Кількість абзаців - 640 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів (Друге читання)

0. Проект
Закон України
Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів
Верховна Рада України постановляє:
І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
1. Пункт 1 частини першої статті 195 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 40 - 44, ст. 131) викласти у такій редакції:
 
1. .
;  
2. .
;  
3. .
;  
4. .
;  
5. 2. У статті 336 Господарського кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 18, ст. 144 із наступними змінами):
 
6. у частині першій слово "публічного" виключити;
 
7. у частині другій слова "об'єднання громадян" замінити словами "громадські об’єднання, політичні партії".
 
8. 3. У Законі України "Про цінні папери та фондовий ринок" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 31, ст. 268 із наступними змінами):
1) у статті 1:
частину першу:
доповнити пунктами 11-1- - 11--3 такого змісту:
"11-1) особа, що здійснює управлінські функції - фізична особа в структурі учасника фондового ринку, яка є:
 
9. а) особою, яка входить до складу наглядової ради або виконавчого органу такої юридичної особи; або
 
10. б) особою, яка не входить до складу наглядової ради або виконавчого органу такої юридичної особи, але яка має постійний доступ до інсайдерської інформації, яка прямо або опосередковано стосується такої юридичної особи та/або повноваження ухвалювати управлінські рішення, що впливають на подальший розвиток і комерційні перспективи такої юридичної особи;
 
11. 11-2) оферент цінних паперів (далі – оферент) –фізична або юридична особа, яка є власником цінних паперів та здійснює публічну пропозицію на умовах публічного договору продажу таких цінних паперів;
 
12. 11--3) офіційний друкований орган – офіційне друковане видання Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України; ";
 
13. пункти 13 та 15 викласти в такій редакції:
 
14. "13) погашення емісійних цінних паперів - сукупність дій емітента та власників цінних паперів, що здійснюються у встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку, та які пов’язані з виконанням емітентом зобов’язань за борговими емісійними цінними паперами та іншими емісійними цінними паперами, у встановлених законом випадках, шляхом виплати власникам таких цінних паперів номінальної вартості цінних паперів та доходу за такими цінними паперами (якщо це передбачено проспектом цінних паперів або рішенням про емісію цінних паперів) або постачання (надання) товарів (послуг) або конвертації цінних паперів у строки, передбачені проспектом цінних паперів або рішенням про емісію цінних паперів, та скасування реєстрації випуску цінних паперів; ";
 
15. "15) проспект цінних паперів (далі - проспект) -документ, який оформлюється при здійсненні публічної пропозиції цінних паперів та містить інформацію відповідно до вимог, визначених цим Законом та іншими актами законодавства; ";
 
16. доповнити пунктом 16-1- такого змісту:
 
17. "16-1) регульована інформація на фондовому ринку (далі – регульована інформація) – це регулярна та особлива інформація про емітента, інсайдерська інформація, інформація про власників голосуючих акцій понад порогові значення пакетів акцій, інша інформація, яка підлягає розміщенню в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, а також інша інформація, віднесена до такої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку; ";
 
18. у пункті 18 слова "у визначений проспектом емісії цінних паперів спосіб" замінити словами "в процесі їх емісії у порядку, встановленому законодавством та проспектом";
 
19. у пункті 19 слова "їх емісії" замінити словами "або рішення про емісію цінних паперів";
 
20. частинну другу доповнити новими абзацами такого змісту:
"Терміни "лісові ресурси" та "лісокористувачі" вживаються у цьому Законі у значенні, наведеному в Лісовому кодексі України.
Термін "принцип мовчазної згоди" вживається у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Терміни "порогові значення пакету акцій" та "значний пакет акцій" вживаються у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про акціонерні товариства".";
2) у частині другій статті 2:
абзац перший після слова "емітенти" доповнити словами " (в тому числі іноземні)";
 
21. після абзацу другого доповнити новими абзацами такого змісту:
 
22. "Іноземний емітент – юридична особа, створена відповідно до законодавства іншої країни та яка здійснює емісію цінних паперів на території України шляхом реєстрації випуску цінних паперів в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, або юридична особа, цінні папери якої зареєстровані відповідно до законодавства іншої країни та допуск до обігу на території України яких надано Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
23. Емітент, який створений відповідно до законодавства країни, що здійснює збройну агресію проти України у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України", та (або) дії яких створюють умови для виникнення воєнного конфлікту, застосування воєнної сили проти України (далі – країна агресор), або який прямо або опосередковано контролюється особами, які є резидентами такої країни, не може здійснювати емісію цінних паперів на території України. Цінні папери, які зареєстровані відповідно до законодавства країни агресора, або цінні папери емітента, який прямо або опосередковано контролюється особами, які є резидентами такої країни, не можуть бути допущені до обігу на території України.";
 
24. 3) абзац перший пункту першого частини п’ятої статті 3 викласти в такій редакції:
 
25. "1) пайові цінні папери - цінні папери, які передбачають внесення власником таких цінних паперів (інвестором) коштів та/або майна в капітал (активи) емітента та надають їх власнику (інвестору) право на отримання частини прибутку (доходу), зокрема у вигляді дивідендів, та інші права, встановлені законодавством, проспектом цінних паперів або рішенням про емісію цінних паперів. До пайових цінних паперів відносяться: ";
 
26. 4) у статті 6:
у частині другій:
у абзаці третьому слова "приватного розміщення" замінити словом "емісії" та після слів "емітованих простих акцій" доповнити словами ", крім випадку прийняття загальними зборами акціонерів рішення про невикористання такого права";
у абзаці четвертому слова "приватного розміщення" замінити словом "емісії" та після слів "привілейованих акцій цього класу" доповнити словами ", крім випадку прийняття загальними зборами акціонерів рішення про невикористання такого права";
 
27. у частині дев’ятій слова "проспекті їх емісії" та "проспектом їх емісії" замінити відповідно словами "проспекті або рішенні про емісію цінних паперів" та "проспектом або рішенням про емісію цінних паперів";
 
28. 5) у статті 7:
 
29. у частині першій, третій, четвертій, шостій та дев’ятій слово "емісії" замінити словами "або рішенням про емісію цінних паперів";
 
30. у абзаці першому частини третьої слова "розміщувати відсоткові, цільові та дисконтні облігації" замінити словами "здійснювати емісію відсоткових, цільових та дисконтних облігацій";
 
31. частину п’яту викласти в такій редакції:
 
32. "5. Погашення відсоткових та дисконтних облігацій здійснюється виключно грошима, крім конвертованих облігацій підприємств, погашення яких здійснюється в порядку, встановленому статтею 8--3 цього Закону. Погашення цільових облігацій здійснюється шляхом передачі товарів та/або надання послуг, а також сплати коштів власнику таких облігацій у випадках та порядку, передбачених проспектом або рішенням про емісію цінних паперів (для державних облігацій України - умовами їх розміщення). Емітент облігацій протягом 15 днів після закінчення погашення облігацій (крім державних облігацій) подає Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку звіт про результати погашення облігацій за формою та в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.";
 
33. 6) у статті 8:
 
34. частину четверту виключити;
 
35. у частині п’ятій:
 
36. у абзаці першому слово "розміщення" замінити словом "емісію";
 
37. у абзаці другому слово "емісії" замінити словами "або рішенням про емісію";
 
38. у частині сьомій слова "емісії" та "емісії таких облігацій" замінити словами "або рішенням про емісію цінних паперів";
 
39. 7) доповнити статтею 8--3 такого змісту:
"Стаття 8--3. Конвертовані облігації підприємств
1. Конвертовані облігації підприємств - облігації, емісія яких здійснюється акціонерним товариством, та передбачає зобов’язання емітента з виплати доходів, погашення облігацій шляхом конвертації таких облігацій на відповідну кількість акцій цього ж емітента або шляхом виплати номінальної вартості такої облігації за вибором власника такої облігації, у порядку, передбаченому проспектом або рішенням про емісію цінних паперів.
2. Емітент конвертованих облігацій підприємств може здійснювати емісію виключно іменних облігацій.
3. Порядок емісії, обігу, погашення та скасування реєстрації випуску конвертованих облігацій підприємств встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
4. Реєстрацію випуску конвертованих облігацій підприємств здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку в установленому нею порядку.";
 
40. 8) у частині третій статті 9 слова "емісії облігацій відповідного випуску" замінити словами "або рішенням про емісію цінних паперів";
 
41. 9) частину першу статті 16 доповнити новим абзацом такого змісту:
 
42. "провадження професійним учасником фондового ринку діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку.";
 
43. 10) доповнити розділом ІІІ-1 такого змісту:
 
44. "Розділ ІІІ-1 Діяльність пов’язана з фондовим ринком
 
45. Стаття 27--3. Діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, яка потребує авторизації
 
46. 1. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку у встановленому нею порядку здійснює авторизацію юридичних осіб, які мають намір провадити такі види діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку:-
1) діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку;
2) діяльність з розповсюдження в режимі безперервного оновлення консолідованої інформації про фінансові інструменти та/або учасників фондового ринку;
3) діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
2. Авторизація здійснюється шляхом включення юридичних осіб до Реєстру осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку (далі – Реєстр уповноважених осіб).
Авторизації підлягає кожний окремий вид діяльності, визначений частиною першою цієї статті.
Порядок ведення Реєстру уповноважених осіб та оприлюднення інформації з нього встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
47. 3. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює нагляд та контроль за здійсненням діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку.
 
48. 4. Діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку здійснюється на підставі відповідних договорів, вимоги до яких встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Стаття 27-4. Особи, які мають право провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку
1. Юридичні особи, в тому числі, професійні учасники фондового ринку, можуть провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку за умови їх включення до Реєстру уповноважених осіб та отримання Свідоцтва про включення до Реєстру осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку (далі - Свідоцтво про включення до Реєстру).
Юридична особа, яка зареєстрована на тимчасово окупованій території України або території проведення антитерористичної операції, не може бути включена до Реєстру уповноважених осіб та не може провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку.
Вимоги до Свідоцтва про включення до Реєстру встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
2. Вимоги, яким повинна відповідати особа, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, для включення її до Реєстру уповноважених осіб встановлюються цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Особи, які провадять діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, зобов’язані дотримуватись зазначених вимог протягом усього періоду провадження такої діяльності.
3. Юридична особа має право провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку виключно після отримання Свідоцтва про включення до Реєстру.
Провадження діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку без отримання Свідоцтва про включення до Реєстру забороняється.
Стаття 27-5. Порядок авторизації
1. Особа, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, для включення її до Реєстру уповноважених осіб та отримання Свідоцтва про включення до Реєстру подає Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, у встановленому нею порядку:
1) заяву про включення до Реєстру уповноважених осіб;
2) копію статуту особи, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, крім випадку наявності доступу до відомостей такого документу в достатньому обсязі в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
3) відомості про структуру власності особи, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, та учасників (акціонерів) з істотною участю в ній відповідно до вимог Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
4) копії визначених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку документів, необхідних для ідентифікації акціонерів (учасників) та всіх осіб, через яких здійснюватиметься опосередковане володіння та/або контроль істотної участі у особі, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку;
 
49. 5) інформацію про фінансовий стан особи, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, та учасників (акціонерів) з істотною участю в ній за формою, встановленою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
 
50. 6) інформацію про наявність фінансових ресурсів для провадження діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку;
 
51. 7) інформацію про наявність організаційної структури та спеціалістів, необхідних для провадження діяльності з надання інформаційних послуг на фондовому ринку (їх кваліфікацію), а також обладнання, комп'ютерної техніки, програмного забезпечення, приміщень, що відповідають установленим Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку вимогам, за визначеною нею формою;
8) інформацію про персональний склад наглядової ради (у разі її створення) та виконавчого органу особи, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, за формою, встановленою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
9) інформацію про ділову репутацію учасників (акціонерів) з істотною участю, членів виконавчого органу та/або наглядової ради і всіх осіб, через яких здійснюватиметься опосередковане володіння та/або контроль істотної участі у особі, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, за формою, встановленою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
10) інформацію про юридичних осіб, у яких учасник (акціонер) з істотною участю - фізична особа є керівником та/або контролером, за формою, встановленою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
11) інформацію про асоційованих осіб учасників (акціонерів) з істотною участю - фізичних осіб за формою, встановленою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
 
52. 12) інформацію про ділову репутацію та кваліфікацію особи (осіб), яка здійснює повноваження одноосібного виконавчого органу (або осіб, які призначені головою та членами колегіального виконавчого органу), головного бухгалтера та керівника служби внутрішнього аудиту (контролю), відповідно до вимог та за формою, встановленою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
13) копії внутрішніх положень особи, яка має намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, що визначають порядок надання інформаційних послуг на фондовому ринку, порядок здійснення внутрішнього аудиту (контролю) та систему управління ризикам;
14) внутрішні правила та інформацію про створення та забезпечення функціонування механізму виявлення, запобігання та усунення конфліктів інтересів;
15) внутрішні правила та інформацію про відповідні засоби гарантування безпеки інформації, її передачі, мінімізації ризиків спотворення, неправомірного втручання та/або витоку інформації;
16) інформацію про засоби забезпечення збереження інформації та безперервності провадження діяльності.
2. У разі змін в інформації та/або документах, що подавались відповідно до частини першої цієї статті, особа, яка провадить діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, зобов’язана повідомити про це Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку у порядку та строки встановлені нею.
 
53. 3. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про включення або відмову у включенні юридичної особи до Реєстру уповноважених осіб протягом шести місяців з дати отримання всіх документів, передбачених частиною першою цієї статті.
4. У разі прийняття рішення про включення юридичної особи до Реєстру уповноважених осіб Національна комісія з цінних паперів видає Свідоцтво про включення до Реєстру.
У разі прийняття рішення про відмову у включенні до Реєстру уповноважених осіб Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку повідомляє таку юридичну особу про причини прийняття такого рішення.
Стаття 27-6. Анулювання Свідоцтва про включення до Реєстру
1. Підставами для анулювання Свідоцтва про включення до Реєстру є:
1) заява особи, яка провадить діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку;
2) встановлення факту не провадження діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку протягом 12 місяців поспіль;
3) встановлення факту подання недостовірної, неправдивої та/або оманливої інформації особою, яка провадить діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, для включення її до Реєстру уповноважених осіб;
4) встановлення факту невідповідності особи, яка провадить діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, вимогам законодавства, яким вона повинна відповідати для включення її до Реєстру уповноважених осіб;
5) встановлення факту грубого порушення особою, яка провадить діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку, або повторного протягом одного календарного року вимог законодавства на фондовому ринку.
 
54. Стаття 27-7. Діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку
 
55. 1. Особи, які провадять діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, повинні мати погодженні Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку внутрішні правила та відповідні засоби, які забезпечують оприлюднення регульованої інформації в режимі максимально технічно наближеному до реального часу, на комерційній основі з урахуванням вимог абзацу другого цієї частини.
 
56. Така інформація повинна бути доступною для будь-яких юридичних та фізичних осіб на безоплатній основі не пізніше ніж через 15 хвилин після її оприлюднення.
 
57. 2. Програмно-технічні комплекси, які використовуються при провадженні діяльності з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, повинні відповідати вимогам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та забезпечувати можливість ефективного та безперервного поширення такої інформації шляхом, який забезпечує швидкий доступ до цієї інформації на недискримінаційній основі у формі, що сприяє її обробці та консолідації.
 
58. 3. Програмно-технічні комплекси, які використовуються особами, які провадять діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, повинні забезпечувати функціонування ефективних механізмів перевірки поданої учасниками фондового ринку для оприлюднення інформації на предмет її повноти, ідентифікації описок та очевидних технічних помилок, а також механізмів повернення такої інформації учасникам фондового ринку для її виправлення та повторної подачі.
 
59. Стаття 27-8. Діяльність з розповсюдження в режимі безперервного оновлення консолідованої інформації про фінансові інструменти та/або учасників фондового ринку
 
60. 1. Особи, які провадять діяльність з розповсюдження в режимі безперервного оновлення консолідованої інформації про фінансові інструменти та/або учасників фондового ринку, повинні мати погодженні Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку внутрішні правила та відповідні засоби, які забезпечують збирання всієї оприлюдненої регульованої інформації та її консолідації в безперервний оновлюваний електронний потік інформації та забезпечення оприлюднення такої інформації в режимі максимально технічно наближеному до реального часу, на комерційній основі з урахуванням вимог абзацу другого цієї частини.
 
61. Така інформація повинна бути доступною для будь-яких юридичних та фізичних осіб на безоплатній основі не пізніше ніж через 15 хвилин після її оприлюднення.
 
62. Вимоги до змісту потоку такої інформації встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
63. 2. Програмно-технічні комплекси, які використовуються при провадженні діяльності з розповсюдження в режимі безперервного оновлення консолідованої інформації про фінансові інструменти та/або учасників фондового ринку, повинні відповідати вимогам Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку та забезпечувати можливість ефективного та безперервного поширення інформації шляхом, який забезпечує швидкий доступ до цієї інформації на недискримінаційній основі у формі, що сприяє швидкому доступу та використанню учасниками фондового ринку.
 
64. 3. Особи, які провадять діяльність з розповсюдження в режимі безперервного оновлення консолідованої інформації про фінансові інструменти та/або учасників фондового ринку, крім консолідації регульованої інформації повинні також забезпечувати консолідацію інформації зі всіх фондових бірж, яка повинна розкриватись такими фондовими біржами відповідно до вимог законодавства.
 
65. Стаття 27-9. Діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку
 
66. 1. Особи, які провадять діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, повинні мати погодженні Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку внутрішні правила та відповідні засоби, які забезпечують подання відповідної інформації якомога швидше, але в будь-якому разі не пізніше завершення робочого дня, протягом якого виникла така інформація.
 
67. Порядок подання інформації особами, які провадять діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
68. 2. Програмно-технічні комплекси, які використовуються особами, які провадять діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, повинні забезпечувати функціонування ефективних механізмів перевірки поданої учасниками фондового ринку звітності та/або адміністративних даних на предмет їх повноти, ідентифікації описок та очевидних технічних помилок, а також механізмів їх повернення учасникам фондового ринку для виправлення та повторної подачі.
 
69. 3. Програмно-технічні комплекси, які використовуються особами, які провадять діяльність з подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, повинні забезпечувати виявлення помилок, які спричиненні діяльністю такої особи, а також забезпечувати їх виправлення та повторне подання звітності та/або адміністративних даних до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.";
 
70. 11) розділ ІV викласти в такій редакції:
 
71. "Розділ ІV
Емісія та обіг цінних паперів
 
72. Стаття 28. Емісія цінних паперів
 
73. 1. Емісія цінних паперів - це сукупність дій емітента, спрямованих на реєстрацію випуску цінних паперів в Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку та їх розміщення серед інвесторів в цінні папери, які здійснюються в послідовності, встановленій статтею 29 цього Закону.
 
