Кількість абзаців - 34 Розмітка (ліва колонка)


"Про особливості діяльності санаційного банку" (Друге читання)

0. Закон України
«Про особливості діяльності санаційного банку»
 
1. Стаття 1. Передача санаційному банку права вимоги за зобов’язаннями боржників та цінних паперів
 
2. 1. Санаційному банку передаються права вимоги державних банків та банків, у капіталізації яких взяла участь держава (далі - банки), за зобов’язаннями боржників та/або цінні папери, заборгованість за якими відповідно до нормативно-правових актів Національного банку України з питань формування та використання банками резервів для відшкодування можливих втрат за активними банківськими операціями є безнадійною (далі - активи).
 
3. 2. Передача банками активів санаційному банку здійснюється шляхом відступлення права вимоги банків за зобов’язаннями боржників або відчуження цінних паперів без компенсації їх вартості та без проведення оцінки таких активів відповідно до законодавства про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність.
 
4.

 
5. 3. Банки укладають договори щодо передачі активів санаційному банку на підставі рішень органів управління банків без повідомлення та отримання відповідної згоди акціонерів, боржників, вкладників та інших кредиторів (крім Національного банку України). Боржники, вкладники та інші кредитори не мають права вимагати припинення або дострокового виконання зобов’язань такими банками у зв’язку з передачею ними активів санаційному банку.
 
6. 4. Банки і санаційний банк звільняються від плати за послуги, що надаються державними органами у зв’язку з укладенням договорів щодо передачі активів, сплати будь-яких платежів, пов’язаних з відчуженням/отриманням активів, та плати за внесення змін до державних реєстрів.
 
7. 5. Банки і санаційний банк, які укладають договори щодо передачі активів, не є пов’язаними особами. Умови договорів щодо передачі активів між цими банками не є сприятливішими за звичайні, а договори - такими, що укладені всупереч інтересів банків, не на користь банків та клієнтів. Істотною умовою таких договорів, зокрема, є перелік активів.
 
8. 6. Санаційний банк стає правонаступником прав вимоги банків за зобов’язаннями боржників за активами, переданими йому банками, в обсязі і на умовах, що існували на момент передачі таких прав, зокрема на всіх стадіях судового процесу та виконавчого провадження, та вживає всіх заходів з метою погашення заборгованості за набутими активами.
 
9. Стаття 2. Особливості бухгалтерського обліку та фінансової звітності санаційного банку
 
10. 1. До санаційного банку не застосовуються вимоги міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності.
 
11. 2. Активи, передані санаційному банку, мають бути відокремлені від іншого майна санаційного банку, щодо них має вестися окремий облік у розрізі таких банків у порядку, встановленому внутрішніми положеннями санаційного банку.
 
12. 3. Порядок здійснення та відшкодування витрат, пов’язаних з роботою санаційного банку з активами, встановлюється наглядовою радою санаційного банку.
 
13. 4. Витрати, пов’язані з роботою санаційного банку з активами, здійснюються в межах кошторису витрат, затвердженого наглядовою радою санаційного банку за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
14. Стаття 3. Особливості роботи з активами
 
15. 1. Розрахунки санаційного банку, пов’язані з переданими йому активами, здійснюються через окремий кореспондентський рахунок, який санаційний банк відкриває в Національному банку України.
 
16. На кошти, що розміщені на окремому кореспондентському рахунку санаційного банку, не може бути накладено арешт, звернено стягнення.
 
17. Операції, що проводяться на окремому кореспондентському рахунку санаційного банку, не підлягають зупиненню.
 
18. 2. Надходження, які одержані санаційним банком у результаті роботи з активами, перераховуються до державного бюджету щомісяця протягом 20 календарних днів, за винятком відшкодування витрат, пов’язаних з роботою санаційного банку з активами.
 
19. 3. На кошти та інше майно, одержані санаційним банком у результаті роботи з активами, не може бути звернено стягнення та накладено арешт за вимогою кредиторів за зобов’язаннями банку, на базі якого утворено санаційний банк.
 
20. 4. Боржники, вкладники та інші кредитори банку, на базі якого утворено санаційний банк, не мають права вимагати припинення або дострокового виконання зобов’язань у зв’язку з передачею банками активів санаційному банку протягом періоду роботи санаційного банку з такими активами.
 
21. Стаття 4. Прикінцеві положення
 
22. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування, та діє до прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо припинення діяльності санаційного банку, але не пізніше 1 липня 2018 року.
 
23. 2. Закони та інші нормативно-правові акти, прийняті до набрання чинності цим Законом, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.
 
24. 3. Внести зміни до таких законодавчих актів:
 
25. 1) частину першу статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 13, ст. 113) доповнити пунктом 52 такого змісту:
 
26. «52) санаційний банк, державні банки, банки, у капіталізації яких взяла участь держава, - за посвідчення договорів щодо передачі активів державних банків та банків, у капіталізації яких взяла участь держава, укладених відповідно до Закону України «Про особливості діяльності санаційного банку».»;
 
27. 2) статтю 52 Закону України «Про виконавче провадження» (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 19-20, ст. 142) доповнити частиною восьмою такого змісту:
 
28. «8. Звернення стягнення на кошти та інше майно санаційного банку здійснюється з урахуванням норм Закону України «Про особливості діяльності санаційного банку».»;
 
29. 3) у статті 7 Закону України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 47, ст. 251):
 
30. абзац шостий частини другої після слів «встановлених законом» доповнити словами « (крім передачі санаційному банку активів державних банків та банків, у капіталізації яких взяла участь держава)»;
 
31. частину третю після слів «або у разі продажу одному покупцю» доповнити словами « (крім передачі санаційному банку активів державних банків та банків, у капіталізації яких взяла участь держава)»;
 
32. 4) частину першу статті 5 Закону України «Про судовий збір» (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 14, ст. 87, № 21, ст. 204, № 31, ст. 393, із змінами, внесеними законами України від 23 лютого 2012 року № 4452-VІ, від 6 вересня 2012 року № 5207-VІ та від 18 вересня 2012 року № 5290-VІ) доповнити пунктом 24 такого змісту:
 
33. «24) санаційний банк - у справах, пов’язаних з роботою санаційного банку з активами, переданими йому державними банками та банками, у капіталізації яких взяла участь держава.».