Про внесення змін до законів України ''Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність'' та ''Про землеустрій'' (Друге читання)
0. |
Закон України |
1. |
Про внесення змін до законів України “Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність” та “Про землеустрій” |
2. |
Верховна Рада України п о с т а н о в л я є: |
3. |
І. Внести до Закону України «Про топографо-геодезичну і картографічну діяльність» (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 5-6, ст. 46; 2003 р., № 27, ст. 209; 2010 р., № 18, ст. 136; 2011 р., № 11, ст. 69) такі зміни: |
4. |
1. Доповнити Закон статтею 17-1 такого змісту: |
5. |
«Стаття 17-1. Технічне та технологічне забезпечення топографо-геодезичної і картографічної діяльності. |
6. |
Технічне забезпечення топографо-геодезичної і картографічної діяльності базується на використанні засобів обчислювальної та інформаційної техніки, технічних засобів для виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт. |
7. |
Технологічне забезпечення топографо-геодезичної і картографічної діяльності базується на використанні сучасних інформаційних технологій і систем для створення геодезичних, топографічних і картографічних матеріалів, збору, ведення, контролю, накопичення, зберігання, поновлення, пошуку, перетворення, переробки, відображення, видачі й передачі даних. |
8. |
Основою інформаційного забезпечення топографо-геодезичної і картографічної діяльності є автоматизовані системи призначені для обробки даних кадастрових, топографічних та інших зйомок і дистанційного зондування, ведення банків (баз) геопростових даних, прогнозування, планування, проектування, картографування, організаційного управління. |
9. |
Вимоги до технічного і технологічного забезпечення виконавців топографо-геодезичних і картографічних робіт встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у галузі топографо-геодезичної і картографічної діяльності.» |
10. |
2. Викласти статтю 24 Закону у такій редакції: |
11. |
«Стаття 24. Порядок здійснення державного геодезичного нагляду |
12. |
Державний геодезичний нагляд за топографо-геодезичною і картографічною діяльністю здійснюється спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». |
13. |
Державний нагляд здійснюється за місцем провадження господарської діяльності виконавцем топографо-геодезичних і картографічних робіт або його відокремленими підрозділами. Заходи державного нагляду можуть здійснюватися у приміщенні органу державного нагляду за згодою виконавця топографо-геодезичних і картографічних робіт. |
14. |
У разі виявлення порушень вимог до технічного, технологічного чи метрологічного забезпечення топографо-геодезичної і картографічної діяльності, спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин видає наказ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу. |
15. |
Виконавець топографо-геодезичних і картографічних робіт повинен повідомити спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу у визначені наказом строки. |
16. |
Встановлення факту невиконання наказу про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу є підставою для зупинення виконання топографо-геодезичних і картографічних робіт за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. |
17. |
Застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом. |
18. |
Під час здійснення заходів державного нагляду виконавців топографо-геодезичних і картографічних робіт спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин перевіряє дотримання сертифікованим інженером-геодезистом вимог положень законів, нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у галузі топографо-геодезичної і картографічної діяльності. |
19. |
За наявності підстав для анулювання чи зупинення кваліфікаційного сертифіката інженера-геодезиста акт перевірки є обов’язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання спеціально уповноваженому центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення (анулювання) чи зупинення кваліфікаційного сертифіката інженера-геодезиста. |
20. |
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення (зупинення) інженера-геодезиста кваліфікаційного сертифіката спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про позбавлення чи зупинення кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-геодезиста письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії. |
21. |
Рішення про позбавлення інженера-геодезиста кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку.» |
22. |
ІІ. Внести до Закону України «Про землеустрій» (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, N 36, ст.282) такі зміни: |
23. |
1. Викласти статтю 61- 1 Закону у такій редакції: |
24. |
«Стаття 61-1. Державний нагляд у сфері землеустрою |
25. |
Державний нагляд у сфері землеустрою здійснює центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин шляхом проведення планових та позапланових перевірок відповідно до підстав визначених Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». |
26. |
Державний нагляд здійснюється за місцем провадження господарської діяльності виконавцем робіт із землеустрою або його відокремленими підрозділами. Заходи державного нагляду можуть здійснюватися у приміщенні органу державного нагляду за згодою виконавця робіт із землеустрою. |
27. |
У разі виявлення порушень вимог до технічного і технологічного забезпечення виконавців робіт із землеустрою, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин видає наказ про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу. |
28. |
Виконавець робіт із землеустрою повинен повідомити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу у визначені наказом строки. |
29. |
Встановлення факту невиконання наказу про усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу є підставою для зупинення виконання робіт із землеустрою за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин. |
30. |
Застосовані адміністративним судом заходи реагування за позовом спеціально уповноваженого центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин скасовуються адміністративним судом у порядку, встановленому процесуальним законом. |
31. |
Під час здійснення заходів державного нагляду виконавців робіт із землеустрою центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин перевіряє дотримання сертифікованим (ми) інженером (ми)-землевпорядником (ми) вимог положень законів, нормативно-правових актів, нормативно-технічних документів, стандартів, норм і правил у сфері землеустрою. |
32. |
За наявності підстав для анулювання чи зупинення кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника робіт із землеустрою акт перевірки є обов’язковим для розгляду на засіданні Кваліфікаційної комісії. За результатами розгляду акта Кваліфікаційна комісія направляє подання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, про позбавлення (анулювання) чи зупинення кваліфікаційного сертифіката інженера-землевпорядника. |
33. |
На підставі подання Кваліфікаційної комісії про позбавлення чи зупинення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, приймає рішення про позбавлення чи зупинення кваліфікаційного сертифіката та повідомляє інженера-землевпорядника письмово у двотижневий строк після надходження відповідного протоколу засідання Кваліфікаційної комісії. |
34. |
Рішення про позбавлення інженера-землевпорядника кваліфікаційного сертифіката може бути оскаржено в судовому порядку». |
35. |
ІІІ. Прикінцеві положення. |
36. |
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування. |
37. |
2. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня, наступного за днем опублікування цього Закону: |
38. |
привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти; |
39. |
забезпечити приведення Міністерством аграрної політики та продовольства України своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом. |