Кількість абзаців - 102 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо спрощення порядку набуття прав на землю) (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України
 
   Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку набуття прав на землю
 
3. (щодо спрощення порядку набуття прав на землю)"
 
      
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
   І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
5. 1. У Земельному кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002, N 3-4 ст.27):
 
   1. У Земельному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 3-4 ст. 27):
 
6. 1) статтю 20 доповнити частиною п'ятою такого змісту:
 
   1) статтю 20 доповнити частиною п’ятою такого змісту:
 
7. "5. Напрями використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються власником або користувачем землі самостійно в межах вимог, які встановлені законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації.
 
-1- Сербін Ю.С.
Частину п’яту статті 20 викласти у такій редакції: "Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються її власником або користувачем самостійно згідно із переважними і допустимими видами використання земельних ділянок, визначеними затвердженою у встановленому порядку містобудівною документацією, місцевими правилами забудови."
 
Враховано частково   "5. Види використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються їх власником або користувачем самостійно в межах вимог, встановлених законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації та документації із землеустрою.
 
    -2- Тітенко С.М.
Підпункт 1 пункту 1 розділу І виключити
 
Відхилено    
8. Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо використання земель певного виду цільового призначення, зазначених у статтях 31, 33, 34, 35, 36, 37 цього Кодексу.
 
   Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їх власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо користування землями певного виду використання, встановлених статтями 31, 33, 34, 35, 36, 37 цього Кодексу.
 
9. Земельні ділянки, які належать до земель оборони, використовуються виключно згідно із Законом "Про використання земель оборони".
 
-3- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Частину другу статті 35 Земельного кодексу України після слів: "без громадянства" доповнити словами: "а також юридичні особи".
 
Враховано   Земельні ділянки, що належать до земель оборони, використовуються виключно згідно із Законом "Про використання земель оборони";
2) частину другу статті 35 після слів "без громадянства" доповнити словами "а також юридичні особи";
 
    -4- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 95 Земельного кодексу частиною 3 такого змісту: " Напрями використання земельної ділянки в межах певної категорії земель (крім земель сільськогосподарського призначення та земель оборони) визначаються власником або користувачем землі самостійно в межах вимог, які встановлені законом до використання земель цієї категорії, з урахуванням містобудівної документації."
 
Відхилено    
    -5- Кармазін Ю.А.
Доповнити статтю 96 Земельного кодексу доповнити частинами 1-1 та 1-2 такого змісту: "1-1.Земельні ділянки сільськогосподарського призначення використовуються їхніми власниками або користувачами виключно в межах вимог щодо використання земель певного виду цільового призначення, зазначених у стаття 31, 33,34, 35,36,37 цього Кодексу.
1-2. Земельні ділянки, які належать до земель оборони, використовуються виключно згідно до земель оборони, використовуються виключно згідно із Законом "Про використання земель оборони".
 
Відхилено    
10. 2) частини шосту - восьму статті 118 викласти у наступній редакції:
 
-6- Сербін Ю.С.
Частини 6-11 статті 118 Земельного кодексу викласти в такій редакції: "6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву про вибір місця розташування земельної ділянки до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. До заяви додаються матеріали, передбачені частиною п'ятою статті 151 цього Кодексу, а також висновки конкурсної комісії (у разі відведення земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
Вибір місця розташування земельної ділянки та надання дозволу і вимог на розроблення проекту її відведення здійснюються у порядку, встановленому статтею 151 цього Кодексу.
Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
Проект відведення земельної ділянки погоджується з органом по земельних ресурсах, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, органами архітектури і охорони культурної спадщини та подається на розгляд відповідних місцевої державної адміністрації або органу місцевого самоврядування.
Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у місячний строк розглядає проект відведення та приймає рішення про передачу земельної ділянки у власність.
У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку".
 
Відхилено   3) частини шосту – десяту статті 118 викласти в такій редакції:
 
    -7- Бевзенко В.Ф.
В тексті статті 118 слово: "заява" у всіх відмінках замінити словом: "клопотання" у відповідному відмінку.
 
Враховано    
11. "6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають заяву до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У заяві зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До заяви додаються позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування земельної ділянки, а також висновки конкурсної комісії (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
 
-8- Бевзенко В.Ф.
Речення друге частини шостої нової редакції статті 118 викласти у такій редакції:"До заяви додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, а також висновки конкурсної комісії (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства".
 
Враховано   "6. Громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідної районної, Київської чи Севастопольської міської державної адміністрації або сільської, селищної, міської ради за місцезнаходженням земельної ділянки. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження земле користувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та висновки конкурсної комісії (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства).
 
12. 7. Відповідна районна державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставами відмови у наданні такого дозволу може бути невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам генерального плану забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів.
 
-9- Бевзенко В.Ф.
Речення друге частини сьомої нової редакції статті 118: після слів: "може бути" доповнити словами: "лише", після слова: "вимогам" доповнити словами: "закону, а також", після слів "впорядкування території населених пунктів" доповнити словами: "які затверджені в установленому законом порядку".
 
Враховано частково   7. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставами відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об’єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генерального плану населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
 
    -10- Ткач Р.В.
У новій редакції частини сьомої статті 118 Земельного кодексу України:
- слова: "Відповідна державна адміністрація" замінити словами: "Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація", слово: "закону" замінити словами: "нормативно-правових актів"
 
Враховано    
13. Проект відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян організаціями, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
 
   Проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки розробляється за замовленням громадян особами, які мають відповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт, у строки, що обумовлюються угодою сторін.
 
14. 8. Розроблений проект відведення земельної ділянки подається на розгляд органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, уповноваженого розпоряджатись земельною ділянкою.
 
   8. Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою.
 
15. Відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями в тижневий строк з дня його реєстрації направляє проект відведення на розгляд комісії із розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою, яка протягом трьох тижнів з дня його одержання надає органу, який уповноважений розпоряджатись земельною ділянкою, рішення про погодження проекту або відмову від такого погодження. Підставами відмови у погодженні проекту відведення може бути невідповідність його положень вимогам закону.
 
-11- Ткач Р.В.
У абзаці другому нової редакції частини восьмої статті 118 Земельного кодексу України слово: "закону" замінити словами: "нормативно-правових актів"
 
Враховано   Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проект повертається заявнику в зазначені терміни.
Підставами відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
 
16. У випадках, коли проект відведення підлягає обов’язковій експертизі землевпорядної документації, після одержання рішення комісії про погодження проекту відведення, проект подається до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи.
 
   У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов’язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи.
 
17. 9. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у двотижневий термін після отримання погодженого проекту відведення (а у випадках, коли згідно із законом проект підлягає обов’язковій експертизі землевпорядної документації - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про надання земельної ділянки у власність або про відмову у такому наданні.
 
   9. Районна, Київська чи Севастопольська міська державна адміністрація або сільська, селищна, міська рада у двотижневий термін з дня отримання погодженого проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання її у власність.
 
18. 10. Відмовляти у затвердженні погодженого належним чином проекту відведення земельної ділянки забороняється.
 
-12- Бевзенко В.Ф.
Частину десяту нової редакції статті 118 викласти у такій редакції:
"10. Підставами відмови у затвердженні проекту відведення земельної ділянки можуть бути його невідповідність закону."
 
