Кількість абзаців - 131 Таблиця поправок


про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом " (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"      Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"  
1. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: І. Внести до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 42-43, ст.378;2000 р., № 6-7, ст.42) такі зміни:      Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: І. Внести до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 42-43, ст.378;2000 р., № 6-7, ст.42) такі зміни:  
2. 1. У статті 1: а) доповнити абзац шостий реченнями такого змісту:   -1- Стоян О.М. (в.о. № 18)
Редакцію доповнення, яке внесено до абзацу шостого статті 1, а також редакцію абзацу двадцять четвертого цієї ж статті необхідно викласти більш чітко, оскільки в запропонованій редакції вони ускладнюють застосування норм Закону, до яких причетні.  
  1. У статті 1: а) доповнити абзац шостий реченнями такого змісту:  
3. "Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення справи про банкрутство або, що визнані як конкурсні згідно з цим Законом і не забезпечені заставою майна боржника. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про неплатоспроможність;".      "Конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення справи про банкрутство або, що визнані як конкурсні згідно з цим Законом і зобов'язання яких не забезпечені заставою майна боржника. Поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство";  
4. б) у абзаці сьомому виключити останнє речення;      б) у абзаці сьомому виключити останнє речення;  
5. в) в абзаці 17 виключити друге-третє речення;      в) в абзаці 17 виключити друге-третє речення;  
6. г) абзац дев'ятнадцятий викласти в такій редакції:      г) абзац дев'ятнадцятий викласти в такій редакції:  
7. "офіційний друкований орган - офіційне друковане видання Верховної Ради України або Кабінету Міністрів України - газети "Голос України" або "Урядовий кур'єр";";   -2- Сергієнко О.І.
У абз.19 ст.1 після слів "Урядовий кур'єр" додати фразу наступного змісту: "…та інші українські друковані видання, що визначаються державним органом з питань банкрутства".  
Відхилено   "офіційний друкований орган - газети "Голос України" або "Урядовий кур'єр";";  
8. д) абзац двадцять четвертий викласти в такій редакції:      д) абзац двадцять четвертий викласти в такій редакції:  
9. "мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення задоволення боржником всіх вимог кредиторів, що виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, включаючи вимоги за зобов'язаннями, що виникли після порушення справи, але згідно з цим Законом віднесені до вимог конкурсних кредиторів, а також зупинення будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення примусового виконання таких вимог;";      "мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником всіх вимог кредиторів за зобов'язаннями, що виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, включаючи вимоги за зобов'язаннями, що виникли після порушення справи, але згідно з цим Законом віднесені до вимог конкурсних кредиторів, а також зупинення будь-яких заходів, спрямованих на забезпечення примусового виконання таких вимог;";  
10. 2. Доповнити Закон статтею 3-1 в такій редакції:      2. Доповнити Закон статтею 3-1 в такій редакції:  
11. "Стаття 3-1. Арбітражний керуючий      "Стаття 3-1. Арбітражний керуючий  
12. 1. Якщо інше не передбачене цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів. Згідно з цим Законом одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.   -3- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У статті 3-1: в абз.1 пункту 1 після слів "...суб'єкта підприємницької діяльності, що має …" слова "вищу юридичну чи економічну освіту, володіє спеціальними знаннями" замінити словами: "ліцензію арбітражного керуючого"; в абз.2 пункту 1 після слів "... та сама особа може" слова "виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора)" замінити словами "бути розпорядником майна, керуючим санацією і ліквідатором"; в абз.2 пункту 2 після слів "арбітражного керуючого" слова "виданої державним органом" замінити словами "яку видає державний орган"; після слів "законодавством України" додати фразу "і ліцензійними умовами"; в абз.3 пункту 2 після слів "своїх повноважень" додати слова "згідно ліцензійних умов та чинного законодавства"; в абз.4 пункту 2 після слів "здійснюється ухвалою арбітражного суду за" додати слова "клопотанням сторін у справи та"; пункт 2 доповнити абзацом 4 наступного змісту: "Позбавлення ліцензії арбітражного керуючого може бути оскаржено їм в арбітражному суді. На період до винесення арбітражним судом рішення про законність позбавлення ліцензії відсторонення арбітражного керуючого від виконання їм своїх обов'язків у рамках справи по банкрутству не допускається".  
Відхилено   1. Якщо інше не передбачене цим Законом, арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) може бути призначено фізичну особу - суб'єкта підприємницької діяльності, яка має вищу юридичну або економічну освіту, володіє спеціальними знаннями та не є зацікавленою особою щодо боржника і кредиторів. Згідно з цим Законом одна і та ж особа може виконувати функції арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) на всіх стадіях провадження у справі про банкрутство відповідно до вимог цього Закону.  
13. 2. Якщо інше не передбачене цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої державним органом з питань банкрутства в порядку, установленому законодавством України. Позбавлення ліцензії арбітражного керуючого під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень є підставою для усунення його від виконання обов'язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство.      2. Якщо інше не передбачене цим Законом, арбітражні керуючі діють на підставі ліцензії арбітражного керуючого, виданої уповноваженим органом в порядку, встановленому законом. Позбавлення ліцензії арбітражного керуючого під час здійснення арбітражним керуючим своїх повноважень є підставою для усунення його від виконання обов'язків арбітражного керуючого під час провадження у справі про банкрутство.  
14. Усунення арбітражного керуючого від виконання обов'язків з цих підстав під час провадження у справі здійснюється ухвалою арбітражного суду за поданням державного органу з питань банкрутства.      Усунення арбітражного керуючого від виконання обов'язків з цих підстав під час провадження у справі здійснюється ухвалою господарського суду.  
15. 3. Арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з моменту усунення даної особи від управління боржником пройшло не менше трьох років, якщо інше не встановлене цим Законом ;   -4- Стоян О.М. (в.о. № 18)
У зв'язку з доповненням Закону новою статтею, якою передбачено, що арбітражний керуючий уособлює в собі функції розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора, виключити повтори таких норм, які мають місце в проекті та в статті 13 "Розпорядник майна" чинного Закону.  
  3. Арбітражними керуючими не можуть бути призначені: особи, які згідно з цим Законом вважаються заінтересованими; особи, які здійснювали раніше управління боржником - юридичною особою, за винятком випадків, коли з дня усунення даної особи від управління боржником пройшло не менше трьох років, якщо інше не встановлене цим Законом ;  
16. особи, стосовно яких є заборона на здійснення підприємницької діяльності або зайняття керівної посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів. До призначення арбітражним керуючим особа має подати до арбітражного суду заяву, в якій зазначається, що він не належить до жодної з вищенаведених категорій осіб.   -5- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
В абз.2 пункту 3 статті 3-1. "Арбітражний керуючий" після слів "з цим Законом вважаються" виключити слово "заінтересованими" і додати слова "зацікавленими відносно боржника згідно норм цього Закону"; в абз.6 пункту 3 після слів "вищенаведених категорій осіб" додати слова "та згоден бути арбітражним керуючім у цієї справі".  
Відхилено   особи, стосовно яких є заборона на здійснення підприємницької діяльності або зайняття керівної посади; особи, які мають судимість за вчинення корисливих злочинів. До призначення арбітражним керуючим особа має подати до господарського суду заяву, в якій зазначається, що вона не належить до жодної з вищенаведених осіб.  
17. 4. Без ліцензії арбітражними керуючими можуть бути призначені працівники державного органу з питань банкрутства, а також керівники боржників, щодо яких порушено справу про банкрутство на підставі статті 53 цього Закону. Працівник державного органу з питань банкрутства діє на підставі довіреності, наданої в установленому порядку державним органом з питань банкрутства.   -6- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
Частину 4 виключити.  
Враховано    
18. Керівник боржника, щодо якого порушено справу про банкрутство згідно статті 53 цього Закону, діє на підставі установчих документів боржника та виданої в установленому порядку довіреності кредиторів, що надали згоду на порушення справи.       
