Кількість абзаців - 87 Розмітка (ліва колонка)


Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби (Друге читання)

0. Проект
 
1. Закон України
 
2. Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо удосконалення деяких питань проходження громадянами військової служби
 
3. Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:
 
4. І. Внести до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., № 38, ст. 324 із наступними змінами) такі зміни:
 
5. 1. У частині другій статті 1 слова «та Державної спеціальної служби транспорту» виключити.
 
6. 2. У частині першій статті 9 слова «Державного стандарту повної середньої освіти загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів у разі, якщо певний освітньо-кваліфікаційний рівень» замінити словами і цифрами «Державного стандарту загальної середньої освіти закладів загальної середньої освіти ІІІ ступеня та закладів професійної (професійно-технічної) освіти в разі, якщо певний рівень освіти».
 
7. 3. У статті 12:
 
8. 1) у частині першій слова «загальноосвітніх навчальних закладах» замінити словами і цифрами «закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня»;
 
9. 2) у частині другій слова «вищих, професійно-технічних, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладах» замінити словами і цифрами «закладах вищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої освіти ІІІ ступеня та позашкільної освіти».
 
10. 4. У статті 17:
 
11. 1) у частині восьмій:
 
12. абзаци другий - четвертий викласти в такій редакції:
 
13. «у закладах загальної середньої освіти ІІІ ступеня та професійної (професійно-технічної) освіти з денною формою навчання. У разі досягнення такими призовниками 21-річного віку відстрочка втрачає силу;
 
14. у закладах вищої освіти з денною формою навчання, у тому числі під час здобуття наступного ступеня вищої освіти;
 
15. у закладах середньої або вищої духовної освіти з денною формою навчання; «;
 
16. доповнити частину абзацом такого змісту:
 
17. «Також відстрочка від призову на строкову військову службу надається громадянам України, які проходять військову підготовку за програмою підготовки офіцерів запасу при вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти. Така відстрочка надається на весь період проведення військової підготовки та строк, який триває від завершення цієї підготовки до присвоєння громадянину України первинного військового звання офіцерського складу, але не довше, ніж до кінця поточного року після завершення підготовки.»;
 
18. 2) абзаци другий, четвертий та шостий частини тринадцятої викласти в такій редакції:
 
19. «педагогічним працівникам, які здобули вищу освіту, основним місцем роботи яких є загальноосвітні навчальні заклади, за умови повного педагогічного навантаження на займаній посаді, - на весь період їх роботи за спеціальністю; «;
 
20. «священнослужителям, які закінчили заклади вищої або середньої духовної освіти і займають посаду в релігійних організаціях, що діють за статутом (положенням), зареєстрованим у встановленому порядку, - на час виконання обов’язків священнослужителя; «;
 
21. «особам, які мають ступінь доктора філософії/доктора мистецтв або доктора наук та працюють на посадах за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки/мистецтв, з якої присуджено науковий/освітньо-творчий ступінь, - на весь період їх роботи за цією спеціальністю; «.
 
22. 5. У статті 20:
 
23. 1) у частині першій:
 
24. доповнити частину після абзацу п’ятого новим абзацом такого змісту:
 
25. «військовослужбовці, резервісти, військовозобов’язані, які не мають військових звань офіцерського складу, громадяни призовного віку, особи, які здобули вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, віком від 20 до 30 років та які успішно завершили курс військової підготовки офіцерського складу у вищому військовому навчальному закладі, - на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу; «.
 
26. У зв’язку з цим абзаци шостий - десятий вважати відповідно абзацами сьомим - одинадцятим;
 
27. абзац сьомий викласти в такій редакції:
 
28. «особи сержантського і старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які здобули вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра, пройшли (у разі потреби) курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності, та мають військові звання не нижче «прапорщик» («мічман»), у тому числі ті, які проходять службу у військовому резерві, з одночасним присвоєнням первинного військового звання офіцерського складу, - на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу; «;
 
29. 2) у частині другій слова «які мають вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем підготовки не нижче бакалавра» замінити словами «які здобули вищу освіту за ступенем не нижче бакалавра».
 