Враховано редакційно      
19. 11. У разі залишення заяви без розгляду або відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність питання вирішується в судовому порядку. При задоволенні такого позову судом може бути зобов'язано орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування відповідно: здійснити розгляд заяви, здійснити затвердження проекту відведення земельної ділянки та надати земельну ділянку у власність."
 
-13- Бевзенко В.Ф.
Частину одинадцяту статті 118 викласти у такій редакції:
"11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку. При задоволенні такого позову судом може бути зобов'язано орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування відповідно: здійснити затвердження проекту відведення земельної ділянки та передати земельну ділянку у власність або здійснити розгляд клопотання"
 
Враховано частково   10. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку";
4) статтю 120 викласти в такій редакції:
"Стаття 120. Перехід права на земельну ділянку у разі набуття права на житловий будинок, будівлю або споруду
1. У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що перебувають у власності, користуванні іншої особи, припиняється право власності, користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, розташовану на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
2. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, що перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих самих умовах і в тому ж обсязі, що були у попереднього землекористувача.
3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких вона належала попередньому землевласнику (землекористувачу).
4. У разі набуття права власності на житловий будинок будівлю або споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно до часток осіб у праві власності житлового будинку, будівлі або споруди.
5. У разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду фізичними або юридичними особами, які не можуть мати у власності земельних ділянок, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташований житловий будинок, будівля чи споруда, на умовах оренди.
6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з набуттям права власності на ці об'єкти.
Укладення договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, що пов’язане з переходом права на частину земельної ділянки, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.
У разі набуття права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного), який розташований на землях державної чи комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи, та необхідності поділу земельної ділянки площа земельної ділянки, що формується, не може становити менше максимального розміру земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли формування земельної ділянки в такому розмірі є неможливим)";
5) статтю 121 доповнити частиною третьою такого змісту:
"Розмір земельної ділянки, що передається безоплатно громадянину у власність у зв'язку з набуттям ним права власності на житловий будинок, не може бути меншим ніж максимальний розмір земельної ділянки відповідного цільового призначення, встановлений частиною першою цієї статті (крім випадків, якщо розмір земельної ділянки, на якій розташований будинок, є меншим)";.
 
    -14- Черпіцький О.З.
Частину одинадцяту статті 118 Земельного кодексу викласти в такій редакції: "У разі залишення заяви без розгляду або відмови органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність питання вирішується у судовому порядку."
 
Враховано    
    -15- Круць М.Ф.
Друге речення частини одинадцятої статті 118 Земельного кодексу України, виключити.
 
Враховано    
    -16- Ткач Р.В.
Речення друге частини одинадцятої статті 118 Земельного кодексу України виключити
 
Враховано    
    -17- Тітенко С.М.
Частину одинадцяту статті 118 Земельного кодексу викласти в такій редакції: " 11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення заяви без розгляду питання вирішується в судовому порядку"
 
Враховано    
    -18- Кармазін Ю.А.
Частину 11 статті 118 Земельного кодексу вилучити.
 
Враховано    
    -19- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Статтю 120 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"Стаття 120. Перехід прав на земельну ділянку при набутті права на житловий будинок, будівлю або споруду
1. До особи, яка набула право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, яка розташована на земельній ділянці, що перебуває у власності іншої особи, переходить право власності на земельну ділянку або її частину, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення.
2. Якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, яка перебуває у користуванні, то в разі набуття права власності на ці об'єкти, до набувача переходить право користування земельною ділянкою, на якій вони розміщені, на тих же умовах і в тому ж обсязі, що й попередньому землекористувачу.
3. У разі переходу права власності на будинок або його частину від однієї особи до іншої за договором довічного утримання право на земельну ділянку переходить на умовах, на яких вона належала попередньому землевласнику (землекористувачу).
4. При набутті права власності на житловий будинок будівлю та споруду кількома особами право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості житлового будинку, будівлі та споруди.
5. При набутті права власності на житловий будинок, будівлю або споруду до фізичних або юридичних осіб, які не можуть мати у власності земельні ділянки, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташована житловий будинок, будівля чи споруда на умовах оренди.
6. Істотною умовою договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, які розташовані на земельній ділянці, є кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку із набуттям права власності на ці об'єкти.
В разі, коли у зв’язку із набуттям права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, переходить право на частину земельної ділянки, укладення договору, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, здійснюється після виділення цієї частини в окрему земельну ділянку та присвоєння їй окремого кадастрового номера.
У разі набуття права власності на житловий будинок (крім багатоквартирного) , який знаходяться на землях державної чи комунальної власності, що перебувають у користуванні іншої особи та необхідності поділу земельної ділянки, площа земельної ділянки, що формується, не може становити менше максимального розміру земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених статтею 121 Земельного кодексу України (крім випадків, коли здійснити формування земельної ділянки в такому розмірі є технічно неможливим)".
 
Враховано    
    -20- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Статтю 121 Земельного кодексу України доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Площа земельної ділянки, яка безоплатно приватизується особою у зв'язку із набуттям нею права власності на житловий будинок, визначається в максимальному розмірі земельної ділянки відповідного цільового призначення (крім випадків, коли розмір земельної ділянки, на якій знаходиться будинок, є меншим)".
 
Враховано    
20. 3) статтю 123 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
 
      
21. "Стаття 123. Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування
 
-21- Сербін Ю.С.
Статтю 123 Земельного кодексу України викласти у такій редакції: "Стаття 123. Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування
Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:
зміни цільового призначення земельних ділянок;
надання в користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості).
Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення, здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом її відведення, звертається з клопотанням про вибір місця розташування земельної ділянки до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації.
До клопотання додаються матеріали, передбачені частиною п'ятою статті 151 цього Кодексу.
Вибір місця розташування земельної ділянки та надання дозволу і вимог на розроблення проекту її відведення здійснюються у порядку, встановленому статтею 151 цього Кодексу.
Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розробку проекту відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Розроблений проект відведення земельної ділянки погоджується з територіальним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органом містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронним і санітарно-епідеміологічним органами, а також з відповідним територіальним органом виконавчої влади з питань лісового або водного господарства (у разі вилучення (викупу), надання, зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення чи водного фонду).
Погоджений проект відведення земельної ділянки після одержання позитивного висновку державної землевпорядної експертизи у випадках, передбачених законом, подається разом з клопотанням про надання земельної ділянки до відповідної державної адміністрації, Ради міністрів Автономної Республіки Крим або сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, які розглядають його в місячний строк і в межах своїх повноважень, визначених цим Кодексом, приймають рішення про надання земельної ділянки у користування.
При наданні земельної ділянки у користування Кабінетом Міністрів України клопотання разом з проектом відведення земельної ділянки подається відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, які розглядають його і в місячний строк подають свої пропозиції до Кабінету Міністрів України.
При наданні земельної ділянки у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим клопотання разом із проектом відведення земельної ділянки подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, яка розглядає його і в місячний строк подає свої пропозиції до Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом її відведення здійснюється:
затвердження проекту відведення земельної ділянки;
вилучення (викуп) земельних ділянок у землекористувачів (землевласників) із затвердженням умов вилучення (викупу) земельних ділянок (у разі необхідності);
надання земельної ділянки особі у користування з визначенням категорії земель та її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва, встановлення обґрунтованих граничних термінів забудови земельної ділянки.
Відмову органів місцевого самоврядування або органів державної влади в наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду в установлений законом строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову в наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою."
 