74. 2. У разі емісії цінних паперів, емітентом оформлюється відповідне рішення про емісію, вимоги до якого встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Емітент повинен надавати інвестору засвідчену копію рішення про емісію на його запит.
3. Емісія цінних паперів здійснюється емітентом самостійно або через андеррайтера, що уклав з емітентом договір про андеррайтинг.
Договір про андеррайтинг повинен відповідати вимогам типового договору, затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
4. В процесі емісії цінних паперів договори з першими власниками щодо відчуження цінних паперів укладаються до дати, визначеної рішенням про емісію цінних паперів, але не пізніше двох місяців з дати початку розміщення цінних паперів, визначеної рішенням про емісію таких цінних паперів, якщо інший строк не передбачений цим Законом.
Кожен інвестор у цінні папери має сплатити вартість цінних паперів у повному обсязі до дати затвердження результатів емісії відповідного випуску цінних паперів.
5. Переважне право на придбання цінних паперів одними інвесторами стосовно інших встановлюється законом.
Строк реалізації переважного права визначається рішенням про емісію цінних паперів та не може бути меншим п’ятнадцяти робочих днів.
6. Кількість розміщених цінних паперів не повинна перевищувати кількості цінних паперів, визначеної у рішенні про емісію таких цінних паперів.
7. Розміщення цінних паперів здійснюється серед заздалегідь визначеного кола осіб, кількість некваліфікованих інвесторів серед яких не може дорівнювати або бути більшою ніж 150 осіб, крім випадку здійснення публічної пропозиції емітентом в процесі емісії.
 
75. Стаття 29. Етапи емісії цінних паперів
 
76. 1. Емісія акцій здійснюється за такими етапами:
 
77. 1) прийняття рішення про емісію цінних паперів органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення;
 
78. 2) укладення у разі потреби договору з андеррайтером;
 
79. 3) подання Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку заяви, рішення про емісію цінних паперів і всіх необхідних документів для реєстрації випуску цінних паперів;
 
80. 4) реєстрація Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів та видача тимчасового свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів;
 
81. 5) укладення з Центральним депозитарієм цінних паперів (або з Національним банком України) договору про обслуговування випусків цінних паперів (у разі відсутності такого договору);
6) присвоєння цінним паперам міжнародного ідентифікаційного номера;
7) реалізація акціонерами свого переважного права на придбання акцій додаткової емісії у порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
8) розміщення цінних паперів;
9) затвердження результатів емісії цінних паперів органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення;
10) внесення змін до статуту акціонерного товариства, пов'язаних із збільшенням статутного капіталу товариства з урахуванням результатів емісії акцій;
11) реєстрація змін до статуту акціонерного товариства в органах державної реєстрації;
12) подання Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку заяви і всіх необхідних документів для реєстрації звіту про результати емісії цінних паперів;
13) реєстрація Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати емісії цінних паперів та видача свідоцтва про реєстрацію випуску цінних паперів.
Емісія інших цінних паперів (крім державних цінних паперів), здійснюється за етапами 1 - 6, 8, 9, 12 - 13, визначеними в цій частині статті.
2. Порядок поєднання емісії цінних паперів із здійсненням публічної пропозиції таких цінних паперів в процесі їх емісії встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Стаття 30. Реєстрація та відмова в реєстрації випуску цінних паперів
 
82. 1. Емітент подає Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку заяву, рішення про емісію цінних паперів і всі необхідні документи для реєстрації випуску цінних паперів, не пізніш як протягом 60 днів після прийняття рішення про емісію цінних паперів органом емітента, уповноваженим приймати відповідне рішення.
2. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку протягом 25 робочих днів:
1) після надходження заяви, рішення про емісію цінних паперів і всіх необхідних документів для реєстрації випуску цінних паперів, здійснює реєстрацію випуску цінних паперів або відмовляє в реєстрації;
2) повертає документи емітентові без розгляду в разі їх подання не в повному обсязі або з порушенням встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку вимог до їх оформлення.
Принцип мовчазної згоди не застосовується до процесу реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів.
3. Реєстрація Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку випуску цінних паперів не може розглядатися як гарантія їх вартості. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідає лише за повноту інформації, що міститься у рішенні про емісію цінних паперів, та за її відповідність вимогам законодавства.
Відповідальність за достовірність відомостей, наведених у документах, що подаються для реєстрації випуску цінних паперів, несе емітент.
4. Перелік документів, необхідних для реєстрації випуску цінних паперів, а також порядок їх реєстрації встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
5. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у встановленому нею порядку, відмовляє в реєстрації випуску цінних паперів у строк, встановлений частиною другою цієї статті, у разі:
1) невідповідності поданих документів вимогам законодавства;
2) недостовірності, наявних розбіжностей між різними положеннями у поданих документах, та/або неповноти інформації у поданих документах;
3) порушення встановленого законодавством порядку прийняття рішення про емісію цінних паперів;
 
83. 4) визнання емісії цінних паперів недобросовісною;
 
84. 5) якщо емітент зареєстрований на тимчасово окупованій території України або території проведення антитерористичної операції.
 
85. Стаття 31. Облік зареєстрованих випусків цінних паперів
 
86. 1. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку веде Державний реєстр випусків цінних паперів у встановленому нею порядку.
 
87. 2. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює порядок та обсяг доступу учасників ринку цінних паперів до інформації, що міститься в Державному реєстрі випусків цінних паперів. Такий доступ є безоплатним.
 
88. Стаття 32. Звіт про результати емісії цінних паперів
 
89. 1. Емітент акцій подає Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку у 30-денний строк з дня прийняття на загальних зборах акціонерів рішення про внесення змін до статуту товариства (у випадках визначених законом щодо обов’язкового погодження змін до статуту з відповідними державними органами у 60-денний строк), звіт про результати емісії акцій, а також інші документи, визначені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, що необхідні для реєстрації звіту.
 
90. Емітент цінних паперів (крім акцій) подає Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку у 15-денний строк з дня затвердження результатів емісії цінних паперів (крім акцій) органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення, звіт про результати емісії цінних паперів (крім акцій), а також інші документи, визначені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, необхідні для реєстрації звіту.
 
91. 2. Кількість фактично розміщених цінних паперів зазначається у звіті про результати емісії цінних паперів, який складається на підставі затверджених результатів емісії.
 
92. Затвердження результатів емісії (у разі емісії акцій - також внесення відповідних змін до статуту) органом емітента, уповноваженого приймати відповідне рішення, здійснюється протягом 60 днів з дня закінчення строку розміщення цінних паперів, зазначеного у рішенні про емісію таких цінних паперів.
3. При додатковій емісії акцій у звіті про результати емісії цінних паперів також зазначається кількість фактично придбаних акцій під час реалізації переважного права.
4. Звіт про результати емісії цінних паперів підлягає оприлюдненню у випадках, встановлених цим Законом.
Звіт про результати емісії цінних паперів підлягає оприлюдненню у спосіб, передбачений у частині другій статті 38-1 цього Закону, та строки, встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює вимоги до розкриття інформації, що міститься у звіті про результати емісії цінних паперів.
5. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку після отримання необхідних документів зобов'язана прийняти рішення про реєстрацію звіту про результати емісії цінних паперів або відмову в реєстрації.
 
93. 6. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, у встановленому нею порядку, відмовляє в реєстрації звіту про результати емісії цінних паперів у строки, встановлені частиною другої статті 30 цього Закону, у разі якщо є:
 
94. 1) порушення вимог законодавства, пов'язане з емісією цінних паперів, зокрема порушення встановленого порядку прийняття рішення про затвердження результатів емісії, та/або
 
95. 2) визнання емісії цінних паперів недобросовісною, та/або
 
96. 3) невідповідність поданих документів вимогам законодавства.
 
97. Стаття 33. Недобросовісна емісія цінних паперів
 
98. 1. Недобросовісна емісія цінних паперів - дії, що порушують процедуру емісії, встановлену цим Законом, і є підставою для прийняття рішення про відмову в реєстрації випуску цінних паперів, звіту про результати емісії цінних паперів та затвердженні проспекту, а також зупинення розміщення цінних паперів.
 
99. 2. Підставами для визнання емісії цінних паперів недобросовісною є:
 
100. 1) порушення емітентом вимог цього Закону, невідповідність та/або неповнота поданих емітентом документів вимогам законодавства;
 
101. 2) порушення порядку прийняття рішення про емісію цінних паперів;
 
102. 3) внесення недостовірних, з розбіжностями між різними положеннями та/або неповних відомостей до документів, які подаються для реєстрації випуску цінних паперів, звіту про результати емісії цінних паперів;
 
103. 4) систематичне або грубе порушення емітентом прав інвесторів.
 
104. 3. У разі недобросовісної емісії Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право тимчасово зупинити розміщення цінних паперів.
Порядок прийняття рішення про зупинення розміщення цінних паперів встановлюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
4. Зупинене розміщення цінних паперів поновлюється за рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку лише до закінчення строку укладення договорів з першими власниками, визначеного рішенням про емісію цінних паперів, за умови усунення порушень, що стали підставою для зупинення розміщення.
5. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про визнання емісії цінних паперів недійсною у наступних випадках:
1) порушення, що стали підставою для зупинення розміщення цінних паперів, не усунені протягом 15 днів після прийняття Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку відповідного рішення;
2) Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку не надіслані документи, що підтверджують усунення порушень.
 
105. 6. У разі визнання емісії недійсною або не затвердження у встановлені законодавством строки результатів емісії цінних паперів органом емітента, уповноваженим приймати таке рішення, або не внесення у встановлені законодавством строки змін до статуту, пов'язаних із збільшенням статутного капіталу акціонерного товариства з урахуванням результатів розміщення акцій, емітент таких цінних паперів зобов'язаний повернути інвесторам гроші (майно, майнові права), що надійшли як плата за розміщені цінні папери, в строки, визначені рішенням про емісію цінних паперів, але не більше шести місяців, в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
106. Центральний депозитарій цінних паперів протягом трьох робочих днів після отримання від емітента інформації про повернення інвесторам грошей (майна, майнових прав), що надійшли як плата за розміщені цінні папери, забезпечує в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему, списання депозитарними установами прав на відповідні цінні папери з рахунків інвесторів (депонентів) та переведення відповідних цінних паперів з рахунків депозитарних установ на рахунок такого емітента.
 
107. За кожен день порушення строку, передбаченого абзацом першим цієї частини, емітент сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України.
 
108. Стаття 34. Публічна пропозиція цінних паперів
 
109. 1. Публічна пропозиція цінних паперів (далі – публічна пропозиція) – пропозиція (оферта), звернена до невизначеного кола осіб про придбання цінних паперів за ціною та на умовах, визначених в такій пропозиції, яка здійснюється з урахуванням вимог, встановлених цим Законом.
 
110. Публічна пропозиція повинна містити умови та порядок придбання цінних паперів, щодо яких здійснюється така публічна пропозиція, та відповідати вимогам, встановленим Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
2. Публічна пропозиція може здійснюватись:
1) емітентом в процесі емісії цінних паперів;
2) емітентом щодо викуплених цінних паперів;
3) оферентом щодо продажу належних йому цінних паперів.
 
111. Подання заявки про допуск до торгів на фондовій біржі вважається здійсненням публічної пропозиції.
 
112. 3. Публічна пропозиція цінних паперів здійснюється в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, виключно за умови оприлюднення проспекту, затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, крім випадків передбачених частиною четвертою цієї статті.
 
113. Здійснення публічної пропозиції цінних паперів є можливим лише за умови дійсності проспекту відповідно до статті 37 цього Закону.
 
114. 4. Вимоги щодо необхідності оформлення проспекту не поширюються на такі випадки:
 
115. 1) розміщення цінних паперів виключно серед кваліфікованих інвесторів;
 
116. 2) емісію акцій, яка здійснюється з метою їх конвертації без зміни розміру статутного капіталу емітента;
 
117. 3) емісію цінних паперів, які підлягають розподілу між теперішніми або колишніми керівниками чи працівниками емітента, або юридичних осіб, які перебувають під контролем емітента, за умови наявності документа, що містить інформацію про кількість та тип цінних паперів, а також про умови та деталі такого розподілу;
 
118. 4) коли загальна номінальна вартість цінних паперів, щодо яких здійснюється публічна пропозиція, не перевищує обсяг, встановлений Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
 
119. 5) емісію облігацій місцевих позик;
 
120. 6) емісію цінних паперів, виконання зобов’язань за якими гарантовано державою або органами місцевого самоврядування.
 
121. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може встановлювати інші випадки, на які не поширюються вимоги щодо необхідності оформлення проспекту.
 
122. 5. Публічна пропозиція цінних паперів підлягає оприлюдненню у спосіб, передбачений частиною другою статті 38-1 цього Закону та строки, встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
123. Стаття 35. Проспект цінних паперів
 
124. 1. Проспект оформлюється особою, яка здійснює публічну пропозицію.
 
125. Проспект повинен містити всю інформацію, яка, з огляду на особливості емітента та цінних паперів щодо яких здійснюється публічна пропозиція, необхідна для надання можливості інвесторам зробити обґрунтовану оцінку фінансового становища активів і пасивів та перспектив емітента та будь-якої особи, яка забезпечує виконання зобов’язання емітента за таким випуском, а також прав за такими цінними паперами, та яка подається у формі, яку легко зрозуміти та проаналізувати.
2. Проспект повинен включати:
1) анотацію;
2) реєстраційний документ;
3) документ про цінні папери.
3. Вимоги до відомостей, які має включати в себе проспект та окремі його частини, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
4. Проспект може складатись з одного чи кількох різних документів, які також можуть містити посилання на інші документи, які є у публічному доступі в результаті їх оприлюднення, відповідно до вимог статті 38-1 або Розділу V цього Закону.
У проспекті, що складається з кількох документів, інформація повинна бути розділена на три документи: реєстраційний документ, документ про цінні папери та анотація.
В реєстраційному документі повинна міститись інформація про емітента.
У документі про цінні папери повинна міститись інформація про цінні папери, щодо яких здійснюється публічна пропозиція.
5. Анотація повинна містити інформацію про суттєві характерні ознаки та ризики, пов’язані з емітентом, його цінними паперами або будь-якою особою, яка забезпечує виконання зобов’язань емітента за таким випуском. Анотація викладається коротко і загально зрозуміло з метою допомоги інвесторам при прийнятті рішення щодо можливої інвестиції у такі цінні папери, мовою відповідно до вимог статті 38- цього Закону. Формат і зміст анотації повинен містити належну інформацію щодо суттєвих характеристик цінних паперів та ризиків пов’язаних з емітентом, будь-якою особою, яка надає забезпечення за відповідним випуском цінних паперів, а також не повинен суперечити іншим частинам проспекту.
Анотація також повинна містити застереження що:
1) її слід розглядати в якості вступу до проспекту;
2) будь-яке рішення інвестора щодо інвестування в цінні папери повинне ґрунтуватися на аналізі проспекту в цілому;
 
126. 3) у разі подання до суду позову, пов’язаного з інформацією, що міститься в проспекті, позивач-інвестор має забезпечити переклад проспекту на державну мову України до початку подання такого позову;
 
127. 4) особи, які підписали анотацію, і робили її переклад, несуть відповідальність лише якщо така анотація містить неправильну, неточну або суперечливу інформацію, в порівнянні з іншими частинами проспекту.
Анотація не може містити посилання на інші документи.
6. У разі емісії цінних паперів, інших ніж пайові цінні папери, у випадках встановлених Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, проспект може, на вибір емітента складатися з базового проспекту, що містить всю важливу інформацію про емітента та цінні папери, щодо яких здійснюється публічна пропозиція.
Інформація, яка міститься в базовому проспекті, оновлюється, у випадках встановлених законодавством.
7. У разі, коли в проспекті не вказується остаточна ціна, за якою відчужуються цінні папери, у проспекті мають бути вказані критерії та/або умови, відповідно до яких визначається така ціна. Такі критерії та/або умови, відповідно до яких визначається остаточна ціна, за якою відчужуються цінні папери, встановлюються з урахуванням обмежень, встановлених законом.
Інформація про остаточну ціну, за якою відчужуються цінні папери повинна:
1) оприлюднюватись відповідно до вимог частин першої та другої статті 38-1 цього Закону;
2) подаватись Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку одночасно із звітом про результати їх розміщення.
 
128. 8. Проспект підписується особою, що здійснює управлінські функції в особі, що оформлює проспект. У разі коли проспект складається з кількох документів, ці документи можуть підписуватись різними особами, що здійснюють управлінські функції в особі, що оформлює проспект.
Особи, що підписали проспект, тим самим підтверджують достовірність відомостей, які в ньому містяться.
Особа, що оформлює проспект, за включення до проспекту недостовірних та/або оманливих відомостей, несе відповідальність, визначену законом.
9. Особа, що надає забезпечення за відповідним випуском цінних паперів, за включення до проспекту недостовірних відомостей, які стосуються наданого забезпечення, несе відповідальність, визначену законом.
Особи, що надають забезпечення за відповідним випуском цінних паперів, підписують проспект таких цінних паперів.
10. Фінансова звітність, що включається до проспекту, має бути підтверджена аудитором (аудиторською фірмою).
11. Особа, що оформлює проспект, за невиконання умов проспекту, затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку несе відповідальність, визначену законом.
Стаття 36. Затвердження проспекту цінних паперів
 
129. 1. Особа, що оформлює проспект, подає Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку його та всі необхідні документи для затвердження.
2. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку після надходження проспекту і всіх необхідних документів для його затвердження, здійснює затвердження проспекту або відмовляє в затвердженні проспекту протягом:
20 робочих днів;
10 робочих днів - у випадку, якщо у емітента наявні цінні папери, які допущені до торгів на фондовій біржі, та/або здійснювалась публічна пропозиція таких цінних паперів.
 
130. 3. Протягом строку розгляду документів Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може вимагати надання додаткових документів та/або пояснень. У такому випадку, строки, встановлені частиною другою цієї статті, розраховуються починаючи з дня, наступного за днем отримання таких документів та/або пояснень.
 
131. 4. Принцип мовчазної згоди не застосовується до процесу затвердження Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку проспекту.
5. Затвердження Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку проспекту не може розглядатися як гарантія вартості таких цінних паперів. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідає лише за повноту інформації, що міститься у документах, що подаються для затвердження проспекту, та за її відповідність вимогам законодавства.
Відповідальність за достовірність відомостей, наведених у документах, що подаються для затвердження проспекту, несе особа, що оформила проспект.
6. Перелік документів, необхідних для затвердження проспекту, а також порядок затвердження проспекту встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
132. 7. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відмовляє у затвердженні проспекту у строки, встановлені частиною другою цієї статті, у разі якщо є:
 
133. 1) невідповідність поданих документів вимогам законодавства, та/або
 
134. 2) недостовірність, наявність розбіжностей між різними положеннями у поданих документах та/або неповнота інформації у поданих документах, та/або
 
135. 3) визнання емісії цінних паперів недобросовісною.
 
136. Стаття 37. Дійсність проспекту цінних паперів та внесення змін до проспекту цінних паперів
 
137. 1. Проспект, який складається з єдиного документу, є дійсним протягом дванадцяти місяців з дати його затвердження Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку. Якщо проспект складається з кількох документів, то такий строк розраховується з дати затвердження останнього з них.
 
