Кількість абзаців - 50 Розмітка (ліва колонка)


Додаткова до проекту Закону України Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (Друге читання)

0.
Стаття 8. Особливості призначення, припинення повноважень та правового статусу членів Комісії
 
1. 1. До складу Комісії входять сім членів, у тому числі Голова.
 
2.

 
3. 2. Призначення на посаду члена Комісії здійснюється за результатами відкритого конкурсного відбору на зайняття цієї посади. Організацію та проведення конкурсного відбору здійснює конкурсна комісія, що утворюється і діє при Президентові України відповідно до цього Закону.
 
4. 3. Склад конкурсної комісії визначається Верховною Радою України за поданням:
 
5. 1) Комітету Верховної Ради України, до предмету відання якого належить житлово-комунальне господарство - дві особи;
 
6. 2) Комітету Верховної Ради України, до предмету відання якого належить розвиток паливно-енергетичного комплексу, вугільної, газової, нафтової, нафтопереробної промисловості та електроенергетики - три особи.
 
7. Комітети Верховної Ради України, визначені цією статтею, приймають рішення щодо кандидатур членів конкурсної комісії, які пропонуються Верховній Раді України для обрання, на основі пропозицій депутатських фракцій (груп).
 
8. Конкурсна комісія вважається повноважною в разі затвердження в її складі не менше чотирьох осіб.
 
9. Членами конкурсної комісії можуть бути особи, які мають повну вищу освіту, бездоганну ділову репутацію, високі професійні та моральні якості, суспільний авторитет. Членами конкурсної комісії не можуть бути особи, які є членами органів управління суб’єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, а також особи, зазначені в частині другій статті 7 цього Закону, та особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України "Про запобігання корупції".
 
10. Член конкурсної комісії не має права брати участь у конкурсному відборі на зайняття посади члена Комісії.
 
11. Строк повноважень члена конкурсної комісії становить 3 роки та може бути припинений достроково за ініціативою органу або особи, що призначила такого члена конкурсної комісії або за власною ініціативою члена конкурсної комісії.
 
12. Члени конкурсної комісії виконують свої функції на громадських засадах.
 
13. Конкурсна комісія обирає голову та затверджує регламент своєї роботи.
 
14. Засідання конкурсної комісії проводяться у формі відкритих слухань. Протокол засідання розміщується на офіційному веб-сайті Президента України протягом трьох робочих днів з дня його проведення.
 
15. Роботу конкурсної комісії забезпечує орган, що здійснює забезпечення діяльності Президента України.
 
16. Конкурсна комісія оголошує прийом заявок на відкритий конкурс:
 
17. у разі закінчення строку повноважень члена (членів) Комісії, визначеного цим Законом, - за три місяці до дати закінчення такого строку;
 
18. у разі дострокового припинення повноважень члена (членів) Комісії відповідно до цього Закону ? протягом п’яти робочих днів з дати такого припинення.
 
19. Прийом заявок на відкритий конкурс здійснюється протягом 45 календарних днів з дня оголошення конкурсу. Порядок та умови проведення відкритого конкурсу затверджуються конкурсною комісією та розміщуються на офіційному веб-сайті Президента України і в загальнодержавних друкованих засобах масової інформації.
 
20. Конкурсна комісія протягом 30 календарних днів з дня завершення прийому заявок на відкритий конкурс проводить необхідні процедури, передбачені порядком проведення відкритого конкурсу, складає рейтинг кандидатів на посаду члена (членів) Комісії та розміщує його на офіційному веб-сайті Президента України. За результатами голосування конкурсної комісії за кожну подану кандидатуру складається рейтинг кандидатів. Протягом зазначеного строку також проводиться спеціальна перевірка кандидатів, передбачена Законом України «Про запобігання корупції», і перевірка, передбачена Законом України «Про очищення влади».
 
21. Рішення конкурсної комісії приймаються простою більшістю голосів її членів. У разі рівного розподілу голосів голос голови конкурсної комісії є вирішальним.
 
22. Конкурсна комісія пропонує на розгляд Президенту України кандидатів, які отримали найвищий рейтинг і пройшли передбачену цим Законом перевірку, загальним списком в кількості з розрахунку дві особи на одну посаду члена Комісії.
 
23. 4. На працівників центрального апарату та територіальних органів Комісії поширюється правовий статус державних службовців.
 
24. 5. Строк повноважень членів Комісії становить шість років. При цьому забезпечується періодична ротація складу Комісії. Одна і та сама особа не може бути членом Комісії більше двох строків.
 
25. Схемою ротації членів Комісії передбачається, що не більше двох нових членів Комісії призначаються (призначаються повторно) протягом кожного календарного року, крім випадків, коли більше двох членів Комісії звільняються достроково з посади протягом цього періоду. У випадку дострокового звільнення членів Комісії з посади нові призначення здійснюються на залишковий період перебування звільнених членів Комісії на посаді.
 
26. 6. Повноваження члена Комісії можуть бути достроково припиненими за рішенням Президента України лише у разі:
 
27. 1) призначення чи обрання на іншу посаду за його згодою;
 
28. 2) визнання його судом недієздатним або обмежено дієздатним, визнання його безвісно відсутнім чи оголошення його померлим;
 
29. 3) набрання законної сили обвинувальним вироком суду щодо нього;
 
30. 4) набрання законної сили рішенням суду про притягнення до відповідальності за корупційне правопорушення або правопорушення, пов’язане з корупцією;
 
31. 5) припинення його громадянства України або виїзду на постійне проживання за межі України;
 
32. 6) подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням, зокрема в разі неможливості виконувати свої повноваження за станом здоров’я, або про відставку або у разі виходу на пенсію;
 
33. 7) невідповідності вимогам частини другої статті 7 цього Закону;
 
34. 8) смерті.
 
35. Не може бути підставою для звільнення Члена Комісії набуття повноважень новообраним Президентом України.
 
36. 7. Особа, повноваження якої на посаді члена Комісії припинені, зобов’язана подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» за рік, в якому припинилися повноваження члена Комісії, та наступні два роки.
 
37. Протягом двох років з дати припинення повноважень члена Комісії особа не має права мати трудові або інші договірні відносини із будь-яким суб’єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та/або комунальних послуг.
 
38. 8. Член Комісії, термін перебування якого на посаді закінчився, а також повноваження якого достроково припинені у разі подання заяви про звільнення з посади за власним бажанням або відставки, має право на компенсацію заробітної плати протягом шести місяців з дня закінчення терміну його перебування на посаді (звільнення) у розмірі середньої заробітної плати за останні шість місяців, що передували місяцю закінченню терміну (звільнення).
 
39. Право на компенсацію втрачає чинність після закінчення шестимісячного періоду з дати закінчення терміну перебування такої особи на посаді (звільнення) члена Комісії. У разі працевлаштування члена Комісії протягом строку виплати компенсації виплата компенсації припиняється з дати працевлаштування такої особи.
 
40.
;  
41. Розділ ІV
 
42. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ
 
43. 4. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
44.
;  
45. 5. Кабінету Міністрів України:
 
46. протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом привести власні нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;
 
47. до 1 липня 2016 року подати на розгляд Верховної Ради України проект Закону України про енергетичного омбудсмена.
 
48. 6. Національній Комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону.
 
49. Голова Верховної Ради України