Відхилено   6) статтю 123 викласти в такій редакції:
"Стаття 123. Порядок надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування
 
22. 1. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
 
   1. Надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється на підставі рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування.
 
23. Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:
 
   Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі:
 
24. зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону;
 
   зміни цільового призначення земельних ділянок відповідно до закону;
 
25. надання в користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості).
 
   надання в користування земельних ділянок, межі яких не встановлені в натурі (на місцевості).
 
26. Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення, здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
 
   Надання у користування земельної ділянки, межі якої встановлені в натурі (на місцевості), без зміни її цільового призначення здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документа, що посвідчує право користування земельною ділянкою.
 
27. 2. Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом її відведення, звертається з відповідним клопотанням до органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою.
 
   2. Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Кабінету Міністрів України, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації.
 
28. 3. У клопотанні зазначається розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання про відведення земельної ділянки додаються позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування земельної ділянки.
 
-22- Бевзенко В.Ф.
Речення друге частини третьої нової редакції статті 123 викласти у такій редакції: "До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки".
Об’єднати частини другу і третю та відповідно змінити подальшу нумерацію частин статті.
 
Враховано редакційно   У клопотанні зазначається розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки).
 
29. 4. Умови і строки розроблення проектів відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розробку проекту відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
      
30. 5. Орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, уповноважений здійснювати розпорядження земельною ділянкою, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл та встановлює вимоги на розроблення проекту відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставами відмови у наданні такого дозволу може бути невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам генерального плану забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів.
 
-23- Бевзенко В.Ф.
У реченні другому частини п'ятої нової редакції статті 123: після слів: "може бути" доповнити словами: "лише", після слова: "вимогам" доповнити словами: "закону, а також", після слів: "впорядкування території населених пунктів" доповнити словами: "які затверджені в установленому порядку"
 
Враховано   3. Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставами відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генерального плану населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
 
    -24- Ткач Р.В.
У реченні другому частини п'ятої нової редакції статті 123: після слова: "вимогам" доповнити словами: "нормативно-правових актів, а також"
 
Враховано    
31. Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об’єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.
 
   Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об’єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади чи органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.
Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
32. 6. У разі, якщо місце розташування об’єкта, розміри земельної ділянки, яка пропонується до вилучення (викупу) та умови вилучення (викупу) ділянки, що погоджені згідно вимог статті 151 цього Кодексу, при розробленні проекту відведення не змінилися, проект відведення земельної ділянки не підлягає погодженню.
 
-25- Тітенко С.М.
Частину шосту статі 123 викласти в такій редакції: " У разі, якщо місце розташування об’єкта, розміри земельної ділянки, яка пропонується до вилучення (викупу) та умови вилучення (викупу) ділянки, що погоджені згідно вимог статі 151 Кодексу, при розроблені проекту відведення не змінилися, проект відведення земельної ділянки не потребує погодження"
 
Враховано      
33. 7. Розроблений проект відведення земельної ділянки подається на розгляд органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування, уповноваженого розпоряджатись земельною ділянкою.
 
   4. Розроблений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою
 
34. Відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями в тижневий строк з дня його реєстрації направляє проект відведення на розгляд комісії із розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою, яка протягом трьох тижнів з дня його одержання надає органу, який уповноважений розпоряджатись земельною ділянкою, рішення про погодження проекту або відмову від такого погодження. Підставами відмови у погодженні проекту відведення може бути невідповідність його положень вимогам закону.
 
   Комісія протягом трьох тижнів з дня одержання проекту надає відповідному органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування свій висновок щодо погодження проекту або відмови у його погодженні. У разі відмови у погодженні проекту він повертається заявнику у зазначені терміни.
Підставами відмови у погодженні проекту може бути лише невідповідність його положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правовим актам.
У разі якщо проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки підлягає обов’язковій державній експертизі землевпорядної документації, погоджений проект подається комісією до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи відповідно до закону.
5. У разі якщо місце розташування об’єкта, розміри та межі земельної ділянки, що пропонується до вилучення (викупу), та умови вилучення (викупу) цієї ділянки погоджені згідно з вимогами статті 151 цього Кодексу і під час розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не змінилися, проект не підлягає погодженню.
 
35. У випадках, коли проект відведення підлягає обов’язковій експертизі землевпорядної документації, після одержання рішення комісії про погодження проекту відведення або якщо проект не підлягає погодженню він подається до відповідного органу земельних ресурсів для здійснення такої експертизи.
 
      
36. 8. Орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, уповноважений здійснювати розпорядження земельною ділянкою, у двотижневий термін після отримання погодженого проекту відведення (а у випадках, коли згідно із законом проект підлягає обов’язковій експертизі землевпорядної документації - після отримання позитивного висновку такої експертизи) приймає рішення про надання земельної ділянки у користування або про відмову у такому наданні.
 
   6. Відповідний орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування у двотижневий термін з дня отримання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, а в разі необхідності здійснення обов’язкової державної експертизи землевпорядної документації згідно із законом – після отримання позитивного висновку такої експертизи, приймає рішення про надання земельної ділянки у користування.
 
37. 9. При наданні земельної ділянки у користування Кабінетом Міністрів України клопотання разом з проектом відведення земельної ділянки подається відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, які розглядають його і в місячний строк подають свої пропозиції до Кабінету Міністрів України.
 
   7. Якщо земельна ділянка надається у користування Кабінетом Міністрів України погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, які розглядають його і в місячний строк подають зазначений проект з своїми пропозиціями до Кабінету Міністрів України.
 
38. 10. При наданні земельної ділянки у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим клопотання разом із проектом відведення земельної ділянки подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, яка розглядає його і в місячний строк подає свої пропозиції до Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
 
   8. Якщо земельна ділянка надається у користування Верховною Радою Автономної Республіки Крим, погоджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, яка розглядає його і в місячний строк подає зазначений проект з своїми пропозиціями до Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
 
39. 11. Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом її відведення здійснюється:
 
   9. Рішенням про надання земельної ділянки у користування за проектом землеустрою щодо її відведення здійснюється:
 
40. затвердження проекту відведення земельної ділянки;
 
   затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки;
 
41. вилучення (викуп) земельних ділянок у землекористувачів (землевласників) із затвердженням умов вилучення (викупу) земельних ділянок (у разі необхідності);
 
   вилучення земельних ділянок у землекористувачів із затвердженням умов вилучення земельних ділянок (у разі необхідності);
 
42. надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
 
   надання земельної ділянки особі у користування з визначенням умов її використання і затвердженням умов надання, у тому числі (у разі необхідності) вимог щодо відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва.
 
43. 12. Відмовляти у затвердженні погодженого належним чином проекту відведення земельної ділянки забороняється.
 
-26- Бевзенко В.Ф.
Частину дванадцяту нової редакції статті 123 викласти у такій редакції:
"12. Підставами відмови у затвердженні проекту відведення земельної ділянки може бути його невідповідність закону."
 
Враховано   10. Підставами відмови у затвердженні проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки може бути лише його невідповідність вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів.
 
44. 13. У разі залишення заяви без розгляду або відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування, питання вирішується в судовому порядку. При задоволенні такого позову судом може бути зобов'язано орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування відповідно: здійснити розгляд заяви, здійснити затвердження проекту відведення земельної ділянки та надати земельну ділянку у користування."
 