138. При цьому, проспект втрачає дійсність якщо відбулись суттєві зміни, які не були оформлені відповідно до вимог цієї статті шляхом внесення змін та/або доповнень до такого проспекту.
 
139. 2. Зміни та/або доповнення до проспекту повинні бути оформлені у вигляді відповідного додатку до проспекту та подані до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку для затвердження протягом 5 робочих днів з дати виникнення відповідних суттєвих змін.
 
140. Додатки до проспекту підписуються особою, що здійснює управлінські функції в особі, що оформлює проспект.
 
141. 3. Додатки до проспекту повинні бути затверджені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку та підлягають оприлюдненню у спосіб, визначений для оприлюднення проспекту у частині другій статті 38-1 цього Закону, та строки, встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
142. Додаток до проспекту затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку протягом 7 робочих днів у порядку, встановленому для затвердження проспекту частиною третьою та четвертою статті статтею 36 цього Закону.
У разі якщо додатки до реєстраційного документу або документу про цінні папери стосуються інформації, яка міститься в анотації, до анотації повинні бути внесені зміни, які оформляються окремим додатком. До додатків до анотацій застосовуються положення частини третьої статті 38 цього Закону.
4. У разі внесення змін та/або доповнень до проспекту при публічній пропозиції, передбаченій пунктами 1 - 3 частини другої статті 34, інвестори, які вже погодилися придбати відповідні цінні папери до оприлюднення затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку додатку до проспекту, мають право відмовитись від такого придбання протягом двох робочих днів з дати оприлюднення такого додатку, за умови, що строк публічної пропозиції не завершений та договір щодо придбання таких цінних паперів не виконаний.
Строк реалізації права інвестора на відмову від придбання цінних паперів може бути збільшений емітентом або оферентом.
У разі внесення змін та/або доповнень до проспекту під час емісії цінних паперів, додаток до проспекту також повинен містити кінцеву дату реалізації права інвестора на відмову від придбання цінних паперів.
 
143. 5. Додаток до проспекту повинен містити дані про кожну важливу зміну, суттєву помилку або неточність, що стосується інформації, яка міститься в проспекті або яка може вплинути на оцінку цінних паперів.
 
144. Стаття 38. Мова проспекту цінних паперів
 
145. 1. Проспект цінних паперів емітента (крім іноземного емітента) оформлюється щонайменше державною мовою України.
 
146. 2. Проспект цінних паперів іноземного емітента оформлюється на вибір особи, що оформлює такий проспект, або англійською мовою або державною мовою України або державною мовою країни Європейського Союзу, в якій цінні папери пропонуються до розміщення чи публічної пропозиції або допущені до торгів на фондовій біржі.
 
147. 3. У разі оформлення проспекту мовою, іншою ніж державна мова України, анотація проспекту перекладається на державну мову України.
 
148. Стаття 38-1. Розкриття інформації, що міститься в проспекті цінних паперів
 
149. 1. Після затвердження проспекту Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, він має бути оприлюднений особою, що здійснює публічну пропозицію, протягом 2 робочих днів, та не пізніше останнього робочого дня, що передує даті початку продажу таких цінних паперів, визначеної відповідною публічною пропозицією.
У випадку якщо емітент не здійснював публічну пропозицію таких цінних паперів та/або не здійснювалась публічна пропозиція таких цінних паперів оферентом та/або такі цінні папери не допущені до торгів на фондовій біржі, проспект має бути оприлюднений не пізніше ніж за 5 робочих днів до дати початку продажу таких цінних паперів, визначеної відповідною публічною пропозицією.
 
150. 2. Оприлюднення проспекту здійснюється шляхом:
1) публікації в офіційному друкованому органі;
2) розміщення в роздрукованому вигляді безкоштовно для потенційного інвестора у публічно доступних приміщеннях особи, що здійснює публічну пропозицію, за його місцезнаходженням;
3) в електронній формі на офіційному веб-сайті особи, що здійснює публічну пропозицію, а у випадку допуску цінних паперів до торгів на фондовій біржі - також на офіційному веб-сайті відповідної фондової біржі;
4) в електронній формі в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.
 
151. 3. Особа, що здійснює публічну пропозицію, самостійно обирає чи здійснювати оприлюднення проспекту в паперовій формі, шляхом передбаченим пунктами 1 та 2 частини другої цієї статті. У разі, якщо обрано паперову форму оприлюднення проспекту, здійснення оприлюднення проспекту в електронній формі шляхом, передбаченим пунктами 3 та 4 частини другої цієї статті, є обов’язковим.
 
152. У разі, якщо проспект було оприлюднено виключно в електронній формі, паперова форма проспекту має бути надана особою, що здійснює публічну пропозицію, безкоштовно потенційному інвестору на його вимогу.
 
153. У разі, якщо проспект складається з кількох документів або містить посилання на інші документи, документи, з яких складається проспект, можуть оприлюднюватись окремо, за умови, що ці документи надаються безкоштовно потенційному інвестору на його вимогу. Кожен документ повинен містити вказівку, де можна отримати інші документи - складові частини проспекту.
 
154. Оприлюднений текст та формат проспекту та/або додатки до проспекту, завжди повинні бути тотожними з оригінальною версією, затвердженою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
155. Особа, що здійснює публічну пропозицію, зобов’язана також оприлюднити відповідно до вимог частини другої цієї статті повідомлення про те, яким чином було оприлюднено проспект і де з ним можна ознайомитися потенційним інвесторам. Вимоги до змісту такого повідомлення встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
156. 4. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму офіційному веб-сайті розміщує проспекти, затверджені нею протягом останніх 12 місяців.
 
157. Стаття 38-2. Публічна пропозиція емітентом в процесі емісії
 
158. 1. Публічна пропозиція цінних паперів емітентом в процесі їх емісії, здійснюється в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, та виключно за умови оприлюднення проспекту, затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, якщо інше не встановлено цим Законом та/або нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також за умови виконання вимог статті 29 цього Закону, та реєстрації випуску цінних паперів, відповідно до вимог статті 30 цього Закону. Здійснення публічної пропозиції цінних паперів емітентом в процесі їх емісії є можливим лише за умови дійсності проспекту.
 
159. 2. Перелік документів, необхідних для затвердження проспекту та реєстрації випуску цінних паперів, а також порядок затвердження та реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку проспекту, підготовленого емітентом, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
3. За включення до проспекту недостовірних та/або оманливих відомостей емітент несе відповідальність, визначену законом.
4. При публічній пропозиції цінних паперів емітентом в процесі їх емісії реєстрація випуску цінних паперів та затвердження проспекту здійснюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку в строки, встановлені частиною другою статті 36, та з урахуванням положень частини третьої-четвертої статті 36 цього Закону.
5. Після затвердження проспекту Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, він має бути оприлюднений емітентом шляхом та у строки, визначені у частинах першій та другій статті 38-1 цього Закону.
6. Зміни або доповнення до проспекту оформлюються емітентом, в порядку встановленому статтею 37 цього Закону.
 
160. Стаття 38-3. Проспект цінних паперів при публічній пропозиції викуплених емітентом цінних паперів
 
161. 1. Публічна пропозиція викуплених емітентом акцій, здійснюється в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, виключно за умови оприлюднення проспекту, затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, якщо інше не встановлено цим Законом та/або нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, а також за умови виконання вимог статті 66 Закону України "Про акціонерні товариства". Здійснення публічної пропозиції викуплених емітентом акцій є можливим лише за умови дійсності проспекту.
2. Перелік документів, необхідних для затвердження проспекту, а також порядок затвердження Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку проспекту, підготовленого емітентом для публічної пропозиції викуплених ним власних акцій, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
3. За включення до проспекту недостовірних та/або оманливих відомостей емітент несе відповідальність, визначену законом.
4. Проспект при публічній пропозиції викуплених емітентом акцій затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку в строки, встановлені частиною другою статті 36 та з урахуванням положень частини третьої-четвертої статті 36 цього Закону.
5. Після затвердження проспекту Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, він має бути оприлюднений емітентом шляхом та у строки, визначені у частинах першій та другій статті 38-1 цього Закону.
6. Зміни або доповнення до проспекту оформлюються емітентом, в порядку встановленому статтею 37 цього Закону.
 
162. Стаття 38-4. Проспект цінних паперів при публічній пропозиції цінних паперів оферентом
1. Публічна пропозиція цінних паперів оферентом, здійснюється в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, виключно за умови оприлюднення проспекту, затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, якщо інше не встановлено цим Законом та/або нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Здійснення публічної пропозиції цінних паперів є можливим лише за умови дійсності проспекту.
2. У разі відсутності оформленого емітентом або іншим оферентом, або особою, яка подавала заявку про допуск до торгів на фондовій біржі, проспекту або його недійсності, оферент може самостійно оформити проспект відповідно до статті 35 цього Закону.
При публічній пропозиції цінних паперів оферентом проспект, оформлений ним, повинен бути погоджений емітентом.
Перелік документів, необхідних для затвердження проспекту, а також порядок затвердження Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку проспекту, підготовленого оферентом, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
3. У випадку, передбаченому частиною другою цієї статті, проспект підписується оферентом (особою, що здійснює управлінські функції в оференті, якщо оферент є юридичною особою).
За включення до проспекту недостовірних та/або оманливих відомостей оферент несе відповідальність, визначену законом.
4. Проспект при публічній пропозиції цінних паперів оферентом, затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку в строки, встановлені частиною другою статті 36 та з урахуванням положень частини третьої-четвертої статті 36 цього Закону.
 
163. 5. Після затвердження проспекту Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, він має бути оприлюднений оферентом протягом двох робочих днів та не пізніше останнього робочого дня, що передує даті здійснення публічної пропозиції цінних паперів.
 
164. У випадку якщо емітент не здійснював публічну пропозицію таких цінних паперів та/або не здійснювалась публічна пропозиція таких цінних паперів іншим оферентом та/або такі цінні папери не допущені до торгів на фондовій біржі, проспект має бути оприлюднений не пізніше ніж за 5 робочих днів до дати здійснення публічної пропозиції цінних паперів.
 
165. Оприлюднення проспекту оферентом здійснюється шляхом:
1) публікації в офіційному друкованому органі;
2) розміщення в роздрукованому вигляді безкоштовно для потенційного інвестора у публічно доступних приміщеннях оферента, за місцезнаходженням такого оферента;
3) в електронній формі на офіційному веб-сайті оферента;
4) в електронній формі в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.
 
166. 6. Оферент самостійно обирає чи здійснювати оприлюднення проспекту в паперовій формі, шляхом, передбаченим пунктами 1 та 2 частини п’ятої цієї статті.
 
167. У разі, якщо обрано паперову форму оприлюднення проспекту, здійснення оприлюднення оферентом проспекту в електронній формі шляхом, передбаченим пунктами 3 та 4 частини п’ятої цієї статті, є обов’язковим.
 
168. У разі, якщо проспект було оприлюднено виключно в електронній формі, паперова форма проспекту має бути надана оферентом безкоштовно потенційному інвестору на його вимогу.
Оприлюднені текст та формат проспекту та/або додатки до проспекту, завжди повинні бути тотожними з оригінальною версією, затвердженою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Оферент зобов’язаний також оприлюднити, відповідно до порядку, встановленого частиною п’ятою цієї статті, повідомлення про те, яким чином було оприлюднено проспект і де з ним можна ознайомитися потенційним інвесторам. Вимоги до змісту такого повідомлення встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
7. Зміни або доповнення до проспекту оформлюються оферентом, в порядку встановленому статтею 37 цього Закону.
 
169. Стаття 38-5. Проспект цінних паперів при допуску цінних паперів до торгів на фондовій біржі
 
170. 1. Допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі ринку здійснюється в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, виключно за умови оприлюднення проспекту, затвердженого Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, якщо інше не встановлено цим Законом та/або нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі є можливим лише за умови дійсності проспекту.
 
171. 2. У разі відсутності оформленого емітентом або оферентом проспекту або його недійсності, особа, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, може самостійно оформити проспект відповідно до статті 35 цього Закону. Перелік документів, необхідних для затвердження проспекту, а також порядок затвердження Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку проспекту, підготовленого особою, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
172. 3. У випадку, передбаченому частиною другою цієї статті, проспект підписується особою, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі (особою, що здійснює управлінські функції в особі, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, якщо такою особою є юридична особа).
 
173. За включення до проспекту недостовірних та/або оманливих відомостей особа, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, несе відповідальність, визначену законом.
 
174. 4. Проспект при допуску цінних паперів до торгів на фондовій біржі затверджується Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку в строки, встановлені частиною другою статті 36 та з урахуванням положень частини третьої-четвертої статті 36 цього Закону.
 
175. 5. Після затвердження проспекту Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, він має бути оприлюднений особою, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, протягом двох робочих днів та не пізніше останнього робочого дня, що передує даті початку торгів такими цінними паперами на фондовій біржі.
 
176. У випадку якщо емітент та/або оферент не здійснював публічну пропозицію таких цінних паперів проспект має бути оприлюднений не пізніше ніж за 5 робочих днів до дати початку торгів такими цінними паперами на фондовій біржі.
 
177. Оприлюднення проспекту особою, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, здійснюється одним із таких способів:
 
178. 1) публікації в офіційному друкованому органі;
 
179. 2) розміщення в роздрукованому вигляді безкоштовно для потенційного інвестора у публічно доступних приміщеннях фондової біржі, на яку подано заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, за місцезнаходженням такої фондової біржі;
 
180. 3) в електронній формі на офіційному веб-сайті фондової біржі, на якій подано заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі;
 
181. 4) в електронній формі в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.
 
182. 6. Особа, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, самостійно обирає чи здійснювати оприлюднення проспекту в паперовій формі, шляхом, передбаченим пунктами 1 та 2 частини п’ятої цієї статті.
 
183. У разі, якщо обрано паперову форму оприлюднення проспекту, здійснення оприлюднення проспекту в електронній формі шляхом, передбаченим пунктами 3 та 4 частини п’ятої цієї статті, є обов’язковим.
 
184. У разі, якщо проспект було оприлюднено виключно в електронній формі, паперова форма проспекту має бути надана особою, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, безкоштовно потенційному інвестору на його вимогу.
Оприлюднені текст та формат проспекту та/або додатки до проспекту, завжди повинні бути тотожними з оригінальною версією, затвердженою Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Особа, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, зобов’язана також оприлюднити, відповідно до порядку, встановленого частиною п’ятою цієї статті, повідомлення про те, яким чином було оприлюднено проспект і де з ним можна ознайомитися потенційним інвесторам. Вимоги до змісту такого повідомлення встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
7. Зміни або доповнення до проспекту оформлюються особою, яка подає заявку про допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, в порядку встановленому статтею 37 цього Закону.
 
185. Стаття 38-6. Емісія окремих видів цінних паперів
 
186. 1. Емісія, обіг та викуп цінних паперів інститутів спільного інвестування визначаються Законом України "Про інститути спільного інвестування".
 
187. 2. Вимоги цього Розділу не застосовуються до емісії державних облігацій, казначейських зобов’язань та державних деривативів.";
 
188. 12) статтю 39 викласти в такій редакції:
 
189. "Стаття 39. Розкриття регульованої інформації
 
190. 1. Регульована інформація розкривається у встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, крім випадку, встановленому частиною четвертою цієї статті.
2. Якщо інше не передбачено законодавством регульована інформація також розкривається шляхом:
розміщення її на власному веб-сайті учасника фондового ринку;
подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Учасники фондового ринку зобов'язані розкривати регульовану інформацію відповідно до вимог, в обсязі та строки, встановлені цим Законом та нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Учасники фондового ринку (крім інвесторів в цінні папери) зобов’язані мати власний веб-сайт. Учасник фондового ринку не може обмежувати або встановлювати плату за доступ до інформації, що підлягає обов’язковому розкриттю на власному веб-сайті.
 
191. Додаткові вимоги до розкриття регульованої інформації емітентами, цінні папери яких допущені до торгів на регульованому фондовому ринку, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
192. 3. Інформація про власників голосуючих акцій публічних акціонерних товариств, пакет яких становить 5 відсотків і більше акцій, подається емітентові цінних паперів власником таких акцій у строки, порядку та за формою, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
193. Інформація про власників голосуючих акцій приватних акціонерних товариств, пакет яких становить 10 відсотків і більше акцій, подається емітентові цінних паперів Центральним депозитарієм цінних паперів, у строки, порядку та за формою, що встановлені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
194. Така інформація обов’язково має містити розмір пакета такого власника із зазначенням відсотка, кількості, типу та/або класу належних такому власнику акцій та відомості про власника із зазначенням імені (найменування) власника, коду згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для юридичної особи - резидента) або коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи - нерезидента).
 
195. Інформація про власників пакетів (10 відсотків і більше) голосуючих акцій приватних акціонерних товариств та власників акцій публічних акціонерних товариств, пакет яких становить 5 відсотків і більше акцій оприлюднюється емітентом в установленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку порядку.
 
196. 4. Регульована інформація розкривається приватними акціонерними товариствами (у разі якщо щодо цінних паперів такого товариства не здійснювалась публічна пропозиція) виключно шляхом її розміщення на власному веб-сайті та шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.";
 
197. 13) доповнити статтею 39-1 такого змісту:
 
198. "Стаття 39-1. Мова розкриття регульованої інформації
 
199. 1. Регульована інформація розкривається емітентом (крім іноземних емітентів) щонайменше державною мовою України.
 
200. Регульована інформація розкривається іноземним емітентом на вибір емітента англійською мовою або державною мовою України або державною мовою країни Європейського Союзу, в якій цінні папери допущені до торгів на фондовій біржі.
2. Акціонери або фізичні чи юридичні особи, зазначені у статті 64-1 Закону України "Про акціонерні товариства", мають право надавати інформацію емітенту та Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку державною мовою України або англійською мовою.
3. Інформація розкривається професійними учасниками та саморегулівними організаціями професійних учасників фондового ринку, щонайменше державною мовою України.";
 
201. 14) статтю 40 викласти в такій редакції:
 
202. "Стаття 40. Регулярна інформація про емітента
 
203. 1. Регулярна інформація про емітента - річна та проміжна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
 
204. 2. Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.
 
205. Перший звітний період емітента може бути меншим, ніж 12 місяців, та обчислюється з дня його державної реєстрації до 31 грудня звітного року включно.
 