19. 5. Арбітражний керуючий має право: скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; звертатися до арбітражного суду у випадках, передбачених цим Законом; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбаченому цим Законом;   -7- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
В абз.2 пункту 5 статті 3-1. "Арбітражний керуючий" після слів "і комітет кредиторів," додати слова "вносити обов'язкові до розгляду пропозиції щодо їх порядку денного"; в абз.3 пункту 5 після слів "передбачених цим Законом" додати слова "із заявами та клопотаннями".  
Відхилено   4. Арбітражний керуючий має право: скликати збори і комітет кредиторів та брати в них участь з правом дорадчого голосу; звертатися до господарського суду у випадках, передбачених цим Законом; отримувати винагороду в розмірі та порядку, передбаченому цим Законом;  
20. залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їх діяльності за рахунок боржника, якщо інше не установлено цим законом чи угодою з кредиторами; запитувати і отримувати документи або їх копії від підприємств, установ, організацій, об'єднань, а від громадян - за їх згодою; отримувати з державного реєстру застав інформацію про майно боржника, яке є предметом застави;   -8- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
В абз.6 пункту 5 статті 3-1. "Арбітражний керуючий" після слів "установ, організацій, об'єднань," додати слова "та від посадових осіб боржника (банкрута),"; після слів "а від" додати слово "інших".  
Відхилено   залучати для забезпечення виконання своїх повноважень на договірних засадах інших осіб та спеціалізовані організації з оплатою їх діяльності за рахунок боржника, якщо інше не установлено цим Законом чи угодою з кредиторами; запитувати і отримувати документи або їх копії від підприємств, установ, організацій, об'єднань, а від громадян - за їх згодою; отримувати з державного реєстру застав інформацію про майно боржника, яке є предметом застави;  
21. подавати до арбітражного суду заяву про дострокове припинення виконання своїх обов'язків; виконувати інші дії, передбачені законом.   -9- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У статтю 3-1. "Арбітражний керуючій" додати пункт 5-1. наступного змісту: "5-1. Арбітражні керуючі мають право на створення реґіональних і (чи) всеукраїнських громадських організацій відповідно до норм законодавства про громадські організації, які, після їх державної реєстрації, можуть отримати права саморегулівної організації з питань діяльності арбітражних керуючих. Статус саморегулівної організації з питань діяльності арбітражних керуючих надається державним органом з питань банкрутства в порядку, установленому законодавством. Наявність статусу саморегулівної організації з питань діяльності арбітражних керуючих надає право на здійснення окремих функцій, прав і зобов'язань державного органа з питань банкрутства, передбачених ст. 2 цього Закону. Делегування таких прав оформляється відповідною угодою між саморегулівною організацією арбітражних керуючих і тим органом, що такий статус їй надав".  
Відхилено   подавати до господарського суду заяву про дострокове припинення виконання своїх обов'язків; виконувати інші дії, відповідно до закону.  
22. 6. Арбітражний керуючий зобов'язаний: здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на товарних ринках;      5. Арбітражний керуючий зобов'язаний: здійснювати заходи щодо захисту майна боржника; аналізувати фінансову, господарську та інвестиційну діяльність боржника, його становище на ринках;  
23. в порядку установленому законодавством надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиної бази даних про підприємства, стосовно яких порушено провадження у справі про банкрутство; виконувати інші повноваження, передбачені цим Законом.      в порядку установленому законодавством надавати державному органу з питань банкрутства інформацію, необхідну для ведення Єдиної бази даних про підприємства, стосовно яких порушено провадження у справі про банкрутство; виконувати інші повноваження, передбачені цим Законом.  
24. 7. При реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.   -10- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
До пункту 7 статті 3-1. "Арбітражний керуючий" додати абзац 2 наступного змісту: "При виконанні своїх обов'язків арбітражний керуючій за своїм статусом прирівнюється до представника арбітражного суду. Будь-яка особа, що навмисно перешкоджає доступу арбітражного керуючого до боржника (банкрута), його майна, інформації, що має відношення до боржника (банкрута), перешкоджає виконанню ним законних дій, несе адміністративну та кримінальну відповідальність згідно з законодавством. Правоохоронні органи зобов'язані надавати допомогу арбітражному керуючому в його роботі на підставі письмового звернення";  
Відхилено   6. При реалізації своїх прав та обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.  
25. 8. На випадок заподіяння шкоди боржнику чи кредиторам діяльність арбітражного керуючого підлягає обов'язковому страхуванню. Порядок обов'язкового страхування діяльності арбітражних керуючих визначається законом.   -11- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
у пункті 8 після слів "шкоди боржнику" додати слова ", чи іншим особам, інтереси яких можуть постраждати от його дій,";  
Відхилено   7. На випадок заподіяння шкоди боржнику чи кредиторам діяльність арбітражного керуючого підлягає обов'язковому страхуванню. Порядок обов'язкового страхування діяльності арбітражних керуючих визначається законом.  
26. 9. Невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, що завдало значної шкоди боржнику чи кредиторам, може бути підставою для позбавлення його ліцензії.   -12- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
в абз.1 пункту 9 після слів "з цього Закону, що нанесло" додати слова "доведеної в судовому порядку";  
Відхилено   8. Невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, що завдало значної шкоди боржнику чи кредиторам, може бути підставою для анулювання його ліцензії.  
27. Про невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого арбітражний суд може винести ухвалу, яка направляється державному органу з питань банкрутства.      Про невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого господарський суд може винести ухвалу, яка направляється державному органу з питань банкрутства.  
28. 10. Невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, при відсутності наслідків, передбачених цією статтею, може бути підставою для усунення арбітражного керуючого від виконання ним своїх обов'язків, про що арбітражний суд виносить мотивовану ухвалу.   -13- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
у пункті 10 після слів "передбачених цією статтею" додати слова "при наявності відповідного рішення комітету кредиторів боржника (банкрута),"; після слів "може винести" виключити слово "мотивовану"; пп.10 ст.3-1 доповнити абзацами наступного змісту: "Невиконання або неналежне виконання арбітражним керуючим своїх повноважень, що завдало збитків боржнику чи кредиторам, може бути підставою для позбавлення його ліцензії в судовому порядку. У разі завдання збитків боржник та (або) кредитор мають право звернутися з позовом до суду про стягнення збитків, завданих умисними діями арбітражного керуючого".  
Відхилено   9. Невиконання або неналежне виконання обов'язків, покладених на арбітражного керуючого згідно з цим Законом, при відсутності наслідків, передбачених цією статтею, може бути підставою для усунення арбітражного керуючого від виконання ним своїх обов'язків, про що господарський суд виносить мотивовану ухвалу.  
29. 11. Оплата послуг, відшкодування витрат арбітражних керуючих (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ними своїх обов'язків здійснюються в порядку встановленому цим Законом за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дати винесення арбітражним судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дати першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.      10. Оплата послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у зв'язку з виконанням ним своїх обов'язків здійснюються в порядку встановленому цим Законом за рахунок коштів, одержаних від продажу майна боржника або за рахунок коштів кредиторів чи коштів, одержаних у результаті виробничої діяльності боржника. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за період від дня винесення господарським судом ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство і до дня першого засідання комітету кредиторів, на якому встановлюється розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого, здійснюється кредитором або боржником, за заявою якого порушено справу, у максимальному розмірі, визначеному цією статтею.  
30. 12. Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора). Формування фонду та порядок використання його коштів затверджується ухвалою арбітражного суду.   -14- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У пункті 12 статті 3-1. "Арбітражний керуючий" після слів "його коштів затверджується" виключити фразу "постановою арбітражного суду" і додати фразу "рішенням комітету кредиторів боржника (банкрута)";  
Враховано частково редакційно  11. Кредитори можуть створювати фонд для оплати послуг, відшкодування витрат та виплати додаткової винагороди арбітражному керуючому (розпоряднику майна, керуючому санацією, ліквідатору). Формування фонду та порядок використання його коштів визначається рішенням комітету кредиторів та затверджується ухвалою господарського суду.  
