Кількість абзаців - 62 Таблиця поправок


Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років   -1- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Назву законопроекту викласти у такій редакції: "Про увічнення Перемоги у Другій світовій війні". Далі у тексті законопроекту термін "Велика Вітчизняна війна" замінити словами "Друга світова війна".  
Відхилено , оскільки дія цього Закону поши-рюється на територію України, де в 1941-1945 рр. відбувалися події, які ввійшли в історію українського народу як Велика Вітчизняна війна.  Проект ЗАКОН УКРАЇНИ Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років  
1. Відзначаючи всесвітньо-історичне значення Перемоги, визвольний характер Великої Вітчизняної війни, її вплив на боротьбу народів Європи та інших континентів, необхідність міжнародного співробітництва з метою підтримки загального миру і громадської злагоди, недопущення різних проявів фашизму і націонал-екстремізму,   -2- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
У абзаці першому преамбули після слів "значення Перемоги" додати слова "у Великій Вітчизняній війні, яка справила вирішальний вплив на весь хід Другої світової війни", далі за текстом.  
Враховано   Відзначаючи всесвітньо-історичне значення Перемоги у Великій Вітчизняній війні, яка справила вирішальний вплив на весь хід Другої світової війни, на боротьбу народів Європи та інших континентів, її визвольний характер, необхідність міжнародного співробітництва з метою підтримки загального миру і громадської злагоди, недопущення різних проявів фашизму, національного чи расового екстремізму,  
    -3- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
У абзаці першому преамбули слова "націонал-екстремізму" замінити словами "національної чи расової нетерпимості".  
Враховано частково    
2. зважаючи на необхідність постійного щоденного державного і громадського піклування про ветеранів Великої Вітчизняної війни та жертв фашизму і важливість вшанування безсмертного подвигу народу-переможця,      зважаючи на необхідність постійного щоденного державного і громадського піклування про ветеранів Великої Вітчизняної війни та жертв фашизму і важливість вшанування безсмертного подвигу народу-переможця,  
3. виходячи з історичних традицій українського народу зберігати пам'ять про захисників Вітчизни, які віддали своє життя в боротьбі за її свободу і незалежність, приймається цей Закон України.      виходячи з історичних традицій українського народу зберігати пам'ять про захисників Вітчизни, які віддали своє життя в боротьбі за її свободу і незалежність, приймається цей Закон України.  
4. Стаття 1. День Перемоги      Стаття 1. День Перемоги  
5. 9 травня є всенародне свято - День Перемоги.   -4- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Частину першу статті 1 викласти в такій редакції: "9 травня вважати державним святом - "Днем Перемоги".  
Враховано   День Перемоги (9 травня) - державне свято.  
    -5- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
В частині першій статті 1 законопроекту слова "всенародне свято" замінити словами "державне свято". Термін "всенародне свято" не передбачений жодним законом України. Згідно з Конституцією України (п.7 ч.2 ст.92) законами України встановлюються "державні свята".  
Враховано    
6. День Перемоги - вихідний день і щорічно відзначається як торжество народу-переможця над фашизмом, як всенародна пам'ять про боротьбу українського народу за свободу і незалежність своєї Батьківщини і безсмертний подвиг її учасників.   -6- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Частину другу статті 1 викласти в такій редакції: "День Перемоги є святковим днем і відзначається як торжество безсмертного подвигу народу-переможця над фашизмом, як всенародна пам'ять про його боротьбу за свободу і незалежність своєї Батьківщини". Згідно із статтею 73 КЗОТ України День Перемоги є святковим днем.  
Враховано   День Перемоги є святковим днем і відзначається як торжество безсмертного подвигу народу-переможця над фашизмом, як всенародна пам'ять про його боротьбу за свободу і незалежність своєї Батьківщини.  
7. Поважне ставлення до пам'яті про Перемогу і учасників Великої Вітчизняної війни є священним обов'язком держави і всіх громадян України.   -7- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Статтю 1 після частини третьої доповнити частиною наступного змісту: "Виходячи із потреби національного та громадянського примирення, Українська держава гарантує однаково шанобливе ставлення до усіх борців проти фашизму, незалежно від того, у яких військових формуваннях вони здійснювали цю боротьбу".  
Враховано частково в частині третій статті 1.  Поважне ставлення до пам'яті про Перемогу і учасників Великої Вітчизняної війни є священним обов'язком держави і всіх громадян України.  
8. В День Перемоги в столиці України місті-герої Києві проводяться військовий парад, святкові маніфестації з використанням символіки років Великої Вітчизняної війни.   -8- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Частину четверту статті 1 викласти у такій редакції: "В день Перемоги в столиці України місті-герої Києві проводяться святкові маніфестації, концерти, урочисті зібрання громадськості".  
Враховано   У День Перемоги в столиці України місті-герої Києві, інших містах та населених пунктах України проводяться святкові заходи з використанням символіки років Великої Вітчизняної війни. У столиці України місті-герої Києві в ювілейні роки Дня Перемоги проводиться військовий парад.  
    -9- Буйко Г.В. (реєстр. картка № 249)
Частину четверту статті 1 викласти в такій редакції: "В день Перемоги в столиці України місті-герої Києві, інших містах та населених пунктах України проводяться святкові заходи з використанням символіки років Великої Вітчизняної війни". Статтю першу доповнити частиною п'ятою в такій редакції: "В столиці України місті-герої Києві в ювілейні роки Дня Перемоги проводиться військовий парад". Частини четверту, п'яту, шосту, сьому відповідно вважати п'ятою, шостою, сьомою і восьмою.  
Враховано    
    -10- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Зміст частини четвертої статті 1 викласти в такій редакції: "В День Перемоги, у дні святкування визволення від німецько-фашистських загарбників у всіх містах і населених пунктах України вивішуються державні прапори, проводяться святкові маніфестації з залученням підрозділів військ, які дислокуються, урочисті збори, мітинги пам'яті, покладання вінків та квітів до пам'ятників воїнам Великої Вітчизняної війни, меморіалів і могил, де вони поховані".  
Враховано в частині четвертій статті 1 та частині першій статті 3.   