206. 3. Річна інформація про емітента повинна містити такі відомості:
 
207. 1) найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу;
 
208. 2) орган управління емітента, його посадові особи та засновники;
3) інформацію про господарську та фінансову діяльність емітента;
4) інформацію про цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), наявність публічної пропозиції та/або допуску до торгів на фондовій біржі;
5) річну фінансову звітність, підтверджену аудитором (аудиторською фірмою). При цьому, якщо, відповідно до вимог законодавства, емітент зобов’язаний підготувати консолідовану фінансову звітність, то річна фінансова звітність повинна містити консолідовану фінансову звітність, підтверджену аудитором (аудиторською фірмою), та окремо власну фінансову звітність, підтверджену аудитором (аудиторською фірмою);
 
209. 6) аудиторський висновок;
 
210. 7) інформацію про вчинення значних правочинів або правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість;
 
211. 8) перелік власників пакетів 5 і більше відсотків акцій із зазначенням відсотка, кількості, типу та/або класу належних їм акцій та інформацію про зміну акціонерів, яким належать голосуючі акції, розмір пакету яких стає більшим, меншим або рівним пороговому значенню пакету акцій;
 
212. 9) інформацію про зміну осіб, яким належить право голосу за акціями, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакету акцій;
 
213. 10) інформацію про зміну осіб, які є власниками фінансових інструментів, пов’язаних з голосуючими акціями акціонерного товариства, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакету акцій;
 
214. 11) звіт керівництва;
 
215. 12) твердження щодо річної інформації, а саме - офіційна позиція осіб, що здійснюють управлінські функції, про те, що наскільки це їм відомо, річна фінансова звітність, підготовлена відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, які вимагаються Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", містить достовірне та об’єктивне подання інформації про стан активів, пасивів, фінансовий стан та прибутки та збитки емітента і юридичних осіб, які перебувають під його контролем, в рамках консолідованої фінансової звітності, а також про те, що звіт керівництва включає достовірне та об’єктивне подання інформації щодо розвитку і здійснення господарської діяльності і стану емітента і юридичних осіб, які перебувають під його контролем, в рамках консолідованої звітності, разом з описом основних ризиків та невизначеностей, з якими вони стикаються у своїй господарській діяльності;
 
216. 13) відомості щодо заснування емітентом інших юридичних осіб (участі в інших юридичних особах);
 
217. 14) інформацію про структуру капіталу, в тому числі із зазначенням типів та класів акцій, а також прав та обов’язків акціонерів (учасників);
 
218. 15) інформацію про будь-які обмеження щодо обігу цінних паперів емітента, в тому числі необхідність отримання від емітента або інших власників цінних паперів згоди на відчуження таких цінних паперів;
 
219. 16) інформацію про наявність у власності працівників емітента цінних паперів такого емітента;
 
220. 17) інформацію про корпоративні договори, укладені акціонерами (учасниками) такого емітента, яка наявна у емітента;
 
221. 18) інформацію про будь-які договори, умовою чинності яких є незмінність осіб, які здійснюють контроль над емітентом;
 
222. 19) інформацію про будь-які винагороди або компенсації, які мають бути виплачені посадовим особам емітента у разі їх звільнення;
 
223. 20) інформацію про загальну кількість голосуючих акцій та кількість голосуючих акцій, права голосу за якими обмежено, а також кількість голосуючих акцій, права голосу за якими в результаті обмеження таких прав передано іншій особі;
 
224. 21) інформацію про виплату дивідендів та інших доходів за цінними паперами у звітному періоді.
 
225. Емітент має право додатково розкривати інші відомості у складі річної інформації.
 
226. Річна інформація повинна бути затверджена вищим органом емітента до її розкриття відповідно до вимог цього Закону.
 
227. 4. Річна інформація про емітента є регульованою інформацією та підлягає розкриттю емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.
 
228. Річна інформація повинна залишатися в публічному доступі на власному веб-сайті емітента протягом щонайменше 10 років.
 
229. 5. Звітним періодом для складання проміжної інформації про емітента є квартал. Проміжна інформація про емітента складається станом на кінець останнього дня кварталу.
 
230. Проміжна інформація про емітента повинна містити такі відомості:
 
231. 1) найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу;
 
232. 2) орган управління емітента, його посадові особи та засновники;
 
233. 3) інформацію про господарську та фінансову діяльність емітента;
 
234. 4) інформацію про цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість);
 
235. 5) проміжну фінансову звітність разом з оглядом цієї звітності, підготовленим аудитором (аудиторською фірмою);
 
236. 6) проміжний звіт керівництва;
 
237. 7) твердження щодо проміжної інформації, а саме - офіційна позиція, осіб, що здійснюють управлінські функції, про те, що наскільки це їм відомо, проміжна фінансова звітність, підготовлена відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, які вимагаються Законом України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність", містить достовірне та об’єктивне подання інформації про стан активів, пасивів, фінансовий стан та прибутки та збитки емітента і юридичних осіб, які перебувають під його контролем, в рамках консолідованої фінансової звітності, і що проміжний звіт керівництва включає достовірне та об’єктивне подання інформації, яке вимагається частиною 4 статті 40-1- цього Закону;
 
238. 8) відомості щодо заснування емітентом інших юридичних осіб (участі в інших юридичних особах);
 
239. 9) інформацію про вчинення значних правочинів або правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість;
 
240. 10) інформацію про загальну кількість голосуючих акцій та кількість голосуючих акцій, права голосу за якими обмежено, а також кількість голосуючих акцій, права голосу за якими в результаті обмеження таких прав передано іншій особі.
 
241. Емітент має право додатково розкривати інші відомості у складі проміжної інформації.
 
242. У разі, коли емітент, відповідно до законодавства, зобов’язаний складати фінансову звітність відповідно до міжнародних стандартів фінансової звітності, то проміжна фінансова звітність емітента складається відповідно до таких стандартів.
 
243. У разі, коли емітент, відповідно до законодавства, зобов’язаний складати окрему власну фінансову звітність відповідно до національних стандартів фінансової звітності та не зобов’язаний готувати консолідовану фінансову звітність, то скорочений перелік фінансових звітів повинен містити принаймні стислий баланс, короткий звіт про прибутки та збитки та примітки до цих звітів. Готуючи стислий баланс та короткий звіт про прибутки та збитки, емітент повинен додержуватись тих самих принципів як при підготовці річної фінансової звітності.
 
244. Якщо проміжна фінансова звітність була будь-яким способом перевірена аудитором (аудиторською фірмою), то відповідні документи аудитора (аудиторської фірми) повинні бути включені у повному обсязі до такої звітності. Якщо проміжна фінансова звітність не була перевірена аудитором (аудиторською фірмою), емітент повинен про це окремо зазначити у своїй проміжній фінансовій інформації.
 
245. Особливості проміжної фінансової звітності емітентів, які ведуть бухгалтерський облік та складають фінансову звітність за національними стандартами, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку за погодженням з Міністерством фінансів України.
 
246. 6. Строки, порядок і форми розкриття регулярної інформації про емітента (річної та проміжної) і додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
247. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття регулярної інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
 
248. 7. Емітенти, які здійснили публічну пропозицію та/або цінні папери яких допущені до торгів на фондовій біржі, зобов’язані не пізніше 31 січня кожного року оприлюднювати на власному веб-сайті календарний план розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, та на власному веб-сайті інформації, документів та повідомлень, оприлюднення яких вимагається відповідно до законодавства, крім особливої інформації (далі - Календарний план).
 
249. Порядок і форму розкриття Календарного плану, а також додаткові вимоги щодо його змісту, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
250. 8. Публічне акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на фондовій біржі, а також банк зобов’язані розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті.
 
251. Публічне акціонерне товариство, щодо акцій якого не здійснено публічну пропозицію, зобов’язане розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті за винятком вимог частини п’ятої цієї статті.
 
252. Емітент, щодо інших цінних паперів, крім акцій, якого здійснено публічну пропозицію та/або цінні папери якого допущені до торгів на фондовій біржі, зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті за винятком вимог пунктів 7 - 10 та 20 частини третьої та пунктів 9-10 частини п’ятої цієї статті.
 
253. Приватне акціонерне товариство (щодо інших цінних паперів, крім акцій, якого здійснено публічну пропозицію) зобов’язане розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті за винятком вимог пунктів 6, 7, 9, 20 частини третьої та частини п’ятої цієї статті. При цьому для товариства, зазначеного у цьому абзаці:
 
254. 1) пороговим значенням пакету акцій є 10 відсотків його голосуючих акцій;
 
255. 2) розміром пакету акцій, передбаченого у пункті 8 частини третьої цієї статті, є 10 відсотків його акцій;
 
256. 3) аудиторський висновок розкривається у разі проходження аудиту.
 
257. Пункт 5 частини третьої цієї статті не застосовується до приватного акціонерного товариства (крім того, яке здійснило публічну пропозицію інших цінних паперів, крім акцій) в частині підтвердження аудитором (аудиторською фірмою) річної фінансової звітності.
 
258. Емітент, який не є акціонерним товариством, та який не здійснював публічну пропозицію інших цінних паперів, крім акцій, та цінні папери якого не допущені до торгів на фондовій біржі, зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті за винятком вимог пунктів 6-20 частини третьої та частини п’ятої цієї статті.
Вимоги цієї статті не застосовуються до емітентів таких видів цінних паперів:
1) державні облігації;
2) казначейські зобов’язання;
3) облігації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
4) облігації місцевих позик;
 
259. 5) облігації МФО.
 
260. Особливості подання та оприлюднення регулярної інформації інститутами спільного інвестування встановлюються законодавством.
 
261. 9. Відповідальність за повноту розкриття інформації, передбаченої цією статтею, несе емітент та/або особа, що здійснює управлінські функції в ньому.";
 
262. 15) доповнити статтею 40-1- такого змісту:"Стаття 40-1. Звіт керівництва 1. Річний звіт керівництва, який включається до річної інформації про емітента відповідно до статті 40 цього Закону, повинен містити достовірний огляд розвитку емітента та його діяльності за звітний період, включно з описом ризиків та невизначеностей з якими стикається емітент у своїй господарській діяльності.
 
263. Річний звіт керівництва готується відповідно до вимог Національної комісії з цінних паперів та фондового рику.
 
264. 2. Річний звіт керівництва повинен містити:
 
265. 1) вірогідні перспективи подальшого розвитку емітента;
 
266. 2) інформацію щодо розвитку емітента;
 
267. 3) інформацію щодо придбання власних акцій емітентом;
 
268. 4) інформацію про наявність філіалів або інших відокремлених структурних підрозділів емітента;
 
269. 5) інформацію про укладення деривативів або вчинення правочинів щодо похідних цінних паперів емітентом, якщо це впливає на оцінку його активів, зобов’язань, фінансового стану і доходів або витрат емітента, зокрема інформацію про:
 
270. а) завдання та політику емітента щодо управління фінансовими ризиками, в тому числі політику щодо страхування кожного основного виду прогнозованої операції, для якої використовуються операції хеджування;
 
271. б) схильність емітента до цінових ризиків, кредитного ризику, ризику ліквідності та/або ризику грошових потоків;
 
272. 6) звіт про корпоративне управління.
 
273. 3. Якщо емітент є фінансовою установою, звіт про корпоративне управління готується відповідно до вимог цього Закону та Закону України "Про фінансові послуги та державне регулювання ринку фінансових послуг".
 
274. Якщо емітент не є фінансовою установою, звіт про корпоративне управління готується відповідно до вимог цього Закону.
 
275. Звіт про корпоративне управління повинен містити:
 
276. 1) посилання на:
 
277. а) власний кодекс корпоративного управління, яким керується емітент;
 
278. б) кодекс корпоративного управління, який емітент добровільно вирішив застосовувати;
 
279. в) всю відповідну інформацію про практику корпоративного управління, застосовувану понад визначених законодавством вимог.
 
280. Якщо робиться посилання на кодекс корпоративного управління, вказаний у підпунктах "а" або "б", емітент також зазначає посилання, де відповідні тексти перебувають у публічному доступі. Якщо робиться посилання на інформацію вказану у підпункті "в", емітент зазначає інформацію про практику корпоративного управління;
 
281. 2) якщо емітент, відхиляється від положень кодексу корпоративного управління, зазначеного в підпунктах "а" і "б" пункту 1 цієї частини, пояснення зі сторони емітента, від яких частин кодексу корпоративного управління такий емітент відхиляється і причини таких відхилень. Якщо емітент прийняв рішення не застосовувати деякі положення кодексу корпоративного управління, зазначеного в підпунктах "а" і "б" пункту 1 цієї частини, то він обґрунтовує причини таких дій;
 
282. 3) інформацію про проведені загальні збори акціонерів (учасників) та загальний опис питань, які розглядались на таких зборах разом з прийнятими на них рішеннями;
 
283. 4) персональний склад наглядової ради та колегіального виконавчого органу (у разі наявності) емітента, їх комітетів (у разі наявності), про проведені засідання та загальний опис питань, які розглядались на засіданнях таких органів разом з рішеннями прийнятими на них;
 
284. 5) опис основних характеристик систем внутрішнього контролю і управління ризиками емітента;
 
285. 6) перелік осіб, які прямо або опосередковано є власниками значного пакету акцій емітента;
 
286. 7) інформацію про будь-які обмеження прав участі та голосування акціонерів (учасників) на загальних зборах емітента;
 
287. 8) порядок призначення та звільнення посадових осіб емітента;
 
288. 9) повноваження посадових осіб емітента.
 
289. Аудитор (аудиторська фірма) повинен висловити свою думку щодо інформації, вказаної у пунктах 5 - 9 цієї частини, а також перевірити інформацію, вказану у пунктах 1 - 4 цієї частини. Така інформація включається до складу звіту про корпоративне управління емітента.
 
290. 4. Проміжний звіт керівництва повинен щонайменше містити вказівки на важливі події, які відбулися впродовж звітного періоду та їх вплив на проміжну фінансову звітність, а також опис основних ризиків та невизначеностей. Проміжний звіт керівництва також повинен містити інформацію про значні правочини та правочини із заінтересованістю емітента, які вчинялися емітентом протягом звітного періоду.";
16) статтю 41 викласти в такій редакції:
"Стаття 41. Особлива інформація про емітента
1. Особлива інформація про емітента - інформація, до якої належать відомості про:
1) прийняття рішення про розміщення цінних паперів на суму, що перевищує 25 відсотків статутного капіталу;
2) прийняття рішення про викуп власних акцій, крім акцій корпоративних інвестиційних фондів інтервального та відкритого типу;
3) наявність, строк дії та сторони акціонерного договору;
 
291. 4) факти допуску/скасування допуску цінних паперів до торгів на фондовій біржі;
 
292. 5) прийняття рішення про вчинення значних правочинів або прийняття рішення про вчинення правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість;
 
293. 6) зміну складу посадових осіб емітента;
 
294. 7) зміну акціонерів, яким належать голосуючі акції, розмір пакету яких стає більшим, меншим або рівним пороговому значенню пакету акцій;
 
295. 8) зміну осіб, яким належить право голосу за акціями, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакету акцій;
 
296. 9) зміну осіб, які є власниками фінансових інструментів, пов’язаних з голосуючими акціями акціонерного товариства, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакету акцій;
10) рішення емітента про утворення, припинення його філій, представництв;
11) рішення вищого органу емітента про зменшення статутного капіталу;
12) порушення провадження у справі про відшкодування емітенту збитків, завданих посадовою особою такого емітента;
13) порушення справи про банкрутство емітента, винесення ухвали про його санацію;
14) рішення вищого органу емітента або суду про припинення або банкрутство емітента;
15) повідомлення про викуп акцій, понад порогові значення пакету акцій;
 
297. 16) зміни до статуту, пов’язані із зміною прав акціонерів;
17) кількість голосуючих акцій та розміру статутного капіталу в результаті його збільшення або зменшення;
18) набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, контрольного пакета акцій із зазначенням інформації про найвищу ціну придбання акцій за останні 12 місяців у процесі такого набуття, імені (найменування) власника (власників), коду згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для юридичної особи - резидента), коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи - нерезидента) власника (власників);
19) набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, значного контрольного пакета акцій із зазначенням інформації про найвищу ціну придбання акцій за останні 12 місяців у процесі такого набуття, імені (найменування) власника (власників), коду згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для юридичної особи - резидента), коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи - нерезидента) власника (власників);
20) набуття прямо або опосередковано особою (особами, що діють спільно) з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, домінуючого контрольного пакета акцій із зазначенням інформації про найвищу ціну придбання акцій за останні 12 місяців у процесі такого набуття, імені (найменування) власника (власників), коду згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (для юридичної особи - резидента), коду/номера з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи (для юридичної особи - нерезидента) власника (власників).
2. Строки, порядок і форми розкриття особливої інформації про емітента та додаткових відомостей, що містяться у такій інформації, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
3. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку встановлює додаткові вимоги до розкриття особливої інформації про емітента та вживає заходів щодо її розкриття.
 
298. 4. Публічне акціонерне товариство та банк зобов’язані розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті.
 
299. Приватне акціонерне товариство зобов’язане розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті за винятком вимог пунктів 3, 8 - 9, 15 - 17 та 19 частини першої цієї статті. При цьому для товариств, зазначених у цьому абзаці, пороговим значенням пакету акцій є 10 відсотків його голосуючих акцій.
 
300. Емітент, який не є акціонерним товариством та щодо інших цінних паперів, крім акцій, якого здійснено публічну пропозицію, та/або його цінні папери допущені до торгів на фондовій біржі, зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті за винятком вимог пунктів 2, 3, 5, 7 - 9, 15 - 20 частини першої цієї статті.
 
301. Емітент, який не є акціонерним товариством та щодо цінних паперів якого не здійснено публічну пропозицію та цінні папери якого не допущені до торгів на фондовій біржі, не зобов’язаний розкривати інформацію відповідно до вимог цієї статті.
 
302. Вимоги цієї статті не застосовуються до емітентів таких видів цінних паперів:
1)державні облігації;
2) казначейські зобов’язання;
3) облігації Фонду гарантування вкладів фізичних осіб;
4) облігації місцевих позик;
 
303. 5) облігації МФО.";
 
304. 17) доповнити статтями 41-1 та 41-2 такого змісту:
 
305. "Стаття 41-1 Додаткові вимоги щодо розкриття інформації окремими категоріями емітентів
 
306. 1. Невід’ємною частиною річної регулярної інформації про емітента, який здійснює спеціальне використання лісових ресурсів (лісокористувач), а також діяльність, пов’язану з видобутком корисних копалин (у тому числі під час геологічного вивчення), є щорічний звіт про сплату рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин та за спеціальне використання лісових ресурсів, який складається відповідно до вимог, визначених законодавством.
Такий звіт є регульованою інформацією та оприлюднюється не пізніше, ніж через шість місяців після закінчення кожного фінансового року та залишається в публічному доступі на власному веб-сайті емітента протягом щонайменше 10 років з дня його оприлюднення.
Емітенти та юридичні особи, які перебувають під його контролем, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів (лісокористувачі), а також діяльність пов’язану з видобутком корисних копалин (у тому числі під час геологічного вивчення), в рамках консолідованої звітності, зобов'язані оприлюднювати також щорічний консолідований звіт про сплату рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин та за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду.
2. Емітенти, щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію або цінні папери яких допущені до торгів на фондовій біржі, в яких на дату складання річної фінансової звітності середньорічна чисельність працівників перевищує 500 працівників, повинні включати до звіту керівництва твердження нефінансового характеру, яке містить інформацію в обсязі, необхідному для розуміння питань:
1) впливу розвитку такого емітента, його стану та діяльності на:
а) навколишнє середовище;
б) соціальні та трудові відносини в такому емітенті;
2) поваги до прав людини;
3) боротьби з корупцією та хабарництвом.
Такі твердження нефінансового характеру повинні включати:
1) короткий опис бізнес-моделі емітента;
2) опис заходів, що запроваджуються емітентом по відношенню до зазначених питань;
3) результати таких заходів;
4) основні ризики, що відносяться до зазначених питань, які пов'язані з діяльністю емітента, включаючи його ділові відносини, продукти або послуги, які можуть викликати несприятливі наслідки в зазначених сферах, і те, яким чином емітент управляє цими ризиками;
5) ключові нефінансові показники діяльності, які стосуються діяльності емітента.
Якщо емітент прийняв рішення не запроваджувати заходів по відношенню до зазначених у цій частині питань, твердження нефінансового характеру повинне містити чітке і аргументоване пояснення причин не запровадження таких заходів емітентом.
Твердження нефінансового характеру повинне також, включати в себе посилання на відповідні статті річної фінансової звітності, пов’язані з запровадженням вищезазначених заходів, а також додаткові пояснення до таких статей.
 
