопроекту слова "надсилання стенограми" замінити словами "з надсиланням стенограми".
 
Відхилено Втрачає актуальність при врахуванні пропозиції Н.д.Писаренка В.В.  "40) заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території";
 
    -15- Писаренко В.В.
У п. 40 ч. 1 ст. 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" "керівників правоохоронних органів" замінити словами "прокурорів та керівників органів внутрішніх справ".
Слова "у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках" та "протоколу, у разі коли засідання не стенографується, керівнику вищого рівня до відома виключити."
 
Враховано    
    -16- Кармазін Ю.А.
Пункт 40 частини 1 статті 26 ЗУ "Про місцеве самоврядування" викласти в такій редакції: "заслуховування інформації керівників правоохоронних органів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках, із забезпеченням прямої трансляції заслуховування та обговорення цієї інформації місцевому радіо та телебаченню, розміщення на своєму офіційному веб-сайті аудіо -, відеозапису і стенограму засідання та надсилає їх керівнику вищого рівня до відома;"
 
Відхилено Підстави наведені вище.   
    -17- Писаренко В.В.
Доповнити законопроект підпунктом 11 пункту "а" частини першої статті 38 такого змісту:
"11) забезпечення оприлюднення в друкованих засобах масової інформації або на офіційній сторінці відповідної ради в мережі Інтернет стенограми засідання ради заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності або протоколу, у разі коли засідання не стенографується".
 
Відхилено відповідно до ч. 1 ст. 116 ЗУ "Про Регламент Верховної Ради України", оскільки зміни до ст. 38 не були предметом розгляду при розгляді законопроекту в першому читанні.   
18. 2) Доповнити частину першу статті 43 пунктом 36 такого змісту:
 
   2) частину першу статті 43 доповнити пунктом 36 такого змісту:
 
19. "36) заслуховування інформації керівників правоохоронних органів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках, надсилання стенограми засідання або протоколу, у разі коли засідання не стенографується, керівнику вищого рівня до відома."
 
-18- Круць М.Ф.
У абзаці другому пункту 2 статті 3 законопроекту слова "надсилання стенограми" замінити словами "з надсиланням стенограми".
 
Відхилено Підстави наведено вище.  "36) заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території".
 
    -19- Писаренко В.В.
П. 36 ч. 1 ст.43 викласти у такій редакції: "35) заслуховування інформації прокурорів та керівників органів внутрішніх справ про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території".
 
Враховано    
    -20- Кармазін Ю.А.
Пункт 36 частини 1 статті 43 ЗУ "Про місцеве самоврядування" викласти в такій редакції: "36) заслуховування інформації керівників правоохоронних органів про стан законності, боротьби зі злочинністю, охорони громадського порядку та результати діяльності на відповідній території у визначених Верховною Радою України пріоритетних напрямках, із забезпеченням прямої трансляції заслуховування та обговорення цієї інформації місцевому радіо та телебаченню, розміщення на своєму офіційному веб-сайті аудіо -, відеозапису і стенограму засідання та надсилає їх керівнику вищого рівня до відома."
 
Відхилено Потребує додаткового фінансування з бюджетів всіх рівнів, а фінансово-економічне обгрунтування не надано.   
20. 4. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

   ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.