9. Артилерійський салют, фейєрверк проводяться в містах-героях Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, а також в містах, де розташовані штаби оперативних командувань та видів Збройних Сил України.   -11- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Частину п'яту статті 1 викласти у такій редакції: "Артилерійський салют, фейєрверк проводяться в містах-героях Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, столиці Автономної Республіки Крим місті Сімферополі, а також в усіх обласних центрах України".  
Враховано частково   У містах-героях Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, столиці Автономної Республіки Крим місті Сімферополі проводиться артилерійський салют, в усіх обласних центрах України - фейєрверки .  
    -12- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Частину п'яту статті 1 викласти у такій редакції: "9 травня в День Перемоги, в столиці України місті-герої Києві, містах-героях Севастополі, Одесі і Керчі, в столиці Автономної Республіки Крим м.Сімферополі, в усіх обласних центрах України проводяться військові паради, артилерійські салюти і фейєрверки".  
Враховано в частинах п'ятій і шостій статті 1.   
10. Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Державному комітету у справах охорони державного кордону України, Службі Безпеки України, Національній гвардії України, Міністерству України у справах сім'ї та молоді, Комітету у справах ветеранів війни та воєнних конфліктів в іноземних державах при Кабінеті Міністрів України спільно з Радою організацій ветеранів України та міськими громадськими організаціями ветеранів щорічно планувати і проводити відповідні заходи виховної та військово-патріотичної роботи у військових підрозділах, організаціях, підприємствах і навчальних закладах різного відомчого підпорядкування.   -13- Буйко Г.В. (реєстр. картка № 249)
Частину шосту статті 1 викласти в такій редакції: "Кабінет Міністрів України та інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування за участю громадських організацій ветеранів та політичних партій щорічно забезпечують у військових підрозділах, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах різного відомчого підпорядкування проведення відповідних заходів військово-патріотичного виховання на героїчних, бойових і трудових традиціях українського народу в роки Великої Вітчизняної війни".  
Враховано   Кабінет Міністрів України та інші органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування за участю громадських організацій ветеранів та політичних партій щорічно забезпечують у військових підрозділах, на підприємствах, в установах, організаціях і навчальних закладах різного відомчого підпорядкування проведення відповідних заходів військово-патріотичного виховання на героїчних, бойових і трудових традиціях українського народу в роки Великої Вітчизняної війни.  
11. Порядок проведення святкових заходів, урочистих зборів, мітингів, демонстрацій, святкових маніфестацій, присвячених Дню Перемоги, визначається постановою Кабінету Міністрів згідно з цим законом.   -14- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
У частині сьомій статті 1 доцільно виключити слова "урочистих зборів, мітингів, демонстрацій, святкових маніфестацій", поскільки за змістом вони входять в поняття "святкові заходи".  
Враховано   Порядок проведення святкових заходів, присвячених Дню Перемоги, визначається Кабінетом Міністрів України.  
    -15- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Статтю 1 доповнити частинами восьмою, дев'ятою, десятою, одинадцятою, дванадцятою, тринадцятою в такій редакції: "Перелік військових частин, кількість бойової техніки та особового складу, залучених на військові паради у містах-героях, час і порядок проведення в них артилерійських салютів і фейєрверків, визначаються наказом Міністра оборони. Перелік підрозділів військових частин, кількість особового складу, залученого до участі у військових парадах у столиці Автономної Республіки Крим м.Сімферополі, в обласних центрах України визначається наказами начальників військових гарнізонів. Бойова техніка у них на паради не виводиться. Всі заходи по святкуванню Дня Перемоги, днів визволення міст та населених пунктів від німецько-фашистських загарбників проводяться згідно планів, складених по заявкам політичних партій, громадських організацій і організацій ветеранів Великої Вітчизняної війни, затверджених Державними органами місцевої виконавчої влади та погоджених начальниками військових гарнізонів. Приміщення для проведення заходів, включених в плани, організаціям ветеранів Великої Вітчизняної війни виділяються безплатно. Посадові особи, які перешкоджають виділенню приміщень для них, притягуються до адміністративної відповідальності - аж до звільнення із займаної посади. Проведення в ці дні будь-яких контрзаходів забороняється. Особи, які заважають проведенню заходів, притягаються до адміністративної та кримінальної відповідальності".  
Відхилено , оскільки викладене є нормою інших нормативно-правових актів і визначено частиною сьомою статті 1.   
12. Стаття 2. Форми увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні      Стаття 2. Форми увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні  
13. Основними формами увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні є:   -16- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Статтю 2 доповнити абзацом другим у такій редакції: "Святкування Дня Перемоги і днів визволення міст та інших населених пунктів України від німецько-фашистських загарбників".  
Враховано   Основними формами увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні є: - святкування Дня Перемоги і днів визволення міст та інших населених пунктів України від німецько-фашистських загарбників; - установлення почесної варти біля Вічного вогню, могил Невідомого солдата і Невідомого матроса, інших пам'ятників та обелісків, покладання вінків, квітів до братських меморіалів і могил;  
14. - установлення почесної варти біля Вічного вогню, пам'ятників Невідомому солдату і Невідомому матросу, інших пам'ятників, покладання вінків, квітів до братських меморіалів і могил;   -17- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
У абзаці другому статті 2 після слів "інших пам'ятників" додати слова "та обелісків", далі по тексту.  
Враховано    
    -18- Чикал А.В. (в.о. № 191)
Абзац другий статті 2 доповнити словами такого змісту: "а також до вояків Української повстанчої армії, які брали участь у бойових діях проти німецько-фашистських загарбників на тимчасово окупованій ними території України в 1941-1945 роках, які не вчинили злочинів проти миру і людства, та ті, що реабілітовані відповідно до Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні".  
Відхилено , поскільки не узгоджується із змістом зазначеного абзацу.   
15. - поважне ставлення до державних нагород і інших відзнак Великої Вітчизняної війни, заснування до Дня Перемоги ювілейної медалі, нагрудних пам'ятних знаків, нагородження ними учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, офіцерів, прапорщиків і мічманів Збройних Сил України;   -19- Буйко Г.В. (реєстр. картка № 249)
В абзаці третьому статті 2 виключити слово "ювілейної", після слова "мічманів" додати слова "а також ветеранів".  