-27- Бевзенко В.Ф.
Частину тринадцяту нової редакції статті 123 викласти у такій редакції:
"13. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку. При задоволенні такого позову судом може бути зобов'язано орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування відповідно: здійснити затвердження проекту відведення земельної ділянки та надати земельну ділянку у користування або здійснити розгляд клопотання"
 
Враховано частково   11. У разі відмови органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду питання вирішується в судовому порядку";
 
    -28- Ткач Р.В.
Речення друге частини тринадцятої статті 123 виключити.
 
Враховано    
    -29- Тітенко С.М.
Частину тринадцяту статі 123 викласти в такій редакції: " Відмову органів місцевого самоврядування або органів державної влади в наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду в установлений законом строк може бути оскаржено в судовому порядку. Рішення про відмову в наданні земельної ділянки в користування має містити мотивовані пояснення з посиланням на відповідні положення нормативно-правових актів, затвердженої містобудівної документації та документації із землеустрою"
 
Враховано редакційно    
45. 4) абзац третій частини другої статті 128 після слів: "розташоване на цій земельній ділянці" доповнити словами: " (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд)";
 
-30- Сербін Ю.С.
Абзац третій частини другої статті 128 Земельного кодексу України, виключити.
 
Відхилено   7) абзац третій частини другої статті 128 після слів "розташоване на цій земельній ділянці" доповнити словами " (у разі наявності на земельній ділянці будівель, споруд)";
 
46. 5) частину другу статті 134 викласти у такій редакції:
 
   8) частину другу статті 134 викласти в такій редакції:
 
47. "2. Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі:
 
   "2. Не підлягають продажу на конкурентних засадах (земельних торгах) земельні ділянки державної чи комунальної власності або права на них у разі:
 
48. розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;
 
   розташування на земельних ділянках об'єктів нерухомого майна (будівель, споруд), що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб;
 
49. використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних із користуванням надрами та спеціального водокористування відповідно до отриманих спеціальних дозволів (ліцензій);
 
   використання земельних ділянок для потреб, пов'язаних з користуванням надрами, та спеціального водокористування відповідно до отриманих спеціальних дозволів (ліцензій);
 
50. використання релігійними організаціями, які легалізовані в Україні, земельних ділянок під культовими будівлями;
 
   використання релігійними організаціями, легалізованими в Україні, земельних ділянок під культові будівлі;
 
51. будівництва об’єктів, яке в повному обсязі здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів;
 
   будівництва об’єктів, що в повному обсязі здійснюється за кошти державного та місцевих бюджетів;
 
52. надання земельних ділянок державним та комунальним підприємствам, бюджетним установам;
 
   надання земельних ділянок державним та комунальним підприємствам, бюджетним установам;
 
53. надання земельних ділянок підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національні творчі спілки та їх члени) під творчі майстерні;
 
   надання земельних ділянок підприємствам, установам і громадським організаціям у сфері культури і мистецтв (у тому числі національним творчим спілкам та їх членам) під творчі майстерні;
 
54. надання земельних ділянок в оренду для реконструкції кварталів застарілої забудови, для будівництва соціального та доступного житла, якщо конкурс на його будівництво вже проведено;
 
   надання земельних ділянок в оренду для реконструкції кварталів застарілої забудови, для будівництва соціального та доступного житла, якщо конкурс на його будівництво вже проведено;
 
55. розміщення дипломатичних та прирівняних до них представництв іноземних держав і міжнародних організацій згідно з міжнародними договорами України;
 
   розміщення іноземних дипломатичних представництв та консульських установ, представництв міжнародних організацій в Україні згідно з міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України;
 
56. будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);
 
-31- Тітенко С.М.
Пункт 8 частини другої статті 134 викласти в такій редакції:
будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної транспортної та енергетичної інфраструктури (доріг, газопроводів, водопроводів, ліній електропередачі, аеропортів, нафто- та газових терміналів, електростанцій тощо), об’єктів зв’язку та дорожнього господарства, за виключення об’єктів дорожнього сервісу;
 
Відхилено   будівництва, обслуговування та ремонту об’єктів інженерної, транспортної, енергетичної інфраструктури, об’єктів зв’язку та дорожнього господарства (крім об'єктів дорожнього сервісу);
 
57. створення озеленених територій загального користування;
 
   створення озеленених територій загального користування;
 
58. будівництва об’єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів, (сміттєпереробних об’єктів, очисних споруд, котелень, кладовищ, протиерозійних, протизсувних і проти селевих споруд);
 
   будівництва об’єктів забезпечення життєдіяльності населених пунктів, (сміттєпереробних об’єктів, очисних споруд, котелень, кладовищ, протиерозійних, протизсувних і протиселевих споруд);
 
59. передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для індивідуального дачного будівництва, для будівництва індивідуальних гаражів, для сінокосіння і випасання худоби, для городництва;
 
   передачі громадянам земельних ділянок для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), для індивідуального дачного будівництва, для будівництва індивідуальних гаражів, для сінокосіння і випасання худоби, для городництва;
 
60. надання земельних ділянок особам взамін тих, що були викуплені (примусово відчужені) для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
 
-32- Бевзенко В.Ф.
Частину другу статті 134 доповнити новими частинами такого змісту:
"розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції;
надання земельної ділянки, викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності для забезпечення таких потреб;
надання земельної ділянки взамін викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності та повернення такої земельної ділянки колишньому власнику чи його спадкоємцю (правонаступнику) у разі якщо така потреба відпала
надання земельних ділянок в інших випадках визначених законом;".
 
Враховано   надання земельних ділянок особам взамін тих, що були викуплені (примусово відчужені) для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності за рішенням органів державної влади та органів місцевого самоврядування;
розміщення інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції;
надання земельної ділянки, викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності для забезпечення таких потреб;
надання земельної ділянки взамін викупленої для суспільних потреб чи примусово відчуженої з мотивів суспільної необхідності та повернення такої земельної ділянки колишньому власнику чи його спадкоємцю (правонаступнику) у разі якщо така потреба відпала;
поновлення договорів оренди землі;
 
61. подовження (поновлення) договорів оренди землі."
 
   надання земельних ділянок в інших випадках визначених законом";
 
62. 6) у статті 138:
 
-33- Ткач Р.В.
Зміни до статті 138 виключити
 
Враховано      
    -34- Тітенко С.М.
Підпункт 6 пункту 1 Розділу й законопроекту, що передбачає внесення змін до статті 138, виключити.
 
Враховано    
63. пункт а) частини першої статті 138 після слів: "одного покупця" доповнити словами: " (крім випадків, визначених у частині другій цієї статті)";
 
      
64. доповнити статтю частинами другою - третьою такого змісту:
 
      
65. "У разі визнання аукціону таким, що не відбувся, організатор має право не пізніше ніж протягом шести календарних місяців організувати проведення повторного аукціону.
 
      
66. Якщо після визнання земельних торгів такими, що не відбулись, у зв'язку із наявністю на них тільки одного покупця, на повторних земельних торгах з продажу того ж самого лота присутній тільки один зазначений покупець, лот може бути проданий йому за стартовою ціною"
 
-35- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Частину першу статті 141 Земельного кодексу України доповнити пунктом: "е)" такого змісту:
"е) набуття іншою особою права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, які розташовані на земельній ділянці"
 
Враховано   9) частину першу статті 141 доповнити новим пунктом такого змісту:
"е) набуття іншою особою права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, які розташовані на земельній ділянці";
 
67. 7) статтю 151 викласти у такій редакції:
 
-36- Бевзенко В.Ф.
В тексті статті 151 слово: "заява" у всіх відмінках замінити словом: "клопотання" у відповідному відмінку та виключити частину четверту, змінивши нумерацію решти частин.
 
