Про внесення змін доЗакону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" (Друге читання)
| № п.п. | Редакція, прийнята в першому читанні | Пропозиції | Висновки | Остаточна редакція | 
| 0. | Закон України | Закон України | ||
| 1. | Про внесення змін до Закону України | Про внесення змін до Закону України | ||
| 2. | "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" | "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" | ||
| 3. | _________________________________________ | _________________________________________ | ||
| 4. | Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: | Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: | ||
| 5. | 1. Внести до Закону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 38, ст. 470) такі зміни: | І. Внести до Закону України "Про сільськогосподарську дорадчу діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., № 38, ст. 470) такі зміни: | ||
| 6. | 1) абзац сьомий статті 1 викласти у такій редакції: | -1- Кармазін Ю.А. Абзац 7 статті 1 викласти в такій редакції: "сільськогосподарська дорадча служба (далі – дорадча служба) – юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, що здійснює дорадчу діяльність, у складі якої працює не менше трьох дорадників та яка пройшла реєстрацію відповідно до законодавства і внесена до Реєстру дорадчих служб. Заклади освіти та наукові установ мають право укладати угоди щодо виконання відповідних робіт її структурними підрозділами." | Відхилено | 1. Абзац сьомий статті 1 викласти в такій редакції: | 
| 7. | "сільськогосподарська дорадча служба (далі - дорадча служба) - юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, структурний підрозділ аграрного навчального закладу, науково-дослідної установи, що здійснюють дорадчу діяльність, у складі яких працює не менше трьох дорадників, що пройшли реєстрацію відповідно до законодавства і внесені до реєстру дорадчих служб; "; | -2- Кирильчук Є.І. Додати після абзацу 7 статті 1 Закону визначення, що дорадчими службами можуть бути: -юридичні особи, для яких сільськогосподарська дорадча діяльність є провідною; -аграрні навчальні заклади, науково-дослідні установи, у складі яких є структурні підрозділи, що здійснюють дорадчу діяльність. | Відхилено | "сільськогосподарська дорадча служба (далі - дорадча служба) - юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, структурний підрозділ аграрного навчального закладу, науково-дослідної установи, які внесені до Реєстру дорадчих служб, здійснюють дорадчу діяльність, у складі яких працює не менше трьох дорадників, які пройшли реєстрацію відповідно до законодавства і внесені до Реєстру дорадників. 2. Частину четверту статті 7 після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту: "створення, ведення реєстрів дорадників і дорадчих служб та видача сертифіката на право надання дорадчих послуг". У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим. | 
| -3- Сідельник І.І. частину четверту статті 7 після абзацу п’ятого доповнити новим абзацом такого змісту: "створення, ведення реєстрів дорадників і дорадчих служб та видача сертифіката на право надання дорадчих послуг". У зв’язку з цим абзац шостий вважати абзацом сьомим. | Враховано | |||
| 8. | 2) частину другу статті 8 виключити; | -4- Перестенко М.В. Залишити частину другу статті 8 в чинній редакції. | Відхилено | 3. Частину другу статті 8 виключити. | 
| 9. | 3) доповнити статтю 9 частинами такого змісту: | -5- Сідельник І.І. Текст статтю 9 викласти в такій редакції: «Центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики створює і веде реєстри дорадників і дорадчих служб, визначає порядок надання інформації з них та забезпечує безоплатний доступ до даних цих реєстрів через свій офіційний сайт. Інформація з реєстрів дорадників і дорадчих служб є відкритою та доступною для юридичних і фізичних осіб. Положення про реєстри дорадників і дорадчих служб, форма сертифіката, порядок його видачі, призупинення та/або анулювання затверджується Кабінетом Міністрів України. Рішення про внесення заявника до Реєстру дорадчих служб та видачу йому сертифіката або про відмову у внесенні до цього реєстру та видачі сертифіката приймається центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики протягом п’яти робочих днів з дня надходження заяви та відповідних документів. Підставами для відмови у внесенні до Реєстру дорадчих служб та видачі сертифіката є: невідповідність поданих документів вимогам законодавства; виявлення у поданих документах недостовірної інформації. Рішення про призупинення дії сертифіката приймається центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики у разі порушення дорадчою службою вимог цього Закону щодо обов’язкової мінімальної