Враховано   - поважне ставлення до державних нагород і інших відзнак Великої Вітчизняної війни, заснування до Дня Перемоги медалі, нагрудних пам'ятних знаків, нагородження ними учасників Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів, офіцерів, прапорщиків і мічманів, а також ветеранів Збройних Сил України;  
    -20- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
В абзаці третьому статті 2 вилучити слова "воїнів-інтернаціоналістів, офіцерів, прапорщиків і мічманів Збройних Сил України". Не може бути формою увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні поважне ставлення до воїнів-інтернаціоналістів, офіцерів, прапорщиків і мічманів Збройних Сил України. Зазначена категорія громадян має до перемоги у Великій Вітчизняній війні досить опосередковане відношення.  
Відхилено , так як має зберігатися наступність поколінь у відношенні до подій Великої Вітчизняної війни.   
16. - об'єктивне дослідження і висвітлення історії Великої Вітчизняної війни на підставі державної концепції, національної і регіональних програм патріотичного виховання населення, які формуються Національною Академією Наук України за участю ветеранських організацій згідно Указу Президента України №459/99;   -21- Борщевський В.В. (реєстр. картка № 261)
Абзаци четвертий і п'ятий статті 2 вважати абзацом четвертим і викласти в такій редакції: " - дослідження і об'єктивне висвітлення історії Великої Вітчизняної війни, недопущення фальсифікованого відображення цих подій у навчально-методичній літературі, підручниках та засобах масової інформації".  
Враховано   - дослідження і об'єктивне висвітлення історії Великої Вітчизняної війни, недопущення фальсифікованого відображення цих подій у навчально-методичній літературі, підручниках та засобах масової інформації;  
17. - неприпустимість фальсифікованого відображення історії Великої Вітчизняної війни в засобах масової інформації, навчально-методичній літературі та інших виданнях;   -22- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
В абзаці п'ятому статті 2 слова "неприпустимість фальсифікованого" замінити словом "об'єктивне". Про фальсифікацію у відображенні будь-яких подій може йтися тільки в тому разі, коли відносно неї існує єдина загальновизначена та науково підтверджена точка зору. Оскільки події, які відбувалися під час Великої Вітчизняної війни в Україні, в теперішній час висвітлюються з різних точок зору, законом доцільніше вимагати саме об'єктивного їх відображення.  
Враховано    
18. - запровадження державної і місцевих премій за найкращі твори літератури, кіно, мистецтва по правдивому висвітленню історії Великої Вітчизняної війни;   -23- Мельник П.В. (реєстр. картка № 394)
В абзаці шостому статті 2 слово "правдивому" замінити на "достовірному".  
Враховано   - запровадження державної і місцевих премій за найкращі твори літератури, кіно, мистецтва по достовірному висвітленню історії Великої Вітчизняної війни;  
19. - спорудження пам'ятників, музеїв, створення військових меморіальних комплексів-кладовищ для поховань ветеранів Великої Вітчизняної війни, їх упорядкування та збереження;      - спорудження пам'ятників, створення музеїв, військових меморіальних комплексів-кладовищ для поховань ветеранів Великої Вітчизняної війни, їх упорядкування та збереження;  
20. - проведення пошукової роботи з метою виявлення невідомих військових поховань і непохованих останків загиблих, установлення імен загиблих і тих, хто пропав безвісти;   -24- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Абзац восьмий статті 2 викласти в такій редакції: "- забезпечення державою пошукової роботи з метою встановлення імен загиблих і тих, хто пропав безвісти".  
Враховано   - забезпечення державою пошукової роботи з метою встановлення імен загиблих і тих, хто пропав безвісти;  
21. - занесення навічно до списків військових з'єднань, частин (кораблів) імен військовослужбовців, які здійснили героїчні подвиги;      - занесення навічно до списків військових з'єднань, частин (кораблів) імен військовослужбовців, які здійснили героїчні подвиги;  
22. - занесення навічно до Книг пам'яті (історичних паспортів) військових частин (кораблів), з'єднань та об'єднань, які брали участь в обороні та визволенні міст від німецько-фашистських військ та їх сателітів;   -25- Мельник П.В. (реєстр. картка № 394)
В абзаці десятому статті 2 після слів "визволення міст" додати слова "та інших населених пунктів України".  
Враховано   - занесення навічно до Книг пам'яті (історичних паспортів) військових частин (кораблів), з'єднань та об'єднань, які брали участь в обороні і визволенні міст та інших населених пунктів України від німецько-фашистських військ та їх сателітів;  
23. - публікування в засобах масової інформації матеріалів про героїчні подвиги учасників Великої Вітчизняної війни, відображення їх в творах літератури і мистецтва, видання книг і альбомів Пам'яті;   -26- Мельник П.В. (реєстр. картка № 394)
Абзац одинадцятий статті 2 доцільно перенести в абзац шостий цієї ж статті.  
Відхилено . Об'єднувати ці частини недоцільно, хоч викладене в них логічно пов'язане, але є різним проявом форм увічнення зазначених подій.  - відображення героїчних подвигів учасників Великої Вітчизняної війни у творах літератури і мистецтва, книгах і альбомах Пам'яті та інших засобах масової інформації;  
    -27- Буйко Г.В. (реєстр. картка № 249)
Абзац одинадцятий статті 2 викласти в такій редакції: "- відображення героїчних подвигів учасників Великої Вітчизняної війни у творах літератури і мистецтва, книгах і альбомах Пам'яті та інших засобах масової інформації".  