Враховано   10) статтю 151 викласти в такій редакції:
 
68. "Стаття 151. Порядок погодження питань, пов'язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок
 
-37- Сербін Ю.С.
Статтю 151 Земельного кодексу України викласти у такій редакції: "Стаття 151. Порядок погодження питань, пов'язаних з вилученням (викупом) та вибором земельних ділянок
Особи, зацікавлені у вилученні (викупі), виборі земельних ділянок, зобов'язані погодити з власниками землі і землекористувачами та органами державної влади або органами місцевого самоврядування, згідно з їх повноваженнями, розміри земельних ділянок, передбачені для вилучення (викупу), умови їх вилучення (викупу), а також розміри земельної ділянки, передбачені для її передачі (надання), умови її передачі (надання) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на цій ділянці і прилеглих територіях усіх об'єктів та умови проживання населення і охорону довкілля.
Вибір місця розташування земельних ділянок здійснюють відповідні сільські, селищні, міські, районні, обласні ради, Верховна Рада Автономної Республіки Крим, місцеві державні адміністрації, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, Кабінет Міністрів України відповідно до їх повноважень щодо вилучення та передачі (надання) цих ділянок.
Погодження матеріалів вибору місця розташування земельних ділянок на особливо цінних землях, а також для розміщення та обслуговування будівель і споруд іноземних держав, міжнародних організацій провадиться Верховною Радою України.
Особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються із заявою (клопотанням) про вибір місця розташування земельних ділянок до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. Клопотання щодо вибору місця розташування земельних ділянок за рахунок земель, вилучення (викуп) яких провадиться Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, подаються відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
До заяви (клопотання) додаються:
а) обґрунтування необхідності вилучення (викупу) та/або відведення земельної ділянки;
б) позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування земельної ділянки з її орієнтовними розмірами;
в) засвідчена нотаріально письмова згода землекористувача (землевласника) на вилучення (викуп) земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу);
г) копія установчих документів для юридичних осіб, а для громадянина - копія документа, що посвідчує особу.
Типова форма заяви (клопотання) про вибір місця розташування земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями розглядає заяву (клопотання) і в тижневий строк з дня її реєстрації направляє її копії на розгляд територіальних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронних і санітарно-епідеміологічних органів, а також до відповідних територіальних органів виконавчої влади з питань лісового або водного господарства (у разі вилучення (викупу), надання, зміни цільового призначення земельних ділянок лісогосподарського призначення чи водного фонду).
У разі вилучення органами виконавчої влади земельних ділянок державної власності у межах населеного пункту матеріали заяви (клопотання) подаються для розгляду до відповідного органу місцевого самоврядування.
Зазначені органи протягом трьох тижнів з дня одержання заяви (клопотання) надають відповідній сільській, селищній, міській, районній, обласній раді чи Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевій державній адміністрації висновок про можливість відведення земельної ділянки для цілей, зазначених у заяві (клопотанні), граничні розміри земельної ділянки та її площу, склад угідь земель, вимоги щодо відведення земельної ділянки.
Вимоги щодо відведення земельної ділянки надаються цими органами у межах їх повноважень, визначених законом.
Склад та зміст вимог щодо відведення земельної ділянки, які надаються уповноваженими органами, визначаються Кабінетом Міністрів України.
Якщо вилучення (викуп) земельних ділянок провадиться за погодженням з Верховною Радою України, відповідні органи державної влади або органи місцевого самоврядування готують свої висновки і подають матеріали вибору місця розташування земельної ділянки до Кабінету Міністрів України, який розглядає ці матеріали і подає їх до Верховної Ради України для прийняття відповідного рішення.
Якщо вилучення (викуп) земельних ділянок здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, матеріали вибору місця розташування земельної ділянки подаються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, яка розглядає ці матеріали і в місячний строк подає свої пропозиції до Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
Після отримання висновків органів, зазначених у частині сьомій цієї статті, про можливість відведення земельної ділянки для цілей, зазначених у заяві (клопотанні), та рішення Верховної Ради України (у разі необхідності) відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування, згідно із своїми повноваженнями, у двотижневий строк розглядає матеріали вибору земельної ділянки і приймає рішення про затвердження зазначених матеріалів та надає дозвіл і вимоги на розроблення проекту відведення земельної ділянки або мотивоване рішення про відмову.
Строк дії дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки та вимог щодо її відведення становить один рік і може бути продовжено одноразово на такий самий строк. У разі якщо протягом встановленого строку проект відведення земельної ділянки не подано на затвердження до відповідного органу, дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки та вимоги щодо її відведення вважаються анульованими.
Спори, пов'язані з вилученням (викупом) та вибором земельних ділянок, вирішуються в судовому порядку".
 
Відхилено   "Стаття 151. Порядок погодження питань, пов'язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності
 
    -38- Ткач Р.В.
Назву статті 151 Земельного кодексу України викласти у такій редакції:
"Стаття 151. Порядок погодження питань, пов'язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності"
 
Враховано    
69. 1. Юридичні особи, зацікавлені у вилученні земельних ділянок, наданих у постійне користування із земель державної та комунальної власності, для суспільних потреб, та у викупі земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб, для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності, зобов’язані до початку проектних робіт погодити з власниками землі і землекористувачами, органами державної влади або органами місцевого самоврядування, згідно з їх повноваженнями, місце розташування об’єкта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на прилеглих територіях усіх об’єктів, умови проживання населення і охорону довкілля.
 
   1. Юридичні особи, зацікавлені у вилученні земельних ділянок, наданих у постійне користування із земель державної та комунальної власності, для суспільних потреб та у викупі земельних ділянок, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, для суспільних потреб та з мотивів суспільної необхідності зобов’язані до початку проектних робіт погодити з власниками землі і землекористувачами, органами державної влади або органами місцевого самоврядування, згідно з їх повноваженнями, місце розташування об’єкта, розмір земельної ділянки та умови її вилучення (викупу) з урахуванням комплексного розвитку території, який би забезпечував нормальне функціонування на прилеглих територіях усіх об’єктів, умови проживання населення і охорону довкілля.
 
70. 2. Погодження місць розташування об’єктів на особливо цінних землях, а також ділянок для розміщення та обслуговування об’єктів власності іноземних держав, міжнародних організацій провадиться Верховною Радою України.
 
   2. Погодження місць розташування об’єктів на особливо цінних землях, а також земельних ділянок для розміщення та обслуговування об’єктів власності іноземних держав, міжнародних організацій провадиться Верховною Радою України.
 
71. 3. Погодження питань, пов’язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок, крім тих, що передбачені частиною другою цієї статті, провадиться відповідно Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, міськими, селищними, сільськими радами згідно з їх повноваженнями щодо вилучення (викупу) цих ділянок.
 
   3. Погодження питань, пов’язаних з вилученням (викупом) земельних ділянок, крім тих, що передбачені частиною другою цієї статті, провадиться відповідно Кабінетом Міністрів України, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, міськими, селищними, сільськими радами згідно з їх повноваженнями щодо вилучення (викупу) цих ділянок.
 