307. Вимоги щодо необхідності включення до звіту керівництва твердження нефінансового характеру не поширюються на випадок коли емітент і юридичні особи, які перебувають під його контролем, включені до консолідованого звіту керівництва іншого підприємства, складеного відповідно до вимог цього Розділу. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку може встановлювати інші випадки, на які не поширюються вимоги щодо необхідності включення до звіту керівництва твердження нефінансового характеру.
 
308. Строки, порядок та зміст розкриття твердження не фінансового характеру, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
309. Інформація, яка міститься в твердження не фінансового характеру повинна бути підтверджена аудитором (аудиторською фірмою).
 
310. Стаття 41-2. Особливості розкриття інформації іноземними емітентами
1. Звітним періодом для складання річної інформації про іноземного емітента може бути календарний рік або інший проміжок часу тривалістю 12 місяців, дата початку та закінчення якого визначається за законодавством країни походження такого іноземного емітента (далі - фінансовий рік іноземного емітента).
2. Якщо фінансовий рік іноземного емітента є відмінним від календарного року, річна інформація про такого іноземного емітента підлягає оприлюдненню ним не пізніше завершення четвертого місяця наступного за звітним фінансового року іноземного емітента.
3. Фінансова звітність іноземного емітента має бути складена відповідно до Міжнародних стандартів фінансової звітності.
Іноземний емітент, акції якого допущені до торгів на фондовій біржі в Україні, зобов’язаний забезпечити додаткове розкриття інформації, передбаченої статтею 64-1 Закону України "Про акціонерні товариства", а також інформації про скликання та проведення загальних зборів акціонерів в обсязі не меншому, ніж встановлено Законом України "Про акціонерні товариства".".
4. У Законі України "Про акціонерні товариства" (Відомості Верховної Ради України, 2008 р., № 50 - 51, ст. 384 із наступними змінами):
 
311. 1) у статті 2:
 
312. у частині першій:
 
313. у пункті 5 слова "простих акцій акціонерного товариства" замінити словами "голосуючих акцій - для приватного акціонерного товариства або пакет із 5 і більше відсотків голосуючих акцій - для публічного акціонерного товариства";
 
314. доповнити пунктом 5-1 такого змісту:"5-1) керівний працівник - особи, які постійно або тимчасово обіймають посади, пов'язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов'язків, або спеціально уповноважені на виконання таких обов'язків у юридичних особах незалежно від їх організаційно-правової форми; "
 
315. у пункті 6 слово "простих" замінити словом "голосуючих";
 
316. пункт 10-1 викласти у такій редакції:
 
317. "10-1) незалежний член наглядової ради (незалежний директор) (далі - незалежний директор) -фізична особа, обрана членом наглядової ради товариства, яка:
 
318. 1) не є та не входила протягом попередніх п’яти років до складу органів товариства та/або афілійованих з ним юридичних осіб;
 
319. 2) не одержує і не одержувала протягом попередніх трьох років від цього товариства та/або афілійованих з ним юридичних осіб, додаткову винагороду в розмірі, що не перевищує 5 відсотків сукупного річного доходу такої особи за кожний з таких років;
 
320. 3) не володіє (прямо або опосередковано) більше ніж 5 відсотків статутного капіталу юридичної особи чи не є посадовою особою або керівним працівником юридичної особи, а також не є фізичною особою - підприємцем, яка протягом минулого року мала істотні ділові відносини з товариством та/або афілійованими з ним юридичними особами. Для цього підпункту діловими відносинами визнається постачання товариству та/або афілійованим з ним юридичним особам товарів або надання послуг (включаючи фінансові, юридичні, консультаційні) або споживання поставлених товариством та/або афілійованими з ним юридичними особами товарів чи наданих ними послуг;
 
321. 4) не є і не була протягом попередніх трьох років незалежним аудитором цього товариства та/або афілійованих з ним юридичних осіб. Не є і не була протягом попередніх трьох років працівником аудиторської фірми, яка протягом попередніх трьох років надавала аудиторські послуги цьому товариству та/або афілійованим з ним юридичним особам;
5) не є і не була протягом попередніх трьох років головою або членом виконавчого органу іншого товариства, яке є афілійованим до цього товариства;
6) не є працівником цього товариства та/або афілійованих з ним юридичних осіб і не була ним протягом попередніх трьох років;
7) не є акціонером - власником контрольного пакету акцій та не є представником акціонера - власника контрольного пакета акцій цього товариства в будь-яких цивільних відносинах;
8) не була сукупно більш як дванадцять років членом наглядової ради цього товариства;
9) не є близькою особою жодної з осіб, зазначених у підпунктах 1-8 цього пункту;
10) відповідає додатковим критеріям, встановленим у статуті або інших внутрішніх документах товариства.
Вимоги підпунктів 1, 2 та 6 цього пункту не поширюються на випадки обіймання посади незалежного директора товариства та відносини, пов’язані з цим; ";
пункт 13 виключити;
 
322. доповнити пунктом 15-1 такого змісту:
 
323. "15-1) порогові значення пакету акції - 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50, 75, 95 відсотків голосуючих акцій публічного акціонерного товариства; ";
 
324. частину другу доповнити абзацами такого змісту:Термін "ланцюг володіння" вживається у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про банки і банківську діяльність".
 
325. Термін "близька особа" вживається у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про запобігання корупції".";
 
326. 2) абзац перший частини четвертої статті 3 викласти в такій редакції:"4. Повне найменування акціонерного товариства українською мовою повинне містити його організаційно-правову форму (акціонерне товариство). У назві товариства може зазначатись тип акціонерного товариства.";
 
327. 3) абзаци перший та другий частини другої статті 5 викласти в такій редакції: "2. Публічну пропозицію власних акцій може здійснювати виключно публічне акціонерне товариство.
 
328. Якщо приватне акціонерне товариство має намір здійснити публічну пропозицію власних акцій загальні збори такого товариства разом з прийняттям рішення про здійснення публічної пропозиції власних акцій повинні прийняти рішення про зміну типу товариства з приватного на публічне.";
 
329. 4) абзац другий частини третьої статті 15 виключити;
 
330. 5) у частині першій статті 24:
 
331. у абзаці другому слова "включення акцій до біржового реєстру та залишатися у ньому" замінити словами "допуску акцій до торгів на фондовій біржі та залишатися допущеними";
 
332. абзац третій виключити;
 
333. 6) у частині другій статті 27:абзаци перший та другий викласти в такій редакції:
"2. Переважне право обов’язково надається акціонеру - власнику простих акцій у процесі емісії товариством простих акцій (крім випадку прийняття загальними зборами рішення про невикористання такого права), в порядку, встановленому законодавством.
Переважне право надається акціонеру - власнику привілейованих акцій у процесі емісії товариством привілейованих акцій (крім випадку прийняття загальними зборами рішення про невикористання такого права).";
після абзацу другого доповнити новими абзацами такого змісту:
"У разі включення до порядку денного загальних зборів питання про невикористання переважного права акціонерів на придбання акцій додаткової емісії у процесі їх емісії наглядова рада (якщо створення наглядової ради не передбачено статутом акціонерного товариства - виконавчий орган товариства) повинна представити на таких зборах письмовий звіт, що містить пояснення причин невикористання зазначеного права.
 
334. Рішення про невикористання переважного права акціонерами на придбання акцій додаткової емісії у процесі їх розміщення приймається більш як 95 відсотків голосів акціонерів від їх загальної кількості.".
 
335. У зв’язку з цим абзаци третій та четвертий вважати відповідно абзацами п’ятий та шостим;
 
336. абзац п’ятий викласти у такій редакції:
 
337. "Не пізніше ніж за 30 днів до початку розміщення акцій з наданням акціонерам переважного права товариство письмово повідомляє кожного акціонера, який має таке право, про можливість його реалізації та розміщує повідомлення про це на власному веб-сайті товариства та у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.";
 
338. 7) у статті 30:
 
339. частину першу після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
340. "Забороняється виплата дивідендів власникам акцій одного типу та класу не одночасно та непропорційно кількості належних їм цінних паперів.";
 
341. частину п’яту викласти в такій редакції:
 
342. "5. Публічне акціонерне товариство, щодо акцій якого здійснено публічну пропозицію та/або акції якого допущені до торгів на фондовій біржі, а також банк в порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, здійснює виплату дивідендів через депозитарну систему України.";
 
343. 8) у частині другій статті 32:
після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
"До порядку денного річних загальних зборів публічного акціонерного товариства також обов’язково вносяться питання щодо доцільності внесення змін до положення про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу публічного акціонерного товариства.".
У зв’язку з цим абзаци четвертий - шостий вважати відповідно абзацами п’ятим - сьомим;
в абзаці п’ятому слова та цифри "17 і 18" замінити словами та цифрами "9-2 та 21-1";
9) у статті 33:
 
344. частину першу викласти у наступній редакції:
 
345. "1. Загальні збори можуть вирішувати будь-які питання діяльності акціонерного товариства, крім тих, що віднесені до виключної компетенції наглядової ради законом або статутом.
Наглядова рада має право винесення на розгляд загальних зборів будь-якого питання, яке віднесене до її виключної компетенції законом або статутом.";
 
346. у частині другій:
 
347. доповнити пунктами 5-1, 9-1 та 9-2 такого змісту:
 
348. "5-1) прийняття рішення про розміщення цінних паперів, які можуть бути конвертовані в акції;
 
349. 9-1) затвердження положення про винагороду членів наглядової ради акціонерного товариства, вимоги до якого встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а для акціонерних товариств-банків - Національним банком України;
 
350. 9-2) затвердження звіту про винагороду членів наглядової ради акціонерного товариства, вимоги до якого встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а для акціонерних товариств-банків - Національним банком України; ";
 
351. пункт 10 виключити;
 
352. пункт 11 доповнити словами ", який відповідає вимогам статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок"; ";
 
353. доповнити пунктами 11-1, 11-2 та 11--3 такого змісту:
 
354. "11-1) розгляд звіту наглядової ради та затвердження заходів за результатами його розгляду;
 
355. 11-2) розгляд звіту виконавчого органу та затвердження заходів за результатами його розгляду крім випадку віднесення статутом товариства питання про призначення та звільнення голови та членів виконавчого орган до виключної компетенції наглядової ради;
 
356. 11--3) розгляд висновків зовнішнього аудиту та затвердження заходів за результатами його розгляду";
 
357. у пункті 13 слово "придбання" замінити словом "викуп";
 
358. пункт 14 викласти в такій редакції:
 
359. "14) прийняття рішення про невикористання переважного права акціонерами на придбання акцій додаткової емісії у процесі їх розміщення; ";
 
360. пункт 20 після слова "затвердження" доповнити словами "звіту та";
 
361. доповнити пунктом 21-1 такого змісту:
 
362. "21-1) обрання аудитора (аудиторської фірми) товариства та затвердження умов договору, що укладатиметься з ним (з нею), встановлення розміру оплати його (її) послуг; ";
 
363. пункт 22 викласти у такій редакції:
 
364. "22) прийняття рішення про вчинення значного правочину у випадках, передбачених статтею 70 цього Закону, та про вчинення правочинів із заінтересованістю у випадках, передбачених статтею 71 цього Закону; ";
 
365. 10) у абзаці першому частини першої статті 34 після слів "присутні представник" доповнити словом "незалежного", а після слова "аудитора" доповнити словами " (аудиторської фірми)";
 
366. 11) у статті 35:
 
367. у частині першій:
 
368. перше речення абзацу третього виключити;
 
369. у другому реченні абзацу третього слова "фондовій біржі, на якій це товариство пройшло процедуру лістингу" замінити словами " фондовій біржі, на якій цінні папери товариства допущені до торгів";
 
370. доповнити новим абзацом такого змісту:
 
371. "Акціонерне товариство не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів акціонерного товариства розміщує повідомлення про проведення загальних зборів в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.";
 
372. пункт 5-1 частини третьої після слів "порядку денного" доповнити словами ", а також інформацію, зазначену у частині четвертій цієї статті";
доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Не пізніше ніж за 30 днів (для позачергових загальних зборів, що скликаються відповідно до частини п’ятої статті 47 цього Закону - не пізніше ніж за 15 днів) до дати проведення загальних зборів товариство має розмістити і до дня проведення загальних зборів включно забезпечувати наявність на власному веб-сайті наступної інформації:
1) повідомлення про проведення загальних зборів;
2) інформацію про загальну кількість акцій та голосуючих акцій станом на дату складення переліку осіб, яким надсилається повідомлення про проведення загальних зборів (у тому числі, загальну кількість окремо по кожному типу акцій у випадку, якщо статутний капітал товариства представлений двома і більше типами акцій);
3) перелік документів, які має надати акціонер (представник акціонера) для його участі у загальних зборах;
4) проекти рішень до питань, включених до порядку денного загальних зборів, підготовлені наглядовою радою або, у випадку якщо не запропоновано ухвалення жодного рішення, коментар органу управління товариства, щодо кожного питання, включеного до порядку денного загальних зборів.
 
373. Проекти рішень, до питань, включених до порядку денного загальних зборів, запропоновані акціонерами, що володіють більш ніж 5 відсотками акцій товариства, мають бути розміщені на власному веб-сайті товариства протягом одного робочого дня після їх отримання товариством.
 
374. Не пізніше дня, що передує дню проведення загальних зборів, товариство має розмістити на власному веб-сайті інформацію про загальну кількість акцій та голосуючих акцій станом на дату складання переліку акціонерів, які мають право на участь у загальних зборах (у тому числі, загальну кількість окремо по кожному типу акцій у випадку, якщо статутний капітал товариства представлений двома і більше типами акцій).";
 
375. 12) у частині другій статті 36 слова "- власників простих акцій" виключити;
 
376. 13) у статті 38:
 
377. у частині п’ятій слово "простих" замінити словом "голосуючих";
 
378. у частині шостій:
 
379. у абзаці першому слово "простих" замінити словом "голосуючих";
 
380. абзац четвертий після слова "відсотків" доповнити словом "голосуючих";
 
381. 14) у частині четвертій статті 40 слово "простих" замінити словом "голосуючих";
 
382. 15) у статті 42:
 
383. Друге речення частини п’ятої після слів "є власниками голосуючих з відповідного питання акцій" доповнити словами "або може встановлюватись більша кількість голосів акціонерів, необхідних для прийняття рішень загальними зборами";
 
384. доповнити новою частиною такого змісту:
 
385. "11. Рішення загальних зборів про обрання зовнішнього аудитора (аудиторської фірми) приймається на поточний рік.";
 
386. 16) у частині другій статті 44 слова "- власників простих акцій" виключити;
 
387. 17) у статті 47:
у частинах першій та третій слово "простих" замінити словом "голосуючих";
у частині шостій:
у реченні першому абзацу другого слова "публікують в офіційному друкованому органі повідомлення про проведення позачергових загальних зборів акціонерного товариства" замінити словами "товариства розміщують повідомлення про проведення позачергових загальних зборів в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
у другому реченні другого абзацу слова "перебувають у біржовому списку" замінити словами "допущені до торгів";
 
388. 18) статті 51:
 
389. частину першу викласти у такій редакції:
 
390. "1. Наглядова рада акціонерного товариства є колегіальним органом, що здійснює захист прав акціонерів товариства, і в межах компетенції, визначеної статутом та цим Законом, здійснює управління акціонерним товариством, а також контролює та регулює діяльність виконавчого органу.";
 
391. у частині другій:
перед першим реченням абзацу першого доповнити абзацом такого змісту:
"2. В публічних акціонерних товариствах та банках створення наглядової ради є обов'язковим.".
У зв’язку з цим абзаци перший - другий вважати відповідно абзацами другим - третім;
у абзаці другому:
у першому реченні слова "В акціонерних товариствах" замінити словами "В приватних акціонерних товариствах";
слова "- власників простих акцій" виключити;
у другому реченні слова "У товаристві" замінити словами "У приватному акціонерному товаристві";
абзац другий частини четвертої викласти у такій редакції:
 
392. "Членам наглядової ради може виплачуватись винагорода за їх діяльність у порядку, передбаченому положенням про винагороду членів наглядової ради.";
 
393. 19) доповнити статтею 51-1 такого змісту: "Стаття 51-1. Прозорість діяльності наглядової ради
 
394. 1. Наглядова рада публічного акціонерного товариства щороку повинна готувати звіт про свою роботу. Звіт наглядової ради публічного акціонерного товариства є окремою складовою частиною річного звіту товариства та підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, передбачених для порядку та строків оприлюднення річного звіту товариства.
 
395. У звіті має бути відображена оцінка роботи наглядової ради. Така оцінка повинна включати:
оцінку її складу, структури й діяльності як колегіального органу;
оцінку компетентності та ефективності кожного члена ради, включаючи інформацію про його діяльність як посадової особи інших юридичних осіб або іншу діяльність, як оплачувану так і безоплатну;
оцінку незалежності кожного з незалежних членів наглядової ради;
оцінку компетентності та ефективності кожного з комітетів ради, зокрема інформацію про перелік та персональний склад комітетів, їх функціональні повноваження, кількість проведених засідань та опис основних питань, якими займались комітети. При цьому, комітет наглядової ради з питань аудиту окремо має зазначати інформацію про свої висновки щодо незалежності проведеного зовнішнього аудиту товариства, зокрема незалежності аудитора (аудиторської фірми);
оцінку виконання наглядовою радою поставлених цілей.
Звіт має містити інформацію про внутрішню структуру наглядової ради, процедури, що застосовуються при прийнятті нею рішень, включаючи зазначення того, яким чином діяльність наглядової ради призвела до змін у фінансово-господарській діяльності товариства.
2. Наглядова рада приватного акціонерного товариства може готувати звіт про свою діяльність відповідно до вимог цієї статті."
 