Враховано    
24. - присвоєння вулицям, майданам, організаціям, військовим частинам (кораблям) прізвищ та імен воїнів, які проявили мужність і героїзм, неприпустимість їх перенайменування;      - присвоєння вулицям, майданам, організаціям, військовим частинам (кораблям) прізвищ та імен воїнів, які проявили мужність і героїзм, неприпустимість їх перейменування;  
25. - створення в учбових закладах, на підприємствах, в організаціях, військових частинах музеїв, кімнат (кутків) бойової та трудової слави періоду Великої Вітчизняної війни.   -28- Борщевський В.В. (реєстр. картка № 261)
Статтю другу доповнити абзацом такого змісту: "- увічненню підлягають державні нагороди, почесні найменування і звання, затверджені Наказами Верховного Головнокомандуючого та Указами Президії Верховної Ради СРСР, символи і інші відзнаки Великої Вітчизняної війни, бойові знамена військових частин, з'єднань і об'єднань, військово-морські прапори кораблів".  
Враховано   - створення в навчальних закладах, на підприємствах, в установах, організаціях, військових частинах музеїв, кімнат (кутків) бойової та трудової слави періоду Великої Вітчизняної війни; - увічненню підлягають державні нагороди, почесні найменування і звання, бойові знамена та інші відзнаки об'єднань, з'єднань, частин (кораблів), затверджені Наказами Верховного Головнокомандуючого та Указами Президії Верховної Ради СРСР в роки Великої Вітчизняної війни.  
    -29- Чикал А.В. (в.о. № 191)
Статтю 2 доповнити абзацом такого змісту: "Залишити навічно почесні звання і нагороди військовим частинам, присвоєним наказами Верховного Головнокомандувача".  
Враховано    
    -30- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Статтю 2 викласти в такій редакції: "Стаття 2. Про об'єднання, з'єднання і частини, яким в роки Великої Вітчизняної війни були присвоєні звання гвардійських Накази Верховного Головнокомандувача, видані в роки Великої Вітчизняної війни щодо присвоєння військовим об'єднанням, з'єднанням і частинам звання гвардійських, присвоєння почесних найменувань, нагородження їх орденами, зарахування навічно у списки частин воїнів, які здійснили безсмертні подвиги, вважати діючими у Збройних Силах України без строку. Гвардійські стяги, бойові стяги із почесними найменуваннями зберігати і виносити на ритуали, які передбачені Статутом, разом із бойовими стягами України. Військовослужбовцям, які проходять службу в об'єднаннях, з'єднаннях та частинах, яким в роки Великої Вітчизняної війни були присвоєні звання гвардійських, один раз на рік, до 9 Травня, присвоювати військові звання: гвардії рядовий, гвардії лейтенант і т.д., з видачею гвардійського знака воєнного зразка. Порядок присвоєння гвардійського звання та його позбавлення встановлюється Наказом Міністра оборони України. Військові об'єднання, з'єднання і частини, яким в роки Великої Вітчизняної війни були присвоєні звання гвардійських, в ході реорганізаційних заходів, що проводяться в Збройних Силах України, реформуванню не підлягають". Крім цього, назва і зміст статті не відповідають назві і змісту статті 2, прийнятої у першому читанні. Положення, викладені в запропонованій редакції статті 2, є конкретизацією лише деяких форм увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні і можуть знайти своє відображення в нормативно-правових актах Кабінету Міністрів України, інших органів виконавчої влади у кожному конкретному випадку при відзначенні конкретних подій.  
Враховано частково в абзаці чотирнадцятому статті 2.   
26. Стаття 3. Почесна варта   -31- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Статтю 3 викласти в наступній редакції: "В столиці України місті-герої Києві, містах-героях Керчі, Одесі, Севастополі, столиці Автономної Республіки Крим місті Сімферополі, в обласних центрах біля могил Невідомого солдата і Невідомого матроса, у дні святкування Дня Перемоги встановлюється почесна варта №1, а також покладаються вінки до братських могил і меморіалів у дні святкування Дня Перемоги та інших державних свят".  
Враховано   Стаття 3. Почесна варта У дні святкування Дня Перемоги та інших державних свят у столиці України місті-герої Києві, містах-героях Керчі, Одесі, Севастополі, столиці Автономної Республіки Крим місті Сімферополі, в обласних центрах біля могил Невідомого солдата і Невідомого матроса встановлюється почесна варта, а також покладаються вінки до братських меморіалів і могил.  
27. В столиці України місті-герої Києві, в містах- героях Керчі, Одесі, Севастополі, столиці Автономної Республіки Крим місті Сімферополі, в обласних містах, біля могил Невідомого солдата і Невідомого матроса і інших пам'ятників установлюється почесна варта №1, а також покладаються вінки до братських могил і меморіалів в дні святкування Дня Перемоги, Дня захисника Вітчизни і інших державних свят.       
28. До складу почесної варти №1, крім військових, входять учні старших класів, студенти училищ і вищих учбових закладів.   -32- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
В частині другій статті 3 слово "входять" замінити словами "можуть входити", виключити слова "училищ і вищих". Участь учнів старших класів, студентів училищ і вищих учбових закладів, а також інших представників молоді в складі почесної варти №1 повинна мати не обов'язковий, а добровільний характер.  
Враховано   До складу почесної варти, крім військових, можуть входити учні старших класів, студенти навчальних закладів.  
    -33- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Статтю 3 викласти в такій редакції: "Стаття 3. Про заходи щодо військово-патріотичного виховання та роботи з ветеранами До 1 січня 2000 року: - в усіх об'єднаннях, з'єднаннях і частинах Збройних Сил України, які приймали участь у Великій Вітчизняній війні, відновити музеї і кімнати бойової слави та максимально їх використовувати для військово-патріотичного виховання молодих воїнів; - у клубах і будинках культури підприємств та організацій, незалежно від їх відомчого підпорядкування, в усіх військових комісаріатах, в штабах об'єднань, з'єднань і частин Збройних Сил України мати стенди з портретами ветеранів Великої Вітчизняної війни; - державним органам місцевої виконавчої влади надати обласним, міським і районним організаціям ветеранів Великої Вітчизняної війни безкоштовно приміщення з телефонами для організації роботи з ветеранами. Міністерству оборони України, Міністерству внутрішніх справ України, Державному комітету з питань охорони державного кордону України, командуванню Національної гвардії України, Службі безпеки України, Міністерству України у справах сім'ї та молоді, Комітету у справах ветеранів війни і воєнних конфліктів в іноземних державах при Кабінеті Міністрів України, командирам військових об'єднань, з'єднань і частин Збройних Сил України спільно з Радою організацій ветеранів України та місцевими громадськими організаціями ветеранів щорічно планувати і проводити відповідні заходи виховної та військово-патріотичної роботи у військових підрозділах і частинах, організаціях, на підприємствах і в учбових закладах різного відомчого підпорядкування". Крім цього, положення абзаців першого і другого частини першої статті 3 в запропонованій редакції регулюються іншими нормативно-правовими актами, а положення абзацу третього частини першої є нормою іншого Закону (стаття 20 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"). Положення, викладені в частині другій статті 3, 1 в частині сьомій статті 1.  