72. 4. Вибір земельних ділянок для розміщення об’єктів здійснюється у встановленому порядку відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
 
      
73. У випадках вилучення (викупу) земельних ділянок під об’єкти, розміщення яких визначено містобудівною або землевпорядною документацією (генеральні плани забудови населених пунктів, проекти детального планування, інша містобудівна документація, техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів тощо), вибір земельних ділянок під вказані об’єкти не проводиться.
 
   4. У разі вилучення (викупу) земельних ділянок під об’єкти, розміщення яких визначено містобудівною або землевпорядною документацією (генеральні плани населених пунктів, проекти детального планування, інша містобудівна документація, техніко-економічні обґрунтування використання та охорони земель адміністративно-територіальних утворень, проекти землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів тощо), погодження місця розташування об’єкта не проводиться.
 
74. 6. Юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються із заявою (клопотанням) про погодження місця розташування об’єкта до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. Клопотання щодо погодження місця розташування об’єктів за рахунок земель, вилучення (викуп) яких провадиться Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, подаються відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
 
   5. Юридичні особи, зацікавлені у вилученні (викупі) земельних ділянок, звертаються з клопотанням про погодження місця розташування об’єкта до відповідної сільської, селищної, міської, районної, обласної ради, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевої державної адміністрації. Клопотання щодо погодження місця розташування об’єктів за рахунок земель, вилучення (викуп) яких провадиться Кабінетом Міністрів України та Верховною Радою Автономної Республіки Крим, подаються відповідно до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
 
75. 7. До заяви (клопотання) додаються:
 
   6. До клопотання додаються:
 
76. а) обґрунтування необхідності вилучення (викупу) та/або відведення земельної ділянки;
 
   а) обґрунтування необхідності вилучення (викупу) та/або відведення земельної ділянки;
 
77. б) позначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування об’єкта з орієнтовними розмірами ділянки;
 
   б) зазначене на відповідному графічному матеріалі бажане місце розташування об’єкта з орієнтовними розмірами ділянки;
 
78. в) засвідчена нотаріально письмова згода землекористувача (землевласника) на вилучення (викуп) земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу);
 
   в) засвідчена нотаріально письмова згода землекористувача (землевласника) на вилучення (викуп) земельної ділянки (її частини) із зазначенням розмірів передбаченої для вилучення (викупу) земельної ділянки та умов її вилучення (викупу);
 
79. г) копія установчих документів.
 
   г) копія установчих документів.
 
80. 8. Типова форма заяви (клопотання) про погодження місця розташування об’єкта затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
   7. Типова форма клопотання про погодження місця розташування об’єкта затверджується Кабінетом Міністрів України.
 
81. 9. Відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями в тижневий строк з дня її реєстрації направляє заяву (клопотання) на розгляд комісії із розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою, яка протягом трьох тижнів з дня її одержання надає органу, який уповноважений розпоряджатись земельною ділянкою, рішення про погодження місця розташування об'єкту або відмову від такого погодження.
 
   8. Відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями в тижневий строк з дня реєстрації клопотання направляє його разом з додатками до комісії з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, яка протягом трьох тижнів з дня його одержання надає відповідному органу висновок про погодження місця розташування об'єкта або відмову в такому погодженні.
 
82. У разі вилучення органами виконавчої влади земельних ділянок державної власності у межах населеного пункту матеріали заяви (клопотання) подаються для розгляду до відповідного органу місцевого самоврядування.
 
   У разі вилучення органами виконавчої влади земельних ділянок державної власності у межах населеного пункту матеріали погодження місця розташування об'єкта подаються для розгляду до відповідного органу місцевого самоврядування,який у місячний термін розглядає і надає свої висновки.
 
83. 10. Якщо вилучення (викуп) земельних ділянок провадиться за погодженням з Верховною Радою України, відповідні органи державної влади або органи місцевого самоврядування готують свої висновки і подають матеріали до Кабінету Міністрів України, який розглядає ці матеріали і подає їх до Верховної Ради України для прийняття відповідного рішення.
 
   9. Якщо вилучення (викуп) земельних ділянок провадиться за погодженням з Верховною Радою України, відповідні органи державної влади або органи місцевого самоврядування готують свої висновки і подають матеріали погодження місця розташування об'єкта до Кабінету Міністрів України, який розглядає ці матеріали і подає їх до Верховної Ради України для прийняття відповідного рішення.
 
84. 11. Якщо вилучення (викуп) земельних ділянок здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, матеріали погодження місця розташування об’єкта подаються до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, яка розглядає ці матеріали і в місячний строк подає свої пропозиції до Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
 
   10. Якщо вилучення (викуп) земельних ділянок здійснюється Верховною Радою Автономної Республіки Крим, матеріали погодження місця розташування об’єкта подаються до Ради міністрів Автономної Республіки Крим, яка розглядає ці матеріали і в місячний строк подає свої пропозиції до Верховної Ради Автономної Республіки Крим.
 
85. 12. Після отримання рішення комісії про погодження місця розташування об'єкта та рішення Верховної Ради України (у разі необхідності) відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування, згідно із своїми повноваженнями, у двотижневий строк розглядає матеріали погодження місця розташування об’єкта та надає дозвіл на розроблення проекту відведення земельної ділянки або мотивоване рішення про відмову.
 
   11. Після отримання висновку комісії про погодження місця розташування об'єкта та рішення Верховної Ради України (у разі необхідності) відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування згідно із своїми повноваженнями у двотижневий строк розглядає матеріали погодження місця розташування об’єкта та надає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або мотивоване рішення про відмову.
 
86. 13. Спори, пов'язані з погодженням місць розташування об’єктів вирішуються в судовому порядку".
 
   13. Спори, пов'язані з погодженням місць розташування об’єктів, вирішуються в судовому порядку";
 
87. 8) доповнити Кодекс статтею 186-1 такого змісту:
 
-39- Сербін Ю.С.
доповнення Кодексу статтею 186--1 - виключити.
 
Відхилено   11) доповнити статтею 186--1 такого змісту:
 
88. "Стаття 186-1. Комісія із розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою
 
   "Стаття 186--1. Комісія з розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою
 
89. Для розгляду питань, пов’язаних із погодженням документації із землеустрою, в районах та містах обласного значення, містах Києві та Севастополі створюється постійно діюча комісія.
 
   Для розгляду питань, пов’язаних з погодженням документації із землеустрою, в районах та містах обласного значення, містах Києві та Севастополі функціонують постійно діючі комісії.
 
90. До повноважень комісії відноситься забезпечення погодження документації із землеустрою.
 
   До повноважень комісії відноситься забезпечення погодження документації із землеустрою відповідними органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
 
91. До складу комісії входять уповноважені представники районного (міського) органів земельних ресурсів, містобудування та архітектури, природоохоронного та санітарно-епідеміологічного органу, органу охорони культурної спадщини. У разі погодження проектів землеустрою, що розробляється з метою вилучення, надання, зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення, водного фонду, земельних ділянок для цілей, пов’язаних із розробкою корисних копалин, до складу комісії залучається відповідно представник територіальних органів лісового господарства, водного господарства, державного гірничого нагляду.
 
   До складу комісії входять уповноважені представники районного (міського) органу земельних ресурсів, містобудування та архітектури, природоохоронного та санітарно-епідеміологічного органу, органу охорони культурної спадщини. У разі погодження проектів землеустрою, що розробляються з метою вилучення, надання, зміни цільового призначення земель лісогосподарського призначення, водного фонду, земельних ділянок для цілей, пов’язаних із розробкою корисних копалин, до складу комісії залучається відповідно представник територіальних органів лісового господарства, водного господарства, державного гірничого нагляду.
 
