Кількість абзаців - 18 Таблиця поправок


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за керування трансортними засобами у стані сп'яніння (Друге читання)

№ п.п. Редакція, прийнята в першому читанні Пропозиції Висновки Остаточна редакція
0. Проект вноситься народним депутатом України В. М. Олійником
 
   Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
   ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані сп’яніння
 
   Про внесення змін до статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
   Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
      
5. 1. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984, додаток № 51, ст. 1122):
 
   1. У статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до № 51, ст. 1122):
 
6. 1) Частину першу статті 25 Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти у такій редакції:
 
-1- Швець В.Д.
Пункт 1) статті 1 розділу І законопроекту виключити, оскільки такий вид стягнення як позбавлення спеціального права застосовується у санкціях статей особливої частини Кодексу України про адміністративні правопорушення виключно як основний вид стягнення.
 
Враховано      
7. «Оплатне вилучення, конфіскація предметів та позбавлення спеціального права керування транспортними засобами можуть застосовуватись як основі, так і додаткові адміністративні стягнення, інші адміністративні стягнення, зазначені в частині першій статті 24 цього Кодексу, можуть застосовуватись тільки як основні.»
 
-2- Круць М.Ф.
В абзаці другому пункту 1) статті 1 розділу І слова «транспортними засобами» замінити словами «транспортним засобом».
 
Відхилено      
    -3- Кармазін Ю.А.
1. У частині першій статті 25 слова: «Оплатне вилучення, конфіскація предметів» замінити на слова: «Оплатне вилучення предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, конфіскація предмета, який став знаряддям вчинення або безпосереднім об'єктом адміністративного правопорушення, грошей, одержаних внаслідок вчинення адміністративного правопорушення» і далі - за текстом. Обґрунтування: Зміни вносяться з метою узгодження назв санкцій, передбачених цією нормою, із назвами санкцій, передбачених статтею 24 КУпАП.
 
Відхилено    
8. 2) Абзац 2 частини першої статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти у такій редакції:
 
-4- Швець В.Д.
Абзац другий пункту 2) статті 1 проекту доповнити словами: «і на інших осіб – накладення штрафу від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб»
 
Враховано   абзац другий частини першої викласти в такій редакції:
 
9. «тягнуть за собою накладення штрафу від чотирьохсот до чотирьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від трьох до чотирьох років.»
 
-5- Круць М.Ф.
В абзаці другому пункту 2) статті 1 розділу І слова «транспортними засобами» замінити словами «транспортним засобом».
 
Відхилено   «тягнуть за собою накладення штрафу на водіїв від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до двох років, або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб і на інших осіб – накладення штрафу від двохсот до трьохсот п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб»;
 
    -6- Кармазін Ю.А.
У статті 130:
1) у абзаці другому частини першої:
- слова: «чотирьохсот до чотирьохсот п'ятдесяти» замінити на слова: «двохсот до трьохсот п'ятдесяти» і далі – за текстом.
Обґрунтування: Зміни вносяться у зв’язку з тим, що запропонований суб’єктом законодавчої ініціативи розмір штрафу за такий адміністративний проступок є занадто високим, не відповідає характеру передбаченого правопорушення та максимально наближає адміністративні стягнення до кримінальних покарань. Також занадто високі штрафи за такі порушення сприятимуть збільшенню випадків давання та вимагання хабарів задля того, щоб уникнути відповідальності.
 
Враховано    
    -7- Кармазін Ю.А.
1) у абзаці другому частини першої:
слова: «трьох до чотирьох» замінити на слова: «одного до двох» і далі – за текстом.
Обґрунтування: Зміни вносяться у зв’язку з тим, що відповідно до статті 30 КУпАП строк позбавлення права керування транспортними засобами може бути до 3-х років за умови, якщо мало місце «грубе або повторне порушення порядку користування цим правом» та до десяти років за «систематичне порушення порядку користування цим правом». У диспозиції частини першої статті 130 КУпАП такі обтяжуючі обставини відсутні. Також занадто великі покарання за такі порушення сприятимуть збільшенню випадків давання та вимагання хабарів задля того, щоб уникнути відповідальності.
 
Враховано    
10. 3) Абзац 2 частини другої статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення викласти у такій редакції:
 
   абзац другий частини другої викласти в такій редакції:
 
11. «тягне за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від чотирьох до п’яти років з оплатним вилученням транспортного засобу або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу і на осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Кодексу, - штраф від п’ятиста до сімсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу».
 
-8- Круць М.Ф.
В абзаці другому пункту 3) статті 1 розділу І слова «на водіїв» замінити словами «на водія», а слова «транспортними засобами» замінити словами «транспортним засобом».
 
Відхилено   «тягне за собою на водіїв позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого і на інших осіб - адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого»;
у абзаці другому частини третьої слова «оплатне вилучення транспортного засобу» замінити словами «адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу».
 