Відхилено , поскільки назва і зміст статті не відповідають назві і змісту статті 3, прийнятої у першому читанні.   
29. Стаття 4. Про державні нагороди і інші відзнаки Великої Вітчизняної війни       
30. Увічненню підлягають державні нагороди, почесні найменування і звання, символи і інші відзнаки Великої Вітчизняної війни, бойові знамена військових частин, з'єднань і об'єднань, військово-морські прапори кораблів.   -34- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Частину першу статті 4 виключити. Її положення реалізовані раніше в статті 2.  
Враховано   Стаття 4. Державні нагороди та інші відзнаки Великої Вітчизняної війни  
31. Державні нагороди і інші відзнаки, пов'язані з Великою Вітчизняною війною, не можуть бути об'єктом відчуження або продажу з корисною метою.   -35- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Частину другу статті 4 викласти в такій редакції: "Державні нагороди і інші відзнаки, пов'язані з Великою Вітчизняною війною, видані за Наказами Верховного Головнокомандуючого та Указами Президії Верховної Ради СРСР, не можуть бути об'єктом відчуження".  
Враховано   Державні нагороди та інші відзнаки, пов'язані з Великою Вітчизняною війною, видані за Наказами Верховного Головнокомандуючого та Указами Президії Верховної Ради СРСР, не можуть бути об'єктом відчуження.  
    -36- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
Частину другу статті 4 вилучити. Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 186-1) передбачена адміністративна відповідальність за "... купівлю, продаж, обмін чи іншу оплатну передачу ордена, медалі, нагрудного знака...", тому додатково врегульовувати цю норму в цьому Законі недоцільно.  
Відхилено , так як норма, викладена в цій частині, визначає діяння і не торкається міри відповідальності.   
32. Ювілейні дати, пов'язані з Великою Вітчизняною війною і вшануванням її учасників, відзначаються пам'ятною медаллю, нагрудним пам'ятним знаком, порядок нагородження якими встановлюється Законом України згідно з ст.92 Конституції України.   -37- Борщевський В.В. (реєстр. картка № 261)
В частині третій статті 4 вилучити слово "пам'ятною", після слів "відзначаються медаллю" додати слово "або", слова "Законом України згідно з статтею 92 Конституції України" замінити словами "згідно з законодавством".  
Враховано   Ювілейні дати, пов'язані з Великою Вітчизняною війною і вшануванням її учасників, відзначаються медаллю або нагрудним пам'ятним знаком, порядок нагородження якими встановлюється згідно з законодавством.  
33. Кабінету Міністрів, Міністерству оборони України до ювілейних дат, пов'язаних з Великою Вітчизняною війною, з метою заохочення і вшанування ветеранів впровадити присвоєння чергових військових звань в запасі і відставці офіцерам-інвалідам, учасникам бойових дій, активістам ветеранських організацій з подання рад ветеранських організацій через районні, міські і обласні військові комісаріати.   -38- Кунєв І.П. (реєстр. картка № 434)
Частину четверту статті 4 вилучити. Присвоєння військового звання у відставці не узгоджується із Законом України "Про загальний військовий обов'язок і військову службу".  
Враховано    
34. Стаття 5. Державні премії України імені полководців Перемоги.      Стаття 5. Державні премії України імені полководців Перемоги  
35. До Дня Перемоги запровадити щорічні державні премії України імені полководців Перемоги - кавалерів ордена "Перемоги", які відзначилися в здійсненні операцій по захисту і визволенню України, за видатні досягнення в галузі військових наук, створення військової техніки, а також за найкращі твори літератури, кіно, мистецтва, за найкращий посібник по правдивому висвітленню історії Великої Вітчизняної війни в програмах і підручниках для середніх і вищих учбових закладів, за найкращі телепрограми і телеканали по висвітленню патріотизму і героїзму народів нашої Батьківщини в роки Великої Вітчизняної війни.   -39- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
В частині 1 статті 5 слова "народів нашої Батьківщини" замінити словами "українського народу".  
Враховано   Державні премії України імені полководців Перемоги - кавалерів ордена "Перемоги", які відзначилися в здійсненні операцій по захисту і визволенню України, щорічно присуджуються до Дня Перемоги за видатні досягнення в галузі військових наук, створення військової техніки, а також за найкращі твори літератури, кіно, мистецтва, за найкращий посібник по достовірному висвітленню історії Великої Вітчизняної війни в програмах і підручниках для середніх і вищих навчальних закладів, за найкращі телепрограми і телеканали по висвітленню патріотизму і героїзму українського народу в роки Великої Вітчизняної війни.  
    -40- Буйко Г.В. (реєстр. картка № 249)
В частині першій статті 5 слово "народів" замінити словом "народу".  
Враховано частково    
36. Розмір Державних премій України імені полководців Перемоги, порядок їх присудження і вручення визначається Положенням про Державні премії імені полководців Перемоги, яке затверджується Президентом України.      Розмір Державних премій України імені полководців Перемоги, порядок їх присудження і вручення визначається Положенням про Державні премії імені полководців Перемоги, яке затверджується Президентом України.  
37. В Автономній Республіці Крим, областях, містах-героях Києві, Керчі, Одесі, Севастополі і інших містах до Дня Перемоги запровадити місцеві премії імені полководців Перемоги, які відзначилися в здійсненні операцій по визволенню України.   -41- Кунєв І.П. (реєстр. картка № 434)
Частину третю статті 5 доповнити в кінці речення словами "в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Місцеві премії імені полководців Перемоги, які відзначилися у здійсненні операцій по визволенню України, можуть встановлюватися в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.  