кількості дорадників у складі дорадчої служби. Центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики приймає рішення про поновлення дії сертифіката після усунення дорадчою службою порушень, що зумовили зупинення його дії. Рішення про виключення дорадчої служби з Реєстру дорадчих служб та анулювання сертифіката приймається центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики у разі: подання дорадчою службою заяви про виключення з Реєстру дорадчих служб та анулювання сертифіката; отримання офіційного повідомлення про скасування державної реєстрації юридичної особи як дорадчої служби; неподання у встановлений строк інформації про зміни, внесені до документів, які додаються до заяви про внесення до Реєстру дорадчих служб та одержання сертифіката. Сертифікат припиняє свою дію з дати прийняття центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики рішення про його анулювання. Сертифікат видається строком на п’ять років. Вартість сертифіката не може перевищувати витрати центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики на розгляд заяви про включення до реєстру дорадчих служб, друк і його видачу. Рішення про відмову у внесенні до Реєстру дорадчих служб та видачі сертифіката, призупинення дії сертифіката, виключення з Реєстру дорадчих служб та анулювання сертифіката може бути оскаржено до суду». | Враховано | 4. Текст статті 9 викласти в такій редакції: "Центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики створює і веде реєстри дорадників і дорадчих служб, визначає порядок надання інформації з них та забезпечує безоплатний доступ до даних цих реєстрів через свій офіційний сайт. Інформація з реєстрів дорадників і дорадчих служб є відкритою та доступною для юридичних і фізичних осіб. Положення про реєстри дорадників і дорадчих служб, форма сертифіката, порядок його видачі, призупинення та/або анулювання затверджується Кабінетом Міністрів України. Рішення про внесення заявника до Реєстру дорадчих служб та видачу йому сертифіката або про відмову у внесенні до цього реєстру та видачі сертифіката приймається центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики протягом п’яти робочих днів з дня надходження заяви та відповідних документів. Підставами для відмови у внесенні до Реєстру дорадчих служб та видачі сертифіката є: невідповідність поданих документів вимогам законодавства; виявлення у поданих документах недостовірної інформації. Рішення про призупинення дії сертифіката приймається центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики у разі порушення дорадчою службою вимог щодо обов’язкової мінімальної кількості дорадників у складі дорадчої служби. Центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики приймає рішення про поновлення дії сертифіката після усунення дорадчою службою порушень, що зумовили зупинення його дії. Рішення про виключення дорадчої служби з Реєстру дорадчих служб та анулювання сертифіката приймається центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики у разі: подання дорадчою службою заяви про виключення з Реєстру дорадчих служб та анулювання сертифіката; наявності відомостей про припинення юридичної особи як дорадчої служби; неподання у встановлений строк інформації про зміни, внесені до документів, які додаються до заяви про внесення до Реєстру дорадчих служб та одержання сертифіката. Сертифікат припиняє свою дію з дати прийняття центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики рішення про його анулювання. Сертифікат видається строком на п’ять років. Вартість сертифіката не може перевищувати витрати центрального органу виконавчої влади з питань аграрної політики на розгляд заяви про включення до Реєстру дорадчих служб, друк і його видачу. Рішення про відмову у внесенні до Реєстру дорадчих служб та видачі сертифіката, призупинення дії сертифіката, виключення з Реєстру дорадчих служб та анулювання сертифіката може бути оскаржено до суду". | 
| -6- Кармазін Ю.А. Статтю 9 викласти в такій редакції: « Стаття 9. Реєстри дорадників і дорадчих служб 1.Центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики створює і веде Реєстр дорадчих служб, забезпечує безоплатний доступ до цього Реєстру через свій офіційний веб-сайт. 2.Кабінетом Міністрів України затверджує Положення про Реєстр дорадчих служб (далі – реєстр), яке визначає виключний перелік вимог до організацій, що бажають бути включеними до цього реєстру, підстав до їхнього виключення з Реєстру, а також вартість сертифікату про включення до цього Реєстру. Вартість сертифікату не може бути більшою ніж витрати центрального органу виконавчої влади на розгляд заяви про включення до Реєстру, друк і видачу сертифікату. 3.