31. 13. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому арбітражним судом, якщо інше не передбачено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.   -15- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
в абз.1 пункту 13 після слів "установленому комітетом кредиторів" виключити фразу "і затвердженому арбітражним судом"; в абз.1 пункту 13 після слів "але не менше двох мінімальних заробітних плат і не більше" фразу "середньомісячної заробітної плати керівника боржника за дванадцять місяців його роботи перед порушенням проведення в справі про банкрутство" замінити словами "десяти мінімальних заробітних плат".  
Враховано частково редакційно  12. Оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат та не більше середньомісячної заробітної плати керівника боржника за дванадцять місяців його роботи перед порушенням провадження у справі про банкрутство.  
32. У разі виконання працівником державного органу з питань банкрутства повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), оплата його послуг, а також відшкодування витрат, понесених у зв'язку з виконанням цих повноважень, здійснюється на рахунок державного органу з питань банкрутства.   -16- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
Абз.2 ч.13 вилучити.  
Враховано    
33. 14. Кредитори мають право встановлювати і виплачувати арбітражному керуючому за результатами його діяльності додаткову винагороду, розмір якої затверджується арбітражним судом.   -17- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У пункті 14 статті 3-1. "Арбітражний керуючий" після слів "додаткову винагороду" додати фразу "за рахунок коштів, отриманих от продажу майна боржника (банкрута);  
Враховано частково   13. Кредитори мають право встановлювати і виплачувати арбітражному керуючому за результатами його діяльності додаткову винагороду, розмір якої затверджується господарським судом.  
34. 15. Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою арбітражного суду, які направляються державному органу з питань банкрутства. Ухвала може бути перевірена в порядку нагляду.   -18- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
у пункті 15 після слів "відшкодування витрат" додати слова "і додатковій винагороді"; після слів "і постановою арбітражного суду," виключити слова "які направляються державному органу з питань банкрутства".  
Враховано частково   14. Звіт про оплату послуг, відшкодування витрат арбітражного керуючого затверджується рішенням комітету кредиторів та ухвалою господарського суду. Ухвала може бути оскаржена у встановленому порядку.  
35. 16. Життя та здоров'я арбітражного керуючого можуть бути застраховані за рахунок коштів кредиторів згідно із чинним законодавством".   -19- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У пункті 16 після слів "арбітражного керуючого" слова "можуть бути" замінити на "зобов'язані бути"; після слів "за рахунок засобу" додати фразу ", отриманих от реалізації майна боржника (банкрута) чи".  
Відхилено   15. Життя та здоров'я арбітражного керуючого можуть бути застраховані за рахунок коштів кредиторів згідно із законодавством".  
36. 3. Статтю 12 викласти в такій редакції:      3. Статтю 12 викласти в такій редакції:  
37. "Стаття 12. Забезпечення вимог кредиторів і мораторій на задоволення вимог кредиторів      "Стаття 12. Забезпечення вимог кредиторів і мораторій на задоволення вимог кредиторів  
38. 1. Арбітражний суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вживати заходів до забезпечення вимог кредиторів згідно з Арбітражним процесуальним кодексом України.      1. Господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників провадження у справі про банкрутство чи за своєю ініціативою вживати заходів до забезпечення вимог кредиторів.  
39. Арбітражний суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити укладати без згоди арбітражного керуючого угоди, а також зобов'язати боржника передати цінні папери, валютні цінності, інше майно на зберігання третім особам або вжити інших заходів для збереження майна, про що виноситься ухвала.      Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити укладати без згоди арбітражного керуючого угоди, а також зобов'язати боржника передати цінні папери, валютні цінності, інше майно на зберігання третім особам або вжити інших заходів для збереження майна, про що виноситься ухвала.  
40. 2. У процедурі розпорядження майном за клопотанням сторін, учасників провадження у справі про банкрутство, або розпорядника майна боржника, що містить відомості про перешкодження керівником боржника діям розпорядника майна, а також про вчинення керівником боржника дій, що порушують права та законні інтереси боржника і кредиторів, арбітражний суд має право відсторонити керівника боржника від посади та покласти виконання його обов'язків на розпорядника майна. Про усунення керівника боржника від посади арбітражний суд виносить ухвалу, яка може бути оскаржена керівником боржника до арбітражного суду наглядової інстанції у порядку, передбаченому цим Законом.   -20- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У пункті 2 статті 12: після слів "його обов'язків на розпорядника майна" додати фразу "до призначення нового керівника в порядку, передбаченому законодавством і статутними документами боржника"; після слів "арбітражний суд виносить ухвалу" виключити фразу ", яка може бути оскаржена керівником боржника до арбітражного суду наглядової інстанції в порядку, передбаченому цим Законом"; додати до пункту 2 статті 12 речення наступного змісту: "Відсторонення керівника від посади спричиняє наслідки, передбачені статтею 25 цього Закону".  
Враховано частково редакційно  2. У процедурі розпорядження майном за клопотанням сторін, учасників провадження у справі про банкрутство, або розпорядника майна боржника, що містить відомості про перешкодження керівником боржника діям розпорядника майна, а також про вчинення керівником боржника дій, що порушують права та законні інтереси боржника і кредиторів, господарський суд має право відсторонити керівника боржника від посади та покласти виконання його обов'язків на розпорядника майна. Про усунення керівника боржника від посади господарський суд виносить ухвалу, яка може бути оскаржена керівником боржника у встановленому порядку.  
41. 3. Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до моменту введення процедури санації і призначення керуючого санацією, або до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до затвердження арбітражним судом мирової угоди, або до моменту винесення ухвали про відмову у визнанні боржника банкрутом. Арбітражний суд також має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання вищезазначених обставин, про що виноситься ухвала, яка може бути перевірена в порядку нагляду.   -21- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
Частину 4 доповнити абзацами такого змісту: "Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)"  
Враховано   3. Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією, або до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до затвердження господарським судом мирової угоди, або до дня винесення ухвали про відмову у визнанні боржника банкрутом. Господарський суд також має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання вищезазначених обставин, про що виноситься ухвала, яка може бути оскаржена в установленому порядку.  
42. 4. Мораторій вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі арбітражного суду.   -22- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У пункті 4 статті 12: між словами "Мораторій" і "вводитися" додати фразу "на задоволення будь-яких майнових вимог кредиторів до боржника"; після слова "вводитися" додати фразу "обов'язково і"; до пункту 4 статті 12 додати речення наступного змісту: "Не згадування в ухвалі арбітражного суду про порушення справи про банкрутство про введення мораторію на задоволення майнових вимог не означає, що він не введений";  
Відхилено   4. Мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі господарського суду. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів: забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства; не нараховуються неустойка (штраф, пеня), інші фінансові (економічні) санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).  
43. 5. Мораторій розповсюджується на вимоги кредиторів щодо відшкодування збитків, пов'язаних з відмовою керуючого санацією від виконання договорів боржника у порядку, передбаченому статтею 17 цього Закону.   -23- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
у пункті 5 статті 12 після слів "розповсюджується на" додати слово "усі"; після слів "вимоги кредиторів" додати фразу "виниклі до моменту порушення справи про банкрутство, а також на вимоги кредиторів".  
Відхилено   5. Мораторій на задоволення вимог кредиторів розповсюджується на вимоги кредиторів щодо відшкодування збитків, що виникли у зв'язку з відмовою боржника від виконання договорів, у порядку, передбаченому частиною десятою статті 17 цього Закону.  
44. 6. Мораторій не поширюється на виплату заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, які виникли після порушення провадження у справі. Мораторій не поширюється на задоволення вимог кредиторів, що здійснюється боржником у порядку передбаченому статтею 14 цього Закону, або керуючим санацією згідно з планом санації, затвердженим арбітражним судом, або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленій статтею 31 цього Закону.   -24- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Абз.1 пункту 6 статті 12 викласти в наступній редакції: "6. Мораторій не поширюється на виплату боржником за рахунок власних коштів на банківських рахунках: поточної заробітної плати працівникам боржника; поточних платежів по аліментах; поточних платежів по відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян; а також на задоволення вимог кредиторів, які виникли після порушення провадження в справі і здійснюються в рамках процедури банкрутства і під контролем (за згодою) розпорядника майна";  
Враховано редакційно   6. Мораторій на задоволення вимог кредиторів не поширюється на виплату заробітної плати, аліментів, відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю та життю громадян, авторської винагороди, а також на задоволення вимог кредиторів, які виникли після порушення провадження у справі. Мораторій не поширюється на задоволення вимог кредиторів, що здійснюється боржником у порядку передбаченому статтею 14 цього Закону, або керуючим санацією згідно з планом санації, затвердженим господарським судом, або ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленій статтею 31 цього Закону.  