38. Стаття 6. Пам'ятники Великої Вітчизняної війни      Стаття 6. Пам'ятники Великої Вітчизняної війни  
39. До пам'ятників Великої Вітчизняної війни відносяться скульптурні, архітектурні та інші меморіальні споруди і об'єкти, що увічнюють пам'ять про події, про учасників, про ветеранів і жертв Великої Вітчизняної війни.   -42- Мельник П.В. (реєстр. картка № 394)
У частині першій статті 6 виключити слова "про ветеранів", що логічно входить у зміст поняття "учасників".  
Враховано   До пам'ятників Великої Вітчизняної війни відносяться військові кладовища, військові ділянки на цивільних кладовищах, братські та одинокі могили, скульптурні, архітектурні та інші меморіальні споруди і об'єкти, що увічнюють пам'ять про події Великої Вітчизняної війни та подвиги її учасників.  
    -43- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Частину першу статті 6 викласти в такій редакції: "До пам'ятників Великої Вітчизняної війни відносяться військові кладовища, військові ділянки на цивільних кладовищах, братські та одинокі могили, скульптурні, архітектурні та інші меморіальні споруди і об'єкти, що увічнюють пам'ять про події Великої Вітчизняної війни та подвиги її учасників".  
Враховано    
40. На Україні споруджуються, зберігаються і реставруються пам'ятники, інші меморіальні споруди, об'єкти, що увічнюють пам'ять про учасників і жертв Великої Вітчизняної війни, а також про місця бойових дій, які увійшли в історію як символ стійкості, мужності і героїзму нашого народу.   -44- Кунєв І.П. (реєстр. картка № 434)
Частину другу та п'яту статті 6 об'єднати і вважати частиною другою та викласти в такій редакції: "На Україні споруджуються, зберігаються і реставруються пам'ятники, інші меморіальні споруди, об'єкти, що увічнюють пам'ять про події Великої Вітчизняної війни. Фінансування зазначених заходів здійснюється за рахунок цільових коштів з державного та місцевих бюджетів, а також пожертвувань юридичних і фізичних осіб".  
Враховано   В Україні споруджуються, зберігаються і реставруються пам'ятники, інші меморіальні споруди, об'єкти, що увічнюють пам'ять про події Великої Вітчизняної війни. Фінансування зазначених заходів здійснюється за рахунок цільових коштів з державного та місцевих бюджетів, а також пожертвувань юридичних і фізичних осіб.  
41. Державні виконавчі органи влади України, органи влади Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації несуть відповідальність за облік і збереження пам'ятників Великої Вітчизняної війни, які розміщені на підвідомчих їм територіях, підтримку їх у стані, гідному шанобливого ставлення до пам'яті про Перемогу нашого народу у Великій Вітчизняній війні, сумісно з відповідними радами депутатів визначають місця розташування земельних ділянок, виділяють їх і створюють військові меморіальні комплекси-кладовища для поховань ветеранів Великої Вітчизняної війни, воїнів-інтернаціоналістів і інших заслужених перед Батьківщиною військових.   -45- Буйко Г.В. (реєстр. картка № 249)
Частину третю статті 6 викласти у такій редакції: "Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за облік і збереження пам'ятників Великої Вітчизняної війни, які розміщені на підвідомчих їм територіях, підтримку їх у стані, гідному шанобливого ставлення до пам'яті про Перемогу нашого народу у Великій Вітчизняній війні". Статтю 6 доповнити новою частиною в такій редакції: "Пошук невідомих військових поховань і останків загиблих у Великій Вітчизняній війні воїнів здійснюється державою через органи виконавчої влади у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування несуть відповідальність за облік і збереження пам'ятників Великої Вітчизняної війни, які розміщені на підвідомчих їм територіях, підтримку їх у стані, гідному шанобливого ставлення до пам'яті про Перемогу українського народу у Великій Вітчизняній війні. Пошук невідомих військових поховань і останків загиблих у Великій Вітчизняній війні воїнів здійснюється державою через органи виконавчої влади у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування визначають місця розташування та забезпечують виділення земельних ділянок для створення військових меморіальних комплексів-кладовищ.  
    -46- Кунєв І.П. (реєстр. картка № 434)
Статтю 6 доповнити частиною четвертою в такій редакції: "Місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування визначають місця розташування та забезпечують виділення земельних ділянок для створення військових меморіальних комплексів-кладовищ".  
Враховано    
42. Поховання учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні виконуються безкоштовно.   -47- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Частину четверту статті 6 викласти в такій редакції: "Поховання учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні забезпечується органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів, а учасників війни - трудовими колективами, де вони працювали перед виходом на пенсію або в останні дні свого життя. Порядок поховання визначається Кабінетом Міністрів України".  
Враховано   Поховання учасників бойових дій у Великій Вітчизняній війні забезпечується органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів. В організації та фінансуванні поховання учасників війни надають допомогу підприємства, установи, організації, де вони працювали перед виходом на пенсію або в останні дні свого життя. Порядок поховання визначається Кабінетом Міністрів України.  
43. Спорудження, збереження, реставрація і упорядкування пам'ятників Великої Вітчизняної війни, меморіальних комплексів забезпечується виділенням цільових коштів з державного бюджету, бюджетів місцевих органів влади та пожертвувань фізичних і юридичних осіб.   -48- Кунєв І.П. (реєстр. картка № 434)
Частину п'яту статті 6 виключити.  
Враховано    
44. Підприємства, установи і організації, які виділяють кошти на увічнення Перемоги, спорудження, збереження і реставрацію пам'ятників, звільняються від оподаткування прибутків на суму внесених ними коштів.   -49- Гавриш С.Б. (в.о. № 176)
Пропонується виключити частину шосту статті 6 проекту Закону, оскільки згідно статті 1 Закону України "Про систему оподаткування" "ставки, механізм справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), за винятком особливих видів мита, і пільги щодо оподаткування не можуть встановлюватися або змінюватися іншими законами України, крім законів про оподаткування". Крім того, можливість пільгового оподаткування таких коштів вже передбачена підпунктом 5.2.2 пункту 5.2 статті 5 Закону України "Про оподаткування прибутку підприємств".  