30. 6. У статті 23:
 
31. 1) абзац третій частини першої викласти в такій редакції:
 
32. «для осіб, які на час призову на строкову військову службу мають ступінь вищої освіти магістра, - до 12 місяців.»;
 
33. 2) у частині другій:
 
34. абзац п’ятий викласти в такій редакції:
 
35. «для осіб офіцерського складу з числа: «;
 
36. доповнити частину після абзацу п’ятого новими абзацами такого змісту:
 
37. «військовослужбовців, які закінчили вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти за програмою підготовки для проходження військової служби на посадах осіб офіцерського складу та оволоділи:
 
38. спеціальностями льотного складу авіації - 10 років;
 
39. іншими спеціальностями - 5 років; «.
 
40. У зв’язку з цим абзаци шостий і сьомий вважати відповідно абзацами дев’ятим і десятим;
 
41. в абзацах дев’ятому і десятому слово «для» виключити;
 
42. 3) абзаци другий і третій частини четвертої викласти в такій редакції:
 
43. «для осіб рядового складу - на 3 роки;
 
44. для осіб сержантського і старшинського складу - на строк від 3 до 5 років; «.
 
45. 7. У статті 24:
 
46. 1) назву статті викласти в такій редакції:
 
47. «Стаття 24. Початок, призупинення і закінчення проходження військової служби. Час та місце виконання обов’язків військової служби»;
 
48. 2) доповнити статтю після частини першої новою частиною другою такого змісту:
 
49. «2. Військова служба призупиняється для військовослужбовців, які самовільно залишили військові частини або місця служби, дезертирували із Збройних Сил України та інших військових формувань або добровільно здалися в полон, якщо інше не визначено законодавством.
 
50. Початком призупинення військової служби є день внесення відповідних відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань на підставі заяви, повідомлення командира (начальника) військової частини про вчинене кримінальне правопорушення, поданих відповідно до частини четвертої статті 85 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України.
 
51. Військовослужбовці, військову службу яких призупинено, звільняються з посад та вважаються такими, що не виконують (не несуть) обов’язків військової служби. Контракт про проходження військової служби, а також виплата грошового та здійснення продовольчого, речового, інших видів забезпечення таким військовослужбовцям призупиняється.
 
52. Час призупинення військової служби військовослужбовцям не зараховується до строку військової служби, вислуги у військовому званні та до вислуги років для виплати надбавки за вислугу років і призначення пенсії. На них не поширюються пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством для військовослужбовців.
 
53. Військовослужбовці, військову службу яким призупинено, не входять до чисельності Збройних Сил України та інших військових формувань.
 
54. Військовослужбовці, військову службу яким призупинено та стосовно яких обвинувальні вироки суду набрали законної сили, підлягають звільненню з військової служби відповідно до підпункту «г» частин другої та третьої, підпункту «д» пункту 1, підпункту «в» пункту 2 частини четвертої, підпункту «е» пунктів 1, 2, підпункту «в» пункту 3 частин п’ятої та шостої статті 26 цього Закону, крім військовослужбовців, яким вироком суду визначено міру покарання у виді службового обмеження, арешту з відбуттям на гауптвахті або триманням у дисциплінарному батальйоні.
 
55. Військовослужбовці, яким призначено кримінальне покарання у виді штрафу, яких звільнено від кримінальної відповідальності на підставах, передбачених статтями 47, 48 і 49 Кримінального кодексу України, а також яких звільнено від відбуття покарання на підставі амністії, підлягають звільненню з військової служби відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 частини четвертої, підпункту «д» пунктів 1 і 2 частин п’ятої та шостої статті 26 цього Закону.
 
56. Військовослужбовцям, стосовно яких судом винесено виправдувальний вирок, що набрав законної сили, або стосовно яких закрито кримінальне провадження відповідно до пунктів 1, 2 і 3 частини першої статті 284 Кримінального процесуального кодексу України, військова служба та контракт продовжується. У такому разі строк призупинення військової служби зараховується до строку вислуги військовослужбовців у військовому званні та до вислуги років для виплати надбавки за вислугу років і призначення пенсії, а також поновлюються пільги та соціальні гарантії, встановлені законодавством для військовослужбовців.
 
