Кількість абзаців - 29 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні (Друге читання)

0. Доопрацьований проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо державної підтримки кінематографії в Україні
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., № 13—17, ст. 112) такі зміни:
 
5. 1. Пункт 103.3 статті 103 доповнити абзацом такого змісту:
 
6. «Для цілей застосування підпункту 103.3 цього Кодексу у випадках, коли резиденти – суб’єкти кінематографії України сплачують роялті нерезидентам за субліцензійними договорами за використання або за надання права на використання аудіовізуальних творів (в тому числі фільмів), а також об’єктів авторського права та/або суміжних прав, що використовуються при виробництві (створенні) аудіовізуальних творів (в тому числі фільмів), такі нерезиденти вважаються бенефіціарними (фактичними) отримувачами (власниками) щодо таких роялті».
 
7. 2. Пункт 140.4 статті 140 доповнити підпунктом 140.4.4 такого змісту:
 
8. «140.4.4. на суму субсидій, отриманих платником податку - суб’єктом кінематографії України для повернення частини кваліфікованих витрат, відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу доходів звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності».
 
9. 3. у підпункті 140.5.7. пункту 140.5 статті 140:
 
10. Підпункт 2 доповнити абзацом такого змісту:
 
11. «Для цілей застосування даного положення у випадках, коли резиденти – суб’єкти кінематографії України сплачують роялті нерезидентам за субліцензійними договорами за використання або за надання права на використання аудіовізуальних творів (в тому числі фільмів), а також об’єктів авторського права та/або суміжних прав, що використовуються при виробництві (створенні) аудіовізуальних творів (в тому числі фільмів), такі нерезиденти вважаються бенефіціарними (фактичними) отримувачами (власниками) щодо таких роялті»;
 
12. Підпункт 3 доповнити абзацом такого змісту:
 
13. «Вимоги цього підпункту не застосовуються до випадків нарахування суб’єктом кінематографії роялті за використання об’єктів права інтелектуальної власності (фільмів, літературних творів, музичних творів, творів образотворчого мистецтва, фотографічних творів, фонограм, відеограм), за винятком випадків, коли резидент України – суб’єкт кінематографії, у якого виникли майнові авторські та суміжні права внаслідок створення (виготовлення) вказаних творів в подальшому передав (або здійснив відчуження) майнових авторських або суміжних прав нерезиденту та здійснює нарахування роялті за використання цього ж об’єкта».
 
14. 4. Пункт 140.5 статті 140 доповнити підпунктом 140.5.13 такого змісту:
 
15. «140.5.13. на суму витрат понесених платником податку у поточному звітному періоді за рахунок раніше отриманих субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні», але не більше суми такої субсидії, здійснених при виробництві (створенні) фільму та включених до складу витрат поточного звітного періоду відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності».
 
16. 5. Підпункт «й» пункту 141.4.1 пункту 141.4. статті 141 доповнити словами «а також крім субсидій для повернення частини кваліфікованих витрат, передбачених Законом України «Про державну підтримку кінематографії в Україні».
 
17. 6. Підпункт «б» підпункту 164.2.17 пункту 164.2 статті 164 Податкового кодексу України доповнити абзацом третім такого змісту:
 
18. «Також не вважається додатковим благом платника податку сплачена суб’єктом кінематографії вартість товарів та послуг, а саме: проїзду, проживання, харчування, охорони, страхування, медичного обслуговування, тренування, навчання, що пов’язані із участю такого платника податку у виробництві аудіовізуальних творів, що виробляються (створюються) суб’єктами кінематографії України, якщо це передбачено умовами договору з такими платниками податку та / або режисерським сценарієм аудіовізуального твору».
 
19. 7. У підрозділі 2 розділу ХХ «Перехідні положення»:
 
20. Пункт 12 викласти в такій редакції:
 
21. «12. Тимчасово, до 01 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання національних фільмів, визначених Законом України "Про кінематографію", виробниками, демонстраторами та розповсюджувачами національних фільмів, а також постачання робіт та послуг з виробництва національних фільмів, а також постачання робіт та послуг з виготовлення архівного комплекту вихідних матеріалів національних фільмів та фільмів, створених на території України, постачання робіт та послуг з тиражування, національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, а також постачання робіт та послуг з дублювання, озвучення державною мовою іноземних фільмів на території України, постачання робіт та послуг із збереження, відновлення та реставрації національної кінематографічної спадщини»;
 
22. Доповнити пунктом 13-1 такого змісту:
 
23. «13-.1. Тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції з постачання послуг з демонстрування, розповсюдження та/або публічного сповіщення національних фільмів та іноземних фільмів, дубльованих, озвучених державною мовою на території України, демонстраторами, розповсюджувачами та/або організаціями мовлення (публічними сповіщувачами).»;
 
24. Доповнити пунктом 61 такого змісту:
 
25. «61. Тимчасово, до 01 січня 2023 року, звільняються від оподаткування податком на додану вартість операції суб’єктів кінематографії яким, відповідно до Закону України «Про державну підтримку кінематографії в Україні» надається державна підтримка, з ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, що входять до складу національної кінематографічної спадщини та товарів, призначених для використання у кінематографічній діяльності, що класифікуються за кодами УКТ ЗЕД: 3706, 3920 73 10 00, 3923 40 10 00, 8525, 8529, 9002, 9007, 9010, 9405.
 
26. Порядок, обсяги та умови ввезення на митну територію України зазначених у цьому пункті товарів визначаються Кабінетом Міністрів України.
 
27. У разі нецільового використання зазначених товарів платник податку зобов'язаний збільшити податкові зобов'язання за наслідками податкового періоду, на який припадає таке порушення, на суму податку на додану вартість, що мала бути сплачена в момент ввезення на митну територію таких товарів, а також сплатити пеню відповідно до закону».
 
28. ІІ. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.