45. При виконавчому провадженні за обставинами, на які не поширюється дія мораторію, стягнення грошових коштів повинно здійснюватись через рахунок боржника в установі банку. Контроль за таким виконанням покладається на арбітражного керуючого.      Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів по зобов'язанням, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий.  
46. Спори за вимогами, які виникли протягом провадження у справі про банкрутство розглядаються виключно арбітражним судом, який розглядає таку справу про банкрутство.   -25- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
в абз.5 пункту 6 статті 12 після слів "у справі про банкрутство" додати фразу "і під контролем арбітражного керуючого"; до пункту 6 статті 12 додати абзац 6 наступного змісту: "Примусовий продаж майна боржника (банкрута) у рамках виконавчого впровадження без згоди арбітражного керуючого чи без наявності відповідної ухвали арбітражного суду в рамках справи про банкрутство не допускається".  
Враховано редакційно   Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство боржника.  
47. Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою арбітражного суду при провадженні у справі про банкрутство.   -26- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
Абз.3 ч.6 викласти в редакції: "Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів по зобов'язанням, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий"; абз.4 ч.6 вилучити.  
Враховано    
48. 7. Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство".      7. Дія мораторію припиняється з дня припинення провадження у справі про банкрутство".  
49. 4. Статтю 14 викласти в такій редакції:      4. Статтю 14 викласти в такій редакції:  
50. "Стаття 14. Виявлення кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у санації боржника   -27- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
До пункту 1 статті 14 додати абзац 4 наступного змісту: "Державні органи, що здійснюють виконавче впровадження по рішеннях, що вступили в силу, які передбачають майнову відповідальність боржника, зобов'язані припинити усі виконавчі впровадження у відношенні боржника і направити арбітражному суду оригінали усіх виконавчих документів, а арбітражному керуючому копії цих документів".  
Відхилено   "Стаття 14. Виявлення кредиторів та осіб, які виявлять бажання взяти участь у санації боржника  
51. 1. Конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дати порушення провадження у справі, протягом тридцяти днів від дати опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до арбітражного суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторських винагород, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян мають право подати до арбітражного суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.      1. Конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі про банкрутство, протягом тридцяти днів від дня опублікування в офіційному друкованому органі оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують. Кредитори за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторських винагород, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян мають право подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують.  
52. Копії зазначених заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майном.      Копії зазначених заяв та доданих до них документів кредитори надсилають боржнику та розпоряднику майном.  
53. 2. Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що арбітражний суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є присічним і поновленню не підлягає.      2. Вимоги конкурсних кредиторів, що заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, - не розглядаються і вважаються погашеними, про що господарський суд зазначає в ухвалі, якою затверджує реєстр вимог кредиторів. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.  
54. 3. Боржник та розпорядник майна за наслідками розгляду зазначених вимог повністю або частково визнають їх або відхиляють, з обґрунтуванням підстав відхилення, про що розпорядник майна повідомляє письмово заявників і арбітражний суд.   -28- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У статті 14:у пункті 3 після слів "відхилення, про що" слова "розпорядник майна" замінити на слово "боржник", а після слів "повідомляє письмово" додати слова "розпорядника майна"; в абз.1 пункту 4 остання речення виключити; в абз.2 пункту 4 виключити слова "чи інших кредиторів".  
Відхилено   3. Боржник разом з розпорядником майна за наслідками розгляду зазначених вимог повністю або частково визнає їх або відхиляє, з обґрунтуванням підстав відхилення, про що розпорядник майна повідомляє письмово заявників і господарський суд. Рішення боржника про невизнання вимог може бути оскаржене до господарського суду, що порушив провадження у справі про банкрутство.  
55. 4. У разі визнання кредитора конкурсним, він має право отримати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів, визнаних боржником та (або) розпорядником майна. Такий кредитор має право подати розпоряднику майна, боржнику та арбітражному суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів.      4. У разі визнання кредитора конкурсним, він має право отримати від розпорядника майна інформацію щодо вимог інших кредиторів, визнаних боржником та (або) розпорядником майна. Такий кредитор має право подати боржнику та господарському суду заперечення щодо визнання вимог інших кредиторів.  
56. Заяви з вимогами конкурсних кредиторів, щодо яких є заперечення боржника, розпорядника майна чи інших кредиторів, розглядаються арбітражним судом до винесення ухвали про затвердження реєстру вимог.   -29- Стоян О.М. (в.о. № 18)
П.4 ст.14 законопроекту виключити як такий, що ускладнює процедуру виявлення кредиторів та включення їх до реєстру.  
Відхилено   Заяви з вимогами конкурсних кредиторів, щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом до винесення ухвали про затвердження реєстру вимог.  
57. За наслідками розгляду зазначених заяв арбітражний суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Ухвала може бути переглянута в порядку нагляду. 5. Заяви кредиторів за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторських винагород, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, щодо яких є заперечення боржника чи розпорядника майна, розглядаються згідно з підсудністю, що установлена чинним законодавством.   -30- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
У пункті 5 після слів "Заяви кредиторів" додати слова "- фізичних осіб"; в абз.2 пункту 6 після слів "до реєстру вимог забезпечених" додати слово "заставою";  
Відхилено   За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає чи відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів. Ухвала може бути оскаржена в установленому порядку. 5. Заяви кредиторів за вимогами щодо виплати заробітної плати, авторських винагород, аліментів, а також за вимогами щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, щодо яких є заперечення боржника, розглядаються згідно з підсудністю, що установлена цим Законом.  
58. 6. Вимоги кредиторів, визнані боржником та розпорядником майна, або арбітражним судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимоги забезпечених кредиторів згідно з їх заявами, а при їх відсутності, - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно державного реєстру застав.   -31- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
до пункту 6 статті 14 додати абзац 4 наступного змісту: "Майнові вимоги згідно виконавчих документів, що надійшли на адресу арбітражного керуючого від органів державної виконавчої служби згідно оригіналів виконавчих документів безперечно включаються до реєстру вимог кредиторів. Згода боржника для цього не потрібна".  
Відхилено   6. Вимоги кредиторів, визнані боржником або господарським судом, включаються розпорядником майна до реєстру вимог кредиторів. Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру вимоги кредиторів, зобов'язання щодо вимог яких забезпечені заставою майна боржника, згідно з їх заявами, а при їх відсутності, - згідно з даними обліку боржника, а також внести окремо до реєстру відомості про майно боржника, яке є предметом застави згідно державного реєстру застав.  
59. Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторських винагород, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян згідно із заявами таких кредиторів та даними обліку боржника.      Розпорядник майна зобов'язаний окремо внести до реєстру відомості про вимоги щодо виплати заробітної плати, авторських винагород, аліментів, а також про вимоги щодо відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян згідно із заявами таких кредиторів та даними обліку боржника.  
60. 7. Фізичні особи та (або) юридичні особи, які бажають взяти участь у процедурі санації боржника (далі - інвестори), можуть подати розпоряднику майна заяву про участь у санації боржника та свої пропозиції щодо санації (план санації)".   -32- Стоян О.М. (в.о. № 18)
П.7 ст.14 проекту виключити з цієї статті і включити його у статтю 17, оскільки саме в цій статті розглядається технологія проведення санації боржника.  
Відхилено   7. Фізичні особи та (або) юридичні особи, які бажають взяти участь у процедурі санації боржника (далі - інвестори), можуть подати розпоряднику майна заяву про участь у санації боржника та свої пропозиції щодо санації (план санації)".  