Враховано    
45. Вважати неприпустимим наругу над пам'ятниками Великої Вітчизняної війни, їх руйнування і знищення, перейменування вулиць імені героїв Великої Вітчизняної війни, спорудження пам'ятників та інших меморіальних об'єктів поплічникам, посібникам фашизму, які воювали на його боці проти свого народу.   -50- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Частину сьому статті 6 вилучити.  
Відхилено   Неприпустимими є наруга над пам'ятниками Великої Вітчизняної війни, їх руйнування і знищення, перейменування вулиць імені героїв Великої Вітчизняної війни, спорудження пам'ятників та інших меморіальних об'єктів поплічникам, посібникам фашизму, які воювали на його боці проти свого народу.  
    -51- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
Частину сьому статті 6 вилучити. Кримінальним Кодексом України (стаття 207) та Кодексом про адміністративні правопорушення (стаття 92) встановлена кримінальна та адміністративна відповідальність за наругу, зруйнування та знищення пам'яток історії і культури, до яких належать і пам'ятники Великої Вітчизняної війни.  
Відхилено , так як норми, викладені в цій частині, не стосуються міри відповідальності.   
46. Органам місцевої влади регіонів України відновити назви перейменованих вулиць імені Героїв Великої Вітчизняної війни та повернути на попередні місця пам'ятники Великої Вітчизняної війни, перенесених чи зруйнованих після 1990 року.   -52- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
В абзаці восьмому статті 6 після слів: "Органам місцевої влади реґіонів України" додати "до 55-річчя Перемоги у Великій Вітчизняній війні", далі по тексту.  
Відхилено , оскільки частину восьму статті 6 виключено.   
    -53- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Частину восьму статті 6 законопроекту виключити.  
Враховано    
    -54- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
Частину восьму статті 6 законопроекту виключити. Неможливо зобов'язати органи місцевої влади регіонів відновити назви перейменованих вулиць. Перейменуванню кожної з них передує обгрунтоване рішення відповідної місцевої ради. Питання повернення старої назви повинні розглядатися щодо кожної вулиці окремо. Це ж стосується і повернення перенесених і, особливо, зруйнованих після 1990 року пам'ятників Великої Вітчизняної війни.  
Враховано    
47. За порушення, пов'язані з наругою над пам'ятниками Великої Вітчизняної війни, їх руйнуванням і знищенням винні притягуються до кримінальної чи адміністративної відповідальності.   -55- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Частину дев'яту статті 6 викласти в такій редакції: "Особи, винні в нарузі над пам'ятниками Великої Вітчизняної війни, їх руйнуванні та знищенні притягаються до кримінальної чи адміністративної відповідальності згідно з чинним законодавством".  
Враховано   Особи, які порушують ці вимоги, притягаються до кримінальної чи адміністративної відповідальності згідно з законодавством.  
48. Кабінету Міністрів України до 2000 року сформувати Єдиний національний реєстр пам'ятників Великої Вітчизняної війни, визначити їх балансову належність.   -56- Буйко Г.В. (реєстр. картка № 249)
Строк "до 2000 року" замінити "до 9 травня 2000 року".  
Враховано    
    -57- Чикал А.В. (в.о. № 191)
Доповнити статтю 6 частиною такого змісту: "Закріпити за існуючими братськими могилами, військовими похованнями військові частини Збройних Сил України або інших військових формувань, створених відповідно до законів України".  
Відхилено , оскільки це положення регулюється іншими нормативно-правовими актами.   
49. Стаття 7. Заборона проявів фашизму і націонал-екстремізму на території України   -58- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
Назву статті 7 викласти у такій редакції: "Заборона проявів фашизму і пропаганди національної чи расової нетерпимості".  
Враховано частково   Стаття 7. Заборона проявів фашизму і пропаганди національного чи расового екстремізму  
50. Найважливішим напрямком державної політики України по увічненню Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні є рішуча боротьба з проявами фашизму. Україна заявляє про неухильне додержання своїх міжнародних зобов'язань щодо вжиття всіх необхідних заходів проти створення і діяльності на своїй території фашистських організацій і рухів націонал-екстремістського характеру.   -59- Кириленко В.А. (реєстр. картка № 321)
В частині першій статті 7 слова "націонал-екстремістського характеру" замінити словами "що проповідують національну чи расову нетерпимість".  
Враховано частково   Найважливішим напрямком державної політики України по увічненню Перемоги українського народу у Великій Вітчизняній війні є рішуча боротьба з проявами фашизму. Україна неухильно дотримується своїх міжнародних зобов'язань щодо вжиття всіх необхідних заходів проти створення і діяльності на своїй території фашистських організацій, що проповідують національний чи расовий екстремізм.  
51. На Україні забороняються зухвалий глум над правдою історії, використання в будь-якій формі нацистської символіки як образи багатонаціонального народу і пам'яті жертв, яких він зазнав у Великій Вітчизняній війні.   -60- Баулін П.Б. (в.о. № 76)
Статтю 7 доповнити новим абзацом такого змісту: "На території України не дозволяється пропаганда та прославлення підрозділів німецько-фашистських загарбників. В першу чергу це стосується структур, визнаних злочинними міжнародним трибуналом у Нюренберзі (система та війська СС, у тому числі дивізія СС "Галичина", батальйони "Роланд" і "Нахтігаль" тощо), а також співпрацюючих з ними зрадників, калаборціоністів, сепаратистів та їх організацій (ОУН, УПА тощо). Також забороняється встановлення пам'ятників та інших споруд, присвячених їх учасникам".  
Враховано частково   В Україні забороняються зухвалий глум над правдою історії, використання в будь-якій формі нацистської символіки як образи багатонаціонального народу і пам'яті жертв, яких він зазнав у Великій Вітчизняній війні. На території України не дозволяється пропаганда та прославлення підрозділів німецько-фашистських загарбників у будь-якій формі.  
