Кількість абзаців - 45 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів (Друге читання)

0. Проект
 
1. ЗАКОН УКРАЇНИ
 
2. Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів та запобігання незаконному вивезенню необроблених лісоматеріалів
 
3.

 
4. Верховна Рада України постановляє:
 
5. І. Внести зміни до таких законодавчих актів України:
 
6. 1. Закон України "Про особливості державного регулювання діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2006, N 2-3, ст.34) доповнити новою статтею 4 наступного змісту:
 
7. "Стаття 4. Обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів необроблених
 
8. У відповідності до пункту (g) Статті ХХ "Загальні винятки" ГАТТ 1994 на строк дії заборони вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД), визначений статтею 2-1 цього Закону, встановлюється обмеження внутрішнього споживання вітчизняних лісоматеріалів необроблених у розмірі 20 млн кубічних метрів на рік.".
 
9. 2. У Кодексі України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до № 51, ст.1122):
 
10. 1) Статтю 65 викласти в наступній редакції:
 
11. "Стаття 65. Незаконна порубка, пошкодження та знищення лісових культур і молодняка
 
12. Незаконна порубка і пошкодження дерев і чагарників, перевезення, зберігання незаконно порублених дерев і чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення, -
 
13. тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від десяти до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п’ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.".
 
14. 2) В статті 65-1:
 
15. слова "від п'яти до десяти" замінити словами "від п’ятнадцяти до двадцяти";
 
16. слова "від семи до дванадцяти" замінити словами "від двадцяти до сорока".
 
17. 3) В статті 68 слова "від п'яти до восьми" замінити словами "від двадцяти до тридцяти";
 
18. 4) В статті 72:
 
19. слова "від десяти до тридцяти" замінити словами "від двадцяти до сорока";
 
20. слова "від тридцяти до п'ятдесяти" замінити словами "від сімдесяти до ста".
 
21. 3. У Кримінальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001, № 25-26, ст.131):
 
22. 1) доповнити новою статтею Стаття 201-1 наступного змісту:
 
23. "Стаття 201-1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених
 
24. 1. Переміщення через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів необроблених (код 4403 УКТЗЕД), -
 
25. карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років.
 
26. 2. Та сама дія, вчинена повторно або за попередньою змовою групою осіб або службовою особою з використанням наданої їй влади чи службового становища, -
 
27. карається позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.".
 
28. 2) Статтю 246 викласти у наступній редакції:
 
29. "Стаття 246. Незаконна порубка лісу
 
30. 1. Незаконна порубка дерев і чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, перевезення, зберігання, збут незаконно порублених дерев і чагарників, що заподіяло істотну шкоду, -
 
31. карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.
 
32. 2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені у заповідниках або на територіях чи об’єктах природно-заповідного фонду або в інших особливо охоронюваних лісах, -
 
33. караються штрафом від п'ятисот до семисот неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від п’яти до семи років.
 
34. 3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, -
 
35. караються штрафом від восьмисот до тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від семи до десяти років та з конфіскацією майна.
 
36. Примітка.
 
37. 1. У цій статті істотною шкодою вважається така шкода, яка у вісімсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.
 
38. 2. У цій статті тяжкими наслідкам вважаються такі наслідки, які у тисячу шістсот і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян.".
 
39. 4. Частину другу статті 216 Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, № 9-10, № 11-12, №13, ст.88) після цифр та знаків "114-1, 201," доповнити цифрою та знаком "201-1".
 
40. ІІ. Прикінцеві положення
 
41. 1. Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2017 року.
 
42. 2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:
 
43. привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
 
44. розробити комплексну програму відновлення лісового фонду України та визначити першочергові обсяги робіт щодо відновлення лісів і лісорозведення, охорони лісів від пожеж, захисту від шкідників і хвороб, інших лісогосподарських заходів, а також порядку і способів їх проведення.