396. 20) статті 52:
 
397. у частині першій слова ", статутом, а також переданих на вирішення наглядової ради загальними зборами" виключити;
 
398. у частині другій:
 
399. пункт перший викласти в такій редакції:
 
400. "1) затвердження внутрішніх положень, якими регулюються діяльність товариства, крім тих, що віднесені до виключної компетенції загальних зборів цим Законом; ";
 
401. доповнити пунктами 1-1, 1-2, 2-1, 2-2, 11-1, 11-2, 11--3 та 11-4 такого змісту:
 
402. "1-1) затвердження положення про винагороду членів виконавчого органу акціонерного товариства, вимоги до якого встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а для акціонерних товариств-банків - Національним банком України;
 
403. 1-2) затвердження звіту про винагороду членів виконавчого органу акціонерного товариства, вимоги до якого встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, а для акціонерних товариств-банків - Національним банком України;
 
404. 2-1) формування тимчасової лічильної комісії у випадку скликання загальних зборів наглядовою радою, якщо інше не встановлено статутом товариства;
 
405. 2-2) затвердження форми і тексту бюлетеня для голосування;
 
406. 11-1) призначення і звільнення керівника підрозділу внутрішнього аудиту (внутрішнього аудитора);
 
407. 11-2) затвердження умов трудових договорів, що укладаються з працівниками підрозділу внутрішнього аудиту (з внутрішнім аудитором), встановлення розміру їхньої винагороди, у тому числі заохочувальних та компенсаційних виплат;
 
408. 11--3) здійснення контролю за своєчасністю надання (опублікування) товариством достовірної інформації щодо його діяльності відповідно до законодавства, опублікування товариством інформації щодо принципів (кодексу) корпоративного управління товариства;
 
409. 11-4) розгляд звіту виконавчого органу та затвердження заходів за результатами його розгляду у випадку віднесення статутом товариства питання про призначення та звільнення голови та членів виконавчого орган до виключної компетенції наглядової ради; ";
 
410. пункт 13 викласти в такій редакції:
 
411. "13) затвердження рекомендацій загальним зборам за результатами розгляду висновку зовнішнього незалежного аудитора (аудиторської фірми) товариства для прийняття рішення щодо нього; ";
 
412. у пункті 16 слова ", про заснування інших юридичних осіб" виключити;
 
413. доповнити пунктами 16-1 та 16-2 такого змісту:
 
414. "16-1) вирішення питань щодо створення та участі в будь-яких юридичних особах, їх реорганізації та ліквідації;
 
415. 16-2) вирішення питань про створення підрозділів товариства; ";
 
416. пункт 18 викласти у такій редакції:
 
417. "18) прийняття рішення про вчинення значного правочину у випадках, передбачених статтею 70 цього Закону та про вчинення правочинів із заінтересованістю у випадках, передбачених статтею 71 цього Закону; ";
 
418. у пункті 23 слова ", в тому числі прийняття рішення про переведення випуску акцій документарної форми існування у бездокументарну форму існування" виключити;
 
419. доповнити частину новим абзацом такого змісту:
 
420. "До виключної компетенції наглядової ради банку належать також питання, визначені у Законі України "Про банки і банківську діяльність".";
 
421. у частині п'ятій:
 
422. слово "позачергових" виключити;
 
423. слова і цифри "2 і 3" замінити цифрами "2 - 3";
 
424. 21) у статті 53:
 
425. у частині першій:
 
426. в абзаці першому слова "до наступних річних зборів товариства" замінити словами "не більший ніж три роки";
 
427. абзац другий виключити;
 
428. частину четверту після слів "публічного акціонерного товариства" доповнити словом ", банку", а слова "включати щонайменше двох незалежних директорів" замінити словами "складатися не менш ніж на одну третину з незалежних директорів, при цьому кількість незалежних директорів не може бути меншою ніж два.";
 
429. друге речення частини шостої доповнити словами "та є власниками голосуючих з відповідного питання акцій";
 
430. у абзаці першому частини десятої після слова "товариства" доповнити словами "та банку";
 
431. доповнити частиною тринадцятою такого змісту:
 
432. "13. У випадку коли членом наглядової ради публічного акціонерного товариства обирають особу, яка була головою або членом виконавчого органу цього товариства, така особа не має права протягом трьох років з моменту припинення її повноважень як голови або члена виконавчого органу, вносити пропозиції щодо кандидатур аудитора товариства та не має права голосу під час голосування з питання обрання аудитора товариства.";
 
433. 22) частину першу статті 54 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
 
434. "Головою наглядової ради публічного акціонерного товариства не може бути обрано члена наглядової ради, який протягом попереднього року був головою колегіального виконавчого органу (особою, яка здійснювала повноваження одноосібного виконавчого органу).".
 
435. У зв’язку з цим, абзац другий вважати абзацом третім;
 
436. 23) стаття 56:
 
437. у частині першій:
 
438. абзац перший після слів "її членів для" та "підготовки" доповнити словами "попереднього" та "до розгляду на засіданні" відповідно;
 
439. перше речення абзацу другого після слів "публічному акціонерному товариству" доповнити словами ", банку";
 
440. трете речення абзацу другого замінити двома реченнями такого змісту:
"Комітет з питань аудиту, комітет з винагород і комітет з питань призначень очолюються членами наглядової ради товариства, які є незалежним директорами. Щонайменше більшість із членів зазначених комітетів повинні складати незалежні директори.";
абзац третій викласти у такій редакції:
"Наглядова рада публічного акціонерного товариства приймає рішення з питань попередньо підготовлених комітетом виключно на підставі і в межах пропозицій такого комітету оформлених відповідним проектом рішення наглядової ради. Мотивоване рішення наглядової ради про відхилення пропозиції комітету надається наглядовою радою комітету для повторної підготовки комітетом пропозиції.";
після абзацу третього доповнити новим абзацом такого змісту:
"У разі відсутності пропозицій від комітету наглядова рада не має права прийняти рішення з питань, що готуються комітетами для розгляду наглядовою радою.".
У зв’язку з цим абзаци четвертий та п’ятий вважати відповідно п’ятим та шостим.
абзац шостий викласти у такій редакції:
"Порядок утворення та діяльності комітетів встановлюється статутом та/або положенням про наглядову раду товариства, а також положеннями про комітети наглядової ради, які затверджуються наглядовою радою товариства.";
доповнити новим абзацом такого змісту:
"Фінансування діяльності комітетів наглядової ради, в тому числі залучення для фахових консультацій юристів, фінансових та інших експертів, здійснюється товариством у порядку, визначеному статутом, відповідним положенням та/або рішенням загальних зборів.";
частину другу після слів "вивчення і підготовки" доповнити словами " (далі - предмет відання комітету)";
після частини третьої доповнити частинами четвертою, п’ятою та шостою такого змісту:
"4. Комітети наглядової ради повинні складатися принаймні із трьох членів, якщо інше не передбачено внутрішніми документами товариства.
5. Члени виконавчого органу товариства, експерти та інші визначені комітетом особи мають право відвідувати засідання лише на запрошення комітету.
6. Комітети наглядової ради повинні виконувати свої обов’язки відповідно до свого предмету відання та у визначеному наглядовою радою порядку доповідати їй про результати своєї діяльності не рідше одного разу на рік, крім комітету з питань аудиту, який повинен доповідати не рідше ніж один раз на кожні шість місяців.
Твердження щодо діяльності комітетів повинні містити інформацію щодо персонального складу комітетів, кількості засідань комітетів та їх головної діяльності. Звіт комітету з питань аудиту повинен також містити інформацію щодо наявності зауважень щодо незалежності проведення зовнішнього аудиту.
Такі твердження мають бути оприлюднені на веб-сайті товариства протягом трьох робочих днів після їх затвердження наглядовою радою."
У зв’язку з цим, частину четверту вважати частиною сьомою.
 
441. 24) доповнити статтями 56-1, 56-2 та 56-3 такого змісту:
 
442. "Стаття 56-1. Комітет наглядової ради з питань призначень
1. До предмету відання комітету з питань призначень відноситься:
1) розробка та періодичний перегляд політики (внутрішнього положення) товариства з питань призначень;
2) визначення та рекомендування до схвалення наглядовій раді кандидатури на заміщення вакантних посад у виконавчому органі, а у випадках, передбачених статутом або внутрішніми документами товариства - на інші вакантні посади;
3) періодичне оцінювання структури, розміру, складу і роботи виконавчого органу та надання рекомендації наглядовій раді щодо будь-яких змін;
4) періодичне оцінювання членів виконавчого органу на їх відповідність кваліфікаційним вимогам та звітування щодо зазначеного питання наглядовій раді товариства;
5) розробка плану наступництва для посад голови та членів наглядової ради, внесення, у разі якщо це передбачено внутрішніми документами товариства, пропозицій акціонерам щодо кандидатур на посади членів наглядової ради;
 
443. 6) розробка плану наступництва для посад виконавчого органу акціонерного товариства, забезпечує наявність у виконавчого органу належного плану наступництва решти керівних працівників акціонерного товариства;
7) надання наглядовій раді рекомендації щодо персонального складу кожного з її комітетів, а також періодичної ротації членів наглядової ради між комітетами;
8) розробка та надання наглядовій раді для затвердження правил (кодексу) етичної поведінки посадових осіб органів акціонерного товариства, який, зокрема, регулює питання: конфлікту інтересів; конфіденційності; чесного ведення справ; захисту та належного використання активів товариства; дотримання вимог застосовуваного законодавства та внутрішніх нормативних актів; а також необхідність надання наглядовій раді інформації про будь-які відомі факти порушень вимог законодавства або етичних норм;
9) забезпечення проведення програм з орієнтації та навчання для членів наглядової ради та виконавчого органу, необхідних для ефективного виконання ними власних обов'язків у запроваджуваній в акціонерному товаристві моделі корпоративного управління.
Питання передбачені пунктом 8 цієї частини можуть передаватись до предмету відання комітету з питань етики (у разі його створення)
 
444. 2. Комітет з питань призначень також повинен вивчати політику виконавчого органу товариства щодо відбору та призначення керівних працівників товариства. Будь-які пропозиції щодо призначення посадових осіб товариства, призначення яких належить до компетенції наглядової ради відповідно до Закону чи передбачено статутом товариства, мають бути попередньо погоджені комітетом з питань призначень
 
445. Голова виконавчого органу товариства при призначені керівних працівників має погоджувати їх кандидатури з комітетом з питань призначень.
Стаття 56-2. Комітет наглядової ради з винагород
1. До предмету відання комітету з винагород відноситься:
1) розробка та періодичний перегляд політики (внутрішнього положення) товариства з питань винагороди;
2) внесення, у разі якщо це передбачено внутрішніми документами товариства, пропозицій акціонерам щодо винагороди членів наглядової ради;
3) внесення пропозицій наглядовій раді щодо винагороди членів виконавчого органу;
4) надання пропозицій до наглядової ради щодо винагороди членів виконавчого органу. Такі пропозиції повинні стосуватись будь-яких форм компенсації, включаючи, зокрема, фіксовану винагороду, винагороду за результатами діяльності, пенсійні домовленості та компенсацію при звільненні. Пропозиції щодо схем винагороди за досягнутими результатами, повинні супроводжуватися рекомендаціями щодо відповідних цілей та критеріїв оцінки;
5) надання пропозицій до наглядової ради щодо індивідуальної винагороди, яка надається члену виконавчого органу, гарантуючи їх сумісність з політикою винагороди, прийнятою товариством та оцінки роботи зазначених членів;
6) надання пропозицій до наглядової ради щодо форм та істотних умов договорів та контрактів для членів виконавчого органу;
7) надання пропозицій до наглядової ради щодо ключових показників ефективності та організація процедур періодичної оцінки їх виконання членами виконавчого органу товариства.
 
446. 8) надання загальних рекомендацій виконавчому органу щодо рівня та структури винагороди для керівних працівників;
 
447. 9) контроль рівня та структури винагороди для керівних працівкниів, базуючись на достовірній інформації, наданій виконавчим органом.
 
448. 2. У випадку, коли акціонерним товариством застосовуються механізми стимулювання членів виконавчого органу, керівних працівників та інших працівників товариства, пов’язані з участю в акціонерному капіталі товариства таких осіб, до компетенції комітету також належить:
1) надання пропозицій наглядовій раді щодо загальної політики використання таких схем;
2) визначення обсягу інформації, яка надається з цього питання у річному звіті;
3) надання пропозицій наглядовій раді щодо механізмів такого стимулювання, з аргументуванням таких пропозицій.
Стаття 56--3. Комітет наглядової ради з питань аудиту
1. До предмета відання комітету з питань аудиту стосовно організації внутрішнього аудиту відноситься:
1) проведення моніторингу цілісності фінансової інформації, яка надається товариством, зокрема перегляд відповідності і послідовності бухгалтерських методів, які використовуються товариством та юридичних осіб, що перебувають під контролем товариства;
2) перегляд не рідше ніж раз на рік ефективності здійснення внутрішнього аудиту та систем управління ризиками;
3) надання рекомендацій щодо підбору, призначення, перепризначення та звільнення керівника відділу внутрішнього аудиту та відділу бюджету або іншого підрозділу, до компетенції якого належить питання бюджетування;
4) складання проекту бюджету наглядової ради товариства та надання його на затвердження.
2. До компетенції комітету з питань аудиту стосовно зовнішнього аудитора (аудиторської фірми), залученого товариством, відноситься:
1) надання рекомендацій наглядовій раді щодо підбору, призначення, перепризначення та звільнення зовнішнього аудитора (аудиторської фірми) та умов договору з ним;
2) контроль незалежності та об’єктивності зовнішнього аудитора (аудиторської фірми) відповідно до Міжнародних стандартів контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг;
3) встановлення та застосування офіційного визначення політики, видів послуг, які не підлягають аудиту та які виключені або допустимі після перевірки комітетом або допустимі без рекомендації комітету;
4) перегляд ефективності процесу зовнішнього аудиту та швидкості реагування керівництва на рекомендації, надані у письмовій формі зовнішнім аудитором (аудиторською фірмою);
5) дослідження проблем, які можуть бути підставою для будь-якого звільнення зовнішнього аудитора (аудиторської фірми) та надання рекомендацій щодо будь-яких необхідних дій.
3. Члени комітету мають необмежений доступ в повному обсязі до інформації щодо бухгалтерського обліку товариства (у тому числі до первинних облікових документів), його фінансової діяльності, а також до всієї інформації, пов’язаної з проведенням зовнішнього аудиту.
У разі надання члену комітету інформації з обмеженим доступом, така особа зобов’язана забезпечити дотримання режиму користування та розкриття такої інформації, встановленого законодавством."
25) частину третю статті 62 після слів "аудитора" доповнити словами " (аудиторської фірми)";
26) у статті 64:
у частині першій:
 
449. слово "простих" замінити словом "голосуючих";
 
450. друге речення абзацу першого викласти у такій редакції:"Оприлюднення повідомлення здійснюється шляхом надання його Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, кожній фондовій біржі, на якій цінні папери товариства допущені до торгів, та розміщення повідомлення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.";
 
451. 27) доповнити статтею 64-1 такого змісту:
 
452. "Стаття 64-1. Повідомлення про набуття або відчуження значного пакету акцій публічного акціонерного товариства
 
453. 1. Особа (особи, які діють спільно), яка прямо або опосередковано набуває або відчужує голосуючі акції публічного акціонерного товариства, має повідомити таке товариство про пакет акцій, власником якого стане така особа (підсумковий пакет акцій), у разі якщо в результаті такого набуття або відчуження, пакет акцій стане більше, менше або рівним порогу у 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50, 75, 95 відсотків голосуючих акцій.
2. Акціонер повинен повідомляти публічне акціонерне товариство про зміну порогового значення пакету акцій, який належить такому акціонеру, в тому числі в результаті збільшення або зменшення статутного капіталу такого товариства.
3. Вимоги частини першої цієї статті не застосовуються:
1) у разі набуття особою, яка провадить клірингову діяльність, акцій в процесі провадження клірингової діяльності у межах звичайного розрахункового періоду, в порядку встановленому законодавством. Критерії звичайного розрахункового періоду встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
2) у разі набуття або відчуження значних пакетів акцій публічного акціонерного товариства, які досягли або перевищили порогові значення у 5 відсотків та не досягли 10 відсотків і більше голосуючих акцій, торговцем цінними паперами, який виконує функції маркет-мейкера, за умови, що такі функції здійснюються у встановленому законодавством порядку та торговець цінними паперами не використовує такий пакет акцій з метою управління акціонерним товариством;
 
454. 3) до голосуючих акцій, що перебувають у торговому портфелі фінансової установи за умови, що розмір такого пакету не перевищує 5 відсотків голосуючих акцій товариства та фінансова установа не використовує такий пакет акцій з метою управління акціонерним товариством.
 
455. 4. Повідомлення передбачене частиною першою цієї статті повинно містити інформацію про:
 
456. 1) підсумковий пакет голосуючих акцій;
 
457. 2) ланцюг володіння щодо розпорядження акціями;
3) дата, в яку порогові значення було досягнуто або перетнуто;
4) акціонера або особу, яка має право користуватися голосуючими акціями (ім'я фізичної особи або найменування юридичної особи (із зазначенням для юридичної особи-резидента - коду згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, для юридичної особи-нерезидента - коду/номеру з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи).
Інші вимоги щодо змісту повідомлення, передбаченого частиною першою цієї статті, встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Повідомлення, передбачене частиною першою цієї статті, повинно також одночасно надаватись до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
5. Повідомлення повинно здійснюватись не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дати, в яку акціонер або особа, яка має право користуватися голосуючими акціями дізналась або повинна була дізнатись про набуття або відчуження або можливість використання голосуючих акцій, понад порогові значення.
6. Юридична особа звільняється від обов’язку здійснення повідомлення, якщо таке повідомлення було здійснене його материнською компанією.
7. Для цілей цієї статті материнська компанія, під контролем якої перебуває юридична особа, не повинна об’єднувати в один пакет голосуючих акцій, голосуючі акції, які належать їй або перебувають у її управлінні, разом з голосуючими акціями юридичної особи, яка перебуває під її контролем, якщо виконуються всі наступні вимоги:
1) юридична особа, яка перебуває під контролем материнської компанії, є компанією з управління активами або торговцем цінними паперами, який провадить діяльність з управління цінними паперами;
2) голосуючі акції належать клієнту (інституту спільного інвестування, недержавному пенсійному фонду, установнику управління, який уклав з торговцем цінними паперами договір про управління цінними паперами) юридичної особи, яка перебуває під контролем материнської компанії;
3) материнська компанія надає можливість юридичній особі, яка перебуває під її контролем, самостійно та незалежно розпоряджатися та користуватися голосуючими акціями, які належать клієнту та знаходяться в управлінні такої юридичної особи, яка перебуває під контролем материнської компанії, відповідно до законодавства.
 