Протягом п’яти робочих днів після надходження заяви про внесення до Реєстру центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики приймає рішення про внесення дорадчої служби до Реєстру та видачу їй сертифіката чи про відмову у внесенні до зазначеного Реєстру. 4.Внесення до Реєстру та видача сертифіката надає право дорадчій службі надавати дорадчі послуги. 5.Підставою для відмови у внесенні до Реєстру може бути лише невідповідність вимогам, що вказані в Положенні про Реєстр. 6.Центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики приймає рішення про виключення з Реєстру та анулювання сертифіката у разі: 1)подання дорадчою службою заяви про виключення з Реєстру; 2)при отриманні офіційного повідомлення щодо скасування державної реєстрації юридичної особи, що здійснює дорадчу діяльність; 3)неподання, в установлений в Положенні строк інформації про зміни, внесені до документів, передбачених Положенням про Реєстр. 7.Сертифікат анулюється з дати прийняття відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики. 8.Рішення про відмову включення до Реєстру, чи виключення з Реєстру можуть бути оскаржені в суді.» | Відхилено | |||
| 10. | "Реєстр дорадчих служб створюється і ведеться центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики. | |||
| 11. | Заява про внесення до Реєстру дорадчих служб розглядається протягом п’ятнадцяти робочих днів після її надходження. | |||
| 12. | За результатами розгляду заяви центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики приймає рішення про внесення дорадчої служби до Реєстру дорадчих служб і видачу їй сертифіката чи про відмову у внесенні до зазначеного реєстру. | |||
| 13. | Внесення до Реєстру дорадчих служб та видача сертифіката надає право дорадчій службі надавати дорадчі послуги. | |||
| 14. | Сертифікат видається безкоштовно. | |||
| 15. | Підставою для відмови у внесенні до Реєстру дорадчих служб є наявність у поданих документах недостовірної інформації. | |||
| 16. | Центральний орган виконавчої влади з питань аграрної політики приймає рішення про анулювання сертифіката у разі: | |||
| 17. | подання дорадчою службою заяви про анулювання сертифіката; | |||
| 18. | скасування державної реєстрації дорадчої служби як юридичної особи; | |||
| 19. | неподання в установлений строк інформації про зміни, внесені до документів, що додаються до заяви про внесення до Реєстру дорадчих служб; | |||
| 20. | невиконання розпорядження органів контролю про усунення виявлених порушень. | |||
| 21. | Сертифікат анулюється з дати прийняття відповідного рішення центральним органом виконавчої влади з питань аграрної політики."; | |||
| 22. | 4) у статті 10: | -7- Кирильчук Є.І. Визначити в частині третій статті 10 Закону умови (зокрема, організаційні) обов’язковості підвищення кваліфікації дорадників та експертів-дорадників для здійснення професійної діяльності у сфері сільськогосподарського дорадництва. | Відхилено | 5. У статті 10: | 
| 23. | частину третю викласти у такій редакції: | частину третю викласти у такій редакції: | ||
| 24. | "Підвищення кваліфікації дорадників та експертів-дорадників здійснюється не менше одного разу на п’ять років і є необхідною умовою для здійснення професійної діяльності у сфері сільськогосподарського дорадництва."; | "Підвищення кваліфікації дорадників та експертів-дорадників здійснюється не менше одного разу на п’ять років і є необхідною умовою для здійснення професійної діяльності у сфері сільськогосподарського дорадництва"; | ||
| 25. | у частині четвертій слова "у межах фінансування державної цільової програми сільськогосподарської дорадчої діяльності" замінити словами "відповідно до обсягів державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою на відповідний рік в межах асигнувань, затверджених у державному бюджеті на зазначені цілі". | -8- Кармазін Ю.А. Частину 4 статті 10 викласти у такій редакції: "Фінансування професійної підготовки дорадників та експертів-дорадників здійснюється за рахунок коштів суб’єктів підприємницької діяльності що оформили замовлення на їхню підготовку". | Відхилено | у частині четвертій слова "у межах фінансування державної цільової програми сільськогосподарської дорадчої діяльності" замінити словами "відповідно до обсягів державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою на відповідний рік у межах асигнувань, затверджених у державному бюджеті на зазначені цілі". | 
| 26. | 2. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. | -9- Сідельник І.І. Доповнити проект прикінцевими положеннями в такій редакції: 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом". | Враховано | ІІ. Прикінцеві положення 1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом: привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. | 