92. Утворення комісії та затвердження її складу здійснюється розпорядженням голови районної державної адміністрації, рішенням виконавчого комітету міської ради, розпорядженням голів Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
 
-40- Бевзенко В.Ф.
1.1. частину четверту статті 186-1 Земельного кодексу України виключити.
 
Враховано      
93. Організація роботи комісії та матеріально-технічне забезпечення її діяльності здійснюють органи, що утворили комісію.
 
-41- Бевзенко В.Ф.
Частину п'яту нової редакції статті 186-1 викласти у такій редакції:
"Організація роботи комісії, матеріально-технічне забезпечення її діяльності та контроль за дотриманням нею строків та порядку розгляду документації із землеустрою здійснюють органи, що утворили комісію."
 
Враховано   Організація роботи комісії, матеріально-технічне забезпечення її діяльності та контроль за дотриманням нею строків і порядку розгляду документації із землеустрою здійснюють органи, що утворили комісію.
 
    -42- Ляпіна К.М.
Частину п’яту статті 186-1 викласти в такій редакції:
"Комісія здійснює свою діяльність за принципом організаційної єдності в порядку, визначеному Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності"
 
Відхилено    
94. Документація із землеустрою, яка погоджена комісією, вважається такою, що погоджена органами, представники яких входять до її складу.
 
   Документація із землеустрою, погоджена комісією, вважається такою, що погоджена органами, представники яких входять до її складу.
 
95. Комісія здійснює свою діяльність у формі засідань, які проводяться не рідше одного разу на тиждень. Результати роботи комісії оформлюються рішенням, яке підписується всіма членами та скріплюється печатками органів, представники яких входять до її складу. В разі незгоди члена комісії із погодженням документації, він підписує рішення із поміткою: "із зауваженнями" та додає до рішення висновок із викладом цих зауважень. Підставами відмови у погодженні документації із землеустрою може бути невідповідність її положень вимогам закону. Висновки надаються зазначеними органами безоплатно".
 
-43- Бевзенко В.Ф.
У запропонованій редакції статті 186-1 Земельного кодексу України: останнє речення частини сьомої викласти у такій редакції:"Погодження документації із землеустрою, а також підготовка висновків із викладом зауважень до неї здійснюється безоплатно".
 
Враховано редакційно   Комісія здійснює свою діяльність у формі засідань, що проводяться не рідше одного разу на тиждень. Результати роботи комісії оформлюються висновком, який підписується всіма членами та скріплюється печатками органів, представники яких входять до її складу. В разі незгоди члена комісії з погодженням документації, він підписує рішення з поміткою: "із зауваженнями" та додає до висновку комісії висновок із викладом цих зауважень. Документація із землеустрою вважається погодженою в разі підписання висновку комісії всіма її членами без зауважень. Підставами відмови у погодженні документації із землеустрою може бути невідповідність її положень вимогам законів та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів. Погодження документації із землеустрою та підготовка висновків із викладом зауважень до неї здійснюється безоплатно.
Комісія у разі необхідності має право залучати до роботи представників органів, уповноважених погоджувати документацію із землеустрою, та безоплатно отримувати у цих органах інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на неї повноважень";
12) пункт 1 розділу Х "Перехідні положення" доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"Надання в оренду земельних ділянок інвесторам на виконання інвестиційних договорів, укладених до 1 січня 2008 року, згідно з рішеннями органів виконавчої влади чи органів місцевого самоврядування, умовою яких було надання цими органами інвесторам таких земельних ділянок, здійснюється без проведення аукціонів.
4. У Законі України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України, 1998, № 46-47, ст. 280):
1) Частину другу статті 3 виключити.
2) Статтю 7 доповнити частиною другою такого змісту:
"До особи, якій перейшло право власності на житловий будинок, будівлю, споруду, розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку. Договором, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду припиняється договір оренди земельної ділянки в частині оренди попереднім орендарем земельної ділянки, на якій розташований зазначений житловий будинок, будівля, споруда";
 
    -44- Бевзенко В.Ф.
У частині сьомій:
- слова: "нормативно-правових актів" замінити словом: "закону";
- слова: "створюються" замінити словами: "функціонують";
- слова: "рішення, яке" замінити словами: "висновком, який".
останнє речення частини сьомої викласти у такій редакції:"Погодження документації із землеустрою, а також підготовка висновків із викладом зауважень до неї здійснюється безоплатно".
 
Враховано частково    
    -45- Ткач Р.В.
У частині сьомій статті 186-1 Земельного кодексу України:доповнити реченням четвертим такого змісту: "Документація із землеустрою вважається погодженою в разі підписання рішення комісії всіма її членами без зауважень", слово: "закону" замінити словами: "нормативно-правових актів
 
Враховано    
    -46- Бевзенко В.Ф.
Статтю 186-1 доповнити частиною такого змісту:
"Комісія має право залучати до роботи працівників органів, уповноважених погоджувати документацію із землеустрою, а також безоплатно отримувати у цих органів інформацію та документи, необхідні для виконання покладених на неї повноважень".
 
Враховано    
    -47- Бевзенко В.Ф.
Доповнити законопроект наступними змінами до Земельного кодексу України:"Пункт 1 розділу Х доповнити абзацом четвертим такого змісту:
"Надання в оренду земельних ділянок інвесторам на виконання інвестиційних договорів, укладених до 1 січня 2008 року з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, умовою яких було надання цими органами інвесторам таких земельних ділянок, здійснюється без проведення аукціонів.
 
Враховано    
    -48- Бевзенко В.Ф.
Частину другу статті 3 Закону України "Про оренду землі" виключити.
 
Враховано    
    -49- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Статтю 7 Закону України "Про оренду землі" доповнити частиною другою:
"До особи, якій перейшло право власності на житловий будинок, будівлю, споруду, розташовані на орендованій земельній ділянці, також переходить право оренди на цю земельну ділянку. Договір, який передбачає набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду припиняє договір оренди земельної ділянки в частині оренди земельної ділянки, на якій розташований об'єкт нерухомого майна.".
 
Враховано    
96. 2. Частину четверту статті 9 Закону України "Про оренду землі" викласти у такій редакції:
 
   3) частину четверту статті 9 викласти в такій редакції:
 
97. "Не допускається продаж орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди на це орендаря, якщо на ділянці розпочато будівництво об'єктів або виданий дозвіл на будівництво таких об'єктів".
 
-50- Сербін Ю.С.
В частині четвертій статі 9 Закону України "Про оренду землі" слова "виданий дозвіл на будівництво таких" замінити словами "розпочато проектно-вишукувальні роботи для будівництва".
 
Відхилено   "Не допускається продаж орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди на це орендаря, якщо на цій ділянці у встановленому законом порядку розпочато будівництво об'єктів або будівництво не розпочато, але виданий дозвіл на виконання будівельних робіт з будівництва таких об'єктів";
4) частину першу статті 31 доповнити новим абзацом такого змісту:
"набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці".
 
    -51- Тітенко С.М.
Частину другу статті 9 викласти в такій редакції: "Не допускається продаж орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності без згоди на це орендаря, якщо на ці ділянці розпочато будівництво об’єктів або якщо орендар отримав дозвільну документацію на будівництво таких об’єктів"
 
Враховано редакційно    
    -52- Бевзенко В.Ф.
Частину четверту запропонованої редакції статті 9 Закону України "Про оренду землі" після слова: "ділянці" доповнити словами: "в установленому законом порядку".
 