458. Для цілей цієї статті материнська компанія юридичної особи, яка перебуває під контролем материнської компанії, повинна об’єднувати в один пакет голосуючих акцій, голосуючі акції, які належать їй або перебувають у її управлінні, разом з голосуючими акціями юридичної особи, яка перебуває під контролем материнської компанії, якщо не виконується хоча б одна з вимог, передбачених пунктами 1 - 3 цієї частини.
8. Після отримання повідомлення, передбаченого частиною першої цієї статті, товариство зобов’язане розкрити інформацію, що міститься у такому повідомленні, в порядку встановленому для розкриття особливої інформації про емітента.
9. Повідомлення передбачене частиною першою цієї статті також подається фізичною або юридичною особою, яка набуває або відчужує право голосу за акціями товариства, якщо в результаті такого набуття або відчуження сумарна кількість голосів за акціями такої особи стане більше, менше або рівним пороговому значенню пакету акцій у наступних випадках:
1) голосуючі акції належать третій особі, з якою така фізична або юридична особа вчинила правочин щодо узгодженого голосування або вчинення узгоджених дій на загальних зборах акціонерного товариства;
2) голосуючі акції належать третій особі відповідно до договору укладеного з такою фізичною або юридичною особою, що передбачає тимчасову передачу у користування права голосу за такими акціями;
3) голосуючі акції, за договором передані у забезпечення такій фізичній або юридичній особі за умови, що така особа має право користуватися такими голосуючими акціями;
4) голосуючі акції належать третій особі та відповідно до договору передані у довічне користування такій фізичній або юридичній особі;
5) голосуючі акції, на підставі правочину передбаченого пунктами 1-4 цієї частини перебувають у користуванні юридичної особи, яка прямо або опосередковано знаходиться під контролем такої фізичної або юридичної особи;
 
459. 6) голосуючі акції, які належать третій особі, за договором депоновані або іншим чином передані у володіння такій фізичній або юридичній особі, за умови, що така особа самостійно та незалежно може користуватися такими акціями, за відсутності будь-яких інструкцій або розпоряджень від такої третьої особи;
7) голосуючі акції перебувають у володінні третьої особи, яка користується ними від свого імені, але в інтересах такої фізичної або юридичної особи;
8) така фізична або юридична особа на підставі отриманої довіреності має право самостійно та незалежно користуватися голосуючими акціями за умови відсутності будь-яких інструкцій або розпоряджень від довірителя.
10. Повідомлення передбачене частиною першою цієї статті також подається фізичною або юридичною особою, які прямо або опосередковано є власниками:
1) фінансових інструментів, які на дату їх виконання надають своєму власнику право набути голосуючі акції публічного акціонерного товариства шляхом їх фізичної поставки;
2) фінансових інструментів, не передбачених пунктом першим цієї частини та які мають схожу економічну природу з ними, але не передбачають фізичної поставки акцій публічного акціонерного товариства.
Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на своєму веб-сайті публікує орієнтовний невиключний перелік фінансових інструментів передбачених цією частиною.
Порядок розрахунку кількості голосуючих акцій, які належать фізичній або юридичній особі відповідно до фінансових інструментів передбачених цією частиною встановлюються Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
11. Положення цієї статті не застосовується у випадку набуття або відчуження Національним банком України пакету акцій, якщо в результаті такого набуття або відчуження такий пакет акцій стане більше, менше або рівним пороговому значенню пакету акцій, якщо виконуються всі наступні вимоги:
 
460. 1) таке набуття або відчуження здійснено Національним банком України в рамках провадження ним монетарної (грошово-кредитної) політики;
 
461. 2) Національний банк України не користується правом голосу за такими акціями.";
 
462. 28) у статті 65:
 
463. назву статті після слова "Придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
464. абзаци другий частини першої та частини другої доповнити словами "або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
465. пункт 1 частини третьої викласти у такій редакції:
 
466. "1) ринкова вартість, визначена суб’єктом оціночної діяльності відповідно до статті 8 цього Закону, станом на останній робочий день, що передує дню розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку повідомлення про укладення особою (особами, що діють спільно) договору, за наслідками виконання якого вона з урахуванням кількості акцій, які належать їй та її афілійованим особам, стане (прямо або опосередковано) власником контрольного пакета акцій приватного акціонерного товариства; ";
 
467. у частині четвертій:
 
468. у абзаці першому слово "прості" у всіх відмінках замінити словом "голосуючі" у відповідному відмінку;
 
469. абзац другий доповнити словами "і кожній фондовій біржі, на які цінні папери (акції) товариства допущено до торгів";
 
470. у абзаці третьому слова "у загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" замінити словами "у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
471. у частині п’ятій:
 
472. пункти 3 та 4 після слова "придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
473. пункти 5 та 6 після слова "оплати" доповнити словом "голосуючих";
 
474. частину шосту після слова "придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
475. у частині сьомій:
 
476. у абзаці першому слова "у загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" замінити словами "у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
477. абзац другий після слів "у ціні" доповнити словом "голосуючих";
 
478. абзац третій та четвертий після слова "вартості" доповнити словом "голосуючих";
 
479. частину восьму після слів "пропозицію про придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
480. 29) у статті 65-1:
 
481. назву статті після слова "Придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
482. у частині першій, третій та четвертій слова "у загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" замінити словами "у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
483. у частині другій:
 
484. абзац другий доповнити словами "або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
485. абзац третій після слова "придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
486. у частині третій:
 
487. абзац перший після слова "придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
488. пункт 1 після слів "станом на" доповнити словами "останній робочий";
 
489. у частині четвертій:
 
490. у абзаці першому слово "прості" у всіх відмінках замінити словом "голосуючі" у відповідному відмінку;
 
491. у абзаці другому слова "і кожної фондової біржі, на якій товариство пройшло процедуру включення акцій до біржового реєстру" замінити словами "і кожній фондовій біржі, на які цінні папери (акції) товариства допущено до торгів";
 
492. у частині п’ятій:
 
493. пункт 3 після слова "тип" доповнити словом "голосуючих";
 
494. пункти 4, 5, 10 та 12 після слова "придбання" доповнити словом "голосуючих";
пункти 6 та 7 після слова "оплати" доповнити словом "голосуючих";
пункт 11 після слів "оплати вартості" доповнити словом "голосуючих";
пункти 13 після слів "щодо придбання" доповнити словом "голосуючих";
частину шосту після слова "придбання" доповнити словом "голосуючих";
у частині сьомій:
абзац перший викласти в такій редакції:
 
495. "7. Якщо після розміщення оферти у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку та до закінчення строку для її прийняття особа (особи, що діють спільно), яка придбала контрольний пакет акцій або значний контрольний пакет акцій товариства, придбає акції за ціною вищою, ніж ціна придбання голосуючих акцій, визначена в оферті, така особа має підвищити ціну придбання до найвищої ціни та надіслати до товариства змінену оферту для подальшого надіслання її товариством всім акціонерам та розміщення зміненої оферти на веб-сайті товариства та у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку. У зміненій оферті змінюється лише інформація про ціну придбання голосуючих акцій.";
 
496. абзац другий після слів "різницю у ціні" доповнити словом "голосуючих";
 
497. абзаци третій, четвертий та п’ятий після слова "вартості" доповнити словом "голосуючих";
 
498. абзац перший частини дев'ятої після слів "пропозицію про придбання" доповнити словом "голосуючих";
 
499. пункт 4 частини одинадцятої після слів "щодо викупу" доповнити словом "голосуючих";
 
500. 30) у статті 65-2:
 
501. у назві статті слово "простих" виключити;
 
502. у частині третій та восьмій слова "у загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" замінити словами "у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
503. пункт 3 частини п’ятої після слів "станом на" доповнити словами "останній робочий";
 
504. у частині 16 слово "простих" виключити;
 
505. 31) у частині першій статті 65--3 слова "у загальнодоступній інформаційній базі даних про ринок цінних паперів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку" замінити словами "у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
506. 32) у частині першій статті 65-4 слово "прості" у всіх відмінках замінити словом "голосуючі" у відповідному відмінку;
 
507. 33) у статті 66:
 
508. абзац восьмий частини першої після слів "станом на" доповнити словами "останній робочий";
 
509. у частині другій слова "- власників простих акцій" виключити;
 
510. частину третю виключити;
 
511. у частині четвертій слова "емісії" замінити словами "або рішення про емісію";
 
512. 34) у статті 67:
частину першу доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) товариство не задовольнило вимоги кредитора, заявлені не пізніше ніж за три дні до дати проведення загальних зборів, до порядку денного яких включено питання про викуп акцій.";
доповнити новою частиною такого змісту:
"4. Акціонерне товариство не має права здійснювати викуп акцій, звіт про результати розміщення яких не зареєстровано у встановленому законодавством порядку.";
35) у статті 68:
у частині першій:
 
513. в абзаці першому слово "голосуючих" замінити словом "простих";
 
514. пункт 2 викласти у такій редакції:
 
515. "2) вчинення товариством значних правочинів; "
 
516. у пункті 2-1 слова "надання згоди на" виключити;
 
517. доповнити пунктом 4 такого змісту:
 
518. "4) відмову від використання переважного права акціонера на придбання акцій додаткової емісії у процесі їх розміщення.";
 
519. доповнити частину другу пунктом 3 такого змісту:
 
520. "3) відмову від використання переважного права акціонера на придбання акцій додаткової емісії у процесі їх розміщення.";
 
521. 36) абзац другий частини першої статті 69 після слів "станом на" доповнити словами "останній робочий";
 
522. 37) доповнити статтями 69-1 та 69-2 такого змісту:
"Стаття 69-1. Повідомлення про викуп публічним акціонерним товариством акцій понад порогові значення
1. Публічне акціонерне товариство, яке прямо або опосередковано набуває або відчужує власні акції, повинно розкрити інформацію про кількість таких акцій, які набуто або відчужено, в разі якщо їх кількість перевищує, зменшує або дорівнює порогові значення пакету акцій, в порядку встановленому для розкриття особливої інформації.
Стаття 69-2. Наслідки викупу або іншим чином набуття акціонерним товариством власних акцій
1. Викуплені відповідно до статей 66 та 68 цього Закону або іншим чином набуті акціонерним товариством власні акції не враховуються у разі розподілу прибутку, під час голосування та визначення кворуму загальних зборів.
2. Акціонерне товариство повинне протягом року з дати закінчення встановленого строку викупу акцій, здійсненого відповідно до статей 66 та 68 цього Закону, або набуття іншим чином акцій здійснити продаж або анулювання таких акцій.
Рішення щодо продажу або анулювання викуплених відповідно до статей 66 та 68 цього Закону або іншим чином набутих акціонерним товариством акцій приймається загальними зборами.
3. Ціна продажу викуплених відповідно до статей 66 та 68 цього Закону або іншим чином набутих акціонерним товариством власних акцій не може бути меншою за ринкову вартість, визначену відповідно до статті 8 цього Закону.
Ринкова вартість акцій визначається станом на останній робочий день, що передує дню проведення загальних зборів, на яких прийнято рішення про продаж викуплених відповідно до статей 66 та 68 цього Закону або іншим чином набутих акціонерним товариством власних акцій.
4. Правочини щодо переходу права власності на викуплені відповідно до статей 66 та 68 цього Закону або іншим чином набуті акціонерним товариством власні акції, вчинені з порушенням вимог цієї статті, є нікчемними.
5. Акції акціонерного товариства вважаються викупленими, у разі коли вони належать іншій юридичній особі, яка контролюється таким акціонерним товариством, крім випадків:
коли така юридична особа є торговцем цінними паперами, який провадить дилерську діяльність;
якщо така юридична особа стала власником акцій до моменту встановлення контролю над нею.
При цьому такі акції не дають право голосу на загальних зборах та не враховуються під час голосування та визначення кворуму загальних зборів.
До акцій, зазначених у цій частині, не застосовуються положення частини першої - четвертої цієї статті.";
38) у статті 70:
 
523. в абзаці першому та третьому частини першої та в частині другій слова "надання згоди на" виключити;
 
524. абзац другий частини другої доповнити новим реченням такого змісту:
 
525. "Якщо наглядова рада товариства складається не менш ніж на одну третину з незалежних директорів, рішення передбачене цим абзацом може прийматись цією наглядовою радою."
 
526. частину третю виключити;
 
527. доповнити новою частиною такого змісту:
 
528. "6. Протягом двох років з моменту створення акціонерного товариства, будь-який правочин, якщо ринкова вартість майна, робіт або послуг, що є його предметом, становить 10 і більше відсотків вартості активів за даними останньої річної фінансової звітності акціонерного товариства (у випадку, якщо акціонерним товариством ще не складалась річна фінансова звітність, - статутного капіталу акціонерного товариства) та стороною якого є засновник товариства, має вчинятись відповідно до вимог статті 71 цього Закону. Рішення про вчинення такого правочину приймається загальними зборами та оприлюднюється відповідно до законодавства.";
 
529. 39) у статті 71:
 
530. у частині першій слова "надання згоди на" виключити;
 
531. пункт 2 частини другої після слів "відсотками" доповнити словом "голосуючих";
 
532. частину п’яту після слова "аудитора" доповнити словами " (аудиторську фірму)";
 
533. у частинах шостій, сьомій та восьмій слова "надання згоди на" виключити;
 
534. частину дев'яту виключити;
 
535. у частині десятій:
 
536. у пункті 4 слово "простих" замінити словом "голосуючих";
 
537. 40) у статті 73:
 
538. в частини першій:
 
539. у абзаці першому та другому слова "акціонерне товариство" у всіх відмінках замінити словами "приватне акціонерне товариство" в усіх відмінках;
 
540. в абзаці другому слова "- власників простих акцій товариства" виключити;
 
541. абзац третій виключити.
абзац четвертий викласти у такій редакції:
"Статутом приватного акціонерного товариства можуть бути передбачені вимоги щодо обрання ревізійної комісії (ревізора), кількісного складу ревізійної комісії, порядку її діяльності, а також повноваження (компетенція) ревізійної комісії (ревізора).";
41) у статті 75:
частину першу та третю після слова "аудитором" доповнити словами " (аудиторською фірмою)";
частину другу та четверту після слова "аудитора" доповнити словами " (аудиторської фірми)";
в абзаці першому частини п’ятої слово "простих" замінити словом "голосуючих";
у частині шостій:
абзаци перший та третій після слів "аудитору" та "аудитора" доповнити словами " (аудиторській фірмі)" та " (аудиторської фірми)" відповідно;
абзац другий після слова "відсотків" доповнити словом "голосуючих";
в абзаці третьому слово "простих" замінити словом "голосуючих";
42) у частинах першій та другій статті 76:
після слова "аудитором" доповнити словами " (аудиторською фірмою)";
 
542. слово "простих" замінити словом "голосуючих";
 
543. 43) у частині першій статті 77:
 
544. пункт 10 після слова "аудитора" доповнити словами " (аудиторською фірмою)";
 
545. у пункті 14 слово "емісії" замінити словами "або рішення про емісію цінних паперів";
 
546. доповнити новими пунктами 17 - 21 такого змісту:
 
547. "17) звіти наглядової ради (у разі її створення);
 
548. 18) звіти виконавчого органу;
 
549. 19) звіти ревізійної комісії (ревізора) (у разі її створення);
 
550. 20) положення про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу публічного акціонерного товариства;
 
551. 21) звіти про винагороду членів наглядової ради та виконавчого органу публічного акціонерного товариства; ".
 
552. У зв’язку з цим пункт 17 вважати відповідно пунктом 22;
 
553. 44) у статті 78:
 
554. частину першу викласти у такій редакції:
 
555. "1. Акціонерне товариство забезпечує кожному акціонеру доступ до документів, визначених пунктами 1 - 3, 5 - 11, 13, 14, 16 - 22 частини першої статті 77 цього Закону, а акціонеру, який володіє значним пакетом акцій, - копії будь-яких документів товариства. У разі надання акціонеру інформації з обмеженим доступом, такий акціонер зобов’язаний забезпечити дотримання режиму користування та розкриття такої інформації, встановленого законодавством.";
 
556. у частині другій:
слово "встановлювати" замінити словом "стягувати";
друге речення доповнити словами ", до моменту надання таких документів.";
у частині третій:
цифру "16" замінити цифрою "20";
доповнити після слів та цифр "статті 35" словами та цифрами "та частини п’ятої статті 45";
 
557. 45) у частині першій статті 82:
 
558. слова "опублікувати в офіційному друкованому органі повідомлення про ухвалення рішення" замінити словами "розмістити повідомлення про ухвалене рішення в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку";
 
559. слова "кожну фондову біржу, на якій воно пройшло процедуру лістингу" замінити словами "кожну фондову біржу, на які акції такого товариства допущено до торгів ";
 
560. 46) у частині четвертій статті 84 слово "простих" замінити словом "голосуючих".
5. У Законі України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 5-6, ст. 30 із наступними змінами):
1) у статті 2:
абзац тридцять восьмий викласти у такій редакції:
"керівники юридичної особи (крім банку) -керівник підприємства, установи, одноосібний виконавчий орган або члени колегіального виконавчого органу юридичної особи та члени ради (наглядової ради, спостережної ради) юридичної особи; ";
абзаці шістдесят другому слово "перетворення" замінити словом "зміна", а після слова "форми" доповнити словом " (перетворення)";
абзац сімдесят шостий викласти у такій редакції:
"учасники банку - засновники банку, акціонери банку і пайовики кооперативного банку; "
 
561. 2) у статті 6:
 
562. в частині першій слова "публічного" виключити;
 
563. доповнити частиною такого змісту:
 
564. "Законодавство про акціонерні товариства застосовується до банків з урахуванням особливостей, установлених цим Законом. У разі суперечності положень цього Закону та інших законів, перевагу мають положення цього Закону.";
 
565. 3) у статті 14:
частину першу викласти у такій редакції:
"Учасниками банку можуть бути учасники цивільних відносин. Держава Україна може бути учасником банку в особі Кабінету Міністрів України або уповноважених ним органів.";
в частині другій слово "фінансовий" замінити словами "фінансовий/майновий";
частину третю викласти у такій редакції:
"Вимоги щодо ділової репутації та фінансового/майнового стану засновників банку, власників істотної участі в банку та осіб, які набувають або збільшують істотну участь у банку, встановлюються Національним банком України.";
в частині четвертій слова "об’єднання громадян" замінити словами "громадські об'єднання, політичні партії, ";
частину п’яту викласти у новій редакції:
"Інститути спільного інвестування можуть бути засновниками банку та власниками істотної участі у банку лише за умови, якщо такий інститут спільного інвестування є корпоративним інвестиційним фондом та більш як 75 відсотків акцій такого фонду і більш як 75 відсотків акцій (часток) компанії з управління активами такого фонду прямо та/або опосередковано належать одній особі або групі асоційованих осіб.";
4) у статті 19:
в частини другій:
у пункті 3 слово "публічного" виключити;
у пункті 4 слово "спостережної" замінити словом "наглядової";
в абзаці четвертому пункту 5 слово "спостережної" замінити словом "наглядової";
5) у статті 33:
в частині четвертій слова "укладені угоди" замінити словами "вчинені правочини", а слова "укладення угод" замінити словами "вчинення правочинів";
в частині п’ятій слова "укладення угод" замінити словами "вчинення правочинів";
 
566. 6) у статті 37:
 
567. частину першу викласти в такій редакції:
 
568. "Вищим органом управління банку є загальні збори учасників банку. Загальні збори учасників банку можуть вирішувати будь-які питання діяльності банку.";
 
569. частину третю викласти в такій редакції:
 
570. "Банк зобов'язаний створити наглядову раду (далі - рада банку), що здійснює контроль за діяльністю виконавчого органу, захист прав вкладників, інших кредиторів та учасників банку. Рада банку не бере участі в поточному управлінні банком.";
 
571. 7) у статті 38:
частину першу викласти у такій редакції:
"До виключної компетенції загальних зборів учасників банку належить вирішення питань, віднесених законодавством до виключної компетенції загальних зборів учасників акціонерного товариства.";
частину четверту після слів "учасників банку" доповнити словами " (рішення єдиного учасника банку)", а слова "належних або контрольованих акцій (паїв)" замінити словами "у порядку, визначеному цим Законом";
8) у статті 39:
частину першу - четверту замінити частинами такого змісту:
 
572. "Членами ради банку можуть бути незалежні члени ради (далі - незалежні директори), учасники банку та представники учасників банку. Обрання членів ради банку здійснюється в порядку кумулятивного голосування, крім банку з одним акціонером. Головою ради банку має бути обраний незалежний директор.
 