61. 5. У статті 17:      5. У статті 17:  
62. а) абзац перший частини першої викласти в такій редакції:      а) абзац перший частини першої викласти в такій редакції:  
63. "1. Арбітражний суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого згідно з вимогами цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією".      "1. Господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією".  
64. б) абзац другий частини третьої викласти в такій редакції:      б) абзац другий частини третьої викласти в такій редакції:  
65. "Ухвала про введення процедури санації та призначення керуючого санацією підлягає негайному виконанню. Ухвала про призначення керуючого санацією може бути перевірена у порядку нагляду".      "Ухвала про запровадження процедури санації та призначення керуючого санацією набирає чинності з дня її ухвалення, але може бути оскаржена у встановленому порядку".  
66. в) абзац другий частини четвертої викласти в такій редакції: "керівник боржника відсторонюється з посади відповідно до законодавства про працю, управління боржником переходить до керуючого санацією, якщо інше не передбачено цим Законом;";   -33- Сергієнко О.І.
Абз.2 ч.4 ст.17 викласти в наступній редакції: "керівник боржника відсторонюється з посади, управління боржником переходить до керуючого санацією, якщо інше не передбачено цим Законом".  
Враховано редакційно   в) абзац другий частини четвертої викласти в такій редакції: "керівник боржника відсторонюється від посади у порядку, визначеному законодавством про працю, управління боржником переходить до керуючого санацією, крім випадку, передбаченого статтею 53 цього Закону;";  
67. г) абзац п'ятий частини четвертої виключити. д) частину п'яту викласти в такій редакції:      г) абзац п'ятий частини четвертої виключити. д) частину п'яту викласти в такій редакції:  
68. "5. Керуючий санацією має право: розпоряджатися майном боржника з урахуванням обмежень, передбачених цим Законом; укладати від імені боржника мирову угоду, цивільно-правові, трудові та інші угоди; відмовлятися від виконання договорів боржника у випадках, передбачених цим Законом".   -34- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
Абз.4 ч.5 викласти в редакції: "подавати заяви про визнання угод, укладених боржником, недійсними".  
Враховано   "5. Керуючий санацією має право: розпоряджатися майном боржника з урахуванням обмежень, передбачених цим Законом; укладати від імені боржника мирову угоду, цивільно-правові, трудові та інші угоди; подавати заяви про визнання угод, укладених боржником, недійсними".  
69. е) абзац четвертий частини шостої викласти в такій редакції: "розробити та подати на затвердження комітету кредиторів план санації боржника;".      е) абзац четвертий частини шостої викласти в такій редакції: "розробити та подати на затвердження комітету кредиторів план санації боржника;".  
70. є) абзац шостий частини шостої викласти в такій редакції:      є) абзац шостий частини шостої викласти в такій редакції:  
71. "здійснювати заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості боржником; від імені боржника заявляти позови про стягнення заборгованості з дебіторів боржника, а також з осіб, які несуть з боржником відповідно до закону або договору субсидіарну (додаткову) чи солідарну відповідальність;".      "здійснювати заходи щодо стягнення дебіторської заборгованості боржником; від імені боржника заявляти позови про стягнення заборгованості з дебіторів боржника, а також з осіб, які несуть з боржником відповідно до закону або договору субсидіарну (додаткову) чи солідарну відповідальність;".  
72. ж) абзац другий частини десятої викласти в такій редакції: "виконання договору завдає збитків боржнику;".   -35- Сергієнко О.І.
Абз.2 ч.10 ст.17 викласти в наступній редакції: "виконання договору завдає збитків боржнику, порівняно з аналогічними договорами, що укладаються за таких же умов".  
Відхилено   ж) абзац другий частини десятої викласти в такій редакції: "виконання договору завдає збитків боржнику;".  
73. з) частину одинадцяту викласти в такій редакції:      з) частину одинадцяту викласти в такій редакції:  
74. "11. Угода боржника, що укладена або здійснена боржником з окремим кредитором чи іншою особою після порушення провадження у справі про банкрутство або протягом шести місяців, що передували до дати порушення провадження у справі, може бути за заявою арбітражного керуючого або будь-кого з кредиторів визнана арбітражним судом недійсною, якщо:   -36- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
В абзаці 1 пункту 11 статті 17 після слів "про банкрутство або" слова "протягом шести місяців" замінити на слова "одного року".  
Відхилено   "11. Угода боржника, що укладена або здійснена боржником з окремим кредитором чи іншою особою після порушення провадження у справі про банкрутство або протягом шести місяців, що передували дню порушення провадження у справі про банкрутство, може бути за заявою арбітражного керуючого або одного з кредиторів визнана господарським судом недійсною, якщо:  
75. відповідно до такої угоди кредитору чи на його користь здійснено оплату його вимог, які виникли до укладення зазначеної угоди, або в рахунок оплати зазначених вимог передано (відчужено) майно боржника, за умови, якщо угоду укладено у момент, коли сума вимог кредиторів до боржника перевищувала вартість його майна та, якщо внаслідок реалізації угоди кредитор отримав більше, ніж він отримав би у разі ліквідації боржника, якщо б реалізація такої угоди не відбулася.      відповідно до такої угоди кредитору чи на його користь здійснено оплату його вимог, які виникли до укладення зазначеної угоди, або в рахунок оплати зазначених вимог передано (відчужено) майно боржника, за умови, якщо угоду укладено на день, коли сума вимог кредиторів до боржника перевищувала вартість його майна та, якщо внаслідок реалізації угоди кредитор отримав більше, ніж він отримав би у разі ліквідації боржника, якщо б реалізація такої угоди не відбулася.  
76. відповідно до такої угоди боржником відчужено або придбане майно за цінами, що є відповідно нижчими або вищими за ринкові за умови, якщо до моменту укладення угоди або внаслідок її реалізації майна боржника було (стало) недостатньо для задоволення вимог кредиторів.      відповідно до такої угоди боржником відчужено або придбане майно за цінами, що є відповідно нижчими або вищими за ринкові за умови, якщо до дня укладення угоди або внаслідок її реалізації майна боржника було (стало) недостатньо для задоволення вимог кредиторів.  
77. За угодою, що визнана арбітражним судом недійсною з вищезазначених підстав кожна із сторін зобов'язана повернути іншій стороні все, що отримано за угодою, а у разі неможливості повернути отримане в натурі - відшкодувати його вартість грошима за ринковими цінами, що існували на момент укладення угоди.      За угодою, що визнана господарським судом недійсною з вищезазначених підстав кожна із сторін зобов'язана повернути іншій стороні все, що отримано за угодою, а у разі неможливості повернути отримане в натурі - відшкодувати його вартість у грошовій формі за ринковими цінами, що існували на день укладення угоди.  
78. У разі оспорювання зазначених угод арбітражний суд має виходити з презумпції недостатності майна боржника для задоволення вимог кредиторів. Обов'язок доказування платоспроможності (достатності майна для задоволення вимог кредиторів) покладається на боржника.      У разі оспорювання зазначених угод господарський суд має виходити з презумпції недостатності майна боржника для задоволення вимог кредиторів. Обов'язок доказування платоспроможності (достатності майна для задоволення вимог кредиторів) покладається на боржника.  
79. Угода боржника, що укладена або здійснена боржником - юридичною особою після порушення провадження у справі про банкрутство або на протязі шести місяців, що передували до дати порушення провадження у справі, що пов'язана з виплатою (виділенням) долі (частки) в майні боржника учасникові боржника у зв'язку з його виходом із складу учасників боржника, за заявою арбітражного керуючого або кредитора визнається арбітражним судом недійсною, а все отримане за цією угодою повертається боржникові.      Угода боржника, що укладена або здійснена боржником - юридичною особою після порушення провадження у справі про банкрутство або на протязі шести місяців, що передували дню порушення провадження у справі, що пов'язана з виплатою (виділенням) долі (частки) в майні боржника учасникові боржника у зв'язку з його виходом із складу учасників боржника, за заявою арбітражного керуючого або кредитора визнається господарським судом недійсною, а все отримане за цією угодою повертається боржникові.  