    -9- Швець В.Д.
Абзац 2 частини другої статті 130 КУпАП викласти у такій редакції:
«тягне за собою позбавлення водія права керування транспортним засобом на строк від двох до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу та на інших осіб - штраф від чотирьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу або громадські роботи на строк від п'ятдесяти до шістдесяти годин, або адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб», та в абзаці другому частини третьої слова «оплатне вилучення транспортного засобу» замінити словами: адміністративний арешт на строк від десяти до п'ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу».
 
Враховано редакційно    
    -10- Кармазін Ю.А.
у абзаці другому частини другої:
слово «водіїв» замінити на слово: «водія» і далі – за текстом.
Обґрунтування: Зміни вносяться з метою недопущення неоднозначності тлумачення цієї норми. Адже вживаючи у санкції цієї статті слово «водій» в множині, може виникнути ситуація, коли вважатимуть, що суб'єктом правопорушення мають бути одночасно кілька водіїв.
 
Відхилено    
    -11- Кармазін Ю.А.
у абзаці другому частини другої :
слова: «чотирьох до п’яти» замінити на слова: «двох до трьох» і далі – за текстом.
Обґрунтування: Зміни вносяться у зв’язку з тим, що відповідно до статті 30 КУпАП строк позбавлення права керування транспортними засобами може бути до 3 років за умови, якщо мало місце «грубе або повторне порушення порядку користування цим правом» та до десяти років за «систематичне порушення порядку користування цим правом». У диспозиції частини другої статті 130 КУпАП передбачається така обтяжуюча обставина, як «повторність», а не «систематичність».
 
Враховано    
    -12- Кармазін Ю.А.
у абзаці другому частини другої:
слова: «п’ятиста до сімсот п'ятдесяти» замінити на слова: «трьохсот п'ятдесяти до п’ятсот п'ятдесяти» і далі – за текстом.
Обґрунтування: Зміни вносяться у зв’язку з тим, що запропонований суб’єктом законодавчої ініціативи розмір штрафу за такий адміністративний проступок є занадто високим, не відповідає характеру передбаченого правопорушення та максимально наближає адміністративні стягнення до кримінальних покарань.
 
Враховано частково    
12. 2. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 25-26, ст. 131) доповнити статтею 382-1 такого змісту:
 
-13- Кармазін Ю.А.
ІІ. У Кримінальному кодексі України виключити статтю 382-1
Обґрунтування: Зміни вносяться у зв’язку з тим, що статтею 382 КК України уже встановлюється відповідальність за невиконання судового рішення. Склад злочину, передбачений статтею 382, повністю охоплює склад злочину, запропонований у статті 382-1. А тому введення такої норми є зайвим та перевантажить кодекс спеціальними санкціями.
 
Враховано      
    -14- Швець В.Д.
Статтю 382-1 виключити
 
Враховано    
    -15- Гуменюк О.І.
Виключити пункти 2 і 3 Розділу І, які вносять зміни до Кримінального кодексу, оскільки чинною редакцією статті 382 КК України передбачена кримінальна відповідальність за невиконання судового рішення, у тому числі і в справах про адміністративні правопорушення.
 
Враховано    
13. Стаття 382 - 1. Умисне невиконання судового рішення про позбавлення права керування транспортними засобами
 
-16- Круць М.Ф.
В абзаці другому статті 2 розділу І слова «транспортними засобами» замінити словами «транспортним засобом».
 
Відхилено у зв’язку з врахуванням пропозицій інших народних депутатів.     
14. Умисне невиконання особою судового рішення про позбавлення права керування транспортними засобами за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, -
 
-17- Круць М.Ф.
В абзаці третьому статті 2 розділу І слова «транспортними засобами» замінити словами «транспортним засобом».
 
Відхилено      
15. карається штрафом від сімсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом до шести місяців.
 
      
16. 3. У частині першій статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр «382» додати цифри «382-1».
 
-18- Круць М.Ф.
Відповідно до правил законодавчої техніки статтю 3 законопроекту необхідно викласти у такій редакції:
«3. частину першу статті 112 Кримінально-процесуального кодексу України після цифр «382» доповнити цифрами «382-1».
 
Відхилено      
    -19- Швець В.Д.
У частині першій ст. 112 Кримінально-процесуального кодексу України в редакції проекту цифри «382-1» виключити.
 
Враховано    
    -20- Кармазін Ю.А.
ІІІ. У Кримінально-процесуальному кодексі України у частині першій статті 112 виключити цифри: «382-1» і далі – за текстом.
Обґрунтування: Зміна вноситься у зв’язку з моєю попередньою пропозицією щодо виключення статті 382-1 КК України, оскільки статтею 382 КК України уже встановлюється відповідальність за невиконання судового рішення. Склад злочину, передбачений статтею 382, повністю охоплює склад злочину, запропонований у статті 382-1. А тому введення такої норми є зайвим та перевантажить Кодекс спеціальними санкціями.
 
Враховано    
17. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

   2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.