Враховано    
    -53- Кармазін Ю.А.
Частину 4 статті 9 Закону України "Про оренду землі" викласти в такій редакції: "Не допускається продаж орендованих земельних ділянок державної або комунальної власності, строк дії договору оренди яких не закінчився та на яких розпочато будівництво об’єктів житлового та/або нежитлового призначення, або розпочато проектно-вишукувальні роботи для будівництва таких об’єктів"
 
Враховано редакційно    
    -54- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Частину першу статті 31 Закону України "Про оренду землі доповнити абзацом такого змісту:
"набуття права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, розташовану на орендованій іншою особою земельній ділянці."
 
Враховано    
98. 3. Абзац одинадцятий частини першої статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" викласти у такій редакції:
 
-55- Сербін Ю.С.
Абзац одинадцятий частини першої статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації", виключити.
 
Відхилено   6. Абзац одинадцятий частини першої статті 9 Закону України "Про державну експертизу землевпорядної документації" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 38, ст. 471) викласти в такій редакції:
 
99. "технічна документація з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки земельних ділянок".
 
   "технічна документація з бонітування ґрунтів, нормативної грошової оцінки земельних ділянок".
 
100. 4. У абзаці шостому частини першої статті 11 Закону України "Про оцінку земель" слова: "крім звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу, відповідно до закону" виключити.
 
-56- Сербін Ю.С.
Абзац шостий частини першої статті 11 Закону України "Про оцінку земель".
 
Відхилено   5. У абзаці шостому частини першої статті 11 Закону України "Про оцінку земель" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 15, ст. 229) слова: "крім звітів з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу, відповідно до закону" виключити.
3. У частині другій статті 56 Закону України "Про землеустрій" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №36, ст. 282):
1) абзац перший після слів "земельну ділянку" доповнити словами "право користування земельною ділянкою";
2) доповнити новим пунктом такого змісту:
"ж) згоду власника земельної ділянки (а щодо земель державної власності – органу, згідно з його повноваженнями здійснювати розпорядження земельною ділянкою) на поділ чи об'єднання земельних ділянок землекористувачем (крім випадків поділу земельної ділянки у зв’язку з набуттям права власності на житловий будинок, розташований на ній)".
2. Статтю 377 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., №№ 40-44, ст. 356) викласти в такій редакції:
"Стаття 377. Право на земельну ділянку у разі набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній
1.До особи, яка набула право власності на житловий будинок, будівлю або споруду, переходить право власності, користування на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
2. Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку з переходом права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків)".
 
    -57- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Статтю 56 Закону України "Про землеустрій":
- абзац перший після слів: "земельну ділянку" доповнити словами: "право користування земельною ділянкою";
- частину першу доповнити пунктом: "ж)" такого змісту:
"ж) згода власника земельної ділянки (а щодо земель державної власності – органу, уповноваженого здійснювати розпорядження земельною ділянкою) на поділ чи об'єднання земельних ділянок в разі поділу користувачем земельної ділянки (крім випадків поділу земельної ділянки користувачем у зв’язку із набуттям права власності на житловий будинок (крім багатоквартирних), розташований на ній".
 
Враховано    
    -58- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Статтю 377 Цивільного кодексу України викласти у такій редакції:
"Стаття 377. Право на земельну ділянку при набутті права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розміщені на ній
1. Набуття права власності на житловий будинок, (крім багатоквартирних), будівлю або споруду, яка перебуває у власності, користуванні іншої особи, припиняє права власності, користування земельною ділянкою, на якій розташовані ці об'єкти. До особи, яка набула право власності на житловий будинок (крім багатоквартирних), будівлю або споруду, переходить право на земельну ділянку, на якій вони розміщені, без зміни її цільового призначення в обсязі та на умовах, встановлених для попереднього землевласника (землекористувача).
2. Розмір та кадастровий номер земельної ділянки, право на яку переходить у зв’язку із переходом права власності на житловий будинок, будівлю, споруду, є істотними умовами договору, який передбачає набуття права власності на ці об'єкти (крім багатоквартирних будинків).
 
Враховано    
    -59- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Доповнити законопроект пунктом такого змісту:
"Установити, що фізичні особи, які на час набуття чинності цим законом в установленому порядку набули право власності на житловий будинок, розміщений на земельній ділянці державної або комунальної власності, яка перебуває в користуванні іншої особи, мають право на безоплатну приватизацію цієї земельної ділянки в розмірі, визначеному частиною третьою статті 121 Земельного кодексу України. В разі набуття права власності на такі об'єкти фізичними особами, які використали своє право на безоплатну приватизацію земельних ділянок, або юридичними особами, ці особи мають право на викуп земельних ділянок в зазначеному розмірі.".
 
Враховано у Прикінцевих положеннях   
101. ІІ. Цей Закон набуває чинності з дня опублікування.

-60- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Передбачити в законопроекті, що всі перелічені зміни набувають чинності з 01 січня 2010 року.
 
Враховано частково   ІІ. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування, крім підпунктів 4, 9 пункту 1, підпунктів 2, 4 пункту 4 Розділу І цього Закону, які набирають чинності з 1 січня 2010 року.
2. Громадяни України, які на час набрання чинності цим Законом у встановленому порядку набули право власності на житловий будинок, розміщений на земельній ділянці державної або комунальної власності, мають право на безоплатну приватизацію земельної ділянки, необхідної для розміщення та обслуговування цього житлового будинку, в розмірах згідно з частиною третьою статті 121 Земельного кодексу України. Громадяни України, які використали своє право на безоплатну приватизацію земельних ділянок, мають право на викуп таких земельних ділянок у зазначеному розмірі.
У разі набуття юридичними особами на час набрання чинності цим законом права власності на житловий будинок, який розташований на землях державної або комунальної власності, зазначені особи мають право на викуп таких земельних ділянок в максимальному розмірі земельних ділянок відповідного цільового призначення, визначених пунктами: "в", "г", "ґ"частини першої статті 121 Земельного кодексу України.
3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення нормативно-правових актів центральних та місцевих органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом".

    -61- Круць М.Ф.
У розділі ІІ слово "набуває" замінити словом "набирає"
 
Враховано    
    -62- Бевзенко В.Ф.
Ляшко О.В.
Доповнити законопроект пунктом такого змісту:
"Установити, що фізичні особи, які на час набуття чинності цим законом в установленому порядку набули право власності на житловий будинок, розміщений на земельній ділянці державної або комунальної власності, яка перебуває в користуванні іншої особи, мають право на безоплатну приватизацію цієї земельної ділянки в розмірі, визначеному частиною третьою статті 121 Земельного кодексу України. В разі набуття права власності на такі об'єкти фізичними особами, які використали своє право на безоплатну приватизацію земельних ділянок, або юридичними особами, ці особи мають право на викуп земельних ділянок в зазначеному розмірі.".
 
Враховано редакційно    
    -63- Бевзенко В.Ф.
Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
Привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом.
 
Враховано частково    
    -64- Бевзенко В.Ф.
Пункт 3 Прикінцевих та перехідних положень викласти в такій редакції: "3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим законом;
забезпечити приведення нормативно-правових актів центральних та місцевих органів виконавчої влади у відповідність із цим законом;"
 
Враховано