80. Розгляд заяв арбітражних керуючих про визнання угод недійсними і повернення всього отриманого за такими угодами здійснюється арбітражним судом при провадженні у справі про банкрутство".      Розгляд заяв арбітражних керуючих про визнання угод недійсними і повернення всього отриманого за такими угодами здійснюється господарським судом в процедурі провадження у справі про банкрутство".  
81. і) частину дванадцяту виключити.      і) частину дванадцяту виключити.  
82. 6. У статті 21:      6. У статті 21:  
83. а) абзац шостий частини другої викласти в такій редакції: "відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту".      а) абзац шостий частини другої викласти в такій редакції: "відомості про стан кредиторської заборгованості боржника на дату подання звіту".  
84. б) абзаци перший та четвертий частини третьої викласти в такій редакції: "3. До звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно реєстру". "про прийняття рішення щодо припинення процедури санації і укладення мирової угоди;"      б) абзаци перший та четвертий частини третьої викласти в такій редакції: "3. До звіту керуючого санацією додаються докази задоволення вимог конкурсних кредиторів згідно реєстру". "про прийняття рішення щодо припинення процедури санації і укладення мирової угоди;"  
85. в) частини четверту та п'яту викласти в такій редакції:      в) частини четверту та п'яту викласти в такій редакції:  
86. "4. Звіт керуючого санацією має бути розглянутим комітетом кредиторів не пізніше десяти днів від дати його надходження.      "4. Звіт керуючого санацією має бути розглянутим комітетом кредиторів не пізніше десяти днів від дати його надходження.  
87. 5. За наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до арбітражного суду з клопотанням щодо: припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника;      5. За наслідками розгляду звіту керуючого санацією комітет кредиторів приймає рішення про звернення до господарського суду з клопотанням щодо: припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника;  
88. продовження встановленого строку процедури санації; припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; припинення процедури санації і укладення мирової угоди. У разі виникнення обставин, що є підставою для припинення процедури санації, комітет кредиторів може прийняти відповідне рішення й за відсутності звіту керуючого санацією".      продовження встановленого строку процедури санації; припинення процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури; припинення процедури санації і укладення мирової угоди. У разі виникнення обставин, що є підставою для припинення процедури санації, комітет кредиторів може прийняти відповідне рішення й за відсутності звіту керуючого санацією".  
89. г) частину дев'яту викласти в такій редакції:      г) частину дев'яту викласти в такій редакції:  
90. "9. Якщо комітет кредиторів прийняв рішення про припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника, звіт керуючого санацією підлягає затвердженню арбітражним судом, якщо інше не передбачено цим Законом.      "9. Якщо комітет кредиторів прийняв рішення про припинення процедури санації у зв'язку з виконанням плану санації і відновленням платоспроможності боржника, звіт керуючого санацією підлягає затвердженню господарським судом, якщо інше не передбачено цим Законом.  
91. У разі встановлення арбітражним судом обґрунтованості скарг кредиторів арбітражний суд може відмовити у затвердженні звіту керуючого санацією".      У разі встановлення господарським судом обґрунтованості скарг кредиторів господарський суд може відмовити у затвердженні звіту керуючого санацією".  
92. д) частини дванадцяту і тринадцяту викласти в такій редакції:      д) частини дванадцяту і тринадцяту викласти в такій редакції:  
93. "12. Розрахунки з кредиторами, вимоги яких включені до реєстру, проводяться керуючим санацією починаючи з дати, зазначеної у затвердженому арбітражним судом плану санації в порядку черговості, установленій цим Законом.      "12. Розрахунки з кредиторами, вимоги яких включені до реєстру, проводяться керуючим санацією починаючи з дати, зазначеної у затвердженому господарським судом плану санації в порядку черговості, установленій статтею 31 цього Закону.  
94. 13. Якщо розрахунки з кредиторами не проведені в строки, передбачені планом санації, арбітражний суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру".      13. Якщо розрахунки з кредиторами не проведені в строки, передбачені планом санації, господарський суд визнає боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру".  
95. е) частини чотирнадцяту-п'ятнадцяту виключити, а частину шістнадцяту вважати частиною чотирнадцятою.   -37- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Пункт 1 статті 23 доповнити новим абзацом наступного змісту: "- анулюється реєстрація банкрута в податкових органах як платника податку на додану вартість".  
Відхилено   е) частини чотирнадцяту-п'ятнадцяту виключити, а частину шістнадцяту вважати частиною чотирнадцятою.  
96. 7. У статті 25: а) абзац одинадцятий та дванадцятий частини першої викласти в такій редакції:      7. У статті 25: а) абзац одинадцятий та дванадцятий частини першої викласти в такій редакції:  
97. "заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;";      "заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими;";  
98. "в порядку, передбаченому статтею 17 цього Закону, подає до арбітражного суду заяви про визнання недійсними угод боржника;";   -38- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
В абзаці 12 пункту 1 статті 25 після слів "про визнання недійсними угод боржника," додати "а також заявляє про припинення дії і відмовлення від виконання договорів банкрута, що продовжували діяти до моменту відкриття ліквідаційної процедури"; до абзацу 1 пункту 2 статті 25 додати нове речення наступного змісту: "Відмова від передачі ліквідатору хоча б одного з перерахованих вище документів чи майна є достатньою підставою для спрямування арбітражним судом на адресу правоохоронних органів представлення про факти здійснення посадовими особами банкрута кримінальних дій".  
Відхилено   "з підстав, передбачених частиною десятою статті 17 цього Закону, подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника;";  
99. б) абзац перший частини другої викласти в такій редакції:      б) абзац перший частини другої викласти в такій редакції:  
100. "Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печаток і штампів, матеріальних та інших цінностей банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до чинного законодавства".      "Протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України".  
101. 8. Статті 27 та 28 виключити.      8. Статті 27 та 28 виключити.  
102. 9. Статтю 52 викласти в такій редакції:      9. Статтю 52 викласти в такій редакції:  
103. "Стаття 52. Особливості банкрутства відсутнього боржника      "Стаття 52. Особливості банкрутства відсутнього боржника  
104. 1. У разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.   -39- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
До пункту 1 статті 52 додати абзац 2 наступного змісту: "У випадку, якщо після порушення справи про банкрутство відповідно до загальних судових процедур розпорядником майна був виявлений факт відсутності боржника, що задовольняє вимогам абзацу першого частини першої цієї статті, за клопотанням розпорядника майна арбітражний суд може прийняти ухвалу про перехід процедури банкрутства, передбачені цією статтею. Дана ухвала може бути оскаржена тільки боржником";  
Враховано частково редакційно  1. У разі, якщо громадянин-підприємець - боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.  
105. 2. Арбітражний суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. 3. У разі виявлення майна відсутнього боржника, ліквідатора має бути замінено працівником державного органу з питань банкрутства або, за клопотанням кредитора, арбітражним керуючим, про що арбітражний суд виносить ухвалу.   -40- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
у пункті 2 статті 52 після слів "про банкрутство відсутнього боржника" додати фразу "чи перехід процедури банкрутства з загальних норм цього закону на процедури, передбачені цією статтею"; після слів "ініціюючого кредитора за згодою останнього" додати слова "або діючого розпорядника майна боржника"; абз.2 пункту 3 статті 52 викласти в наступній редакції: "У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, виручка від продажу такого майна направляється на покриття судових, адміністративних і інших витрат, покриття яких передбачене частиною 1 в) п. 1 статті 31 цього закону, а у випадку наявності достатньої кількості майна, на задоволення вимог кредиторів, виявлених ліквідатором".  
Враховано частково редакційно  2. Господарський суд у двотижневий строк з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього. 3. У разі виявлення майна відсутнього боржника, ліквідатора має бути замінено за клопотанням кредитора арбітражним керуючим, про що господарський суд виносить ухвалу.  
106. У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, сума виручки від продажу такого майна направляється на покриття судових і адміністративних витрат.      У разі виявлення ліквідатором майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, сума виручки від продажу такого майна направляється на покриття витрат, пов'язаних з провадженням у справі про банкрутство.  