52. Стаття 8. Цільові державні програми   -61- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
У назві статті 8 після слова "державні" додати слова "та регіональні".  
Враховано   Стаття 8. Цільові державні та регіональні програми  
53. Уряду України щорічно розробляти і затверджувати цільові державні програми "Ветеран", "Турбота", "Здоров'я похилих людей", вживати інші заходи по виконанню законодавства щодо соціального захисту і надання допомоги учасникам, ветеранам, ополченцям і жертвам Великої Вітчизняної війни, передбачаючи в бюджеті на це кошти окремим рядком.   -62- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Частину першу статті 8 викласти в такій редакції: "Кабінет Міністрів України, інші органи виконавчої влади періодично розробляють та здійснюють цільові державні та регіональні програми, вживають інші заходи по виконанню законодавства щодо соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, передбачаючи на це кошти в державному та місцевих бюджетах окремим рядком".  
Враховано   Кабінет Міністрів України, інші органи виконавчої влади періодично розробляють та здійснюють цільові державні та регіональні програми щодо соціального захисту ветеранів Великої Вітчизняної війни, передбачаючи на це кошти в державному та місцевих бюджетах окремим рядком.  
54. Контроль за наданням необхідної допомоги учасникам, ветеранам, ополченцям і жертвам Великої Вітчизняної війни, забезпеченням установлених їм законом пільг і соціальних гарантій здійснюється відповідними державними і місцевими виконавчими гілками влади, органами прокуратури.   -63- Кунєв І.П. (реєстр. картка № 434)
Частину другу статті 8 виключити. Зміст цієї частини викласти у новій статті в такій редакції: "Стаття 10. Нагляд за виконанням цього Закону Нагляд за додержанням і правильним застосуванням цього Закону здійснюється Генеральним прокурором України і підпорядкованими йому прокурорами".  
Враховано    
55. Порушення цих законів і правових актів є тяжким моральним і кримінальним злочином.   -64- Жовтіс О.І. (в.о. № 138)
Частину третю статті 8 виключити. Термін "моральний злочин" діючим законодавством не передбачений. Щодо тяжких злочинів, то їх повний перелік надається в статті 7-1 Кримінального Кодексу України.  
Враховано    
    -65- Борзих О.І. (в.о. № 103)
У першому реченні частини першої статті 9 після слів "і жертвам Другої світової війни" додати слова "та здійснює підготовку, укладення нових договорів і угод про компенсацію жертвам нацизму".  
Враховано    
56. Стаття 9. Міжнародні договори про надання допомоги учасникам другої світової війни і про збереження пам'ятників, пов'язаних з подіями другої світової війни      Стаття 9. Міжнародні договори щодо захисту ветеранів Другої світової війни і збереження пам'ятників, пов'язаних з подіями Другої світової війни  
57. Україна забезпечує виконання міжнародних договорів про надання допомоги учасникам, ветеранам і жертвам другої світової війни. На підставі відповідних міжнародних договорів Україна забезпечує спорудження, збереження і реставрацію пам'ятників в місцях поховань громадян України, що загинули в роки другої світової війни, які знаходяться поза межами її території.   -66- Борщевський В.В. (реєстр. картка № 261)
У частині першій статті 9 слова "громадян України" замінити на слова "ветеранів Великої Вітчизняної війни"  
Враховано частково   Україна забезпечує виконання міжнародних договорів щодо захисту ветеранів Другої світової війни та здійснює підготовку, укладення нових договорів і угод про компенсацію жертвам нацизму. На підставі відповідних міжнародних договорів Україна забезпечує спорудження, збереження і реставрацію пам'ятників в місцях поховань воїнів, які загинули в роки Другої світової війни, що знаходяться поза межами її території.  
58. Україна сприяє виявленню поховань жертв другої світової війни, розміщеним на її території, спорудженню, збереженню і реставрації пам'ятників у місцях поховань, відродженню гуманістичного ставлення до них.      Україна сприяє виявленню поховань жертв Другої світової війни, розташованих на її території, спорудженню, збереженню і реставрації пам'ятників у місцях поховань, відродженню гуманістичного ставлення до них.  
59. Контроль за виконанням положень цього Закону покладається на Кабінет Міністрів України.   -67- Абрамов Ф.М. (в.о. № 59)
Частину третю статті 9 викласти окремою статтею.  
Враховано   Стаття 10. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання цього Закону Контроль за виконанням цього Закону здійснюється у встановленому законодавством порядку. Посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання положень цього Закону згідно з законодавством України.  
    -68- Строгов А.Н. (реєстр. картка № 235)
Статтю 9 викласти в такій редакції: "Посадові особи усіх гілок та рівнів влади, міністри, керівники підприємств та організацій усіх форм власності, командири об'єднань, з'єднань і частин Збройних Сил України, Міністерства внутрішніх справ, Державного комітету у справах охорони державного кордону України, Національної гвардії України, Служби Безпеки України несуть персональну кримінальну відповідальність навіть за часткове невиконання положень цього Закону".  
Враховано    
    -69- Борщевський В.В. (реєстр. картка № 261)
Виділити окремою статтею положення щодо контролю і відповідальності посадових осіб та громадян за невиконання цього Закону. "Стаття 10. Відповідальність за невиконання або неналежне виконання цього Закону Контроль за виконанням цього Закону здійснюється у встановленому законодавством порядку. Посадові особи органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання положень цього Закону згідно з законодавством України".  
Враховано    
60. Стаття 10. Про набуття чинності Закону.      Стаття 11. Прикінцеві положення  
61. Цей Закон України набуває чинності з дня його офіційного опублікування.   -70- Борщевський В.В. (реєстр. картка № 261)
В статті 10 замість слова "набуває" доцільно вжити слово "набирає"  
Враховано   1. Цей Закон України набирає чинності з дня його опублікування. 2. Кабінету Міністрів України до 9 травня 2000 року сформувати Єдиний національний реєстр пам'ятників Великої Вітчизняної війни, визначити їх балансову належність.