57. Порядок призупинення та продовження військової служби визначається положеннями про проходження військової служби.».
 
58. У зв’язку з цим частини другу і третю вважати відповідно частинами третьою і четвертою;
 
59. 3) частину третю доповнити абзацами такого змісту:
 
60. «Із списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) військовослужбовець не виключається та контракт не припиняється (не розривається) у разі:
 
61. перебування на лікуванні;
 
62. захоплення в полон або заручником, а також інтернування у нейтральну державу;
 
63. безвісної відсутності - до визнання його в установленому порядку безвісно відсутнім або оголошення померлим;
 
64. настання інших випадків, визначених законодавством.
 
65. Загиблий (померлий) військовослужбовець виключається із списків особового складу військової частини (військового навчального закладу, установи тощо) з наступного після загибелі (смерті) дня, військовослужбовець, визнаний у встановленому законом порядку безвісно відсутнім або оголошений померлим, - з дня набрання законної сили рішенням суду.».
 
66. 8. У статті 25:
 
67. 1) у частині четвертій слова «та освітньо-кваліфікаційних» виключити;
 
68. 2) у частині десятій:
 
69. після слів «небажання продовжувати навчання або через недисциплінованість» доповнити словами «, систематичне невиконання умов контракту військовослужбовцем, академічну неуспішність»;
 
70. після слів «п’яти років» доповнити словами « (десяти років - для осіб офіцерського складу, які оволоділи спеціальностями льотного складу авіації)»;
 
71. після слова і цифри «пункту 1» доповнити словами і цифрою «та підпунктів «д», «е», «є», «ж», «з» пункту 2»;
 
72. 3) частину одинадцяту після слова і цифри «пункту 1» доповнити словами і цифрою «та підпунктами «б», «г» чи «ґ» пункту 2».
 
73. 9. Частину одинадцяту статті 26 після слів «регіональних органів Служби безпеки України» доповнити словами «, військовозобов’язані Служби зовнішньої розвідки України - до відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України».
 
74. 10. Абзац перший частини дев’ятої статті 29 після слів «органу Служби безпеки України» доповнити словами «, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України».
 
75. 11. У пункті 5 частини першої статті 30 слова «вищих, професійно-технічних і середніх навчальних закладів» замінити словами «закладів вищої, професійної (професійно-технічної) і загальної середньої освіти».
 
76. 12. Абзац перший частини п’ятої статті 37 після слів «регіональних органах Служби безпеки України» доповнити словами «, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України».
 
77. 13. У статті 38:
 
78. 1) частину третю доповнити абзацом такого змісту:
 
79. «Національна поліція України або її територіальні підрозділи в межах компетенції за вимогою військових комісаріатів подають у строк до 10 робочих днів відомості щодо призовників про притягнення до кримінальної відповідальності, відсутність (наявність) судимості.»;
 
80. 2) частину сьому викласти в такій редакції:
 
81. «7. Медико-соціальні експертні комісії зобов’язані в семиденний строк повідомити відповідним районним (міським) військовим комісаріатам про призовників і військовозобов’язаних, яких визнано особами з інвалідністю (про військовозобов’язаних Служби безпеки України - Центральне управління або регіональний орган Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України - Службу зовнішньої розвідки України).».
 
82. 14. У тексті Закону слова «навчальний заклад» та «вищий навчальний заклад» у всіх відмінках і числах замінити відповідно словами «заклад освіти» та «заклад вищої освіти» у відповідному відмінку і числі, а слова «професійно-технічні навчальні заклади» в усіх відмінках - словами «заклади професійної (професійно-технічної) освіти» у відповідному відмінку.
 
83. ІІ. Прикінцеві положення
 
84. 1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
 
85. 2. Кабінету Міністрів України протягом шести місяців з дня набрання чинності цим Законом забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
 
86. Голова Верховної Ради України