107. 4. У разі, якщо кредитор не подав до арбітражного суду клопотання щодо кандидатури арбітражного керуючого (ліквідатора), ухвала арбітражного суду надсилається державному органу з питань банкрутства, якою зобов'язується протягом семи днів від дати винесення ухвали забезпечити участь у справі ліквідатора з числа працівників державного органу з питань банкрутства.      4. У разі, якщо кредитор не подав до господарського суду клопотання щодо кандидатури арбітражного керуючого (ліквідатора), ухвала господарського суду надсилається державному органу з питань банкрутства, якою зобов'язується протягом семи днів від дати винесення ухвали забезпечити участь у справі ліквідатора з числа працівників державного органу з питань банкрутства.  
108. 5. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання арбітражним судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.   -41- Москвін С.О. (реєстр. картка № 383)
Додати в статтю 52 пункт 6-1. наступного змісту: "6-1. З метою виявлення майна відсутнього боржника ліквідатор зобов'язаний направити запити: у податковий орган за місцем державної реєстрації відсутнього боржника з метою з'ясування всіх, будь-коли відкритих банківських рахунків відсутнього боржника; в орган державної реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності, що зареєстрував відсутнього боржника, з метою з'ясування всіх, що знаходяться в них на обліку філій і представництв відсутнього боржника, а також місця перебування засновників відсутнього боржника; в органи обліку прав на нерухоме майно за місцем перебування юридичної адреси відсутнього боржника, а також місць перебування усіх філій і представництв відсутнього боржника і місць перебування (реєстрації) засновників відсутнього боржника, з метою з'ясування всіх, зареєстрованих на ім'я відсутнього боржника, філій відсутнього боржника, об'єктів нерухомості; засновникам (учасникам) відсутнього боржника, або реєстратору власників іменних цінних паперів відсутнього боржника - акціонерного товариства, з метою виявлення даних останнього призначеного керівника відсутнього боржника. Майно відсутнього банкрута вважається виявленим, якщо ліквідатором чи арбітражним судом: - щодо нерухомого майна отримані належно засвідчені копії документів, що підтверджують факт реєстрації прав власності на дане майно на користь відсутнього боржника у відповідних органах реєстрації нерухомості; - щодо нерухомого майна отримані належно засвідчені копії нотаріально підтверджених угод з цим майном на користь відсутнього боржника; - щодо автотранспорту та інших номерних агрегатів, що підлягають обов'язкової реєстрації, отримані документи від органів ДАІ про факт реєстрації даного майна на відсутнього боржника, а також установлене фактичне місцезнаходження даного майна і воно узято під схоронність ліквідатора чи органів ДАІ; - щодо цінних паперів, що підлягають обліку згідно норм чинного законодавства, отримані документи від цих учасників Національної депозитарної системи з підтвердженням факту реєстрації у них на ім'я банкрута цінних паперів, при цьому дані цінні папери заблоковані за розпорядженням ліквідатора і їхнє відчуження можливе тільки в процедурі ліквідації відсутнього боржника; - щодо коштів на банківських рахунках, отримані офіційні банківські документи, що підтверджують факт позитивного залишку коштів на банківських рахунках відсутнього боржника, при цьому розпорядником даних засобів, згідно правил, установлених Національним банком України, вже є ліквідатор відсутнього боржника; щодо іншого майна, установлені його фактичне перебування і воно узято під схоронність ліквідатором чи іншими уповноваженими на ці дії органами". До статті 52 додати пункти 8 і 9 наступного змісту: "8. У процедурі банкрутства відсутнього боржника створення комітету кредиторів банкрута, а також складання реєстру визнаних вимог кредиторів не обов'язково. 9. Майно, що належить відсутньому боржнику, виявлене ким-небудь після ліквідації такого боржника в рамках справи про банкрутство і виключення його з державного реєстру підприємств і організацій, визнається безхазяйним і надходить у власність держави відповідно до чинного законодавства"  
Відхилено   5. Ліквідатор письмово повідомляє про визнання господарським судом відсутнього боржника банкрутом усіх відомих йому кредиторів відсутнього боржника, які в місячний строк з дня одержання повідомлення можуть направити ліквідатору заяви з вимогами до банкрута.  
109. 6. За клопотанням ліквідатора у разі виявлення ним майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, арбітражний суд може винести ухвалу про припинення процедури ліквідації, передбаченої цією статтею, і переходу до загальних судових процедур у справі про банкрутство, передбачених цим Законом.      6. За клопотанням ліквідатора у разі виявлення ним майна відсутнього боржника, визнаного банкрутом, господарський суд може винести ухвалу про припинення процедури ліквідації, передбаченої цією статтею, і переходу до загальних судових процедур у справі про банкрутство, передбачених цим Законом.  
110. 7. Задоволення вимог кредиторів здійснюється в порядку черговості, передбаченому статтею 31 цього Закону. Кредитори можуть оскаржити результати розгляду їх вимог ліквідатором в арбітражний суд до затвердження арбітражним судом ліквідаційного балансу".      7. Задоволення вимог кредиторів здійснюється в порядку черговості, передбаченому статтею 31 цього Закону. Кредитори можуть оскаржити результати розгляду їх вимог ліквідатором в господарський суд до затвердження господарським судом ліквідаційного балансу".  
111. 10. Статтю 53 викласти в такій редакції:      10. Статтю 53 викласти в такій редакції:  
112. "Стаття 53. Особливості провадження санації боржника його керівником      "Стаття 53. Особливості провадження санації боржника його керівником  
113. 1. Керівник боржника має право подати згідно з вимогами статті 7 цього Закону заяву про порушення справи про банкрутство з метою проведення ним процедури санації до подання кредиторами заяви про порушення справи про банкрутство за таких умов:      1. Керівник боржника має право подати згідно з вимогами статті 7 цього Закону заяву про порушення справи про банкрутство боржника з метою проведення керівником процедури санації до подання кредиторами заяви про порушення справи про банкрутство за таких умов:  
114. за наявності рішення органу, до компетенції якого, згідно з чинним законодавством або установчими документами боржника, віднесено право приймати рішення щодо звернення до арбітражного суду із заявою про порушення справи про банкрутство, а у випадку, якщо такі повноваження не визначені, - за наявності рішення органу боржника, до компетенції якого віднесено прийняття рішення щодо реорганізації чи ліквідації боржника;      за наявності рішення органу, до повноваження якого, згідно з чинним законодавством або установчими документами боржника, віднесено право приймати рішення щодо звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника, а у випадку, якщо такі повноваження не визначені, - за наявності рішення органу боржника, до повноваження якого віднесено прийняття рішення щодо реорганізації чи ліквідації боржника;  
115. за наявності плану санації та письмової згоди кредиторів, загальна сума вимог яких перевищує п'ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку, на впровадження зазначеного плану та на призначення керуючим санації керівника боржника.      за наявності плану санації та письмової згоди кредиторів, загальна сума вимог яких перевищує п'ятдесят відсотків кредиторської заборгованості боржника згідно з даними його бухгалтерського обліку, на впровадження зазначеного плану та на призначення керуючим санації керівника боржника.  
116. 2. Для проведення санації боржника його керівником керівник боржника звертається у встановленому цим Законом порядку до арбітражного суду з заявою про порушення справи про банкрутство для проведення санації з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею. До заяви керівника боржника додається план санації боржника, погоджений з кредиторами, що дали згоду на її проведення, письмова згода кредиторів на призначення керуючим санацією керівника боржника та пропозиція щодо кандидатури розпорядника майна.      2. Для проведення санації боржника його керівником керівник боржника звертається у встановленому цим Законом порядку до господарського суду з заявою про порушення справи про банкрутство для проведення санації з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею. До заяви керівника боржника додається план санації боржника, погоджений з кредиторами, що дали згоду на її проведення, письмова згода кредиторів на призначення керуючим санацією керівника боржника та пропозиція щодо кандидатури розпорядника майна.  