573. Кількісний склад ради визначається статутом банку, але не може бути меншим п’яти осіб.
 
574. Члени ради банку не можуть входити до складу правління банку, а також обіймати інші посади в цьому банку на умовах трудового договору (контракту) або надавати послуги банку відповідно до цивільно-правового договору.
 
575. Рада банку не менш як на одну третину має складатися з незалежних директорів (не менше трьох осіб).
 
576. Незалежні директори повинні відповідати вимогам, установленим законом щодо незалежності директорів акціонерного товариства. Національний банк України має право визначати додаткові вимоги до незалежних директорів банків. Банк зобов’язаний забезпечувати контроль за відповідністю незалежних директорів вимогам щодо їх незалежності, а у разі виявлення невідповідності - забезпечити заміну таких незалежних директорів.".
доповнити статтю новими частинами такого змісту:
Статутом банку до виключної компетенції ради банку можуть бути віднесені й інші питання.
Рада банку має право прийняти рішення про винесення на розгляд загальних зборів будь-якого питання, яке віднесене до її виключної компетенції законом або статутом.";
9) частину п’яту статті 40 викласти в такій редакції:
"До компетенції правління банку належить вирішення всіх питань, пов'язаних з керівництвом поточною діяльністю банку, крім питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів учасників та ради банку.";
 
577. 10) у статті 56:
 
578. частину другу викласти в такій редакції:
 
579. "Банк зобов'язаний мати власний веб-сайт та розміщувати на ньому інформацію, визначену законами, нормативно-правовими актами Національного банку України, а також нормативно-правовими актами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Банк несе відповідальність за актуальність та достовірність інформації, розміщеної на його веб-сайті.".
 
580. 6. У Законі України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 51, ст. 292 із наступними змінами):
 
581. 1) доповнити статтю 1 новою частиною такого змісту:
 
582. "Терміни "особа, що здійснює управлінські функції" та "оферент цінних паперів" вживаються у цьому Законі у значенні, наведеному в Законі України "Про цінні папери та фондовий ринок".";
2) у статті 3:
абзаци шостий та сьомий викласти в такій редакції:
"реєстрація випусків цінних паперів, звітів про результати розміщення цінних паперів та затвердження проспектів цінних паперів;
контроль за дотриманням емітентами порядку реєстрації випуску цінних паперів, звіту про результати розміщення цінних паперів та затвердження проспекту цінних паперів; ";
доповнити статтю новою частиною такого змісту:
"Принцип мовчазної згоди не застосовується при здійсненні державного регулювання ринку цінних паперів Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку лише у встановлених законом випадках.";
3) у статті 7:
у частині другій:
пункти 3 та 5 викласти в такій редакції:
"3) встановлює порядок реєстрації випуску цінних паперів та затвердження проспекту цінних паперів; ";
"5) здійснює реєстрацію випусків цінних паперів, затверджує проспекти цінних паперів та скасовує реєстрацію випусків цінних паперів; ";
доповнити пунктами 5-1- та 5-2 такого змісту:
"5-1) встановлює порядок затвердження проспекту цінних паперів у процесі допуску таких цінних паперів до торгів на фондовій біржі;
5-2) встановлює максимальну сумарну номінальну вартість цінних паперів, щодо яких здійснюється публічна пропозиція, яка не вимагає оформлення проспекту цінних паперів, та встановлює порядок та вимоги до документів, що складаються при здійсненні публічної пропозиції; ";
у пункті 6 слова "щодо допуску" замінити словами "та здійснює допуск";
доповнити пунктом 6-1 такого змісту:
"6-1) визначає особливості розміщення, публічної пропозиції та обігу на території України цінних паперів іноземних емітентів; ";
доповнити пунктом 7-1 такого змісту:
"7-1) встановлює порядок допуску цінних паперів до торгів на фондовій біржі, а також порядок укладання та виконання правочинів щодо таких цінних паперів; ";
пункт 8 виключити;
доповнити пунктами 10-1- - 10--3, 25-1- та 37-1-2- такого змісту:
"10-1) публікує на своєму офіційному веб-сайті календар торгівельних днів фондових бірж на території України;
10-2) здійснює контроль за розміщенням регульованої інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або через особу, яка провадить діяльність із оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку;
10---3) здійснює контроль за достовірністю, зрозумілістю, узгодженістю та повнотою фінансової звітності учасників фондового ринку, її відповідності, в тому числі, за міжнародними стандартами фінансової звітності;
 
583. 25-1) визначає порядок ведення та веде реєстр осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку;
 
584. 37-1-2) здійснює авторизацію юридичних осіб, які мають намір провадити діяльність з надання інформаційних послуг на фондовому ринку; ";
 
585. 4) у статті 8:
 
586. у пункті 5 слова "розміщення (продаж) та обіг цінних паперів того чи іншого емітента" замінити словами "обіг цінних паперів";
 
587. пункт 5-1 викласти у такій редакції:
 
588. "5-1) зупиняти обіг цінних паперів емітента, зокрема, у зв'язку з включенням його до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, а також відновлювати їх обіг; ";
 
589. пункт 5---3 виключити;
 
590. у пункті 8 слово "надається" замінити словом "здійснюється";
 
591. доповнити пунктами 8-1- - 8-7 такого змісту:
 
592. "8-1) вимагати від емітента (інших осіб, які оформили проспект) подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку будь-якої інформації, яка може мати вплив на оцінку цінних паперів, які допущені до торгів на фондовій біржі;
 
593. 8-2) вимагати від емітента (інших осіб, які оформили проспект) доповнення проспекту цінних паперів, поданого на затвердження до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;
 
594. 8--3) оприлюднювати інформацію про факт не виконання емітентом своїх зобов’язань;
 
595. 8-4) вимагати надання інформації та документів від аудиторів (аудиторських фірм), емітентів (осіб, що здійснюють управлінські функції в них), акціонерів або власників інших фінансових інструментів, фізичних чи юридичних осіб, які зобов’язані подавати повідомлення, передбачене статтею 64-1- Закону України "Про акціонерні товариства", а також осіб, яких такі особи контролюють або осіб під контролем яких такі особи перебувають; 3
 
596. 8-5) вимагати від емітента здійснити розкриття інформації, подання якої вимагається згідно з пунктом 8-1 цієї статті, у порядку та строки, визначені Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку;
 
597. 8-6) самостійно розкривати інформацію, подання якої вимагається згідно з пунктом 8-1 цієї статті за своєю ініціативою у випадку, якщо емітент не виконав відповідної вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, передбаченої пунктом 8-5 цієї статті;
 
598. 8-7) оприлюднювати інформацію про факт невиконання емітентом, акціонером або власником інших фінансових інструментів, фізичними чи юридичними особами, які зобов’язані подавати повідомлення, передбачене статтею 64-1- Закону України "Про акціонерні товариства", обов’язків, передбачених такою статтею; ";
 
599. доповнити пунктами 10-1- - 10---3 такого змісту:
 
600. "10-1) вимагати надання інформації та документів від емітента (інших осіб, які оформили проспект), а також осіб, які контролюються емітентом (іншими особами, які оформили проспект) або які контролюють емітента (інших осіб, які оформили проспект);
 
601. 10-2) вимагати надання інформації та документів від оферента цінних паперів, аудиторів (аудиторських фірм), осіб, які здійснюють управлінські функції в емітенті, та/або особи, яка подає заявку про допуск до торгів на фондовій біржі;
 
602. 10--3) вимагати надання пояснень (в письмовій та усній формі), документів, інформації від державних органів, учасників фондового ринку або будь-яких інших фізичних чи юридичних осіб, які здійснюють (виявили намір здійснювати) операції на ринку цінних паперів та/або яким можуть бути відомі обставини, пов'язані з предметом перевірки; ";
 
603. доповнити пунктами 16-1- - 16-4 такого змісту:
 
604. "16-1) призупиняти торгівлю цінними паперами (однакового типу та класу) на фондових біржах на період до 10 робочих днів в разі наявності достатніх підстав, які підтверджені відповідними документами, вважати, що вимоги законодавства було порушено;
 
605. 16--2) забороняти торгівлю цінними паперами (однакового типу та класу) на фондових біржах, якщо встановлено факт порушення законодавства;
 
606. 16-_3) відкладати або забороняти торгівлю цінними паперами, якщо Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку на основі достатніх підстав, які підтверджені відповідними документами, вважає, що емітент знаходиться в ситуації, коли подальший обіг цінних паперів такого емітента порушуватиме права інвесторів;
 
607. 16-4) забороняти публічну пропозицію цінних паперів або допуск цінних паперів до торгів на фондовій біржі, якщо встановлено факт порушення вимог законодавства; ";
 
608. 5) у пункті 13 частини першої статті 11 слово "емісії" виключити, а слово "зареєстрованого" замінити словом "затвердженого".
 
609. 7. У Законі України "Про депозитарну систему України" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 39, ст. 517 із наступними змінами):
 
610. 1) в частині другій статті 9 слово "публічного" виключити;
 
611. 2) у частині другій статті 15 слова "публічного" виключити;
 
612. 3) пункт 7 частини першої статті 25 викласти в такій редакції:
 
613. "7) Комісії - стосовно відомостей про власників цінних паперів, їх рахунки та про відповідні операції з цінними паперами цих власників, а також в інших випадках, встановлених законом; ".
 
614. 8. Статтю 22 Закону України "Про аудиторську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., № 23, ст. 243 із наступними змінами) доповнити новою частиною такого змісту:
 
615. "Аудитор та аудиторська фірма не несуть дисциплінарної, адміністративної, цивільно-правової та кримінальної відповідальності, за подання Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку інформації про емітента навіть якщо такими діями завдано шкоди юридичним або фізичним особам, і таке подання не вважається порушенням договору надання аудиторських послуг або законодавства про аудиторську діяльність.".
 
616. 9. У статті 25 Закону України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 39, ст. 181 із наступними змінами):
 
617. 1) пункт 5 частини другої доповнити словами ", крім випадків, передбачених пунктом 2-1 частини третьої цієї статті"; 2) частину третю доповнити пунктом 2-1 такого змісту:
 
618. "2-1) щодо цінних паперів, стосовно яких здійснюється допуск до торгів на фондовій біржі - особа, яка подає заявку на допуск до торгів на фондовій біржі, та фондова біржа, на якій такі цінні папери допускаються (допущені) до торгів; ".
 
619. 10. Частину другу статті 12-1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 40, ст. 365 із наступними змінами) після слів "Публічні акціонерні товариства, " доповнити словами "емітенти, щодо цінних паперів яких здійснено публічну пропозицію, ".
 
620. 11. Частину другу статті 9 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., № 31-32, ст. 263 із наступними змінами) доповнити пунктом 48 такого змісту:
"48) для акціонерних товариств (крім корпоративних інвестиційних фондів) додатково зазначаються відомості про:
тип акціонерного товариства;
номінальну вартість та кількість розміщених акцій, сплачених іншим шляхом, ніж у грошовій формі із визначенням виду майна, що внесено в рахунок оплати акцій що розміщуються;
особу, яка сплатила за розміщені акції, іншим шляхом, ніж у грошовій формі із зазначенням ім'я фізичної особи або найменування юридичної особи (із зазначенням для юридичної особи-резидента - коду згідно з Єдиним державним реєстром, для юридичної особи-нерезидента - коду/номеру з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи);
ім’я фізичних осіб або найменування юридичних осіб (із зазначенням для юридичної особи-резидента - коду згідно з Єдиним державним реєстром, для юридичної особи-нерезидента - коду/номеру з торговельного, банківського чи судового реєстру, реєстраційного посвідчення місцевого органу влади іноземної держави про реєстрацію юридичної особи), якими або від імені яких підписаний статут при заснуванні товариства;
загальний розмір обов’язкових платежів та інших обов’язкових витрат, сплата яких є необхідною для започаткування діяльності товариства;
 
621. звіти про оцінку майна у випадках здійснення оплати акцій іншим шляхом, ніж у грошовій формі.";
 
622. 12. У Законі України "Про особливості утворення публічного акціонерного товариства залізничного транспорту загального користування" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 49, ст. 553 із наступними змінами):
1) у назві Закону та преамбулі слово "публічного" виключити;
2) в частині третій статті 2 слово "публічне " виключити.
13. У Законі України "Про приватизацію державного майна" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., № 24, ст. 348 із наступними змінами):
1) в частині другій статті 3 слова "публічного" виключити;
2) в абзаці одинадцятому пункту б) частини другої статті 5 слово "публічного" виключити.
14. У частині першій статті 11 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 1994 р., № 10, ст. 43 із наступними змінами) слово "публічне" виключити.
15. У абзаці восьмому статті 14 та абзаці вісімнадцятому частини другої статті 24 Закону України "Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 48, ст. 296 із наступними змінами) слово "публічного" виключити.
16. У абзаці першому частини першої статті 42 та пункті шостому Прикінцевих положень Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., № 50, ст. 564 із наступними змінами) слова "публічного" та "публічне" виключити.
17. У статті 1, 3 та 4 Закону України "Про залізничний транспорт" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., № 40, ст. 183 із наступними змінами) слово "публічного" виключити.
18. У частині другій статті 1 та в абзаці шістнадцятому пункту 2-1 Прикінцевих положень Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 27, ст. 904 із наступними змінами) слово "публічне" в усіх відмінках виключити.
19. У пункті 1 частини другої, у частині третій та частині п’ятій статті 25 Закону України "Про морські порти України" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., № 7, ст. 65 із наступними змінами) слово "публічне" в усіх відмінках виключити.
20. У статті 10 та 14 Закону України "Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування в Україні засобами масової інформації" (Відомості Верховної Ради України, 1997 р., № 49, ст. 299 із наступними змінами) слова "публічне" та "публічним" відповідно виключити.
 
623. 21. У частині сьомій статті 18 Закону України "Про засади функціонування електричної енергії України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., № 22, ст. 781 із наступними змінами) слово "публічного" виключити.
 
624. 22. У останній частині Переліку об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, затвердженого Законом України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 37, ст. 332 із наступними змінами), слово "Публічне" виключити.
 
625. 23. У частині четвертій статті 20 Закону України "Про Національний банк України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., № 29, ст. 238 із наступними змінами) слово "другою" замінити словом "третьою".
 
626. ІІ. Прикінцеві положення
 
627. 1. Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування, крім:
 
628. абзаців другого - четвертого підпункту 4 пункту 3, абзаців другого - сьомого підпункту 6, абзаців сімнадцять та вісімнадцять підпункту 9, абзаців сьомого - десятого підпункту 35 пункту 4 Розділу І цього Закону, які набирають чинності з 01 січня 2018 року;
 
629. абзаців сьомого - одинадцятого, чотирнадцятого та п’ятнадцятого підпункту 1, абзацу п’ятого підпункту 4, підпунктів 5 - 8, 11 пункту 3 Розділу І цього Закону, які набирають чинності через шість місяців з дня наступного за днем опублікування цього Закону.
 
630. 2. До 1 січня 2018 року розміщення акцій приватним акціонерним товариством, зареєстрованим до дня набрання чинності цим Законом, може здійснюватись шляхом безпосередньої письмової пропозиції акцій такого акціонерного товариства заздалегідь визначеному колу осіб, кількість некваліфікованих інвесторів серед яких не може дорівнювати або бути більшою ніж 150 осіб, а також серед акціонерів такого товариства.
 
631. 3. До 1 січня 2020 року положення пункту шістнадцятого частини третьої статті 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" застосовуються в такій редакції:
 
632. "16) інформацію про наявність у власності працівників емітента цінних паперів (крім акцій) такого емітента, а щодо акцій - у розмірі понад 0, 1% розміру статутного капіталу такого емітента; ".
 
633. 4. Базові проспекти емісії цінних паперів, зареєстровані до дати набрання чинності цим Законом, є недійсними з дати набрання чинності цим Законом.
 
634. 5. Всі емітенти (крім інститутів спільного інвестування), що здійснювали публічне розміщення цінних паперів до дати набрання чинності цим Законом вважаються такими, що не здійснювали публічну пропозицію цінних паперів, за виключенням тих емітентів, які оприлюднили інформацію про зворотне у порядку, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
 
635. 6. Емітенти, цінні папери яких перебувають у лістингу на дату набрання чинності цим Законом, вважаються такими, що здійснили публічну пропозицію цінних паперів.
7. До акціонерних товариств, які вважаються такими, що не здійснювали публічну пропозицію акцій, застосовуються вимоги Закону України "Про акціонерні товариства", які регулюють діяльність приватних акціонерних товариств.
У разі, якщо після дня набрання чинності цим Законом такими акціонерними товариствами прийнято рішення про зміну розміру статутного капіталу, деномінацію акцій, емісію інших цінних паперів ніж акцій, отримання нових ліцензій та інших дозвільних документів та/або отримання документів, які підтверджують права товариства на майно, такі товариства зобов’язані привести статут та інші внутрішні документи у відповідність до Закону України "Про акціонерні товариства".
8. Акціонерні товариства не зобов’язані вносити зміни до свого найменування у зв’язку із внесенням цим Законом змін до частини другої статті 5 Закону України "Про акціонерні товариства".
9. Положення статті 68 Закону України "Про акціонерні товариства" не застосовується до публічних акціонерних товариств при прийнятті ними рішення про зміну типу товариства за умови, що:
1) статутом такого товариства передбачено функціонування та створено наглядову раду та її комітети;
2) статутом такого товариства передбачено та наглядову раду сформовано шляхом кумулятивного голосування;
3) статутом такого товариства передбачено та наглядова рада такого товариства складається не менш ніж на одну третину з незалежних директорів, при цьому кількість незалежних директорів становить не менше ніж два.
 
636. У разі прийняття публічним акціонерним товариством рішення про зміну типу товариства, до таких акціонерних товариств вимоги щодо розкриття інформації, передбачені абзацом першим частини восьмої статті 40 та абзацом першим частини четвертої статті 41 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок", застосовуються таким акціонерним товариством з дати прийняття ним рішення про зміну типу товариства.
 
637. 10. Норми цього Закону щодо вчинення значних правочинів та правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість, не застосовуються до рішень про надання згоди на вчинення значних правочинів та правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість, які було прийнято акціонерними товариствами до дня набрання чинності цим Законом.
 
638. 11. Незалежні директора, обрані до дня набрання чинності цим Законом, вважаються незалежними до завершення строку, на який їх було обрано, за умови дотримання ними вимог щодо незалежності, які діяли на момент їх обрання.
 
639. 12. Рекомендувати Президентові України привести свої акти у відповідність із цим Законом.
13. Кабінету Міністрів України:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;
14. Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.
15. Розпоряднику Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань забезпечити приведення зазначеного реєстру у відповідність до цього Закону.