Кількість абзаців - 31 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Земельного і Водного кодексів України щодо земель водного фонду (Друге читання)

0. Закон України
 
1. Про внесення змін до Земельного і Водного кодексів України щодо земель водного фонду
 
2. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
3. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
4. 1. У статті 88 Водного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1995 р., № 24, ст. 189):
 
5. 1) частини першу - четверту викласти у такій редакції:
 
6. «З метою охорони поверхневих водних об’єктів від забруднення і засмічення та збереження їх водності вздовж річок, струмків та потічків, морів, морських заток і лиманів, навколо озер, ставків та водосховищ у межах водоохоронних зон встановлюються прибережні захисні смуги.
 
7. Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок, струмків та потічків і навколо озер від урізу води (у меженний період), а навколо водосховищ та ставків від нормального підпірного рівня шириною:
 
8. для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів;
 
9. для середніх річок, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів;
 
10. для великих річок, водосховищ та озер - 100 метрів.
 
11. Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
 
12. Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках всіх категорій земель, крім земель морського та річкового транспорту.»;
 
13. 2) частини шосту - восьму викласти в такій редакції:
 
14. «Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів за межами населених пунктів прибережні захисні смуги встановлюються шириною не менше двох кілометрів від урізу води за проектами землеустрою з урахуванням містобудівної документації.
 
15. У межах населених пунктів прибережні захисні смуги встановлюються за містобудівною документацією з урахуванням існуючих умов забудови.
 
16. У разі невизначеності в містобудівній документації меж прибережних захисних смуг у населених пунктах зазначені смуги встановлюються шириною 100 метрів від урізу води морів, морських заток і лиманів, а для інших водних об’єктів - згідно з частинами другою та третьою цієї статті.».
 
17. 2. У статті 60 Земельного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., № 3-4, ст. 27):
 
18. 1) частини другу і третю викласти у такій редакції:
 
19. «2. Прибережні захисні смуги встановлюються по обидва береги річок, струмків та потічків і навколо озер від урізу води (у меженний період), а навколо водосховищ та ставків від нормального підпірного рівня шириною:
 
20. а) для малих річок, струмків і потічків, а також ставків площею менш як 3 гектари - 25 метрів;
 
21. б) для середніх річок, а також ставків площею понад 3 гектари - 50 метрів;
 
22. в) для великих річок, водосховищ та озер - 100 метрів.
 
23. Якщо крутизна схилів перевищує три градуси, ширина прибережної захисної смуги подвоюється.
 
24. 3. Уздовж морів та навколо морських заток і лиманів за межами населених пунктів прибережні захисні смуги встановлюються шириною не менше двох кілометрів від урізу води за проектами землеустрою з урахуванням містобудівної документації.
 
25. Межі прибережних захисних смуг і пляжних зон зазначаються в документації із землеустрою, кадастрових планах земельних ділянок, а також у містобудівній документації.»;
 
26. 2) доповнити статтю частиною четвертою такого змісту:
 
27. «4. У межах населених пунктів прибережні захисні смуги встановлюються за містобудівною документацією з урахуванням існуючих умов забудови.
 
28. У разі невизначеності в містобудівній документації меж прибережних захисних смуг у населених пунктах зазначені смуги встановлюються шириною 100 метрів від урізу води морів, морських заток і лиманів, а для інших водних об’єктів - згідно з частиною другою цієї статті.
 
29. Прибережні захисні смуги встановлюються на земельних ділянках усіх категорій земель, крім земель морського та річкового транспорту.».
 
30. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.