117. 3. Після розгляду заяви боржника, у разі, якщо заява і додані до неї документи відповідають вимогам, установленим цим законом, суддя виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство і відкриття процедури санації, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та призначає розпорядника майна, керуючого санацією - керівника боржника, які діють відповідно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.      3. Після розгляду заяви боржника, у разі, якщо заява і додані до неї документи відповідають вимогам, установленим цим Законом, суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство боржника і відкриття процедури санації, введення мораторію на задоволення вимог кредиторів та призначає розпорядника майна, керуючим санацією - керівника боржника, які діють відповідно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.  
118. Керуючий санацією - керівник боржника здійснює свої повноваження згідно з цим Законом, з урахуванням обмежень, встановлених частиною тринадцятою статті 13 цього Закону.      Керуючий санацією - керівник боржника здійснює свої повноваження згідно з цим Законом, з урахуванням обмежень, встановлених частиною тринадцятою статті 13 цього Закону.  
119. 4. Керуючий санацією - керівник боржника зобов'язаний у тридцятиденний строк з дня винесення ухвали про порушення справи і відкриття процедури санації зробити за власний рахунок оголошення про порушення справи про банкрутство і відкриття процедури санації в офіційному друкованому органі та подати докази опублікування до арбітражного суду.      4. Керуючий санацією - керівник боржника зобов'язаний у тридцятиденний строк з дня винесення ухвали про порушення справи про банкрутство боржника і відкриття процедури санації подати повідомлення про порушення справи про банкрутство боржника і відкриття процедури санації в офіційному друкованому органі та подати докази опублікування до господарського суду.  
120. 5. В оголошенні повинні міститися: відомості про порушення провадження у справі про банкрутство та відкриття процедури санації; повне найменування боржника, його місцезнаходження, реквізити його рахунків в установах банків; ідентифікаційний код боржника згідно Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України; відомості про керуючого санацією - керівника боржника та розпорядника майна боржника.      5. В оголошенні повинні міститися: відомості про порушення провадження у справі про банкрутство боржника та відкриття процедури санації; повне найменування боржника, його місцезнаходження, реквізити його рахунків в установах банків; ідентифікаційний код боржника згідно Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України; відомості про керуючого санацією - керівника боржника та розпорядника майна боржника.  
121. 6. Кредитори у місячний строк з дня опублікування оголошення боржника про порушення справи про банкрутство і відкриття процедури санації подають до арбітражного суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, та (або) заперечення кредиторів проти здійснення процедури санації керівником боржника.      6. Кредитори у місячний строк з дня опублікування оголошення боржника про порушення справи про банкрутство боржника і відкриття процедури санації подають до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника, а також документи, що їх підтверджують, та (або) заперечення кредиторів проти здійснення процедури санації керівником боржника.  
122. 7. Керуючий санацією боржника (керівник боржника) разом із розпорядником майна зобов'язані відповідно до вимог цього Закону розглянути вимоги кредиторів, і скласти реєстр вимог кредиторів, письмово повідомивши про результати розгляду заявників та арбітражний суд.      7. Керуючий санацією боржника (керівник боржника) разом із розпорядником майна зобов'язані відповідно до вимог цього Закону розглянути вимоги кредиторів, і скласти реєстр вимог кредиторів, письмово повідомивши про результати розгляду заявників та господарський суд.  
123. 8. Арбітражний суд в порядку, передбаченому цим Законом, розглядає реєстр вимог кредиторів, вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника і які не були включені до реєстру вимог кредиторів. За результатами розгляду арбітражний суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, затверджується реєстр вимог кредиторів і визначається дата проведення зборів кредиторів.      8. Господарський суд в порядку, передбаченому цим Законом, розглядає реєстр вимог кредиторів, вимоги кредиторів, щодо яких були заперечення боржника і які не були включені до реєстру вимог кредиторів. За результатами розгляду господарський суд виносить ухвалу, в якій зазначається розмір визнаних судом вимог кредиторів, затверджується реєстр вимог кредиторів і визначає дату проведення зборів кредиторів.  
124. 9. Збори кредиторів, порядок утворення і проведення засідань комітету кредиторів здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом. Комітет кредиторів у місячний строк від дати його утворення повинен подати арбітражному суду схвалений план санації або заперечення проти проведення процедури санації.      9. Збори кредиторів, порядок утворення і проведення засідань комітету кредиторів здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом. Комітет кредиторів у місячний строк від дати його утворення повинен подати господарському суду схвалений план санації боржника.  
125. 10. Арбітражний суд затверджує план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути перевірена в порядку нагляду. Боржник розпочинає реалізацію плану санації після його затвердження судом. 11. Якщо справу про банкрутство боржника порушено за заявою кредитора (кредиторів), комітет кредиторів має право звернутися до арбітражного суду з клопотанням про призначення керуючим санацією керівника боржника, а також розпорядника майна. Керуючий санацією та розпорядник майна діють відповідно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.      10. Господарський суд затверджує план санації боржника, про що виноситься ухвала, яка може бути перевірена в порядку нагляду. Боржник розпочинає реалізацію плану санації після його затвердження судом. 11. Якщо справу про банкрутство боржника порушено за заявою кредитора (кредиторів), комітет кредиторів має право звернутися до господарського суду з клопотанням про призначення керуючим санацією керівника боржника, а також розпорядника майна. Керуючий санацією та розпорядник майна діють відповідно до вимог цього Закону з урахуванням особливостей, передбачених цією статтею.  
126. 12. Керуючий санацією (керівник боржника) виконує повноваження керуючого санацією без ліцензії і отримує заробітну плату в тому ж розмірі, в якому він її отримував до призначення керуючим санацією.      12. Керуючий санацією (керівник боржника) виконує повноваження керуючого санацією без ліцензії і отримує заробітну плату в тому ж розмірі, в якому він її отримував до призначення керуючим санацією.  
127. 13. За поданням комітету кредиторів або розпорядника майна керуючий санацією (керівник боржника) може бути звільнений арбітражним судом від виконання повноважень керуючого санацією. Звільнення керівника боржника від виконання ним повноважень керуючого санацією позбавляє керівника боржника права самому здійснювати санацію боржника.      13. За поданням комітету кредиторів або розпорядника майна керуючий санацією (керівник боржника) може бути звільнений господарським судом від виконання повноважень керуючого санацією. Звільнення керівника боржника від виконання ним повноважень керуючого санацією позбавляє керівника боржника права самому здійснювати санацію боржника.  
128. 14. Розпорядник майна продовжує виконувати свої обов'язки протягом здійснення керівником боржника (керуючим санацією) процедури санації боржника.      14. Розпорядник майна продовжує виконувати свої обов'язки протягом здійснення керівником боржника (керуючим санацією) процедури санації боржника.  
129. 15. У разі невиконання плану санації боржника або, якщо стає очевидним, що виконання плану санації боржника не призведе до відновлення його платоспроможності, питання про подальше провадження у справі вирішується відповідно до цього Закону, про що арбітражний суд виносить ухвалу".   -42- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
1. У тексті Закону слова "арбітражний суд", "перевірена в порядку нагляду" замінити у всіх відмінках відповідно словами "господарський суд", "оскаржена у встановленому порядку".  
Враховано   15. У разі невиконання плану санації боржника або, якщо стає очевидним, що виконання плану санації боржника не призведе до відновлення його платоспроможності, питання про подальше провадження у справі вирішується відповідно до цього Закону, про що господарський суд виносить ухвалу". 11. У тексті Закону слова "арбітражний суд", "перевірена в порядку нагляду" замінити у всіх відмінках відповідно словами "господарський суд", "оскаржена у встановленому порядку".  
130. ІІ. Закон набирає чинності з дня опублікування.   -43- Зачосов В.О. (в.о. № 225)
2. Прикінцеві положення викласти в такій редакції: "1. Закон набирає чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк: розробити і привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити розроблення і прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів відповідно до цього Закону". 3. Внести літредакторські та юридико-технічні правки.  
Враховано   ІІ. Прикінцеві положення 1. Закон набирає чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування. 2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк: розробити та внести на розгляд Верховної Ради України пропозиції про внесення змін до законодавчих актів, що випливають з цього Закону; розробити і привести у відповідність з цим Законом свої нормативно-правові акти; забезпечити розроблення і прийняття міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів відповідно до цього Закону.